Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,075 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,659 μηνύματα σε 74,624 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Μήπως τελικά μόνο έτσι θα "ξυπνησουμε";

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη The Djinn
Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,168 μηνύματα.

O The Djinn έγραψε στις 00:24, 06-07-07:

Αρχική Δημοσίευση από suspiria
Μπορείς να τον κατακρίνεις αλλά συνήθως επειδή πάνε δικαίωμα-υποχρέωση και δεν πάνε μόνα τους το καθένα, είναι λίγο άδικο να ζητάς να μη σε χτυπήσει ο μεθυσμένος ενώ εσύ ο ίδιος είχες μεθύσει και είχες χτυπήσει κάποιον. Ωστόσο δεν σημαίνει οτι ο άλλος έχει το δικαίωμα να οδηγήσει μεθυσμένος και να σε χτυπήσει επειδή και εσύ κάποτε το είχες κάνει.
Πολυ σωστο αλλα ειπα εγω πουθενα το αντιθετο?
Εγω μιλαω για τον τυπικο οδηγο εναντι του αλλου.
Ειτε ο αλλος ειναι "ταρζαν" συνηδητα ειτε της στιγμης.
Και ετσι κι αλλιως προσωπικα απο την στιγμη που μιλαω σε πρωτο πληθυντικο οταν λεω για το θεμα προσοχης, ειναι εμφανες οτι δεν παραγκωνιζω την υποχρεωση.
Τεσπα το ιδο λεμε ανα και η τελευταια προταση σου μου αρεσε.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

suspiria (ρόζα)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη suspiria
H ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,322 μηνύματα.

H suspiria έγραψε στις 00:27, 06-07-07:

Αρχική Δημοσίευση από Mario
Πολυ σωστο αλλα ειπα εγω πουθενα το αντιθετο?
Εγω μιλαω για τον τυπικο οδηγο εναντι του αλλου.
Ειτε ο αλλος ειναι "ταρζαν" συνηδητα ειτε της στιγμης.
Και ετσι κι αλλιως προσωπικα απο την στιγμη που μιλαω σε πρωτο πληθυντικο οταν λεω για το θεμα προσοχης, ειναι εμφανες οτι δεν παραγκωνιζω την υποχρεωση.
Τεσπα το ιδο λεμε ανα και η τελευταια προταση σου μου αρεσε.
Όντως το ίδιο λέμε

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη borat
Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 4,524 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε στις 21:24, 08-07-07:

Σε μία χώρα όπου:
  • τα παιδιά φτάνουν 18 και δίνουν 1000ευρώ για να ΑΓΟΡΑΣΟΥΝ το δίπλωμα χωρίς καν να εξεταστούν για αυτό,
  • οι γονείς δίνουν στα παιδιά απο μικροί το παράδειγμα του κακού οδηγού μη φορώντας ζώνη και οδηγώντας μεθυσμένοι,
  • στην ερώτηση: "ωραίο μαλλί ή κράνος", το 80% των αναβατών προτιμά σαφώς το καλό μαλλί,
  • ένα τεράστιο ποσοστό οδηγάει με ελλιπή μέτρα ασφαλείας, χωρίς δίπλωμα, χωρίς ασφάλεια, χωρίς τους απαραίτητους τεχνικούς ελέγχους,
  • όπου όταν κλείσεις τα 21 ο νόμος σου δίνει το δικαίωμα να γίνεις αναβάτης σε κτήνη με ιπποδυνάμεις πάνω από 170 άλογα,
νομίζω πως τέτοιες διαφημίσεις είναι σαφώς καλύτερες από χαζομάρες με κλειδιά που πέφτουν μέσα σε ποτήρια.

Παράθεση

Kakerlak

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Kakerlak
H Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 1,379 μηνύματα.

H Kakerlak μας γράφει με ένα αμαρετάκι δίπλα της έγραψε στις 21:27, 08-07-07:

Αρχική Δημοσίευση από borat
Σε μία χώρα όπου:
  • τα παιδιά φτάνουν 18 και δίνουν 1000ευρώ για να ΑΓΟΡΑΣΟΥΝ το δίπλωμα χωρίς καν να εξεταστούν για αυτό,
  • οι γονείς δίνουν στα παιδιά απο μικροί το παράδειγμα του κακού οδηγού μη φορώντας ζώνη και οδηγώντας μεθυσμένοι,
  • στην ερώτηση: "ωραίο μαλλί ή κράνος", το 80% των αναβατών προτιμά σαφώς το καλό μαλλί,
  • ένα τεράστιο ποσοστό οδηγάει με ελλιπή μέτρα ασφαλείας, χωρίς δίπλωμα, χωρίς ασφάλεια, χωρίς τους απαραίτητους τεχνικούς ελέγχους,
  • όπου όταν κλείσεις τα 21 ο νόμος σου δίνει το δικαίωμα να γίνεις αναβάτης σε κτήνη με ιπποδυνάμεις πάνω από 170 άλογα,
νομίζω πως τέτοιες διαφημίσεις είναι σαφώς καλύτερες από χαζομάρες με κλειδιά που πέφτουν μέσα σε ποτήρια.

Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 4,524 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε στις 12:06, 09-07-07:

Έτσι είναι kakerlak, μη κοιτάς που κάνουμε τα στραβά μάτια...

Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

O borat ΖΟΡΤ έγραψε στις 10:31, 10-07-07:

Χωματένιοι άνθρωποι, που χώμα είναι και για το χώμα ετοιμάζονται, ας ελπίσουμε πως δε θα πάρουν άλλους μαζί τους.

Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη The Djinn
Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,168 μηνύματα.

O The Djinn έγραψε στις 23:21, 11-07-07:

Μια διαφημιση για την σημαντικοτητα της ζωνης και για τους πισω.(κατι που δυστυχως το 90% δεν τηρει.)
Κι εγω κακως δεν λεω και σους πισω να βαλουν ενω στον συνοδηγο το λεω...λαθος μου!

Ζωνη Ασφαλειας
Αυτο που δειχνει δεν ειναι τοσο υπερβολικο να γινει.
Σε δυστυχημα στην Ιταλια οι δυο πισω συνεπιβατες σκοτωσαν τους μπροστα τους οταν εγινε τρακαρισμα.Τους εκαναν "σαντουιτσ" για να καταλαβετε...

Παράθεση

suspiria (ρόζα)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη suspiria
H ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,322 μηνύματα.

H suspiria έγραψε στις 01:48, 12-07-07:

Ζωνη Ασφαλειας
Σε δυστυχημα στην Ιταλια οι δυο πισω συνεπιβατες σκοτωσαν τους μπροστα τους οταν εγινε τρακαρισμα.Τους εκαναν "σαντουιτσ" για να καταλαβετε...
Ναι Το διάβασα στο δίπλωμα, το λέει.

Αν οι πίσω συνεπιβάτες δεν φοράνε ζώνη και γίνει τρακάρισμα θα τραυματίσουν τους μπροστά.

Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

O borat ΖΟΡΤ έγραψε στις 12:14, 14-07-07:

Μια διαφημιση για την σημαντικοτητα της ζωνης και για τους πισω.(κατι που δυστυχως το 90% δεν τηρει.)
Κι εγω κακως δεν λεω και σους πισω να βαλουν ενω στον συνοδηγο το λεω...λαθος μου!

Ζωνη Ασφαλειας
Όχι, δεν είναι καθόλου υπερβολικά.
Και μάλιστα όσο πιο μικρόσωμος, τόσο το χειρότερο γιατί θα γίνεις μπαλάκι μέσα στη καμπίνα.
Ωραίο link Mario.

OΛΟΙ ΜΕ ΖΩΝΗ, ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΘΟΜΑΣΤΕ.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους