Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,108 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,313 μηνύματα σε 74,663 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Χωρίς εμπειρία

xrhstoszzn

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη xrhstoszzn
Ο xrhstoszzn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 54 μηνύματα.

O xrhstoszzn έγραψε στις 00:27, 24-06-11:

καλησπερα σας ειμαι καινουριος στο site και θελω να πω πως τα σπαει!!!θα ηθελα τις γνωμες και τις απαντησεις στο προβλημα μου δν ξερω βεβαια αν εχει ξανασυζητηθει παρομοιο...μολις τελειωσα το λυκειο και το θεμα ειναι οτι δν εχω κανει σχεση με κοπελα ακομα!!!αν και δν φαινεται οτι ειμαι απειρος δν εχω καθολου εμπειρια(μονο μερικα φλερτ) και ειμαι ντροπαλος με τις κοπελες...να πω πως ευκαιριες υπηρχαν με κοπελες αλλα δν μου αρεσαν αυτες που ψιλοκαταλαβαινα οτι με γουσταρουν και μου την εχουν πεσει και αγνωστες και εχω ακουσει και σχολια στο δρομο και με κοιτανε αρκετα οι κοπελες (μην με περασετε για ψωναρα)...το προβλημα μου και ενος φιλου μου(τα ιδια περναει και αυτος) ειναι οτι οι γνωστοι που εχουμε η οι φιλοι μας δν εχουν καποια κοπελα που να μας ενδοιαφερει δηλαδη με λιγα λογια γνωριμια απο γνωστους δεν γινεται και στις σχολες που θα παμε δν νομιζω να χει και πολλες κοπελες... και θα ηθελα να μου πειτε τροπους για να βρουμε και εμεις καμια κοπελα που να μας αρεσει εκτος απο facebook και ιντερνετ, πχ στις καφετερειες αμα υπαρχουν βλεμματα,κοιταζομαστε συχνα και γελακια απο τις δυο πλευρες κτλ και καταλαβαινω οτι αρεσω σε μια κοπελα ισχυει οτι και και να παω και της μιλησω και πεταξω καμια χαζομαρα δν θα δωσει σημασια και θα δωσει κανα νουμερο??? η ρε παιδια να σταματησουμε και οι δυο τις επιδρομες στις καφετερεις και να αφησουμε τον ερωτα να ερθει απο μονος του (αμα ερθει ποτε) και να χαλαρωσουμε???τι λετε???

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 00:58, 24-06-11:

Πραγματικα δεν ξερω τι να σου πω... Υπαρχουν ανδρες στο φορουμ που θα σε κατατοπισουν πρακτικά. Εγω απλως αναρωτιεμαι γενικα, σε καποιο παρτυ δεν ηρθες πιο κοντα με μια κοπελα; Με τους φιλους σου δεν πειραζετε κοριτσια; Πως θα κανετε σχεσεις, αν δεν πειραξετε τις κοπελες, δεν επιμεινετε κι ας φατε χυλοπιτες ρε αδερφε και τι εγινε; Πως θα κανετε σχεσεις αν δε ρισκαρετε; Αν δεν παιξετε; Και δε μιλω για τα σαχλα παιχνιδια τα εγωιστικα! Βλεπω σημερα οι κοπελες κινουν τα πραματα, εκεινες κανουν τα πεσιματα, να παιρνουν τις πρωτοβουλιες.. δεν ξερω αν μου αρεσει αλλα αν ειναι να μην είναι μόνοι/ες τους, θα πω ενταξει... Βλεπω κι εσενα να αναρωτιεσαι εντονα αν θα δωσει νουμερο(! τι ειναι το νουμερο....?), να αναρωτιεσαι αν θα χαλαρωσεις... απο τι να χαλαρωσεις; Σε εξοντωνει/ κουραζει το παιχνιδι του ερωτα; Αγωνα τον θεωρεις, μαχη δινεις τι γινεται; Θα σε χαλαρωσει το φλερτ, δε θα χαλαρωσεις αμα δε φλερταρεις...
Αφηστε τα πολλα λογια και βουρ στον πατσα, εγω αυτο λεω

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mindcircus : 24-06-11 στις 01:24.
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

SICX (GEORGE)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη SICX
Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,135 μηνύματα.

O SICX αναξιος αυτης, της ωραιοτερης ολων έγραψε στις 01:01, 24-06-11:

ο ερωτας χτυπα παντα την πορτα......φροντισε να εισαι μεσα να ανοιξεις

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 01:15, 24-06-11:

Αρχική Δημοσίευση από SICX
ο ερωτας χτυπα παντα την πορτα......φροντισε να εισαι μεσα να ανοιξεις

Τωρα εσυ τον φωτισες, τι να σου πω. Οχι διαφωνω, δεν εισαι μεσα και χτυπα την πορτα ο ερωτας. Πρεπει ναχεις κι ερωτικη διαθεση για να γινει η δουλεια., αερα, ορεξη για περιπετεια, για ερωτα. Αμα αρχιζει καποιος ΄΄κι αμα φαω νουμερα? κι αμα με κοιταξει λοξα? κι αμα κι αμα κι αμα'' ε παει, καλυτερα αστο.

Αλλα μαλλον εχουν γινει και οι κοπελες λιγο μη μου απτου και τα χουν παρει τα νεαρα αρσενικα
Γενικα πολυς εγωισμος εχει πεσει απο τις μικρες κιολας ηλικιες
Αν αποβληθει αυτος, ολα πιο ευκολα θα ειναι για τους μεν και τους δε

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

SICX (GEORGE)

Περιβόητο Μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,135 μηνύματα.

O SICX αναξιος αυτης, της ωραιοτερης ολων έγραψε στις 01:22, 24-06-11:

ε δν γινεται να ΜΗΝ ερωτευτεις...και ο τελευταιος, κρυος, κλειστος, μουχλας χαρακτηρας ερωτευεται....αυτο που λες αναφερεσαι σε φλερτ, κινησεις κτλ...εννοια σου κι οταν ερωτευτει θα γινουν αυτα απο μονα τους...δν θα τα κινει αυτος τα νηματα, για να ντροπαστει...αυτη η ομορφη δυναμη θα τον παρασυρει, ακομα κι αν ολο συμβαινει εσ'το μυαλο του

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 01:36, 24-06-11:

Αρχική Δημοσίευση από SICX
ε δν γινεται να ΜΗΝ ερωτευτεις...και ο τελευταιος, κρυος, κλειστος, μουχλας χαρακτηρας ερωτευεται....αυτο που λες αναφερεσαι σε φλερτ, κινησεις κτλ...εννοια σου κι οταν ερωτευτει θα γινουν αυτα απο μονα τους...δν θα τα κινει αυτος τα νηματα, για να ντροπαστει...αυτη η ομορφη δυναμη θα τον παρασυρει, ακομα κι αν ολο συμβαινει εσ'το μυαλο του

Αναφερομουν σε κινήσεις, ναι, στο φλερτ. Αυτο ομως ζηταει την προκειμενη στιγμη.. Να κανει γνωριμίες...Ομως και για να ερωτευτείς υπόγεια στο μυαλό επικρατεί η διάθεση του ερωτα, να νιώσει, να ζήσει εντονότερα, να φύγει απο τα τετριμμένα. Ναι μεν, ενα ατομο τον εμπνέει εν τελει, αλλα υπαρχει μια προδιάθεση. Αυτήν του πρότεινα να βγάλει απο μέσα του κι απο κει και πέρα...αν ερθει το ατομο στη ζωη του, μιλά η καρδιά

Παράθεση

xrhstoszzn

Νεοφερμένος

Ο xrhstoszzn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 54 μηνύματα.

O xrhstoszzn έγραψε στις 01:43, 24-06-11:

καλα ενταξει μην βαρας εχω φαει και χυλοπιτες βεβαια δεν τις προσεγγιζα και σωστα αλλα και εχω τολμησει να φαω τα μουτρα μου... και εγω εχω ως προτυπο τους αντρες που δεν μασανε σε αυτα και και γενικα ειναι κυνηγοι αλλα ειμαι και λιγο ντροπαλος και δεν εχω και πειρα και θεωρω για να την πεσεις σε καποια αγνωστη πρεπει να εχεις και λιγο πειρα για αυτο το λεω, με το νουμερο εννοω τον αριθμο του κινητου καποιας κοπελας

Παράθεση

SICX (GEORGE)

Περιβόητο Μέλος

O SICX αναξιος αυτης, της ωραιοτερης ολων έγραψε στις 01:43, 24-06-11:

Αρχική Δημοσίευση από mindcircus
Αναφερομουν σε κινήσεις, ναι, στο φλερτ. Αυτο ομως ζηταει την προκειμενη στιγμη.. Να κανει γνωριμίες...Ομως και για να ερωτευτείς υπόγεια στο μυαλό επικρατεί η διάθεση του ερωτα, να νιώσει, να ζήσει εντονότερα, να φύγει απο τα τετριμμένα. Ναι μεν, ενα ατομο τον εμπνέει εν τελει, αλλα υπαρχει μια προδιάθεση. Αυτήν του πρότεινα να βγάλει απο μέσα του κι απο κει και πέρα...αν ερθει το ατομο στη ζωη του, μιλά η καρδιά
α οκ τοτε....ε, ο ερωτας ερχεται οπουδηποτε, οποτεδηποτε, ακομα κι αν δν υπαρχει η προδιαθεση, πιστεψε με εγω δν ειχα ΚΑΜΙΑ προδιαθεση ....κι ομως....οκ, ναι καλα τα λες

Αρχική Δημοσίευση από xrhstoszzn
καλα ενταξει μην βαρας εχω φαει και χυλοπιτες βεβαια δεν τις προσεγγιζα και σωστα αλλα και εχω τολμησει να φαω τα μουτρα μου... και εγω εχω ως προτυπο τους αντρες που δεν μασανε σε αυτα και και γενικα ειναι κυνηγοι αλλα ειμαι και λιγο ντροπαλος και δεν εχω και πειρα και θεωρω για να την πεσεις σε καποια αγνωστη πρεπει να εχεις και λιγο πειρα για αυτο το λεω, με το νουμερο εννοω τον αριθμο του κινητου καποιας κοπελας
ηρεμα αιμοβορο αρσενικο, κυνηγε! (σε πειραζω ε? εισαι και καινουριος, μην παρεξηγηθουμε )..εχμ ναι, κοιταξε βασικα, προσπαθησε να κατανοησεις τον χαρακτηρα και να γινει κουβεντα, το βασικο ειναι η κατανοηση σε αυτο το επιπεδο...στον ερωτα ειναι αλλιως, σε παει μονο του και χεστηλατε κι οι δυο για ολα, ο ερωτας ειναι τυφλος, το μονο που θες ειναι αυτος που ποθεις κι ας μην ταιριαζεται καθολου...στη περιπτωση σου πρεπει να προσαρμοζεσαι...εννοω να μπορεις να ανοιξεις κουβεντα αναλογα με το χαρακτηρα της και να το δεις μετα, γτ αν δν εισαι διατεθημενος μετα να συνεχισεις να εισαι προσαρμοσμενος, αν δν ταιριαζετε δλδ...δε λεει...πφφφ αυτα ειναι που δν μ'αρεσουν σ'αυτα τα φρι φλερτ....ερωτας, αγαπη και ξερο ψωμι!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Myrtle : 24-06-11 στις 01:50. Αιτία: merge
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 01:57, 24-06-11:

Ειναι πολυ ρομαντικο αυτο που λες, απλο και ομορφο αλλα ισως ειναι πιο συνθετο τελικα...εχω καποια παραδειγματα στη ζωη γενικα που μου αποδεικνυουν πως ειναι και θεμα προδιαθεσης.
Ενας ενηλικας δε θα ερωτευτει τοσο ευκολα, τοσο γρηγορα, με τετοιον ενθουσιασμο οπως θα κανει ενας νεαροτερος. Δε σημαινει πως δε θα βρεθει μια καταλληλη γυναικα διπλα του που θα τον εμπνευσει, εκεινος μπορει ομως να αρνηθει εναν ερωτα. Δεν ειναι τυχαιο που ατομα πχ ((χωρισμενα ή και ελευθερα)) μεγαλυτερης ηλικιας επιλεγουν ευκολοτερα τη μοναξια, δε θελουν να ερωτευτουν, δεν εχουν τη διαθεση. Πιστευω ειναι και θεμα διαθεσης. Αλλα παλι ατομα, εχουν ορεξη για ερωτα, περνα διπλα τους το ατομο που ζητα τα ιδια και ερωτευονται απο την αρχη. Πιστευω πως αυτα ενδομυχα ξεκινουν απο μεσα μας κι αν τυχει να κανει τη βολτα του μπροστα μας ΤΟ ατομο... τοτε εκεινο ειναι που μας κανει ολα αυτα που ενδομυχα δεν ειχαμε καταλαβει πως νιωθουμε, να τα βγαλουμε προς τα εξω και να τα ζησουμε. Αν η ψυχη η ιδια αρνειται τον ερωτα, οποιος κι αν περασει, θα κλεισει την πορτα. Οποτε εκει θα συμφωνησουμε στο τελευταιο κομματι του πρωτου σου ποστ ''μολις σου χτυπησει την πορτα, ανοιξε''
Αλλα για να ανοιξεις, εχε προηγουμενως ανοιξει την ψυχουλα σου και δεξου τις επιθυμιες σου να ερωτευτεις και να ζησεις αλλιως απο'τι εκανες μεχρι σημερα

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

xrhstoszzn

Νεοφερμένος

O xrhstoszzn έγραψε στις 01:58, 24-06-11:

χαχαχαχα δεν παρεξηγω μην ανησυχεις ...ναι απλα GEORGE διαβαζω και ακουω πως οι κοπελες δυσκολα μιλανε σε αγνωστους και πως φαινεσαι ληγουρης αν την πεσεις στην αλλη που δεν ξερεις κτλ...και εκει κομπλαρω λιγο...παντως εμενα μου φαινεσαι πολυ ερωτευμενος GEORGE χαχα

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 02:12, 24-06-11:

Αυτο εννοούσες; Ε δε φταίω εγώ έτσι 'οπως το γραψες νόμιζα είναι νέα εκφραση

Για να αποκτήσεις την πείρα που θέλεις, θα πρέπει να αρχίσεις απο κάπου. Σωστα; Μια δυο τρεις, θα αποκομίσεις. Οσο για τις αγνωστες, τι σε νοιαζει κι αν δε παει καλα; Αν δε παει καλά, άγνωστες θα παραμείνουν! Θες να μου πεις τι ακριβως φοβάσαι; Μη σου κάνει η άλλη τι; Μη σου πει τι; Μη γίνει τι;

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

SICX (GEORGE)

Περιβόητο Μέλος

O SICX αναξιος αυτης, της ωραιοτερης ολων έγραψε στις 02:25, 24-06-11:

Ειναι πολυ ρομαντικο αυτο που λες, απλο και ομορφο αλλα ισως ειναι πιο συνθετο τελικα...εχω καποια παραδειγματα στη ζωη γενικα που μου αποδεικνυουν πως ειναι και θεμα προδιαθεσης.
Ενας ενηλικας δε θα ερωτευτει τοσο ευκολα, τοσο γρηγορα, με τετοιον ενθουσιασμο οπως θα κανει ενας νεαροτερος. Δε σημαινει πως δε θα βρεθει μια καταλληλη γυναικα διπλα του που θα τον εμπνευσει, εκεινος μπορει ομως να αρνηθει εναν ερωτα. Δεν ειναι τυχαιο που ατομα πχ ((χωρισμενα ή και ελευθερα)) μεγαλυτερης ηλικιας επιλεγουν ευκολοτερα τη μοναξια, δε θελουν να ερωτευτουν, δεν εχουν τη διαθεση. Πιστευω ειναι και θεμα διαθεσης. Αλλα παλι ατομα, εχουν ορεξη για ερωτα, περνα διπλα τους το ατομο που ζητα τα ιδια και ερωτευονται απο την αρχη. Πιστευω πως αυτα ενδομυχα ξεκινουν απο μεσα μας κι αν τυχει να κανει τη βολτα του μπροστα μας ΤΟ ατομο... τοτε εκεινο ειναι που μας κανει ολα αυτα που ενδομυχα δεν ειχαμε καταλαβει πως νιωθουμε, να τα βγαλουμε προς τα εξω και να τα ζησουμε. Αν η ψυχη η ιδια αρνειται τον ερωτα, οποιος κι αν περασει, θα κλεισει την πορτα. Οποτε εκει θα συμφωνησουμε στο τελευταιο κομματι του πρωτου σου ποστ ''μολις σου χτυπησει την πορτα, ανοιξε''
Αλλα για να ανοιξεις, εχε προηγουμενως ανοιξει την ψυχουλα σου και δεξου τις επιθυμιες σου να ερωτευτεις και να ζησεις αλλιως απο'τι εκανες μεχρι σημερα

ομορφα τα λες, παντως δε με θεωρω ρομαντικο...δλδ ελεος αφου ο ερωτας υφισταται, ολα αυτα τα ομορφα υπαρχουν δεν υπαρχει λογος να τα συνδεουμε με "παραμυθι"....αν θελετε παντως ας μιλησουμε για τη φυση του ερωτα...σε σπλιτ....

Αυτο εννοούσες; Ε δε φταίω εγώ έτσι 'οπως το γραψες νόμιζα είναι νέα εκφραση

Για να αποκτήσεις την πείρα που θέλεις, θα πρέπει να αρχίσεις απο κάπου. Σωστα; Μια δυο τρεις, θα αποκομίσεις. Οσο για τις αγνωστες, τι σε νοιαζει κι αν δε παει καλα; Αν δε παει καλά, άγνωστες θα παραμείνουν! Θες να μου πεις τι ακριβως φοβάσαι; Μη σου κάνει η άλλη τι; Μη σου πει τι; Μη γίνει τι;
να κατι για να ξεκινησουμε, καλα παμε, για πες φιλε...

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

xrhstoszzn

Νεοφερμένος

O xrhstoszzn έγραψε στις 11:44, 24-06-11:

βασικα δεν θελω να γινω ρεζιλι στις καφετερειες που μπορει να συχναζω η που συχναζουν γνωστοι μου...απλα δεν θελω να ρεζιλευτω κανοντας αυτο και να μην ξαναπατησω για αρκετο καιρο σε καποια καφετερια που μου αρεσει να πηγαινω

Παράθεση

tsarachaf (Allah 1/3 MEΤΣ)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη tsarachaf
Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,215 μηνύματα.

O tsarachaf Do not :/ έγραψε στις 11:56, 24-06-11:

Ρε φίλε τι λες τώρα;
Θα ρεζιλευτείς επειδή έφαγες χυλόπιτα;; Έλεος... Ε οκ, αν την πέφτεις σε ό,τι κινείται λογικό... Αλλά είπαμε ρε συ...

Παράθεση

xrhstoszzn

Νεοφερμένος

O xrhstoszzn έγραψε στις 13:22, 24-06-11:

Αρχική Δημοσίευση από tsarachaf
Ρε φίλε τι λες τώρα;
Θα ρεζιλευτείς επειδή έφαγες χυλόπιτα;; Έλεος... Ε οκ, αν την πέφτεις σε ό,τι κινείται λογικό... Αλλά είπαμε ρε συ...
δηλαδη εσυ το το εχεις δοκιμασει να την πεσεις σε καποια αγνωστη σε καφετερεια,μπαρ,club κτλ...και να ανταλαξετε αριθμους?

Παράθεση

tsarachaf (Allah 1/3 MEΤΣ)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη tsarachaf
Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,215 μηνύματα.

O tsarachaf Do not :/ έγραψε στις 13:26, 24-06-11:

δηλαδη εσυ το το εχεις δοκιμασει να την πεσεις σε καποια αγνωστη σε καφετερεια,μπαρ,club κτλ...και να ανταλαξετε αριθμους?
Όχι... Γιατί δεν είναι το στυλ μου αυτό... Αλλά δεν είναι και τόσο τραγικό, ούτε και απίθανο... Δεν μπορώ να καταλάβω ποιο θα είναι το πρόβλημα αν δεν τα καταφέρεις να ανταλλάξετε αριθμούς...

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

xrhstoszzn

Νεοφερμένος

O xrhstoszzn έγραψε στις 13:31, 24-06-11:

οχι δεν θα παθω τιποτα αλλα απλα δεν εχω δει και πολλους να την πεφτουν σε αγνωστες ολες κανουν γνωριμιες με γνωστους κτλ...και ενταξει πιστευω οτι οι περισσοτερες κοπελες θα κομπλαρουν η θα φοβουνται με εναν αγνωστο...βεβαια δεν εχω δοκιμασει ποτε για να πω την αληθεια αλλα εχω αυτο το σκεπτικο...αλλα οκ θα το δοκιμασω

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 19:34, 24-06-11:

Βεβαια δεν απαντησες σε αυτο που σε ρωτησα, δηλαδη τι φοβασαι. Προσπαθησε να το κανεις εικονα (πχ φοβαμαι πως θα με προσβαλλει, φοβαμαι πως θα με κλωτσησει, φοβαμαι πως θα μου πει την ταδε φραση και θα μεινω μουγκος. φοβαμαι πως θα με αποπλανησει..) Φτιαξε τις εικονες και στο τελος, αναρωτησου ''ακόμα κι έτσι να γίνει, γιατι να νιωσω αβολα; Δεν κανω κατι κακο... απλως φλερταρω''

Επίσης μην το χαλάς, ξεκαθαρίσου: Εσυ κομπλαρεις και φοβασαι, οχι αυτες. Εκει μείνε, μην την κανεις απο πίσω και ριχνεις τις ευθυνες πανω τους χωρις να τις γνωριζεις και για το πως θα αντιδρασουν. Μολις παραδεχτεις στον εαυτο σου οτι εσυ φοβασαι και κομπλαρεις, θα χεις βρει τη μιση λυση, η αλλη μιση ειναι πραξη. Η δικη σου πραξη. Λοιπον αναλαβε ευθυνες, ανδρας εισαι πλεον, εκτος απο το να φορας παντελονια, δειξε τι κρυβεις κατω απο αυτα (οχι κυριολεκτικα με το καλημερα σας, γιατι παιζει να βρεθεις σε κανα νοσοκομειο/σημερα πολλες γυναικες εχουν κανει και μαθηματα αυτοαμυνας) , ασε τις φοβιες για τις γυναικες (που τις εχουνε και μπολικες...) και βουτα. Το πολυ πολυ να τσιμπηθεις ειτε απο ψαρακια, ειτε απο σκυλοψαρα*. Ε και; Παρακατω παιζει να πετυχεις γοργονα....

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mindcircus : 24-06-11 στις 19:46.
Παράθεση

xrhstoszzn

Νεοφερμένος

O xrhstoszzn έγραψε στις 00:47, 25-06-11:

Βεβαια δεν απαντησες σε αυτο που σε ρωτησα, δηλαδη τι φοβασαι. Προσπαθησε να το κανεις εικονα (πχ φοβαμαι πως θα με προσβαλλει, φοβαμαι πως θα με κλωτσησει, φοβαμαι πως θα μου πει την ταδε φραση και θα μεινω μουγκος. φοβαμαι πως θα με αποπλανησει..) Φτιαξε τις εικονες και στο τελος, αναρωτησου ''ακόμα κι έτσι να γίνει, γιατι να νιωσω αβολα; Δεν κανω κατι κακο... απλως φλερταρω''

Επίσης μην το χαλάς, ξεκαθαρίσου: Εσυ κομπλαρεις και φοβασαι, οχι αυτες. Εκει μείνε, μην την κανεις απο πίσω και ριχνεις τις ευθυνες πανω τους χωρις να τις γνωριζεις και για το πως θα αντιδρασουν. Μολις παραδεχτεις στον εαυτο σου οτι εσυ φοβασαι και κομπλαρεις, θα χεις βρει τη μιση λυση, η αλλη μιση ειναι πραξη. Η δικη σου πραξη. Λοιπον αναλαβε ευθυνες, ανδρας εισαι πλεον, εκτος απο το να φορας παντελονια, δειξε τι κρυβεις κατω απο αυτα (οχι κυριολεκτικα με το καλημερα σας, γιατι παιζει να βρεθεις σε κανα νοσοκομειο/σημερα πολλες γυναικες εχουν κανει και μαθηματα αυτοαμυνας) , ασε τις φοβιες για τις γυναικες (που τις εχουνε και μπολικες...) και βουτα. Το πολυ πολυ να τσιμπηθεις ειτε απο ψαρακια, ειτε απο σκυλοψαρα*. Ε και; Παρακατω παιζει να πετυχεις γοργονα....

καλα δεν φοβαμαι οτι θα μου ριξει καμια σφαλιαρα η τιποτα τετοιο ετσι και αλλιως θα μιλησω ευγενικα αυτο που φοβαμαι ειναι πχ κοιταω μια κοπελα και με κοιταει κτλ και οταν παω να της μιλησω με γραφει(απλα επαιζε μαζι μου και μου δωσε ελπιδες)η αμα μιλησουμε λιγο και δεν θελει τελικα να μου δωσει τον αριθμο της με λιγα λογια θα της αρεσω εξωτερικα αλλα οχι ως προσωπικοτητα γιατι ειμαι ντροπαλος και δεν ειμαι πολυ κοινωνικος αυτο φοβαμαι απλα

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

SoZi (Αλέκα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη SoZi
H Αλέκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 2,623 μηνύματα.

H SoZi έγραψε στις 05:12, 25-06-11:

Εμένα δεν θα μου άρεσε να μου μιλήσει ένας τελείως άγνωστος και να περιμένει και κάτι. Προτιμώ το ''μέσω παρέας'' κι ας ειναι φίλος του φίλου του φ'ιλου. Τουλάχιστον να υπάρχει μια βάση.
Η αλήθεια είναι ότι κάποιον άγνωστο σε ένα μπαρ που θα μου μιλήσει θα τον χαρακτηρίσω λιγούρη θέλοντας και μη.Μου βγαίνει. :p

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

partblah1990

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη partblah1990
Ο partblah1990 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 86 μηνύματα.

O partblah1990 Hello to all έγραψε στις 19:28, 25-06-11:

Το δύσκολο δεν είναι να λάνεις σχέση ...αλλά να την κρατήσεις ....

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 14:09, 26-06-11:

καλα δεν φοβαμαι οτι θα μου ριξει καμια σφαλιαρα η τιποτα τετοιο ετσι και αλλιως θα μιλησω ευγενικα αυτο που φοβαμαι ειναι πχ κοιταω μια κοπελα και με κοιταει κτλ και οταν παω να της μιλησω με γραφει(απλα επαιζε μαζι μου και μου δωσε ελπιδες)η αμα μιλησουμε λιγο και δεν θελει τελικα να μου δωσει τον αριθμο της με λιγα λογια θα της αρεσω εξωτερικα αλλα οχι ως προσωπικοτητα γιατι ειμαι ντροπαλος και δεν ειμαι πολυ κοινωνικος αυτο φοβαμαι απλα
Οκ, δυσκολευεσαι. Τι θα λεγες να μην το κανεις αφου δε νιωθεις ανετα και να βρεις καποιον αλλο τροπο προσεγγισης;
Πχ, κοινωνικες συναναστροφες, περισσοτερες παρεες, κοινωνικοποιηση δηλαδη και μεσα απο κει, ισως σου δοθει πιο ευκολα η ευκαιρια να εισαι πιο ανοιχτος. Αυτο που παθαινεις δεν ειναι αφυσικο διοτι ερχεσαι σε επαφη με αγνωστες που δεν ξερεις, που ενω μεν σε τραβα το αγνωστο, παραλληλως σε φοβιζει. Γι αυτο αντιρωτω, τι θαλεγες να ξεκινησεις απο τα πιο ασφαλη, κι αφου παρεις το κολλαι, προχωρας και στο αγνωστο. Για να κανουμε κατι, πρεπει να μας τραβα κυριως ενστικτωδως, οχι να μας μαγκωνει

Αρχική Δημοσίευση από SoZi
Εμένα δεν θα μου άρεσε να μου μιλήσει ένας τελείως άγνωστος και να περιμένει και κάτι. Προτιμώ το ''μέσω παρέας'' κι ας ειναι φίλος του φίλου του φ'ιλου. Τουλάχιστον να υπάρχει μια βάση.
Η αλήθεια είναι ότι κάποιον άγνωστο σε ένα μπαρ που θα μου μιλήσει θα τον χαρακτηρίσω λιγούρη θέλοντας και μη.Μου βγαίνει. :p
Καταλαβαινεις ομως πως ειναι αδικος χαρακτηρισμος καμμια φορα διοτι δεν τον ξερουμε σαν ατομο. Δεν ειναι απαραιτητο ενας αγνωστος ανδρας που μας προσεγγιζει να'ναι και λιγουρης. Αμφιβαλλεις να σε ειδε και πραγματι να επαθε την πλακα του;

Γενικα, υπαρχουν τυποι που την πεφτουν ετσι, υπαρχουν αλλοι που ψαχνονται μεσω παρεας. Ουτε το ενα ειναι κακο, ουτε το αλλο. Το σημαντικο ειναι να βρισκει ο καθενας μεχρι που μπορει να φτασει ως Εαυτος, να μπορει να διαχειριζεται καταστασεις και να μη ξεφευγει απο τον ελεγχο της ζωης του κι αυτο συνηθως επιτυγχανεται μεσα απο τους πειραματισμους,
Το αγνωστο και το μη δοκιμασμενο, δεν ειναι κακο, ειναι απλα διαφορετικο, εξω απο τις συνηθειες μας

Παράθεση

xrhstoszzn

Νεοφερμένος

O xrhstoszzn έγραψε στις 17:43, 26-06-11:

mindcircus το θεμα ειναι πιστευω να ξεπερασω τις ντροπες γιατι ενταξει το εχω δει και live και μαλιστα και απο κοριτσια να γινεται σαν κατι απλο οχι κατι παραξενο...και ειπα και πιο πριν πως εγω και ενας φιλος μου απο γνωστους και κοινωνικες συναναστορφες δεν το εχουμε δεν υπαρχει καποια για αυτο μιλαω για αγνωστες κοπελες. SoZi παντα μιλαω για κοπελες που με την γλωσσα του σωματος μου δειχνουν να ενδιαφερονται για κοπελες που θα μου χαμογελασουν για κοπελες που θα με κοιτανε αρκετα και καθε τοσο και θα δειχνουν οτι τους αρεσω δεν μιλαω για κοπελες που δεν θα μου ριχνουν βλεμμα η θα τις κοιταω μονο εγω πιστευω δεν υπαρχει λογος να παω να μιλησω σε μια τετοια κοπελα εφοσον με την σταση της δειχνει οτι δεν ενδιαφερεται... τωρα αν εσυ ομως φλερταρεις με αγνωστους και δινεις την εντυπωση οτι εισαι διαθεσιμη και οταν ερθουν να σου μιλησουν τους αποριπτεις ε οκ εγω δεν το θεωρω και το ποιο ωριμο πραγμα αυτο

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 00:23, 27-06-11:

mindcircus το θεμα ειναι πιστευω να ξεπερασω τις ντροπες
Τότε κάνε το και ο,τι ειναι να γίνει θα γίνει. Αμα κάτσουν και μερικές στραβές, ε σιγά, μην το βάλεις κάτω. Αντε, κι έλα να μας πεις

τωρα αν εσυ ομως φλερταρεις με αγνωστους και δινεις την εντυπωση οτι εισαι διαθεσιμη και οταν ερθουν να σου μιλησουν τους αποριπτεις ε οκ εγω δεν το θεωρω και το ποιο ωριμο πραγμα αυτο
Indeed

Παράθεση

SICX (GEORGE)

Περιβόητο Μέλος

O SICX αναξιος αυτης, της ωραιοτερης ολων έγραψε στις 00:40, 27-06-11:

Αρχική Δημοσίευση από SoZi
λογικοτατη τοποθετηση

Παράθεση

updown

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη updown
Ο updown αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 141 μηνύματα.

O updown έγραψε στις 08:15, 27-06-11:

τι να πω και εγω που μου αρεσε ενα κοριτσι απο την β γυμνασιου και ποτε δεν εκανα καμια κινηση και αυτο λογω της φιλοσοφιας που πηρα μελετωντας πλατωνα και αριστοτελη,εγκρατεια και αποχη απο την ουσιαστικη υπεροχη του επιθυμιτκου, ωσπου τελικα το συναισθημα αυτο να εφυγε και ειμαι πια ηρεμος.τελειωσα φετος το σχολειο και δεν ματανιωνω καθολου ,αντιθετα ηταν μια ηθικη και νοητη νικη.

Παράθεση

Insomnie

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Insomnie
Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,411 μηνύματα.

O Insomnie έγραψε στις 16:21, 27-06-11:

Αρχική Δημοσίευση από updown
τι να πω και εγω που μου αρεσε ενα κοριτσι απο την β γυμνασιου και ποτε δεν εκανα καμια κινηση και αυτο λογω της φιλοσοφιας που πηρα μελετωντας πλατωνα και αριστοτελη,εγκρατεια και αποχη απο την ουσιαστικη υπεροχη του επιθυμιτκου, ωσπου τελικα το συναισθημα αυτο να εφυγε και ειμαι πια ηρεμος.τελειωσα φετος το σχολειο και δεν ματανιωνω καθολου ,αντιθετα ηταν μια ηθικη και νοητη νικη.
Τώρα που ενηλικιώθηκες είναι καιρός να το γυρίσεις στον υλισμό και να μετανιώσεις για τη χαμένη ευκαιρία

Παράθεση

SICX (GEORGE)

Περιβόητο Μέλος

O SICX αναξιος αυτης, της ωραιοτερης ολων έγραψε στις 16:46, 27-06-11:

επειδη κι εγω εχω μελετησει πολυ, δεν ειναι ακριβως αυτη η προταση των φιλοσοφων αυτων. αντιθετα ηταν υπερ του ερωτα, και υπαρχει φιλοσοφικη εξηγηση στα βιβλια "φαιδρος", οπου εξηγει κι αυτο που λες γιατο επιθημιτο, αλλα εμβαθυνει νωριτερα απαριθμωντας τα ωφελη του ερωτα. οπως και στπο βιβλιο "συμποσιον", γινεται η λεπτομερης αποδειξη της ιδεας "η ψυχη δεν ειναι για να να μενει μονη". παντως γενικα ρε φιλε, οι φιλοσοφοι ηταν παντα πολυ υπερ της αγαπης/ερωτα...τι συζηταμε τωρα?

Αρχική Δημοσίευση από Insomnie
Τώρα που ενηλικιώθηκες είναι καιρός να το γυρίσεις στον υλισμό και να μετανιώσεις για τη χαμένη ευκαιρία
αχαχαχα...εσυ πας στο αλλο ακρο...βρειτε την ισσοροπια, και για να γινει αυτο πρεπει να περασετε και απο τα δυο ακρα της ζυγαριας πρωτα και να δειτε τα αντισοιχα λαθη και σωστα ωστε να τα εξηισσοροπησετε

Παράθεση

xrhstoszzn

Νεοφερμένος

O xrhstoszzn έγραψε στις 13:23, 29-06-11:

κοιτα στο θεμα ιθικης θα συμφωνησω αν δεν θες δεν το κανεις πχ εγω δεν μπορω να την πεσω σε καποια κοπελα που ειναι μικροτερη μου παραπανω απο 1 χρονο ποτε δεν μου αρεσε αυτο

Παράθεση

Baby Lee

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Baby Lee
H Baby Lee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 90 μηνύματα.

H Baby Lee ρεμπελιαζοντας στη βροχη ^^ έγραψε στις 15:07, 29-06-11:

αντιθετα ηταν μια ηθικη και νοητη νικη.
Νuuuh, κι εγω νομιζα πως ενδιδοντας στους πειρασμους, μονο τοτε τους νικας.
(ε κι αν προλαβεις .. ας μετανοησεις)

Παράθεση

xrisopsaro

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη xrisopsaro
H xrisopsaro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 196 μηνύματα.

H xrisopsaro έγραψε στις 18:21, 03-07-11:

εγω εχω να κανω κατι εδω και 2 χρονια...δεν ντρεπομαι να το πω...δεν ετυχε...ενταξει υπηραν φλερτ αλλα μεχρι εκει....δεν νομιζω οτι ειμαι πολυ δυσκολη...απλα στο περιβαλλον μου δεν υπηρχαν ανθρωποι που να με ελκυουν...ετυχε...τι να κανουμε τωρα...xrhstoszzn πιστευω πως το κυνηγας πολυ...αστο μην το κουραζεις...θα ερθει μονο του....εγω οτι ζορισα μου βγηκε σε κακο παντως!

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Δανιήλ (Παναγιώτης)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Δανιήλ
Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 10 μηνύματα.

O Δανιήλ είμαι καινούργιος εδώ έγραψε στις 21:03, 03-07-11:

εγώ πιστεύω ότι είναι απλά τα πράγματα φίλε Χρήστο...Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να διεκδικήσεις την κοπέλα που σου αρέσει, δεν είναι ανάγκη όταν την πλησιάσεις να πεις καμιά εξυπνάδα η έξυπνη ατάκα γιατί συνήθως η κοπέλα θα σκεφτεί "σε πόσες το έχει πει αυτό?".. Απλά πάνε συστήσου και πες ότι σου αρέσει, αυτή θα κολακευτή και άμα θέλει να γίνει παιχνίδι θα το συνεχίσει. Και άμα πιστεύεις ότι δεν ισχύουν αυτά που σου λέω κάνε το πιό απλό: ξέχνα ότι κλισέ ξέρεις η έχεις ακούσει για τις γυναίκες δηλαδή βγάλτο απο το μυαλό σου απλά βγές απο το τριπάκι όπως λέει η mindcircus.. όσο το σκέφτεσαι τόσο πιο δύσκολο το κάνεις για τον εαυτό σου

Παράθεση

updown

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη updown
Ο updown αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 141 μηνύματα.

O updown έγραψε στις 01:05, 09-07-11:

ρε SICX (GEORGE),φιλε ,τον φαιδρο και το συμποσιο τα εχω μελετησει και οντως αναφερονται σε ερωτα παθος κτλ αλλα ολα αυτα περι επιθημητικου κτλ ,ισως επρεπε να το ειχα αναφερει ,μου εμειναν στο μυαλο και επηρεαστηκα.επηρεαστηκα οχι ομως και απο αυτα αλλα και γενικα απο την ιδεα το να μην σπαταλας το χρονο σου για προσωπικα και ανουσια πραγματα που ισως στο μελλον θα σε αποπλανησουν απο το στοχο σου,καταλαβες τωρα;;;;; αναλογα βεβεαια με τον στοχο που εχει ο καθενας ,τωρα το αν εσυ θελεις να υποκυψεις στο συναισθημα αυτο και να ασχολεισαι με αυτο την περισσοτερη σου ωρα ,εχει καλως

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 02:30, 09-07-11:

Αυτό το ντροπαλός πάντως, μην το λέτε και το ξαναλέτε σαν ελάττωμα. Trust me, για πολλές γυναίκες είναι προτέρημα (εκτός αν είναι πια σε τέτοιο βαθμό που προκαλεί πρόβλημα και στην προσέγγιση, ακόμη κι αν προσπαθεί και η γυναίκα). Δεν υπάρχει τίποτα πιο απεχθές για μένα από τους άντρες που έχουν φάει τόσες χυλόπιτες που πλέον την πέφτουν σε όποια τους γυαλίσει λίγο χωρίς καμία αναστολή. It just doesn't feel special with those guys.

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mariadrd (Μαρία)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη mariadrd
H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών . Έχει γράψει 84 μηνύματα.

H mariadrd εκανε την τιμη και έγραψε στις 14:14, 13-07-11:

Ρε συ Χρήστο απο ότι κατάλαβα θα πας φοιτητής τώρα, χαλάρωσε και πέρνα όμορφα με τους φίλους σου. Μη προσπαθείς σε κάθε έξοδο να πάρεις ένα ''νούμερο''. Όταν δεις μια κοπέλα και πιστεύεις ότι ανταποκρίνεται, σκέψου το εκείνη την ώρα και κάνε κάτι αυθόρμητα χωρίς να θεωρηθείς πέφτουλας. Υπάρχουν πολλές ωραίες ιδέες για να πλησιάσεις μια κοπελα. Εφοπλίσου μονάχα με αυτοπεποίθηση. Ισα ισα που θα το διασκεδάσεις.

Παράθεση

xrhstoszzn

Νεοφερμένος

O xrhstoszzn έγραψε στις 23:31, 23-07-11:

παιδια χιλια ευχαριστω για τις απαντησεις!!!το εννοω πραγματικα!!!διαβαζω τα μηνυματα σας αλλα ωρες ωρες δν ξερω και τι να πω...παντως ενα ειναι σιγουρο δεν αντεχω αλλο ετσι χωρις κοπελα ειδικα το καλοκαιρι θελω και εγω μια σχεση με μια κοπελα που να μου αρεσει οπως τα αλλα παιδια της ηλικιας μου ...ολον αυτον τον καιρο το μονο που εκανα ητανε μερικα βλεμματα με κοπελες αλλα δεν μπορω να κοιταω για πολυ γιατι μου ερχεται να γελασω και θα φανω χαζοxαρουμενος το μονο καλο με μενα ειναι οτι υπαρχουν κοπελες που μου αρεσουν και με κοιτανε αλλα φοβαμαι οτι θα αρεσει το στυλακι μου και θα ξενερωσουν που θα ντρεπομαι να μιλησω δηλαδη απο την μια το παιζω χαλαρος και κουλ απο μακρια αλλα απο κοντα θα μασαω τα λογια μου...

Παράθεση

bettina

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη bettina
H bettina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 184 μηνύματα.

H bettina έγραψε στις 23:43, 23-07-11:

Κοίτα να χαλαρώσεις και να μην το σκέφτεσαι και πάρα πολύ, γιατί όσο σκεφτόμαστε κατι πάρα μα πάρα πολύ,κολλάει στο δρόμο...Τώρα που τελείωσες το σχολείο και θ αρχίσει να βγαίνεις πιο πολύ και ο κύκλος σου θα διευρυνθεί, αργά ή γρήγορα, θα βρεις κάτι που να σε ενδιαφέρει...Το θέμα είναι ν αδράξεις την ευκαρία και να μη το αφήσεις να φύγει...Και μην στεναχωριέσαι που δεν έχεις εμπειρία, όλοι ήμασταν εκεί!!!!

Παράθεση

εμμα_τριντεντ

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη εμμα_τριντεντ
H εμμα_τριντεντ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,120 μηνύματα.

H εμμα_τριντεντ έγραψε στις 00:54, 24-07-11:

Ακου να δεις Χρηστακο, επειδη εγω ειμαι στην ιδια σχεδον ηλικια-αλλα τωρα θα παω φοιτητρια ουσιαστικα και σε καταλαβαινω απολυτως-σου λεω αρχικα πως δεν εισαι μονος σου! Πραγματικα, επειδη κανω αρκετη παρεα και με αγορια-ο κολλητος μου μαλιστα ειναι αγορι-εχουν ολοι σχεδον το ιδιο κολλημα και μη σου πω τωρα που θα πας φοιτητης θα "λυσσαξεις" ακομα περισσοτερο να βρεις κοριτσι! Θα δεις αν δε βρεις(χτυπα ξυλο!) εδω θα σαι και θα αναρωτιεσαι τι φταιει τωρα που απεκτησες θαρρος κλπ κλπ. Αρα λοιπον, μη σε ανησυχει, προσωπικα δε μου κανει καθολου εντυπωση το θεματακι σου, ειναι πιστευω της ηλικιας και το εχουν τα περισσοτερα αγορια,συνηθως χωρις πειρα. Επομενως πρωτο βημα: relax... χαλαρααα! Τωρα εσυ δε γινεται να μη το σκεφτεσαι, αυτο θελεις, νιωθεις πως το εχεις αναγκη, τι να σκεφτεις τωρα πια στη τελικη? Τωρα αυτα θα σε νοιαζουν, ειναι και καλοκαιρι, ποιος σε πιανει ε? Αρα παμε παρακατω.

Λοιπον, το θεμα μας: Εσυ δε ξερεις πως ακριβως να προσεγγισεις μια κοπελα, 'η πιο σωστα δεν εισαι σιγουρος αν μπορεις με τους γνωστους τροπους και αυτους που σου προτειναν τα παιδια. Κοιτα, οπως ειναι λογικο, αν μπορεις να διευρυνεις τον κυκλο σου και τις παρεες σου πραγματικα θα ειναι το ιδανικο για ολους και ειδικα για σενα που εισαι ντροπαλος. Αν οχι, αλλα και καποια στιγμη ετσι κ αλλιως θα σου τυχει να "πρεπει" να πλησισεις μια αγνωστη αναγκαστικα επειδη σ αρεσε πολυ 'η δε ξερω κ εγω γιατι. Τωρα εδω δυσκολα λιγο τα πραγματα γιατι νταξει παιδια, κακα τα ψεμματα εχουμε γινει οι γυναικες τραγικες πια! Και ειδικα τα κοριτσακια τς ηλικιας μου την εχουμε ψωνισει ασχημα(ναι δε με βγαζω απ εξω). Ειναι πολυ δυσκολο να προσεγγισεις καποια αγνωστη και να μη σε πει λιγουρη! Πραγαματικα σχεδον απιθανο! Και ειδικα οι "ωραιες" κατευθειαν Χ, στο λεω εγω ρε παιδι μου με ακριβεια, το εχω κανει/δει-το κανω/ουν-θα το κανω/ουν-θα το βλεπω. Ελεεινες γυναικες ρε παιδι μου! Αλλα εσυ ως αντρας, ως κυνηγος κ μπλα μπλα μπλα θα επιμεινεις! Και μαλιστα αν σου αρεσει πολυ και νιωθεις πως αξιζει θα το κανεις και αυθορμητα! Δε το συζητω. Αυτο που λενε: Αν θες κατι που ποτε πριν δεν ειχες θα πρεπει να κανεις πραγματα που ποτε πριν δεν εκανες. Ε αυτο!

Επομενως κατα τη γνωμη μου το "μυστικο"(και καλα ) ειναι τα γνωστα υπομονη κ επιμονη! ΝΑ τη πλησιασεις και στη καφετερια, και στο μπαρακι που θα πιεις τη μπυριτσα σου(και ειδικα τωρα στα beach bar δε συμμαζευεται η κατασταση), στο κλαμπακι που θα πιεις το ποτακι σου και οπου θες! Θα παιξεις με τα γνωστα βλεμματακια-body language κλπ και αν βλεπεις οτι προχωραει πλησιαζεις ηρεμα, ομορφα και ΔΙΑΚΡΙΤΙΚΑ-ΔΙΑΚΡΙΤΙΚΑ, πιαστης τη κουβεντα(μην τολμησεις και πεις γεια τι κανεις? πως σε λενε? ποσο χρονων εισαι? ΟΧΙ 1 ΑΛΛΑ 3 Χ ΑΞΙΖΟΥΝ ΕΚΕΙ) Ξερω γω ρωτα αν της αρεσει η μουσικη, τωρα γινονται και τοσα event, πες κανα αστειακι (οχι κρυο, εχουμε τα air conditioner) ε κατι θα βρεις, αλλα ψαξτο και λιγο(δε σου λεω να αναλυσεις τη θεωρια της σχετικοτητας, αλλα κατι που να την κανει να πει α οκ! οχι λιγουρης-λαθος! ε δε θελει και πολυ μυαλο να τους ξεχωρισεις, ξερουν τα κοριτσια τι λεω) μα ουτως 'η αλλως δε σχεδιαζονται αυτα γιατι και να τα σχεδιασεις απλα δε θα τα κανεις! ΠΟΤΕ των ποτων τα σχεδια δεν εγιναν πραξη 'η και αν εγιναν δεν εφεραν το επιθυμητο αποτελεσμα!

Οποτε εσυ ακομα και με το αγχος σου, το οποιο σιγα σιγα θα ξεπερασεις(να εισαι σιγουρος γι αυτο), πηγαινε και οτι γινει! Πλησιασε με εναν ομορφο, διακριτικο τροπο, σοβαρος ρε παιδι μου οχι σα χαζο, εστω και ντροπαλος δεν εγινε τιποτα, αν μπορεις και με αυτοπεποιθηση θα βοηθουσε πιστευω και τους δυο σας και καντην να σου δωσει το νουμερακι 'η καντην να αλλαξει γνωμη για το λιγουρης everywhere! Στην τελικη αν της αρεσεις και θελει μην αγχωνεσαι μα θα βοηθησει κ η ιδια ειτε την 1η φορα που θα πλησιασεις ειτε την 2η, ειτε την 3η(να εισαι προετοιμασμενος και να επιμεινεις οταν βλεπεις οτι η αλλη ειναι ετσι λιγο πιο "δυσκολο επιπεδο" και γουσταρεις βεβαια. Εγω πχ αν δεν επιμεινει ο αλλος αρκετες φορες δεν ενδιδω με τιποτα και ριχνω Χ σ ολους αρχικα γιατι πολυ απλα ετσι ειμαι, οποτε εχε το στο νου σου)Αλλα στο κατω κατω αν δεν... ε δε θα σκασεις κιολας! Ε? Παρακατω, ολη η ζωη μπροστα σου ειναι! Απλα βρε αγορια ηρεμηστε λιγο πια! Ε μα θα βρειτε κοριτσια, αριθμους τηλεφωνων κ οτι αλλο ψαχνετε αλλα ηρεμα...τι στο καλο? Αντρα θελω τωρα τον εθελω ηξερα, οχι γυναικα! Κ εσυ Χρηστακο δεν ψαχνεις στο 11888! Ε? Χαλαρααα

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη εμμα_τριντεντ : 24-07-11 στις 01:28.
Παράθεση

xrhstoszzn

Νεοφερμένος

O xrhstoszzn έγραψε στις 12:29, 24-07-11:

Εμμα με την απαντηση σου δεν με ενθουσιασες να πω την αληθεια γιατι λες ουσιαστικα οτι μας βλεπετε σαν λιγουρια οσοι σας την πεφτουμε ενω δεν γνωριζομαστε...εγω παντως σκοπευα να πω τα γνωστα γεια σου τι κανεις και να συστηθω κτλ αλλα με νευριαζει αυτο το οτι ενα αγορι πλησιαζει μια κοπελα θεωρειται αυτοματα λιγουρης και τονιζω παλι για κοπελες που με την γλωσσα του σωματος δειχνουν να θελουν πχ προχθες ειχα βγει για καφε και μου κανει ενας φιλος οτι με κοιταει συνεχεια μια κοπελα και ριχνει βλεμματα κατι ειχε παρει το ματι μου αλλα δεν πολυεδωσα σημασια ε φανταζεστε τωρα να πηγαινα να της μιλησω και να ετρωγα χ?θα εριχνα κατι καντηλια !!!!ενταξει αμα μου τρεχουν τα σαλια και ειμαι πολυ επιθετικος θα φανω λιγουρης οκ αυτο το καταλαβαινω αλλα αμα συστηθω ευγενικα και σοβαρα που ειναι το προβλημα δηλαδη?? απο την μια σας αρεσει να φλερταρετε και απο την αλλη λετε <<ααα εγω δεν ειμαι τετοια>>δεν σας καταλαβαινω!!!!

Παράθεση

εμμα_τριντεντ

Περιβόητο Μέλος

H εμμα_τριντεντ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,120 μηνύματα.

H εμμα_τριντεντ έγραψε στις 00:02, 25-07-11:

Μμμ... κοιτα το θεμα δεν ειναι να σε ενθουσιασω αλλα να βοηθησω σττη λυση του προβληματος. Η σκληρη αληθεια ειναι αυτη και πραγματικα τα περισσοτερα κοριτσια οντως βλεπουν τα αγορια σα λιγουρια για τον απλουστατο λογο οτι την εχουν παθει απο πολλους. Δεν μιλαμε για συμπτωση, αλλα για γεγονοτα εδω. Για να σας βλεπουν -με ετσι σημαινει οτι κατι εχει προηγηθει 'η μηπως κανω λαθος? Διορθωσε με αν ξερεις κατι που αγνοω. Ειναι οντως ενα ειδος ρατσισμου γιατι ετσι σας παιρνει ολους η μπαλα αλλα life is a bitch, we know that. Life is also wonderful and interesting οποτε οπως σου ειπα εσυ προχωρας ακαθεκτος και αφου σε ενοχλει και τοσο πολυ απεδειξε το αντιθετο! Δικαιωσε ο ιδιος τον εαυτο σου. Βρες ενα τροπο 'η κατι για να μιλησεις στο κοριτσι που σε ενδιαφερει και οχι βρε Χρηστακο μου, μην πεις γεια τι κανεις? Μα γαιτι κατευθειαν να ξενερωσεις την αλλη? Φανταζεσαι να στο λενε αυτο καθε φορα που βγαινεις και πανω απο μια φορες? Ε νταξει δεν ειναι το τελος του κοσμου αλλα γιατι να μην σκεφτεις και κατι παραπανω? Ε οταν βλεπεις οτι η αλλη το αξιζει γιατι οχι? Σου λεω θα μετρησει ως +. Αν δε σου ρχεται οκ αλλα κανε καμια προσπαθεια. Ας πουμε ημουν σε ενα κλαμπ αργα το βραδυ ρε παιδι μου πριν λιγο καιρο και καθομουν με τις φιλες μου και ερχεται διπλα ενας και μου πασαρει το ποτο και με σκουνταει. Μου λεει και hello(ηταν τουριστας, γαλλος νομιζω) και ειχε κ αυτο το βοδισιο βλεμμα. Ε τωρα τι να πω? Δηλαδη ελεος! Ε και γω του πασαρω πισω το ποτο και του λεω haha very funny. Και ετσι απλα εφαγε Χ. Τωρα εγω ειμαι BITCH γ αυτον αλλααα...να μαθει να σεβεται, γιατι ετσι μου δειχνει πως ειναι λιγουρης. Και τι σημαινει λιγουρης? "Γεια, παμε σιπτι μου?" Καιι πολλοι αλλοι ετσι(οχι τουριστες ετσι? ) μετα εχετε και παραπονο . Πλησιασε την λιγο ομορφα και διακριτικα και μετα συστησου με ευγενια κλπ και μην αγχωνεσαι δε σε περναει καμια για λοιγουρη. Αν φας Χ απλα δεν της αρεσες 'η ηταν πολυ πολυ στριμμενη. Ειπαμε ηρεμια, λογικη, ολα καλα δε σου ζηταει κανεις να κανεις κατι το WOW! Νορμαλ πραγματα, μη τρελαθουμε...

Παράθεση

xrhstoszzn

Νεοφερμένος

O xrhstoszzn έγραψε στις 01:31, 25-07-11:

και τι ακριβως να πω δηλαδη? τα αστρα ειναι ομορφα μα εσυ εισαι πιο ωραια ? κτλ να εχω δηλαδη ετοιμες ατακες?η να πω τιποτα αστειο πχ Θεέ μου, πριν σε γνωρίσω νόμιζα ότι είμαι gay !αν και παλι πως θα ξεστομισω κατι χωρις να εχουμε ανταλλαξει ονοματα δν το πολυκαταλαβαινω...αυτα σας αρεσουν βοηθα λιγο ρε εμμα γιατι εδω κολλαω περισσοτερο στο τι θα πω οταν την πλησιασω

Παράθεση

nikolas17 (Νίκος)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη nikolas17
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 689 μηνύματα.

O nikolas17 έγραψε στις 02:18, 25-07-11:

Αυτοσχεδίασε εκείνη την στιγμή! Ξέρω ότι ακούγεται δύσκολο όταν είσαι αγχωμένος κτλ αλλά αυτές οι έτοιμες ατάκες "για όλες τις περιστάσεις" εμένα μάλλον σε λιγούρη (όπως λέει και η έμμα ) παραπέμπουν!

Εάν δεν μιλούσες σε κανέναν πριν ανταλλάξετε ονόματα, δεν θα ήξερες κανέναν! Όλες οι γνωριμίες από κάπου ξεκινάνε

Παράθεση

moxa15

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη moxa15
Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 2,493 μηνύματα.

O moxa15 oooleee έγραψε στις 13:57, 25-07-11:

Αρχική Δημοσίευση από εμμα_τριντεντ

Επομενως κατα τη γνωμη μου το "μυστικο"(και καλα ) ειναι τα γνωστα υπομονη κ επιμονη! ΝΑ τη πλησιασεις και στη καφετερια, και στο μπαρακι που θα πιεις τη μπυριτσα σου(και ειδικα τωρα στα beach bar δε συμμαζευεται η κατασταση), στο κλαμπακι που θα πιεις το ποτακι σου και οπου θες! Θα παιξεις με τα γνωστα βλεμματακια-body language κλπ και αν βλεπεις οτι προχωραει πλησιαζεις ηρεμα, ομορφα και ΔΙΑΚΡΙΤΙΚΑ-ΔΙΑΚΡΙΤΙΚΑ, πιαστης τη κουβεντα(μην τολμησεις και πεις γεια τι κανεις? πως σε λενε? ποσο χρονων εισαι? ΟΧΙ 1 ΑΛΛΑ 3 Χ ΑΞΙΖΟΥΝ ΕΚΕΙ) Ξερω γω ρωτα αν της αρεσει η μουσικη, τωρα γινονται και τοσα event, πες κανα αστειακι (οχι κρυο, εχουμε τα air conditioner) ε κατι θα βρεις, αλλα ψαξτο και λιγο(δε σου λεω να αναλυσεις τη θεωρια της σχετικοτητας, αλλα κατι που να την κανει να πει α οκ! οχι λιγουρης-λαθος! ε δε θελει και πολυ μυαλο να τους ξεχωρισεις, ξερουν τα κοριτσια τι λεω) μα ουτως 'η αλλως δε σχεδιαζονται αυτα γιατι και να τα σχεδιασεις απλα δε θα τα κανεις! ΠΟΤΕ των ποτων τα σχεδια δεν εγιναν πραξη 'η και αν εγιναν δεν εφεραν το επιθυμητο αποτελεσμα!
εγω καταλαβα οτι δεν ξερεις/ξερουν/ξερετε τι ακριβως θελετε ελεος πια.εμεις παντα ολες τις κινησεις σκεψεις κτλπ

πας και μιλας στη κοπελα εισαι πεφτουλας/λιγουρης
τρως 5-6 χυλόπιτες και δεν της την πέφτεις της τυπισσας ""αχ,οι αντρες δεν ειναι πλεον κυνηγοι""
τρωμε μια χυλοπιτα απο μια κοπελια και μετα οταν τα φτιαχνουμε με καποια αλλη,ακουμε αυτη που μας απέρριψε να λεει "Αχ την (...)ανα το καλυτερο παιδι μας εφαγε"
δεν ξερετε τι θελετε...μιλαμε για υπομονη και επιμονη;;;τι λες βρε emma δεν ξερετε τι θελετε....

τελος παντων,παιδαι πολυ ασχολειστε αραξτε και οτι βγει.οι κοπελες δεν ξερουν τι θελουν και αλλωστε μεταξυ μας σιγα την προσπαθεια που χρειαζεται να καταβαλετε στις λιγες σελιδες που διαβασα απο το topic καταλαβα οτι γκομενες ιθελετε.ε αυτο δεν ειναι κατι δυσκολο πιες κανα 2 ποτακια και ελα να βγαλεις την χαρα σου στο topic

Υ.Γ.ακυρο αλλα θυμήθηκα so what if you're hot and I'm not you'll see that I'm a funny guy who'll make you cry ...
http://www.youtube.com/watch?v=-ZWaI...el_video_title

Παράθεση

xrhstoszzn

Νεοφερμένος

O xrhstoszzn έγραψε στις 17:53, 25-07-11:

εγω δεν καταλαβαινω αμα πχ πηγαινε δηλαδη ενα μοντελο-ωραιος-κουκλος και της ελεγε χαμογελαστα και ευγενικα γεια σου με λενε ταδε εσενα? τι κανεις? πως τα πως ?κτλ κτλ θα τις χαλαγε??? πφφφφ!!!!...με τοσα που εχω διαβασει εχω μπερδευτει!!!!γιατι πολλοι υποστηριζουν οτι αμα γουσταρει και της εχεις κανει κλικ και καμια χαζομαρα να πεις (οχι χοντρη)θα προχωρισεις το θεμα

Παράθεση

εμμα_τριντεντ

Περιβόητο Μέλος

H εμμα_τριντεντ έγραψε στις 01:56, 26-07-11:

Αρχική Δημοσίευση από alehunter
εγω καταλαβα οτι δεν ξερεις/ξερουν/ξερετε τι ακριβως θελετε ελεος πια.εμεις παντα ολες τις κινησεις σκεψεις κτλπ

πας και μιλας στη κοπελα εισαι πεφτουλας/λιγουρης
τρως 5-6 χυλόπιτες και δεν της την πέφτεις της τυπισσας ""αχ,οι αντρες δεν ειναι πλεον κυνηγοι""
τρωμε μια χυλοπιτα απο μια κοπελια και μετα οταν τα φτιαχνουμε με καποια αλλη,ακουμε αυτη που μας απέρριψε να λεει "Αχ την (...)ανα το καλυτερο παιδι μας εφαγε"
δεν ξερετε τι θελετε...μιλαμε για υπομονη και επιμονη;;;τι λες βρε emma δεν ξερετε τι θελετε....

τελος παντων,παιδαι πολυ ασχολειστε αραξτε και οτι βγει.οι κοπελες δεν ξερουν τι θελουν και αλλωστε μεταξυ μας σιγα την προσπαθεια που χρειαζεται να καταβαλετε στις λιγες σελιδες που διαβασα απο το topic καταλαβα οτι γκομενες ιθελετε.ε αυτο δεν ειναι κατι δυσκολο πιες κανα 2 ποτακια και ελα να βγαλεις την χαρα σου στο topic

Υ.Γ.ακυρο αλλα θυμήθηκα so what if you're hot and I'm not you'll see that I'm a funny guy who'll make you cry ...
http://www.youtube.com/watch?v=-ZWaI...el_video_title
Καλα τρομερη διαπιστωση! Που το καταλαβες αυτο? Ευγε! Παιδιιιι μουυυ αυτο ειναι γεγονος δε τιθεται θεμα! Κανουμε τη συζητηση με την προυποθεση οτι εχετε συμβιβαστει με αυτο και προχωρατε παρακατω...right?

Χα! Πιο υπερβολικος και ακραιος δε γινεται νομιζω! Ωραια αντε τοτε ρε φιλε να πιεις εσυ να αραξεις χαλαρος με τα αλλα φιλαρακια σου και μετα πηγαινε πιωμενος να μιλησεις στα κοριτσια και καλα να περασεις! Αστειευομαι ετσι, απλα ενταξει λιγο ηρεμια και σοβαροτητα παρακαλω. Λοιπον, μιλαμε παντα με την προυποθεση οτι ψαχνεστε για σοβαρη κοπελα και οχι οτι να ναι, αλλιως διαγραψτε απ το μυαλο και τη μνημη σας οτιδηποτε εγραψα. Ναι φυσικα δε ξερουμε τι θελουμε πολλες απο μας(οι περισσοτερες, εγω ειδικα δε το συζητω, εχεις απολυτο δικιο!) αλλα νταξει ολο και κατι γινεται σχετικα μ αυτο, δηλαδη το δουλευουμε και προχωραει το πραγμα αλλιως δε θα εβλεπες πια ζευγαρακια στο δρομο και θα ημασταν ολοι gay 'η κατι τετοιο...Γιατι να μην κανεις υπομονη και επιμονη? Κακο ειναι? Τι το κακο εχει? Για πες...Δε σου λεω υπερβολες αλλα σε νορμαλ πλαισια δεν νομιζω θα παθεις τιποτα. Εκτος κ αν εχεις αλλεργια και βγαλεις κανα σπυρακι, οκ τοτε παω πασο Ολα ετοιμα πια! Δηλαδη τι θελεις? Να αρχισουμε να σας την πεφτουμε εμεις να απογινει το κακο τελειως?! Το χω δει σε μια γνωστη μου και δε μ αρεσε καθολου, ξενερωσα ρε φιλεεε! Συμφωνω παντως αραξτε, αλλα μην γινετε και μοιρολατρεις, δεν ερχεται ο ερωτας να σου χτυπησει την πορτα. Νορμαλ πραγματα. Δυστυχως μονο η Μαρια της Γειτονιας και η Εσμερλαντα ηταν τυχερες...

P.S. 1 ΩραιοοοΟΟΟΟΟοοΟο ! Χααα!
P.S. 2 Το χιουμορ μου ειναι γενικα ειρωνικο οποτε ελπιζω να μην υπαρχει καμια παρεξηγηση. Thanks
εγω δεν καταλαβαινω αμα πχ πηγαινε δηλαδη ενα μοντελο-ωραιος-κουκλος και της ελεγε χαμογελαστα και ευγενικα γεια σου με λενε ταδε εσενα? τι κανεις? πως τα πως ?κτλ κτλ θα τις χαλαγε??? πφφφφ!!!!...με τοσα που εχω διαβασει εχω μπερδευτει!!!!γιατι πολλοι υποστηριζουν οτι αμα γουσταρει και της εχεις κανει κλικ και καμια χαζομαρα να πεις (οχι χοντρη)θα προχωρισεις το θεμα
Ε λοιπον εχει ερθει και το μοντελο ο κουκλος και μας τα ειπε αυτα και χεστηκ*με! Και ναι μας χαλασε! Τι να το κανεις ρε συ αν ειναι λιγουρης? Μα πραγματικα ΤΙ? Το θεμα ειναι η σοβαροτητα, η διακριτικοτητα. Ρε ΧρηστακοοοΟΟΟ σου λεω απλα μην τα παιρνεις ολα ετοιμα, ψαξτο λιγο, μην εισαι οτι συνηθισμενο υπαρχει εκει εξω αλλα ενταξει αν δε σου βγαινει οκ. Εγω απλα σου λεω να βρεις να πεις κατι αλλο, οτι σου ερθει εκεινη τη στιγμη και να μην πεις τα κλισε "Γεια, θες να παιξουμε?" Βρες κατι σχετικο με τη στιγμη, κατι να ταιριαζει κ οχι, λυπησου μας, οχι αυτες τισ ατακες που ειπες πιο πριν. Κοιτα οτι σου βγει εκεινη τη στιγμη απλα προσπαθησε να μην ειναι το γεια τι κανεις μπλα μπλα... Αν δε σου ερχεται οκ αλλα σου λεω εμενα προσωπικα και αλλα κοριτσια που γνωριζω μας ξενερωνει αυτος ο τροπος προσεγγισης γιατι μου φαινεται του στυλ "α να καλο γκομενακι αυτη" . Α! Δωσε κ λιγη προσοχη στην απαντηση του Νικολα, καλα τα λεει ρε συ δε λεει τιποτα παραλογο. Νταξει σου ειπα, αν προσεγγισεις την αλλη με ομορφο-ευγενικο-διακριτικο τροπο(TOP συνδυασμος!) τοτε δε τρως χυλοπιτα και γεια τι κανεις να πεις, εκτος κ αν δε της αρεσεις 'η αν ειναι καμια πολυ περιεργη αλλιως μια χαρα.

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 02:08, 26-07-11:

Αρχική Δημοσίευση από εμμα_τριντεντ
Εγω πχ αν δεν επιμεινει ο αλλος αρκετες φορες δεν ενδιδω με τιποτα και ριχνω Χ σ ολους αρχικα γιατι πολυ απλα ετσι ειμαι
Κάτι τέτοια κουτοπόνηρα "κόλπα" κάνει η μέση γυναίκα, καταλήγετε με κάτι πίθηκους και κλαίγεστε στις φίλες σας ότι έχετε μ@λακομαγνήτη μετά.

Αυτός που θα επιμείνει, δεν θα είναι αυτός που του αρέσεις περισσότερο, όπως πιθανώς νομίζεις. Θα είναι αυτός που δεν σέβεται το "όχι" σου (γενικότερα), αυτός που τσουβαλιάζει τις γυναίκες σε στερεότυπα τύπου "λένε όχι και εννοούν ναι", αυτός που θεωρεί ότι μεγαλύτερο προσόν μιας γυναίκας είναι το πόσο δύσκολη είναι και όχι πχ το μυαλό της ή ο χαρακτήρας της (ή έστω η εμφάνιση της). Τίποτα από αυτά δεν σε συμφέρει σε ένα σύντροφο εκτός αν ψάχνεις μια σχέση στην οποία δεν σε σέβονται.

Απεναντίας, ο καλλιεργημένος, ευγενικός άντρας θα φύγει, διότι θα σεβαστεί την επιλογή σου και θα θεωρήσει ότι για να του έριξες Χ, δεν ενδιαφέρεσαι οπότε καλύτερα να μην σε ενοχλήσει περεταίρω.

19 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

bettina

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη bettina
H bettina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 184 μηνύματα.

H bettina έγραψε στις 02:12, 26-07-11:

Ή απλώς θέλουν απεγνωσμένα γυναίκα..

-2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

εμμα_τριντεντ

Περιβόητο Μέλος

H εμμα_τριντεντ έγραψε στις 03:42, 26-07-11:

Αρχική Δημοσίευση από Subject to change
Κάτι τέτοια κουτοπόνηρα "κόλπα" κάνει η μέση γυναίκα, καταλήγετε με κάτι πίθηκους και κλαίγεστε στις φίλες σας ότι έχετε μ@λακομαγνήτη μετά.

Αυτός που θα επιμείνει, δεν θα είναι αυτός που του αρέσεις περισσότερο, όπως πιθανώς νομίζεις. Θα είναι αυτός που δεν σέβεται το "όχι" σου (γενικότερα), αυτός που τσουβαλιάζει τις γυναίκες σε στερεότυπα τύπου "λένε όχι και εννοούν ναι", αυτός που θεωρεί ότι μεγαλύτερο προσόν μιας γυναίκας είναι το πόσο δύσκολη είναι και όχι πχ το μυαλό της ή ο χαρακτήρας της (ή έστω η εμφάνιση της). Τίποτα από αυτά δεν σε συμφέρει σε ένα σύντροφο εκτός αν ψάχνεις μια σχέση στην οποία δεν σε σέβονται.

Απεναντίας, ο καλλιεργημένος, ευγενικός άντρας θα φύγει, διότι θα σεβαστεί τα θέλω σου και θα θεωρήσει ότι για να του έριξες Χ, δεν ενδιαφέρεσαι οπότε καλύτερα να μην σε ενοχλήσει περεταίρω.
Δε ξερω γιατι εχω αυτη την αισθηση αλλα νιωθω πως δεχομαι επιθεση, ισως επειδη εκτος απο πονηρη που εμαθα πως ειμαι, ειμαι και κουτη. Λοιπον, αρχικα να πω πως εδω ΣΥΖΗΤΑΜΕ. Υστερα αφου το πηγαμε προσωπικα(αν και δεν ειμαι εγω το θεμα κ δε χρειαζεται να απολογουμαι αλλα anyway) να ξεκαθαρισω πως κανετε λαθος, δεν ειμαι ουτε κουτοπονηρη, ουτε καμια μεση γυναικα, ουτε κανω κολπακια για να παγιδεψω αντρες στα διχτυα μου, ουτε με πιθηκους μπλεκω, ουτε εχω κλαφτει ποτε στις φιλες μου για αγορια(μαλιστα το εχουν και παραπονο), ουτε μαλακομαγνητη εχω. Δε ξερω τι περιγραφετε ακριβως αλλα με μπερδεψατε με καποια 'η μαλλον κατι αλλο.

Συνεχιζω λοιπον λεγοντας σας πως υπαρχει μια κατηγορια ανθρωπων αρκετα σοβαρων και χωρις κανα προβλημα "μαλακυνσης" οι οποιοι ειναι απλα λιγο ιδιορρυθμοι και καπως κλειστοι-αντικοινωνικοι κ σχεδον καθολου διαχυτικοι. Μαλλον εδω ανηκω.Ας περιγραψω αυτη την κατηγορια γιατι ισως σας φανει χρησιμη καποια στιγμη. Εγω λοιπον, ομολογω πως πραγματικα απορριπτω τους παντες απ την αρχη(φιλους, αγορια κλπ και πολυ κακως παραδεχομαι) προφανως γιατι δεν ειμαι και πολυ open και αντιθετως αρκετα καχυποπτη. Δυστυχως μου βγαινει εντελως αυθορμητα να τους "διωχνω" μολις πλησιασουν και μαλιστα με εντονο τροπο δηλαδη ειτε με την παραμικρη βλακεια που θα πουν να τους την πω κατευθειαν ειτε να μη τους δωσω καμια σημασια και να τους αγνοησω. Ετσι, οχι πεσατε εξω αλλα δεν ειχα ως αρχικο σκοπο να τους κανω να παθουν πλακα και σοκ μαζι μου και να πουν "α καλα να το ζορικο γκομενακι, γουσταρω" θα ηταν τελειως εξευτελιστικο για μενα. Απλα ΕΤΣΙ ΕΙΜΑΙ, ισως θελω να μου αποδειξουν οτι αξιζει να ασχοληθω κ θελω το χρονο μου. Ετσι μπορω μονο να αντιδρασω, τι να κανουμε τωρα? Υπαρχω και ζω αναμεσα σας, δεχτειτε το.

Επισης, καποιος καποτε επεμεινε γυρω στα 3-4 χρονια ενω τον αγνοουσα συνεχως και μαλιστα με επιδεικτικο τροπο(δεν τον κοιτουσα ποτε, δεν του μιλουσα ποτε κ πραγματικα εγω θα με ειχα πλακωσει στο ξυλο), ενω μου αρεσε εμφανισιακα απ την αρχη. Επεμεινε ομως με τοση διακριτκοτητα, χωρις να γινεται ενοχλητικος(κανεις απ την παρεα δεν ειχε καταλαβει τιποτα) και μαλιστα στο τελος μου αρεσε τοσο αυτη η επιμονη και το θρασσος για να το πω ετσι, κ ανεπτυξα κ εγω αντιστοιχα συναισθηματα.

Νομιζω αν καποιος επειμεινει 3-4 χρονια, ε ολο και καποιο συναισθημα θα εχει αποκτησει και απ οσο ξερω παντα του αρεσε ο χαρακτηρας μου και το στυλακι μου, οπως ελεγε τοτε ο ιδιος, και ναι το προσωπο μου κ ο κ*λος μου επισης(ενταξει θα ελεγα, δε γινεται τωρα να μην δινουμε καθολου σημασια στην εμφανιση, ας ειμαστε ρεαλιστες). Αλλα ο συγκεκριμενος πιστεψτε με θα μπορουσε να εχει πολλες που να εχουν το γνωστο "κορμαρα-κ*λαρα κλπ" και μαλιστα ειχε πλαι του τετοια κοριτσια, οποτε κατευθειαν απορριπτεται αυτο που ειπατε. Πολλοι ειναι ετσι, αλλα οχι ολοι. Δε χρειαζεται καμια ΑΠΟΛΥΤΩΣ(!) απολυτοτητα

Ε εγω πραγματικα χαιρομαι και τωρα αλλα και τοτε ειδικα τοοοσο πολυ που επεμενε ετσι και δεν τα παρατουσε και αυτο το παιδι μου ειχε κανει τρελη εντυπωση και ενω δεν κολλουσα ποτε σε κατι τετοια νομιζω την ειχα πατησει. Δε λεω πως εκανα καλα εγω, ουτε αυτος, (ηταν ενα ακραιο αλλα αληθινο παραδειγμα για να καταλαβετε τι εννοω)αλλα οταν βλεπεις οτι κατι αξιζει(δε λεω εμενα γενικα λεω) να το διεκδικεις παραπανω γιατι να μην το κανεις?

Δε σου λω να σου πει η αλλη ξεκαθαρα "συγγνωμη αλλα δε θελω σε παρακαλω πολυ μη με ενοχλεις"και εσυ εκει με το ζορι αλλα ας σκεφτουμε πως υπαρχουν πολλες περιπτωσεις και οι αντρες να μην ψαχνουν να τα βρουν ολα ετοιμα, δηλαδη κακο ειναι να εχει κ λιγο σασπενς, λιγο μυστηριο, λιγο ενδιαφερον? Ολα μηχανικα πια... πφφφ. Οχι, και τελος.

Αγορια, γιατι να μη προσπαθησετε αλλη μια φορα? Δηλαδη δε σου λεω καααθε φορα να παρακαλας την αλλη ολη μερα αλλα 1-2 ακομη δεν εγινε κατι! Ουτως 'η αλλως ειπαμε διακριτικα και ευγενικα. Παρολα αυτα αυτη ειναι η γνωμη μου και αρκετων ακομη κοριτσιων στο στυλ μου κ ειπα να την παραθεσω γιατι ο Χρηστος ειπε πως ενω καποιες του δειχνουν ενδιαφερον, τελικα δεν τον αφηνουν να προχωρησει στο επομενο σταδιο της γνωριμιας κλπ.

Ναι οκ ο καλλιεργημένος, ευγενικός άντρας αλλα... το παρακαναμε με τον πολιτισμο. Εγω λεω διεκδικησε λιγο παραπανω απλα μην γινεσαι ενοχλητικος 'η πιεστικος 'η κουραστικος. Γιατι να συμβιβαστεις αμεσως δληαδη? Δηλαδη γιατι να μην ρωτησει πχ ο Χρηστος στο τελος" γιατι δε μ αφηνεις να σε πλησιασω αφου τοση ωρα με κοιταζεις?" , να καταλαβει και τι κανει λαθος κ να το διορθωσει κιολας. Οχι πως θα το κανει γαιτι ειναι ντροπαλουλης αλλα λεω μια γνωμη.

P.S. Τωρα ειδα οτι εισαι γυναικα,γιατι απ το κειμενο νομιζα οτι ησουν αντρας και ενω δε μ αρεσει καθολου το οτι υπαρχουν οι αρνητικες, θα σου εβαζα

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Γιώργος : 26-07-11 στις 13:14. Αιτία: Παραγραφοποίηση για εύκολη ανάγνωση
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 04:17, 26-07-11:

Ακόμη κι αν δεν αφορά εσένα αυτό που έγραψα, αφορά πολλές γυναίκες που επίτηδες απορρίπτουν τον άλλο για να το παίξουν "δύσκολες" και νομίζουν ότι έτσι φιλτράρουν τους σκάρτους.

Τέσπα, δεν συνεχίζω την κουβέντα, γιατί οι απόψεις μας είναι εκ διαμέτρου αντίθετες. Προσωπικά δεν θεωρώ ποτέ ότι "το παρακάναμε με τον πολιτισμό", ούτε θέλω να με διεκδικήσει κανείς για να επιβεβαιώσω ότι μετράω. Αν κάποιος μου αρέσει a priori, μου αρκεί να μου δείξει ότι του αρέσω, με οποιονδήποτε τρόπο (και αυτό επειδή παραείμαι άχρηστη στο να την πέφτω εγώ, όχι επειδή θεωρώ ότι είναι δουλειά του άντρα λόγω φύλου). Αν κάποιος δε μου αρέσει, που να χτυπιέται κάτω επί χρόνια, δεν πρόκειται να με γοητεύσει (το πολύ πολύ να τον συμπαθήσω ως φίλο). Γενικά προτιμώ να επιλέγω παρά να με επιλέγουν.

Παράθεση

Chemwizard (Αγνός Χημικός)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Chemwizard
Ο Αγνός Χημικός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,274 μηνύματα.

O Chemwizard παντού μαζί-σε οποιαδήποτε κατάσταση έγραψε στις 11:45, 26-07-11:

Απεναντίας, ο καλλιεργημένος, ευγενικός άντρας θα φύγει, διότι θα σεβαστεί την επιλογή σου και θα θεωρήσει ότι για να του έριξες Χ, δεν ενδιαφέρεσαι οπότε καλύτερα να μην σε ενοχλήσει περεταίρω.

και τι ακριβως να πω δηλαδη? τα αστρα ειναι ομορφα μα εσυ εισαι πιο ωραια ? κτλ να εχω δηλαδη ετοιμες ατακες?η να πω τιποτα αστειο πχ Θεέ μου, πριν σε γνωρίσω νόμιζα ότι είμαι gay !αν και παλι πως θα ξεστομισω κατι χωρις να εχουμε ανταλλαξει ονοματα δν το πολυκαταλαβαινω...αυτα σας αρεσουν βοηθα λιγο ρε εμμα γιατι εδω κολλαω περισσοτερο στο τι θα πω οταν την πλησιασω
Αν θέλεις να δημιουργηθεί κάτι με μια κοπέλα,πρέπει να υπάρχει ένα υπόβαθρο.Περιπτώσεις στις οποίες πας στο έτσι,και δεν προκύπτει κάτι το παρωδικό επειδή κι εκείνη το ήθελε,είναι λίγες.Νιώθεις έλξη για κάποια;Την έχεις γνωρίσει για να δεις αν όντως ταιριάζουν τα χνώτα σας;Πως να τη γνωρίσεις;Κάτι θα βρεις,ανάλογα το περιβάλλον και το πρόσωπο.Αν υπάρξει η τριβή,θα της μιλήσεις όταν πρέπει χωρίς να το σκεφτείς.Και προσοχή,δε σου λέω "Έχε τις από κοντά για να πηδήξεις ευκολότερα."
Γενικά προτιμώ να επιλέγω παρά να με επιλέγουν.
Να το θέσω πιο κομψά.Πάντα η γυναίκα επιλέγει.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους