Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,108 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,313 μηνύματα σε 74,663 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Με ποιον από τους δύο γονείς σας μπορείτε να συνεννοηθείτε καλύτερα;

lila

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη lila
H lila αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών . Έχει γράψει 20 μηνύματα.

H lila έγραψε στις 01:17, 30-08-05:

Μία φορά που είχαμε τσακωθεί χοντρά δεν μου μίλαγε για πάνω από 1 μήνα...
Τι να κάνω.. ελπίζω!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Γιώργος : 13-08-07 στις 21:31. Αιτία: Greeklish.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

billthevampire

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη billthevampire
Ο billthevampire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 210 μηνύματα.

O billthevampire έγραψε στις 03:30, 30-08-05:

Εγώ ζω με τη μάνα μου αλλά με κανέναν δεν μπορώ να συννενοηθώ και οι δύο μου σπαν τα νεύρα γι' αυτό θέλω να πάω σε ένα βουνό ... Γιατί είμαι ο χουλκ.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Chris

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Chris
H Chris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22 μηνύματα.

H Chris έγραψε στις 08:49, 30-08-05:

Δυστυχώς τον μπαμπάκα μου τον έχω χάσει...
Πέραν του οτι τον λάτρευα, ήταν και αυτός που με καταλάβαινε και με κάλυπτε σε όλα...
Τώρα μένω με την μαμά μου και πλέον, μετά από πολύ κόπο, τον πρώτο λόγο τον έχω εγώ στο σπίτι..
Νομίζω οτι τα πάμε αρκετά καλά..
Η αδερφή μου έχει παντρυτεί, αλλά πρέπει να πω οτι όταν ζούσαμε όλοι μαζί ήταν πάντα στο πλάι μου και με βοηθούσε σε όλα...

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

weak and powerless

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη weak and powerless
Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. . Έχει γράψει 1,432 μηνύματα.

O weak and powerless έγραψε στις 09:55, 30-08-05:

εγώ με τη μαμάμ περισσότερο, ο μπαμπάς είναι... περίπτωση .

Παράθεση

billpapad

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη billpapad
Ο billpapad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 14 μηνύματα.

O billpapad έγραψε στις 13:14, 30-08-05:

Κι εγώ με τη μανα μου

Παράθεση

Bill_1992 (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Bill_1992
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,341 μηνύματα.

O Bill_1992 σκέφτηκε και έγραψε στις 13:08, 26-01-06:

Με το μπαμπά μου εγώ.

Παράθεση

ines (Ινές)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ines
H Ινές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 204 μηνύματα.

H ines έγραψε στις 15:27, 27-01-06:

εγω μαλλον τα παω μια χαρα και με τους δυο. ειναι που ειναι ανοιχτα μυαλα και γελαμε πολυ μεσα στο σπιτι, οποτε δεν υπαρχει πολυς τσακωμος.
αλλωστε, τα τεσσερα αδερφια μου τρωνε οσο βρισιμο υπαρχει κι εμενα με εχουν σαν την Αγια Πρωτοτοκη , Ογδοο, Ενατο Και Εβδομηκοστο θαυμα του κοσμου!!!
μεχρι και για τα αισθηματικα μου ξερουν (περιληπτικα ομως... )

Παράθεση

Dare-Devil (Πάνος)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Dare-Devil
Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 561 μηνύματα.

O Dare-Devil έγραψε στις 15:15, 28-01-06:

Οτι με απασχολει και οτι θελησω πάντα στην μανα μου θα παω.Απο τον πατερα μου δεν περιμενω να με κατανοησει αφου ειναι αυτο που λεμε κλειστο μυαλό...
Φοβαται τις αλλαγες και ποτε γενικως δεν καθεται να δει ενα θεμα απο ολες τις οπτικες γωνίες.Ενω η μάνα μου ξέρει να με κατατοπησει σωστα και καθεται να ακουσει την αποψη μου πανω σε οποιοδηποτε θέμα.

Παράθεση

Jason93 (Ιάσων)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Jason93
Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 203 μηνύματα.

O Jason93 έγραψε στις 23:23, 28-01-06:

Τα πάω το ίδιο καλά και με τους δύο γονείς μου

Παράθεση

tserno (Βασίλης)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη tserno
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 138 μηνύματα.

O tserno έγραψε στις 15:08, 05-02-06:

Γενικα τα πάω καλα και με τους δυο....βεβαια ο καθενας εχει τις ώρες του.... ο καθενας ειναι καλύτερος σε διαφορετικά πραγματα.....

ο πατερας μου ειναι ανθρωπος γενικά δυνατός και μπορείς να στηριχτείς πάνω του αλλα δεν ειναι ο καλύτερος για συζήτηση ωστε να σε συμβουλεψει σε προσωπικά θεματα αφου μπορεί να γίνει εκνευριστικά απολυτος ορισμενες φορες

Η μάνα μου απο την αλλη ειναι πιο συζητησιμη οποτε θα ακουσει πιο ευκολα εστω και αν διαφωνει αυτο που θέλεις να πεις αλλα υπερβολικά αγχώδης

Γενικα γελαμε και με τους δύο.....απλα υπαρχουν στιγμες που δεν παλευεται η κατασταση

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

burbuja

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη burbuja
H burbuja αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 463 μηνύματα.

H burbuja έγραψε στις 17:29, 12-03-06:

Και οι 2 γονείς μου είναι ανοιχτόμυαλοι,ίσως επειδή είναι αρκετά νέοι και σ'αυτό είμαι τυχερή..αυτό δεν σημαίνει όμως,ότι δεν είναι και αυστηροί εκεί που -συνήθως- πρέπει.. επειδή λοιπόν,μένω μαζί με την μητέρα μου,σίγουρα εκείνη είναι πιο αυστηρή απ'ό,τι ο πατέρας μου,αλλά εκείνη είναι επίσης,που με καταλαβαίνει απόλυτα και που μπορούμε να συνεννοηθούμε..με τον πατέρα μου,δεν ξέρω γιατί,αλλά δεν συνεννοούμαστε με τίποτα..συνήθως ισχύει το γνωστό "άλλα λέει η θεια μου,άλλα ακούν τ'αυτιά μου..!"...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

lilith (Ισιδώρα Π.)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη lilith
H Ισιδώρα Π. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας . Έχει γράψει 280 μηνύματα.

H lilith έγραψε στις 04:30, 15-07-06:

Και οι δύο γονείς μου, για την ηλικία τους μάλιστα, μπορώ να πω, πως μπορούσαν να χαρακτηριστούν ανοιχτόμυαλοι...

Ο πατέρας μου, ήταν πάντα πιο διακριτικός... και ίσως και περισσότερο συζητήσιμος, δυστυχώς όμως τώρα έχει πολλά προβλήματα υγείας, πράγμα που μας στερεί τις ιδιαίτερα σοβαρές συζητήσεις...

Την μαμά μου δυστυχώς την έχω χάσει...

Όμως αξίζει να αναφερθώ στη σχέση μας, επειδή θεωρώ πως ήταν πολύ ιδιαίτερη...
Ήταν κυριολεκτικά, μια σχέση πάθους..., αφού ο χαρακτήρας της ήταν πολύ δυναμικός, υπερπροστατευτικός... και συγχρόνως πολύ κτητικός... απέναντι σε ότι αγαπούσε πολύ και ήταν άνθρωπος που λάτρευε όλη της την οικογένεια.
Αυτό είχε σαν αποτέλεσμα, να έχουμε περιόδους με άριστη επικοινωνία, αλλά και άλλες πάλι περιόδους με ομηρικούς καυγάδες και μεγάλες κόντρες, επειδή δεν ήταν δυνατόν να καταλάβει, ότι κάποιος άλλος..., θα μπορούσε να έχει οποιαδήποτε επιρροή..., πάνω στο παιδί της, πράγμα το οποίο κατά την γνώμη της, θα μπορούσε να γίνει αιτία, κάποια στιγμή να το προβληματίσει..., να το πληγώσει..., κλπ. κλπ. κλπ.

Όσο τώρα για τον αδελφό μου, μπορώ να πω ότι είναι ίδιος, στο χαρακτήρα..., με την μαμά μου και γι΄ αυτό και η σχέση μας και με εκείνον, δεν έχει σχεδόν ποτέ μέσο όρο, ή θα είμασθε πολύ αγαπημένοι, ή θα είμασθε σκοτωμένοι...

Το τελικό συμπέρασμα πάντως, διαβάζοντας και όλα όσα έχετε γράψει και εσείς παιδιά, που οι ηλικίες των γονιών σας ποικίλουν, είναι πως δεν είναι θέμα ηλικίας η επικοινωνία γονέα - παιδιού, αλλά καθαρά θέμα χαρακτήρα...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

misslittledevil

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη misslittledevil
H misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 1,677 μηνύματα.

H misslittledevil έγραψε στις 08:14, 15-07-06:

Αρχική Δημοσίευση από lilith
Το τελικό συμπέρασμα πάντως, διαβάζοντας και όλα όσα έχετε γράψει και εσείς παιδιά, που οι ηλικίες των γονιών σας ποικίλουν, είναι πως δεν είναι θέμα ηλικίας η επικοινωνία γονέα - παιδιού, αλλά καθαρά θέμα χαρακτήρα...

Εννοειται!!!

Παράθεση

lost_in_space

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη lost_in_space
Ο lost_in_space αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 256 μηνύματα.

O lost_in_space έγραψε στις 08:21, 15-07-06:

Πιο πολύ με τη μάνα μου γιατί ο πατέρας μου είναι νευρόσπαστος καράφλας!

Σε γενικά επίπεδα όμως δεν μπορώ να συννενοηθώ με κανέναν, αλλά τους λέω και άλλα καταλαβαίνουν με αποτέλεσμα "Για το καλό μου, ενέσεις, χάπια, ηλεκτροσόκ"

Παράθεση

adespoto

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη adespoto
H adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,321 μηνύματα.

H adespoto ειμαι ερωτευμένη!!!! έγραψε στις 13:48, 15-07-06:

Και με τους δύο, για άλλα θέματα με τη μητέρα μου και για άλλα με τον πατέρα μου

Παράθεση

giannisvitara

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη giannisvitara
Ο giannisvitara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται CAD/CAM Designer και μας γράφει απο Λυκόβρυση (Αττική). Έχει γράψει 195 μηνύματα.

O giannisvitara έγραψε στις 17:46, 15-07-06:

μόνο με τη μάνα μου

Παράθεση

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Demelene
Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών , επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,851 μηνύματα.

O Demelene έγραψε στις 12:36, 17-07-06:

Με κανέναν. Απλά ο πατέρας μου δεν με πρήζει διαρκώς!

Παράθεση

roz

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη roz
H roz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών . Έχει γράψει 13 μηνύματα.

H roz έγραψε στις 13:42, 17-07-06:

Με τον μπαμπά μου. Από μικρή μέχρι και τώρα .... (I love u Daddy )

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 11:51, 25-07-06:

Κι εγώ με τον μπαμπά γενικά, εκτός κι αν πρόκειται για γκομενικά, οπότε πάμε τρέχοντας στην μαμά, γιατί ο μπαμπάς δεν αντέχει στην ιδέα ότι κάποιος πηδ*** το κοριτσάκι του!

Παράθεση

Aria

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Aria
H Aria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 26 μηνύματα.

H Aria έγραψε στις 20:41, 05-08-06:

Με τη μητέρα μου μια χαρά, είναι πολύ μοντέρνα...

Παράθεση

QsLv

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη QsLv
Ο QsLv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 557 μηνύματα.

O QsLv σε ύφεση έγραψε στις 21:09, 05-08-06:

Και με τους δύο τα πάω μια χαρά, ευτυχώς... πάντα υπάρχει και καλύτερα φυσικά, αλλά μη γινόμαστε και πλεονέκτες τώρα!

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους