Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,093 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,064 μηνύματα σε 74,651 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Άσπρες τρίχες

hotlivec

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη hotlivec
Ο hotlivec αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 10 μηνύματα.

O hotlivec m. έγραψε στις 16:18, 29-06-11:

Είμαι 17 χρονών και έχω κάπου στις 15 άσπρες τρίχες στα μαλλιά μου, μπορεί και παραπάνω. Η πρώτη ασπρη τρίχα βγήκε πέρσι οταν ήμουν 16. Δεν ξέρω τι να κάνω, είμαι πολυ μικρός ακόμα για να εχω άσπρα μαλλιά και διάβασα κάπου οτι απο την πρώτη άσπρη τρίχα σε 10 χρόνια ασπρίζουν σχεδόν όλα τα μαλλιά. Δηλαδή θα είμαι 26 χρονών και τα μαλλιά μου θα είναι ασπρα;
Πείτε μου τι να κάνω

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Boom
Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,202 μηνύματα.

O Boom έγραψε στις 16:22, 29-06-11:

Θα έλεγα εξετάσεις.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 16:28, 29-06-11:

λογω αγχους ειναι κυριως,,27 ειμαι..
και λογω καταθλιψης εχω ασπρα σε πολλα σημεια
λευκη λεγαται..ακινδυνη,αλλα κυριως απο αγχος..
ειναι σαν αλλεργεια,,ο οργανισμος σκοτωνει τα μελλανοκυτταρα

Παράθεση

Independent (Θωμάς Σπιτιέρης)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Independent
Ο Θωμάς Σπιτιέρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 30 μηνύματα.

O Independent My soul is in the sky έγραψε στις 16:29, 29-06-11:

αγορά μιας καλής βαφής... Στο κάτω κάτω και εξετασεις να κανεις μπορει να μην βρουν τιποτα το σωματικο. Μπορει να υπάρχει και ψυχολογικο προβλημα π.χ. στρεσς κτλ. Ρωτα και τους συγγενικο σου κυκλο μηπως κανεις είχε παρομοιο πρόβλημα, ισως κατι να βρεις εκει.

Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Boom
Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,202 μηνύματα.

O Boom έγραψε στις 16:35, 29-06-11:

Αρχική Δημοσίευση από Independent
αγορά μιας καλής βαφής... Στο κάτω κάτω και εξετασεις να κανεις μπορει να μην βρουν τιποτα το σωματικο. Μπορει να υπάρχει και ψυχολογικο προβλημα π.χ. στρεσς κτλ. Ρωτα και τους συγγενικο σου κυκλο μηπως κανεις είχε παρομοιο πρόβλημα, ισως κατι να βρεις εκει.
Λολ, είναι αυτός λόγος να μην κάνει εξετάσεις;
Μακάρι να μην έχει τίποτα αλλά ένας έλεγχος δε βλάπτει.

@Άγγελε,
Είχα την εντύπωση ότι η λεύκη είναι στο σώμα, όχι στα μαλλιά.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 16:36, 29-06-11:

κανε αιματος για θυρεοειδη ,,
τετοιες μου ειπε η δερματολογος μου,,και ηταν μια χαρα.

αγχος ειναι βασικα..
παντως,,εχουν γοητεια οι γκριζοι κροταφοι αλλωστε..

Είχα την εντύπωση ότι η λεύκη είναι στο σώμα, όχι στα μαλλιά.
παντου ειναι,,αν σκοτωνονται τα κυτταρα που παραγουν μελανινη,,ολα ασπρα γινονται..

Παράθεση

hotlivec

Νεοφερμένος

O hotlivec m. έγραψε στις 18:23, 29-06-11:

Απο άγχος και στρες είναι γιατί είμαι πάντα αγχομένος, χωρίς λόγο.....

Παράθεση

D_G (Δημήτρης)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη D_G
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,756 μηνύματα.

O D_G έγραψε στις 18:31, 29-06-11:

Για σκέψου να τα έχανες από τώρα, δεν θα ήταν χειρότερο;
Μάλλον από το άγχος είναι.

Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη love_angel
H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 4,571 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 04:00, 30-06-11:

εγω εχω δυο ασπρες τριχες στο κεφαλι μου απο τοτε που γεννηθηκα!

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ceres Victoria

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ceres Victoria
H Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,717 μηνύματα.

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 05:05, 30-06-11:

Γνωρίζω πολλά άτομα που στην ηλικία σου είχαν σκόρπιες μερικές άσπρες τρίχες και τώρα που έγιναν 25-26 έχουν γίνει περισσότερες, αλλά όχι σε σημείο να έχει ασπρίσει όλο το κεφάλι. Δεν είναι κάτι που θα πρέπει να σε ανησυχεί. Πολλοί άντρες έχουν γκρίζα μαλλιά από μικρή ηλικία και δεν είναι λίγοι αυτοί που το γκρίζο μαλλί τους κάνει πιο γοητευτικούς

Έχω και μια απορία. Πριν 2-3 χρόνια είχα βρει μισή άσπρη τρίχα στο κεφάλι μου και την ξερίζωσα. Από τότε δεν την έχω ξαναδεί και πιστέψτε με έχω ψάξει πολύ καλά την περιοχή αλλά παραμένει άφαντη. Πώς νόμιζα ότι αν βγάλεις άσπρη τριχα δεν πρόκειται να φύγει; Είναι δυνατόν να εξαφανιστεί;

Παράθεση

moonlight

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη moonlight
H moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,526 μηνύματα.

H moonlight έγραψε στις 07:39, 30-06-11:

να πας και ιατρικη να εισαι ενας γοητευτικος νεαρος γκριζομαλλης γιατρος!
μην ανησυχεις και εγω ειχα γνωστους που το επαθαν, κανε τις εξετασεις σου και ολα καλα.

Παράθεση

*natalia5555* (Ναταλία)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη *natalia5555*
H Ναταλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 191 μηνύματα.

H *natalia5555* sagapw........... έγραψε στις 09:40, 30-06-11:

να σταματησεις να αγχωνεσαι για ολα και ισως αυτο να βοηθησει....

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

hotlivec

Νεοφερμένος

O hotlivec m. έγραψε στις 11:31, 30-06-11:

Προσπαθώ όμως δεν μπορώ..

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

moonlight

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη moonlight
H moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,526 μηνύματα.

H moonlight έγραψε στις 11:40, 30-06-11:

Αρχική Δημοσίευση από *natalia5555*
μια κουβεντα ειναι. εγω το παλευω τοσα χρονια και δεν.. απλα μπορει να βελτιωθηκα σε καποιους τομεις αλλα ειναι θεμα χαρακτηρα. θελει μεγαλη προσπαθεια και θεληση και παλι χλωμο. ζηλευω πραγματικα με την καλη εννοια τους αναισθητους ανθρωπους γιατι γλυτωνουν απο πολλα βασανα και σκοτουρες.
απλα το παιδι πρεπει να κοιταξει αν ειναι απο κει να προσπαθησει να δει την πηγη που του προκαλει το εντονο αγχος και να την πολεμησει αν μπορει γιατι δυστυχως αυτο το καταραμενο το αγχος παντα βρισκει καπου να κτυπησει.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 13:15, 30-06-11:

Συμφωνώ με τους προλαλήσαντες, για να μην λέω τα ίδια, περί άγχους κι εξετάσεων
Δυο μικρά σχόλια - 1. δεν ήξερα για τη λεύκη στα μαλλιά κι ενδιαφέρον που το έμαθα και 2. εμένα μου μοιάζει γοητευτική η λευκή τρίχα είτε σε μεγαλύτερους ανθρώπους είτε σε νέους, ίσως επειδή εμένα μου αρέσουν γενικότερα τα ψεγάδια στους ανθρώπους
Αν όμως είναι κάτι που σε ενοχλεί, τότε μπορείς να προσπαθήσεις να το διορθώσεις με όσα σου είπαν και οι υπόλοιποι κι αν δεν πετύχει, ε δεν πειράζει, σημασία έχει να νιώθεις εσύ καλά χωρίς το στρες που θα σε φτάνει να νιώθεις άβολα, άλλωστε η ''ομορφιά'' δεν κρίνεται απο το κεφάλι, αυτό είναι το μόνο σίγουρο

Παράθεση

IL PENSIERO

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη IL PENSIERO
H IL PENSIERO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 477 μηνύματα.

H IL PENSIERO έγραψε στις 15:00, 30-06-11:

Αρχική Δημοσίευση από hotlivec
Είμαι 17 χρονών και έχω κάπου στις 15 άσπρες τρίχες στα μαλλιά μου, μπορεί και παραπάνω. Η πρώτη ασπρη τρίχα βγήκε πέρσι οταν ήμουν 16. Δεν ξέρω τι να κάνω, είμαι πολυ μικρός ακόμα για να εχω άσπρα μαλλιά και διάβασα κάπου οτι απο την πρώτη άσπρη τρίχα σε 10 χρόνια ασπρίζουν σχεδόν όλα τα μαλλιά. Δηλαδή θα είμαι 26 χρονών και τα μαλλιά μου θα είναι ασπρα;
Πείτε μου τι να κάνω
Mην ανησυχείς καλέ μου φίλε.....η έναρξη των λευκών μαλλιών μπορεί να ξεκινήσει κι από την εφηβεία για κάποιους ανθρώπους, είναι και θέμα κληρονομικό. Ρίξε μια ματιά και εδώ... http://www.medlook.net/kids/greyhair.asp Εγώ π.χ. ξεκίνησα στα 20 που διάβαζα και είχα αρκετό άγχος έβγαλα πολύ λίγες και εκεί έχω μείνει όλα αυτά τα χρόνια δεν αυξήθηκαν. Όλα είναι σχετικά, οπότε μην προσθέσεις ακόμη ένα άγχος στη ζωή σου.

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 16:17, 30-06-11:

αλλο αυτο
Αυτη ειναι περιπτωση εκ γεννετης σοφίας..

γοητευτική η λευκή τρίχα είτε σε μεγαλύτερους ανθρώπους είτε σε νέους,
Όπου και αν ειναι?

Παράθεση

rosa azul

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη rosa azul
H rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,105 μηνύματα.

H rosa azul έγραψε στις 21:35, 30-06-11:

Αρχική Δημοσίευση από IL PENSIERO
Mην ανησυχείς καλέ μου φίλε.....η έναρξη των λευκών μαλλιών μπορεί να ξεκινήσει κι από την εφηβεία για κάποιους ανθρώπους, είναι και θέμα κληρονομικό. Ρίξε μια ματιά και εδώ... http://www.medlook.net/kids/greyhair.asp Εγώ π.χ. ξεκίνησα στα 20 που διάβαζα και είχα αρκετό άγχος έβγαλα πολύ λίγες και εκεί έχω μείνει όλα αυτά τα χρόνια δεν αυξήθηκαν. Όλα είναι σχετικά, οπότε μην προσθέσεις ακόμη ένα άγχος στη ζωή σου.
Και γω επισης ....τα πρωτα λευκα τα εβγαλα στην εφηβεια...κληρονομικο..

Παράθεση

antwwwnis (Αντωωωνης)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη antwwwnis
Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Ηλεκτρολόγος μηχανικός και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,154 μηνύματα.

O antwwwnis ,αφού έκανε διατάσεις στα δάχτυλα του, έγραψε στις 23:20, 30-06-11:

Εχω κι εγω καποιες ασπρες τριχες. Δεν τρεχει τιποτα, φιλε, μην αγχωνεσαι γι αυτο. Ψαξε να βρεις αν ειναι κληρονομικο.

Παράθεση

Νεοφερμένος

Ο Θωμάς Σπιτιέρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 30 μηνύματα.

O Independent My soul is in the sky έγραψε στις 01:38, 01-07-11:

ευτυχώς δεν είχες αγχως μην σου ασπρισουν και οι άλλες τρίχες..

Σαν τον Σεφερλή που λέει οτι είδε μια ασπρι τριχα και απο το αγχος του μην του ασπρισουν τα μαλλια του ασπρισαν ολες οι τριχες

Φίλε μου είναι δύσκολο να το καταπολεμίσεις. :/ απλά ηρέμησε. Πάρε τηλεφωνο τους φίλους σου βγητε για εναν καφέ και αγορασε ενα μπλοκάκι. για να μην έχω στο μυαλό μου σκοτούρες τις γραφω σε ενα χαρτι και ηρεμώ

Παράθεση

hotlivec

Νεοφερμένος

O hotlivec m. έγραψε στις 02:34, 01-07-11:

Μπορεί να είναι και κληρονομικό. Του πατέρα μου άρχισαν να ασπρίζουν σε μικρή ηλικία. Όπως και του αδερφου μου ο οποιος ειναι μεγαλυτερος ομως εχει λιγοτερες ασπρες τριχες.
αγορασε ενα μπλοκάκι. για να μην έχω στο μυαλό μου σκοτούρες τις γραφω σε ενα χαρτι και ηρεμώ
Αυτό πρέπει να το κάνω κάποτε γιατί ολα τα κρατάω στο μυαλό μου. Είμαι σαν το ρομπότ

Παράθεση

Νεοφερμένος

O Independent My soul is in the sky έγραψε στις 02:43, 01-07-11:

εεμ ελα που σου λέω Δοκίμασε το. Δεν χάνεις και τιποτα

Παράθεση

hotlivec

Νεοφερμένος

O hotlivec m. έγραψε στις 01:19, 11-07-11:

Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας. Με βοηθήσατε πολύ

Παράθεση

hotlivec

Νεοφερμένος

O hotlivec m. έγραψε στις 00:27, 24-07-11:

Μια απορία. Κανονικά η τρίχα πριν να ασπρίσει δεν γίνεται γκρί και μετά άσπρη;
Εμένα γιατί κοκκινίζει πρώτα;

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 12:24, 24-07-11:

Εμένα γιατί κοκκινίζει πρώτα;
απο την ντροπη της..

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Συζήτηση για... τρίχες! - Από Sunrise
      Το θέμα έχει λάβει 870 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Lifestyle.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 26-09-17 στις 10:59.
    • Τρίχες στο σώμα: Ξύρισμα; - Από Odanila
      Το θέμα έχει λάβει 1151 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Νεανικά θέματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 23-04-17 στις 13:54.
    • Οι τρίχες στο γυναικείο σώμα - Από Morgaine
      Το θέμα έχει λάβει 25 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Πολιτική - Κοινωνικά θέματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 04-09-16 στις 06:13.
    • Τρίχες στο ανδρικό σώμα - Από BrokenHeart
      Το θέμα έχει λάβει 250 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Έρωτας & Σεξ.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 31-10-15 στις 17:48.
    • Τρίχες - Από danaoula8
      Το θέμα έχει λάβει 24 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Υγεία-Ιατρική.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 28-09-11 στις 13:11.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους