Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,100 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,181 μηνύματα σε 74,655 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Θυμάμαι με τις αισθήσεις

mania

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mania
H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε στις 09:05, 10-07-07:

Σας έχει τύχει ποτέ τρώγοντας, μυρίζοντας, βλέποντας κάτι να σας θυμήζει κάτι απο το παρελθόν; σας έχει τύχει να περπατάτε στο δρόμο και μια μυρωδιά να σας θυμήζει π.χ. το σχολείο ή κάποιον/α πρώην ή δεν ξέρω τι άλλο;

Χρονικές στιγμές ή ακόμα και ημερομηνίες κοντά σε κάτι που σας έκανε κακό ή καλό να γυρίζει στο μυαλό σας; πείτε μας τι νοιώθετε και τι σκέυτεστε άν σας έτοιχε σήμερα....

Προσωπικά τις πρώτες μέρες του Σεπτέβρη η υγρασία του πρωινού μου θυμήζει τον ποταμό που περνούσα κάθε μέρα με το μηχανάκι για να πάω σχολείο..

εσάς;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 09:13, 10-07-07:

Eμένα όλη μου η ζωή είναι μυρωδιές και τραγούδια. Μπορεί να ακούσω κάτι ή να μυρίσω κάποιο άρωμα και να θυμηθώ καταστάσεις, σκηνικά, διάθεση ή απλά κάποιον..

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

hamsteraki

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη hamsteraki
H hamsteraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 424 μηνύματα.

H hamsteraki έγραψε στις 09:15, 10-07-07:

Εμένα μου συμβαίνει μονίμως.. και θυμάμαι ακόμα και πράγματα που δεν πρέπει

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Kakerlak

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Kakerlak
H Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 1,379 μηνύματα.

H Kakerlak μας γράφει με ένα αμαρετάκι δίπλα της έγραψε στις 09:24, 10-07-07:

Αρχική Δημοσίευση από kajira
Eμένα όλη μου η ζωή είναι μυρωδιές και τραγούδια. Μπορεί να ακούσω κάτι ή να μυρίσω κάποιο άρωμα και να θυμηθώ καταστάσεις, σκηνικά, διάθεση ή απλά κάποιον..
νομιζω οτι ολοι το εχουμε αυτο ... οταν βρεχει μου ερχονται αναμνησεις απο ολλανδια... κ αναμνησεις απο το σχολειο... καποιες κολωνιες μου θυμιζουν καποιους παλοιους γνωστους... κ απο μυροδιες φαγητων μπορει να θυμηθω πολλα

Παράθεση

]ifrit[ (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη ]ifrit[
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,401 μηνύματα.

O ]ifrit[ υπό την απειλή λουκουμόσκονης έγραψε στις 13:21, 12-07-07:

Ένα γ@μημένο σαμπουάν μου την θυμίζει... νομίζω Pantene είναι

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

The Stand (Dr Gregory House)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη The Stand
Ο Dr Gregory House αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών . Έχει γράψει 487 μηνύματα.

O The Stand έγραψε στις 13:22, 12-07-07:

Αρχική Δημοσίευση από ]ifrit[
Ένα γ@μημένο σαμπουάν μου την θυμίζει... νομίζω Pantene είναι
Λούσου με ultrex και θα δεις

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mania
H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε στις 17:31, 12-07-07:

Βασικά δεν μπορώ να ποιώ μόσιον, μου θυμήζει τον αδερφό μου στο νοσοκομείο, μόνο που τον μυρίζω

Παράθεση

Stalitsa (Μιμιλού!!!)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Stalitsa
H Μιμιλού!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 336 μηνύματα.

H Stalitsa έγραψε στις 10:40, 26-07-07:

Κ εμένα μου συμβαίνει κ μάλιστα πολύ συχνά, ειτε με εικόνες, με μουσική, με κάποια μυρωδιά, ή με κάποια αίσθηση κ λίγοτερο μπορώ να πώ με την γεύση, έρχονται στο μυαλό μου εικόνες από το παρελθόν που πλεον μοιάζουν με όνειρο...

Παράθεση

suspiria (ρόζα)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη suspiria
H ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,322 μηνύματα.

H suspiria έγραψε στις 10:51, 26-07-07:

Eγώ όταν ακούω red hot chili peppers μου έρχονται στο μυαλό διάφορες συζητήσεις με ένα φίλο στο msn. Μόνο στο msn όμως, όχι από κοντά.

Το άρωμα του κάποτε κολλητού μου, μου τον θυμίζει.

Το σαμπουάν φτιαγμένο από τσουκνίδες (ακούγεται χάλια αλλά έχει υπέροχο άρωμα) από τα body shop μου θυμίζει τις περσινές διακοπές και γι αυτό σταμάτησα να το χρησιμοποιώ εδώ για να μου μείνει ως "διακοπές".

Το Johnson's Baby Shampoo (το κλασσικό με το κίτρινο χρώμα) μου θυμίζει τα παιδικά μου καλοκαίρια στη γιαγιά, αν και τώρα το έχω κάνει μόνιμο πάντα μου φέρνει πολύ παιδικές αναμνήσεις στο μυαλό.

Αυτά

Παράθεση

adespoto

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη adespoto
H adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,321 μηνύματα.

H adespoto ειμαι ερωτευμένη!!!! έγραψε στις 11:30, 26-07-07:

Ναι, μυρωδιές και τραγούδια κυρίως... Θυμάμαι απίστευτα πολλά πράγματα...

Παράθεση

Hakuna Matata (Άτομο)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Hakuna Matata
H Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 814 μηνύματα.

H Hakuna Matata έγραψε στις 12:27, 26-07-07:

Εμενα τα σαμπουαν της Dove μου θυμιζουν καλοκαιρι!

Και γενικα ειναι πολλες μυρωδιες που μου φερνουν αναμνησεις αλλα αυτη ειναι η πρωτη που μου ηρθε.

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,605 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 12:44, 26-07-07:

Αχ αυτό το σαμπουάν της τσουκνίδας του βόδι σοπ είναι όντως τέλειο!! Κι εμένα κάτι μου θυμίζει η μυρωδιά, δεν ξέρω τι...

Το κίτρινο του johnsons μού φέρνει κι εμένα εικόνες από την παιδική μου ηλικία, όταν η μαμά με έπλενε στην μπλε μπανιέρα μου...

Το άρωμα Fleur de fleurs της Nina Ricci είναι ταυτισμένο με το καλοκαίρι μου μετά την πρώτη γυμνασίου, εκείνο το μαγικό ταξίδι στη Ρώμη και μία χρυσή ανεμελιά...

Η τεκίλα δε μου αρέσει καθόλου, έστω η μυρωδιά της, μετά από εκείνο το τρελό Σαββατοκύριακο στην Κύμη... όπου για πρώτη φορά μέθυσα άσχημα, μετά από προτροπή του κολλητού μου... Ένα μπουκάλι σχεδόν μόνη.

Η καλοκαιρινή βροχή με μυρωδιά σαπισμένου φύλλου μου φέρνει στο νου το καλοκαίρι του ... 2000 ήταν; Με τις πολλές βροχές; Ε, στην Ιθάκη μείναμε, στο παλιό σπίτι της Ισμήνης κι όλα ήταν υγρά...

Παράθεση

Αρκτούρος

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Αρκτούρος
Ο Αρκτούρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 463 μηνύματα.

O Αρκτούρος έγραψε στις 13:07, 26-07-07:

Ωραίο θέμα.

Προσωπικά κάποια τραγούδια και κάποιες μυρωδιές μου φέρνουν στο νου περιόδους ολόκληρες αλλά και στιγμές μεμονωμένες που έχουν χαρακτεί στο μυαλό.

Για παράδειγμα, η μυρωδιά από το ξύλο που έχουν συνήθως τα κλειστά ντουλάπια ενός γραφείου πχ, κάτι μου θυμίζουν, ένας αέρας αναμνήσεων.

Παράθεση

lilith (Ισιδώρα Π.)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη lilith
H Ισιδώρα Π. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας . Έχει γράψει 280 μηνύματα.

H lilith έγραψε στις 19:25, 26-07-07:

.

Όλα σε θυμίζουν..., απλά κι αγαπημένα
πράγματα δικά σου καθημερινά...

.

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 00:44, 18-01-08:

Το άρωμα του Givenchy, "Π", μου θυμίζει ... όχι τόσο τον πρώτο μου έρωτα, που το φορούσε, αλλά και μία ολόκληρη περίοδο... Ξένοιαστα χρόνια, χρυσό ηλιοβασίλεμα, εγώ πρωτοετής κι αυτός ακόμα μαθητής... Μία μόνιμη αίσθηση ασφάλειας...

Παράθεση

panagiota (ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη panagiota
H ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H panagiota έγραψε στις 19:33, 13-02-08:

Αρχική Δημοσίευση από mania
Σας έχει τύχει ποτέ τρώγοντας, μυρίζοντας, βλέποντας κάτι να σας θυμήζει κάτι απο το παρελθόν; σας έχει τύχει να περπατάτε στο δρόμο και μια μυρωδιά να σας θυμήζει π.χ. το σχολείο ή κάποιον/α πρώην ή δεν ξέρω τι άλλο;

Χρονικές στιγμές ή ακόμα και ημερομηνίες κοντά σε κάτι που σας έκανε κακό ή καλό να γυρίζει στο μυαλό σας; πείτε μας τι νοιώθετε και τι σκέυτεστε άν σας έτοιχε σήμερα....

Προσωπικά τις πρώτες μέρες του Σεπτέβρη η υγρασία του πρωινού μου θυμήζει τον ποταμό που περνούσα κάθε μέρα με το μηχανάκι για να πάω σχολείο..

εσάς;
Κι εμένα μου έχει συμβεί πολλές φορές π.χ Ακούω ένα τραγούδι της Paris και μου έρχονται σκηνές από το καλοκαίρι που μαζευόμασταν με παρέες και κάναμε τις χαζομάρες μας (εν τω μεταξύτ το τραγούδι το συγκεκριμένο είναι πραγματικά.... κάπως χαζό να το πω?...)

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Κακή Επιρροή : 13-02-08 στις 20:16. Αιτία: Μετατροπή κεφαλαία σε πεζά
Παράθεση

invalid (δεν είναι συνδεδεμένη)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη invalid
H δεν είναι συνδεδεμένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών . Έχει γράψει 247 μηνύματα.

H invalid αντ έγραψε στις 14:30, 01-08-08:

Πιο πολύ με τραγούδια και πιο σπάνια με μυρωδιές, π.χ. η μυρωδιά της βροχής, τα καμμένα ξύλα και οι... αυγόφετες

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Metallou19 (Blood Guzzler In Wonderland)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Metallou19
H Blood Guzzler In Wonderland αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών , επαγγέλεται Τεχνικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 211 μηνύματα.

H Metallou19 Kill Me... With Your Kisses... έγραψε στις 18:22, 02-08-08:

Ένα συγκεκριμένο άρωμα που φορούσα στην 1η Λυκείου, τα παλιά στέκια την εποχή του σχολείου, ακόμα και το ίντερνετ είναι ανάμνηση από τα παλιά. Οι κοπάνες της πρώτης ώρας.

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 19:27, 20-10-08:

Προσθέτω κι άλλα:
1. Το Play του Moby μου θυμίζει την πενταήμερη αλλά και όλο το τέλος της τρίτης Λυκείου... και την αποτελειωτική εκδομή στην Άνδρο, μες στο αμάξι του αδερφού της τότε κολλητής...!
2. Αντίστοιχα το The screen behind the Mirror των Enigma, που αγόρασα στο Ηράκλειο στην πενταήμερη.
3. Αντίθετα, το Hymn of the big wheel των Massive Attack (και λιγότερο τo Karmacoma) μου έφτιαχνε το κέφι όταν είχα σαλτάρει από τις Πανελλαδικές 14 μαθημάτων (!!!) στη δευτέρα λυκείου. Α ρε Αρσένη.
4. Όταν τελειώναμε το σχολείο και μελαγχολούσα στο σχολικό, άκουγα πολύ το Heat Miser των Massive Attack, το Dance with you των Live (ίσως θυμάστε το Dolphin's cry) και το Υπάρχουν χρυσόψαρα εδώ, Πυξ Λαξ...

Παράθεση

vendetta (Thor)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη vendetta
Ο Thor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Ξεναγός . Έχει γράψει 342 μηνύματα.

O vendetta έγραψε στις 20:07, 20-10-08:

Όποτε βρέχει μυρίζει σαν χώμα νομίζω και μου θυμίζει έντονα το ένα από τα δύο χωριά μου και όταν χιονίζει ή έχει πολύ κρύο μου θυμίζει το δεύτερο χωριό μου...Οι παιδικές μου αναμνήσεις είναι πολύ εντονότερες από τα χωριά μου παρά από την Πρέβεζα...

Παράθεση

Tetragrammaton (Site Bot)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Tetragrammaton
Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 505 μηνύματα.

O Tetragrammaton δεν έγραψε στις 20:08, 20-10-08:

Δεν ξέρω αν συμπεριλαμβάνεται σε αυτά που λέει η Mania, αλλά εγώ συχνά προσανατολίζομαι κοιτώντας τα πράγματα γύρω μου. Δηλαδή μπορεί να μην θυμάμαι καθόλου το δρόμο να πάω κάπου, αλλά όταν ξεκινήσω να πάω να καταλαβαίνω που πηγαίνω ενθυμούμενος το περιβάλλον.

Παράθεση

kalypso (lily allen)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη kalypso
H lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,764 μηνύματα.

H kalypso έγραψε στις 21:48, 20-10-08:

Ένα συγκεκριμένο ανδρικό άρωμα μου θυμίζει έναν συγκεκριμένο άνθρωπο
Επίσης η μυρωδιά κεικ μου που ψήνεται θυμίζει τη μαμά μου- παρότι δε φτιάχνει συχνά, μου αρέσει πολύ η συγκεκριμένη μυρωδιά και τα έχω συνδέσει
Η μυρωδιά που υπάρχει το πρωί το χειμώνα, όταν ανοίγεις τα παράθυρα- δεν ξέρω αν ξέρετε ποια λέω...- μου θυμίζει τις μέρες που ξύπναγα νωρίς για να πάω στο σχολείο :Χ (παραδόξως, ευχάριστη ανάμνηση)
Η μυρωδιά της θάλασσας- μου θυμίζει πάντα κάτι από τη διάθεση που έχω στις διακοπές

Παράθεση

flyer

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη flyer
Ο flyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών . Έχει γράψει 131 μηνύματα.

O flyer έγραψε στις 13:15, 18-01-09:

εγω συνδεω ανθρωπους και καταστασεις με αρωματα και μυρωδιες. πως λεει και το τραγουδι "περασε καποια και φορουσε το αρωμα σου", κατι τετοιο! και φυσικα και με τραγουδια μου συμβαινει αυτο.

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 03:00, 19-01-09:

Το Grès της Cabotine μού θυμίζει τη γιαγιά μου... και την αρχή της "ενήλικης ζωής" μου, αν κι ήμουν 16 μόνο...
Ήταν οι τελευταίες μέρες που χαιρόμουν πραγματικά τη γιαγιά μου...
Μου λείπει.

Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη love_angel
H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 4,571 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 04:22, 19-01-09:

αν τυχει και ακουσω τραγουδι του σφακιανακη κατευθειαν το συνδεω με Μανη..
ο μπαμπας μου ειναι fan και καθε καλοκαιρι μονο σφακιανακης ακουγεται στο αυτοκινητο!

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,593 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 02:03, 26-01-09:

Θυμάμαι με τις αισθήσεις

Και εγώ αισθάνομαι με τις θυμήσεις...
(τι άκυρο θε μου)

Πλάκα πλάκα,
όταν δοκιμάζω Καρύδα, θυμάμαι τους Τροπικούς
και την Πολυνησία...

...Θυμάμαι πως δεν έχω πάει ακόμα.

10 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

enrose

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη enrose
H enrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 589 μηνύματα.

H enrose με υπέροχη διάθεση έγραψε στις 09:08, 17-09-11:

Αντιμετωπίζω τεράστιο πρόβλημα με την όσφρηση. Μπορώ να ερωτευτώ κάποιον μόνο και μόνο απο τη μυρωδιά του! Ξεχωρίζω ανθρώπους απο το άρωμά τους!! Τρώω με βάση τη μυρωδιά, αν δεν μου μυρίζει ωραία δεν θα το φάω. Φανταστείτε να μείνω έγκυος τι έχω να πάθω, και εγώ και ό άνδρας μου...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη venividivici
H venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16,737 μηνύματα.

H venividivici έγραψε στις 20:42, 25-09-11:

Ναι είναι όμορφο να θυμάσαι με τις αισθήσεις...
Όταν μυρίζω σε παλιό χωριάτικο σπίτι, το καπνισμένο τζάκι, τα ξύλα της οροφής, τα παλιά καλύμματα ...θυμάμαι τη γιαγιά μου που πήγαινα να την επισκεφτώ σπίτι της και σαν μικρό παιδί έπρεπε να της δώσω δύο φιλιά στο μάγουλο....για να την ευχαριστήσω...

Θα θυμηθώ κι άλλα.....

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους