Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,107 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,281 μηνύματα σε 74,663 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Αλήθεια πόσο τυχεροί είστε;

zanin

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη zanin
H zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 936 μηνύματα.

H zanin έγραψε στις 11:13, 11-07-07:

έχετε κερδίσει ποτέ σε διαγωνισμό, όπως βιβλίο, ταξίδι και πολλά άλλα?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

zanin

Περιβόητο Μέλος

H zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 936 μηνύματα.

H zanin έγραψε στις 11:16, 11-07-07:

λοιπόν, εγώ έχω πάρει μέρος σε πολλούς διαγωνισμούς αλλά ...... τίποτα

ο πρώην μου πάλι είχε κερδίσει ένα ταξίδι στη eurodisney όταν ήταν μικρός , από την κουκουρούκου...

οι γονείς της φίλης μου ένα ταξίδι στην ιταλία, από ένα ταξιδιωτικό περιοδικο

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 11:26, 11-07-07:

Γενικά με θεωρώ τυχερή. Δεν έχω συμμετάσχει σε πολλά τέτοια, αλλά μια φορά είχα κερδίσει ένα ταξίδι στο Άμστερνταμ από το Cosmopolitan (στο οποίο ποτέ δεν πήγα αφού δεν βρήκα παρέα) και την πρώτη φορά που πάτησα το πόδι μου σε καζίνο (στο Πόρτο Καρράς συγκεκριμένα) έφυγα με 1000? δώρο από μια κλήρωση που έκαναν κάθε βράδυ και κέρδισε το δικό μου εισιτήριο εισόδου! (τσάμπα διακοπές λέμε )

Παράθεση

zanin

Περιβόητο Μέλος

H zanin έγραψε στις 11:31, 11-07-07:

Αρχική Δημοσίευση από kajira
Γενικά με θεωρώ τυχερή. Δεν έχω συμμετάσχει σε πολλά τέτοια, αλλά μια φορά είχα κερδίσει ένα ταξίδι στο Άμστερνταμ από το Cosmopolitan (στο οποίο ποτέ δεν πήγα αφού δεν βρήκα παρέα) και την πρώτη φορά που πάτησα το πόδι μου σε καζίνο (στο Πόρτο Καρράς συγκεκριμένα) έφυγα με 1000? δώρο από μια κλήρωση που έκαναν κάθε βράδυ και κέρδισε το δικό μου εισιτήριο εισόδου! (τσάμπα διακοπές λέμε )
αχ δεν πας καλά.... εγώ θα έπαιρνα όποιον να ναι στο αμστερνταμ, αδελφη , αδελφό, φιλη, μαμα μπαμπά

Παράθεση

truffinho (Αγγελος (όνομα και πράμα))

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη truffinho
Ο Αγγελος (όνομα και πράμα) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Γλυκά Νερά (Αττική). Έχει γράψει 350 μηνύματα.

O truffinho έγραψε στις 11:41, 11-07-07:

Τι να πω? Επί χρόνια οι φίλοι μου με φώναζαν Ντόναλντ λόγω της γκαντεμιάς και του εκρηκτικού μου χαρακτήρα. Αφού έχω κερδίσει σε δύο διαγωνισμούς και κάτι γίνεται πάντα ώστε να μην μπορώ να πάω να πάρω τα δώρα...

Παράθεση

Paty

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Paty
H Paty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών . Έχει γράψει 192 μηνύματα.

H Paty έγραψε στις 11:48, 11-07-07:

δε με θεωρούσα τυχερή γενικά σε αυτούς τους διαγωνισμούς..
Αλλά σήμερα άλλαξα γνώμη...!!!!!!!!!!!

ΚΕΡΔΙΣΑ ΕΝΑ ΚΙΝΗΤΟ!!

και ήταν ότι έπρεπε γιατί είχε χαλάσει το παλιό μου..!!και είναι και καλό!όχι κανένα απλό!!

γενικά έχω κερδίσει κάτι μπλουζάκια κάτι σι ντι, εισιτήρια για το θέατρο...Έχω κληρωθεί για ταξίδι αλλά αποδείχτηκε μούφα και σήμερα κινητάκι και είμαι πολύ χαρούμενη!!και όσο το χαζεύω στο ίντερνετ το αδέρφι μου ζηλεύει!!!

Παράθεση

Δραστήριο Μέλος

Ο Αγγελος (όνομα και πράμα) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Γλυκά Νερά (Αττική). Έχει γράψει 350 μηνύματα.

O truffinho έγραψε στις 11:53, 11-07-07:

Αρχική Δημοσίευση από Paty
δε με θεωρούσα τυχερή γενικά σε αυτούς τους διαγωνισμούς..
Αλλά σήμερα άλλαξα γνώμη...!!!!!!!!!!!

ΚΕΡΔΙΣΑ ΕΝΑ ΚΙΝΗΤΟ!!

και ήταν ότι έπρεπε γιατί είχε χαλάσει το παλιό μου..!!και είναι και καλό!όχι κανένα απλό!!

γενικά έχω κερδίσει κάτι μπλουζάκια κάτι σι ντι, εισιτήρια για το θέατρο...Έχω κληρωθεί για ταξίδι αλλά αποδείχτηκε μούφα και σήμερα κινητάκι και είμαι πολύ χαρούμενη!!και όσο το χαζεύω στο ίντερνετ το αδέρφι μου ζηλεύει!!!

Θα έλεγα τίποτα για το μέγεθος του πισινού σου Πατατάκι μου αλλά έχε χάρη (θα σου το πω από το τηλέφωνο μη φάω και κάνα μπαν για βρωμόλογα)

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 11:54, 11-07-07:

Πάντα (οκ, σχεδόν πάντα ) όποτε έχω εξετάσεις μού πέφτουν θέματα που τα βγάζω (κι αν υπάρχουν σειρές ασκήσεων, θα μου πέσει η εύκολη ).

(Είμαι και σε κάτι τυχερός, χουχου. )

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mania
H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε στις 11:58, 11-07-07:

Είμαι γκαντέμης σε υλικά αγαθά αλλα είμαι τυχερή γενικά στην ζωή και φέρνω τύχη στους άλλους, όταν θέλω κάτι απο τράπεζα όλοι περιμένουν ώρες εγώ πάω αμέσως, ή όταν θέλω να κάνω κάτι που άλλοι κοπιάζουν πάντα το πέρνω ποιο γρήγορα απο όλους, αλλα διαγωνισμοι κλπ δεν είναι το φόρτε μου

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 11:58, 11-07-07:

Αρχική Δημοσίευση από zanin
αχ δεν πας καλά.... εγώ θα έπαιρνα όποιον να ναι στο αμστερνταμ, αδελφη , αδελφό, φιλη, μαμα μπαμπά
Eίχα και μόλις χωρίσει και δεν είχα κέφια και έπρεπε να παω ως συγκεκριμένη ημερομήνια, ενώ βασικά πληρωμένα ήταν μόνο τα αεροπορικά και τότε ως φοιτήτρια δεν είχα μία για το ξενοδοχείο..

Παράθεση

Δραστήριο Μέλος

O truffinho έγραψε στις 11:58, 11-07-07:

Χα, τώρα που είπες για εξετάσεις Ζορζ, για να δεις την ατυχία που με δέρνει, πέφτει στην εγκληματολογία το θέμα που έχω διαβάσει τέλεια και το ξέρω απ' έξω. Το γράφω τέλεια και όταν το παραδίδω στον επόπτη ξανακοιτάω τα θέματα για να παρατηρήσω ότι ήταν της άλλης ομάδας και προφανώς μηδενίζομαι... Καλά αυτό δεν είναι μόνο ατυχία, είναι και λίγο μα#$%$#$##$ία μου

Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Giovanna
H Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 3,070 μηνύματα.

H Giovanna έγραψε στις 13:36, 11-07-07:

εχω κερδισει παιχνιδομηχανες, κρεμες, αντιηλιακα, χρονο ομιλιας,ταξιδι,απειρα μπλουζακια, ρολοι, αφισες, χμ... γενικα ΟΠΟΥ παιζω, συνηθως κερδιζω
α και πολλα καλλυντικα απο περιοδικο!!!!

Παράθεση

Hunter (Θοδωρής)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Hunter
Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 46 ετών , επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,059 μηνύματα.

O Hunter έγραψε στις 13:38, 11-07-07:

εγω εχω κερδισει τα φριδια μου (τα δυο οχι το ενα )

Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Vkey
H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,419 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 13:39, 11-07-07:

Δεν έχω κερδίσει ποτέ...γι' αυτό δεν παίζω ποτέ πλέον

Παράθεση

crazyhelen (crazyhelen)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη crazyhelen
H crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,257 μηνύματα.

H crazyhelen Ελένη έγραψε στις 13:39, 11-07-07:

Αρχική Δημοσίευση από Giovanna
α και πολλα καλλυντικα απο περιοδικο!!!!
Εσύ είσαι αυτή που πάντα με κερδίζει????????

Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

H Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 3,070 μηνύματα.

H Giovanna έγραψε στις 13:50, 11-07-07:

χαχαχα!!! παιζει

Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Lorien
Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,294 μηνύματα.

O Lorien έγραψε στις 14:42, 11-07-07:

Μπα. Ισως να χω καποιο γονιδιο Μητσοτακη. Αλλα ενα τζοκερακι τζακποτ θα το πιασω που θα παει.

Παράθεση

zanin

Περιβόητο Μέλος

H zanin έγραψε στις 14:51, 11-07-07:

Αρχική Δημοσίευση από Lorien
Μπα. Ισως να χω καποιο γονιδιο Μητσοτακη. Αλλα ενα τζοκερακι τζακποτ θα το πιασω που θα παει.
και ο παππούς μου τόσα χρόνια το τζακ ποτ περιμένει
αλλά με τα λεφτά που έχει δώσει πολυκατοικία θα είχε αγοράσει

Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Lorien
Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,294 μηνύματα.

O Lorien έγραψε στις 00:31, 13-07-07:

Α εγω απλο δελτιο παιζω. Και αμα το θυμηθω.

Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Corpse Bride
H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,011 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε στις 00:35, 13-07-07:

Ειχα κερδισει στο δημοτικο μια molten ποδοσφαιρου(μεγαλη επιτυχια).
Απο τοτε μονο αναπτηρες και στυλο απο τα hondos center.

Παράθεση

bisbirikos

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη bisbirikos
Ο bisbirikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Μουσικός . Έχει γράψει 680 μηνύματα.

O bisbirikos έγραψε στις 00:42, 13-07-07:

Γενικα με παει αρκετα.
Συνολο 4-5000 ευρα σε τζοκερ, καζινο
κτλ κτλ (αν και δεν παιζω συχνα).

Απο κει και μετα, γενικα αμα χωθω καπου, ολο και κατι θ'αρπαξω.

Αλλα ο πλεον Κ@λοφαρδος (το κ κεφαλαιο) ειναι ο πατερας μου.
Περα απο καζινο που 5 φορες επαιξε, 5 φορες κερδισε
(απο 400 μεχρι 2000),
κανει κατι κουφες επενδυσεις που του βγαινουν.
Αγορασε κτημα παλια 800.000 δραχμες και σε ενα μηνα μπηκε αποτομα στο σχεδιο πολεως και εκανε 8.000.000 δραχμες.
(να μη μιλησω για το ταξιδι 1η θεση Αυστραλια)

Παράθεση

lilith (Ισιδώρα Π.)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη lilith
H Ισιδώρα Π. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας . Έχει γράψει 280 μηνύματα.

H lilith έγραψε στις 00:05, 26-07-07:

.

Είμαι τυχερή, γιατί σε βρήκα...

.

Παράθεση

zarathustra (Νίτσε)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη zarathustra
Ο Νίτσε αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 89 μηνύματα.

O zarathustra έγραψε στις 00:18, 26-07-07:

Είμαι αρκετά τυχερός πιστεύω.Και το σπουδαιότερο είναι οτι φέρνω γούρι και σε πολλούς φίλους/ες.

Παράθεση

Stalitsa (Μιμιλού!!!)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Stalitsa
H Μιμιλού!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 336 μηνύματα.

H Stalitsa έγραψε στις 10:15, 26-07-07:

Πολλές φορές στην ζωή μου έχει τύχει να υπάρξω πολύ πολύ τυχερή σε σημείο να νιώθω οτι έχω την ίδια τύχη με τον Γκαστόνε αλλά και άλλες πολλές άτυχη... Μάλλον η τύχη μου λειτουργεί κατα διαστήματα!!!

Παράθεση

ALEX_

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη ALEX_
Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 626 μηνύματα.

O ALEX_ έγραψε στις 10:19, 26-07-07:

2-3 φλουριά σε κάτι βασιλόπιτες πιάνονται?Γιατί πέραν τούτου...μπαααα!

Παράθεση

burbuja

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη burbuja
H burbuja αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 463 μηνύματα.

H burbuja έγραψε στις 10:40, 26-07-07:

είμαι αρκετά τυχερή μες στην ατυχία μου θα έλεγα σαν ρεζουμέ..

έχω κερδίσει διάφορα..από υποτροφία (στο λύκειο,κληρώνονταν 2 άτομα απ'τους καλύτερους μαθητές),είχα κερδίσει μια Barbie πιτσιρίκι,είχα βρει 10.000 πριν καμια 10αριά χρόνια,στη θάλασσα πάντα βρίσκω λεφτά,αφίσες,ρολόγια,κλπ,κλπ...

Παράθεση

Stalitsa (Μιμιλού!!!)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Stalitsa
H Μιμιλού!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 336 μηνύματα.

H Stalitsa έγραψε στις 10:42, 26-07-07:

Αρχική Δημοσίευση από burbuja
είμαι αρκετά τυχερή μες στην ατυχία μου θα έλεγα σαν ρεζουμέ..

έχω κερδίσει διάφορα..από υποτροφία (στο λύκειο,κληρώνονταν 2 άτομα απ'τους καλύτερους μαθητές),είχα κερδίσει μια Barbie πιτσιρίκι,είχα βρει 10.000 πριν καμια 10αριά χρόνια,στη θάλασσα πάντα βρίσκω λεφτά,αφίσες,ρολόγια,κλπ,κλπ...
Πότε θα πάμε για μπάνιο???

Παράθεση

evouli

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη evouli
H evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών . Έχει γράψει 761 μηνύματα.

H evouli έγραψε στις 09:12, 27-07-07:

απο τυχη αλλο τιποτα..

ημουν μια φορα στα μπουζουκια και καθομουν ηρεμα-ηρεμα στην καρεκλιτσα μου.. στο αποπανω τραπεζι χορευε μια κοπελα.. χανει την ισορροπια της, πεφτει πανω μου, με ριχνει κατω.. καταγμα στην επιγονατιδα.. εγχειρηση..

1η ιουλιου φετος.. παραλια και χαρα.. ανεβαινουμε στην μπανανα (θαλάσσης).. δεν προλαβαινει να γκαζωσει καλα καλα, κουνιεται καποιος, πεφτουμε και μεχρι να βγω απ'το νερο ειχα φαει μια αγκωνια ολη δικη μου.. εσπασε το κοκκαλο στο κούτελό μου.. χειρουργειο..

ελπιζω να μην τριτωσει..

απο υλικα αγαθα εχω κερδισει μια φορα 2 λιπ γκλος και αλλη μια φορα ενα σετ κοσμηματα (κολιε, βραχιολι, σκουλαρικια)..

αυτα..

Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

H Giovanna έγραψε στις 17:16, 27-07-07:

αχαχα!! ενας συμφορουμιτης με λεει γκαστονε..

Παράθεση

bunny217 (Ποιός Ξέρει???)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη bunny217
H Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 1,606 μηνύματα.

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε στις 11:59, 28-07-07:

αρκετα μπορώ να πω
για παράδειγμα μια μέρα με τρελή κωλοφαρδία
είχα ξεμείνει από λεφτά, ούτε να φάω δεν είχα
την επόμενη έπρεπε να παραδώσω εργασία τα μελάνια τελείωσαν στις 2 τελευταίες σελίδες μελάνια δεν έβρισκα σε όλη την πόλη
προχωρούσα λοιπόν ψάχνοντας κάθε μαγαζί πιθανό να έχει μελάνια βρίσκω κάτω 50? απελπισμένη που θα κοβόμουν την επόμενη στο μάθημα γιατι δεν θα έδινα την εργασία πάω σπίτι κάνω μια τελευταία προσπάθεια και ΝΑΙ κατάφερα να εκτυπώσω τις 2 τελευταίες σελίδες και συν ολα τα αλλα μου εφερε η σπιτονοικοκυρά κοτόπουλο στο φούρνο με πατάτες και ζυμωτό ψωμί

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 12:03, 28-07-07:

Πώς να μην είμαι όταν βρήκα αυτό το site?

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 1,606 μηνύματα.

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε στις 12:04, 28-07-07:

why??

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 12:12, 28-07-07:

Γιατί βρήκα το κουνέλι.

Και πολλά-πολλά άτομα ακόμα.

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε στις 12:25, 28-07-07:

Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος
Γιατί βρήκα το κουνέλι.

Και πολλά-πολλά άτομα ακόμα.

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 10:36, 29-07-07:

Αρχική Δημοσίευση από evouli
απο τυχη αλλο τιποτα..

ημουν μια φορα στα μπουζουκια και καθομουν ηρεμα-ηρεμα στην καρεκλιτσα μου.. στο αποπανω τραπεζι χορευε μια κοπελα.. χανει την ισορροπια της, πεφτει πανω μου, με ριχνει κατω.. καταγμα στην επιγονατιδα.. εγχειρηση..

1η ιουλιου φετος.. παραλια και χαρα.. ανεβαινουμε στην μπανανα (θαλάσσης).. δεν προλαβαινει να γκαζωσει καλα καλα, κουνιεται καποιος, πεφτουμε και μεχρι να βγω απ'το νερο ειχα φαει μια αγκωνια ολη δικη μου.. εσπασε το κοκκαλο στο κούτελό μου.. χειρουργειο..

ελπιζω να μην τριτωσει..

απο υλικα αγαθα εχω κερδισει μια φορα 2 λιπ γκλος και αλλη μια φορα ενα σετ κοσμηματα (κολιε, βραχιολι, σκουλαρικια)..

αυτα..
Nα αποφεύγεις τα εξτριμ σπορ καλου κακού.

Πω πω.. τρομερά σκηνικά!

Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

H Giovanna έγραψε στις 10:40, 29-07-07:

αμαν βρε εβουλι!!!!!

Παράθεση

Αρκτούρος

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Αρκτούρος
Ο Αρκτούρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 463 μηνύματα.

O Αρκτούρος έγραψε στις 12:33, 29-07-07:

Επειδή το πρώτο μήνυμα ανέφερε για Διαγωνισμούς, έχω κερδίσει παλιότερα κάτι ψιλοπράγματα από παιδικά fun clubs και περιοδικά, αλλά (δεν ξέρω αν μετράει αυτό που θα πω, επειδή είναι κάτι που δεν ήρθε από μόνο του, αλλά συμμετείχα με τις ιδέες μου) φέτος κέρδισα ένα ταξίδι στη Γαλλία, μαζί με άλλα παιδιά φυσικά, σε ένα σχολικό πρόγραμμα για επίσκεψη στο Ευρωκοινοβούλιο, αφού είχα γράψει μια έκθεση, καθώς επίσης, πάλι γράφοντας μια έκθεση, θα πάω τέλη Αυγούστου στην Αθήνα με σκοπό τη συμμετοχή στο πρόγραμμα της Βουλής των Εφήβων.

Παράθεση

Bill_1992 (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Bill_1992
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,341 μηνύματα.

O Bill_1992 σκέφτηκε και έγραψε στις 13:00, 29-07-07:

Αρχική Δημοσίευση από Αρκτούρος
Επειδή το πρώτο μήνυμα ανέφερε για Διαγωνισμούς, έχω κερδίσει παλιότερα κάτι ψιλοπράγματα από παιδικά fun clubs και περιοδικά, αλλά (δεν ξέρω αν μετράει αυτό που θα πω, επειδή είναι κάτι που δεν ήρθε από μόνο του, αλλά συμμετείχα με τις ιδέες μου) φέτος κέρδισα ένα ταξίδι στη Γαλλία, μαζί με άλλα παιδιά φυσικά, σε ένα σχολικό πρόγραμμα για επίσκεψη στο Ευρωκοινοβούλιο, αφού είχα γράψει μια έκθεση, καθώς επίσης, πάλι γράφοντας μια έκθεση, θα πάω τέλη Αυγούστου στην Αθήνα με σκοπό τη συμμετοχή στο πρόγραμμα της Βουλής των Εφήβων.
Το ότι κέρδισες ταξίδια γράφοντας εκθέσεις δε σημαίνει ότι είσαι τυχερός πάντως

Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

H Giovanna έγραψε στις 13:41, 29-07-07:

Μπορει, που ξερεις! ολα τυχη ειναι.
μπορει να επαιρναν 100 ατομα, να ηταν ο 103, και να αρρωστησαν 3.

Παράθεση

Αρκτούρος

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Αρκτούρος
Ο Αρκτούρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 463 μηνύματα.

O Αρκτούρος έγραψε στις 13:54, 29-07-07:

Αρχική Δημοσίευση από Giovanna
Μπορει, που ξερεις! ολα τυχη ειναι.
μπορει να επαιρναν 100 ατομα, να ηταν ο 103, και να αρρωστησαν 3.

()

Παράθεση

Poniro Ksotikouli (Allstar)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Poniro Ksotikouli
Ο Allstar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 156 μηνύματα.

O Poniro Ksotikouli έγραψε στις 14:59, 29-07-07:

Έχω φτάσει πλέον στο σημείο να θεωρώ την αποτυχία μου σε κάθε είδους παιχνίδια τύχης δεδομένη. Απλή στατιστική παρατήρηση.

Παράθεση

Bill

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Bill
Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,195 μηνύματα.

O Bill έγραψε στις 17:16, 29-07-07:

Αρχική Δημοσίευση από Poniro Ksotikouli
Έχω φτάσει πλέον στο σημείο να θεωρώ την αποτυχία μου σε κάθε είδους παιχνίδια τύχης δεδομένη. Απλή στατιστική παρατήρηση.
Μια απο τα ιδια..Ουτε φλουρι στην βασιλοπιτα δεν εχω κερδισει.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Mitsos The Great (Δημήτρης)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Mitsos The Great
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Δεν εργάζομαι και μας γράφει απο Βαρθολομιό (Ηλεία). Έχει γράψει 342 μηνύματα.

O Mitsos The Great . έγραψε στις 22:56, 31-07-07:

Θα συμφωνήσω κ εγώ μαζί σας

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,916 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 10:44, 01-08-07:

ποιος εχασε την τυχη του ....για να την βρω εγω...??

Παράθεση

zanin

Περιβόητο Μέλος

H zanin έγραψε στις 12:47, 25-11-07:

κέρδισα ένα ipod nano 8gb! wow ετσι

Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

H Giovanna έγραψε στις 20:20, 02-12-07:

κερδισα προχτες διπλη προσκληση για θεατρο... αυτη τη φορα πηγα, οχι σαν την προηγουμενη που την κερδισα αλλα δεν πηγα!

Παράθεση

Ψαραδέλλη

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ψαραδέλλη
H Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,674 μηνύματα.

H Ψαραδέλλη έγραψε στις 02:23, 13-06-13:

Ακούστε ή μάλλον διαβάστε πώς πήγε η χθεσινή μου μέρα.
Γυρνάω στο σπίτι μετά από μια εξαντλητική μέρα στη δουλειά. Πάω να ανοίξω τον υπολογιστή για να δουλέψω λίγο για μια πολύ πολύ πολύ επείγουσα δουλειά που είχε deadline μέχρι την Πέμπτη (αύριο δηλαδή)....αλλά ο υπολογιστής πάπαλα. Νεκρός, καπούτ, μαυρίλα. Τα φτυσε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Πανικός.
Σίλβερ αλέρτ.
Φυσικά ως κλασικό γκαούδι δεν είχα φροντίσει να κάνω back up τα τελευταία αρχεία μου.
Έχασα τουλάχιστον 5 χρόνια από τη ζωή μου, πρασίνισα σαν μαρούλι και άρχισα να ανάβω το ένα τσιγάρο μετά από το άλλο και αρχίζω να σκέφτομαι η ζωή εδώ τελειώνει και τα σχετικά. Αλλά δεν το έβαλα κάτω.
Κοιτάω ρολόι. Ήταν κάπου στις 3 το μεσημέρι. Πού να βρω τεχνικό τέτοια ώρα;
Μαζεύω τον υπολογιστή, παίρνω αμάξι και φεύγω σφαίρα για την πλησιέστερη κωμόπολη στο σπίτι μου. Φτάνω μετά από κανά μισάωρο που λέτε, παρκάρω το αμάξι. Κατεβαίνω μαζί με τη σωρό του υπολογιστή στα χέρια μου και ψάχνω να βρω κάποιον τύπο να ρωτήσω πού υπάρχει τεχνικός.
Κι εκεί που έψαχνα απεγνωσμένα κάποιο μαγαζί εμφανίζεται από μια γωνιά ένας αδέσποτος σκύλος και με παίρνει στο κυνήγι. Κρατώ την ψυχραιμία μου και προχωρώ μπροστά χωρίς να τον κοιτώ στα μάτια και χωρίς να κάνω απότομες κινήσεις. Ήμουν σίγουρη, όμως, ότι ήταν θέμα χρόνου να αισθανθώ κάποιο δάγκωμα σε κάποιο σημείο του σώματός μου γιατί τον είδα με άγριες διαθέσεις. Παρ' ότι έχω πολύ μεγάλη εμπειρία με τα σκυλιά, οφείλω να ομολογήσω ότι χέστηκα πάνω μου.
Τέσπα, για καλή μου τύχη τελικά έπιασε η τακτική μου και τελικά ο σκύλος με παράτησε. Γύρισα να δω πού βρίσκεται και τον είδα να απομακρύνεται σε αντίθετη από εμένα κατεύθυνση. Για λίγο έπιασα τον εαυτό μου να τρέμει. Μετά από λίγο συνέρχομαι, βρίσκω έναν τυπά πιο κάτω και μου δίνει οδηγίες για το πού θα βρω τεχνικό.
Πράγματι, λίγα μέτρα πιο κάτω βρίσκω δυο μαγαζιά για τεχνική υποστήριξη Η/Υ.Αλλά φυσικά και τα δυο κλειστά.
Τι να κάνω; Τι να κάνω; Σκέφτομαι να πάω να πιω έναν καφέ μέχρι να ανοίξουν τα μαγαζιά.
Μπαίνω στο πρώτο που βρήκα, κάθομαι στο μπαρ, παραγγέλνω έναν καφέ....μου λέει ο μπαρ μαν:
"Να σου φέρω και μπισκότα;"
"Και δεν φέρνεις;" του λέω.
Λιώμα εγώ εν τω μεταξύ. Ένα με το πάτωμα. Η ζωή μου είχε καταστραφεί. Για να ξεχάσω τον πόνο μου σκέφτομαι να μπω λίγο στο στέκι από το κινητό μου να περάσει και η ώρα. Και τότε συνειδητοποίησα πόσο μεγάλη υπόθεση είναι το wi-fi.
Και στο καπάκι πόσταρα αυτό.
χα,χα,χα,χα,χα
Κι, όμως, για μένα εκείνη την ώρα ήταν βάλσαμο...γιατί ξεχάστηκα για λίγο και πέρασε πιο εύκολα η ώρα.
Όντως η ώρα πέρασε, πληρώνω τον καφέ μου και φεύγω. Πάω καρφί στον τεχνικό. Το μαγαζί ήταν ανοιχτό αλλά δεν είχε έρθει ακόμα ο τεχνικός.Περίμενα κανά 20λεπτο ακόμα.
Έρχεται ο τεχνικός. Του λέω δεν ξέρω τι θα κάνεις, πάντως από δω μέσα θα φύγω με όλα τα αρχεία σωσμένα και φυσικά με τον υπολογιστή σε λειτουργία γιατί τον χρειάζομαι.
Τον βάζει κάτω , φανταστείτε κάπου στις 6 ξεκινήσαμε και τελικά έφυγα από το μαγαζί στο κλείσιμο , δηλαδή κάπου στις 21:30. Έφαγα περίπου ένα τριωράκι εκεί μέσα. Τέσπα, ο υπολογιστής δεν είχε τελικά κάτι πολύ σοβαρό, κάτι με την μπαταρία ήταν το θέμα. Παρ' όλα αυτά αφήνω ένα 50ευρω έτσι στο άσχετο.
Γυρνάω στο σπίτι και με το που ανοίγω την πόρτα τι βλέπω;;;;;
Μα φυσικά έναν σκορπιό. Ωραία σκέφτομαι. Εδώ είμαστε. Θλίβομαι που το λέω αλλά ναι τον σκότωσα. Τον πάτησα με το πόδι μου. Τύψεις...είμαι δολοφόνος και τα σχετικά. Τέσπα δεν είχα άλλο κουράγιο να ασχοληθώ με αυτό. Έπρεπε να ξεκινήσω να δουλεύω στον υπολογιστή γιατί είχα χάσει ήδη πολύτιμο χρόνο.
Πάω, όμως, στο άλλο δωμάτιο και βρίσκω μια αραχνάρα. Προσοχή,όχι αραχνούλα. ΑΡΑΧΝΑΡΑ. Φανταστείτε ότι ήταν και τριχωτή. Για να καταλάβετε πόσο μεγάλη και αηδιαστική ήταν. Ε λέω αφού έκανα την αμαρτία μου με το σκορπιό ας αποτελειώσω και την αράχνη. Βγάζω το παπούτσι μου και την κοπανάω.
Τύψεις εις στο τετράγωνο. Αλλά η αντίδρασή μου ήταν ενστικτώδης και ακαριαία. Πραγματικά δεν είχα χρόνο να σκεφτώ σχέδια για να τα απομακρύνω σώα και αβλαβή μέσα από το σπίτι μου. Έπρεπε να δράσω άμεσα. Όποιος θέλει να με βρίσει, όμως, μπορεί να το κάνει ελεύθερα. Μου αξίζει. Είμαι δολοφόνος.

Και τελικά, χτυπάω ένα βαρβάτο ξενύχτι για να προλάβω να τελειώσω. Με πολύ λίγες ώρες ύπνου, ξύπνησα σήμερα για να πάω στη δουλειά. Αλλά όλα κάλα.

Η ζωή είναι ωραία. Δεν πτοούμαστε εμείς οι γκαντέμηδες όσα και να είναι τα χτυπήματα της μοίρας.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

10 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

elepan (Παναγιώτης)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη elepan
Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Αναλυτής συστημάτων και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 441 μηνύματα.

O elepan I miss the sun. έγραψε στις 02:59, 13-06-13:

Αρχική Δημοσίευση από Ψαραδέλλη
Γυρνάω στο σπίτι και με το που ανοίγω την πόρτα τι βλέπω;;;;;
Μα φυσικά έναν σκορπιό. Ωραία σκέφτομαι. Εδώ είμαστε. Θλίβομαι που το λέω αλλά ναι τον σκότωσα. Τον πάτησα με το πόδι μου. Τύψεις...είμαι δολοφόνος και τα σχετικά. Τέσπα δεν είχα άλλο κουράγιο να ασχοληθώ με αυτό. Έπρεπε να ξεκινήσω να δουλεύω στον υπολογιστή γιατί είχα χάσει ήδη πολύτιμο χρόνο.
Πάω, όμως, στο άλλο δωμάτιο και βρίσκω μια αραχνάρα. Προσοχή,όχι αραχνούλα. ΑΡΑΧΝΑΡΑ. Φανταστείτε ότι ήταν και τριχωτή. Για να καταλάβετε πόσο μεγάλη και αηδιαστική ήταν. Ε λέω αφού έκανα την αμαρτία μου με το σκορπιό ας αποτελειώσω και την αράχνη. Βγάζω το παπούτσι μου και την κοπανάω.
Τύψεις εις στο τετράγωνο. Αλλά η αντίδρασή μου ήταν ενστικτώδης και ακαριαία. Πραγματικά δεν είχα χρόνο να σκεφτώ σχέδια για να τα απομακρύνω σώα και αβλαβή μέσα από το σπίτι μου. Έπρεπε να δράσω άμεσα. Όποιος θέλει να με βρίσει, όμως, μπορεί να το κάνει ελεύθερα. Μου αξίζει. Είμαι δολοφόνος.

Ρε συ Ψαραδέλλακι....μήπως να αλλάξεις σπίτι για αρχή? Περιοχή?
Έλιωσα...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Xaris SSSS

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Xaris SSSS
Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 1,952 μηνύματα.

O Xaris SSSS έγραψε στις 09:57, 13-06-13:

Αρχική Δημοσίευση από Ψαραδέλλη
Πάω, όμως, στο άλλο δωμάτιο και βρίσκω μια αραχνάρα. Προσοχή,όχι αραχνούλα. ΑΡΑΧΝΑΡΑ.
Που μένεις?

Παράθεση

Ψαραδέλλη

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ψαραδέλλη
H Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,674 μηνύματα.

H Ψαραδέλλη έγραψε στις 14:14, 13-06-13:

Αρχική Δημοσίευση από elepan

Ρε συ Ψαραδέλλακι....μήπως να αλλάξεις σπίτι για αρχή? Περιοχή?
Έλιωσα...
Όπως καταλαβαίνετε δεν ζω σε αστικό περιβάλλον αλλά περιτριγυρίζομαι από τη φύση. Και δεν είναι η πρώτη φορά που δέχομαι εισβολή από το ζωικό βασίλειο. Ειδικά τέτοια εποχή που έχουν ξυπνήσει όλα τα ζωντανά από τη χειμερία νάρκη.Αρκεί μια πόρτα ή ένα παράθυρο να ξεχάσω ανοιχτό. Για την ακρίβεια σκορπιός είναι η δεύτερη φορά που βρίσκω μέσα στο σπίτι μου. Αλλά τότε ήμουν χαλαρή. Τον έσπρωξα έξω. Δεν τον σκότωσα.
Προχθές, όμως, μου έτυχαν όλα μαζί και αντέδρασα έτσι.

Κι ενώ παλιότερα ήμουν πολύ πιο σιχασιάρα με αυτά, τώρα έχω αρχίσει να εξοικειώνομαι αρκετά με αυτού του είδους τα ζώα. Εντάξει, δεν υπάρχει περίπτωση να τα πιάσω, αλλά τουλάχιστον έχω την ψυχραιμία να φερθώ αναλόγως χωρίς να χοροπηδάω πάνω κάτω.

Μάλιστα ένα βράδυ που είχε βρέξει πιο πριν....κάνω να βγω έξω αλλά ανοίγοντας την πόρτα με τη σίτα (η οποία ανοίγει προς τα έξω) μου πέφτει ένας γυμνοσάλιαγκας στο κεφάλι. Μπλιαχ.

Αλλά όπως είπα έχω μάθει να ζω με αυτό το περιβάλλον (όχι elepan, δεν αλλάζω σπίτι για τέτοιους λόγους). Πχ αν πρόκειται να φορέσω τις γαλότσες μου για να βγω έξω, θα ελέγξω πριν αν υπάρχει τίποτα μέσα. Κανά φιδάκι, κανά σκορπιός, κανένα βατράχι κτλ.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους