Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,082 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,768 μηνύματα σε 74,628 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Θα σας πείραζε να πάει ο σύντροφος σας λίγες μέρες διακοπές χωρίς εσάς;

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Isiliel
H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,049 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 01:04, 10-07-06:

Θα αφήνατε τον καλό σας ή την καλή σας να πάει μόνος του/της διακοπές;
Ας πούμε π.χ. πως οι άδειές σας για κάποιο λόγο δεν συμπίπτουν...
Οι λόγοι μπορεί να είναι πολλοί. Η ερώτηση είναι μόνο μια: Γίνεται αρμονική σχέση και χωριστές διακοπές? Θα σας πείραζε αν ο σύντροφος σας σας έλεγε οτι θέλει να πάει πχ 3-4 μέρες διακοπές μόνος του ή με ένα φίλο του;
Υποθέτουμε χάριν απλούστευσης οτι αυτό δεν επηρεάζει τις κοινές σας διακοπές, οι οποίες θα πραγματοποιηθούν κανονικά, και απλά είναι κάτι έξτρα γι'αυτόν/ην.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη iJohnnyCash : 01-07-07 στις 04:47. Αιτία: Merge & Προσαρμογή
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Vkey
H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,419 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 01:11, 10-07-06:

ΜΜμμμ...ναι γίνεται Οκ μάλλον μιλάω από την δική μου πλευρά αλλά έχω ήδη κανονίσει διακοπές με την γυναικοπαρέα....Και ο δικός μου είναι ελεύθερος να πάει μόνος του...Άλλωστε οι δυο μας πήγαμε ήδη διακοπές

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 01:22, 10-07-06:

Φυσικα και γινεται... ιδιαιτερα αν δεν εχουμε σχεση απο αποσταση.

Εξαλλου μερικες μερες χωριστα διακοπες δεν το θεωρω και αναγκαστηκα αρνητικο ... ισως ειναι και θετικο

Παράθεση

misslittledevil

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη misslittledevil
H misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 1,677 μηνύματα.

H misslittledevil έγραψε στις 08:21, 10-07-06:

Λενε οτι αν δεν σου συμβει δεν μπορεις να ξερεις πραγματικα τι θα εκανες σε αυτην την περιπτωση. Εμενα λοιπον δεν μου εχει συμβει, αλλα θελω να πιστευω πως δεν θα ειχα προβλημα να τον αφησω να παει με την παρεα του διακοπες ενω εγω δεν εχω αδεια. Ισως και να κανω λαθος βεβαια και να με επιανε το συντηριτικο μου..

Παράθεση

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 08:32, 10-07-06:

Παντως εγω ... θα τσαντιζομουν, βασικα θα στενοχωριομουν, αν χαλαγε τα δικα μας σχεδια για διακοπες ωστε να παει με τις φιλες!

Παράθεση

misslittledevil

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη misslittledevil
H misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 1,677 μηνύματα.

H misslittledevil έγραψε στις 08:38, 10-07-06:

Παντως εγω ... θα τσαντιζομουν, βασικα θα στενοχωριομουν, αν χαλαγε τα δικα μας σχεδια για διακοπες ωστε να παει με τις φιλες!
Καλα.. αυτο εννοειται! Συμφωνω κι εγω..

Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Resident Evil
H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,055 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε στις 08:43, 10-07-06:

Αρχική Δημοσίευση από misslittledevil
Εμενα λοιπον δεν μου εχει συμβει, αλλα θελω να πιστευω πως δεν θα ειχα προβλημα να τον αφησω να παει με την παρεα του διακοπες ενω εγω δεν εχω αδεια.
+1... Αλλά νομίζω ότι θα μου την έσπαγε να ξέρω ότι αυτός μαυρίζει δίπλα σε ημίγυμνες καλλονές (γιατί εξ ορισμού στο μυαλό μου -και των περισσοτέρων που ξέρω!- αν δεν είμαστε εκεί οι παραλίες γεμίζουν αποκλειστικά από δίμετρες κουκλάρες!!!!), διασκεδάζει, ξενυχτάει κτλ και εγώ είμαι κλεισμένη σε ένα γραφείο στην Αθήνα...

Αλλά νομίζω δεν θα είχα πρόβλημα. Ίσα ίσα υπό συνθήκες ίσως να έκανε και καλό!

Παράθεση

tsitsilegas

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη tsitsilegas
Ο tsitsilegas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 185 μηνύματα.

O tsitsilegas έγραψε στις 08:53, 10-07-06:

Αρχική Δημοσίευση από Isiliel
Θα αφήνατε τον καλό σας ή την καλή σας να πάει μόνος του/της διακοπές;
Ας πούμε π.χ. πως οι άδειές σας για κάποιο λόγο δεν συμπίπτουν...
Οι λόγοι μπορεί να είναι πολλοί. Η ερώτηση είναι μόνο μια: Γίνεται αρμονική σχέση και χωριστές διακοπές?
Εννοείται ότι υφίσταται αρμονική σχέση και χωριστές διακοπές. Τι έχω να φοβηθώ άραγε; Αν είναι να γίνει κάτι... "κακό", θα γίνει, είτε πάμε διακοπές χωριστά είτε μαζί. Κι αν είναι να φοβάμαι ότι, σε περίπτωση που η κοπέλα μου πάει διακοπές χωρίς εμένα θα βρει άλλον γκόμενο, τότε υπάρχει γενικότερο πρόβλημα στη σχέση.
Το οποίο δεν θα επιλυθεί με το να μην πάμε χωριστές διακοπές...

Ταπεινή μου γνώμη είναι ότι όποτε υπάρχει αρκετός χρόνος, είναι ενδεδειγμένο για την ψυχική υγεία ενός ζευγαριού να πηγαίνουν και χωριστές διακοπές. Καιρού και χρήματος επιτρεπόντων, και μαζί και χωριστά.

Τώρα εάν δεν συμπίπτουν καθόλου οι άδειες ή οι ελεύθερες μέρες, το χειρότερο που μπορεί να κάνει κάποιος/α είναι να... απαγορεύσει (με τον τρόπο του ο καθένας, βλ. μούτρα, γκρίνια κλπ) στο έτερον ήμισυ να πάει διακοπές μόνος/η. Τι είναι αυτό, τιμωρία; Ή σαδισμός;
Διότι "συμπαράσταση" με το ζόρι δεν γίνεται...

Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε στις 09:07, 10-07-06:

Αρχική Δημοσίευση από tsitsilegas
Τώρα εάν δεν συμπίπτουν καθόλου οι άδειες ή οι ελεύθερες μέρες, το χειρότερο που μπορεί να κάνει κάποιος/α είναι να... απαγορεύσει (με τον τρόπο του ο καθένας, βλ. μούτρα, γκρίνια κλπ) στο έτερον ήμισυ να πάει διακοπές μόνος/η. Τι είναι αυτό, τιμωρία; Ή σαδισμός;
Διότι "συμπαράσταση" με το ζόρι δεν γίνεται...
Μπα για εμενα το χειρότερο είναι ... το έρερον ήμιση να κάθεται για συμπαράσταση γιατι σε λυπάται και μαλιστα να μην το λεει ... και σε μια δυσκολη στιγμη να το πετάξει ως παράπονο

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

tsitsilegas

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη tsitsilegas
Ο tsitsilegas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 185 μηνύματα.

O tsitsilegas έγραψε στις 09:14, 10-07-06:

Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone
Μπα για εμενα το χειρότερο είναι ... το έρερον ήμιση να κάθεται για συμπαράσταση γιατι σε λυπάται και μαλιστα να μην το λεει ... και σε μια δυσκολη στιγμη να το πετάξει ως παράπονο
Μα ακριβώς αυτό θα γίνει κάποια στιγμή αν... απαιτήσω "συμπαράσταση".

Όπως επίσης αυτό θα γίνει αν απαιτήσει αυτή "συμπαράσταση" από εμένα.

Συν τοις άλλοις, πολύ απλά θεωρώ ότι μερικές μέρες χαλάρωσης και μακρυά ο ένας από τον άλλο δεν έχουν βλάψει ποτέ κανέναν (σίγουρα όχι εμένα). Μια χαρά θα περάσω μερικές μέρες με τους κολλητούς, μια χαρά θα περάσει κι αυτή με τις φίλες της ή με την παρέα της.

By the way, έτσι ακριβώς είχα κανονίσει τις περσινές διακοπές μου: έξι μέρες με την κοπέλα τον Ιούλιο κι άλλη μια βδομάδα με έναν κολλητό φίλο τον Αύγουστο. Και βγήκε μια χαρά...

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη tsitsilegas : 10-07-06 στις 09:20.
Παράθεση

adespoto

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη adespoto
H adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,321 μηνύματα.

H adespoto ειμαι ερωτευμένη!!!! έγραψε στις 11:24, 10-07-06:

Γίνεται, αλλά θα ήταν ακόμα καλύτερα αν κάναμε μαζί διακοπές.

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 11:48, 10-07-06:

Γιατι οχι. Αρκει η διακοπες να μην ειναι με κανεναν μαντραχαλα. Αμα της εχεις εμπιστοσυνη τοτε δεν υπαρχει λογος να μην παει μονη της

Παράθεση

prime

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη prime
H prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 837 μηνύματα.

H prime έγραψε στις 12:00, 10-07-06:

Αρχική Δημοσίευση από tsitsilegas
Εννοείται ότι υφίσταται αρμονική σχέση και χωριστές διακοπές. Τι έχω να φοβηθώ άραγε; Αν είναι να γίνει κάτι... "κακό", θα γίνει, είτε πάμε διακοπές χωριστά είτε μαζί. Κι αν είναι να φοβάμαι ότι, σε περίπτωση που η κοπέλα μου πάει διακοπές χωρίς εμένα θα βρει άλλον γκόμενο, τότε υπάρχει γενικότερο πρόβλημα στη σχέση.
Το οποίο δεν θα επιλυθεί με το να μην πάμε χωριστές διακοπές...

Ταπεινή μου γνώμη είναι ότι όποτε υπάρχει αρκετός χρόνος, είναι ενδεδειγμένο για την ψυχική υγεία ενός ζευγαριού να πηγαίνουν και χωριστές διακοπές. Καιρού και χρήματος επιτρεπόντων, και μαζί και χωριστά.

Συμφωνώ απόλυτα.
όταν είμαστε σε μια σχέση είναι επιτακτικό να έχουμε το χρόνο, το χώρο μας και γιατί όχι κατ' επέκταση και χωριστές διακοπές.
Δε σημαίνει ότι από τη στιγμή που είμαστε σε σχέση πρέπει οι υπόλοιπες ανάγκες μας να καταπίνονται από αυτή τη σχέση και να βάζουμε συνέχεια στην άκρη το ''εγώ'' για το ''εμείς''.

Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη dooo
H dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,231 μηνύματα.

H dooo έγραψε στις 14:20, 10-07-06:

Γίνεται μωρέ νταξ........ αρκεί να πάρει αυτός τα παιδιά και τα κουβαδάκια.

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 14:25, 10-07-06:

Είμαι η μόνη εδώ που θα την πείραζε;
Όχι επειδή θα φοβόμουν μην μου κάνει λαδιά, αυτή την κάνει οπουδήποτε αν θέλει και είναι ευνοικές οι συνθήκες. Αλλά επειδή θα μου λείψει τρομερά, και θα με πονάει το οτι θα είναι επιλογή του να μείνουμε χωριστά αυτή την πχ μία εβδομάδα. Θα με πλήγωνε πάρα πολύ το οτι θα έβαζε τους φίλους του και το νησί πάνω απο μένα, ίσως γιατί ξέρω οτι εγώ δεν θα το έκανα ποτέ.
Ίσως βέβαια τα βλέπω έτσι τα πράγματα επειδή είμαστε απο απόσταση, οπότε η κάθε μέρα που μπορούμε να περάσουμε μαζί είναι πολύ πολύτιμη για να "πεταχτεί" και μάλιστα με τη θέληση ενός απο τους 2.

Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Corpse Bride
H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,011 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε στις 02:12, 12-07-06:

Γινεται και ξεδινεις κιολας. Μεχρι τωρα τα συνδυαζα διακοπες με φιλους-διακοπες με φιλο, αλλα αν δεν μπορουσα να κανω διακοπες και με τον φιλο μου δε θα χα ενδοιασμους να ακολουθησω την παρεα.

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 10:14, 13-07-06:

Αυτά τα ευρωπαϊκά και ψευτοδημοκρατικά να τα ξεχάσετε!

Με τίποτα. Αν πήγαινα μόνη μου, θα περνούσα χάλια (το έχω κάνει για 2 ημέρες και δεν θέλω να το θυμάμαι), αν πήγαινε μόνος θα σκύλιαζα (το έχει κάνει για μια εβδομάδα και πήγα να σαλτάρω από τα νεύρα και την στεναχώρια). Απλά δεν το αντέχω. Δεν είναι πως φοβάμαι μη μου κάνει στραβή ή δεν του έχω εμπιστοσύνη, απλά στεναχωριέμαι τόσο που δεν νομίζω πως αξίζει.

Και ναι, οκ, αν δεν συμπέφτουν οι άδειες ίσως ακούγεται σκληρό, αλλά μη ξεχνάτε πως θα είναι σκληρό και για τους δύο. Και σίγουρα αν εκείνος νιώθει πως πρέπει οπωσδήποτε να φύγει δεν θα του βάλω το μαχαίρι στον λαιμό για να μη πάει (απλά θα τον περιμένω με τον πλάστη όταν γυρίσει! ), αλλά εγώ προσωπικά δεν θα μπορούσα ποτέ να φύγω με τις φίλες μου διακοπές ενώ έχω σχέση χωρίς εκείνον. Άσε, που όπως αναφέρθηκε και πιο πάνω, θα με πλήγωνε πολύ να θέλει να φύγει χωρίς εμένα..

Είμαι μια καταπιεστική συντηριτικούρα, το ξέρω!

Παράθεση

crazyhelen (crazyhelen)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη crazyhelen
H crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,257 μηνύματα.

H crazyhelen Ελένη έγραψε στις 10:33, 13-07-06:

Θα με ενοχλούσε πολύ να δουλεύω και εκείνος να φύγει με τα φιλαράκια του, αλλά θα με πείραζε εξίσου πολύ να δουλεύω και να τον κρατάω στην Αθήνα μόνο και μόνο για να μου κρατάει παρέα. Επομένως, κατά πάσα πιθανότητα θα έλεγα το ΟΚ, αλλά θα ήμουν συνέχεια στο τηλέφωνο για να τον ακούω!
Ανήκω και γω στις συντηρητικές υπάρξεις του φόρουμ!

Παράθεση

erodia

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη erodia
H erodia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών και επαγγέλεται Υπεύθυνος marketing . Έχει γράψει 279 μηνύματα.

H erodia έγραψε στις 11:53, 13-07-06:

Διακοπές χωριστά!Πάντα!
Δεν γίνεται διαφορετικά....τα καλοκαίρια μας βλεπόμαστε κάθε ΣΚ, εκτός από την περίοδο που εγώ παίρνω άδεια ....εκτός από μια βδομάδα (στάνταρ) την οποία και αφιερώνω στις φίλες μου και κάνουμε καμιά εξόρμηση σε κανά νησί ή κάπου έκτος Ελλάδος....
Πάντως οφείλω να ομολογήσω....πως είναι τρομέρα μεγάλη αναννέωση....και για τους 2....αρκεί κανείς τους να μην είναι υστερικός και κάθε τρεις και λίγο είναι κραμεσμένος από ένα τηλέφωνο και προσπαθεί να "ελέγξει" τον άλλο.

Παράθεση

crazyhelen (crazyhelen)

Περιβόητο Μέλος

H crazyhelen Ελένη έγραψε στις 12:00, 13-07-06:

Αρχική Δημοσίευση από erodia
....αρκεί κανείς τους να μην είναι υστερικός και κάθε τρεις και λίγο είναι κραμεσμένος από ένα τηλέφωνο και προσπαθεί να "ελέγξει" τον άλλο.
Αρχική Δημοσίευση από crazyhelen
....αλλά θα ήμουν συνέχεια στο τηλέφωνο για να τον ακούω!
χμ......
Το ενδεχόμενο να σου λείπει, το αποκλείουμε εντελώς????

Παράθεση

erodia

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη erodia
H erodia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών και επαγγέλεται Υπεύθυνος marketing . Έχει γράψει 279 μηνύματα.

H erodia έγραψε στις 12:13, 13-07-06:

Άχ...βρε Λενιώ μου....τώρα είδα τι έγραψες!
Και σίγουρα δεν αποκλείουμε την πιθανότητα αυτή....και είναι απόλυτα φυσιολογικό να αισθανόμαστε κάτι τέτοιο.....απλά έχει να κάνει με την ιδιοσυγκρασία του καθενα μας....και το εκδηλώνουμε με διαφορετικούς τρόπους.....π.χ.....όταν εγώ είμαι διακοπές με τις φίλες μου....δεν θέλω κάθε τρεις και λίγο να χτυπάει το τηλ....και να χρειάζεται να απομακρύνομαι από την παρέα μου για να μιλήσω....ή για να του πώ πως τον αγαπάω 100 φορές την μέρα.....το γεγονός και μόνο πως επέλεξα (και αντίστροφα) να είμαι μαζί του, να μένω μαζί του, να κοιμάμαι μαζί του....τα λέει όλα νομίζω....και επειδή δεν θα μου άρεζε εμένα να χτυπάει το τηλ μου κάθε 5 λεπτά....έτσι δεν το κάνω ούτε και εγώ....όσο και αν μου λείπει....όσο και αν τον σκέφτομαι.....που είναι συνεχώς στο μυαλό μου....αλλά είναι κάτι φυσιολογικό για μένα....γιατί είναι ο ανθρωπός μου....αυτό όμως δεν σημαίνει πως πρέπει να τον έχω με ένα κινητο στο χέρι όλη μέρα....κάθε μέρα!
.....Κατάλαβες τι εννοώ όταν λέω "υστερία";

@ έχω μια φίλη που είναι κάπως έτσι....και αν ο καημένος ο καλός της (που την λατρεύει)...κάνει πως μένει από μπαταρία, ή δεν έχει σήμα, ή το έχει αφήσει κάπου και δεν το ακούει...γινεται της μουρλής.....1ον...χαλιέται αυτή πολύ άσχημα, 2ον...υστεριάζεται και πλάθει τρελά σενάρι αστο μυαλό της, 3ον....με τον που θα το σηκώσει ο άμοιρος, ακούει τον εξάψαλμο....
Φρίκη δεν είναι;

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη erodia : 13-07-06 στις 12:17.
Παράθεση

Aayla

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Aayla
H Aayla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος . Έχει γράψει 140 μηνύματα.

H Aayla έγραψε στις 13:33, 13-07-06:

Αρχική Δημοσίευση από erodia
έχω μια φίλη που είναι κάπως έτσι....και αν ο καημένος ο καλός της (που την λατρεύει)...κάνει πως μένει από μπαταρία, ή δεν έχει σήμα, ή το έχει αφήσει κάπου και δεν το ακούει...γινεται της μουρλής.....1ον...χαλιέται αυτή πολύ άσχημα, 2ον...υστεριάζεται και πλάθει τρελά σενάρι αστο μυαλό της, 3ον....με τον που θα το σηκώσει ο άμοιρος, ακούει τον εξάψαλμο....
Φρίκη δεν είναι;
Ωχ, τον καημένο...!!

Εγώ μια φορά πάντως, πολύ ευχαρίστως να κάνω διακοπές χωριστά από τον σύντροφό μου!!
Καλά, όχι επειδή υπάρχει το θέμα που υπάρχει μεταξύ μας... Πιστεύω, ότι ακόμα και στα κάργα σιρόπια μας, θα έκανε καλό και στους δύο να πηγαίναμε κάπου-κάπου χωριστά διακοπές, εγώ με τις φίλες μου κι αυτός με τους φίλους του. Μετά θα λαχταρούσαμε περισσότερο ο ένας τον άλλο.
Όσον αφορά το θέμα της ζήλειας...ε, όπως και να το κάνουμε είναι κάτι το "ανθυγιεινό" μέσα σε μια σχέση: Από τη στιγμή που είμαστε με κάποιον, υποτίθεται ότι του έχουμε απόλυτη εμπιστοσύνη. Είναι μαζί μας γιατί μας αγαπάει. Γιατί είναι ερωτευμένος μαζί μας. Σε αντίθετη περίπτωση, αν περιμένει να πάει διακοπές για να "ξεσκάσει" με άλλη "παρέα", τότε σημαίνει ότι είναι μαζί μας είτε από ανάγκη είτε με το ζόρι είτε γιατί κι εγώ δεν ξέρω....Πάντως όχι γιατί είναι ερωτευμένος μαζί μας...

Παράθεση

crazyhelen (crazyhelen)

Περιβόητο Μέλος

H crazyhelen Ελένη έγραψε στις 13:44, 13-07-06:

Erodia μου, δεν διαφωνώ σε αυτά που λες, αλλά όταν ο καλός μας λείπει διακοπές και νιώσουμε μια ακατάσχετη επιθυμία να τον ακούσουμε στο τηλέφωνο, ενώ ήδη τον έχουμε καλέσει άλλες 2-3 φορές μέσα στη μέρα, το θεωρώ πολύ καταπιεστικό να μην ξαναπάρουμε τηλέφωνο, μόνο και μόνο επειδή ΙΣΩΣ το 4ο τηλεφώνημα θεωρηθεί υπερβολικό. Σαφώς και του έχω εμπιστοσύνη, αλλιώς τι κάνω μαζί του, αλλά τα όρια της "υστερίας" και της "επιθυμίας" μάλλον είναι υποκειμενικά......

Παράθεση

lilith (Ισιδώρα Π.)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη lilith
H Ισιδώρα Π. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας . Έχει γράψει 280 μηνύματα.

H lilith έγραψε στις 20:49, 13-07-06:

Όλα γίνονται...

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 02:45, 16-07-06:

όλα γίνονται αλλά εγώ στην παρούσα φάση της ζωής μου δεν βρίσκω νόημα να το κάνω αυτό....
Δεν θέλω να φύγω μόνη μου σε ένα νησι με τις φιλενάδες και ο άλλος να ψήνετε εδώ και να μην έχει ούτε την παρεά μου....
Θα με πείραζε και θα με πίκρανε πολύ να μου έλεγε ο άλλος "εεε αφου δεν μπορούμε να πάμε μαζι, δε σε πειράζει να πάω με τα παιδιά στην Ιο ε????"
Γιατί φυσικά και θα με πείραζε αλλά δε θα μπορούσα να το πω γιατι μετα θα κατηγοριομουν για καταπιεστική γκρινιαρα κατίνα ζηλιάρα παλαιών αρχών γκόμενα που του τα κάνει τσουρεκια και δεν θελει να περασει καλα με τα φιλαράκια του ο καημένος που όλο το χρόνο πηζει και εχει ανάγκη από λίγη ξεκουραση και μπανια....
Οχι ρε φίλε... εγω αν δεν μπορώ να πάω μαζί σου διακοπες επειδή δεν συμπίπτουν οι άδειες... όταν εχω άδεια κοιτάζω να φέρω την άδεια στο σπίτι μας....
Μαγειρεύω τα αγαπημενα σου φαγητα τωρα που εχω χρόνο...
Πάω ίσως για μπανιο μονη μου το πρωι....
Σου στέλνω email απ το σπίτι στο γραφείο και σου λεω να κάνεις κουραγιο ότι σύντομα θα ερθεις σπιτι να φας φαγάκι και να κάνεις μπανακι....
Εσυ δηλαδη.... όταν εγω νοιώθω και κάνω έτσι... πως πας στην Ιο ρε κύριος?

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 10:21, 17-07-06:

Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ
όλα γίνονται αλλά εγώ στην παρούσα φάση της ζωής μου δεν βρίσκω νόημα να το κάνω αυτό....
Δεν θέλω να φύγω μόνη μου σε ένα νησι με τις φιλενάδες και ο άλλος να ψήνετε εδώ και να μην έχει ούτε την παρεά μου....
Θα με πείραζε και θα με πίκρανε πολύ να μου έλεγε ο άλλος "εεε αφου δεν μπορούμε να πάμε μαζι, δε σε πειράζει να πάω με τα παιδιά στην Ιο ε????"
Γιατί φυσικά και θα με πείραζε αλλά δε θα μπορούσα να το πω γιατι μετα θα κατηγοριομουν για καταπιεστική γκρινιαρα κατίνα ζηλιάρα παλαιών αρχών γκόμενα που του τα κάνει τσουρεκια και δεν θελει να περασει καλα με τα φιλαράκια του ο καημένος που όλο το χρόνο πηζει και εχει ανάγκη από λίγη ξεκουραση και μπανια....
Οχι ρε φίλε... εγω αν δεν μπορώ να πάω μαζί σου διακοπες επειδή δεν συμπίπτουν οι άδειες... όταν εχω άδεια κοιτάζω να φέρω την άδεια στο σπίτι μας....
Μαγειρεύω τα αγαπημενα σου φαγητα τωρα που εχω χρόνο...
Πάω ίσως για μπανιο μονη μου το πρωι....
Σου στέλνω email απ το σπίτι στο γραφείο και σου λεω να κάνεις κουραγιο ότι σύντομα θα ερθεις σπιτι να φας φαγάκι και να κάνεις μπανακι....
Εσυ δηλαδη.... όταν εγω νοιώθω και κάνω έτσι... πως πας στην Ιο ρε κύριος?
Πες τα χρυσόστομη!

Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη dooo
H dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,231 μηνύματα.

H dooo έγραψε στις 10:34, 17-07-06:

εμένα πάντως πάει για δουλειά Γερμανία και μου έδωσε το ΟΚ να ξεσαλώσω μόνο μου. Αμέ αμέ.

Παράθεση

burbuja

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη burbuja
H burbuja αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 463 μηνύματα.

H burbuja έγραψε στις 20:10, 18-07-06:

γίνεται,γιατί δεν μ'αρέσει να καταπιέζω τον άλλον..ή μάλλον,καλύτερα,δεν μου βγαίνει να τον καταπιέσω,όσο κι αν είμαι αντίθετη στο να κάνει κάτι τέτοιο..δεν θα μ'άρεσε καθόλου να μου πει ότι θα πάει διακοπές μόνος του με την παρέα του,αλλά στην τελική, θα προτιμούσα να καταπιέσω τον εαυτό μου παρά αυτόν..(μα γιατί αργεί τόσο πια αυτός ο ψυχίατρος..?? )

εξάλλου,κι εγώ,αν του'λεγα ότι θέλω να πάω κάπου μόνο με τις φίλες μου,θα ήθελα να δείξει κατανόηση..τώρα όσον αφορά στον αν θα του έχω εμπιστοσύνη..απόλυτη εμπιστοσύνη δεν έχω ούτε στον ίδιο μου τον εαυτό,πόσο μάλλον στον άλλον...
τώρα,αν θέλει να την κάνει τη λαδιά του,το μόνο σίγουρο είναι πως θα την κάνει είτε είναι κάπου μόνος με τους φίλους του,είτε είναι στο διπλανό σπίτι απ'το δικό μου..και από τηλέφωνα,θα τον έπαιρνα 1φορά την ημέρα εγώ (φαντάζομαι άλλη 1 θα μ'έπαιρνε αυτός,κι αυτό είναι..)δεν μ'αρέσει να "ζαλίζω" τον άλλον..θέλω να του αφήνω χρόνο και για τον εαυτό του,όπως θέλω να κάνει κι εκείνος μ'εμένα όταν το χρειάζομαι...

Παράθεση

arfi-gorgona o

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη arfi-gorgona o
Ο arfi-gorgona o αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 108 μηνύματα.

O arfi-gorgona o έγραψε στις 00:37, 19-07-06:

Αν το κάνει αυτό ο κύριος θα σου έλεγα ότι ίσως ήρθε η ώρα να αλλάξεις κύριο...αλλα μάλλον είναι αργά.

Παράθεση

drunk (Γκίκω)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη drunk
H Γκίκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 210 μηνύματα.

H drunk έγραψε στις 17:32, 19-07-06:

Άυτό είναι ένα θέμα που σπάνια βρίοκω κάποιον να με καταλαβαίνει ...Οι χωριστές διακοπές είναι κάτι που όχι το ανέχομαι αλλά το επιθυμώ ...το έχω ανάγκη ...όχι γιατί δεν περνάω καλά με τον άλλο(άλλωστε αν συνέβαινε αυτό γιατί να είσαι μαζί του ? ) αλλά είναι μια βαθύτερη ανάγκη μου κάποιες μέρες το χρόνο να φεύγω μόνη μου ..χωρίς καν φίλους ...εγώ και η πάρτη μου μόνο ..ωφελεί εμένα αυτό και κατ'επέκταση και όσους είναι δίπλα μου 1 μήνα άδεια λοιπόν ...κάποιες μέρες μαζί και κάποιες μέρες οποσδήποτε μόνοι

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 19:11, 19-07-06:

Αρχική Δημοσίευση από plain
Άυτό είναι ένα θέμα που σπάνια βρίοκω κάποιον να με καταλαβαίνει ...Οι χωριστές διακοπές είναι κάτι που όχι το ανέχομαι αλλά το επιθυμώ ...το έχω ανάγκη ...όχι γιατί δεν περνάω καλά με τον άλλο(άλλωστε αν συνέβαινε αυτό γιατί να είσαι μαζί του ? ) αλλά είναι μια βαθύτερη ανάγκη μου κάποιες μέρες το χρόνο να φεύγω μόνη μου ..χωρίς καν φίλους ...εγώ και η πάρτη μου μόνο ..ωφελεί εμένα αυτό και κατ'επέκταση και όσους είναι δίπλα μου 1 μήνα άδεια λοιπόν ...κάποιες μέρες μαζί και κάποιες μέρες οποσδήποτε μόνοι
Ρε συ αυτό είναι εντελώς άλλο πράγμα όμως....
Δεν έχει καμια σχεση με το "παίρνω τα κολλητάρια και πάω να ξεσαλώσω μακρυά σου!"!!!!
Αυτό έχει να κάνει με την ανάγκη που έχει πολύς κόσμος να βρεθεί για λίγο μόνος εντελώς... με τον εαυτό του!
οταν ειδικά ζεις μαζί με τον άλλον μπορεί να είναι και πιο έντονη η επιθυμία....
μου έχει συμβει και μένα... να θέλω να φύγω για ένα σουκου να είμαι ΕΝΤΕΛΩΣ ΜΟΝΗ με συντροφιά ενα βιβλιο, χωρίς κινητα, χωρις σταθερα χωρίς τίποτα...
Το ονομάζω κι όλας "ανασυγκροτηση και γέμισμα των μπαταριών" ....
Καμία σχέση λοιπόν αυτό με τα άλλα που λεμε (νομίζω δλδ αν κάνω λάθος... διορθώστε με )

Παράθεση

drunk (Γκίκω)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη drunk
H Γκίκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 210 μηνύματα.

H drunk έγραψε στις 15:40, 24-07-06:

Ρε συ αυτό είναι εντελώς άλλο πράγμα όμως....
'Ασε με να πω κι εγώ το δικό μου πόνο ντε

Δεν έχει καμια σχεση με το "παίρνω τα κολλητάρια και πάω να ξεσαλώσω μακρυά σου!"!!!!
Αυτό έχει να κάνει με την ανάγκη που έχει πολύς κόσμος να βρεθεί για λίγο μόνος εντελώς... με τον εαυτό του!
οταν ειδικά ζεις μαζί με τον άλλον μπορεί να είναι και πιο έντονη η επιθυμία....
Ναι το κίνητρο των χωριστών διακοπών μπορεί να είναι άλλο,αλλά οι σκέψεις που μπορεί να γεννήσει στο άλλο μισό ίσως είναι παρόμοιες ή τουλάχιστον τέτοιες που ίσως δημιουργήσουν ''πρόβλημα'' στη σχέση ..
(Μα καλά και από μένα θέλεις να ξεφύγεις αυτές τις ημέρες ? Γιατί ? Δε σε χαλαρώνω εγώ ? Εγώ όταν νιώθω ότι αδειάζει η μπαταρία χώνομαι στην αγκαλιά σου και ξαναγεννιέμαι ..Εσένα δε σου αρκεί αυτό ? κτλ κτλ )
μου έχει συμβει και μένα... να θέλω να φύγω για ένα σουκου να είμαι ΕΝΤΕΛΩΣ ΜΟΝΗ με συντροφιά ενα βιβλιο, χωρίς κινητα, χωρις σταθερα χωρίς τίποτα...
Το ονομάζω κι όλας "ανασυγκροτηση και γέμισμα των μπαταριών" ....
Καμία σχέση λοιπόν αυτό με τα άλλα που λεμε (νομίζω δλδ αν κάνω λάθος... διορθώστε με )
Και αν αυτό που με την ίδια έννοια ανασυγκροτεί και γεμίζει τις μπαταρίες του άλλου περιλαμβάνει κολλητάρια και ξεσάλωμα ? (μπορεί εγώ/εσύ/ο δείνα να το καταφέρνουμε αυτό με τη συγκεκριμένη διαδικασία,(της απομόνωσης και ίσως περισυλλογής)αλλά ίσως για κάποιον να λειτουργεί προς αυτή την κατεύθυνση η διαδικασία κολλητάρια και ξεσάλωμα - βέβαια δε ξέρω αν αυτό ειναι πιθανό ή ανήκει στη σφαίρα της φαντασίας )

Παράθεση

travel_lover

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη travel_lover
H travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 528 μηνύματα.

H travel_lover έγραψε στις 01:23, 25-07-06:

μα αν δεν κάνεις και χωριστά διακοπές (χωρίς αυτό να σημαίνει πως θ'ακυρώσεις τις διακοπές μαζί του), πώς θα καταλάβεις ότι τελικά οι καλύτερες διακοπές είναι στην αγκαλιά του;;; και αν στην τελική δεν το καταλάβεις και επιμένεις ότι σ'εκφράζει καλύτερα ο μελαγχρινός που σε καμάκωνε επίμονα για 3 συνεχόμενες μέρες...ε πας γυρεύοντας! η λίγη ζήλεια και η λίγη απόσταση στις περισσότερες φορές απλά κρατούν τον έρωτα ζωντανό! (ακούστε και τον βετεράνο των 9.5 χρόνων)!

Παράθεση

hamsteraki

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη hamsteraki
H hamsteraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 424 μηνύματα.

H hamsteraki έγραψε στις 09:34, 25-07-06:

Εγώ πάντως είχα ανάγκη να κάνω χωριστά διακοπές κάθε φορά που συνειδητοποιούσα ότι θέλω να "ξεφύγω" από την καταπίεση που αισθανόμουν..όμως ακόμα και τότε δεν το έκανα.Σίγουρα θεωρώ ότι όταν έχεις 20 μέρες διακοπές τον χρόνο και τις 5-7 επιλέγεις να τις περάσεις μόνος σου (ενώ υποτείθεται ότι αυτό περιμένεις ένα χρόνο, για να μείνεις μαζί του/της, να δεθείς περισσότερο, να χαλαρώσεις, να ανανεωθείτε κ.ο.κ) τότε απλά θεωρώ ότι κάτι δεν πάει καλά. Τουλάχιστον εγώ που είχα την ανάγκη αυτή κάτι δεν πήγαινε καλά μέσα μου. Δεν μου έχει συμβεί ποτέ κάποιος σύντροφός μου να θέλει να είναι μόνος του, να πάει κάπου με τους φίλους του κ.ο.κ. Δεν θα του έλεγα απολύτως τίποτα, δεν θα τον ενοχλούσα καθόλου αλλά σίγουρα θα έβλεπα τελείως διαφορετικά τα πράγματα στη συνέχεια ακόμα και αν αυτό είναι υπερβολικά εγωΪστικό..

Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Giovanna
H Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 3,070 μηνύματα.

H Giovanna έγραψε στις 06:44, 31-07-06:

εχω απαντησει σε αυτο το ποστ?

ενιγουέι, νομιζω οτι παντα, ειτε ειμαι σε σχεση ειτε οχι, εχω αναγκη να κανω διακοπες ΚΑΙ μονη, ΚΑΙ με φιλες, ΚΑΙ με σχεση/φιλο αν υπαρχει.
παντα κανω τριπλες διακοπες δλδ
μονο φετος με την παλιοδουλεια μου αλλαξα αξονες διασκεδασης και διακοπων, ουφ!

Παράθεση

Hakuna Matata (Άτομο)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Hakuna Matata
H Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 814 μηνύματα.

H Hakuna Matata έγραψε στις 16:04, 28-06-07:

Ομολογω οτι δεν θα μου αρεσε κιολας αλλα επειδη θελω να μαθαινω απο τα λαθη μου, δεν θα εφερνα αντιρρηση και αλλωστε σιγουρα θα πηγαινα κι εγω μονη μου.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 16:04, 28-06-07:

αχμ.... εμένα θα με πείραζε και μάλιστα ΠΟΛΥ
ναι είμαι εγωίστρια και μπλα μπλα μπλα

θα με πείραζε .-

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Bill

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Bill
Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,195 μηνύματα.

O Bill έγραψε στις 16:09, 28-06-07:

Δεν θα σας αρεσε απο την αποψη οτι ισως να περασει καλυτερα απ' οσο θα περνουσατε μαζι;
Κι εμενα θα μου φαινοταν "καπως" να παει μονη της διακοπες,αλλα δε θα ειχα προβλημα να παει.

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 16:10, 28-06-07:

Και μιας και έκανα το θέμα εγώ και ξέχασα να απαντήσω...
Ναι κι εμένα θα με πείραζε πολύ, κυρίως επειδή θα θεωρούσα οτι το οτι θα του λείψω το θεωρεί λιγότερο σημαντικό απο το πόσο καλά θα περάσει στις διακοπές αυτές. Και επειδή θα μου έλειπε πολύ αυτές τις μέρες.
Βέβαια δεν θα μπορούσα να του το απαγορεύσω...

Παράθεση

hamsteraki

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη hamsteraki
H hamsteraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 424 μηνύματα.

H hamsteraki έγραψε στις 16:10, 28-06-07:

Δεν καταλαβαίνω το λόγο που πρέπει να με πειράξει, δεν καταλαβαίνω το λόγο που αυτό ενοχλούσε τον πρώην μου τόσο μα τόσο πολύ.. Όχι δεν έχω κανένα πρόβλημα να πάει μόνος του, και εννοείται ότι απαιτώ να μην έχει πρόβλημα να πάω και εγώ επίσης.
Τώρα που δεν έχω οικογένεια θεωρώ δεδομένο ότι έστω για 2-3 μέρες θα πηγαίνω κάπου με τις φίλες μου. Και όχι για να γκομενίσω, όχι για να κάνω γνωριμίες, όχι επειδή ψάχνομαι απλά για Χαβαλέ και Μόνο!! Θεωρώ υγιής μία σχέση όταν αφήνεις τον άλλο ελεύθερο να κάνει αυτό που θέλει χωρίς να του τα πρήζεις.. έτσι βλέπεις πραγματικά τι έχει ανάγκη και τι πραγματικά θέλει .. Αυτό είναι συμβουλή προς όλους όσους πιέζουν τους ανθρώπους που έχουν δίπλα τους.

** Η λογική μου γενικότερα είναι ότι αν εγώ ή ο άλλος θέλει να κάνει κάτι θα το κάνει οπουδήποτε!!

Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη The Djinn
Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,168 μηνύματα.

O The Djinn έγραψε στις 16:12, 28-06-07:

Για ποιον λογο ομως να το κανει?
Τι θα κανει μονη της που δεν θα μπορουσε να κανει μαζι μου πουχου? (υπαρχει θεμα εδω)
Αν θελει ας ερθει και φιλη της μαζι μας.(Αν θελει δηλαδη και μια κοπελα για να πουν τα "δικα τους.)
Αλλα και παλι σε 10 μερες διακοπες να εχει τοοοοοοοσο αναγκη απο μια φιλη για να μιλησουν ειναι υπερβολικο.
Εκτος κι αν με την φιλη της διασκεδαζει καλυτερα απ' οτι με εμενα? (υπαρχει θεμα εδω)
Οποτε???????????

Ο μονος λογος για τον οποιο θα ημουν χαλαρος, θα ηταν εαν εγω ΔΕΝ θα μπορουσα να παω, και δεν θα ηθελα να χασει κι αυτη τον χρονο της επειδη δεν θα μπορουσα να παω εγω.
Προσωπικα εαν δεν μπορουσε εκεινη ουτε εγω θα πηγαινα και φυσικα απο την στιγμη που ειμαι σε μια σχεση δεν υπαρχει λογος να κανουμε ξεχωριστα διακοπες.
(Και δεν εχω καμια σχεση με ζηλιαρη ανθρωπο.)

Παράθεση

Hakuna Matata (Άτομο)

Διάσημο Μέλος

H Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 814 μηνύματα.

H Hakuna Matata έγραψε στις 16:18, 28-06-07:

Αρχική Δημοσίευση από Mario
Για ποιον λογο ομως να το κανει?
Τι θα κανει μονη της που δεν θα μπορουσε να κανει μαζι μου πουχου? (υπαρχει θεμα εδω)
Αν θελει ας ερθει και φιλη της μαζι μας.(Αν θελει δηλαδη και μια κοπελα για να πουν τα "δικα τους.)
Αλλα και παλι σε 10 μερες διακοπες να εχει τοοοοοοοσο αναγκη απο μια φιλη για να μιλησουν ειναι υπερβολικο.
Εκτος κι αν με την φιλη της διασκεδαζει καλυτερα απ' οτι με εμενα? (υπαρχει θεμα εδω)
Οποτε???????????

Ο μονος λογος για τον οποιο θα ημουν χαλαρος, θα ηταν εαν εγω ΔΕΝ θα μπορουσα να παω, και δεν θα ηθελα να χασει κι αυτη τον χρονο της επειδη δεν θα μπορουσα να παω εγω.
Προσωπικα εαν δεν μπορουσε εκεινη ουτε εγω θα πηγαινα και φυσικα απο την στιγμη που ειμαι σε μια σχεση δεν υπαρχει λογος να κανουμε ξεχωριστα διακοπες.
(Και δεν εχω καμια σχεση με ζηλιαρη ανθρωπο.)

Προσωπικα βρισκω πολλους λογους για να πας διακοπες χωρις τον φιλο σου.

Πρωτον ανανεωνεσαι. Και ειναι απαραιτητο να ανανεωθεις πριν αρχισεις να ΧΡΕΙΑΖΕΣΑΙ ανανεωση.

Δευτερον κανεις καλυτερη τη φιλια σου. Αφιερωνεις χρονο στις κολλητες σου οι οποιες θα ειναι εκει οταν (αν) ο φιλος σου δεν θα ειναι πια.

Τριτον συνεχιζεις να εχεις ζωη ΕΚΤΟΣ της σχεσης πραγμα πολυ βασικο κι ελπιζω να μην χρειαζεται να εξηγησω γιατι.

Και διαφοροι αλλοι λογοι αλλα ας πουμε αυτους ως βασικους.

Επισης τι ειναι αυτο που θελει να κανει και δεν μπορει να το κανει μπροστα σου;
Να φλερταρει - ειναι απαραιτητο, μιλαμε παντα για το ακινδυνο φλερτ, να νιωσει οτι υπαρχουν κι αλλοι που τη θεωρουν ωραια εκτος απο σενα.
Να σε συζητησει.
Να σε ξεχασει για λιγο. Ναι, καλο ειναι αυτο.
ΝΑ ΤΗΣ ΛΕΙΨΕΙΣ.

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,605 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 16:26, 28-06-07:

Συμφωνώ απόλυτα με τη Χακούνα.
ΔΕ θα με πείραζε καθόλου μα καθόλου.
Ειδικά για 3-4 μέρες μόνο, σιγά... θα 'χω κι εγώ χρόνο για αποτριχώσεις κλπ...
Θα κάνω κάτι με μία δική μου φίλη...

Και θέλω να του λείπω. Και να μου φέρει κι ένα δωράκι.

Ακούυυς, Αυστριακέ;;;

Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη The Djinn
Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,168 μηνύματα.

O The Djinn έγραψε στις 16:27, 28-06-07:

Αρχική Δημοσίευση από Hakuna Matata
Προσωπικα βρισκω πολλους λογους για να πας διακοπες χωρις τον φιλο σου.

Πρωτον ανανεωνεσαι. Και ειναι απαραιτητο να ανανεωθεις πριν αρχισεις να ΧΡΕΙΑΖΕΣΑΙ ανανεωση.
Αν και η ανανεωση εμενα μου φερνει στο μυαλο οτι "ξε-φευγεις" απο κατι που σε κουραζει, ας πουμε οτι ισχυει.(για εμενα λεω το "ας πουμε)
Και η ανανεωση της σχεσης ερχεται πολυ καλυτερα οταν το ζευγαρι φευγει μακρια ΜΟΝΟ ΤΟΥ απο ολους και ολα.
Η ανανεωση ερχεται με κοινη προσπαθεια και των δυο σε ουδετερο μερος οπου θα αφιερωθουν μονο ο ενας στον αλλο.
Οχι οταν ο ενας ειναι στον βορρα και ο αλλος στον νοτο.

Δευτερον κανεις καλυτερη τη φιλια σου. Αφιερωνεις χρονο στις κολλητες σου οι οποιες θα ειναι εκει οταν (αν) ο φιλος σου δεν θα ειναι πια.
Αυτη δεν ειναι λογικη για εμενα.
Δεν ισχυει το οτι οι φιλοι θα ειναι ο φιλος δεν θα ειναι...
Εγω σου λεω πως με τις σωστες βασης και την αναλογη ωρημοτητα η σχεση θα ειναι.
Το οτι θα κανεις καλυτερη την φιλια ειναι υποκειμενικο.

Τριτον συνεχιζεις να εχεις ζωη ΕΚΤΟΣ της σχεσης πραγμα πολυ βασικο κι ελπιζω να μην χρειαζεται να εξηγησω γιατι.
Εαν ηθελα να ζησω ΕΚΤΟΣ σχεσης δεν θα την ξεκιναγα.

Επισης τι ειναι αυτο που θελει να κανει και δεν μπορει να το κανει μπροστα σου;
Να φλερταρει - ειναι απαραιτητο, μιλαμε παντα για το ακινδυνο φλερτ, να νιωσει οτι υπαρχουν κι αλλοι που τη θεωρουν ωραια εκτος απο σενα.
Γεγονος.Αλλα το αν την θεωρουν κι αλλοι ομορφη εκτος απο εμενα μπορει να το δει και στην καθημερινοτητα της.Δεν ειμαι μπαστακας διπλα της 24/7
Να σε συζητησει.
χαλαρα το κανει καθε μερα.
Να σε ξεχασει για λιγο. Ναι, καλο ειναι αυτο.
Να ξεχασει την σχεση της...ζητω που καηκαμε.
Ξεχναμε οσους δεν αγαπαμε.ΚΑΙ ΜΟΝΟ.

ΝΑ ΤΗΣ ΛΕΙΨΕΙΣ.
και μονο το πιο πανω που λες αναιρει αυτο.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη The Djinn : 30-06-07 στις 14:54.
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 16:29, 28-06-07:

Συμφωνώ απόλυτα με όλα Μάριε.

Παράθεση

Hakuna Matata (Άτομο)

Διάσημο Μέλος

H Hakuna Matata έγραψε στις 16:30, 28-06-07:

Δε θα σου φερω αντιρρηση γιατι καποτε ειχα την ιδια αποψη.
Γι'αυτο λεω οτι εμαθα απο τα λαθη μου.
Οπως νιωθει ο καθενας βρε αδερφε σε τελικη αναλυση.

Παράθεση

travel_lover

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη travel_lover
H travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 528 μηνύματα.

H travel_lover έγραψε στις 16:31, 28-06-07:

πειράζει μόνο στο ότι θα μου λείψει.
αλλά η ζυγαριά γέρνει προς το "δεν πειράζει", αφου όλα όσα λέει η χακούνα (να μην επαλαμβανόμαστε) είναι 100% σωστά!!!

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,605 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 16:33, 28-06-07:

Μικρή παρατήρηση: Μήπως συμφωνούμε με τη Χακούνα όσοι έχουμε ή τελευταία είχαμε σχέση χωρίς απόσταση;

Αν είχα σχέση από απόσταση... ε, ίσως το δεχόμουν πιο δύσκολα... Εδώ ρε φίλε κάνεμε πώς κι αμάν να ειδωθούμε, τώρα θα πας για μπαρότσαρκα με τα μπακούρια;

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 16:34, 28-06-07:

να ρωτήσω κάτι παίδες?
και με ενδιαφέρει περισσότερο η γνώμη αυτών που γενικά δεν έχουν πρόβλημα

εγώ που είμαι παντρεμένη ... αλλάζουν τα δεδομένα πιστεύετε?
Θέλω να πω, δεν είναι πλέον ΑΠΛΑ ο (ή ένας) φίλος μου.... είναι ο άντρας μου...
Εχει διαφορά το είναι ο άντρας μου απ το είναι η σχέση μου, έτσι δεν είναι?

Παράθεση

Hakuna Matata (Άτομο)

Διάσημο Μέλος

H Hakuna Matata έγραψε στις 16:36, 28-06-07:

Αρχική Δημοσίευση από Γίδι
Μικρή παρατήρηση: Μήπως συμφωνούμε με τη Χακούνα όσοι έχουμε ή τελευταία είχαμε σχέση χωρίς απόσταση;

Αν είχα σχέση από απόσταση... ε, ίσως το δεχόμουν πιο δύσκολα... Εδώ ρε φίλε κάνεμε πώς κι αμάν να ειδωθούμε, τώρα θα πας για μπαρότσαρκα με τα μπακούρια;

Ααααααα ναι, αλλο αυτο. Αν ειναι σχεση απο αποσταση εντελως αλλο πραγμα! Ειδικα αν ας πουμε ερθει Ελλαδα για ενα περιορισμενο χρονικο διαστημα το καλοκαιρι και σηκωθει ΝΑ ΦΥΓΕΙ κι απο πανω!!!

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους