Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,074 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,657 μηνύματα σε 74,624 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Λούνα παρκ

mania

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mania
H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε στις 09:21, 02-07-07:

Η ιδέα ξεκίνησε απο το Σαββάτο, πήγα στο λούνα πάρκ και φέυγοντας ανέβηκα στο Ροντέο, εγώ πέρασα κάποια ώρα πάνω και μετά ξεχάστηκα νομίζονας ότι τελείωσα αφέθηκα και έπεσα απο τον Τάυτο χτυπόντας στην μέση κοντά, μένω λοιπόν χάμο με πόνο στον ποπο και κάποιοι που ενώ βλέπαν ότι πήγαινα καλά έβγαλαν εισητήρειο πέυτοντας το άλλαξαν λέγοντας στο ταμείο ότι θέλουν να το άλλαξουν επιδή μια κοπέλα χτύπησε και ακόμα να σηκωθει απο τον πόνο....

Η ερώτηση είναι με πολλά σκέλη, το ένα απο αυτό είναι άν πηγαίνετε και τι σας αρέσει να κάνετε, θεωρείτε ότι είναι επικύνδηνα; θα αφήνατε ένα τέτοιο άτυχο περιστατικό να σας κάνει να ακυρώσετε εισητήρειο;

Την επόμενη φορά που κάτι σας έτοιχε θα ξαναπηγένατε σε αυτό που σας τραυμάτησε; οι ερωτήσεις διάφορες, εσείς απαντάτε σε ότι θέλετε και το πώς νοιώθετε και τι θα κάνατε σε τέτοιες καταστάσεις...

Τα σχόλεια δικά σας

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

NINJAKI (ΧΑ!!!)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη NINJAKI
H ΧΑ!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 296 μηνύματα.

H NINJAKI έγραψε στις 09:35, 02-07-07:

ταψί και τρενάκι τα καλύτερα για μένα

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε στις 09:43, 02-07-07:

Αρχική Δημοσίευση από NINJAKI
ταψί και τρενάκι τα καλύτερα για μένα
Η αδερφή μου το φοβήθηκε, είχαμε πάει τότε και ο τυπάς βιαζότανε και το έβαλε στο φούλ, έκλεγε ένα κοριτσάκι την σακάτεψε και αυτός δεν σταματούσε, το πιάνει ο πατέρας και του λέει να σταματήσει και αυτός δεν το έκανε, η αδερφή μου επίσεις έκλεγε και μηλάμε πρίν 2 χρόνια και αυτός τίποτα, όταν κατεβήκαμε το κοριτσάκι έκανε εμετούς και ήταν γεμ,άτη μελανιές και χτυπήματα και η αδερφή μου χτύπησε στο κάθησμα με πολλύ δύναμη, έγεινε μόβ, απο τότε δεν θέλει να ξαναπάει.

Η βλακέια είναι ότι ενώ είναι όλα αυτά ασφαλή με αμέλειές κάνουν τον κόσμο να νομίζει ότι είναι ο γύρος του θανάτου

Παράθεση

misslittledevil

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη misslittledevil
H misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 1,677 μηνύματα.

H misslittledevil έγραψε στις 10:11, 02-07-07:

Συγκρουομενα

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

NINJAKI (ΧΑ!!!)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη NINJAKI
H ΧΑ!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 296 μηνύματα.

H NINJAKI έγραψε στις 10:13, 02-07-07:

α ναι ρε συγκρουόμενα
σταθερή αξία

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Mitsos The Great (Δημήτρης)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Mitsos The Great
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Δεν εργάζομαι και μας γράφει απο Βαρθολομιό (Ηλεία). Έχει γράψει 342 μηνύματα.

O Mitsos The Great . έγραψε στις 12:27, 02-07-07:

+1

Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη The Djinn
Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,168 μηνύματα.

O The Djinn έγραψε στις 13:15, 02-07-07:

Βρουμ βρουμ βρουουυυυυυυυυυυυυυυυυυυμ!!!!!!!!
Μπαμ!ΖΝΤΟΥΠ!!!!
ΧΑΧΑΧΑ~!~!!!
Που πα ρε ορνιο!!!????!!!
Χασου Λουλα!!!!!!
Πως με ειπες???Θα σε σκισω ρε χαμενε!!!
κτλ κτλ κτλ

Με λιγα λογια ειμαι απιστευτος φαν των συγκρουομενων!!!!
Απο εκει και περα δοκιμαζω τα παντα σαν τα παιδακια...
Φυσικα εχω ενα προβλημα με τα υχη οπου πραγματικα μου κοβονται τα ποδια, αλλα παρολα ταυτα ειμαι τοσο μαζοχα που δοκιμαζω καμια "γαλερα" ή πως σκ@τα λενε εκεινη την βαρκα που παει περα δωθε....
Γιατι τους αφηνω να με τραβαβνε ολοι τους σε αυτα ενω με παει χεσμεντεν?
Το στομαχι μου ειχε φτασει στην μυτη, η γλωσσα στο γονατο και η καρδια στην φτερνα...

Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Vkey
H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,419 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 13:22, 02-07-07:

Ανεβαίνω στα πάντα!
Λατρεύω τα πάντα!
Άσε που νικάω και τους φόβους μου!
Απλά το λατρεύω...ρε γμτ...γίνομαι παιδί εκεί...νιώθω χαζό μικρό παιδάκι και μου αρέσει!

Παράθεση

suspiria (ρόζα)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη suspiria
H ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,322 μηνύματα.

H suspiria έγραψε στις 14:51, 02-07-07:

Να αφήσω και εγώ εδώ την υπογραφή μου:

ΝΑΙ!!! ΤΡΕΛΑΙΝΟΜΑΙ ΓΙΑ ΛΟΥΝΑ ΠΑΡΚ!!!

Δεν ξέρω τι παθαίνω αλλά τρελαίνομαι πραγματικά Μπαίνω σε ένα παιχνίδι και αφού το κάνω 5 φορές και το βαρεθώ πάω σε άλλο που επίσης θα το κάνω 5 φορές και πάει έτσι μέχρι τις 12 το βράδυ που μου έρχεται η όρεξη να τα ξαναρχίσω απο την αρχή

Και έχω χτυπήσει αρκετές φορές απο δική μου βλακεία Το μόνο παιχνίδι που μου έχει αντισταθεί μέχρι στιγμής είναι το 6G στο allou fan park που κάτι δεν μου κάθεται καλά, αλλά που θα μου πάει, θα το κάνω κι αυτό

Παράθεση

viki_thess (ΒΑΣΩ)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη viki_thess
H ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 864 μηνύματα.

H viki_thess έγραψε στις 14:52, 02-07-07:

αν και εχω πολλα χρονια να παω στο λουνα παρκ(νταξ πριν τα 20 πηγαινα) μου αρεσε πολυ οταν πηγαινα.δεν μπορουσα με τπτ να ανεβω στη μπαλαρινα και το ρειντερ(εκεινο που καθοσουν μεσα και εκανε κυκλο και ησουν αναποδα) γενικα σε τετοια επιφοβα δεν τα μπορουσα με τπτ... ανεβαινα στα πιο νορμαλ
παντως τωρα δεν μου κανει αισθηση να παω να ανεβω...για βολτα μπορει να πηγαινα ...για να ανεβω ομως δεν νομιζω

Παράθεση

Bill

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Bill
Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,195 μηνύματα.

O Bill έγραψε στις 15:06, 02-07-07:

Ταψι,τρενάκι και συγκρουόμενα!

Αρχική Δημοσίευση από suspiria
Το μόνο παιχνίδι που μου έχει αντισταθεί μέχρι στιγμής είναι το 6G στο allou fan park που κάτι δεν μου κάθεται καλά, αλλά που θα μου πάει, θα το κάνω κι αυτό
Αυτο θελω κι εγω μια μερα να το κανω.Αλλα μεχρι τωρα δεν τολμάω!

Παράθεση

suspiria (ρόζα)

Περιβόητο Μέλος

H ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,322 μηνύματα.

H suspiria έγραψε στις 15:24, 02-07-07:

Αρχική Δημοσίευση από Bill
Αυτο θελω κι εγω μια μερα να το κανω.Αλλα μεχρι τωρα δεν τολμάω!
Κάτι έχει

Εμένα δεν μου πολυκολλάει επειδή δεν είναι σταθερό όπως τα άλλα που βρίσκονται πάνω σε κάτι κολλημένα, αλλά πηγαίνει όπου να 'ναι βάσει του ελατηρίου. Είναι και η κάμερα..

Παράθεση

Αρκτούρος

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Αρκτούρος
Ο Αρκτούρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 463 μηνύματα.

O Αρκτούρος έγραψε στις 16:22, 02-07-07:

Μ'αρέσουν κι εμένα τα πάρκα τέτοιου είδους

Βασικά μ'άρεσε στο Allu Fun Park το "Shock Tower" και το "Τρενάκι του Τρόμου"

Στη Θεσσαλονίκη στο Magic Park δεν έχει και τόσα πολλά πράγματα, αν και αξίζει το τρενάκι μες στο νερό.

Γενικά αυτό που με φοβίζει στα παιχνίδια αδρεναλίνης είναι που πρέπει να είσαι κολλημένος με πολλά άτομα και αισθάνομαι "κάπως", δεν ξέρω.

Αλλά είναι γεγονός το ότι ακούγονται πολλά και μερικές φορές λέω, "μα καλά, ποιός μου εγγυάται ότι εκείνο εκεί δεν θα σπάσει και αν πέσω ποιός θα τρέξει να με σώσει..." κτλ κτλ κτλ. Αλλά λογικά δεν θα υπάρχουν κάποιες σοβαρές προϋποθέσεις για να δοθεί άδεια λειτουργίας σε κάτι τέτοιο;

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

H mania έγραψε στις 16:38, 02-07-07:

Αρα άν βλέπατε κάποιον να χτυπάει σε στιγμή που πάτε πρώτη φορά σε ένα παιχνίδι δεν θα αλλάζατε εισιτήριο έτσι δεν είναι;

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 16:41, 02-07-07:

Τα λατρεύω τα amusement parks.

Ως τώρα το all time favourite είναι....η Disneyland.
Και θέλω κάποια στιγμή να επισκεφτώ το Six Flags, μία γνωστότατη αλυσίδα amusement parks στις ΗΠΑ.

Αγαπημένα rides; Συγκρουόμενα και κάθε φύσης roller coaster.

//Για τα θέματα ασφάλειας που αναφέρθηκαν παραπάνω: Όλα αυτά έχουν περάσει από εξονυχιστικούς ελέγχους και πολλές ώρες δοκιμών για να πάρουν έγκριση. Ειδικά οι μεγάλες αλυσίδες δεν θα διακινδύνευαν με τίποτα να γίνει κάτι και να χάσουν το κύρος τους (μαζί με πελάτες).
Οι ζωή πολλών ανθρώπων κρέμονται από τους υπολογισμούς πολλών μηχανικών σ' αυτά τα μέρη.

Κι ορίστε μερικές εικονίτσες από το Six Flags.
Ο Goliath (roller coaster), ένα άλλο ride και ένα πολυκατάστημα.
Προσέξτε στην τρίτη φωτογραφία πώς περνάνε και άλλα rides (ένα roller coaster) δίπλα από αυτό. Όχι μόνο εξοικονομείται χώρος, αλλά είναι και τρόπος τζάμπα διαφήμισης των rides που υπάρχουν εκεί.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Γιώργος : 30-09-12 στις 00:31.
Παράθεση

suspiria (ρόζα)

Περιβόητο Μέλος

H suspiria έγραψε στις 22:16, 02-07-07:

Αρχική Δημοσίευση από Αρκτούρος
Αλλά είναι γεγονός το ότι ακούγονται πολλά και μερικές φορές λέω, "μα καλά, ποιός μου εγγυάται ότι εκείνο εκεί δεν θα σπάσει και αν πέσω ποιός θα τρέξει να με σώσει..." κτλ κτλ κτλ. Αλλά λογικά δεν θα υπάρχουν κάποιες σοβαρές προϋποθέσεις για να δοθεί άδεια λειτουργίας σε κάτι τέτοιο;
Αφού κάθε συγκεκριμένο αριθμό γύρων τα ελέγχουν και αν βρουν το παραμικρό (μιλάμε για ΤΟ σπάσιμο) αδειάζουν την ουρά και το φτιάχνουν.

Αρχική Δημοσίευση από mania
Αρα άν βλέπατε κάποιον να χτυπάει σε στιγμή που πάτε πρώτη φορά σε ένα παιχνίδι δεν θα αλλάζατε εισιτήριο έτσι δεν είναι;
Όχι βέβαια! Ειδικά μετά την αναμονή της ουράς, με τίποτα!

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 22:24, 02-07-07:

Eγώ πάντως είμαι πολύ φοβιτσιάρα. Μόνο συγκρουόμενα μπαίνω, πουθενά αλλού. Αλλά μ αρέσει για την βόλτα και το χάζι! \

YΓ: Τo Αllou Fun Pass ξέρει κανείς πόσο στοιχίζει και τι περιλαμβάνει;

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Oralee : 02-07-07 στις 23:52. Αιτία: Να κανω μπολντ την ερωτηση μπας και την δει κανεις! :P
Παράθεση

Idril

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Idril
H Idril αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 530 μηνύματα.

H Idril (in a world of magnets but no miracles) έγραψε στις 22:32, 02-07-07:

Λούνα Παρκ, ναιαιαιαιαι, η καλύτερή μου! Μονίμως παρακαλάω (aka πρήζω) την παρέα μου να πάμε και όταν μια στο τόσο μου κάνουν το χατιρι γίνομαι πιο μωρό από τα μωρά! Θέλω να ανέβω σε όλα 150 φορές και όταν θέλουν οι άλλοι να φύγουμε κλαψουρίζω "Οοοοοχιιιιι! Λίγο ακόμα, λίγο ακόμα, λίγο ακόμα, Please please please, pretty please with sugar on top!"

Και φυσικά όσο πιο τρομαχτικό και επικίνδυνο είναι το παιχνίδι τόσο πιο πολύ γουστάρω. Σ'αυτό βοηθάει και το ότι δε ζαλίζομαι ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ, όταν όλοι οι μαντράχαλοι της παρέας έχουν γίνει κοτόπουλα και οι φάτσες τους έχουν πάρει ένα ωραίο γκριζοπράσινο χρωματάκι εγώ γελάω μεσα στη μούρη τους και πάω μόνη μου για έναν ακόμα γύρο μέχρι να συνέλθουν!

Ααααχ, θέλω λούνα παρκ τώρα! Μου κάνατε ζημιά μ'αυτό το τόπικ!

Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Corpse Bride
H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,011 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε στις 22:42, 02-07-07:

To 6g ειναι σουπερακι, εχω αφησει τα πνευμονια μου εκει πανω.
Λατρευω να ανεβαινω στα πιο τρομακτικα που εχουν να κανουν με υψος και ταχυτητα και να ουρλιαζω μεχρι αηδιας(το bungee ακομα μου ξεφευγει ωστοσο). Το βρισκω αγχολυτικο.

Γενικα εχω φοβηθει μονο μια φορα, σ'ενα χαζοτρενακι που θελανε να παμε οι υπολοιποι και καλα για ηρεμο, οπου τελικα παρατηρουσα οτι το σιδερο δεν εχει κλεισει καλα, και ειχα το αγχος μην πεταχτουμε απο πουθενα..χειροτερο απ'οτιδηποτε εχω κανει μεχρι τωρα :X

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 23:31, 02-07-07:

Αν θέλει ο λαός, κανονίζουμε meeting και σε Λούνα Παρκ, χουχου.

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

H mania έγραψε στις 08:20, 03-07-07:

Όχι βέβαια! Ειδικά μετά την αναμονή της ουράς, με τίποτα!
Εμείς εδώ δεν έχουμε ουρές στα λούνα πάρκ, και στα σταθερά που ανήγουν καλοκαίρι σε φαληράκι και τα κινητά που είναι περιπλανόμενα

Παράθεση

suspiria (ρόζα)

Περιβόητο Μέλος

H suspiria έγραψε στις 11:55, 03-07-07:

Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος
Αν θέλει ο λαός, κανονίζουμε meeting και σε Λούνα Παρκ, χουχου.
Θέλω να έρθω κι εγώωωωω

Παράθεση

Fox (Μάνθος)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Fox
Ο Μάνθος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Web designer . Έχει γράψει 34 μηνύματα.

O Fox έγραψε στις 17:05, 03-07-07:

Μπα δεν ψήνομαι και πολύ για Λούνα Πάρκ…
Άν και στα συγκρουόμενα δεν θα έλεγα όχι με φίλους...! (Έχει πλάκα)

Αλλά πάλι, είμαι γεννημένος για ριψοκίνδυνη ψυχαγωγία!

Allou Fun Park και τα G να σε χτυπάνε!!!!

Παράθεση

misslittledevil

Διακεκριμένο μέλος

H misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 1,677 μηνύματα.

H misslittledevil έγραψε στις 18:14, 03-07-07:

Τωρα που το θυμηθηκα.. Στην Ιταλια ειχα παει σε ενα λουνα παρκ, που ειχε ενα τρενακι σαν αυτο που δειχνει στην φωτογραφια ο γιωργος.. Περιτο να σας πω.. τα ειχα κανει επανω μου.. και μπηκα και δυο φορες συνεχομενα. Δεν μου εφτανε η πρωτη φορα, ηθελα και δευτερη να το εμπεδωσω.
Το σκ@το στην καλτσα μου ειχε φτασει.

Αρχική Δημοσίευση από kajira
YΓ: Τo Αllou Fun Pass ξέρει κανείς πόσο στοιχίζει και τι περιλαμβάνει;

Αν δεν κανω λαθος, κοστιζει 20 ευρω και μπορεις να κανεις οτιδηποτε. Ορκο δεν παιρνω, αλλα κατι τετοιο θυμαμαι απο την τελευταια φορα.

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 20:00, 03-07-07:

Αρχική Δημοσίευση από misslittledevil
Αν δεν κανω λαθος, κοστιζει 20 ευρω και μπορεις να κανεις οτιδηποτε. Ορκο δεν παιρνω, αλλα κατι τετοιο θυμαμαι απο την τελευταια φορα.
Θενκς!

Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Corpse Bride
H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,011 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε στις 20:01, 03-07-07:

Δεν μπορεις να κανεις οτιδηποτε Δεν ισχυει για τα περισσοτερα g και τα συγκρουομενα (!!!!!!)

Παράθεση

suspiria (ρόζα)

Περιβόητο Μέλος

H suspiria έγραψε στις 03:03, 04-07-07:

Γύρω στα 30 κάνει νομίζω

Αρχική Δημοσίευση από Corpse Bride
Δεν μπορεις να κανεις οτιδηποτε Δεν ισχυει για τα περισσοτερα g και τα συγκρουομενα (!!!!!!)
Είναι extra το 5g και το 6g και όντως και τα συγκρουόμενα

Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη dooo
H dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,231 μηνύματα.

H dooo έγραψε στις 08:45, 04-07-07:

disneyland forevahhhhhh!!!
και δεν έχει παιχνίδια να τα πληρώνεις εξτρά.

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 08:51, 04-07-07:

Mα είναι δυνατόν να είναι εκτός τα συγκρουόμενα;

Dooooλίνι δεν διαφωνώ, αλλά νόμιζω πως με τα εισιτήρια θα μου έρθει ...λιιιιιιγο πιο ακριβά να πάω εκεί!

Παράθεση

Kakerlak

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Kakerlak
H Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 1,379 μηνύματα.

H Kakerlak μας γράφει με ένα αμαρετάκι δίπλα της έγραψε στις 08:54, 04-07-07:

γιατι δεν βαζετε δημοσκοπηση να δουμε τι μας αρεσει ποιο πολυ?

Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη underwater
H underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,498 μηνύματα.

H underwater έγραψε στις 18:23, 04-07-07:

Τρελαίνομαι για λούνα-παρκ και κυρίως για τα διάφορα τρομακτικά τραινάκια που γυρίζουν ανάποδα. Όταν ταξιδεύω εξωτερικό αν ξέρω πως το μέρος έχει καλό λούνα-παρκ δεν παίζει να μην πάω.

Βασικά το θέμα ασφάλειας δεν με προβληματίζει. Δεν θα πάω και στο παρακμιακό άλλωστε, είμαι και της άποψης ότι η στραβή αν σε θέλει θα σου κάτσει. Μου είχε τύχει να μπω σαν παιδί σε μια χορεύτρια της συμφοράς και να "κινδυνέψω" αλλά δεν με εμπόδισε αυτό από το να δοκιμάσω ότι πιο extreme έχω βρει.

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 19:11, 04-07-07:

Αρχική Δημοσίευση από Kakerlak
γιατι δεν βαζετε δημοσκοπηση να δουμε τι μας αρεσει ποιο πολυ?
Up.

(Ελπίζω να μην με σκίσουν τ' αφεντικά που την έκανα έτσι. )

Παράθεση

misslittledevil

Διακεκριμένο μέλος

H misslittledevil έγραψε στις 17:08, 05-07-07:

Αρχική Δημοσίευση από Corpse Bride
Α, για τα g δεν ξερω. Εκει δεν μπαινω γιατι τα φοβαμαι -νομιζω.

Γύρω στα 30 κάνει νομίζω
Ενταξει, τι 20 τι 30. Εχω και καιρο να παω.
Αλλα εξω τα συγκρουμενα? Κλεψια.

Παράθεση

edweimaste

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη edweimaste
Ο edweimaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 107 μηνύματα.

O edweimaste έγραψε στις 11:55, 02-04-10:

Το τρενακι φυσικα!!!.....ειναι ολα τα λεφτα!!!!!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Noisette (Φωτεινός Θάλαμος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Noisette
H Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης . Έχει γράψει 2,647 μηνύματα.

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 12:24, 06-04-10:

Shock Tower και συγκρουόμενα!

Αν εβλεπα καποιος να εχει χτυπησει πιθανοτατα θα το επεστρεφα το εισιτηριο...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη love_angel
H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 4,571 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 14:32, 06-04-10:

ειμαι 10 λεπτα με τα ποδια απο το αλλου φαν παρκ αλλα εχω να πατησω αιωνες. ολο το γυμνασιο και σχεδον το λυκειο εκει το εβγαλα τα χω βαρεθει αυτα πλεον.

Παράθεση

μπαμπης5304

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη μπαμπης5304
Ο μπαμπης5304 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 94 μηνύματα.

O μπαμπης5304 έγραψε στις 17:42, 16-04-10:

εμενα η τελευταια μου εμπειρια σε λουνα παρκ ηταν στην disneyland και "παραδοξως"(:-P) απο τοτε τα εχω συμπαθησει απροσδοκητα πολυ!!!συνιστω σε οσους δεν εχουν παει να πανε,ειναι καταπληκτικα και 100% θα θελετε να ξαναπατε!!

(το αγαπημενο μου ηταν το space mountain!!!)

Παράθεση

athinouli

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη athinouli
H athinouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 259 μηνύματα.

H athinouli :) έγραψε στις 20:56, 10-05-10:

πάω σε ότι extreme υπάρχει, να αν πάω allou fan park πάω στο star flyer, evolutio, 4-5-6G, shock tower και τα λοιπά....
στο magic park, πάω στις κούνιες, ταψί, 4G, 4G, 4G.. μέχρι να φύγω κόλλημα είναι!!

Παράθεση

skatoula14 (Μυρτω!!!!)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη skatoula14
H Μυρτω!!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 330 μηνύματα.

H skatoula14 έγραψε στις 20:52, 15-06-10:

το μονο που μου αρεσει ειναι τα συγκρουομεναοτιδηποτε αλλο γρηγορο η που παει ψηλα προσπαθω να το αποφυγω(δεν ειχα καλες εμπειριες...)

Παράθεση

Diana Fire (Τίνα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Diana Fire
H Τίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 89 μηνύματα.

H Diana Fire έγραψε στις 14:15, 21-06-10:

Τρελαινομαι για οτι πιο extreme υπαρχει.!!Και να ειναι και ψηλα!!evolution,shock tower,4G κα..Τα συγκρουομενα τα λατρευω αλλα εχω αρχισει λιγο να τα ψιλοβαριεμαι!!

Παράθεση

Kate-Bender (KaTe)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Kate-Bender
H KaTe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 217 μηνύματα.

H Kate-Bender Fear of the Dark έγραψε στις 22:37, 26-07-10:

Εγω εχω παει σε δυο λουνα παρκ,το ενα στη αθηνα το allu fun park και μετα και στο magic parκ στην θεσσαλονικη εχω παει 2 φορες..Μου αρεσουν ολα τα παιχνιδια,αλλα τα πιο extreme με προσελκυουν ακομη πιο πολυ...Μου αρεσει γενικα η αδρεναλινη,διψω γι αυτην...θελω παντα να ξεπερναω τους φοβους μου και η αληθεια ειναι πως οταν το καταφερνω ειμαι και περιφανη..Δεν υπαρχει πραγματικα αυτο το αισθημα...νιωθω τελειως απελευθερωμενη,νιωθω λες και βρισκομαι σε αλλο κοσμο,σε αλλη διασταση...Δεν σκεφτομαι τιποτα αρνητικο ,τιποτα...Απλα διασκεδαζω και απολαμβανω την στιγμη,ενω αισθανομαι ενα γαργαλιτο στην κοιλια μου απο την χαρα.Ειμαι χαρουμενη,αλλος ανθρωπος...Νιωθω την τρελα που εχω μεσα μου και την βγαζω με τον τροπο μου...εκτονονομαι!
Για να ειμαι ειλικρινης,δεν σκεφτομαι αρνητικα ,δηλαδη πως μπορει να γινει καποιο ατυχημα..απλα τους εχω εμπιστοσυνη.Αν συνεβενε κατι κακο σε καποιον..εννοειται πως θα τον βοηθουσα...αυτο δεν θα χρειαζοταν να συμβει σε ενα λουνα παρκ..θα μπορουσε οπουδηποτε να γινει..η ιδια ακρβως θα ηταν ομως η αντιδραση μου..

ΥΓ.Αγαπημενο μου παιχνιδι στη αθηνα το "πλυντηριο" 5G νομιζω,μετα παλι ενα αλλο πραγμα που σε αναιβαζει πολυ ψηλα και μετα σε ριχνει αποτομα και τελος η βαρκα (ημουν ακρη ακρη και πηγενε αρκετα ψηλα σχεδον καθετα!)στην θεσσαλονικη παλι,αγαπημενο το 4G (το ερωτευτικα..λες και πετουσα ηταν) και το ταψι και η νεροτσουλιθρα και ενα κιτρνιο τρενακι που παει πολυ γρηγορα.. Δυστυχως δεν προλαβα να αναιβω σε ολα στν αθηνα..ειμασταν εκδρομη με το σχολειο...

Παράθεση

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Devina
H Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,044 μηνύματα.

H Devina έγραψε στις 18:55, 28-07-10:

Καλά ειδικά στο γυμνάσιο πήγαινα συνεχώς...Από το λύκειο και μετά το έκοψα κάπως...Δεν θα με χάλαγε να ξαναπήγαινα βέβαια.

Τα αγαπημένα

~Crazy Mouse
~La Isla
~Αυτό το πειρατικό καράβι.
~Τα λατρεμένα συγκρουόμενα.

Α, έχω ανέβει και μια φορά στο shock tower, νταξ το ανέβασμα είναι τέλειο, στο κατέβασμα νιώθεις το μάγουλό σου να πηγαίνει στον από πίσω αλλά who cares.

Παράθεση

Madrugada*

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Madrugada*
H Madrugada* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 385 μηνύματα.

H Madrugada* together we stand, divided we fall έγραψε στις 21:28, 28-07-10:

Αχ, τι θυμήθηκα...

όταν ήμουν δημοτικογυμνάσιο (στα μικράτα μου που λέει κι ο Σιντ) η μαστ έξοδος της εποχής ήταν το Λούνα Πάρκ

πηγαίναμε λοιπόν 4-5 κοπέλες από τη γειτονιά και ξημεροβραδιαζόμασταν εκεί, ακούγοντας φριχτή beat μουσική άλλων δεκαετιών, βλέποντας κάγκουρες να κάθονται όρθιοι στο ταψί ενώ εγώ προσπαθούσα μετά μανίας να κρατηθώ από άσχετους διπλανούς για να μην πέσω στο κέντρο και ρίξω μαζί και τον κάγκουρα, κάνοντας τα γλυκά μάτια στους γιους/ανιψιούς/φίλους γιων/φίλους ανιψιών του ιδιοκτήτη για μια μάρκα παραπάνω etc

ήταν λοιπόν μια παρέα τριών αγοριών κάθε φορά που πηγαίναμε, η οποία φορούσε κίτρινα μπλουζάκια ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ και τους είχαμε ονομάσει "οι κίτρινοι". Η Άννα γούσταρε έναν εκ των τριών και προσπαθούσαμε απεγνωσμένα να μάθουμε το όνομά του. Άλλοτε καθόμασταν δίπλα τους δήθεν τυχαία για να ακούσουμε να τον φωνάζουν, κι άλλοτε φωνάζαμε εμείς ένα σωρό κοινά ανδρικά ονόματα και καραδοκούσαμε στο ποιο θα γυρίσει (ΤΡΑ-ΓΙ-ΚΟ)

Πήγαινε καιρό αυτή η ιστορία, μπορεί και μήνες, και σε κάποια φάση μας είχε γίνει τόσο έμμονη ιδέα που η Άννα κοιμόταν και είδε στον ύπνο της πως γνώρισε αυτόν και μιλούσανε! Και την ώρα που της έκανε χειραψία και πήγε να της πει το όνομά του (στο όνειρο), πήγε στο δωμάτιο και την ξύπνησε μια άλλη φίλη μας γιατί είχαμε ραντεβού

Α, ρε εποχές... το μόνο που μας ένοιαζε ήταν πώς θα ρίξουμε το γκομενάκι και πώς θα ψήσουμε τη μαμά για μια ώρα παράταση στη νυχτερινή άφιξη στο σπίτι

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Wrong (αβάπτιστη)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Wrong
H αβάπτιστη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 173 μηνύματα.

H Wrong έγραψε στις 14:35, 04-08-10:

λατρεύω τα εξτρίμ παιχνίδια στα λούνα παρκ και το ταψί, εννοείται.

Παράθεση

Iliaso

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Iliaso
Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 5,464 μηνύματα.

O Iliaso έγραψε στις 03:18, 15-07-11:

Ήθελα καιρό ένα τέτοιο θέμα.Πιο μικρό πήγαινα αρκετά συχνά.Πλέον πάω μόνο στα καλοκαίρια στα συγκρουόμενα του παρακμιακού λούνα παρκ της περιοχής που περνάω τις διακοπές μου ενώ πέρσυ πήγαμε όλοι μαζί με το σχολείο.Ανέκαθεν φοβόμουν τα ύψη και όλα αυτά για αυτό δοκίμασα πιο light καταστάσεις.Ενδεικτικά να πω ότι στο τρενάκι που ανέβηκα μετά από πολλά παρακάλια όταν άρχισε και έτρεχε κάπως τους κατέβασα όλα τα ευαγγέλια

Βέβαια μετά πήραμε γρανιτούλες και απολαύσαμε τον ήλιο της πόλης στην Ρόδα

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Greysanatomy

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Greysanatomy
Ο Greysanatomy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 176 μηνύματα.

O Greysanatomy έγραψε στις 10:20, 21-06-13:

Τρελένομαι για λούνα παρκ.Είμαι συχνός πελάτης του Allou fun Park..Με ιδιαίτερη αδυναμία στα Star Flyer,4G,Pirate Kαι Crazy Mouse.Οποιος/α δεν έχει μπει 4G NA MΠΕΙ Eίναι τέλεια εμπειρία

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Akis_Megara (possit felix esse)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Akis_Megara
Ο possit felix esse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,292 μηνύματα.

O Akis_Megara Vanitas vanitatum, omnia vanitas έγραψε στις 11:09, 21-06-13:

Είχα πάει Alou τα Χριστούγεννα, πολύ καλό

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

CiNeFiL (Skank in the air)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη CiNeFiL
H Skank in the air αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,401 μηνύματα.

H CiNeFiL Still forbidden έγραψε στις 23:31, 23-06-13:

την τελευταια φορα ημουν 11 χρονων
θυμαμαι ειχα ενθουσιαστει την 1η φορα στο αλλου σε αυτο το καραβι γιατι δεν ειχα ζαλιστει και σε κατι καρχαριακια και σε ενα με νερα
μικρη με πηγαιναν συνεχεια,μιλαμε για ηλικια 4-8 χρονων
πωω ρε φιλε:')

ποτε θα ξαναπαω?

Παράθεση

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Alma Libre
H Κατσαρόλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,214 μηνύματα.

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 20:48, 30-06-13:

Τα αγαπημένα μου είναι τα συγκρουόμενα
Παίζει να έχω πάει μια φορά με μια φίλη μου και να μη μας κόβει που να πάμε το αμαξάκι, να έχουμε φάει όλες τις γωνίες και να κουτσομπολεύουμε ταυτόχρονα
Ήταν η μόνη φορά που οδήγησα, τις άλλες μπαίνω συνοδηγός.

Παράθεση

Emilouko (Βarn Owl)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Emilouko
H Βarn Owl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,670 μηνύματα.

H Emilouko έγραψε στις 15:13, 04-07-13:

Λατρεύω τα λούνα παρκ <3
Στο Allou fun park έχω μπει σχεδόν σ΄ όλα. Στο 6g τα έπαιξα λίγο ήταν η αλήθεια πριν μας πετάξει αλλά καλούτσικο ήταν..
Το 4g μ' άρεσε πιο πολυ

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους