Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,095 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,084 μηνύματα σε 74,653 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Σχέση με άτομο στον ίδιο χώρο εργασίας

Θα κάνατε ποτέ σχέση με άτομο στον ίδιο χώρο εργασίας;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 16)
Δεν έχω πρόβλημα
9
56,25%
Ποτέ!
1
6,25%
Εξαρτάται
6
37,50%

foreverinlove

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη foreverinlove
Ο foreverinlove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4 μηνύματα.

O foreverinlove έγραψε στις 19:51, 12-05-11:

Ένα ζήτημα που απασχολεί πολλούς ανθρώπους είναι η σύναψη σχέσης με άτομο που εργάζεται στον ίδιο εργασιακό χώρο με αυτούς, αφού οι περισσότεροι από εμάς εργάζονται και πολλοί έχουν βρεθεί στον πειρασμό (αν δεν το έχουν κάνει ήδη) να προτείνουν ραντεβού σε συναδέλφους.
Προσωπικά έχω 1 σχετική εμπειρία, που η κοπέλα δεν δέχθηκε επειδή έχει σαν αρχή να μην κάνει σχέσεις στον ίδιο εργασιακό χώρο.
Οι σχέσεις αυτές είναι πολύ ευκολότερες από την άποψη ότι γνωρίζεσαι αναγκαστικά με τα άλλα άτομα και βλέπεις πολλά στοιχεία του χαρακτήρα τους. Αν έχεις και περιορισμένο ελεύθερο χρόνο και κύκλο γνωριμιών εκτός δουλειάς, είναι ίσως η μόνη λύση.
Δεν κατάφερα να βρω συγκεκριμένες μελέτες-στατιστικές για τους γάμους (και τα διαζύγια) την εργασία (και σε σχέση με τους υπόλοιπους γάμους), αν και κάπου είχα διαβάσει ότι είναι σχετικά μεγάλο το ποσοστό, αλλά απ'όσο ξέρω υπάρχουν αρκετές τέτοιες περιπτώσεις τόσο στις δουλειές που έκανα και κάνω όσο και σε αυτές γνωστών. Όσοι βρουν σχετικά στοιχεία, θα ήταν πολύ χρήσιμη η δημοσίευσή τους σε αυτή τη συζήτηση.

Εσείς θα είχατε ενδοιασμούς και τι 'προφυλάξεις' θα παίρνατε για να διαφυλάξετε τη σχέση σας;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Myrtle : 14-05-11 στις 09:10. Αιτία: προσθήκη εισαγωγικού ποστ
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DrStrangelove
Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 4,005 μηνύματα.

O DrStrangelove έγραψε στις 19:55, 12-05-11:

Προσοχή. Μεγάλη προσοχή.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ceres Victoria

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ceres Victoria
H Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,717 μηνύματα.

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 21:28, 12-05-11:

Θα ελεγα πως ειναι καλη φαση

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Speedy

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Speedy
Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλο/νία). Έχει γράψει 656 μηνύματα.

O Speedy έγραψε στις 22:05, 12-05-11:

Μεγαλύτερη βλακεία απο αυτή δεν μπορεί να κάνει κάποιος...

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

self-instructive depressing

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη self-instructive depressing
Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,954 μηνύματα.

O self-instructive depressing έγραψε στις 22:14, 12-05-11:

Αρχική Δημοσίευση από Speedy
Μεγαλύτερη βλακεία απο αυτή δεν μπορεί να κάνει κάποιος...
όντως , τα ξενοπηδήματα δεν οδηγούν πουθενά
τι θα πει , το αφεντικό σου , όταν δει ότι τον απατάς ;

9 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη underwater
H underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,498 μηνύματα.

H underwater έγραψε στις 22:22, 12-05-11:

Πάντως, με τα χαοτικά προγράμματά μας νομίζω πως οι σχέσεις με άτομα από τον χώρο εργασίας είναι, καλώς ή κακώς, η εύκολη λύση.

'Εχω ακούσει πολλές ιστορίες. Συνήθως δημιουργούνται παρατράγουδα, αλλά ξέρω και περιπτώσεις με happy end. Όπως φίλη μου που παντρεύτηκε πριν λίγο καιρό τον αγαπημένο της, με τον οποίο γνωρίστηκε στην προηγούμενη δουλειά της!

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

rosa azul

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη rosa azul
H rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,105 μηνύματα.

H rosa azul έγραψε στις 22:29, 12-05-11:

Αρχική Δημοσίευση από DrStrangelove
Προσοχή. Μεγάλη προσοχή.
Γιατι Dr.; Δεν ειπαμε να ξεχνας την δουλεια και να το ''ριχνεις'' στον ερωτα βεβαια ...,αλλα γιατι χρειαζεται προσοχη μια σχεση που αναπτυσεται στον εργασιακο χωρο ;

Παράθεση

Μάξιμος

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Μάξιμος
Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Σκηνοθέτης . Έχει γράψει 1,486 μηνύματα.

O Μάξιμος έγραψε στις 23:29, 12-05-11:

Αρχική Δημοσίευση από rosa azul
Γιατι Dr.; Δεν ειπαμε να ξεχνας την δουλεια και να το ''ριχνεις'' στον ερωτα βεβαια ...,αλλα γιατι χρειαζεται προσοχη μια σχεση που αναπτυσεται στον εργασιακο χωρο ;
Ισχυρότατο αφροδισιακό, αποτελεί μια σχέση σε εργασιακό περιβάλλον. Και σε αυτή την περίπτωση ο έρωτας είναι τρελός.
Ανάλογες δε με το περιβάλλον είναι και οι υπερβάσεις των εμπλεκομένων.

Αλλά, θα πω και το εξής σοφότατο:
Στην δουλειά σου και την γειτονιά σου, μοναχά κάτω απο προϋποθέσεις.
Διαφορετικά, άπα πα πα πα. Ποτέ !
Καίει! Τζίς κάνει...

Παράθεση

Irodis

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Irodis
Ο Irodis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 685 μηνύματα.

O Irodis Άδραξε τη Μέρα ! έγραψε στις 14:23, 13-05-11:

Δεν εχω προβλημα αλλωστε λογικο ειναι να γινει τιποτα καμια φορα αφου συνεργασαι
μπορει να γινει και κατι πιο προσωπικο.

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 22:39, 13-05-11:

Αρχική Δημοσίευση από Irodis
Δεν εχω προβλημα αλλωστε λογικο ειναι να γινει τιποτα καμια φορα αφου συνεργασαι
Ναι, κάτσε να χωρίσεις να δούμε μετά πόσο πολύ θα συνεργάζεσαι.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Vkey
H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,419 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 08:29, 14-05-11:

No way....
Φοβάμαι τα παρατράγουδα
Δεν είμαι τόσο ανώτερος άνθρωπος που μετά από καβγά, χωρισμό - δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο- να μπορώ να συνεργαστώ άνετα, χωρίς μούτρα και χαμόγελο με τον άλλον, σαν να μην συνέβει ποτέ τίποτα....
Απλά πιστεύω ότι είναι πολύ δύσκολο όταν υπάρχει προσωπική σχέση να μην εμπλακεί ή να μην επηρεάσει την επαγγελματική συνεργασία....

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

marina289 (μαρινα)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη marina289
H μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών . Έχει γράψει 678 μηνύματα.

H marina289 φατσάκια μου,πατουσάκια μου,ματάκια μου! έγραψε στις 09:51, 14-05-11:

Αρχική Δημοσίευση από Vkey
Απλά πιστεύω ότι είναι πολύ δύσκολο όταν υπάρχει προσωπική σχέση να μην εμπλακεί ή να μην επηρεάσει την επαγγελματική συνεργασία....
Bασικά το πιο περίεργο κομμάτι είναι ότι επηρεάζεται και η συνεργασία με όλους τους υπόλοιπους...
Ειδικά όταν προσπαθείς να το κρύψεις, -δεν κρύβεται για πολύ, ας μη γελιόμαστε- αρχίζουν τα σχόλια και τα κουτσομπολιά από τρίτους.... Όταν το εκφράζεις ανοιχτά (εγώ αυτό έκανα), πάλι γίνεστε αντικείμενο προς μελέτη και προς συζήτηση...
Να μην αναφέρω , δε, το ενδεχόμενο ο σύντροφός σου να βρίσκεται -συμπτωματικά- σε ανώτερη βαθμίδα από σένα....
Εκτός των συμπερασμάτων για τις τακτικές και τις μεθόδους σου στα πηγαδάκια, ή που θα σε πλησιάζουν πιο πολύ (να προσεγγίσουν το μέσο), ή που θα απομακρυνθούν (α. σε θεωρούν @ουτάνα, β.φοβούνται μην μεταφέρεις σχόλια και τα εκ των έσω)
Να μην αναφέρω το ενδεχόμενο να είσαι παντρεμένη....(δις @ουτάνα) (στην πυρά)
Εγώ πάντως το διασκέδαζα... Αλλά δεν θέλω να μου ξανατύχει, όχι για τους παραπάνω λόγους (@έστηκα), απλώς χάνω τ'αυγά και τα πασχάλια, και δεν αποδίδω το ίδιο καλά στη δουλειά...

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Μάξιμος

Περιβόητο Μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Σκηνοθέτης . Έχει γράψει 1,486 μηνύματα.

O Μάξιμος έγραψε στις 17:06, 14-05-11:

Αρχική Δημοσίευση από foreverinlove
...............
Οι σχέσεις αυτές είναι πολύ ευκολότερες από την άποψη ότι γνωρίζεσαι αναγκαστικά με τα άλλα άτομα και βλέπεις πολλά στοιχεία του χαρακτήρα τους. Αν έχεις και περιορισμένο ελεύθερο χρόνο και κύκλο γνωριμιών εκτός δουλειάς, είναι ίσως η μόνη λύση..........................
Επικεντρώνομαι στο νόημα που βγαίνει από τα ποιο πάνω. Καμιά σχέση δεν είναι ευκολότερη από αυτή που έχεις. Και αυτό για τον απλούστερο λόγο ότι την έχεις, ενώ τις άλλες απλά τις ονειρεύεσαι.

Αρα :
  • αδιαφόρησε για το όλα τα θετικά, όπως λες της εργασίας
  • αδιαφόρησε επίσης για δύο ημέρες για την υποψήφια και την τρίτη ημέρα πέρασε από μπροστά της λες και κάνεις περίπατο στα ιμαλάϊα μόνος σου
  • την τέταρτη ημέρα και αφού από τα λεγόμενα σου είσαι φουλ in love, κράτα ένα αποξηραμένο τριαντάφυλλο - (σε μια εβδομάδα κρεμασμένο στον καθρέπτη του αυτοκινήτου σου ανάποδα με αυτές τις ζέστες έχει πάρει τα ποιο παράξενα χρώματα που μπορείς να φανταστείς) – και να είσαι σίγουρος ότι θα φαντάζεται και θα αναρωτιέται αν θα είναι αποδέκτης ή κάποια άλλη θα έχει την χαρά να της το προσφέρεις.
  • τώρα, έχεις ανατρέψει το σε βάρος σου προηγούμενο και ακολούθα την τακτική της γάτας.

Δεν έχω δει γάτα να ρωτάει το ποντικάκι αν θέλει να είναι το γεύμα της.

Μετά αν καταφέρεις να την κερδίσεις, κάτσε να σκεφτείς για τα θετικά και τα αρνητικά μιας σχέσης στον ίδιο εργασιακό χώρο.

Θα προσθέσω μοναχά ότι όσο ποιο υπεύθυνη θέση έχεις, τόσο ποιο μεγάλες είναι οι δυσκολίες για εσένα και αυτό δεν αναλύεται έτσι απλά.
Εδώ ταιριάζει απόλυτα η πρόταση, <<στην δουλειά σου και την γειτονιά σου, ποτέ>>!

Παράθεση

Lysippe

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Lysippe
H Lysippe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 956 μηνύματα.

H Lysippe έγραψε στις 20:22, 14-05-11:

Αρχική Δημοσίευση από Μάξιμος
Δεν έχω δει γάτα να ρωτάει το ποντικάκι αν θέλει να είναι το γεύμα της.

Μετά αν καταφέρεις να την κερδίσεις, κάτσε να σκεφτείς για τα θετικά και τα αρνητικά μιας σχέσης στον ίδιο εργασιακό χώρο.
Επειδή, όμως, εδώ δεν μιλάμε για γάτες και ποντικάκια, αλλά για ανθρώπινα συναισθήματα, θα σου κάνω μία διόρθωση, αν μου επιτρέπεις.

Πρώτα να κάτσει να ζυγίσει τα θετικά και τα αρνητικά και μετά να κάνει κίνηση!
Δεν παίζουμε με τα παιχνιδάκια μας. Έχουμε να κάνουμε με ανθρώπους και δεν πρέπει να παίζουμε με τα συναισθήματά τους.
Τη μία να κορτάρεις κάποια κι όταν πέσει "αααα, το μετάνιωσα... βλέπω πως θα έχω αρνητικές επιπτώσεις, αν συμβεί το τάδε ή το τάδε" και δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο.

Φιλικά,
Lysippe

Παράθεση

Μάξιμος

Περιβόητο Μέλος

O Μάξιμος έγραψε στις 00:59, 20-05-11:

Αρχική Δημοσίευση από Lysippe
Επειδή, όμως, εδώ δεν μιλάμε για γάτες και ποντικάκια, αλλά για ανθρώπινα συναισθήματα, θα σου κάνω μία διόρθωση, αν μου επιτρέπεις.

Εξ από ανέ – καθεν και από πάντα - (μην υιοθετείτε λανθασμένες προτάσεις όπως την προηγούμενη) - οι διορθώσεις ήταν για εμένα αποδεκτές. Σωστές ή λανθασμένες, απλά δεκτές. Μου δίνουν την δυνατότητα να απαντήσω με την σειρά μου και εγώ.
Πρώτα να κάτσει να ζυγίσει τα θετικά και τα αρνητικά και μετά να κάνει κίνηση!
Το θέμα μας είναι ο εργασιακός χώρος και η θέση μου είναι ότι θεωρώ λάθος να ψάχνεις θετικά και αρνητικά.
Δεν παίζουμε με τα παιχνιδάκια μας. Έχουμε να κάνουμε με ανθρώπους και δεν πρέπει να παίζουμε με τα συναισθήματά τους.
Ναι με ανθρώπους, αλλά κάποιες φορές είναι καλύτερα να αφήνουμε το ένστικτο να βγαίνει πηγαίο.
Τη μία να κορτάρεις κάποια κι όταν πέσει "αααα, το μετάνιωσα...
Θεωρώ ότι η πρώτη ματιά είναι η σημαντικότερη. Οπότε γνωρίζεις με την πρώτη ματιά αν αφιερώσεις χρόνο για να αποξηράνεις το τριαντάφυλλο, όπως προέτρεψα. Αν ακολουθήσει, ο έχων την απορία, την συμβουλή μου και περιμένει μια ολόκληρη εβδομάδα να αποξηράνει το τριαντάφυλλο, ε τότε δε χρειάζεται καν, να σου πει ότι σε κορτάρει.
βλέπω πως θα έχω αρνητικές επιπτώσεις, αν συμβεί το τάδε ή το τάδε" και δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο.
Ο έρωτας είναι τυφλός, οπότε αν βλέπεις για θετικές και αρνητικές επιπτώσεις, έχεις χάσει. Μοναχά οι μπακάληδες κρατούσαν τεφτέρια και λογάριαζαν κάποιες εποχές.

Οπότε πρωτίστως ερωτέψου και μετά φρόντισε και αγωνίσου η σχέση σου να κρατήσει, έστω και σε έναν εργασιακό χώρο.

Κανόνες στον έρωτα, ποιος μπορεί να βάλει;
Φιλικά,
Lysippe

Φιλικά

Μάξιμος

Παράθεση

cacofonix

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη cacofonix
Ο cacofonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια . Έχει γράψει 635 μηνύματα.

O cacofonix έγραψε στις 04:04, 22-05-11:

Πριν μερικούς μήνες ήρθε μια καθηγήτρια γαλλικών στο φροντιστήριο. Κάποια μέρα της είπα να πάμε για καφέ. Η τύπισσα, τόσο πολύ της κόβει, που είπε στην ιδιοκτήτρια ότι την παρενοχλώ. Πόσο μυαλό μπορεί να έχει;
Αν ήταν έξυπνη, θα έβγαινε μαζί μου και αν έκανα κάποια κίνηση θα μου έλεγε ότι έχει σχέση. ΗΜΑΡΤΟΝ με ορισμένες.

Γενικά από το χώρο εργασίας δεν κάνω καθόλου παρέες γιατί υπάρχουν ρουφιάνοι, και δεν ξέρεις τι μπορεί να συμβεί.

Παράθεση

rosa azul

Περιβόητο Μέλος

H rosa azul έγραψε στις 09:15, 22-05-11:

Αρχική Δημοσίευση από cacofonix
Πριν μερικούς μήνες ήρθε μια καθηγήτρια γαλλικών στο φροντιστήριο. Κάποια μέρα της είπα να πάμε για καφέ. Η τύπισσα, τόσο πολύ της κόβει, που είπε στην ιδιοκτήτρια ότι την παρενοχλώ. Πόσο μυαλό μπορεί να έχει;
Αν ήταν έξυπνη, θα έβγαινε μαζί μου και αν έκανα κάποια κίνηση θα μου έλεγε ότι έχει σχέση. ΗΜΑΡΤΟΝ με ορισμένες.

Γενικά από το χώρο εργασίας δεν κάνω καθόλου παρέες γιατί υπάρχουν ρουφιάνοι, και δεν ξέρεις τι μπορεί να συμβεί.
Mηπως εκτος απο προταση για καφε της εκανες και στενο μαρκαρισμα;Γιατι δεν μπορει να πηγε στην ιδιοκτητρια να μιλησει για παρενοχληση μονο εξαιτιας μιας προσκλησης σε καφε...εκτος αν ηταν καρακομπλεξαρα -που φαινεται απο χλμ μακρυα...-αρα παλι εσυ φταις που πηγες να μπλεξεις με ''προβληματικο'' ατομο...
Τι το θες μωρε cacofonix...αφου δεν τραβαει αστο ....μην εχεις και προβληματα με τη δουλιτσα...
Το χαριτωμενο παντως ειναι οτι λες πως στον εργασιακο χωρο δεν κανεις καθολου παρεες....

Παράθεση

cacofonix

Διάσημο Μέλος

Ο cacofonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια . Έχει γράψει 635 μηνύματα.

O cacofonix έγραψε στις 16:18, 22-05-11:

Εκανα μια εξαίρεση Ρόζα. Και στενό μαρκάρισμα να της έκανα, δεν έχει καμία δουλειά να μιλήσω στην άλλη, καμία όμως.

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ShatteredIce

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη ShatteredIce
H ShatteredIce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 541 μηνύματα.

H ShatteredIce Out from Under έγραψε στις 16:30, 22-05-11:

άμα και τα δύο άτομα έχουν την ίδια περίπου θέση και καθήκοντα στην εταιρεία..οκ ,κάτι γίνεται.
το χειρότερο είναι να κάνεις σχέση με προϊστάμενο..αρχίζουν ζήλιες, ανταγωνισμός, ......άσε που άμα θες να τον/την χωρίσεις και είναι διευθυντής, μπορεί να σε απολύσει!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Resident Evil
H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,055 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε στις 20:01, 22-05-11:

Εκανα μια εξαίρεση Ρόζα. Και στενό μαρκάρισμα να της έκανα, δεν έχει καμία δουλειά να μιλήσω στην άλλη, καμία όμως.
exm...αυθαίρετο. Επίσης, τυπικά, μια χαρά δικαίωμα έχει αν θεωρούσε ότι το μαρκάρισμα είναι ... πιο στενό από ότι θεωρούσε στα όρια του πρέποντος. just for the record αυτό.

Παράθεση

cacofonix

Διάσημο Μέλος

O cacofonix έγραψε στις 14:34, 23-05-11:

Αρχική Δημοσίευση από Resident Evil
exm...αυθαίρετο. Επίσης, τυπικά, μια χαρά δικαίωμα έχει αν θεωρούσε ότι το μαρκάρισμα είναι ... πιο στενό από ότι θεωρούσε στα όρια του πρέποντος. just for the record αυτό.
Μα δεν της έκανα κάτι...Της πρότεινα να πάμε για καφέ...
Η συμπεριφορά της δείχνει κομπλεξισμό, και μουνοκεντρισμό.

Η πλάκα είναι ότι η αφεντικίνα μου είπε, μην λες στη γαλλικού να πάτε για καφέ, δουλεύει...Δηλαδή εμείς καθόμαστε...

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Resident Evil
H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,055 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε στις 17:38, 23-05-11:

Μα δεν της έκανα κάτι...Της πρότεινα να πάμε για καφέ...
Η συμπεριφορά της δείχνει κομπλεξισμό, και μουνοκεντρισμό.
Η πλάκα είναι ότι η αφεντικίνα μου είπε, μην λες στη γαλλικού να πάτε για καφέ, δουλεύει...Δηλαδή εμείς καθόμαστε...
Tην κοπέλα δεν την ξέρω, ουτε και εσένα οπότε δεν μπορώ να κρίνω ούτε αν η συμπεριφορά της δείχνει...αιδιοκεντρισμό (), ούτε αν αντίστοιχα η δική σου δείχνει... πεοκεντρισμό ().
Απλώς λέω ότι έχει το δικαίωμα να ζητήσει "προστασία" από τον/την προϊσταμένη αν νιώσει ότι ξεπερνάει κάποιος τα επιτρεπτά όρια και η ίδια δεν είναι σε θέση να το αντιμετωπίσει.
Αν αυτή είναι κομπλεξάρα ή εσύ πέφτουλας με αφήνει παγερά αδιάφορη.
---------------
Οntopic: δεν είμαι εν γένει αντίθετη σε τέτοιες σχέσεις, δεν θα απέρριπτα κάποιον που μου κεντρίζει το ενδιαφέρον απλώς και μόνο επειδή δουλεύουμε στον ίδιο χώρο, αλλά θα ήμουν διπλά επιφυλακτική απέναντί του στην αρχή και, ομολογουμένως, δεν θα ήταν η πρώτη μου επιλογή.
Ειδικά δεδομένου ότι δουλεύω σε έναν κατεξοχήν ανδροκρατούμενο χώρο και το να παρεξηγηθω είναι πιο εύκολο από οτιδήποτε άλλο.

Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Lorien
Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,294 μηνύματα.

O Lorien έγραψε στις 17:47, 23-05-11:

Συμφωνω με Resident. Το αν γινει σε εργασιακο χωρο, αποτελει (δυστυχως) απλα ενα εμποδιο. Δε θα πρεπε ομως κανείς να το θεωρει απαγορευμενο. Ποτέ δεν ξερει πότε και που θα γνωρίσει το ατομο που θα ειναι το καταλληλοτερο.

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,916 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 17:50, 23-05-11:

Προφανως για να αντιδρασει ξεπερασες τα ορια της. Τωρα εαν δε συμπιπτουν με τα δικα σου ορια, την επομενη φορα να εισαι πιο προσεχτικος και με περισσοτερο τακτ.

Και να ξερεις, επειδη μου εχει τυχει, οταν νοιωθεις αυτην την πιεση της παρενοχλησης το λιγοτερο που εχεις να κανεις για να μην τον βρισεις και τον στειλεις απο κει που ηρθε ειναι να απευθυνθεις στη διευθυνση. Δεν αντεχεται. Και εαν το επιτρεψεις μια φορα, θα γινει μετα και δευτερη, τριτη κ.λ.π.
Εννοειται βεβαια πως αναφερομαι σε εκεινα τα ατομα που δεν καταλαβαινουν τι σημαινει "οχι" και νομιζουν οτι με το στενο μαρκαρισμα, θα σε ριξουν.

Παράθεση

cacofonix

Διάσημο Μέλος

O cacofonix έγραψε στις 01:49, 24-05-11:

Ποιο στενό μαρκάρισμα ρε παιδιά; Μια-δύο φορές της είπα να πάμε για καφέ. Για καφέ, όχι για σεξ. Ούτε χυδαία της μίλησα ούτε τίποτα. Αλλα κάποιοι άνθρωποι νομίζουν ότι είναι το κέντρο του κόσμου.
Καλύτερα που έγινε έτσι. Φανταστείτε να πηγαίναμε στο κρεβάτι και να έλεγε ότι τη βίασα...Αντε μετά να αποδείξω ότι δεν είμαι ελέφαντας...

Παράθεση

Μάξιμος

Περιβόητο Μέλος

O Μάξιμος έγραψε στις 14:40, 24-05-11:

Αυτό που φαίνεται καθαρότατα, είναι ότι πέρασες την κόκκινη γραμμή που υπάρχει για να μας προστατεύει σε τέτοιες περιπτώσεις.

Ενώ μας ρωτάς για την σχέση στον ίδιο χώρο εργασίας, μας λες ότι της είπες να πάτε για καφέ. Αρχικά κάνε κάτι για να νοιώσει χαλαρά. Ο καθένας μας χρειάζεται κάποιο χρονικό διάστημα, προκειμένου να εξοικειωθεί με τον χώρο.

Επίσης δεν γνωρίζεις αν είχε και κάποια σχέση.

Υ.Γ. πάντως έχω να σου προτείνω κάτι που θα κάνει την κίνηση σου να μοιάζει με κίνηση ΜΑΤ.

Κόψε ένα τριαντάφυλλο από την τριανταφυλλιά της Ρόζας και να το προσφέρεις.

Μη παραλείψεις να πεις και την ιστορία για το μπλε ρόδο.

Αλλά και στην πρόταση για τον καφέ έχω μια μικρή διόρθωση να προτείνω.

Πρόσεξε καλά λοιπόν, αντί να πεις πάμε για καφέ, ρώτησε την πώς θα της φαινότανε αν της έλεγες ότι θέλεις να πάτε για καφέ … και μετά από ντε τε χρονικό διάστημα (μόλις που πρόλαβε να καταλάβει τι είχε ακούσει) συμπληρώνεις με το εξής: και πώς θα σου φαινότανε αν σου έλεγα πως δεν θέλω να πάμε για καφέ. Εδώ και ανάλογα με την απάντηση που θα παρεις, χρειάζεται να δείξεις την δική σου αποφασιστικότητα, με εύστοχες κινήσεις.

Προϋπόθεση όμως είναι να έχεις και κάποια επαφή στην καθημερινότητα. Δηλ. να έχεις ένα γεια. Και όχι ένα ξερό << πάμε για καφέ>> λες και της ζητάς να πάτε στο μοναστηράκι να δείτε για κανένα γραμμόφωνο. Πάρε το αυγό και κούρευτο δηλαδή.

Επίσης διατηρεί και το δικαίωμα να μη θέλει. Ετσι απλά.

Να προσέχεις τα ρόπαλα.

Παράθεση

rosa azul

Περιβόητο Μέλος

H rosa azul έγραψε στις 15:01, 24-05-11:

Κόψε ένα τριαντάφυλλο από την τριανταφυλλιά της Ρόζας και να
το προσφέρεις.

Μη παραλείψεις να πεις και την ιστορία για το μπλε ρόδο.
Mαξιμε....αν αναφερεσαι σε εμενα λυπαμαι...η τριανταφυλλια μου εχει ενα και μοναδικο μπλε τριανταφυλλο (την υπογραφη μου )και αυτο ανοικει αποκλειστικα σε μια μονο ψυχη ...δεν το προσφερω σε κανεναν αλλο ...ουτε αφηνω και κανεναν αλλο να το αγγιξει...μονο εκεινον

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Myrtle : 24-05-11 στις 23:31. Αιτία: διόρθωση quote
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 15:21, 24-05-11:

Ποιο στενό μαρκάρισμα ρε παιδιά; Μια-δύο φορές της είπα να πάμε για καφέ. Για καφέ, όχι για σεξ. Ούτε χυδαία της μίλησα ούτε τίποτα. Αλλα κάποιοι άνθρωποι νομίζουν ότι είναι το κέντρο του κόσμου.
Καλύτερα που έγινε έτσι. Φανταστείτε να πηγαίναμε στο κρεβάτι και να έλεγε ότι τη βίασα...Αντε μετά να αποδείξω ότι δεν είμαι ελέφαντας...
Απορω για ποιο λογο παραξενευεσαι.
Ξεπερασες τα ορια της και τελος.
Την επομενη φορα ας εισαι πιο προσεχτικος.
Μπορει εσυ την προσεγγιση σου να τη χαρακτηριζεις λαιτ, αλλα για εκεινη δεν ηταν και αντεδρασε.

Παράθεση

Μάξιμος

Περιβόητο Μέλος

O Μάξιμος έγραψε στις 15:25, 24-05-11:

Mαξιμε....αν αναφερεσαι σε εμενα λυπαμαι...η τριανταφυλλια μου εχει ενα και μοναδικο μπλε τριανταφυλλο (την υπογραφη μου )και αυτο ανοικει αποκλειστικα σε μια μονο ψυχη ...δεν το προσφερω σε κανεναν αλλο ...ουτε αφηνω και κανεναν αλλο να το αγγιξει...μονο εκεινον
Μην απογοητεύεις τον υποψήφιο Ρόζα.

Κάνε κάτι, φύτεψε μια τριανταφυλλιά και όταν βγάλει δώσε και σώσε το παιδί που το έχει ανάγκη, μήπως και κάνει κάτι.

Είναι για καλό.

Υ.Γ. όσο για τα υπόλοιπα,

δεν απαντώ, δεν απαντώ, δ ε ν α π α ν τ ώ…..

Άσε γιατι πρέπει και να κρατηθώ μην απαντήσω.
Ούφ, θα σκάσω.

Αρχική Δημοσίευση από Neraida
Απορω για ποιο λογο παραξενευεσαι.
Ξεπερασες τα ορια της και τελος.
Την επομενη φορα ας εισαι πιο προσεχτικος.
Μπορει εσυ την προσεγγιση σου να τη χαρακτηριζεις λαιτ, αλλα για εκεινη δεν ηταν και αντεδρασε.
Αχ Νεράϊδα - Νεράϊδα, το κακό ραβδάκι κρατάς σήμερα και μαλώνεις.

Ολο σοκολατίνες και γλυκά δε γίνεται, άσε να δοκιμάσει και κανένα γιαουρτάκι το παιδί. Πώς θα μεγαλώσει;

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Myrtle : 24-05-11 στις 23:33. Αιτία: merge και διόρθωση quote
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 15:52, 24-05-11:

Αχ Νεράϊδα - Νεράϊδα, το κακό ραβδάκι κρατάς σήμερα και μαλώνεις.

Ολο σοκολατίνες και γλυκά δε γίνεται, άσε να δοκιμάσει και κανένα γιαουρτάκι το παιδί. Πώς θα μεγαλώσει;

Ε ναι ειδες...κι εγω Μαξιμε "ολο γλυκα και σοκολατινες" να προσφερω, δε γινεται...

Δε λεω οχι οσον αφορα στις δοκιμες, αρκει να μην αποδεικνυεται πως ο αλλος ακομα και μετα απο τα "γιαουρτια" παραμενει ανεπιδεκτος μαθησεως.
Εν ολιγοις, αμα παθαινεις και μαθαινεις, καλως.
Εαν ομως παθαινεις και δεν ....ε ψαξε το.

Παράθεση

rosa azul

Περιβόητο Μέλος

H rosa azul έγραψε στις 21:19, 24-05-11:

Μην απογοητεύεις τον υποψήφιο Ρόζα.

Κάνε κάτι, φύτεψε μια τριανταφυλλιά και όταν βγάλει δώσε και σώσε το παιδί που το έχει ανάγκη, μήπως και κάνει κάτι.

Είναι για καλό.

Υ.Γ. όσο για τα υπόλοιπα,

δεν απαντώ, δεν απαντώ, δ ε ν α π α ν τ ώ…..

Άσε γιατι πρέπει και να κρατηθώ μην απαντήσω.
Ούφ, θα σκάσω.
οχι Μαξιμε ...το μπλε τριανταφυλλο ειναι ενα και ο αποδεκτης του ειναι ενας και το γνωριζει ...οποτε θελησει ...θα ερθει να το παρει...ειναι δικο του ....και μονο δικο του....

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Myrtle : 25-05-11 στις 17:33. Αιτία: διόρθωση quote
Παράθεση

marina289 (μαρινα)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη marina289
H μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών . Έχει γράψει 678 μηνύματα.

H marina289 φατσάκια μου,πατουσάκια μου,ματάκια μου! έγραψε στις 13:01, 25-05-11:

Η λογική του να τρέξει κατευθείαν η τύπισσα σαν τον Αρτέμη Μάτσα και να καταφύγει και να καταγγείλει στην διεύθυνση το ¨συμβάν¨ δεν με βρίσκει σύμφωνη για διάφορους λόγους... Θα μπορούσε να εξηγήσει στον συνάδελφο ήρεμα και ωραία τί την ενόχλησε και να αφήσει τους διευθυντάδες στην άκρη. Δεν μ'αρέσει γενικότερα να ανακατεύεις τόσο εύκολα διευθύνσεις και λοιπούς σε θέματα επίλυσης και οριοθέτησης διαπροσωπικών σχέσεων και γενικώς δεν έχω και την καλύτερη άποψη για τους συναδέλφους που αμέσως τρέχουν στην διευθύντρια, ...τους μαθητές που τρέχουν αμέσως στη δασκάλα κ.ο.κ.
Οκ, cacofonix... ευτυχώς για σένα, απέφυγες έναν βαρετό καφέ και γενικώς... διάφορα βαρετά, με μία μη μου άπτου γκόμενα, στενόμυαλη και χαφιεδολάγνα ! Άλλη φορά πριν προτείνεις σε συναδέλφους βολιδοσκόπησε προσεκτικότερα!

Παράθεση

Μάξιμος

Περιβόητο Μέλος

O Μάξιμος έγραψε στις 13:29, 25-05-11:

Αρχική Δημοσίευση από marina289
Η λογική του να τρέξει κατευθείαν η τύπισσα σαν τον Αρτέμη Μάτσα και να καταφύγει και να καταγγείλει στην διεύθυνση το ¨συμβάν¨ δεν με βρίσκει σύμφωνη για διάφορους λόγους... Θα μπορούσε να εξηγήσει στον συνάδελφο ήρεμα και ωραία τί την ενόχλησε και να αφήσει τους διευθυντάδες στην άκρη. Δεν μ'αρέσει γενικότερα να ανακατεύεις τόσο εύκολα διευθύνσεις και λοιπούς σε θέματα επίλυσης και οριοθέτησης διαπροσωπικών σχέσεων και γενικώς δεν έχω και την καλύτερη άποψη για τους συναδέλφους που αμέσως τρέχουν στην διευθύντρια, ...τους μαθητές που τρέχουν αμέσως στη δασκάλα κ.ο.κ.
Οκ, cacofonix... ευτυχώς για σένα, απέφυγες έναν βαρετό καφέ και γενικώς... διάφορα βαρετά, με μία μη μου άπτου γκόμενα, στενόμυαλη και χαφιεδολάγνα ! Άλλη φορά πριν προτείνεις σε συναδέλφους βολιδοσκόπησε προσεκτικότερα!
Η στάση του cacofonix, μου φαίνεται λίγο παράξενη. Και αυτό γιατι δεν πιστεύω ότι με την πρώτη μια κοπέλα θα πήγαινε στην διεύθυνση να (καταγγείλει τον επίδοξο εραστή - πηδηχτούλη, δίχως να έχει νοιώσει τουλάχιστον άβολα).

Αλλά μη σας διαφεύγει και ότι υπάρχουν κοπέλες που πιάνουν στον αέρα τις διαθέσεις, τις αξιολογούν ανάλογα και ρίχνουν την χυλόπιτα διαισθητικά και μόνο.

Υ.Γ. 1. δεν πιστεύω ότι με την πρόταση που της έγινε για καφέ, πήγε στην διεύθυνση.

Υ.Γ. 2. αποδέχομαι την στάση της κοπέλας και δεν με ενδιαφέρουν οι λόγοι.

Εξ’ άλλου, δεν μας έχει εξηγήσει και τι πρόταση για καφέ της έκανε.

Όχι κατά πώς την χαρακτηρίζει ο cacofonix, αλλά έτσι ακριβώς όπως την εισέπραξε η κοπέλα.

Παράθεση

IL PENSIERO

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη IL PENSIERO
H IL PENSIERO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 477 μηνύματα.

H IL PENSIERO έγραψε στις 13:33, 25-05-11:

Αρχική Δημοσίευση από Resident Evil
αιδιοκεντρισμό (), πεοκεντρισμό ().
.
Εκτός από τις καινούριες λέξεις που έμαθα σήμερα.... cacofonix μήπως η resident evil έχει κάποιο δίκιο; Μήπως κι εσύ (από τον τρόπο τουλάχιστον που την χαρακτηρίζεις) την θεωρούσες σώνει και καλά ως δεδομένη;; Μήπως δεν ήσουν και πολύ κομψός στου τρόπους;;

Παράθεση

DOINA

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη DOINA
H DOINA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 210 μηνύματα.

H DOINA έγραψε στις 13:53, 25-05-11:

καταρχην η κοπελα εχει το δικαιωμα να πραττει οπως θεωρει αυτη σωστα... αν καποιοa αντεδρασε διαφορετικα απ'οτι περιμενες ή απ'οτι θα αντιδρουσες εσυ...δεν παει να πει οτι ειναι κομπλεξαρα κ να την χαρακτηριζεις οπως το εκανες εσυ. εδω μεσα....γιατι αυτο δειχνει οτι και εσυ εχεις κομπλεξ για το ¨γιαουρτι" που εφαγες κ που δεν σου εκατσε καλα πιθανων και την βριζεις ετσι ..και οχι αυτη..

φιλικα παντα..

Παράθεση

cacofonix

Διάσημο Μέλος

O cacofonix έγραψε στις 22:43, 25-05-11:

Μου θυμίζει το παιδάκι που πάει στη μαμά του και λέει: Μαμά, μαμά, ο Γιωργάκης με 'δειρε...
Δε θες, πες δεν έχουμε να συζητήσουμε κάτι, δεν έχω χρόνο, δεν σε ξέρω καλά, θα πάω με το φίλο μου, ή οτιδήποτε άλλο.
Οταν έχεις πρόβλημα με κάποιον το λύνεις με αυτόν, δεν ανακατεύεις άλλους, εγώ αυτό ξέρω.

Edit:
Καλά έκανα παλιότερα και δεν είχα παρτίδες με κανέναν στο χώρο εργασίας, παρά μόνο αν ένας από τους δύο άλλαζε εργασία...

Παράθεση

eco-warrior (Μπάμπης ή Αμφιάραος)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη eco-warrior
Ο Μπάμπης ή Αμφιάραος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Ψυκτικός και μας γράφει απο Βουλγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 777 μηνύματα.

O eco-warrior ... έγραψε στις 23:00, 25-05-11:

οχι Μαξιμε ...το μπλε τριανταφυλλο ειναι ενα και ο αποδεκτης του ειναι ενας και το γνωριζει ...οποτε θελησει ...θα ερθει να το παρει...ειναι δικο του ....και μονο δικο του....
Off-topic:
Αχ αυτό το τριαντάφυλλο.

Παράθεση

Μάξιμος

Περιβόητο Μέλος

O Μάξιμος έγραψε στις 01:40, 27-05-11:

Αρχική Δημοσίευση από eco-warrior
Off-topic:
Αχ αυτό το τριαντάφυλλο.
Αλλοι κόβουν φλέβες για ένα τριαντάφυλλο και ο άλλος κάνει πρόταση για καφέ.

Βουτάς την καφετιέρα και με ένα χωνί, την ποτίζεις μέχρι να μεθύσει…

Ούφ, μας έχεις σκάσει πια.
Τι να κάνουμε ρε φίλε, το κορίτσι δεν είναι απο αυτά, είναι απο τα άλλα και θέλει άλλα ή τέλος πάντων διαφορετικά. Η ακόμα να μη θέλει και τίποτα. Παίζει και να μη γνωρίζει τι θέλει..
Αυτό το τελευταίο που το βάζεις;
Αν δεν γνωρίζει τι θέλει, πώς θες να γνωρίζει αν τις αρέσει ο καφές;

Αν και το οτι σου την γλύτωσε, σε έχει κάνει ταύρο, σου προτείνω κάτι τελευταίο. Ξέθαψε το ρόπαλο κειμήλιο απο τους προγόνους σου και παραφύλαξε την. Μόλις μπει στο βεληνεκές, κοπάνησε την μια και βούτηξε την απο τα μαλλιά της. Ακούμπησε την να καθίσει, συνέφερε την και ο καφές μπροστά της.
Να δούμε θα σου πει όχι;

Εγώ λέω θα σου πει ΝΑΙ! Ε, τώρα μη με πιστεύψεις και πολύ!

Εσείς τί λέτε φίλοι μου; (εδώ και τώρα δημοψήφισμα)

Υ.Γ. απαραίτητη προϋπόθεση, είναι να υπάρχει <<το ρόπαλο κειμήλιο>> διαφορετικά…

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Μάξιμος : 27-05-11 στις 08:47. Αιτία: άρση του απορρήτου σε άκρως επικύνδυνες συμβουλές...
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους