Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,824 μέλη και 2,410,471 μηνύματα σε 75,009 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 382 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Κριτική για τις φωτογραφίες μας

MaryVeg

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H MaryVeg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 125 μηνύματα.

H MaryVeg έγραψε: στις 14:19, 07-06-11:

πριν λίγο καιρό΄΄ηθελα να φτιάξω μια αφίσα για τον νέο χώρο μου. Έκανα μια μίξη 6 φωτογραφειών, οι 5 εκ των οποίων έχουν τραβηχθεί από εμένα - εκτός τον χάρτη. το αποτέλεσμα ακολουθεί... πως σας φαίνεται???

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη MaryVeg : 07-06-11 στις 14:27. Αιτία: παράληψη εικόνας !
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Noisette (Φωτεινός Θάλαμος)

Επιφανές Μέλος

H Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης . Έχει γράψει 2,634 μηνύματα.

H Noisette Love is our resistance. έγραψε: στις 14:27, 07-06-11:

Αν θέλεις μίκρυνε την για να χωράει στο παράθυρο...
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

MaryVeg

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H MaryVeg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 125 μηνύματα.

H MaryVeg έγραψε: στις 14:32, 07-06-11:

Αρχική Δημοσίευση από Μάρω
Αν θέλεις μίκρυνε την για να χωράει στο παράθυρο...
το έφτιαξα !!!
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

H Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης . Έχει γράψει 2,634 μηνύματα.

H Noisette Love is our resistance. έγραψε: στις 14:38, 07-06-11:

Να σου πω την αλήθεια...δεν μου πολυαρέσει.
Η ιδέα σου να συνθέσεις εικόνες και να κάνεις ένα κολάζ που θα έχει θέμα τα παιδικά όνειρα είναι πολύ ωραία. Ωστόσο, δεν φαίνεται αυτό μέσα από το κολάζ σου. Η αισθητική του δεν μου αρέσει (καθαρά υποκειμενική άποψη).

Νομίζω πως θα έπρεπε να κινηθείς σε εικόνες α/μ ή σέπια και η γραμματοσειρά των γραμμάτων να εναρμονίζεται καλύτερα με την αίσθηση του "παλιού".
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

MaryVeg

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H MaryVeg έγραψε: στις 14:47, 07-06-11:

Να σου πω την αλήθεια...δεν μου πολυαρέσει.
Η ιδέα σου να συνθέσεις εικόνες και να κάνεις ένα κολάζ που θα έχει θέμα τα παιδικά όνειρα είναι πολύ ωραία. Ωστόσο, δεν φαίνεται αυτό μέσα από το κολάζ σου. Η αισθητική του δεν μου αρέσει (καθαρά υποκειμενική άποψη).

Νομίζω πως θα έπρεπε να κινηθείς σε εικόνες α/μ ή σέπια και η γραμματοσειρά των γραμμάτων να εναρμονίζεται καλύτερα με την αίσθηση του "παλιού".
Για σέπια το σκέφτηκα, αλλά μετά προτήμησα αυτό λόγο ότι μαρέσουν πολύ τα έντονα και πολλά χρώματα... (να ταιριάζει και με το σπίτι ) ! ευχαριστώ πάντως !!!

άσχετο, είμαι ερασιτέχνης, δεν έχω σπουδάσει φωτο, και το φοτοσοπ το έχω εμπειρικά... Σας παραθέτω και κάποιες από μια δουλειά που είχα κλείσει για μια φίλη με μαγαζί... βέβαια με ενδιαφέρει να ακούσω τις απόψεις σας, διότι η ίδια δεν έχει ιδέα - κι εμένα ήταν η πρώτη φορά που έκανα κάτι τέτοιο !!!

χαίρομαι που υπάρχει τέτοιο θέμα εδώ !!!
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

H Noisette Love is our resistance. έγραψε: στις 15:07, 07-06-11:

τίποτα! γι'αυτό είμαστε εδώ! για να λέμε τις γνώμες μας!

Η πρώτη εικόνα μου αρέσει...θα την προτιμούσα βέβαια χωρίς το βινιετάρισμα που δείχνει μία ερασιτεχνική προσπάθεια στην συγκεκριμένη περίπτωση και ίσως ένα πιο κοντινό κάδρο.

Οι άλλες δυο πως είναι φωτισμένες? Οι αντανακλάσεις τους δεν είναι καλές!!!
Παράθεση

MaryVeg

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H MaryVeg έγραψε: στις 15:11, 07-06-11:

τίποτα! γι'αυτό είμαστε εδώ! για να λέμε τις γνώμες μας!

Η πρώτη εικόνα μου αρέσει...θα την προτιμούσα βέβαια χωρίς το βινιετάρισμα που δείχνει μία ερασιτεχνική προσπάθεια στην συγκεκριμένη περίπτωση και ίσως ένα πιο κοντινό κάδρο.

Οι άλλες δυο πως είναι φωτισμένες? Οι αντανακλάσεις τους δεν είναι καλές!!!
Χμ... με ένα φως από πάνω και το φλασ. τα ρολόγια ήταν ξαπλωτά σε λευκό φόντο και μετά τα επεξεργάστηκα, οπότε μόνο το φαλσ έπεφτε έντονα στην προσοψη τους, και γι αυτό χρησιμοποίησα κάτι να μειώνε την γυαλάδα...
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

H Noisette Love is our resistance. έγραψε: στις 15:13, 07-06-11:

Αρχική Δημοσίευση από MaryVeg
Χμ... με ένα φως από πάνω και το φλασ. τα ρολόγια ήταν ξαπλωτά σε λευκό φόντο και μετά τα επεξεργάστηκα, οπότε μόνο το φαλσ έπεφτε έντονα στην προσοψη τους, και γι αυτό χρησιμοποίησα κάτι να μειώνε την γυαλάδα...
Είχες soft box από πάνω και σου έβγαλε τόση γυαλάδα; Ή είχες φλας από την μηχανή σου;
Παράθεση

MaryVeg

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H MaryVeg έγραψε: στις 15:30, 07-06-11:

Είχες soft box από πάνω και σου έβγαλε τόση γυαλάδα; Ή είχες φλας από την μηχανή σου;
επειδή εκείνη την φορά ήμουν τελείως ανοργάνωτη, κάλυψα με ριζόχαρτο το φλασ της μηχανής (αυτοσχεδιασα) ... χωρίς το ριζόχαρτο δεν φαινόταν τπτ σχεδόν από τις λεπτομέριες...
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

H Noisette Love is our resistance. έγραψε: στις 15:34, 07-06-11:

Στην τρίτη φαίνεται πάρα πολύ η φλασια! Μπορείς μπακάλικα να την καλύψεις στο photoshop, όμως το καλύτερο σε τέτοιες περιπτώσεις είναι να είσαι στο στούντιο με soft box και ανακλαστικές επιφάνειες ώστε να ελέγχεις τις αντανακλάσεις!
Παράθεση

MaryVeg

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H MaryVeg έγραψε: στις 15:38, 07-06-11:

Στην τρίτη φαίνεται πάρα πολύ η φλασια! Μπορείς μπακάλικα να την καλύψεις στο photoshop, όμως το καλύτερο σε τέτοιες περιπτώσεις είναι να είσαι στο στούντιο με soft box και ανακλαστικές επιφάνειες ώστε να ελέγχεις τις αντανακλάσεις!
ναι, όντως ! Υπήρχε και η δυνατότητα να κάθομαι να ¨ζωγραφίζω" από το photoshop, αλλά ήθελε πολλές ώρες... σε κάποιες το έκανα για να μην φαίνετε σκιά μέσα στο πολόι, αλλά δεν είχα κουράγια...
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

H Noisette Love is our resistance. έγραψε: στις 15:44, 07-06-11:

Αρχική Δημοσίευση από MaryVeg
ναι, όντως ! Υπήρχε και η δυνατότητα να κάθομαι να ¨ζωγραφίζω" από το photoshop, αλλά ήθελε πολλές ώρες... σε κάποιες το έκανα για να μην φαίνετε σκιά μέσα στο πολόι, αλλά δεν είχα κουράγια...
Μπορείς να επιλέξεις το κάτω μέρος της ανάκλασης ή όποιο άλλο θες και μετά να το αντιγράψεις και να το βάλεις πάνω στην φλασιά. Κάνε και μία μάσκα για να μην φαίνονται τα άκρα της επιλογής και έτοιμο στο πι και φι!
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,043 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε: στις 17:00, 07-06-11:

Τσου. Δεν δουλεύει. Η ματιά διαχέεται και δεν "ξεκουράζεται" κάπου.
Μόνο αν είχες τη δυνατότητα να παίξεις λίγο μ' αυτές τις κάθετες γραμμές κεραμιδιών, μπορεί να έβγαινε κάτι καλό κατά τη γνώμη μου.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

D_G (Δημήτρης)

Διακεκριμένο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,715 μηνύματα.

O D_G έγραψε: στις 17:45, 07-06-11:

Λίγο παλιά αυτή, από τις πρώτες μου ψηφιακές με compact, τραβηγμένη ανάμεσα σε δύο δένδρα στην Κω, περιμένω την κριτική σας !
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  Ταξίδι.JPG
Εμφανίσεις:  72
Μέγεθος:  168,9 KB  
7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

MaryVeg

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H MaryVeg έγραψε: στις 20:01, 07-06-11:

Αρχική Δημοσίευση από D_G
Λίγο παλιά αυτή, από τις πρώτες μου ψηφιακές με compact, τραβηγμένη ανάμεσα σε δύο δένδρα στην Κω, περιμένω την κριτική σας !
μου αρέσουν πολύ τα χρώματα, και η ιδέα, το φύλο του φυτού αλλά δεν μαρέσει που το μαύρο κυριαρχεί (πολί χοντρό "κάδρο".. θα μου άρεσε λιγάκι πιο κοντινό...
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Bopajgo

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Bopajgo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 138 μηνύματα.

H Bopajgo δεν έγραψε: στις 15:26, 08-06-11:

ας τολμησω να δειξω και εγω κατι..
βρισκομαι ακομα στην αρχη των φωτογραφικων μου πειραματισμων, οποτε παρακαλω να ειστε ανελεητοι!!...
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  IMG_4723.jpg
Εμφανίσεις:  77
Μέγεθος:  370,7 KB  
11 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

D_G (Δημήτρης)

Διακεκριμένο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,715 μηνύματα.

O D_G έγραψε: στις 15:36, 08-06-11:

Μου αρέσει, ειδικά ο ουρανός!
Το μόνο που θα έκανα στη θέση σου, θα έκοβα λίιιγο από το κάτω μέρος, ώστε να αναδεικνύεται καλύτερα ο ουρανός, και να εφαρμοζόταν έτσι λίγο καλύτερα ο κανόνας των τρίτων.
Επίσης ίσως θέλει λίγο (πολύ λίγο όμως) ίσιωμα ο ορίζοντας.
Παράθεση

Bopajgo

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Bopajgo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 138 μηνύματα.

H Bopajgo δεν έγραψε: στις 13:43, 09-06-11:

Αρχική Δημοσίευση από D_G
Μου αρέσει, ειδικά ο ουρανός!
Το μόνο που θα έκανα στη θέση σου, θα έκοβα λίιιγο από το κάτω μέρος, ώστε να αναδεικνύεται καλύτερα ο ουρανός, και να εφαρμοζόταν έτσι λίγο καλύτερα ο κανόνας των τρίτων.
Επίσης ίσως θέλει λίγο (πολύ λίγο όμως) ίσιωμα ο ορίζοντας.
ευχαριστω, ελπιζω να το εννοεις οντως!.. (ειπαμε, θελω να ειστε ενελεητοι μαζι μου.. αν και κατα τη γνωμη μου το πως βλεπει ο καθενας μας μια φωτογραφια ειναι πολυ προσωπικο και υποκειμενικο, καποια περισσοτερο τεχνικα ζητηματα θα με βοηθουσε πιστευω να θιχτουν... )

για τον κανονα των τριτων εχεις μαλλον δικιο, το δοκιμασα και ειναι καπως καλυτερα ετσι, δεν ειναι τοσο "βαρυ" το κατω μερος....
τη γραμμη του οριζοντα δεν την ειχα προσεξει ειναι η αληθεια και τωρα δε μπορω να τη διορθωσω, δεν εχω κανενα προγραμματακι αυτη τη στιγμη.....

ευχαριστω παντως για το χρονο σου...
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

D_G (Δημήτρης)

Διακεκριμένο μέλος

O D_G έγραψε: στις 14:02, 09-06-11:

Ένας πολύ εύκολος και δωρεάν επεξεργαστής είναι ο Picassa, ειδικά στην διόρθωση του ορίζοντα είναι πανεύκολος, δεν έχεις παρά να το κατεβάσεις δωρεάν και θα δεις τι απλός και χρήσιμος είναι.
Παράθεση

Bopajgo

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Bopajgo δεν έγραψε: στις 22:09, 09-06-11:

το κατεβασα, απο αυριο θα αρχισω και να το ψαχνω περισσοτερο...
θενξ, μολις μου εληξε η δοκιμαστικη εκδοση του lightroom (χωρις να προλαβω καν να το ψαξω και πολυ ) και....... μετα, το χαος!!!....
μια χαρα θα με βολεψει για τα βασικα το picasa, αλλωστε λεφτα για κατι καλυτερο δε παιζουν, και δε μου χρειαζεται και προς το παρον....
φτανει, πολυλογω νομιζω, και αρχισω και βγαινω
και παλι ευχαριστω!...
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους