Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,035 μέλη και 2,416,618 μηνύματα σε 75,365 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 530 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Σχέση με άτομο στον ίδιο χώρο εργασίας

Θα κάνατε ποτέ σχέση με άτομο στον ίδιο χώρο εργασίας;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 17)
Δεν έχω πρόβλημα
10
58,82%
Ποτέ!
1
5,88%
Εξαρτάται
6
35,29%

foreverinlove

Νεοφερμένος

Ο foreverinlove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4 μηνύματα.

O foreverinlove έγραψε: στις 19:51, 12-05-11:

Ένα ζήτημα που απασχολεί πολλούς ανθρώπους είναι η σύναψη σχέσης με άτομο που εργάζεται στον ίδιο εργασιακό χώρο με αυτούς, αφού οι περισσότεροι από εμάς εργάζονται και πολλοί έχουν βρεθεί στον πειρασμό (αν δεν το έχουν κάνει ήδη) να προτείνουν ραντεβού σε συναδέλφους.
Προσωπικά έχω 1 σχετική εμπειρία, που η κοπέλα δεν δέχθηκε επειδή έχει σαν αρχή να μην κάνει σχέσεις στον ίδιο εργασιακό χώρο.
Οι σχέσεις αυτές είναι πολύ ευκολότερες από την άποψη ότι γνωρίζεσαι αναγκαστικά με τα άλλα άτομα και βλέπεις πολλά στοιχεία του χαρακτήρα τους. Αν έχεις και περιορισμένο ελεύθερο χρόνο και κύκλο γνωριμιών εκτός δουλειάς, είναι ίσως η μόνη λύση.
Δεν κατάφερα να βρω συγκεκριμένες μελέτες-στατιστικές για τους γάμους (και τα διαζύγια) την εργασία (και σε σχέση με τους υπόλοιπους γάμους), αν και κάπου είχα διαβάσει ότι είναι σχετικά μεγάλο το ποσοστό, αλλά απ'όσο ξέρω υπάρχουν αρκετές τέτοιες περιπτώσεις τόσο στις δουλειές που έκανα και κάνω όσο και σε αυτές γνωστών. Όσοι βρουν σχετικά στοιχεία, θα ήταν πολύ χρήσιμη η δημοσίευσή τους σε αυτή τη συζήτηση.

Εσείς θα είχατε ενδοιασμούς και τι 'προφυλάξεις' θα παίρνατε για να διαφυλάξετε τη σχέση σας;
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Myrtle : 14-05-11 στις 09:10. Αιτία: προσθήκη εισαγωγικού ποστ
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 4,005 μηνύματα.

O DrStrangelove έγραψε: στις 19:55, 12-05-11:

Προσοχή. Μεγάλη προσοχή.
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ceres Victoria

Διακεκριμένο μέλος

H Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,708 μηνύματα.

H Ceres Victoria censored έγραψε: στις 21:28, 12-05-11:

Θα ελεγα πως ειναι καλη φαση
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Speedy

Διάσημο Μέλος

Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλο/νία). Έχει γράψει 656 μηνύματα.

O Speedy έγραψε: στις 22:05, 12-05-11:

Μεγαλύτερη βλακεία απο αυτή δεν μπορεί να κάνει κάποιος...
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

self-instructive depressing

Διακεκριμένο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,951 μηνύματα.

O self-instructive depressing έγραψε: στις 22:14, 12-05-11:

Αρχική Δημοσίευση από Speedy
Μεγαλύτερη βλακεία απο αυτή δεν μπορεί να κάνει κάποιος...
όντως , τα ξενοπηδήματα δεν οδηγούν πουθενά
τι θα πει , το αφεντικό σου , όταν δει ότι τον απατάς ;
9 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

H underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,498 μηνύματα.

H underwater έγραψε: στις 22:22, 12-05-11:

Πάντως, με τα χαοτικά προγράμματά μας νομίζω πως οι σχέσεις με άτομα από τον χώρο εργασίας είναι, καλώς ή κακώς, η εύκολη λύση.

'Εχω ακούσει πολλές ιστορίες. Συνήθως δημιουργούνται παρατράγουδα, αλλά ξέρω και περιπτώσεις με happy end. Όπως φίλη μου που παντρεύτηκε πριν λίγο καιρό τον αγαπημένο της, με τον οποίο γνωρίστηκε στην προηγούμενη δουλειά της!
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

rosa azul

Περιβόητο Μέλος

H rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,103 μηνύματα.

H rosa azul έγραψε: στις 22:29, 12-05-11:

Αρχική Δημοσίευση από DrStrangelove
Προσοχή. Μεγάλη προσοχή.
Γιατι Dr.; Δεν ειπαμε να ξεχνας την δουλεια και να το ''ριχνεις'' στον ερωτα βεβαια ...,αλλα γιατι χρειαζεται προσοχη μια σχεση που αναπτυσεται στον εργασιακο χωρο ;
Παράθεση

Μάξιμος

Περιβόητο Μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Σκηνοθέτης . Έχει γράψει 1,486 μηνύματα.

O Μάξιμος έγραψε: στις 23:29, 12-05-11:

Αρχική Δημοσίευση από rosa azul
Γιατι Dr.; Δεν ειπαμε να ξεχνας την δουλεια και να το ''ριχνεις'' στον ερωτα βεβαια ...,αλλα γιατι χρειαζεται προσοχη μια σχεση που αναπτυσεται στον εργασιακο χωρο ;
Ισχυρότατο αφροδισιακό, αποτελεί μια σχέση σε εργασιακό περιβάλλον. Και σε αυτή την περίπτωση ο έρωτας είναι τρελός.
Ανάλογες δε με το περιβάλλον είναι και οι υπερβάσεις των εμπλεκομένων.

Αλλά, θα πω και το εξής σοφότατο:
Στην δουλειά σου και την γειτονιά σου, μοναχά κάτω απο προϋποθέσεις.
Διαφορετικά, άπα πα πα πα. Ποτέ !
Καίει! Τζίς κάνει...
Παράθεση

Irodis

Διάσημο Μέλος

Ο Irodis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 683 μηνύματα.

O Irodis Άδραξε τη Μέρα ! έγραψε: στις 14:23, 13-05-11:

Δεν εχω προβλημα αλλωστε λογικο ειναι να γινει τιποτα καμια φορα αφου συνεργασαι
μπορει να γινει και κατι πιο προσωπικο.
Παράθεση

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,956 μηνύματα.

O Γιώργος Hunt or be Hunted. έγραψε: στις 22:39, 13-05-11:

Αρχική Δημοσίευση από Irodis
Δεν εχω προβλημα αλλωστε λογικο ειναι να γινει τιποτα καμια φορα αφου συνεργασαι
Ναι, κάτσε να χωρίσεις να δούμε μετά πόσο πολύ θα συνεργάζεσαι.
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,419 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε: στις 08:29, 14-05-11:

No way....
Φοβάμαι τα παρατράγουδα
Δεν είμαι τόσο ανώτερος άνθρωπος που μετά από καβγά, χωρισμό - δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο- να μπορώ να συνεργαστώ άνετα, χωρίς μούτρα και χαμόγελο με τον άλλον, σαν να μην συνέβει ποτέ τίποτα....
Απλά πιστεύω ότι είναι πολύ δύσκολο όταν υπάρχει προσωπική σχέση να μην εμπλακεί ή να μην επηρεάσει την επαγγελματική συνεργασία....
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

marina289 (μαρινα)

Αποκλεισμένος χρήστης

H μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών . Έχει γράψει 675 μηνύματα.

H marina289 . έγραψε: στις 09:51, 14-05-11:

Αρχική Δημοσίευση από Vkey
Απλά πιστεύω ότι είναι πολύ δύσκολο όταν υπάρχει προσωπική σχέση να μην εμπλακεί ή να μην επηρεάσει την επαγγελματική συνεργασία....
Bασικά το πιο περίεργο κομμάτι είναι ότι επηρεάζεται και η συνεργασία με όλους τους υπόλοιπους...
Ειδικά όταν προσπαθείς να το κρύψεις, -δεν κρύβεται για πολύ, ας μη γελιόμαστε- αρχίζουν τα σχόλια και τα κουτσομπολιά από τρίτους.... Όταν το εκφράζεις ανοιχτά (εγώ αυτό έκανα), πάλι γίνεστε αντικείμενο προς μελέτη και προς συζήτηση...
Να μην αναφέρω , δε, το ενδεχόμενο ο σύντροφός σου να βρίσκεται -συμπτωματικά- σε ανώτερη βαθμίδα από σένα....
Εκτός των συμπερασμάτων για τις τακτικές και τις μεθόδους σου στα πηγαδάκια, ή που θα σε πλησιάζουν πιο πολύ (να προσεγγίσουν το μέσο), ή που θα απομακρυνθούν (α. σε θεωρούν @ουτάνα, β.φοβούνται μην μεταφέρεις σχόλια και τα εκ των έσω)
Να μην αναφέρω το ενδεχόμενο να είσαι παντρεμένη....(δις @ουτάνα) (στην πυρά)
Εγώ πάντως το διασκέδαζα... Αλλά δεν θέλω να μου ξανατύχει, όχι για τους παραπάνω λόγους (@έστηκα), απλώς χάνω τ'αυγά και τα πασχάλια, και δεν αποδίδω το ίδιο καλά στη δουλειά...
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Μάξιμος

Περιβόητο Μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Σκηνοθέτης . Έχει γράψει 1,486 μηνύματα.

O Μάξιμος έγραψε: στις 17:06, 14-05-11:

Αρχική Δημοσίευση από foreverinlove
...............
Οι σχέσεις αυτές είναι πολύ ευκολότερες από την άποψη ότι γνωρίζεσαι αναγκαστικά με τα άλλα άτομα και βλέπεις πολλά στοιχεία του χαρακτήρα τους. Αν έχεις και περιορισμένο ελεύθερο χρόνο και κύκλο γνωριμιών εκτός δουλειάς, είναι ίσως η μόνη λύση..........................
Επικεντρώνομαι στο νόημα που βγαίνει από τα ποιο πάνω. Καμιά σχέση δεν είναι ευκολότερη από αυτή που έχεις. Και αυτό για τον απλούστερο λόγο ότι την έχεις, ενώ τις άλλες απλά τις ονειρεύεσαι.

Αρα :
  • αδιαφόρησε για το όλα τα θετικά, όπως λες της εργασίας
  • αδιαφόρησε επίσης για δύο ημέρες για την υποψήφια και την τρίτη ημέρα πέρασε από μπροστά της λες και κάνεις περίπατο στα ιμαλάϊα μόνος σου
  • την τέταρτη ημέρα και αφού από τα λεγόμενα σου είσαι φουλ in love, κράτα ένα αποξηραμένο τριαντάφυλλο - (σε μια εβδομάδα κρεμασμένο στον καθρέπτη του αυτοκινήτου σου ανάποδα με αυτές τις ζέστες έχει πάρει τα ποιο παράξενα χρώματα που μπορείς να φανταστείς) – και να είσαι σίγουρος ότι θα φαντάζεται και θα αναρωτιέται αν θα είναι αποδέκτης ή κάποια άλλη θα έχει την χαρά να της το προσφέρεις.
  • τώρα, έχεις ανατρέψει το σε βάρος σου προηγούμενο και ακολούθα την τακτική της γάτας.

Δεν έχω δει γάτα να ρωτάει το ποντικάκι αν θέλει να είναι το γεύμα της.

Μετά αν καταφέρεις να την κερδίσεις, κάτσε να σκεφτείς για τα θετικά και τα αρνητικά μιας σχέσης στον ίδιο εργασιακό χώρο.

Θα προσθέσω μοναχά ότι όσο ποιο υπεύθυνη θέση έχεις, τόσο ποιο μεγάλες είναι οι δυσκολίες για εσένα και αυτό δεν αναλύεται έτσι απλά.
Εδώ ταιριάζει απόλυτα η πρόταση, <<στην δουλειά σου και την γειτονιά σου, ποτέ>>!
Παράθεση

Lysippe

Περιβόητο Μέλος

H Lysippe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 996 μηνύματα.

H Lysippe έγραψε: στις 20:22, 14-05-11:

Αρχική Δημοσίευση από Μάξιμος
Δεν έχω δει γάτα να ρωτάει το ποντικάκι αν θέλει να είναι το γεύμα της.

Μετά αν καταφέρεις να την κερδίσεις, κάτσε να σκεφτείς για τα θετικά και τα αρνητικά μιας σχέσης στον ίδιο εργασιακό χώρο.
Επειδή, όμως, εδώ δεν μιλάμε για γάτες και ποντικάκια, αλλά για ανθρώπινα συναισθήματα, θα σου κάνω μία διόρθωση, αν μου επιτρέπεις.

Πρώτα να κάτσει να ζυγίσει τα θετικά και τα αρνητικά και μετά να κάνει κίνηση!
Δεν παίζουμε με τα παιχνιδάκια μας. Έχουμε να κάνουμε με ανθρώπους και δεν πρέπει να παίζουμε με τα συναισθήματά τους.
Τη μία να κορτάρεις κάποια κι όταν πέσει "αααα, το μετάνιωσα... βλέπω πως θα έχω αρνητικές επιπτώσεις, αν συμβεί το τάδε ή το τάδε" και δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο.

Φιλικά,
Lysippe
Παράθεση

Μάξιμος

Περιβόητο Μέλος

O Μάξιμος έγραψε: στις 00:59, 20-05-11:

Αρχική Δημοσίευση από Lysippe
Επειδή, όμως, εδώ δεν μιλάμε για γάτες και ποντικάκια, αλλά για ανθρώπινα συναισθήματα, θα σου κάνω μία διόρθωση, αν μου επιτρέπεις.

Εξ από ανέ – καθεν και από πάντα - (μην υιοθετείτε λανθασμένες προτάσεις όπως την προηγούμενη) - οι διορθώσεις ήταν για εμένα αποδεκτές. Σωστές ή λανθασμένες, απλά δεκτές. Μου δίνουν την δυνατότητα να απαντήσω με την σειρά μου και εγώ.
Πρώτα να κάτσει να ζυγίσει τα θετικά και τα αρνητικά και μετά να κάνει κίνηση!
Το θέμα μας είναι ο εργασιακός χώρος και η θέση μου είναι ότι θεωρώ λάθος να ψάχνεις θετικά και αρνητικά.
Δεν παίζουμε με τα παιχνιδάκια μας. Έχουμε να κάνουμε με ανθρώπους και δεν πρέπει να παίζουμε με τα συναισθήματά τους.
Ναι με ανθρώπους, αλλά κάποιες φορές είναι καλύτερα να αφήνουμε το ένστικτο να βγαίνει πηγαίο.
Τη μία να κορτάρεις κάποια κι όταν πέσει "αααα, το μετάνιωσα...
Θεωρώ ότι η πρώτη ματιά είναι η σημαντικότερη. Οπότε γνωρίζεις με την πρώτη ματιά αν αφιερώσεις χρόνο για να αποξηράνεις το τριαντάφυλλο, όπως προέτρεψα. Αν ακολουθήσει, ο έχων την απορία, την συμβουλή μου και περιμένει μια ολόκληρη εβδομάδα να αποξηράνει το τριαντάφυλλο, ε τότε δε χρειάζεται καν, να σου πει ότι σε κορτάρει.
βλέπω πως θα έχω αρνητικές επιπτώσεις, αν συμβεί το τάδε ή το τάδε" και δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο.
Ο έρωτας είναι τυφλός, οπότε αν βλέπεις για θετικές και αρνητικές επιπτώσεις, έχεις χάσει. Μοναχά οι μπακάληδες κρατούσαν τεφτέρια και λογάριαζαν κάποιες εποχές.

Οπότε πρωτίστως ερωτέψου και μετά φρόντισε και αγωνίσου η σχέση σου να κρατήσει, έστω και σε έναν εργασιακό χώρο.

Κανόνες στον έρωτα, ποιος μπορεί να βάλει;
Φιλικά,
Lysippe

Φιλικά

Μάξιμος
Παράθεση

cacofonix

Διάσημο Μέλος

Ο cacofonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 35 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια . Έχει γράψει 635 μηνύματα.

O cacofonix έγραψε: στις 04:04, 22-05-11:

Πριν μερικούς μήνες ήρθε μια καθηγήτρια γαλλικών στο φροντιστήριο. Κάποια μέρα της είπα να πάμε για καφέ. Η τύπισσα, τόσο πολύ της κόβει, που είπε στην ιδιοκτήτρια ότι την παρενοχλώ. Πόσο μυαλό μπορεί να έχει;
Αν ήταν έξυπνη, θα έβγαινε μαζί μου και αν έκανα κάποια κίνηση θα μου έλεγε ότι έχει σχέση. ΗΜΑΡΤΟΝ με ορισμένες.

Γενικά από το χώρο εργασίας δεν κάνω καθόλου παρέες γιατί υπάρχουν ρουφιάνοι, και δεν ξέρεις τι μπορεί να συμβεί.
Παράθεση

rosa azul

Περιβόητο Μέλος

H rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,103 μηνύματα.

H rosa azul έγραψε: στις 09:15, 22-05-11:

Αρχική Δημοσίευση από cacofonix
Πριν μερικούς μήνες ήρθε μια καθηγήτρια γαλλικών στο φροντιστήριο. Κάποια μέρα της είπα να πάμε για καφέ. Η τύπισσα, τόσο πολύ της κόβει, που είπε στην ιδιοκτήτρια ότι την παρενοχλώ. Πόσο μυαλό μπορεί να έχει;
Αν ήταν έξυπνη, θα έβγαινε μαζί μου και αν έκανα κάποια κίνηση θα μου έλεγε ότι έχει σχέση. ΗΜΑΡΤΟΝ με ορισμένες.

Γενικά από το χώρο εργασίας δεν κάνω καθόλου παρέες γιατί υπάρχουν ρουφιάνοι, και δεν ξέρεις τι μπορεί να συμβεί.
Mηπως εκτος απο προταση για καφε της εκανες και στενο μαρκαρισμα;Γιατι δεν μπορει να πηγε στην ιδιοκτητρια να μιλησει για παρενοχληση μονο εξαιτιας μιας προσκλησης σε καφε...εκτος αν ηταν καρακομπλεξαρα -που φαινεται απο χλμ μακρυα...-αρα παλι εσυ φταις που πηγες να μπλεξεις με ''προβληματικο'' ατομο...
Τι το θες μωρε cacofonix...αφου δεν τραβαει αστο ....μην εχεις και προβληματα με τη δουλιτσα...
Το χαριτωμενο παντως ειναι οτι λες πως στον εργασιακο χωρο δεν κανεις καθολου παρεες....
Παράθεση

cacofonix

Διάσημο Μέλος

Ο cacofonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 35 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια . Έχει γράψει 635 μηνύματα.

O cacofonix έγραψε: στις 16:18, 22-05-11:

Εκανα μια εξαίρεση Ρόζα. Και στενό μαρκάρισμα να της έκανα, δεν έχει καμία δουλειά να μιλήσω στην άλλη, καμία όμως.
-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ShatteredIce

Πολύ δραστήριο μέλος

H ShatteredIce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 540 μηνύματα.

H ShatteredIce Out from Under έγραψε: στις 16:30, 22-05-11:

άμα και τα δύο άτομα έχουν την ίδια περίπου θέση και καθήκοντα στην εταιρεία..οκ ,κάτι γίνεται.
το χειρότερο είναι να κάνεις σχέση με προϊστάμενο..αρχίζουν ζήλιες, ανταγωνισμός, ......άσε που άμα θες να τον/την χωρίσεις και είναι διευθυντής, μπορεί να σε απολύσει!
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,055 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε: στις 20:01, 22-05-11:

Αρχική Δημοσίευση από cacofonix
Εκανα μια εξαίρεση Ρόζα. Και στενό μαρκάρισμα να της έκανα, δεν έχει καμία δουλειά να μιλήσω στην άλλη, καμία όμως.
exm...αυθαίρετο. Επίσης, τυπικά, μια χαρά δικαίωμα έχει αν θεωρούσε ότι το μαρκάρισμα είναι ... πιο στενό από ότι θεωρούσε στα όρια του πρέποντος. just for the record αυτό.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    sophie_96

Βρείτε παρόμοια