Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,083 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,818 μηνύματα σε 74,635 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Με ποιον από τους δύο γονείς σας μπορείτε να συνεννοηθείτε καλύτερα;

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιάννης
Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 42 ετών . Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε στις 08:39, 22-07-05:

Ο πατέρας ή η μάνας σας είναι πάντα κοντά σας και στην τελική σας κάνει πλάτες>
Ποιός είναι πιό αυστηρός?
Ο ρόλος αυτός μήπως αλλάζει μεταξύ των 2?
Τα αδέρφια σας τι σχέση παίζουν στην επικοινωνιά με τους γονείς σας? επαμβένουν η απλά γίνονται θεατές?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 08:42, 22-07-05:

Βεβεαι ζω με τον πατερα μου αλλα απο την εποζη που μεναμε ολοι μαζι μεχρι και σημερα κοντα μου σε ολα και αυτος που με βοηθαει στα παντα ειναι ο παταρας μου. Τωρα η αδερφη μου τι ρολο να παιξει με τα e-mail και τα μηνυματα που στελνουμε η με το τηλεφωνο 1-2 φορες τον μηνα;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 08:57, 22-07-05:

Και οι 2 παρ τον έναν και χτύπα τον στον άλλον είναι. Υπερβολικές απαιτήσεις και μυαλά του 1950. Πάλι καλα που δεν μένω μαζί τους...
Τη μητέρα μου τουλάχιστον τη νόμιζα πιο προοδευτική αλλά τελικά πρόσφατα μου απέδειξε οτι είναι πιο πουριτανή απο τον πατέρα μου.
Δυστυχώς και οι 2 με έχουν απογοητεύσει πάρα πολύ και δεν είμαι πια έφηβη ώστε να καταλογίζεται εκεί το πως τους βλέπω...

Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 42 ετών . Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε στις 09:10, 22-07-05:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
Και οι 2 παρ τον έναν και χτύπα τον στον άλλον είναι. Υπερβολικές απαιτήσεις και μυαλά του 1950. Πάλι καλα που δεν μένω μαζί τους...
Τη μητέρα μου τουλάχιστον τη νόμιζα πιο προοδευτική αλλά τελικά πρόσφατα μου απέδειξε οτι είναι πιο πουριτανή απο τον πατέρα μου.
Δυστυχώς και οι 2 με έχουν απογοητεύσει πάρα πολύ και δεν είμαι πια έφηβη ώστε να καταλογίζεται εκεί το πως τους βλέπω...
Κινδυνέυοντας να με e-πλακώσει στο e-ξύλο ο exposed θα βάλω το παρακάτω smile
Michelle και εμένα οι δικοι μου έχουν αρκετά κουσούρια και έχουν χωρίσει απο τα 17 μου (το 1913 αν θυμάμε καλά)
Στην τελική κάνουν κάποιες επιλογές για την ζωή τους αλλα δεν σημάινει ότι πρέπει να τις ακολουθήσουμε κιόλας, έχουμε το δικαίωμα να κάνουμε και εμεις τις δικές μας επιλογές!

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 09:58, 22-07-05:

Συμφωνώ Γιαννη. Κι εμένα χώρισαν όταν ήμουν 10 και να φανταστεις οτι είχα χαρει!
Αστα να πάνε, επειδή και οι 2 στην ηλικία μου διάβαζαν όλη μέρα (η μάνα μου είχε πάει για μεταπτυχιακά στο ΜΙΤ να φανταστεις) δεν μπορούν να καταλάβουν οτι δεν θέλω να γινω κι εγω ετσι και μου δημιουργούν τρομερή πιεση. Γι'αυτο ήθελα να πάω να δουλέψω, και θα το κάνω κάποτε αλλά μάλλον όχι αυτό το εξάμηνο τελικά.

Παράθεση

crazyhelen (crazyhelen)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη crazyhelen
H crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,257 μηνύματα.

H crazyhelen Ελένη έγραψε στις 10:14, 22-07-05:

Κι εμένα χώρισαν όταν ήμουν 10 και να φανταστεις οτι είχα χαρει!
Ένα από τα ίδια Michelle. Οι γονείς μου χώρισαν όταν ήμουν 12 και ένιωσα ότι επιτέλους μπορώ πια να ηρεμήσω. Μεγαλώνοντας, είχα καλύτερες σχέσεις με τη μαμά μου, αλλά φτάνοντας στην ηλικία σου (19) άρχισα να τα βρίσκω και με τον πατέρα μου.
Σήμερα, στα 27 μου, θεωρώ ότι έχω καλές σχέσεις και με τους δύο, όταν ΔΕΝ με αντιμετωπίζουν σαν παιδάκι, πράγμα που έχω αρχίσει να τους το ξεκόβω. Δυσκολεύονται να το καταλάβουν και μου κάνουν τη ζωή δύσκολη, αλλά τους αντιμετωπίζω όπως θα αντιμετώπιζα και κάποιον φίλο που προσπαθεί να παρέβει στην ζωή μου. Ακούνε τα μπινελίκια τους, ηρεμούν και μετά είμαστε μια χαρούλα.

Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 10:18, 22-07-05:

Αρχική Δημοσίευση από yiannis
Κινδυνέυοντας να με e-πλακώσει στο e-ξύλο ο exposed θα βάλω το παρακάτω smile
γιαννή , σορρύ αλλά ξεκινάω e-πόλεμο μαζί σου , θα πεθάνεις

yiannis is dead

Ας σοβαρεύτω ...
Πάνω κάτω τα ίδια χάλια επικοινωνία έχω και με τους δυό ....Πάντως οφείλω να ομολογήσω ότι με τον πατέρα μου είμαι ελαφρός καλλίτερα.....

Παράθεση

kleftra (Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη kleftra
H Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,633 μηνύματα.

H kleftra οι φωνές στο κεφάλι της, της είπαν κι έγραψε στις 10:46, 22-07-05:

Για να μην γίνω κλισέ αναφέροντας το "χάσμα γενεών"θα γράψω μόνο ότι οι γονείς όσο χρονών κι αν πάμε(αυτό συμβουλή για τους μικρότερους του φόρουμ)μας αντιμετωπίζουν πάντα ως μωρά και στην χειρότερη των περιπτώσεων ως κτήματα τους.
Εγώ πάντα είχα καλύτερη επικοινωνία με τον πατέρα μου,όχι σε σημείο να μου κάνει πλάτες κτλ απλά μοιάζαμε πιο πολύ ως χαραχτήρες και μεγάλωσα εκτιμώντας το γεγονός ότι είναι αυτοδιμιούργητος.Αργότερα κάποιες αποφάσεις μου έφεραν ρίξη στις σχέση μου και με τους δύο.Αν και τώρα προσπαθούμε να τις αποκαταστήσουμε αυτό που αποκόμισα είναι ότι οι γυναίκες είμαστε τελικά πιο σκληρές και συγχωρούμε πιο δύσκολα(φυσικά αναφέρομαι στη μαμα μου)κι ότι ο πατέρας μου ξέρω πως παρά τα όσα έχουν γίνει είναι περήφανος που στάθηκα στα δικά μου πόδια(του θυμίζω τον εαυτό του πολύ περισσότερο απο όσο τολμά να παραδεχτεί).
Ανέλπιστο σύμμαχο σε εκείνη την περίοδο είχα τον αδερφό μου,μάλλον επειδή κι εκείνος περνά όσα περνούσα εγώ και με κατανοεί περισσότερο.

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 10:53, 22-07-05:

Εχεις απόλυτο δίκιο κλέφτρα. Δυστυχώς κι εγώ έχω παρατηρήσει απο τη μητέρα μου οτι συγχωρεί και ξεχνά πολύ πιο δύσκολα απ'οτι ο πατέρας μου που παρά τα πολύ παλιά μυαλά που έχει (είναι 60 χρονών) μου έχει μια κάποια αδυναμιά περισσότερο...
Πάντως είσαι τυχερή που έχεις και αδερφό. Εγώ δυστυχώς είμαι μοναχοπαίδι και αυτό τα κάνει όλα πολύ πιο δύσκολα...

Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Vkey
H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,419 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 10:58, 22-07-05:

Με τους γονείς μου έχω περάσει πολλές φάσεις...Καταλαβαίνουν όταν θέλουν να καταλάβουν και κάνουν τους χαζούς όταν δεν θέλουν να καταλάβουν.... Με την μητέρα μου είχαμε σχέσεις κολλητής αλλά μετά από μεγάλη ρίξη (πλέον φταίμε και οι δυο) έχω αλλάξει στάση...Της λέω αυτά που πρέπει να ξέρει ενώ προσπαθώ να της περάσω όσο πιο ήρεμα γίνεται το ότι "Μαμά μεγάλωσα, δεν είμαι το μικρό κοριτσάκι που ήθελες κλπ κλπ κλπ"...Ο μπαμπάς μου είναι τρελή αδυναμία...Η επικοινωνία μας είναι άψογη, είναι πολύ ήρεμος σαν χαρακτήρας, λιγότερο υπερπροστατευτικός και συζητήσιμος...Σύμμαχος πάντα ο αδερφός μου...Απλά η κλέφτρα έχει δίκαιο...ότι και να κάνεις,όσο και να μεγαλώσεις πάντα θα είσαι το μικρό τους παιδάκι!

Παράθεση

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 11:01, 22-07-05:

Τελικά μόνο εγώ δεν τα πάω καλά με τον αδελφό και τον δεν το θεωρώ καθόλου συμμάχο ;

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη iJohnnyCash : 22-07-05 στις 11:02.
Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,633 μηνύματα.

H kleftra οι φωνές στο κεφάλι της, της είπαν κι έγραψε στις 11:01, 22-07-05:

Εχεις απόλυτο δίκιο κλέφτρα. Δυστυχώς κι εγώ έχω παρατηρήσει απο τη μητέρα μου οτι συγχωρεί και ξεχνά πολύ πιο δύσκολα απ'οτι ο πατέρας μου που παρά τα πολύ παλιά μυαλά που έχει (είναι 60 χρονών) μου έχει μια κάποια αδυναμιά περισσότερο...
Πάντως είσαι τυχερή που έχεις και αδερφό. Εγώ δυστυχώς είμαι μοναχοπαίδι και αυτό τα κάνει όλα πολύ πιο δύσκολα...
Μια απο τα ίδια όσον αφορά τις ηλικίες, ο πατέρας μου είναι 60 ενώ η μητέρα μου 49,υποτίθεται ότι οι νέοι γονείς είναι πιο κοντά στα παιδιά τους.
Το να είσαι μοναχοπαίδι μπορεί και να είναι θετικό,σκέψου να είχες έναν αδερφό ή αδερφή που να μην σήκωνε κεφάλι και να έπρεπε συνεχώς να σε συγκρίνουν μαζί του και να βγαίνεις χαμένη.

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H kleftra οι φωνές στο κεφάλι της, της είπαν κι έγραψε στις 11:03, 22-07-05:

Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone
Τελικά μόνο εγώ δεν τα πάω καλά με τον αδελφό και τον δεν το θεωρώ καθόλου συμμάχο ; :cry:
Ισως λόγο ηλικίας,μέχρι τα 20 μου που ο αδερφός μου ήταν 15,μαλώναμε διαρκώς,με ζήλευε και με κάρφωνε ότι κι αν έκανα.Αργότερα που μεγάλωσε δέσαμε.Κάνε υπομονή και θα δεις που έτσι θα γίνει,όσο μεγαλώνετε θα έρχεστε πιο κοντά.

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 11:07, 22-07-05:

Κι εγώ όπως εσύ Vkey είχα με τη μητέρα μου σχέσεις κολλητής και συζητούσαμε τα πάντα μέχρι να κάνω καμία "σοβαρή" σχέση και να αφήσω τις "φάσεις" στις οποίες χωρίς να το θέλω παρασυρόμουν επειδή ερωτεύομαι εύκολα και πολύ. Όταν κλήθηκε να αντιμετωπίσει αυτή τη νέα κατάσταση, και ειδικά με κάποιον αρκετά μικρότερο (παρ'οτι ώριμο) τότε επήλθε η ρήξη. Τότε μόνο κατάλαβα πόσο βαθιά πουριτανή ήταν και μου το έκρυβε τόσο καιρό παιζοντας το άνετη εκ του ασφαλούς.
Και γενικά κατάλαβα πολλά για τους συγγενείς μου, όχι μόνο τη μητέρα μου. Θα αναφέρω ένα χαρακτηριστικό παράδειγμα που με απογοήτευσε πάρα πολύ.
Τότε που ήταν να πάμε Μυτιλήνη και μας δημιουργούσε πρόβλημα η μητέρα μου μέναμε στο θείο μου στην Αθήνα στο δευτερο διαμέρισμα, όπου έμενε κανονικά μόνο ο ξάδελφος μου ο Αλεξ. Ενώ μας το έπαιζε άνετος και cool και καλά οτι δεν μπορούσε να καταλάβει το ζόρι τραβάει η μάνα μου με το να πάμε στη Μυτιλήνη διακοπές, μαθαίνω οτι μετά απο 2-3 μέρες είπε στη μάνα μου οτι θα πρέπει να φύγουμε γιατι επιστρέφει η κόρη του (13 χρονών) και δίνουμε το κακό παράδειγμα, ακόμα κι αν κοιμόμαστε χωριστά. Μα πόσο υποκριτής να είναι κάποιος? Και πόσο αφύσικο πια το θεωρούν να έχεις μια νορμάλ σχέση και θα δίναμε και κακό παράδειγμα?
Και μην φανταστείτε οτι είμασταν τίποτα διαχυτικοί μπροστά του, καμία σχέση, ούτε ακουμπούσαμε ο ένας τον άλλον!

Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε στις 11:07, 22-07-05:

Αρχική Δημοσίευση από kleftra
Ισως λόγο ηλικίας,μέχρι τα 20 μου που ο αδερφός μου ήταν 15,μαλώναμε διαρκώς,με ζήλευε και με κάρφωνε ότι κι αν έκανα.Αργότερα που μεγάλωσε δέσαμε.Κάνε υπομονή και θα δεις που έτσι θα γίνει,όσο μεγαλώνετε θα έρχεστε πιο κοντά.
Μπα δεν ξερω , δεν υπάρχει καθόλου επικοινωνία.... Όσο μεγαλώνουμε τόσο πιο πολύ απομακρυνόμαστε... δεν λέω λογικά φταιώ και εγω σε αυτό... αλλά δεν ξερώ. Πάντως δεν μπορώ να πω οτι έχουμε τεραστια διαφορά ηλικίας , 4 χρόνια...

Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,419 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 11:17, 22-07-05:

Μπα δεν ξερω , δεν υπάρχει καθόλου επικοινωνία.... Όσο μεγαλώνουμε τόσο πιο πολύ απομακρυνόμαστε... δεν λέω λογικά φταιώ και εγω σε αυτό... αλλά δεν ξερώ. Πάντως δεν μπορώ να πω οτι έχουμε τεραστια διαφορά ηλικίας , 4 χρόνια...
Ο αδερφούλης σου είναι ακόμα μικρός...'Αριστες σχέσεις απέκτησε με τον αδερφό μου καθώς πήγε λύκειο....Όχι είχαμε και χάλια αλλά σαν αδέλφια τσακωνόμασταν!Πάντως ποτέ δεν είχαμε καρφώματα...Πάντα ο ένας κάλυπτε τον αλλον και υπόστηρίζαμε τις αποφάσεις που πέρνει ο καθένας όταν τις θεωρούμε λογικές και οι γονεις παθαίνουν τριπλό εγκεφαλικό!

@Κλέφτρα:οι γονείς μου ειναι 45 και 50...άρα νεότατοι...Απλά έχω παρατηρήσει ότι είναι cool όταν αφορά τις φάσεις που κάνουν οι κολλητές μου και τις σχέσεις του...Σε εμένα το σκηνικό αλλάζει..Απαιτούν να βρω ένα παιδί να κάνω σοβαρότατη σχέση και να καταλήξω σε γάμο (αν και η μαμά μου το έχει ήδη βρει το γαμπρό )

@Michelle: Το ότι είναι γονείς δεν σημαίνουν ότι πάντα έχουν δίκαιο...Μερικά πράγματα φυσιολογικά για εμάς απλά τους φρικάρουν...Πλέον πιστεύω ότι πρέπει να ξέρουν τα πλέον απαραίτητα...εγώ πάντως τα σερβίρω σε μικρές δόσεις μην βαρυστομαχιάσουν

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 11:26, 22-07-05:

Vkey ο αδελφός του είναι 4 χρόνια μεγαλύερος όχι μικρότερος!

Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε στις 11:33, 22-07-05:

Αρχική Δημοσίευση από Vkey
Ο αδερφούλης σου είναι ακόμα μικρός...'Αριστες σχέσεις απέκτησε με τον αδερφό μου καθώς πήγε λύκειο....Όχι είχαμε και χάλια αλλά σαν αδέλφια τσακωνόμασταν!Πάντως ποτέ δεν είχαμε καρφώματα...Πάντα ο ένας κάλυπτε τον αλλον και υπόστηρίζαμε τις αποφάσεις που πέρνει ο καθένας όταν τις θεωρούμε λογικές και οι γονεις παθαίνουν τριπλό εγκεφαλικό!
4 χρόνια μεγαλύτερος είναι ο αδελφός , οχι μικρότερος

edit: τώρα πρόσεξα το μηνύμα της michelle :o

Παράθεση

gilie

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη gilie
H gilie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 435 μηνύματα.

H gilie έγραψε στις 12:00, 22-07-05:

πως μου ειχε ξεφυγει αυτο το ποστ? τεσπα. ημαμα μου ειναι εγω σε 22 χρονια ειμαστε πολυ κοντα απο οταν ημουν πιτσιρικι, οταν την κοιταζω ειναι σαν να διαβαζει την σκεψη μου, λογω ενος προβληματος υγειας που ειχε οταν ειμουν στην εφηβια απομακρινθηκαμε πολυ αλλα στα 16 μου μετακομισαμε οι δυο μας στην Αθηνα και μειναμε μονες στο σπιτι οπου και καταφερε να με πλησιασει ξανα...ο πατερας μου ειναι γ**ω τα παιδια, τον θαυμαζω απιστευτα, μου εμαθε το 70% αυτων που ξερω, εχουμε τα ιδια γουστα στην μουσικη, παμε σε συναυλιες, βγαινουμε πολυ συχνα μαζι αν και τωρα κανει πολυ παρεα με τον Γιωργο (ο αντρας μου) γιατι ταιριαζουν πολυ και ο μπαμπας μου δεν εχε γιο. Ειμαι το supprot team του εδω και χρονια και εχω απιστευτες αναμνησεις απο αγωνες αυτ/των κτλ. Οι γονεις μου δεν εχουν χωρισει αλλα 6 μηνες τον χρονο δε μενουν στην ιδια πολη...τρελοσογο...

Παράθεση

weak and powerless

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη weak and powerless
Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. . Έχει γράψει 1,432 μηνύματα.

O weak and powerless έγραψε στις 12:30, 22-07-05:

εμένα ο μπαμπάς μου έχει άστα να πάνε μυαλά . με τη μαμά κάτι γίνεται...

Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 12:50, 22-07-05:

4 χρόνια μεγαλύτερος είναι ο αδελφός , οχι μικρότερος

edit: τώρα πρόσεξα το μηνύμα της michelle :o
Ε...δεν το επισημάνατε...και δεν το ήξερα :o

Παράθεση

emufear

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη emufear
Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,209 μηνύματα.

O emufear έγραψε στις 12:53, 22-07-05:

Οι γονείς είναι γονείς και οι φίλοι είναι φίλοι (τι φιλόσοφος είμαι ρε πστ μου )..
Η συνεννόηση είναι μέτρια προς καλή και με τους δύο στα ίδια επίπεδα...

Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε στις 13:07, 22-07-05:

Αρχική Δημοσίευση από emufear
Οι γονείς είναι γονείς και οι φίλοι είναι φίλοι (τι φιλόσοφος είμαι ρε πστ μου )..
Όμως γιατί είναι αδύνατον οι γονείς να είναι ΚΑΙ φίλοι

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 13:08, 22-07-05:

Δεν είναι αδύνατον απλά είναι πολύ δύσκολο, ειδικά όταν υπάρχει μεγάλη διαφορά ηλικίας...

Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε στις 13:54, 22-07-05:

Δεν είναι αδύνατον απλά είναι πολύ δύσκολο, ειδικά όταν υπάρχει μεγάλη διαφορά ηλικίας...
Πόσο αντικειμενικός μπορείς να είναι ένας φίλος που προσπαθεί πάντα να σε κατευθείνει ? Οι γονείς μας για χρόνια σχεδιάζουν το μέλλον μας σύμφωνα με το πως εκείνοι το θέλουν και κάνουν κάποιες φορές τα πάντα για να το πετύχουν.
Πραγματικός φίλος είναι αυτός που δεν θέλει τίποτα απο εσένα δεν έχει κανένα συμφέρον, δεν έχει να περιμένει τίποτα αλλα είναι κοντά σου.

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 14:07, 22-07-05:

Γιάννη έχεις απόλυτο δίκιο. Θέλω ωστόσο να πιστεύω οτι υπάρχουν γονείς που θέλουν απλά να είναι τα παιδιά τους ευτιχισμένα με όποιο τρόπο αυτά διαλέξουν (στα πλαίσια του θεμιτού). Και ναι, σε αυτές τις περιπτώσεις, μπορούν να είναι φίλοι με τα παιδιά τους. Εγώ τουλάχιστον όταν κάνω παιδιά αυτό θα επιδιώξω...

Παράθεση

emufear

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη emufear
Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,209 μηνύματα.

O emufear έγραψε στις 14:17, 22-07-05:

Ο ρόλος των γονέων δεν ήταν ποτέ να είναι φίλοι μας...

Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε στις 14:22, 22-07-05:

Γιάννη έχεις απόλυτο δίκιο. Θέλω ωστόσο να πιστεύω οτι υπάρχουν γονείς που θέλουν απλά να είναι τα παιδιά τους ευτιχισμένα με όποιο τρόπο αυτά διαλέξουν (στα πλαίσια του θεμιτού). Και ναι, σε αυτές τις περιπτώσεις, μπορούν να είναι φίλοι με τα παιδιά τους. Εγώ τουλάχιστον όταν κάνω παιδιά αυτό θα επιδιώξω...
Μακάρι να το καταφέρεις και εγώ μαζί σου και εγώ θα ήθελα να είναι ευτιχισμένα αλλα πολύ φοβάμε ότι κάποια απο τα λάθη που έχουν κάνει οι δικοί μου θα τα κάνω και εγω. Στην τελική όταν σου έρχεται το 16 χρονο παιδί σου και σου λέει θέλω να γίνω συνοριοφύλακας, αστροναύτης, Ουκάς για παράδειγμα δεν νομίζω ότι θα υποστηρίξεις αυτή του την απόφαση. Σίγουρα υπάρχουν άνετοι γονείς και που είναι πολυ εντάξει με τα παιδιά τους αλλα ίσως και να είναι η εξαίρεση στον κανόνα

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 14:45, 22-07-05:

Εγω με τον πατεραμου παντος το εχουμε καταφερει α ειμαστε φιλοι! Αυτο ειναι πολυ καλο και πολυ ωραιο!

Και οσο για τα διαζυγια που ειχε γινει λογο πιο πριν, εμενα οι γονεις μου χωρισαν βασικα πριν απο 2 χρονια, οταν η μαμα, η αδερφη μου και εγω πηγαμε στην Σουηδια και ο πατερας μου εμεινε εδω για λογους οικονομικους με αποτερο σκοπο να ερθει αργοτερα αφου βρει δουλεια (καλη, δεν παρατας ετσι μια πιτσερια). Ελα ομως που τα πραγματα δεν πηγαν ετσι, η διαμονη μου στην σουηδια ηταν ενας εφιαλτης και ο μονος που με βοηθισε ηταν ο πατερας μου. Για 2 μηνες που ανεβικε και ιδε το τι γινετε εγω περνουσα αρκετα καλα, πριν και μετα ομως.... Και ευτιχος οταν τα ιδε κανονισε, εκλεισε ισειτιρια και ενα μηνα μετα κατεβικα και εγω. Μετα απο 3-4 μηνες αρχισαν η υπικες διαδικασιες και τωρα πλεων οι γονεις μου ειναι χορισμενοι. Βεβεα το τι παιχτικε απο πισω ειναι αλλο θεμα... Αλλα οπως και να εχει μετα απο αυτα που εγιναν χαιρομαι για τον πατερα μου που χωρισε, και για το αν ειναι χωρισμενοι η οχι εμενα το ιδιο μου κανει. Αλλωστε με τετιες αποστασης χωρισμενοι ξε χορισμενοι ουσιαστικα ειανι χωρισμενοι. Εγω παντος περναω πιο καλα απο ποτε

Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε στις 14:55, 22-07-05:

Πάντα είναι καλύτερο να χωρίζουν οι γονεις παρά να κάνουν την ζωή κόλαση στους εαυτούς τους η και στα παιδιά τους.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H kleftra οι φωνές στο κεφάλι της, της είπαν κι έγραψε στις 15:50, 22-07-05:

Αρχική Δημοσίευση από Vkey

@Κλέφτρα:οι γονείς μου ειναι 45 και 50...άρα νεότατοι...Απλά έχω παρατηρήσει ότι είναι cool όταν αφορά τις φάσεις που κάνουν οι κολλητές μου και τις σχέσεις του...Σε εμένα το σκηνικό αλλάζει..Απαιτούν να βρω ένα παιδί να κάνω σοβαρότατη σχέση και να καταλήξω σε γάμο (αν και η μαμά μου το έχει ήδη βρει το γαμπρό )

@Michelle: Το ότι είναι γονείς δεν σημαίνουν ότι πάντα έχουν δίκαιο...Μερικά πράγματα φυσιολογικά για εμάς απλά τους φρικάρουν...Πλέον πιστεύω ότι πρέπει να ξέρουν τα πλέον απαραίτητα...εγώ πάντως τα σερβίρω σε μικρές δόσεις μην βαρυστομαχιάσουν
Εμ...το σχόλιο ότι οι νέοι γονείς είναι πιο κοντά στα παιδια τους το έγραψα ειρωνικά γιατί τουλάχιστον στη δική μου περίπτωση είχα περισσότερη κατανόηση απο τον πατέρα μου με τον οποίο έχω 35 χρόνια διαφορά παρα απο την μητέρα μου που έχω μόνο 23.

Παράθεση

giostau

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη giostau
Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 763 μηνύματα.

O giostau έγραψε στις 16:13, 22-07-05:

Με κανέναν από τους δυο γονείς μου δεν έχω πολύ καλές σχέσεις. Εντάξει δεν είναι ότι δεν μιλάμε, αλλά όσο μπορώ το αποφεύγω. Μου δημιουργούν απίστευτη πίεση! Με κάνουν να νιώθω πολύ άσχημα. Εντάξει δεν είμαι και το καλύτερο παιδί του κόσμου(ασχολίαστο), αλλά το έχουν παρακάνει! Οπότε ευτυχώς που σπουδάζω μακριά από το σπίτι και η επικοινωνία μας συνοψίζεται στα βασικά: "είσαι καλά;" "έχεις λεφτά;" "πότε θα πάρεις επιτέλους πτυχίο;" (το χειρότερό μου!). και άλλα τέτοια!

Βασικά πιστεύω ότι δεν φταίνε τόσο πολύ οι ίδιο, αλλά η κοινωνία. Οι γονείς μου είναι λίγο πάνω απο 50 και οι δύο, το οποίο σημαίνει ότι η εποχή που ήταν στην ηληκία μου (25), η κοινωνία ήταν τελείως διαφορετική και έχουν ην εντύπωση ότι πρέπει να κάνουμε όσα έκαναν αυτοί, ή ακόμα χειρότερα όσα δεν κατάφεραν να κάνουν λόγω των συνθηκών (και δεν αναφέρομαι φυσικά σε ταξίδια, διακοπές και λοιπά ευχάριστα...). Δεν μπορούν (ή δεν θέλουν να καταλάβουν ότι οι απαιτήσεις της εποχής είναι διαφορετικές...

ΥΓ.>Δεν σιχένεστε οποιαδήποτε φράση λένε η οποία ξεκινάει: "Εγώ στην ηληκία σου...";;;;;;

Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε στις 16:17, 22-07-05:

Αρχική Δημοσίευση από giostau
Με κανέναν από τους δυο γονείς μου δεν έχω πολύ καλές σχέσεις. Εντάξει δεν είναι ότι δεν μιλάμε, αλλά όσο μπορώ το αποφεύγω. Μου δημιουργούν απίστευτη πίεση! Με κάνουν να νιώθω πολύ άσχημα. Εντάξει δεν είμαι και το καλύτερο παιδί του κόσμου(ασχολίαστο), αλλά το έχουν παρακάνει! Οπότε ευτυχώς που σπουδάζω μακριά από το σπίτι και η επικοινωνία μας συνοψίζεται στα βασικά: "είσαι καλά;" "έχεις λεφτά;" "πότε θα πάρεις επιτέλους πτυχίο;" (το χειρότερό μου!). και άλλα τέτοια!

Βασικά πιστεύω ότι δεν φταίνε τόσο πολύ οι ίδιο, αλλά η κοινωνία. Οι γονείς μου είναι λίγο πάνω απο 50 και οι δύο, το οποίο σημαίνει ότι η εποχή που ήταν στην ηληκία μου (25), η κοινωνία ήταν τελείως διαφορετική και έχουν ην εντύπωση ότι πρέπει να κάνουμε όσα έκαναν αυτοί, ή ακόμα χειρότερα όσα δεν κατάφεραν να κάνουν λόγω των συνθηκών (και δεν αναφέρομαι φυσικά σε ταξίδια, διακοπές και λοιπά ευχάριστα...). Δεν μπορούν (ή δεν θέλουν να καταλάβουν ότι οι απαιτήσεις της εποχής είναι διαφορετικές...

ΥΓ.>Δεν σιχένεστε οποιαδήποτε φράση λένε η οποία ξεκινάει: "Εγώ στην ηληκία σου...";;;;;;
Λες να τα πείς και εσύ στα δικά σου παιδιά ? Την διαφορά που έχεις με τους γονείς σου θα την έχεις και εσύ με τα δικά σου παιδιά το κακό είναι ότι κάποιες φορές αυτά που φοβόμαστε τα λουζόμαστε!

Παράθεση

giostau

Διάσημο Μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 763 μηνύματα.

O giostau έγραψε στις 16:21, 22-07-05:

Λες να τα πείς και εσύ στα δικά σου παιδιά ? Την διαφορά που έχεις με τους γονείς σου θα την έχεις και εσύ με τα δικά σου παιδιά το κακό είναι ότι κάποιες φορές αυτά που φοβόμαστε τα λουζόμαστε!
Δυστυχώς πολύ φοβάμαι ότι θα το κάνω (χωρίς να το θέλω)! Γι' αυτό έγραψα ότι πιστεύω πως το φταίξιμο δεν είναι εξολοκλήρου των γονιών.

Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε στις 16:23, 22-07-05:

Αρχική Δημοσίευση από giostau
Δυστυχώς πολύ φοβάμαι ότι θα το κάνω (χωρίς να το θέλω)! Γι' αυτό έγραψα ότι πιστεύω πως το φταίξιμο δεν είναι εξολοκλήρου των γονιών.
και εγω της ίδια άποψης έιμαι καλά έκανες και άφησες και μια πισινή!

Παράθεση

giostau

Διάσημο Μέλος

O giostau έγραψε στις 16:26, 22-07-05:

και εγω της ίδια άποψης έιμαι καλά έκανες και άφησες και μια πισινή!
χαίρομαι που συμφωνούμε!

Παράθεση

bunny217 (Ποιός Ξέρει???)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη bunny217
H Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 1,606 μηνύματα.

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε στις 21:11, 22-07-05:

Νομίζω ήρθα να κάνωτην διαφορά
Με τους γονείς μου έχω ΤΕΛΕΙΑ σχέση.
Με τη μαμα μου είμαστε σαν κολητές λέμε τα πάντα,όταν λέμε τα πάντα τα πάντα.έχουμε 18 χρόνια διαφορά αυτό δεν νομίζω πως παίζει ρόλο γιατί είναι στο χαρακτήρα του ανθρώπου και η αδερφή νμου που είναι πιο μικρή 7 χρόνια και με αυτήν έτσι είναι. είναι ανοιχτόμυαλη, και οι 2 γονείς μου δεν με αντιμετώπισαν ποτέ σαν μικρό ακόμα και οταν ημουν μικρό. πάντα είχα δικες μου επίλογες και τις δεχονταν λέγοντας μόνο την γνώμη τους χωρίς να μου την επιβλαλλουν.
Με την αδερφή μου είμαστε παρα παρα πολύ δεμένες και ας έχουμε 7 χρόνια διαφορά.Πάντα υποστηρίζει η μια την άλλη αν και δεν είναι ανάγκη γιατί δεν έχουμε συγκρούσεις.

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 21:56, 22-07-05:

Πώωω βρε bunny εσύ πρέπει να είσαι ο πιο ευτυχισμένος άνθρωπος του κόσμου! (δεν το λέω ειρωνικά).

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,593 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 22:18, 22-07-05:

Με κανέναν από τους δύο.

Παράθεση

YoMaNaTiOn

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη YoMaNaTiOn
Ο YoMaNaTiOn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια . Έχει γράψει 401 μηνύματα.

O YoMaNaTiOn έγραψε στις 03:29, 23-07-05:

Με τη μητέρα μου τα πάω καλύτερα, όπως τα περισσότερα αγόρια πιστεύω...

Χωρίς βέβαια να τα πάω άσχημα και με τον πατέρα μου.

Παράθεση

gilie

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη gilie
H gilie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 435 μηνύματα.

H gilie έγραψε στις 07:47, 23-07-05:

@ yiannis & giostau

η μητερα μου δεν ειχε και ακομη δλδ δεν εχει καλες σχεσεις με τους γονεις της, επικοινωνια 0, ξυλο, αυστηροτητα κτλ...ακομη και τωρα που ειναι 48 χρονων γυναικα δεν καπνιζει μπροστα στον πατερα της...πολυ κουλες καταστασεις, ομως εκεινη ακριβως επειδη το περασε ολο αυτο και το ξερει δεν το επανελαβε μαζι μας, εκανε το αντιθετο με τα παιδια της και αυτο πιστευω οτι γινετε οταν φτανεις σε μια φαση και εχεις την δυνατοτητα να κρινεις με ψυχραιμια τους γονεις σου να απορυψεις αυτο που εκεινοι εκαναν και να εφαρμοσεις αυτο που εσυ διαλεγεις για τα παιδια σου.

Παράθεση

Scandal (Πέτρος)

Tech Manager

Το avatar του χρήστη Scandal
Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 3,016 μηνύματα.

O Scandal έγραψε στις 09:40, 23-07-05:

Εγώ τα πηγαίνω πολύ καλά με τη μάνα μου, και λιγότερο καλά με το πατέρα μου. Αλλά ένα πράγμα έχω να πω... δε με ξέρουνε καθόλου καλά, [το πολύ 15% ]. Δε συζητάω τίποτα μαζί τους σε ότι αφορά το προσωπικό τομέα, και όταν με ρωτάνε, το αποφεύγω επιθετικά.
Ποιο αυστηρή είναι η μάνα μου.
Απο την άλλη, έχω μια αδελφή [19 χρονών] , η οποία, συζητάει με τη μάνα μου τα προσωσπικά της... ενώ ο αδελφός μου [14 χρονών], πιστεύω ότι μιλάει με τους γονείς μου [αν και είναι πολύ μικρός, κάτι λίγα τα λέει]. Με την αδελφή μου τα πάω καλά ενώ με τον αδελφό μου χάλια...
Αλλά εμένα δε με νοιάζει που δε τους λέω τίποτα [και δικαιολογημένα], καθώς έχω το κεφάλι μου ήσυχο...

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Scandal : 23-07-05 στις 09:42.
Παράθεση

antonis_wrx

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη antonis_wrx
Ο antonis_wrx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών . Έχει γράψει 116 μηνύματα.

O antonis_wrx έγραψε στις 15:48, 23-07-05:

με κανέναν από τους δυο. Περνάνε φάσεις που ο ένας είναι πιο συζητίσμος, δείνχνει μεγαλύτερη κατανόηση από τον άλλον. Δεν ξέρω γιατί αλλάζουν τόσο. Όπως φυσάει ο άνεμος είναι. Τουλάχιστον έχω την αδέρφη μου και κάνουμε πλάτες ο ένας στο άλλον και βοηθάμε την κατάσταση.

Παράθεση

nv

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη nv
H nv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών , επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 318 μηνύματα.

H nv έγραψε στις 23:53, 24-07-05:

Με την μητέρα μου τα πάμε πολύ καλά, εκτός από μικροτσακωμούς που έχουμε. Ο μπαμπάς μου είναι λίγο στον κόσμο του και ο αδερφός μου αν και με αγαπάει μου βγάζει το λάδι με τις ιδιοτροπίεσ του!!!!!

Παράθεση

drunk (Γκίκω)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη drunk
H Γκίκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 210 μηνύματα.

H drunk έγραψε στις 09:06, 27-07-05:

Μεγάλωσα με τη μητέρα μου και παρόλο που επέλεξε να γίνει ανύπαντρη μητέρα σε μια εποχή που οι κοινωνικές συνθήκες ήταν πολύ πιο αυστηρές και ήταν πολύ "προχωρημένο" αυτό που έκανε για την εποχή της , βλέπω ότι πλέον δεν είναι το ίδιο ανοιχτόμυαλη ,κάτι που με κάνει να φοβάμαι ότι αθέλητα όταν φτάσω στην ηληκία της κι εγώ κάπως έτσι θα γίνω ό,τι κι αν λέω τώρα,μήπως τελικά αυτή είναι η φυσική ροή των πραγμάτων...

Πάντως εδώ και 3 χρόνια που μένω μόνη μου τα πάμε περίφημα , εκτός από κάτι τηλεφωνήματα μέσα στην άγρια νύχτα που με ρωτάνε "πότε θα γίνει γιαγιά "

Παράθεση

Kaimaktsalan

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Kaimaktsalan
Ο Kaimaktsalan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 96 μηνύματα.

O Kaimaktsalan έγραψε στις 11:50, 17-08-05:

τωρα που πεθανε ο πατερας μου μενω με την μανα μου
( εσεις με πιον λετε να συννενοουμε)

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 11:54, 17-08-05:

Συλληπητήρια για τους γονείς σου...

Άσχετο, αλλά για να βάλεις emoticon δεν είναι ο,τι καλύτερο να τα σέρνεις απο κάτω γιατι στα mail ειδοποίησης εμφανίζονται σαν links για την εκάστοτε εικόνα. Υπάρχουν πολύ περισσότερα αν κάνεις κλικ στο μενου με το δίπλα σε αυτό με το ψαλίδι.

Παράθεση

Maggie

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Maggie
H Maggie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 499 μηνύματα.

H Maggie έγραψε στις 23:14, 29-08-05:

Με τη μητέρα μου και πραγματικά δεν ξέρω το γιατί ...Με τον πατέρα μου μοιάζουμε περισσότερο αλλά τέλος πάντων..

Παράθεση

lila

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη lila
H lila αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών . Έχει γράψει 20 μηνύματα.

H lila έγραψε στις 01:10, 30-08-05:

ο πατερας μου δε μου μιλαει επιδη πρωχθες που ζςγραφιζα στο δωματιο μου τον εδιωξα...αλλα κατα τα αλλα εχω πολυ καλεσ σχεσεισ και με τους δυο...

Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε στις 01:14, 30-08-05:

Και σου κρατάει κακία ακόμη για κάτι τέτοιο ; Λογικά πάλι σε ελάχιστο καιρό θα είστε όπως πρίν ...

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους