Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,108 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,305 μηνύματα σε 74,663 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Μικρές (ή και μεγαλύτερες) σπατάλες που μας ευχαριστούν!

underwater

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη underwater
H underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,498 μηνύματα.

H underwater έγραψε στις 13:10, 28-06-11:

Επηρεασμένη από την διαμάχη μου έχει ξεσπάσει για τα ακριβά και φθηνά ρούχα, σκέφτηκα να γράψουμε πού μας αρέσει να ξοδεύουμε τα περισσευούμενά μας (όσα μας μείνουν μετά την ψήφιση του Μεσοπρόθεσμου ). Μικρές σπατάλες που ξέρουμε ότι δεν είναι απαραίτητες, αλλά μας ευχαριστούν!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

10 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

vaggos-mvdr (vangelis)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη vaggos-mvdr
Ο vangelis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 93 μηνύματα.

O vaggos-mvdr έγραψε στις 13:40, 28-06-11:

Αρχική Δημοσίευση από underwater
Επηρεασμένη από την διαμάχη μου έχει ξεσπάσει για τα ακριβά και φθηνά ρούχα, σκέφτηκα να γράψουμε πού μας αρέσει να ξοδεύουμε τα περισσευούμενά μας (όσα μας μείνουν μετά την ψήφιση του Μεσοπρόθεσμου ). Μικρές σπατάλες που ξέρουμε ότι δεν είναι απαραίτητες, αλλά μας ευχαριστούν!
Ωραιο tread !

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Lorien
Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,294 μηνύματα.

O Lorien έγραψε στις 13:43, 28-06-11:

Σπιρτα Louis Vuitton. Μη γελατε. Ειναι πιο...εντεχνα, πιο ομορφα, και η φλογα που βγαζουν εχει ενα στυλ πιο εκλεπτυσμενο. Βεβαια για να αναψεις ενα τσιγαρο κοστιζει οσο ολο το πακετο τσιγαρα, αλλά αυτο που μετραει ειναι οτι οταν σε δουν να αναβεις με τετοιο, ...εχει αλλη γευση το τσιγαρο...νιωθεις αλλος ανθρωπος.

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Τάσος97 (CosmicFurnace)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Τάσος97
Ο CosmicFurnace αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,142 μηνύματα.

O Τάσος97 Vandaag ben ik broke έγραψε στις 13:47, 28-06-11:

χμμμμ για να σκεφτώ... πολλά λεφτά σπαταλώ στο e-smartmarket.gr αλλά τώρα δε νομίζω να καταφέρω...

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

IL PENSIERO

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη IL PENSIERO
H IL PENSIERO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 477 μηνύματα.

H IL PENSIERO έγραψε στις 13:47, 28-06-11:

Αρχική Δημοσίευση από Lorien
Σπιρτα Louis Vuitton. Μη γελατε. Ειναι πιο...εντεχνα, πιο ομορφα, και η φλογα που βγαζουν εχει ενα στυλ πιο εκλεπτυσμενο. Βεβαια για να αναψεις ενα τσιγαρο κοστιζει οσο ολο το πακετο τσιγαρα, αλλά αυτο που μετραει ειναι οτι οταν σε δουν να αναβεις με τετοιο, ...εχει αλλη γευση το τσιγαρο...νιωθεις αλλος ανθρωπος.
Έλα Lorien, είναι καλό θεματάκι, μην κάνεις πλάκα....πες στ' αλήθεια αν έχεις κάποια εξάρτηση που σε κάνει να ξοδεύεις κάτιτίς παραπάνω....

Λοιπόν εγώ έχω ένα κολληματάκι με τις ακριβές τσάντες, τα gadgets, τα κοσμήματα και τα καλλυντικά (κυρίως αρώματα).

Παράθεση

rakels (Ράκελ)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη rakels
H Ράκελ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 561 μηνύματα.

H rakels δεν υπάρχουν κανόνες, μα μόνο εξαιρέσεις έγραψε στις 14:10, 28-06-11:

μπλούζες. <3
αμέτρητες μπλούζες.
τιραντάκια, κοντομάνικες, μακρυμάνικες κλπ. κλπ.
είναι εξάρτηση

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

vaggos-mvdr (vangelis)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη vaggos-mvdr
Ο vangelis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 93 μηνύματα.

O vaggos-mvdr έγραψε στις 14:23, 28-06-11:

Μαλλον με κοροιδευεις . Δεν πειραζει καλα κανεις .

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 14:47, 28-06-11:

τιποτα..

αντε να πηρα καμια ηλεκτρονικη συσκευη ή για τον υπολογιστη μου που δεν ηταν τοσο χρησιμη τελικα
ή κανα εργαλειο οχι τοσο χρησιμο

Παράθεση

αδαμαντια52071 (νυσταλέα)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη αδαμαντια52071
H νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,636 μηνύματα.

H αδαμαντια52071 έγραψε στις 14:47, 28-06-11:

Eξαρτηση?

Στα rock μπιχλιμπιδια.
Κολιε ασημενια στο λαιμο με νεκροκεφαλες,αγγελους πανω σε μπιλια ,αγγελους σκετους,ηλιους,γιν-γιανγκ κλπ κλπ κλπ
Σκουλαρικια ασημενια κρικοι απλοι -συνθετοι κλπ κλπ κλπ.Παλι στο ιδιο στυλ.
Δαχτυλιδια(αυτο πιο σπανιο)βερες,τριβερα,με νεκροκεφαλες ,με πετρες κλπ κλπ κλπ

Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

O Lorien έγραψε στις 15:00, 28-06-11:

Σορρυ Βαγγελη, ηταν αυθορμητο. Αλλα οχι ανουσιο.

Να πω και σοβαρα :

1.μαζευω ψαγμενα (συνηθως χιουμοριστικα) t-shirts
2.ξοδευω οσο μπορω σε ειδη bowling (μπαλες κυριως)
3.βελτιωση αυτοκινητου
4.εχω παρει ενα σκακι με θεμα Ναπολεοντα απο Γερμανια που ειναι δλδ κ διακοσμητικο (μαρεσουν κι αλλα, αλλά το ματι πεφτει στα πανακριβα)
5.κανω συλλογη απο περιεργα usb flash drives.

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 15:02, 28-06-11:

3.βελτιωση αυτοκινητου
καλοο..
αλλα τοσο ακριβο που ακομα δεν μπορω να το κανω..

πιο φτηνο και ευκολο ειναι η αναβαθμιση του υπολογιστη.

Παράθεση

αδαμαντια52071 (νυσταλέα)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη αδαμαντια52071
H νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,636 μηνύματα.

H αδαμαντια52071 έγραψε στις 15:07, 28-06-11:

Ο αδελφος μου μαζευει κασκολ ομαδων

Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

H underwater έγραψε στις 16:05, 28-06-11:

• Ταξίδια. Είναι το μεγάλο μου μεράκι! Αγαπώ πολύ να πηγαίνω σε μακρινούς προορισμούς και να βλέπω διαφορετικές παραστάσεις! Βέβαια το ψάχνω αρκετά και δεν έχω κανέναν ενδοιασμό στο να στηρίξω αεροπορικές εταιρείες/ταξιδιωτικά γραφεία του εξωτερικού αν το συγκεκριμένο ωφελεί την τσέπη μου.
  • Βιβλία. Επίσης κόλλημα! Από λογοτεχνικά, φιλοσοφικά, τέχνης, μαγειρικής ως επιστημονικά για τις σπουδές και την δουλειά μου. Κι εκεί βέβαια το ψάχνω (ας πούμε αγγλόφωνα αγοράζω όσο μπορώ από το πρωτότυπο. Η τιμή είναι σαφώς χαμηλότερη, plus όταν διαβάζεις από μετάφραση πάντα κάτι χάνεται).
  • Εστιατόρια. Αν και συνήθως προσπαθώ να βρίσκω value for money επιλογές (άλλωστε μπορείς να βρεις καλή κουζίνα χωρίς να πληρώσεις μισό μηνιάτικο), κάπου-κάπου θα πάω και σε κάτι gourmet και ακριβό. Από την άλλη δεν έχω κανένα κόλλημα να πάω σε ακριβό bar. Όλο σε κάτι καταγώγια πηγαίνω ή άντε σε μερικά μοδάτα "εναλλακτικού στυλ".
  • Από ηλεκτρονικές συσκευές δεν έχω κάποιο ιδιαίτερο κόλλημα, εκτός από όσες σχετίζονται με κουζίνα/μαγειρική και το laptop μου. Έχω βάλει στο μάτι τα ψυγεία Smeg για παράδειγμα, αλλά σε τηλεόραση ας πούμε ή ηλεκτρική σκούπα την δουλειά τους να κάνουν και δεν με νοιάζει!
  • Σε ρούχα κάνω μικροσπατάλες επειδή θέλω να έχω πολλά, όμως δεν ψωνίζω ιδιαίτερα ακριβά (άλλωστε τις περισσότερες αγορές μου τις κάνω από το Internet και στο εξωτερικό δεν παίζει τόση εκμετάλλευση όσο εδώ). Σχεδιαστών ναι, ψωνίζω, αλλά αυστηρά και μόνο από εξωτερικό (outlets και λοιπά. Όταν δεις σε πόσο εξευτελιστική τιμή αγοράζεις κάτι εκεί αισθάνεσαι απλά μ@λ@κ@ς να αγοράσεις το αντίστοιχο εδώ).
Η σπατάλη που κάνω συνέχεια πάντως είναι συγκεκριμένη, δεν με ευχαριστεί καθόλου, αλλά λόγω του ότι δεν οδηγώ, οι συγκοινωνίες στην περιοχή μου δεν είναι καλές και τα πόδια μου μετά από 15 ώρες στον δρόμο δεν με βαστούν, αναγκάζομαι να την κάνω. Λέγεται ταξί.

7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

O Lorien έγραψε στις 16:14, 28-06-11:

Αρχική Δημοσίευση από Άγγελος
καλοο..
αλλα τοσο ακριβο που ακομα δεν μπορω να το κανω..

πιο φτηνο και ευκολο ειναι η αναβαθμιση του υπολογιστη.
Ειναι οσο ακριβο θελεις ή μπορεις να διαθεσεις. Αλλοι κανουν μικρα, αλλοι μετρια, αλλοι εχουν δωσει και 2 φορες την αξια του ατυοκινητου (μεγαλη αρρωστια).

Εκανα και υπολογιστη βελτιωσεις, αλλα παει καιρος. Ο τελευταιοο ηταν ο Pentium 4 που απο 2.400Mhz τον δουλευα 3.200Mhz. (κι αν ειχα καλυτερη ψηξη θα πηγαινε 3.400).

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 16:36, 28-06-11:

Θα αλλάξω τον τίτλο και θα του δώσω την ονομασία ''κολλήματα'' γιατί αντιπροσωπεύει καλύτερα τα δικά μου Κατα καιρούς κολλάω και με κάτι ή με μια ιδέα. Σε κάποια μου φεύγει, σε κάποια όχι. Καποια απο αυτά χρειάζονται χρήματα, κάποια άλλα όχι. Θα αναφέρω αυτά που θέλουν χρήματα γιατί άμα γράψω τα υπόλοιπα θα ξημερώσουμε

-Ταξίδια, ω, έχω γυρίσει αρκετά και θα συνεχίζω να το κάνω όσο είμαι εν ζωή. Κόλλημά μου να πηγαίνω σε διαφορετικά μέρη κάθε φορά
-Κούπες απο τα ταξίδια, όσο να'ναι δεν είναι απαραίτητες τόσες που έχω μαζέψει
-Δαχτυλίδια, άλλοτε μικρά άλλοτε μεγάλα, άλλοτε κομψά άλλοτε ιδιαίτερα
-Βιβλία. Δε δανείζομαι αλλά τα αγοράζω (κι απο εξωτερικό αν δεν τα βρίσκω εδώ) και σημειώνω πανω σε αυτά
-DVDs. Οπου περιοδικό με ταινίες, το αγοράζω, όπου πλανόδιοι με ταινίες, αγοράζω. Δεν κατεβάζω, βαριέμαι
- Περιοδικά. Καθε μήνα εδω και πάρα πολλά χρόνια αγοράζω, μπορεί και συχνότερα. Εχω συγκεκριμένο χώρο που βρίσκονται όλα τα περιοδικά μου, με σελιδοδείκτες, τοποθετημένα ανάλογα τις εκδόσεις, το ύφος και την ημερομηνία
- Κρέμες σώματος, σε όλες τους συνδυασμούς σε μυρωδιές
- Γυαλιά ηλίου και ρολόγια σε διαφορετικά χρώματα και στυλ, τα χρησιμοποιώ σαν αξεσουαρς, εκτός απο κάποια διαχρονικά κομμάτια
- Σοκολάτες. Δοκιμασμένες όλες οπουδήποτε κι αν βρεθώ σε κάθε συνδυασμό
-Φουλαρια, πασμίνες, μαντήλια, παρεό

Αμα μου έρθουν άλλα, θα ρθω να πω

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

H underwater έγραψε στις 16:47, 28-06-11:

Πώς τα ξέχασα; Κι εγώ. Παλιά ήμουν φανατική με το Cosmopolitan. Τώρα είμαι κολλημένη με κάποια Βρετανικά (παίρνω κάθε μήνα Glamour, Company και In Style και σε ηλεκτρονική μορφή έχω συνδρομή στο Wanderlust). Και ελληνικά βέβαια αγοράζω, με μεγαλύτερη αγάπη στο περιοδικό του Παρλιάρου.

Παράθεση

Giannoutas

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Giannoutas
Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,175 μηνύματα.

O Giannoutas Μη μου τους όρχεις τάραττε !!! έγραψε στις 16:55, 28-06-11:

Ευτυχως τιποτα

Οσα χρηματα διαθετω για σπαταλη τα ξοδευω στην διασκεδαση μου

Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

O Lorien έγραψε στις 17:38, 28-06-11:

Μind, καλυτερα μην πολυαλλαζεις τιτλους γιατι θα γινει τεραστιο το θεμα κ οι λιστες. Πχ ταξιδια λατρευω κι εγω, αλλά δεν εβαλα , γιατι θεωρησα οτι ηθελε να λεμε αντικειμενα, λογω του αλλου τοπικ.

Α και κουπες που κ που μαζευω γιατι το ξεκινησε η μαδερ, και εχουμε μια μικρη συλλογη, μερικες που μπορουν να βρεθουν ειναι οντως πετυχημενες.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Lorien : 28-06-11 στις 20:56.
Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

H underwater έγραψε στις 17:51, 28-06-11:

Mind, καλυτερα μην πολυαλλαζεις τιτλους γιατι θα γινει τεραστιο το θεμα κ οι λιστες. Πχ ταξιδια λατρευω κι εγω, αλλά δεν εβαλα , γιατι θεωρησα οτι ηθελε να λεμε αντικειμενα, λογω του αλλου τοπικ.
Ποιού topic; Όχι, δεν είχα σκεφτεί μόνο αντικείμενα, αλλά οτιδήποτε χρειάζεται να πληρώσεις για να το αποκτήσεις.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Myrtle : 28-06-11 στις 21:13. Αιτία: διορθωση του ονοματος στην παραθεση! ζητηθηκε απο χρηστη!!
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,916 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 01:45, 29-06-11:

Λεπον...
1. Κουπες απο ταξιδια δικα μου. (μεταξυ μας...ξοδευονται και φιλοι, συγγενεις γι αυτο μου το κολλημα για να μην πω και γι αυτα που θα ακολουθησουν! )
2. Κερια
3. Βιβλια
4. Παπουτσια
5. Γυαλια ηλιου
6. Αρωματα
7. Εστιατορια
8. Μαγιω

...και η αληθεια ειναι οτι η λιστα ειναι αρκετα μεγαλυτερη...γενικοτερα ειμαι τρομερα σπαταλη. Το πορτοφολι μου ειναι μονιμως τρυπιο. Οταν κι εαν γεμιζει, αδειαζει.

Παράθεση

moonlight

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη moonlight
H moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,526 μηνύματα.

H moonlight έγραψε στις 08:14, 29-06-11:

-σε περιοδους εκπτωσεων ειδικα δεν μπορω να συγκρατηθω και αγοραζω πολλα ρουχαλακια, παπουτσακια, τσαντες κλπ
-ειδη κουζινας, οτι εχει να κανει με κουζινα απο πιατακι μεχρι συσκευη
-ειδη κηπου, φυτα, γλαστρες, κρεμαστα και δαπεδου ομορφα διακοσμητικα για κερια
-βιβλια, πολλα βιβλια
-εργαλεια εχω πια και ηλεκτρικο κατσαβιδι με ολες τις μυτες σε βαλιτσακι!
-μανω ( αν και κατα περιοδους ειμαι φανατικη νυχοφαγου)
-μαυρα σκετα μικρα κοτσιδακια πως τα λετε για τα μαλια γιατι μια ζωη τα χανω
-οτι και να παθει καποιος εχω το καταλληλο φαρμακο σπιτι

*αλλα ας μου εξηγησει καποιος το παρακατω τεραστιο κολλημα που εχω εγω γιατι δεν καταφερα εγω να το εξηγησω

- καλλυντικα, πολλα καλλυντικα (σκιες, μολυβια, κραγιον, ρουζ, κρεμες κλπ) ολος ο χοντος μεσα στο σπιτι και μονιμως εγω ομως ειμαι αβαφτη

-

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 15:29, 29-06-11:

Αρχική Δημοσίευση από moonlight
-μαυρα σκετα μικρα κοτσιδακια πως τα λετε για τα μαλια γιατι μια ζωη τα χανω
Κοκκαλάκια τα λέω ή λαστιχάκια Κι εγώ κάνω συλλογή απο μαύρα γιατί κι εγώ τα χάνω μονίμως. Στο λεβιέ ταχυτήτων υπάρχει πάντα ένα εφεδρικό

*αλλα ας μου εξηγησει καποιος το παρακατω τεραστιο κολλημα που εχω εγω γιατι δεν καταφερα εγω να το εξηγησω
καλλυντικα, πολλα καλλυντικα (σκιες, μολυβια, κραγιον, ρουζ, κρεμες κλπ) ολος ο χοντος μεσα στο σπιτι και μονιμως εγω ομως ειμαι αβαφτη
Δεν είσαι η μόνη που έχεις πλουτίσει τον Χόντο, με τη μόνη διαφορά μας πως συνήθως εγώ μακιγιάρομαι εκτός σπιτιού, αλλά το μόνο σίγουρο είναι πως αν κολλήσω πχ με ένα μολύβι ή ένα λιπ, αυτό θα φοράω μέχρι να τελειώσει εντελώς και να ξεψαχνίζω να βρω μια σταγόνακι όλα τα υπόλοιπα λιπς να μένουν άθικτα
Γυναίκες ...

Παράθεση

moonlight

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη moonlight
H moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,526 μηνύματα.

H moonlight έγραψε στις 17:28, 29-06-11:

λαστιχάκια
α γεια σου κι δεν εβρισκα τη λεξη κοτσιδι ειναι ολο μαζι με το μαλλι μεσα

συνήθως εγώ μακιγιάρομαι εκτός σπιτιού
κατσε οταν λες εκτος σπιτιου εννοεις ας πουμε οπουδηποτε κι αν πας? γιατι εγω δουλεια ας πουμε παω χωρις μακιγιαζ, για καφε επισης πολλες φορες μη σου πω ολες χωρις και για να βαφτω διακριτικα παντα θα πρεπει ειτε να βγω εξω βραδυ ή να το απαιτει η περισταση. κακως βεβαια γιατι θα μπορουσα ολα αυτα τα προιοντα να τα μην τα εχω να καθονται και να κανω κατι εστω βασικο οπως κονσιλερ, ρουζ και γκλος. ελα ομως που δεν.. ισως γιατι γυρω μου βλεπω τα δυο ακρα, ειτε πολυ βαψιμο λες και θα πανε μπουζουκια, ειτε καθολου οποτε δεν μπαινεις και στη διαθεση να το κανεις το διακριτιο μακιγιαζ οποτε λες παρα κλοουν μερα μεσημερι καλυτερα καθολου

Παράθεση

D_G (Δημήτρης)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη D_G
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,756 μηνύματα.

O D_G έγραψε στις 18:41, 29-06-11:

Ολοι κάνουμε διάφορες σπατάλες και πολλές φορές δεν το καταλαβαίνουμε.
Κάτι που έρχεται τώρα στο μυαλό μου, όταν είμαι κάπου και περιμένω το λεωφορείο και κάνει περισσότερο από 5 λεπτά να φανεί, βαριέμαι και διαλέγω την εύκολη λύση του ταξί.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

IL PENSIERO

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη IL PENSIERO
H IL PENSIERO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 477 μηνύματα.

H IL PENSIERO έγραψε στις 13:35, 30-06-11:

-*αλλα ας μου εξηγησει καποιος το παρακατω τεραστιο κολλημα που εχω εγω γιατι δεν καταφερα εγω να το εξηγησω

- καλλυντικα, πολλα καλλυντικα (σκιες, μολυβια, κραγιον, ρουζ, κρεμες κλπ) ολος ο χοντος μεσα στο σπιτι και μονιμως εγω ομως ειμαι αβαφτη

-

Σε έπιασα....εσύ αδειάζεις όλο το χόντος και δεν βρίσκω τίποτα Μια από τα ίδια, πολλά!!! δεκάδες!!! καλλυντικά και βαριέμαι ακόμη και να χτενιστώ πόσο μάλλον να βαφτώ. Να προσθέσω ακόμη και τις υπέροχες κρέμες από τα body shop, τις λατρεύω....

Παράθεση

rosa azul

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη rosa azul
H rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,105 μηνύματα.

H rosa azul έγραψε στις 14:48, 30-06-11:

Τσαντες,παπουτσια ,καπελα ,φουλαρια ,πασμινες ,γαντια ...(κυριολεκτικη αφαιμαξη πορτοφολιου γιατι προτιμω επωνυμα προιοντα...)
Οτι εχει σχεση με beaute ...manicure,pedicure,massage ,κομμωτηριο..σε σταθερη βαση μεσα στο μηνα
Καλλυντικα ,ειδη για το σπιτι,βιβλια

Παράθεση

enrose

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη enrose
H enrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 589 μηνύματα.

H enrose με υπέροχη διάθεση έγραψε στις 12:24, 11-07-11:

Αρχική Δημοσίευση από IL PENSIERO
Να προσθέσω ακόμη και τις υπέροχες κρέμες από τα body shop, τις λατρεύω....
Πόσο υπέροχα μπορούν να μυρίζουν? Παθαίνω πλάκα κάθε φορά!! Αγαπώ τις κρέμες σώματός τους!! Body butter για το χειμώνα, body lotion το καλοκαιράκι, πιο ελαφριά!!

Γενικότερα, εχω τρέλα σε οτι αφορά τη γυναικεία περιποιηση, απο την κορφή μέχρι τα νύχια!!
Είτε αυτό ονομάζεται κρέμα, είτε ρουχο, είτε παπούτσι, είτε μανό.
Αμεσως μετα ερχονται οι ηλεκτρικές συσκευες! Τρελαίνομαι να ψωνιζω για το σπίτι!!

Παράθεση

MiK3$ (Μιχάλης)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη MiK3$
Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3 μηνύματα.

O MiK3$ Έχει ο καιρός γυρίσματα.... έγραψε στις 13:06, 31-07-11:

Λοιπόν οι μεγαλύτερες σπατάλες που έχουν γύνει εκ΄μέρους είναι για το κινητό μου (Htc HD 2) , αλλά και τα αμέτρητα ζευγάρια Stan Smith (<3) ....!

Παράθεση

Chemwizard (Αγνός Χημικός)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Chemwizard
Ο Αγνός Χημικός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,274 μηνύματα.

O Chemwizard παντού μαζί-σε οποιαδήποτε κατάσταση έγραψε στις 13:27, 31-07-11:

Well,γάντια τερματοφύλακα.Και ξέρεις πως αντέχουν το πολύ δυο χρόνια,και πως στο τέλος είναι για πέταμα.

Παράθεση

eva fraoulitsa

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη eva fraoulitsa
H eva fraoulitsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H eva fraoulitsa έγραψε στις 14:25, 07-11-11:

Καλησπέρα σε όλους.
Εγώ εκτός από τα στάνταρ ψώνια σε ρούχα, καλλυντικά, κρέμες έχω μία εμμονή. Λατρεύω τα Playmobil, είμαι συλλέκτης και έχω και παλιά κομμάτια αλλά μικρό budget Στερούμαι από αλλού, πχ εξόδους, λούσσα κτλ για να τα πάρω. Νιώθω τόσο παιδί μετά που αξίζει τον κόπο.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Eileen : 07-11-11 στις 14:40. Αιτία: Προσαρμογή σε όρους
Παράθεση

aegloswen

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη aegloswen
H aegloswen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,735 μηνύματα.

H aegloswen έγραψε στις 14:55, 07-11-11:

Λοτιόν σώματος και αρώματα.
Προτιμώ κυρίως προϊόντα από μαγαζιά όπως Κorres,Fresh Line,Body Shop. I love them.

Kαι κατά διαστήματα μπορώ να δώσω αρκετά σε κοσμήματα γοτθικού στύλ που μου αρέσουν. <3
Αυτά.

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 15:07, 07-11-11:

Αρχική Δημοσίευση από _elena_

Kαι κατά διαστήματα μπορώ να δώσω αρκετά σε κοσμήματα γοτθικού στύλ που μου αρέσουν. <3
Κι εμενα μάρεσουν αυτα. Προσφατα αγορασα ενα ζευγαρι σκουλαρικια με 3 μαυρα πουπουλα το
καθενα. Το φοραω και μονο του βεβαια. Και τετοια ρουχα τετοιου στυλ- μεσαιωνας - κορσεδακια, δαντελα, διχτυ.. (σαν πινελιές, έτσι?) Απο που τα ψωνιζεις τα κοσμηματα?

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 10:34, 08-11-11:

Αλκοόλ. Δεν είναι σπατάλη, είναι επένδυση.

Παράθεση

Mercury (Doctor)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Mercury
Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,749 μηνύματα.

O Mercury Madman with a blue box... έγραψε στις 10:53, 08-11-11:

Οτιδηποτε εχει σχεση με το ποδηλατο....Ειχα αγορασει περισυ ενα τζακετ 150 ευρω μονο για να το ευχαριστηθω 1,5 μηνα μεχρι να πεσω με το ποδηλατο και να το καταστρεψω....
Τωρα τελευταια βεβαια εχει πεσει περιοδος ξηρασιας και δεν εχω κανει καποια σπαταλη...

Παράθεση

skatoula14 (Μυρτω!!!!)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη skatoula14
H Μυρτω!!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 330 μηνύματα.

H skatoula14 έγραψε στις 17:40, 12-11-11:

τα κλασσικα οπως ρουχα παπουτσια φουλαρια κλπ(δεν καιγομαι για επωνυμα κι ετσι)
ε και μετα βιβλια και πολλα αρωματικα κερια...

Παράθεση

adespoto

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη adespoto
H adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,321 μηνύματα.

H adespoto ειμαι ερωτευμένη!!!! έγραψε στις 17:58, 12-11-11:

Μπορώ να δώσω όοοοοοοολα μου τα χρήματα για να αγοράσω κάτι για κάποιον που αγαπάω (φίλος, συγγενής, ερωτικός σύντροφος), δηλαδή να ξεκινήσω να αγοράσω για μένα μια μπλούζα και να δω κάτι που θα αρέσει πάρα πολύ π.χ. σε μια φίλη μου και να το αγοράσω! Για μένα σπατάλες δε νομίζω οτι κάνω κάπου.. ιδιαίτερα τώρα που δεν μας περισσεύουν κιόλας Παλιότερα έδινα αρκετά χρήματα για βιβλία..

Παράθεση

Sofaki Loony

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Sofaki Loony
H Sofaki Loony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 113 μηνύματα.

H Sofaki Loony έγραψε στις 18:03, 12-11-11:

silly bandz ) εχω εκατομμυρια )

Παράθεση

ἅλς

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη ἅλς
Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,081 μηνύματα.

O ἅλς Παυση πλου σε αυτη τη θαλασσα .... έγραψε στις 18:31, 12-11-11:

Βιβλία, αθλητικά παπούτσια,κινηματογράφος,.....

Παράθεση

Rosstrobon (Τανάσης)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Rosstrobon
Ο Τανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 119 μηνύματα.

O Rosstrobon έγραψε στις 18:51, 12-11-11:

Κιθάρες,Ενισχυτές,Πετάλια(για την κιθάρα,οι "ειδικοί" ξέρουν),μπύρες.

Παράθεση

aggi92 (Angeliiiiiique ^^)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη aggi92
H Angeliiiiiique ^^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 90 μηνύματα.

H aggi92 χωρίς καμία υποψία σκέψης έγραψε στις 19:23, 12-11-11:

Μπορώ να χαλάσω όσα έχω σε βιβλία αλλά κυρίως σε σκουλαρίκια,δαχτυλίδια,κ γενικά κοσμήματα η σε υλικά για να τα φτιάξω εγώ.'Ερωτας.

Παράθεση

wolfe4ever

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη wolfe4ever
H wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,756 μηνύματα.

H wolfe4ever έγραψε στις 19:59, 12-11-11:

Μπιχλιμπιδάκια.
Αν και τώρα...δεν έχω και πολλά περιθώρια.

Παράθεση

Dalian (Substrata)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Dalian
H Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 2,611 μηνύματα.

H Dalian έγραψε στις 20:16, 12-11-11:

Μμμ... μου αρέσει να ψωνίζω κοσμήματα, ρούχα και κασκόλ

Κατά τα άλλα δεν είμαι πολύ σπάταλη.

Παράθεση

elise.

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη elise.
H elise. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 122 μηνύματα.

H elise. έγραψε στις 20:46, 17-11-11:

Αρώματα, ταξίδια και μικρά αναμνηστικά όπως εκείνα τα μικρά γυάλινα διακοσμητικά με το "χιόνι" μέσα που αγοράζω από κάθε πρωτεύουσα που επισκέπτομαι

Παράθεση

Vampi

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Vampi
H Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,358 μηνύματα.

H Vampi έγραψε στις 22:14, 18-11-11:

Μαλακιούλες για τις κάμερες. Φιλτράκια, parasoleil και άλλα τέτοια ωραία. Είναι χρήσιμα εως απαραίτητα όμως, δικαιολογούμαι

Παράθεση

CiNeFiL (Skank in the air)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη CiNeFiL
H Skank in the air αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,401 μηνύματα.

H CiNeFiL Still forbidden έγραψε στις 23:15, 18-11-11:

δαχτυλιδια και βραχιολια
μανο
τσιχλες και καραμελες...

Παράθεση

Ceres Victoria

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ceres Victoria
H Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,717 μηνύματα.

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 02:47, 19-11-11:

ηλεκτρονικά είδη. Αν μπω σε κατάστημα με ηλεκτρονικά δεν παίζει να φύγω με άδεια χέρια. Αυτές τις μέρες με "τρώει" να αγοράσω το playbook. Δεν μου χρειάζεται και ξέρω ότι αν το πάρω θα κάθεται κάπου και θα το τρώνε οι αράχνες, αλλά δεν μπορώ να αντισταθώ. Επίσης μου αρέσει να εκτυπώνω φωτογραφίες (σε φωτογραφείο). Εθισμός

Παράθεση

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη venividivici
H venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16,737 μηνύματα.

H venividivici έγραψε στις 14:52, 16-12-11:

Οτιδήποτε έχει σχέση με το λαιμό και την πλάτη εννοώντας .. πασμίνα, φουλάρι, κασκόλ, εσάρπα....από όλα τα χρώματα και όλα τα υφάσματα....χειμωνιάτικα και καλοκαιρινά....Απαραίτητο κομμάτι της γκαρνταρόμπας μου για το λαιμό ή την πλάτη....
Άλλωστε μπορεί να φοράς το ίδιο σύνολο ρούχων και με κάτι διαφορετικό στο λαιμό ή στους ώμους και άλλα παπούτσια να αλλάζει αμέσως το ντύσιμο.....

Ααααα! και πολλά βιβλία τα οποία τα αφήνω σχεδόν πάντα μισοτελειωμένα... μπορεί και να τα διαβάζω από τη μέση προς το τέλος....

Παράθεση

aegloswen

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη aegloswen
H aegloswen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,735 μηνύματα.

H aegloswen έγραψε στις 18:42, 16-12-11:

Αρχική Δημοσίευση από mindcircus
Κι εμενα μάρεσουν αυτα. Προσφατα αγορασα ενα ζευγαρι σκουλαρικια με 3 μαυρα πουπουλα το
καθενα. Το φοραω και μονο του βεβαια. Και τετοια ρουχα τετοιου στυλ- μεσαιωνας - κορσεδακια, δαντελα, διχτυ.. (σαν πινελιές, έτσι?) Απο που τα ψωνιζεις τα κοσμηματα?
Έχω υπόψην μου μερικά τέτοια. Είναι υπέεροχα! <3
Όταν το φοράς και μόνο του,δίνει ακόμα περισσότερο στυλ.

Κορσεδάκια,διχτάκια και όολα αυτά μου αρέσουν και εμένα πολύυ.
Τα καλύτερα κοσμήματα σε τέτοιο στυλ θεωρώ πώς τα έχει η Αlchemy.
Eίναι βέβαια κάπως ακριβά αλλά αν εξαιρέσεις κάποια σχέδια που έχει για τους πολύ καμμένους,είναι πανέμορφα!
Και έχει στα περισσότερα μαγαζιά με gothic κοσμήματα.
Τώρα εγώ από Θεσσαλονίκη μπορώ να πώ μόνο,σε κάποια μαγαζάκια στην Ναυαρίνου έχει.

Για Αθήνα δεν έχω υπόψην μου συγκεκριμένα,νομίζω κάπου στο Μοναστηράκι? Κάπου εκεί.
Πάντως γενικά μπορείς να βρείς διάφορα σε αρκετά μαγάζια με ροκ στυλ και σε χαμηλότερες τιμές.

Παράθεση

adele

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη adele
H adele αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος . Έχει γράψει 272 μηνύματα.

H adele έγραψε στις 11:08, 17-01-12:

Δαχτυλίδια και κρεμαστά σκουλαρίκια..

Παράθεση

DreamStealer

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη DreamStealer
Ο DreamStealer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 43 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 613 μηνύματα.

O DreamStealer μπες στο μυαλο! έγραψε στις 11:16, 17-01-12:

σε μπιχλιμπιδια τεχνολογιας και ταξιδια.
Τελευταιο που πηρα ενα νετμπουκ (καλη ευκαιρια ομως) και ταξιδι ετοιμαζομαι να παω θεσσαλονικη....

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους