Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,094 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,077 μηνύματα σε 74,651 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Αναζήτηση εξαρτήματος τροφοδοτικού τύπου Τ

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη borat
Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 4,524 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε στις 13:07, 11-07-07:

Λοιπόν, αγόρασα ένα νέο και πολύ εντυπωσιακό κουτί για τον υπολογιστή μου.
Είναι λεπτό έχει πολλά λαμπάκια και ένα σκασμό ανεμιστηράκια πάνω ().
Όλα αυτά γιατί το νέο μου δωμάτιο είναι κάπως πηγμένο από πλευράς χωροταξίας και δε με βόλευε να έχω το παλιό κουτί.
Είναι όλα θέμα καλωδίων και αποστάσεων, είναι δύσκολο να σας εξηγήσω και κάπως άσκοπο.
Αυτό που θέλω είναι να τροφοδοτώ την οθόνη από το κουτί και όχι από τη μπρίζα.
Θέλω δηλαδή στη μοναδική υποδοχή που έχει πίσω το κουτί για το εισερχόμενο ρεύμα να βρώ ένα διπλό βύσμα (κάπως σαν τα γνωστά μας Τ) ώστε να έχω τη μία εισαγωγή του ρεύματος αλλά και πλέον μία έξοδο για να τροφοδοτώ την οθόνη.
Ξέρει κανείς που μπορώ να βρω τέτοιο βύσμα;
Έχω φάει το κόσμο αλλά μάταια...

Ίσως να σας μπέρδεψα καθώς δεν είμαι ηλεκτρολόγος αλλά ούτε και κάποιος γνώστης για να μιλήσω με ορολογίες αλλά είμαι εδώ για να εξηγήσω περισσότερα.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων όποιον μπεί στο κόπο να με διαβάσει.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Hunter (Θοδωρής)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Hunter
Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 46 ετών , επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,059 μηνύματα.

O Hunter έγραψε στις 13:21, 11-07-07:

πολυ φοβαμαι οτι δεν θα βρεις αυτο που ψαχνεις, ασε που ειναι επικυνδινο, τα νεα τροφοδοτικα ειναι σχεδιασμενα ετσι ωστε να μην εχουν υποδοχη για την οθονη (δεν ξερω γιατι) αλλα αυτο το βυσμα που λες υπηρχε παλια σε κατι ηχεια τις πλακα; που εκαιγαν τα τροφοδοτικα λες και ηταν μπαλονια σε μια παιδικη χαρα ενα πραγμα.

η καλυτερη λυση σου ειναι να βαλεις ξεχωριστη τροφοδοσια στην οθονη σου, με ενα πολυμπριζο

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 4,524 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε στις 13:22, 11-07-07:

crap.
Έτσι όπως είναι το γραφείο και γενικά το δωμάτιο τα καλώδια είναι δύσκολα όσο και οπτικά κακάσχημα.

Παράθεση

mitro89

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη mitro89
Ο mitro89 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 6 μηνύματα.

O mitro89 έγραψε στις 02:24, 30-04-08:

νομίζω ότι τέτοιο καλώδιο θα βρεις σε κανένα μαγαζί με μεταχειρισμένα είδη υπολογιστών...
Αν δεν κάνω λάθος υπάρχει ένα μαγαζάκι κοντά στο ψειρή προς μοναστηράκι που πουλάει παλιά εξαρτήματα για pc.
Αν και είναι επικίνδυνο για το τροφοδοτικό.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

O borat ΖΟΡΤ έγραψε στις 10:20, 30-04-08:

Φίλε μου σε ευχαριστώ πολύ, αν και πλέον το έλυσα το θέμα.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Δυτικού ή ανατολικού τύπου ιατρική; - Από Isiliel
      Το θέμα έχει λάβει 29 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Υγεία-Ιατρική.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 12-11-15 στις 06:52.
    • TEE Δελτίο Τύπου - Από antis
      Το θέμα έχει λάβει 3 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Σχολές & Τμήματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 10-03-13 στις 05:03.
    • Εμφύτευμα τύπου Merryland - Από *Serena*
      Το θέμα έχει λάβει 0 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Υγεία-Ιατρική.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 23-12-11 στις 21:53.
    • Συμβατότητα μητρικής - τροφοδοτικού - Από djimmakos
      Το θέμα έχει λάβει 6 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Hardware.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 21-06-08 στις 18:52.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους