Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,092 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,048 μηνύματα σε 74,648 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Συστημένο γράμμα & Post restant

suspiria (ρόζα)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη suspiria
H ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,322 μηνύματα.

H suspiria έγραψε στις 12:27, 26-07-07:

Γιατί δεν στέλνεις sms? Θα σου έρθει και η αναφορά και θέλει δε θέλει ο άλλος θα το ανοίξει

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Scandal (Πέτρος)

Tech Manager

Το avatar του χρήστη Scandal
Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 3,023 μηνύματα.

O Scandal έγραψε στις 12:30, 26-07-07:

Τελικά παρόλο που τα έβαλα και σε κίτρινο φάκελο, δε δεχόταν η υπάλληλος να τα βάλει σε δέμα ''Μόνο επιστολές, το είπαμε και τη προηγούμενη φορά '' [είχα πάει τη πρώτη φορά και μου είπε πως το post restant δεν περιλαμβάνει ειδοποίηση και ξανα πήγα την επόμενη μέρα με τα ίδια σε κίτρινους φακέλους ].
Μιας που δε τα δέχτηκε ως δέμα, της είπα ότι θα το σκεφτώ και έφυγα....
Κάθησα λίγο έξω από το ταχυδρομείο και σκεφτόμουν ή να τα βάλω σε κανα κουτί και να το γεμίσω με τίποτα βαρύ μπας και τα πάρει ή να τα δώσω συστημένα. Τελικά επειδή θα έχανα και άλλη μέρα [ καθώς το ταχυδρομείο έκλεινε], ξανα μπήκα και της τα 'δωσα συστημένα.
Ένα συστημένο για εκεί που θέλω και ένα συστημένο για μένα ώστε όταν έλθει σε μένα θα σημαίνει πως πήγε και στον αποστολέα που ήθελα. (συστημένα με απόδειξη παράδοσης)

Σήμερα το έλαβα το δικό μου ! [ ]

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,916 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 12:36, 26-07-07:

οκ..σημασια εχει οτι καταφερες να στειλεις αυτο που ηθελες!

Παράθεση

Scandal (Πέτρος)

Tech Manager

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 3,023 μηνύματα.

O Scandal έγραψε στις 12:42, 26-07-07:

Αρχική Δημοσίευση από Neraida
οκ..σημασια εχει οτι καταφερες να στειλεις αυτο που ηθελες!
Ναι, επιτέλους!
Και φοβόμουν μη και τυχόν ο παραλήπτης φύγει διακοπές αυτές τις μέρες!
Στο ταχυδρομείο μου είπαν πως σήμερα [26/7] θα τα έστελναν και από το πρωί ήμουν έτσι: και περίμενα και δεν ερχόταν ο ταχυδρόμος - έκανα σενάρια ότι μπορεί να τα έχασαν! Τελικά ήλθε στις 10.00

Δε μου ζήτησε ταυτότητα, μόνο με ρώτησε αν είμαι εγώ, κατέβηκα υπέγραψα και μου το 'δωσε.
[ok δε πειράζει που δε ζήτησε ταυτότητα, απ ότι φαίνεται όλα πήγαν καλά].

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 12:51, 26-07-07:

Αρχική Δημοσίευση από Petros
Ναι, επιτέλους!Δε μου ζήτησε ταυτότητα, μόνο με ρώτησε αν είμαι εγώ, κατέβηκα υπέγραψα και μου το 'δωσε.
[ok δε πειράζει που δε ζήτησε ταυτότητα, απ ότι φαίνεται όλα πήγαν καλά].
η αληθεια ειναι οτι σχεδον ποτε δε ζητανε ταυτοτητα...ειναι λεπτομερεια γι αυτους...σημαντικη μεν για τον αποστολεα...ασημαντη δε για τον οποιο ταχυδρομο...εαν το ατομο στο οποιο το εστειλες μενει μονο του....τοτε οκ ...εκεινο θα το λαβει! αν οχι...παιζει να το παραλαβει και κανενας αλλος!

Παράθεση

Scandal (Πέτρος)

Tech Manager

O Scandal έγραψε στις 13:00, 26-07-07:

η αληθεια ειναι οτι σχεδον ποτε δε ζητανε ταυτοτητα...ειναι λεπτομερεια γι αυτους...σημαντικη μεν για τον αποστολεα...ασημαντη δε για τον οποιο ταχυδρομο...εαν το ατομο στο οποιο το εστειλες μενει μονο του....τοτε οκ ...εκεινο θα το λαβει! αν οχι...παιζει να το παραλαβει και κανενας αλλος!
Και της τα λεγα εγώ της κ***γριας στο ταχυδρομείο που με εξυπηρέτησε: ''Με ενδιαφέρει η ασφάλεια του γράμματος γι' αυτό θέλω να τα αφήσω σαν δέματα - σαν συστημένο έχω ακούσει περιπτώσεις που ο ταχυδρόμος τα αφήνει σε άλλο άτομο'' και μου είπε ''Όχι λέμε, ο παραλήπτης με τη ταυτότητά του μπορεί μόνο να το λάβει και αν απουσιάζει του αφήνουν ειδοποίηση ''

Όχι, ο παραλήπτης δε μένει μόνος του αλλά ξέρω ότι εντός μιας ώρας από τη στιγμή που έλαβα το δικό μου ήταν σπίτι του, ενώ, μέσα στον κίτρινο φάκελο υπάρχει και ένας άλλος φάκελος που γράφει απ' έξω ''Να ανοιχτεί μόνο από τον παραλήπτη''. Όλοι οι φακέλοι ήταν κλεισμένοι με ΚΟΛΛΑ

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 13:06, 26-07-07:

Όχι, ο παραλήπτης δε μένει μόνος του αλλά ξέρω ότι εντός μιας ώρας από τη στιγμή που έλαβα το δικό μου ήταν σπίτι του, ενώ, μέσα στον κίτρινο φάκελο υπάρχει και ένας άλλος φάκελος που γράφει απ' έξω ''Να ανοιχτεί μόνο από τον παραλήπτη''. Όλοι οι φακέλοι ήταν κλεισμένοι με ΚΟΛΛΑ

βρε αστυνομε σαινι!!! ...!! κατω απο το σπιτι την ειχες στημενη???!!!
ακου με κολλα!!!!..ξερεις....ειναι προκλητικο αυτο που εγραψες!! ..εαν επεφτε στα δικα μου χερια...ενω προοριζοταν για καποιο αλλο μελος της οικογενειας...μπορει και να το ανοιγα!

Παράθεση

Scandal (Πέτρος)

Tech Manager

O Scandal έγραψε στις 13:10, 26-07-07:

βρε αστυνομε σαινι!!! ...!! κατω απο το σπιτι την ειχες στημενη???!!!
ακου με κολλα!!!!..ξερεις....ειναι προκλητικο αυτο που εγραψες!! ..εαν επεφτε στα δικα μου χερια...ενω προοριζοταν για καποιο αλλο μελος της οικογενειας...μπορει και να το ανοιγα!
Όχι, ο κίτρινος φάκελος ήταν ''ok'' απ έξω, ο άλλος μέσα έγραφε το ''προκλητικό''.
Από τη στιγμή που ο παραλήπτης ήταν σπίτι του [ή έλλειπε και γύρναγε σπίτι του κατα τις 11 (εγώ το έλαβα στις 10 και το σπίτι μου είναι δύο στενά από το ταχυδρομείο)], είναι λίγο δύσκολο να το άνοιξε άλλος. Γιατί ok αφού ο φάκελος ΚΑΙ είναι συστημένος και μέσα περιέχει έναν άλλον φάκελο που λέει ΝΑ ΑΝΟΙΧΤΕΙ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΑΡΑΛΗΠΤΗ, ε οκ όπως και να 'χει πρέπει να το σεβαστεί ο άλλος και να μη το ανοίξει αν πήρε το θάρρος και άνοιξε τον κίτρινο. Ο παραλήπτης άλλωστε δεν είναι και κανα παιδάκι να το ανοίξει η μάνα του.
Άσε που ίσως ο ταχυδρόμος να μη το άφησε αν έλλειπε...

[καλά και να το άνοιξαν χέθτηκα ώχου ]

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 13:27, 26-07-07:

[καλά και να το άνοιξαν χέθτηκα ώχου ]
τωρα μαλιστα!!

Παράθεση

Scandal (Πέτρος)

Tech Manager

O Scandal έγραψε στις 13:29, 26-07-07:

Καλά Ok δε χέθτηκα τόσο, είναι ''κάπως'' για μένα το να το έχουν ανοίξει άτομα που δεν προορίζεται γι' αυτούς.
Ελπίζω πως όχι πάντως και τέλος.

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 13:33, 26-07-07:

ο,τι ηταν να γινει...εγινε....οποτε χαλαρωσε και περιμενε να μαζεψεις τους καρπους αυτου που εσπειρες!!!

Παράθεση

Scandal (Πέτρος)

Tech Manager

O Scandal έγραψε στις 13:42, 26-07-07:

Παράθεση

PYLH

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη PYLH
H PYLH αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και επαγγέλεται Τουριστικά . Έχει γράψει 204 μηνύματα.

H PYLH έγραψε στις 14:05, 26-07-07:

Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά,ότι κι αν σημαίνει αυτό για σένα !!!
Πολύ αγωνία...μ'αυτό το γράμμα όμως
Άντε,περιμένουμε τα καλά νέα...!!!

Παράθεση

tassosphoto

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη tassosphoto
Ο tassosphoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O tassosphoto έγραψε στις 23:24, 28-09-17:

* Ελπίζω να μην σας πειράζει που γράφω στο θέμα .. μετά από .. 10 χρόνια από το τελευταίο σχόλιο !!! * :

Έχω ανακαλύψει την αποστολή Δεμάτων (με Β' προτεραιότητα) και έχει πάρα πολλά οφέλη !

( + ) Πάρα πολύ φθηνό σε σχέση με το Α' προτεραιότητας ! & επίσης σε σχέση με τις μεταφορικές εταιρίες (φυσικά δεν μπορείς να στείλεις ως δέμα στα ΕΛΤΑ έθραυστα υλικά πχ τηλεόραση ) , αν θυμάμαι καλά το κόστος είναι πάνω κάτω 5,00 € / 10 κιλά ..

( + ) είναι ανιχνεύσιμα , μπορεί να κάνεις track and trace βάζοντας τον κωδικό που ξεκινάει από 2 γράμματα και τελειώνει σε GR στην ιστοσελίδα των ΕΛΤΑ

( - ) με μοναδικό αρνητικό .. ότι κάνει καμία μέρα - δύο παραπάνω .. κλάϊν μάιν !!

Πρόσφατα έκανα μετακόμιση χωρίς οικοσυσκευές, δηλ ρούχα , και ξηρά τρόφιμα ,
εφτά (7) κούτες συνολικό βάρος 80 κιλά .. 40 € ! μία χαρά !
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους