Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,109 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,365 μηνύματα σε 74,666 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Πόσοι από σας είστε χωρίς σύντροφο;

Ποια η κατάσταση σας σε σχέση με το παραπάνω ερώτημα:

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 203)
Είμαι σε σχέση και είμαι καλά.
63
31,03%
Είμαι σε σχέση και δεν είμαι καλά.
11
5,42%
Δεν είμαι σε σχέση επειδή δεν έχω χρόνο.
5
2,46%
Δεν είμαι σε σχέση επειδή δεν έχω διάθεση δέσμευσης αυτή την περίοδο.
22
10,84%
Δεν είμαι σε σχέση επειδή δε με ενδιαφέρει κάποιος.
46
22,66%
Είμαι ο deadhead_pirate
6
2,96%
Δεν εχω σχέση γιατι δεν βρίσκω / δεν με θέλουν (μπακούριον το κοινόν)
50
24,63%

thodoris28 (Θοδωρής)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη thodoris28
Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 38 ετών και επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος . Έχει γράψει 21 μηνύματα.

O thodoris28 έγραψε στις 10:21, 11-09-07:

Πίστευω πως οι περισσότεροι άνθρωποι (θα μιλήσω για το περιβάλλον μου) φοβούνται την κατάσταση έλλειψης συντροφού. Θεωρώ όμως πολύ πιο υγιές να μένεις μόνος παρά να συντηρείς καταστάσεις και δεσμούς που δε σε καλύπτουν απόλυτα. Ίσως με τα χρόνια γινόμαστε πιο δύσκολοι και πιο απαιτητικοί στις σχέσεις, εγώ πάντως ναι.
Μπορεί πλέον να κάνω πολύ πιο εύκολα γνωριμίες και να δίνω πολύ πιο εύκολα "πρώτες ευκαιρίες" στο να γνωρίσω κάποια, άλλα (ευτυχώς πιστεύω) ανέχομαι πολύ λιγότερα πράγματα.
Στην τελική ο συμβιβασμός με την μετριότητα είναι για τους μετρίους. Πιστεύει κανείς ότι είναι μέτριος;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mania
H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε στις 10:23, 11-09-07:

Αν πώ ότι έχω σχέση θα είναι προτότυπο;

Πάντος έυχομαι στα παιδιά που δεν έχουν σύντροφο, γιαυτό μπήκα, να βρούν την απόλυτη ευτυχία, καμια φορά καλύτερα να αργήσει να έρθει παρά να έρθει σύντομα και να μην είσαστε ευτυχισμένοι, σας έυχομαι 10πλάσια ευτυχία απο την δική μου πραγματικά

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

misslittledevil

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη misslittledevil
H misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 1,677 μηνύματα.

H misslittledevil έγραψε στις 10:28, 11-09-07:

Αρχική Δημοσίευση από underwater
Είχα μια συζήτηση με μια φίλη χθες και το συμπέρασμα ήταν "μήπως καλύτερα με άτομο που δεν κόβεις φλέβες παρά μόνος"; Η συγκεκριμένη κοπέλα ήταν πάντα σαν εμένα. Μικρές σχέσεις, κολλήματα με τα πλέον ακατάλληλα άτομα και στο τέλος μόνη ενώ όλοι γύρω με μακροχρόνιες σχέσεις. Εδώ και λίγο καιρό είναι με 1 παιδί το οποίο δεν γουστάρει, αλλά την ανεβάζει ψυχολογικά και έχει κάποιον να την φροντίζει όταν οι φίλοι δεν ευκαιρούν αφού με την σειρά τους έχουν σχέση. Και μου είπε δεν το μετανιώνει.
Εγω πιστευω οτι δεν θα μπορουσα ποτε να το κανω αυτο.
Και μονο στην σκεψη, νιωθω μια πιεση.

Παράθεση

Palladin

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Palladin
H Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,368 μηνύματα.

H Palladin έχω ένα μυστικό που όλα τα ομορφαίνει, έγραψε στις 10:39, 11-09-07:

Αρχική Δημοσίευση από misslittledevil
Εγω πιστευω οτι δεν θα μπορουσα ποτε να το κανω αυτο.
Και μονο στην σκεψη, νιωθω μια πιεση.
Εγώ το είχα επιχειρήσει σε μικρότερη ηλικία, αλλά ένιωθα πολύ άσχημα και το σταμάτησα. Πώς να το κάνουμε, όταν είσαι ερωτευμένος ξυπνάς κάθε πρωί ευτυχισμένος, κι αυτό δεν το αλλάζω με τίποτα
Πριν γνωρίσω το τωρινό μου αγόρι ήμουν δυόμισυ χρόνια μόνη, και πιστεύω ότι άξιζε τον κόπο

Παράθεση

Diavoleas (Αλέξανδρος)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Diavoleas
Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών . Έχει γράψει 14 μηνύματα.

O Diavoleas έγραψε στις 02:25, 13-09-07:

Δεν είμαι σε σχέση, αφού χωρισα πρόσφατα (δεν έχω καλά καλά ένα μήνα) από σχέση ενός χρόνου κ 4 μηνών. Η αλήθεια είναι οτι ηταν μια ανακούφηση η αποδέσμευση...Το κακο είναι οτι τραγουδαω "αχ ρε μοναξια" και "έρχεται η νύχτα κ είμαι μονος" κάθε βράδυ

Παράθεση

Hakuna Matata (Άτομο)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Hakuna Matata
H Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 814 μηνύματα.

H Hakuna Matata έγραψε στις 10:02, 20-09-07:

Αλλαξα την ψηφο μου, αλλαξα την ψηφο μου!! Ουιιιιι αλλαξα την ψηφο μου!!!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Isiliel
H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,049 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 10:12, 20-09-07:

Nice!! Εύχομαι κάθε Ευτυχία Χακού-νινι!

Παράθεση

Hakuna Matata (Άτομο)

Διάσημο Μέλος

H Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 814 μηνύματα.

H Hakuna Matata έγραψε στις 10:14, 20-09-07:

Ευχαριστω, ευχαριστω!!!

Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Resident Evil
H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,055 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε στις 11:04, 20-09-07:

Αρχική Δημοσίευση από Hakuna Matata
Ευχαριστω, ευχαριστω!!!
κάποια τη χτύπησε ο έρωτας στο κεφάλι

Παράθεση

roumana (Εμμα)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη roumana
H Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών , επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,878 μηνύματα.

H roumana (Hipmama) έγραψε στις 11:22, 20-09-07:

[καργα off topic] φτου φτου μη σε ματιασω..[/ off topic]

Παράθεση

tserno (Βασίλης)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη tserno
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 138 μηνύματα.

O tserno έγραψε στις 11:25, 20-09-07:

Τι ειναι μια ψήφος μπροστά στην ευτυχια

Ρε που έχουν κρυφτεί οι γυναικες που μαρεσουν.....βαρεθηκα να κολοβαραω

Παράθεση

Klaus

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Klaus
Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 535 μηνύματα.

O Klaus έγραψε στις 11:27, 20-09-07:

Αρχική Δημοσίευση από tserno
Τι ειναι μια ψήφος μπροστά στην ευτυχια

Ρε που έχουν κρυφτεί οι γυναικες που μαρεσουν.....βαρεθηκα να κολοβαραω
Άμα βρεις καμία πες μου!Άμα βρω πολλές και εγώ θα σε ενημερόσω!

Παράθεση

tserno (Βασίλης)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη tserno
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 138 μηνύματα.

O tserno έγραψε στις 11:29, 20-09-07:

it's a deal....
Εχεις περιθώριο μεχρι το meeting για ενα καλα οργανωμενο σχεδιο δράσης

Παράθεση

Hakuna Matata (Άτομο)

Διάσημο Μέλος

H Hakuna Matata έγραψε στις 11:39, 20-09-07:

Αρχική Δημοσίευση από XRZ
κάποια τη χτύπησε ο έρωτας στο κεφάλι

Νιε νιε εμενα με χτυπησε, μη σφυρας!!!!

Αρχική Δημοσίευση από roumana
[καργα off topic] φτου φτου μη σε ματιασω..[/ off topic]

Παράθεση

Kassie

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Kassie
H Kassie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Οδοντίατρος . Έχει γράψει 193 μηνύματα.

H Kassie έγραψε στις 22:02, 21-09-07:

1. Δεν έχω σχέση γιατί δεν έχω χρόνο (εντελώς ανίκανη να εντάξω έναν άνθρωπο στην καθημερινότητά μου)
  2. Δεν έχω σχέση γιατί δεν με ενδιαφέρει κάποιος (βασικά, με ενδιαφέρει αλλά η κατάσταση είναι τόσο μπερδεμένη που προτιμώ να αλλάξω ενδιαφέροντα)
  3. Και διακατέχομαι πάντα από φόβο δέσμευσης.
Χμμμμ ποιά κατηγορία να ψηφίσω?????????

Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη deadhead_pirate
Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,796 μηνύματα.

O deadhead_pirate έγραψε στις 22:08, 21-09-07:

Αρχική Δημοσίευση από Kassie
  1. Δεν έχω σχέση γιατί δεν έχω χρόνο (εντελώς ανίκανη να εντάξω έναν άνθρωπο στην καθημερινότητά μου)
  2. Δεν έχω σχέση γιατί δεν με ενδιαφέρει κάποιος (βασικά, με ενδιαφέρει αλλά η κατάσταση είναι τόσο μπερδεμένη που προτιμώ να αλλάξω ενδιαφέροντα)
  3. Και διακατέχομαι πάντα από φόβο δέσμευσης.
Χμμμμ ποιά κατηγορία να ψηφίσω?????????

Xμμμ, γιατί δεν δοκιμάζεις εδώ:
"Είμαι ο deadhead_pirate"

(προπαγάνδα)

Παράθεση

Bill_1992 (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Bill_1992
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,341 μηνύματα.

O Bill_1992 σκέφτηκε και έγραψε στις 22:11, 21-09-07:

Και εμένα δε με ενδιαφέρει κάποια ιδιαίτερα,άρα δεν έχω σχέση

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,605 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 20:52, 25-09-07:

Πάντως, μεγάλη κουβέντα είπε η Kassie... Μερικές φορές είναι πολύυυ δύσκολο να εντάξεις κάποιον στην καθημερινότητά σου... :S

Παράθεση

Chimera

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Chimera
H Chimera αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 256 μηνύματα.

H Chimera In the deathcar έγραψε στις 07:15, 25-10-07:

χουχου ερωτεύτηκα και εγώ (νομίζω δλδ ) !

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 07:33, 25-10-07:

Αρχική Δημοσίευση από Chimera
χουχου ερωτεύτηκα και εγώ (νομίζω δλδ ) !
Χουχου, καλώς τα δέχτηκες.

Το κλαμπ της εργένικης μπακουροζωής σε χαιρετά.
(Κι ελπίζει να σε ξαναδεί σύνομα )

Wish the best.

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 07:48, 25-10-07:

Εγώ πάλι που νομίζω πως ΔΕΝ θέλω να ερωτευτώ, πρέπει να ανησυχήσω;

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 07:50, 25-10-07:

Αρχική Δημοσίευση από kajira
Μπακουροζωή rulez.

Παράθεση

Chimera

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Chimera
H Chimera αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 256 μηνύματα.

H Chimera In the deathcar έγραψε στις 07:52, 25-10-07:

Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος
Χουχου, καλώς τα δέχτηκες.

Το κλαμπ της εργένικης μπακουροζωής σε χαιρετά.
(Κι ελπίζει να σε ξαναδεί σύνομα )

Wish the best.
Ευχαριστώ βρε George !

Ε,όχι μια φάση είναι και αυτή . Εγώ την πέρασα για αρκετό καιρό (και θα την ξαναπεράσω το πιο πιθανόν ). Ελπίζω να αργήσει τουλάχιστον !

Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη dooo
H dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,231 μηνύματα.

H dooo έγραψε στις 07:53, 25-10-07:

δε θες σχέση
δε θες να ερωτευτείς
δε θες να γίνεις μάνα...

τι σταδιάλα θε?

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 08:11, 25-10-07:

Αρχική Δημοσίευση από dooo
δε θες σχέση
δε θες να ερωτευτείς
δε θες να γίνεις μάνα...

τι σταδιάλα θε?
Δεν θες να μάθεις, η λίστα είναι ατελείωτη!

Παράθεση

koukouroukou

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη koukouroukou
Ο koukouroukou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O koukouroukou έγραψε στις 15:15, 25-10-07:

Εγώ.2 χρόνια και.Κι απ' ότι βλέπω θα είμαι για πολύ ακόμα.Φτάνει η δικιά μου καθημερινότητα, δε μπορώ να έχω στο προγραμμά μου ακόμα μια.
Τελικά ίσως δεν έχω κι άλλο χρόνο για χάσιμο..

Παράθεση

shaman

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη shaman
Ο shaman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 388 μηνύματα.

O shaman έγραψε στις 15:20, 25-10-07:

Έλα μωρέ. 7 χρονών είσαι ακόμα. Έχεις καιρό

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

BrokenHeart (Evris)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη BrokenHeart
Ο Evris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 184 μηνύματα.

O BrokenHeart έγραψε στις 17:15, 25-10-07:

Εγώ είμαι single όπως οι περισσότεροι γνωρίζετε. Όσοι δεν ξέρετε, διαβάστε αυτό και θα καταλάβετε

Παράθεση

Sleepyhead

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Sleepyhead
Ο Sleepyhead αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6 μηνύματα.

O Sleepyhead έγραψε στις 20:31, 25-10-07:

Το τεταρτο κατα σειρα...

Παράθεση

fatsoula (Χαρούλα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη fatsoula
H Χαρούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 62 μηνύματα.

H fatsoula έγραψε στις 23:22, 25-10-07:

Έχω σχέση 3 χρόνια και είμαι καλά!
Ήταν απο απόσταση αλλά φτάσαμε σε σημείο να συζούμε και είναι τέλεια!!!!!!!!

Παράθεση

gademis (Δημήτρης)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη gademis
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών , επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 1,238 μηνύματα.

O gademis "ένα προσωπικό μήνυμα" έγραψε στις 14:27, 26-10-07:

Οχι, ο ερωτας μπορεί να είναι εκ σχεδιασμού πολύ επόδυνο συναισθημα σε περίπτωση μη τελεσφόρησης ενος ενδιαφέροντος. Αυτο που ισως δεν ξερεις ειναι οτι ακόμα και αν δεν υπαρχει ενδιαφερον προς καποιο συγκεκριμένο πρόσωπο η έλλειψη της παρουσίας του αλλου φύλλου ειναι επόδυνη ψυχολογικά. Καλώς η κακώς ειμαστε εκ γενετοις ολοι εθισμένοι στο αλλο φύλλο και σχεδιασμένοι να υποφέρουμε οταν δεν υπάρχει η συντροφιά του, αρα το να μην ερωτευτείς ποτε δεν ειναι μακροπρόθεσμη λύση. Καταλαβαίνω ομως γιατι λες οτι δέν θες και δεν ειναι καθόλου παράξενο.

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 15:46, 26-10-07:

Δεν υπήρξε έρωτας χωρίς ανταπόκριση, βλαμμένος έρωτας υπήρξε Θενκς πάντως, δεν φαντάζομαι πως θα μου κρατήσει για πάντα, απλά αυτή τη στιγμή προέχουν άλλα

Παράθεση

nikostheater (Νίκος Θεμελής)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη nikostheater
Ο Νίκος Θεμελής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 51 μηνύματα.

O nikostheater έγραψε στις 22:05, 26-07-08:

Το τελευταιο... και αρχιζει και μου την δινει ασχημα τελευταια.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

kalypso (lily allen)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη kalypso
H lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,764 μηνύματα.

H kalypso έγραψε στις 01:04, 28-07-08:

Δεν είμαι σε σχέση αλλά δεν ξέρω γιατί! Πολλά μαζί και τίποτα...
1. Υπάρχουν άτομα που κατα καιρούς μου τραβούν το ενδιαφέρον, αλλά κανένας τόσο πολύ ώστε να το κυνηγήσω
2. Έχω χρόνο για σχέση, αλλά όχι τόσο ώστε να προσπαθήσω να πάει τόσο καλά όσο θα ήθελα
3. Έχω διάθεση να είμαι με κάποιον, αλλά όχι τόσο ώστε να αντέχω τα όποια προβλήματα προκύψουν

Ούτε δυο μήνες δεν έχουν περάσει που είμαι μόνη, και μ' αρέσει αυτό το χάος που ζω!
Οπότε απλά θα ... πάω διακοπές

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

flyer

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη flyer
Ο flyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών . Έχει γράψει 131 μηνύματα.

O flyer έγραψε στις 01:12, 01-12-08:

δεν εχω σχεση απο επιλογη...ειμαι 20 χρονων και δεν θελω σε αυτην την ηλικια καποια συνεχεια πανω απο το κεφαλι μου να μου μιλαει για ερωτες και αλλα τετοια...κανω "σχεσεις", οι οποιες ωστοσο δεν κρατανε ποτε πανω απο μηνα (γι'αυτο και τα εισαγωγικα) και τα εχω πολυ καλα με τον εαυτο μου.δεν πιστευω πως χρειαζεται να εισαι σε μια σχεση για να θεωρεισαι πληρης συναισθηματικα.εξαλου τι καλυτερο απο το να βγεις με τους φιλους σου,να φλερταρεις,να περασεις καλα...και μην μου πειτε πως αυτα μπορεις να τα κανεις και σε μια σχεση γιατι απλα δεν πιστευω πως ισχυει...

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Λυσανδρος

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Λυσανδρος
Ο Λυσανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 36 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 54 μηνύματα.

O Λυσανδρος έγραψε στις 01:34, 01-12-08:

το να εισαι free(ενω εισαι προσφατα χωρισμενος εννοω) και ταυτοχρονα να το απολαμβανεις ειναι θειο δωρο κατα τη γνωμη μου
..........
το να εισαι free λογω συνειδητης επιλογης...και αυτο εχει τα ωφελοι του!!!!!-υπο τη προυποθεση πως ειναι προσωπικη επιλογη.......
το να εισαι ομως free και ταυτοχρονα να ψαχνεις κλουβα για εγκατασταση....
και να τον-την θες ετσι-γιουβετση ψηλη-κοντη ηθικη-λαγνα....
αν ερχονταν ετσι(ιδιαιτερα στο συναισθηματικο τομεα)τοσο ευκολα τα πραγματα....
αυτο θα ταν κατα τη γνωμη μου....
κατι σαν....ξαναζεσταμενο φαγητο....οχι και τοσο προτεινομενο δηλαδη για καταναλωση......
πρεπει...και αλλα να γραψω για να μην φανω ασαφης...
δυστηχως ομως τετοιες ωρες(περισσοτερο απ τις αλλες)νιωθω ποιο τεμπελης και κουρασμενος ...οποτε ας το κοψω εδω..και ας μπω στα επι της ουσιας...
ο Λυσανδρος.....τους τελευταιους 2 μηνες.....δηλωνει...
free as a bird...
και χρειαζεται διαλειμα!!!!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Λυσανδρος : 01-12-08 στις 01:43.
Παράθεση

Speedy

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Speedy
Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλο/νία). Έχει γράψει 656 μηνύματα.

O Speedy έγραψε στις 01:36, 16-12-08:

Εγώ πάλι θα κατατασόμουν σε μία άλλη κατηγορία.Δεν εχω σχέση γιατι δεν βρίσκω ΠΑΡΟΛΟ που με θέλουν. Ενώ με γουστάρουν πολλές κοπέλες κατά καιρούς εγώ μια ζωή πάω και πέφτω σε όλες τις παλαβές και δεν κάνω τπτ. Μήπως είναι κουσούρι? Η απλά γκαντεμιά?
Απο την άλλη δεν μου αρέσουν και αυτές που μου την πέφτουν.. Δεν ξέρω τι να κάνω πια... Που είναι οι γυναίκες ρε παιδιά?

Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Corpse Bride
H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,011 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε στις 01:40, 16-12-08:

Στην Αφροδιτη :X

Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Valder
Ο Λυκούργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 3,291 μηνύματα.

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 04:07, 16-12-08:

Αρχική Δημοσίευση από St@vros
Εγώ πάλι θα κατατασόμουν σε μία άλλη κατηγορία.Δεν εχω σχέση γιατι δεν βρίσκω ΠΑΡΟΛΟ που με θέλουν. Ενώ με γουστάρουν πολλές κοπέλες κατά καιρούς εγώ μια ζωή πάω και πέφτω σε όλες τις παλαβές και δεν κάνω τπτ. Μήπως είναι κουσούρι? Η απλά γκαντεμιά?
Απο την άλλη δεν μου αρέσουν και αυτές που μου την πέφτουν.. Δεν ξέρω τι να κάνω πια... Που είναι οι γυναίκες ρε παιδιά?
Ε όχι και που είναι οι γυναίκες φίλε μου! Μπροστά σου είναι! Γιατί δε μπορείς να αντιμετωπίσεις το απλό γεγονός, ότι δηλαδή είσαι απλά πολύ απαιτητικός; Δεν σου λέω να μην είσαι απαιτητικός, αλλά να μη τα ρίχνεις και όλα στους άλλους (εν προκειμένω στις άλλες).

Το τι θα κάνεις είναι δικό σου θέμα. Θα χαμηλώσεις τις απαιτήσεις σου; Θα συνηθίσεις στην ιδέα της μοναξιάς; Θα συνεχίσεις να κολυμπάς μέσα στις "παλαβές" μέχρις ότου βρείς τη μια που θα ανταποκρίνεται στις απαιτήσεις σου; Εγώ απλά σου δείχνω τις επιλογές σου. Το ποιά θα διαλέξεις, δικό σου θέμα. Σκέψου -κατά προτίμηση λίγο διαφορετικά σιγά σιγά- και καλή σου τύχη.

Παράθεση

WildCherry

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη WildCherry
H WildCherry αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 33 μηνύματα.

H WildCherry έγραψε στις 20:00, 16-12-08:

Αρχική Δημοσίευση από kalypso
Δεν είμαι σε σχέση αλλά δεν ξέρω γιατί! Πολλά μαζί και τίποτα...
1. Υπάρχουν άτομα που κατα καιρούς μου τραβούν το ενδιαφέρον, αλλά κανένας τόσο πολύ ώστε να το κυνηγήσω
2. Έχω χρόνο για σχέση, αλλά όχι τόσο ώστε να προσπαθήσω να πάει τόσο καλά όσο θα ήθελα
3. Έχω διάθεση να είμαι με κάποιον, αλλά όχι τόσο ώστε να αντέχω τα όποια προβλήματα προκύψουν

Ούτε δυο μήνες δεν έχουν περάσει που είμαι μόνη, και μ' αρέσει αυτό το χάος που ζω!
Οπότε απλά θα ... πάω διακοπές

Πραγματικά τα ίδια αισθάνομαι και εγώ! Πάει 1,5 μήνας που χώρισα μετά από μία σχέση δύο χρόνων, το έχω πλέον ξεπεράσει, δεν με πονάει πια και θέλω να ζήσω για εμένα....μέχρι πόσο? Μέχρι να βρεθεί ο επόμενος που θα μου κινήσει το ενδιαφέρον τόσο ώστε να τον κυνηγήσω...όπως λέει και η Calypso!!!
Επομένως είμαι μόνη μου και είμαι καλά!!!

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 03:51, 17-12-08:

Σήμερα κατάφερα να βρω όνομα του state που βιώνω : ελεύθερος λόγω συνειδητής επιλογής (καλό; )

Οπότε είμαι ο Ζωρζ κι είμαι κι εγώ καλά.
Την συνέχεια για αυτό το state of life θα σας την πει ο πρόεδρος.

Παράθεση

Noisette (Φωτεινός Θάλαμος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Noisette
H Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης . Έχει γράψει 2,647 μηνύματα.

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 22:18, 01-01-09:

αυτη την περιοδο ανηκω και εγω στο δευτερο μεγαλυτερο ποσοστο της ερευνας τι να κανουμε??καθε θεα καποια στιγμη πρεπει να μεινει για λιγο μόνη της...

Παράθεση

Speedy

Διάσημο Μέλος

Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλο/νία). Έχει γράψει 656 μηνύματα.

O Speedy έγραψε στις 22:28, 01-01-09:

Αρχική Δημοσίευση από Μάρω
αυτη την περιοδο ανηκω και εγω στο δευτερο μεγαλυτερο ποσοστο της ερευνας τι να κανουμε??καθε θεα καποια στιγμη πρεπει να μεινει για λιγο μόνη της...
Ναι, ακριβώς έτσι νιώθω και εγώ, αλλά άρχισε να γίνεται αρκετό το διάστημα και άρχισα να εκνεθρίζομαι....

Παράθεση

Επιφανές Μέλος

H Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης . Έχει γράψει 2,647 μηνύματα.

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 22:39, 01-01-09:

Ναι, ακριβώς έτσι νιώθω και εγώ, αλλά άρχισε να γίνεται αρκετό το διάστημα και άρχισα να εκνεθρίζομαι....

δηλαδή πόσο είναι αν επιτρέπεται?ασε και εγώ ειμαι στα προθυρα να εκνευριστώ...

Παράθεση

Speedy

Διάσημο Μέλος

O Speedy έγραψε στις 22:42, 01-01-09:

Αρχική Δημοσίευση από Μάρω
δηλαδή πόσο είναι αν επιτρέπεται?ασε και εγώ ειμαι στα προθυρα να εκνευριστώ...
Απο τον Σεπτέμβρη περίπου.. δεν είναι τόσο πολύ.. απλά δεν αντέχω την μοναξιά, με τρελένει.

Παράθεση

WhiteDrum (Κατίγκω)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη WhiteDrum
H Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,172 μηνύματα.

H WhiteDrum έγραψε στις 22:55, 01-01-09:

Απο τον Σεπτέμβρη περίπου.. δεν είναι τόσο πολύ.. απλά δεν αντέχω την μοναξιά, με τρελένει.
Ίσως να σε οδηγήσει σε πολλές αποτυχημένες σχέσεις αυτή η ανάγκη να είσαι με κάποια. Τζαστ ε θόουτ.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 23:01, 01-01-09:

και εγω απο τοτε ειμαι περιπου....εχει πολυ δικιο η κοπελα...γι'αυτο και εγω δεν εχω καταπιαστει με οτιδηποτε...
βρες καποια ασχολια για να ξεχνιεσαι...και που ξερεις εκει ισως βρεις κατι ενδιαφερον...

Παράθεση

Speedy

Διάσημο Μέλος

O Speedy έγραψε στις 23:13, 01-01-09:

Αρχική Δημοσίευση από WhiteDrum
Ίσως να σε οδηγήσει σε πολλές αποτυχημένες σχέσεις αυτή η ανάγκη να είσαι με κάποια. Τζαστ ε θόουτ.
Με έχει ήδη οδηγείσει, αλλα πάθημα μάθημα. Βλέπεις το να βρείς ωραίο έτερον ύμισι είναι εύκολο.
Το να βρείς όμως και καλό άνθρωπο είναι σαν το λαχείο( το οποίο δεν μου κατσε γμτ)... μιδαμινές οι πιθανότητες.

Παράθεση

Deicide (Γιάννης)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Deicide
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 24 μηνύματα.

O Deicide Modenas rulez!!!!!!! έγραψε στις 00:53, 02-01-09:

Το τελευταίο της σειράς είμαι.Ψάχνομαι όμως αλλά βλέπω ότι όσο το κυνηγάω τόσο απομακρύνεται

Παράθεση

DownCast

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη DownCast
Ο DownCast αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Υπεύθυνος management και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 35 μηνύματα.

O DownCast έγραψε στις 14:35, 08-01-09:

Καλησπέρα σας και Χρόνια Σας Πολλά και Καλή Χρονιά...
Πρώτη φορά χρήστης στο χώρο... και το έναυσμα ήταν το θέμα αυτό...

Η ερώτηση: Πόσοι από σας είστε χωρίς σύντροφο;
Η απάντηση: Πλέον ετών 37 και χωρίς σχέση εδώ και ένα χρόνο περίπου...αφού η μοίρα, μου τα έφερε λιγάκι στραβά.

Και δυστυχώς από ότι βλέπω θα παραμείνω μόνος μου... παρόλο που έχω γνωρίσει μερικές θηλυκές παρουσίες το τελευταίο διάστημα και έχω "φάει" απόρριψη με το "κουτάλι"...
Μάλλον δεν καλύπτω το "σύγχρονο πακέτο ανδρός" που αναζητούν τα σύγχρονα θηλυκά...
Δεν το κρύβω ότι έχω απογοητευτεί...

Από ότι φαίνεται έχουν αλλάξει οι καιροί και δύσκολα κανείς εντοπίζει άνθρωπο που να ενδιαφέρεται πραγματικά για συναισθηματική σχέση και συντροφικότητα... Το πακέτο περικλείει και άλλα πολλά πράγματα τα οποία μάλλον προσωπικά δεν τα καλύπτω...
Δυστυχώς...

Ίσως κάποια στιγμή ανοίξω και εγώ ένα θέμα με τίτλο "Το Πακέτο" ... μπας και μου πει καμιά γυναίκα τελικά, τι μπορεί να αναζητά από κάποιον άντρα... Τι περικλείει τελικά αυτό "Το Πακέτο"...

Αυτά και σας ευχαριστώ για την φιλοξενία...

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους