Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,080 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,721 μηνύματα σε 74,628 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Προτάσεις για δουλειά

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιάννης
Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 42 ετών . Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε στις 16:30, 22-07-05:

Ποιες δουλιές θα προτείνατε στους άλλους να κάνουν και ποιες όχι πια είναι τα θετικά και τα αρνητικά σε αυτές που γνωρίζεται ?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

gilie

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη gilie
H gilie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 435 μηνύματα.

H gilie έγραψε στις 16:42, 22-07-05:

εχω δουλεψει μονο σεεναν τομεα αλλα εχω κανει ολες τις δουλειες που τον αφορουν. Στα ξενοδοχειακα που εγω ξερω λοιπον, διαλεξτε οποιο ποστο σας δινει την δυνατοτητα να ερχεστε σε επαφη με κοσμο και γνωριστε ποσο ευχαριστοι ειναι ολοι την περιοδο των διακοπων, αν δεν εισαστε διατεθιμενοι να δουλεψετε ατσαλες ωρες και μερες, αν δεν το αγαπατε οσο εγω μη το διαλεξετε θα σας κουρασει πολυ συντομα!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Founes

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Founes
Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.

O Founes έγραψε στις 14:19, 27-07-05:

εχω δουλέψει σε πολλούς και διαφορετικούς τομεις... να αρχήσω τις αναλύσεις???

Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιάννης
Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 42 ετών . Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε στις 14:49, 27-07-05:

Αρχική Δημοσίευση από Founes
εχω δουλέψει σε πολλούς και διαφορετικούς τομεις... να αρχήσω τις αναλύσεις???
Γιατί όχι, όσο περισσότερες τόσο καλύτερο! Απλά μην διαφημίζουμε / δυσφημίζουμε εταιρειες, όχι ονόματα!

Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Vkey
H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,419 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 17:53, 27-07-05:

Να πω εγώωωωωωωωωωωωωωω χιχιχιχι
Λοιπόν: Δημόσιες σχέσεις...πολύ τρέξιμο,πολύ ξενύχτι....πρέπει να είσαι μέσα στην τρελή χαρά και μπουρου μπουρού με τον κάθε άσχετο...και άσχημο πέσιμο από μερικούς...sorry φίλε δημόσιες σχέσεις κάνω...όχι...γκρρρρρρρρ
Ιδιαίτερα: αν αντέχεις τα παιδάκια πάντα, πολύ πονοκέφαλος (πέφτω στις περιπτώσεις πάντα) αλλά μέχρι στιγμής ευτυχως η κάθε συνεργασία με γονείς ήταν άψογη
Προώθηση:Ορθοστασία, λίγα λεφτά για 8ωρο και πολύ ξεσπάνε πάνω σου...
Μοίρασμα διαφημιστικών:Πολύ περπάτημα και ηλίθιο καμάκι στις καφετέριες και παρατηρήσεις από τους ιδιοκτήτες.λίγα λεφτά επίσης....
Στο μπαρ για να ετοιμάζεις τα συνοδευτικά και πλύσιμο ποτηριών:Ειδικά τις βραδινές ώρες τρελαίνεσαι...τ'ακούς από το αφεντικό γιατί η προηγούμενη ξέχασε να παραγγείλει αγγούρια, γιατί μπέρδεψε τα απορρυπαντικά...αφου είναι χαζή βρεεεεεεεεεε!Γνωρίζεις επίσης πολύ κόσμο αλλά πεθαίνεις στην κούραση....
Καθαριστήριο: έμαθα να σιδερώνω...για εμένα απλά ουδέτερο!
Ραδιοφωνική εκπομπή: Μόνο αν είναι το χόμπυ σου...λεφτά ελάχιστα (μιλάω για Βόλο)
Ιδιαιτέρα σε δικηγορικό γραφείο: καλά τα λεφτά, πολύ τρέξιμο,πολύ άγχος και ότι πάει στραβά φταις εσύ.....
Αυτά μέχρι στιγμής....

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Vkey : 27-07-05 στις 17:56.
Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 17:57, 27-07-05:

Αρχική Δημοσίευση από Vkey
Να πω εγώωωωωωωωωωωωωωω χιχιχιχι
Λοιπόν: Δημόσιες σχέσεις...πολύ τρέξιμο,πολύ ξενύχτι....πρέπει να είσαι μέσα στην τρελή χαρά και μπουρου μπουρού με τον κάθε άσχετο...και άσχημο πέσιμο από μερικούς...sorry φίλε δημόσιες σχέσεις κάνω...όχι...γκρρρρρρρρ
Ιδιαίτερα: αν αντέχεις τα παιδάκια πάντα, πολύ πονοκέφαλος (πέφτω στις περιπτώσεις πάντα) αλλά μέχρι στιγμής ευτυχως η κάθε συνεργασία με γονείς ήταν άψογη
Προώθηση:Ορθοστασία, λίγα λεφτά για 8ωρο και πολύ ξεσπάνε πάνω σου...
Μοίρασμα διαφημιστικών:Πολύ περπάτημα και ηλίθιο καμάκι στις καφετέριες και παρατηρήσεις από τους ιδιοκτήτες.λίγα λεφτά επίσης....
Στο μπαρ για να ετοιμάζεις τα συνοδευτικά και πλύσιμο ποτηριών:Ειδικά τις βραδινές ώρες τρελαίνεσαι...τ'ακούς από το αφεντικό γιατί η προηγούμενη ξέχασε να παραγγείλει αγγούρια, γιατί μπέρδεψε τα απορρυπαντικά...αφου είναι χαζή βρεεεεεεεεεε!Γνωρίζεις επίσης πολύ κόσμο αλλά πεθαίνεις στην κούραση....
Καθαριστήριο: έμαθα να σιδερώνω...για εμένα απλά ουδέτερο!
Ραδιοφωνική εκπομπή: Μόνο αν είναι το χόμπυ σου...λεφτά ελάχιστα (μιλάω για Βόλο)
Ιδιαιτέρα σε δικηγορικό γραφείο: καλά τα λεφτά, πολύ τρέξιμο,πολύ άγχος και ότι πάει στραβά φταις εσύ.....
Αυτά μέχρι στιγμής....
omg έτσι και δεν κάνω καμία δουλεία που είναι και hobby μου με βλέπω να έχω νεύρα στο full

Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Vkey
H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,419 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 18:04, 27-07-05:

Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone
omg έτσι και δεν κάνω καμία δουλεία που είναι και hobby μου με βλέπω να έχω νεύρα στο full
Προσωπικά και σε δουλειές που λάτρευα ώρες ώρες με έπιαναν τα νεύρα...Αναπόφευκτο δηλαδή...

Α....δουλειά στο Γερμανό: Οι συνάδελφοι απλά άσχετοι....Άσε που ήθελαν να κάνω και δουλειές που δεν ήταν στην αρμοδιότητά μου...εκεί να δεις πόσο τα έπαιρνα....γκρρρρρρρρρ

Παράθεση

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 19:14, 27-07-05:

Τα άσχετα μηνύματα έγιναν split . Το split θα το βρείτε εδώ

Παράθεση

dt008

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη dt008
Ο dt008 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια . Έχει γράψει 68 μηνύματα.

O dt008 έγραψε στις 10:45, 26-11-05:

λεπόν.... έχω δουλέψει σε αρκετές δουλειές οπότε μπορώ να σας πω μερικά πραγματάκια....

α) καράβι (ήμουνα δόκιμος λογιστής). πολύ καλά λεφτά ΑΛΛΑ απαιτεί γερά νεύρα.... οι ναυτικοί είναι πάρα πολύ περίεργοι χαρακτήρες.... η μοναξιά και η απομόνωση βαράει άσχημα....
β) ιδιαίτερα σε μαθητές. αν το παιδί είναι λύκειο, λογικά δεν θα υπάρχει πρόβλημα, καθώς πλέον έχει (ψιλο)καταλάβει πώς αγωνίζεται για το μέλλον του. φυσικά υπάρχουν και οι ουκ ολίγες εξαιρέσεις αν είναι γυμνάσιο, κλάφ'τα χαράλαμπε
γ) δουλειές σχετικά με πληροφορική. σαν administrator που δούλευα, πιστεύω ότι είναι πάρα πολύ καλή δουλειά. στήνεις τα πάντα, μαθαίνεις το δίκτυό σου και το software που τρέχει πάνω σε αυτό, και μετά... ασ'το να παίζει. φυσικά θα υπάρχουν και στιγμές που θα πέσει και θα τρέχεις μερόνυχτα να το αποκαταστήσεις. σαν τεχνικός Η/Υ, σου σπάνε τα νεύρα. χώρια που τα λεφτά (πλέον) είναι λίγα..... σαν web designer / developer, αρκετά δύσκολα. οι πελάτες δεν ξέρουν τι θέλουν, μπορεί να τους φτιάξεις το υπέρτατα τέλειο (γραφιστικά) site, και να μην τους αρέσει, ενώ μπορεί να τους κοτσάρεις καμμιά γυφτιά και να σε προσκυνάνε. έλεος. ιδιαίτερα λέει να κάνεις (π.χ. ECDL ξέρω γω), καλά λεφτά.

δ) φροντιστήριο μέσης εκπαίδευσης. δύσκολο στην αρχή, λίγα λεφτά, αλλά ωραία δουλειά. στις ενέργειες, απορίες, κινήσεις των μαθητών πολλές φορές βλέπεις κομμάτια του εαυτού σου όντας μικρότερος. πολύ ωραίο συναίσθημα.

αυτά....

Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε στις 18:40, 26-11-05:

Αρχική Δημοσίευση από dt008
β) ιδιαίτερα σε μαθητές. αν το παιδί είναι λύκειο, λογικά δεν θα υπάρχει πρόβλημα, καθώς πλέον έχει (ψιλο)καταλάβει πώς αγωνίζεται για το μέλλον του. φυσικά υπάρχουν και οι ουκ ολίγες εξαιρέσεις αν είναι γυμνάσιο, κλάφ'τα χαράλαμπε
αχ μακάρι να ήταν έτσι ... προσωπίκα το μόνο που βλέπω είναι ενα πολύ μικρό ποσόστο να το έχει καταλάβει αυτό αλλά η πλειοψηφία είναι αστά να πάνε ... αν το συστήμα ήταν πιο αυστήρο ούτε στο λύκειο δεν θα εμπέναν
σορρυ για το offtopic αλλα δεν άντεξα

Παράθεση

dt008

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο dt008 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια . Έχει γράψει 68 μηνύματα.

O dt008 έγραψε στις 20:34, 26-11-05:

τι να σου πω, φίλε Exposed... ίσως να έχω τύχει σε ώριμα παιδιά στο φροντιστήριο που δουλεύω......

Vkey: σχεδόν όπου έχω δουλέψει, έχω κάνει πράγματα που δεν ήταν στην αρμοδιότητά μου.... αλλά δεν ξέρω... κάποιες φορές με πιάνει και το φιλότιμο ρε γαμώτο, σκέφτομαι ότι "ντάξει, το ψωμί μου βγάζω από δω", άλλες φορές λέω "ε, α γ****** εσύ και οι παράλογες απαιτήσεις σου".... όπως ο ΒΛΑΚΑΣ που δουλεύω τώρα, μου μου λέει ότι νά'ναι όποτε νά'ναι... αλλά Τετάρτη θα πάρει <ξέρετε τι>!!! ΠΑΡΑΙΤΗΣΗ ΟΕΟΕΟΕΟΕΟΕΟΕΟΕΟΕΟΕΟΕ

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη dt008 : 26-11-05 στις 20:38.
Παράθεση

trifyllenia

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη trifyllenia
H trifyllenia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 29 μηνύματα.

H trifyllenia έγραψε στις 12:42, 28-11-05:

Αρχική Δημοσίευση από dt008
αλλά Τετάρτη θα πάρει <ξέρετε τι>!!! ΠΑΡΑΙΤΗΣΗ ΟΕΟΕΟΕΟΕΟΕΟΕΟΕΟΕΟΕΟΕ
+2 ΓΙΑ ΠΑΡΑΙΤΗΣΗ? Άντε με το καλό!

Παρεπιτόντως τι λέει o web-designer?
Όσοι σπουδάζουμε di (Πληροφορικής και Τηλεπικοινωνιών) υπάρχει περίπτωση να βρούμε πουθενά με τις γνώσεις που έχουμε ή @@?
Κοινώς πρέπει να τα "μάθουμε" μόνοι μας?

Game-developpers?Ή και πάλι @@?

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 13:53, 28-11-05:

Τριφυλλενια για web designer μετράει πάνω απο όλα το portfolio. Οι γνώσεις έρχονται δευτερες, άσε που καμια σχολή πληροφορικής, όσο καλη και να είναι δεν σου προσφέρει γνώσεις για web design γιατι απλούστατα... δεν είναι αυτό το αντικείμενο!
Αν δεν κάτσεις να ασχοληθείς μόνη σου, χλωμά τα πραγματα στον τομέα του web design.
Μιλάω βέβαια για κάτι καλό, όχι για μερικούς που ξέρω που κάνουν αηδίες και κοροιδεύουν τον (άσχετο) κοσμάκη...

Παράθεση

dt008

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O dt008 έγραψε στις 20:15, 28-11-05:

Αρχική Δημοσίευση από trifyllenia
+2 ΓΙΑ ΠΑΡΑΙΤΗΣΗ? Άντε με το καλό!

Όσοι σπουδάζουμε di (Πληροφορικής και Τηλεπικοινωνιών) υπάρχει περίπτωση να βρούμε πουθενά με τις γνώσεις που έχουμε ή @@?

trifyllenia, δυστυχώς θα σε απογοητεύσω.... για web design δεν σου δίνει τίποτα απολύτως το di, αν θες πάντως να ασχοληθείς με αυτό, μπορείς να με ρωτήσεις ό,τι θέλεις όποτε θέλεις.....απόλυτο δίκιο η Michelle για το portfolio για game developing, από όσο γνωρίζω, απολύτως τίποτα πάλι....

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 20:23, 28-11-05:

Παρεπιπτόντως, ισχύει αυτό που λένε οτι δεν μπορεί κάποιος να είναι ΚΑΙ καλός web designer KAI καλος web developer?

Παράθεση

dt008

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O dt008 έγραψε στις 21:06, 28-11-05:

τσου. έχω δει πολύ καλό γραφίστα να γράφει παπάδες σε php. παραμένει όμως γραφίστας και όχι προγραμματιστής :-)

λόγω της ευκολίας της php, δεν είναι τόσο δύσκολο, πάντως. και για asp (v. 3.0) ισχύουν τα ίδια.

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 21:27, 28-11-05:

Δεν νομίζω οτι χρειάζεται να ξέρει κάποιος και php και asp, ένα απο τα δυο νομίζω πως αρκεί
Kαι πως ορίζεται ο γραφίστας και πως ο προγραμματιστής? Αν όντως είναι αυτός τόσο φοβερός γιατί δεν μπορεί να χαρακτηριστεί προγραμματιστής?

Παράθεση

Covenant

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Covenant
Ο Covenant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 475 μηνύματα.

O Covenant έγραψε στις 22:01, 28-11-05:

Αρχική Δημοσίευση από trifyllenia

Oπως πολυ σωστα προαναφερθηκε,η σχολη ειναι απλα το εναυσμα,τιποτα περισσοτερο.
Σε ολα τα επαγγελματα που εχουν σχεση με υπολογιστες αν δεν καθησεις να ασχοληθεις απο μονος σου δεν προκειται ποτε να γινεις καλος.Η σχολη σου προσφερει απλα τις βασεις.

Οσο αυτο για το game developer,τι εννοεις ακριβως;
Game developement ειναι το συνολο των διαφορετικων επαγγελματων που απαιτουνται για να φτιαξουν ενα παιχνιδι και οχι ενα μεμονωμενο επαγγελμα.
Επισης γνωριζω αριστα την κατασταση στην Ελλαδα στον συγκεκριμενο τομεα,λυπαμαι αλλα θα σε απογοητευσω λεγοντας οτι δεν υπαρχει καμια σχολη που να σου μαθαινει ουτε στο ελαχιστο πως φτιαχνονται τα παιχνιδια πραγματικα.Ουτε ιδιωτικη ουτε κρατικη σχολη
Λυπαμαι αλλα ειναι η πικρη αληθεια

Παράθεση

dt008

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O dt008 έγραψε στις 00:20, 29-11-05:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
Δεν νομίζω οτι χρειάζεται να ξέρει κάποιος και php και asp, ένα απο τα δυο νομίζω πως αρκεί
Kαι πως ορίζεται ο γραφίστας και πως ο προγραμματιστής? Αν όντως είναι αυτός τόσο φοβερός γιατί δεν μπορεί να χαρακτηριστεί προγραμματιστής?
δεν είπα ότι χρειάζεται να ξέρει και τα δύο! καλό είναι βέβαια να ξέρει όσα περισσότερα μπορεί, γιατί η κάθε γλώσσα είναι καλή για συγκεκριμένες εργασίες... δεν μπορεί να χαρακτηριστεί προγραμματιστής γιατί απλά γνωρίζει php εντολές, καθώς και κάποιες δομές του structured προγραμματισμού.. δεν είναι εγκλιματισμένος με όλη την προγραμματιστική φιλοσοφία... δεν είναι δηλαδή καλός αναλυτής.... αναλυτής και προγραμματιστής, εξάλλου είναι δύο έννοιες στενά συνυφασμένες

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 00:38, 29-11-05:

Μα εγώ απο τα λεγόμενα σου κατάλαβα οτι είναι γνώστης και της προγραμματιστικής φιλοσοφίας, όχι απλά ξερών εντολών...

Παράθεση

trifyllenia

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη trifyllenia
H trifyllenia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 29 μηνύματα.

H trifyllenia έγραψε στις 01:32, 29-11-05:

Thank you guys all of you για τις απαντήσεις!
Θυμάμαι βασικά και τα λόγια του dt ο οποίος είχε πει πως αν δε κάτσεις να λιώσεις μόνος σου δεν έχει κανένα νόημα....
Τέλος πάντων..Το μέλλον θα δείξει...

Παράθεση

dt008

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O dt008 έγραψε στις 12:24, 29-11-05:

σόρυ Michelle, ήταν όντως παρεξηγήσιμα τα λεγόμενά μου.
απλά μη ξεχνάς ότι η php ενώ προσφέρει πολλές δυνατότητες, δεν είναι ΚΑΘΟΛΟΥ strict όσον αφορά τον κώδικα, με άμεση συνέπεια να μπορείς να γράψεις το ίδιο ακριβώς πράγμα είτε χρησιμοποιώντας 10 γραμμές είτε 100. και δεν σε υποχρεώνει ΚΑΘΟΛΟΥ να γράψεις OOP κώδικα, πράγμα που ναι μεν είναι πολύ καλό για κάποιον που απλά θέλει να γράψει μια απλή web application (ας μην αμελούμε και το γεγονός ότι ο Rasmus Leedorf αρχικά ονόμασε τη γλώσσα PHP tools == Personal Home Page tools), αλλά δεν την καθιστά γλώσσα μέσω της οποίας θα μάθεις ΣΩΣΤΑ ΚΑΙ ΚΑΛΑ προγραμματισμό και ανάλυση (με όλη την αυστηρή έννοια της λέξης). δεν αντιλέγω ότι PHP rulez εν τέλει, ίσως να ήταν λάθος η λέξη 'παπάδες' που χρησιμοποίησα, θα έπρεπε να το αποκαλέσω 'robust web application'.

Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη dooo
H dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,231 μηνύματα.

H dooo έγραψε στις 12:42, 29-11-05:

OOP rulez

Παράθεση

Hunter (Θοδωρής)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Hunter
Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 46 ετών , επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,059 μηνύματα.

O Hunter έγραψε στις 15:27, 20-12-05:

προσφατα αλλαξα δουλεια, ναι μεν στο αντικειμενο μου αλλα εντελως αλλη θεση, εκει που ημουν μηχανικος συστηματων εγινα ξαφνικα υπευθηνος μηχανογραφησης σε μεγαλο ομιλο, και νομιζωντας οτι τα ειχα δει ολα απο αποψη μπαχαλου σε τμημα ΙΤ πολυ γρηγορα καταλαβα οτι ουτε τα μισα δεν εχω δει. Ενα μηνα τωρα προσπαθω να βγαλω ακρη ποιο κτιριο εχει ποιο δικτυο και παει λεγοντας, αλλα που θα παει θα στρωσουν χαρακτηρα εδω μεσα

να σειμειωσω οτι ΔΕΝ σπουδασα πληροφορικη, σπουδασα κατι αλλο εντελως, αλλα η πληροφορικη ηταν και ειναι χομπυ μου και θα ελεγα σε ολους να μην πιασουν δουλεια σε αντικειμενο που δεν το αγαπανε ( δυσκολα το ξερω αλλα πρεπει να το παλεψουμε )

Παράθεση

S1RHC

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη S1RHC
Ο S1RHC αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 67 μηνύματα.

O S1RHC έγραψε στις 19:39, 20-12-05:

Χωρίς προφανώς να θέλω να σε προσβάλλω, πώς γίνεται να σε προσέλαβαν "σε μεγαλο ομιλο" χωρίς να είναι το αντικείμενο των σπουδών σου αυτό;

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 19:40, 20-12-05:

Αρχική Δημοσίευση από S1RHC
Χωρίς προφανώς να θέλω να σε προσβάλλω, πώς γίνεται να σε προσέλαβαν "σε μεγαλο ομιλο" χωρίς να είναι το αντικείμενο των σπουδών σου αυτό;
Έχεις ακόμα πολλά να μάθεις μικρούλη μου

Παράθεση

kleftra (Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη kleftra
H Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,633 μηνύματα.

H kleftra οι φωνές στο κεφάλι της, της είπαν κι έγραψε στις 19:43, 20-12-05:

Γιατί πέρα απο τα πτυχία χρειάζεται να είσαι και καλός στον τομέα σου
Υπάρχουν πολλές παρόμοιες περιπτώσεις ανθρώπων που άλλο σπούδασαν κι άλλο κατέληξαν να κάνουν απλά γιατί ήταν καλύτεροι κι αποτελεσματικότεροι(με λίγα λόγια τους ενδιέφερε περισσότερο) στο "άλλο".

Παράθεση

Skoulikadera---

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Skoulikadera---
H Skoulikadera--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 421 μηνύματα.

H Skoulikadera--- έγραψε στις 19:47, 20-12-05:

Αρχική Δημοσίευση από kleftra
Υπάρχουν πολλές παρόμοιες περιπτώσεις ανθρώπων που άλλο σπούδασαν κι άλλο κατέληξαν να κάνουν
Όσο για αυτό σίγουρα!

Παράθεση

S1RHC

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο S1RHC αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 67 μηνύματα.

O S1RHC έγραψε στις 19:48, 20-12-05:

ναι... προφανώς... αλλα άμα δεν έχεις πτυχίο, πως μπορείς να τους πείσεις πως είσαι ο κατάλληλος για μια δουλειά;

Παράθεση

kleftra (Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη kleftra
H Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,633 μηνύματα.

H kleftra οι φωνές στο κεφάλι της, της είπαν κι έγραψε στις 19:51, 20-12-05:

ναι... προφανώς... αλλα άμα δεν έχεις πτυχίο, πως μπορείς να τους πείσεις πως είσαι ο κατάλληλος για μια δουλειά;
Θα σου αντιστρέψω την ερώτηση:
Αν έχεις πτυχίο πως μπορείς να πείσεις ότι είσαι κατάλληλος για τη δουλειά;

Η απάντηση και στις δύο περιπτώσεις είναι μία.Συνήθως οι γνώσεις σου τεστάρονται στην συνέντευξη κι αν τους ικανοποιούν σε παίρνουν.Μετά αποδεικνύεις την αξία σου μέσα απο την δουλειά σου

Παράθεση

S1RHC

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O S1RHC έγραψε στις 19:55, 20-12-05:

Αρχική Δημοσίευση από kleftra
Θα σου αντιστρέψω την ερώτηση:
Αν έχεις πτυχίο πως μπορείς να πείσεις ότι είσαι κατάλληλος για τη δουλειά;

Η απάντηση και στις δύο περιπτώσεις είναι μία.Συνήθως οι γνώσεις σου τεστάρονται στην συνέντευξη κι αν τους ικανοποιούν σε παίρνουν.Μετά αποδεικνύεις την αξία σου μέσα απο την δουλειά σου
σωστό αυτό... Δεν το είχα σκεφτεί
[off_topic] Επειδή οι απαντήσεις πέφτουν σε ταχύτητα IRC, διαβάζω αρχαία τώρα, μην ανησυχείτε που δεν θα απαντώ για λίγη ώρα [/off_topic]

Παράθεση

Hunter (Θοδωρής)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Hunter
Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 46 ετών , επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,059 μηνύματα.

O Hunter έγραψε στις 06:18, 21-12-05:

τον αλλο μηνα κλεινω τα 35, αλλα ασχολουμαι με την πληροφορικη απο την δικια σου ηλικια, η εμπειρια μετραει πολυ σημερα, για να δωσεις λυσεις αμεσες δεν ειναι απαραιτητο να εχεις πτυχιο που να λεει οτι μπορεις να δωσεις την λυση. Να φανταστεις οτι στον ομιλο που ειμαι τωρα οταν εστειλα το βιογραφικο μου στην ενοτητα σπουδες δεν εβαλα το πτυχιο μου μεσα, και στην πρωτη απο της 5 συνεντευξεις με ρωτησαν γιατι, και η απαντηση μου ηταν απλη - γιατι δεν εχει σχεση με το αντικειμενο της δουλειας μου.

οπως ειπα και στο πρωτο μου post, για να κανεις μια δουλεια καλα πρεπει να την αγαπας

Παράθεση

Founes

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Founes
Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.

O Founes έγραψε στις 18:45, 02-01-06:

Συμφωνώ με Hunter... η εμπειρία και οι συστάσεις παίζουν πάρα πολύ σημαντικό ρόλο...

Ο ιτ που είχαμε εμείς ούτε είχε σπουδάσει κάτι ούτε κάποιο χαρτί είχε, κι ομως είναι κορυφαίος !!!

Forza MIKE!!!

Παράθεση

Nana

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Nana
H Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT . Έχει γράψει 508 μηνύματα.

H Nana έγραψε στις 19:07, 20-01-06:

Σε Τμήμα Υποστήριξης Λογισμικού: Πρέπει να είσαι λίγο αναίσθητος, γιατί ακούς κάποιες φορές κουλά (π.χ. "ποια είναι η επιφάνεια εργασίας;"), δεν καταλαβαίνουν (οι πελάτες) τι τους λες και πρέπει να το πεις 5 φορές και επίσης σου βάζουν (οι ίδιοι) τις φωνές, γιατί δεν ξέρουν τι τους γίνεται. Επίσης, πρέπει να είσαι άνετος με τα τηλέφωνα, αλλιώς δε θα σου αρέσει κάθε φορά που κάνει ντριιιιιιιιιιιιιιιιιιν. Τέλος, δεν ξέρεις κάθε φορά τι θα σου τύχει: από το πιο απλό, έως το "γιατί μου πετάγεται αυτό το run time error στα μούτρα;" - και πού να ξέρω εγώ κυρία μου;

Παράθεση

*natalia5555* (Ναταλία)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη *natalia5555*
H Ναταλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 191 μηνύματα.

H *natalia5555* sagapw........... έγραψε στις 23:17, 09-11-10:

λοιπον σερβιτορα ,πολυ ορθοστασια ,πωλητρια το ιδιο απλα στα πρηζει και το αφεντικο σου να κολλας στις πελατισσες μπας και αγορασουν τιποτα ,τα λεφτα λιγα.φρουτακια σαν σερβιτορα η server παρα πολυ καλα λεφτα αρκει να αντεχεις στο κλιμα,δηλαδη τζογαδοροι με νευρα που χανουν,χαμενοι που σου τη πεφτουν κ.τ.λ. αλλα τα χρηματα ειναι πολλα οποτε τα αντεχεις τα υπολοιπα.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

zatelis

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη zatelis
Ο zatelis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 49 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O zatelis έγραψε στις 15:35, 24-05-11:

Αυτό που θα προτείνω εγώ σε όσους πραγματικά ενδιαφέρονται για συμπληρωματικό εισόδημα, μιας και οι δουλειές γενικότερα έχουν το μαύρο τους το χάλι στην Ελλάδα, είναι αυτό που έκανα κι εγώ και η γυναίκα μου, ψάχνοντας να βρώ δουλειά και εισόδημα. Επειδή, για λόγους διαφημιστικούς δεν μπορώ να δημοσιεύσω ονόματα και εταιρίες, όποιος και όποια κοπέλα ενδιαφέρεται πραγματικά για ένα συμπληρωματικό εισόδημα που μπορεί να φτάσει και το επίπεδο ενός καλού μισθού ας επικοινωνήσει μαζί μου, στέλνοντας μου ένα e-mail για να τον/την ενημερώσω σχετικά και όσο λεπτομερώς επιθυμεί. Εδώ θα αναφέρω μόνο γενικά πράγματα, αφενός μεν για να μην χάσουν το χρόνο τους όσοι δεν ενδιαφέρονται και να κατατοπιστούν αρχικά οι ενδιαφερόμενοι, αφετέρου δε, γιατί όπως είπα πρίν δεν θέλω να αποκλειστώ λόγω διαφημιστικού περιεχομένου.
Κατά κύριο λόγο, η απασχόληση αυτή που προτείνω, αφορά γυναίκες μιας και πρόκειται για γνωστή φίρμα καλλυντικών. ΔΕΝ αποκλείονται οι άντρες και ζωντανή απόδειξη είναι ο υπογράφων το παρόν, καθώς υπάρχουν και προϊόντα που απευθύνονται σε άντρες. Η εγασία είναι καθόλα νόμιμη, προς αποφυγή οποιονδήποτε παραξηγήσεων. Πρόκειται για dealer προώθησης προϊόντων απο την υπ'αριθμόν 1 εταιρία κατευθυνόμενης πώλησης στον κόσμο. Οι dealers αμοίβονται με ποσοστά επί των πωλήσεων απασχολούμενοι όσο θέλουν. Είναι δουλειά που γίνεται στον ελεύθερο χρόνο, πολύ εύκολα, χρησιμοποιώντας τηλέφωνο,fax, ή διαδίκτυο και πραγματικά δίνει ένα αυξανόμενο διαρκώς εισόδημα καθώς έχει καθημερινά όλο και μεγαλύτερη απήχηση.
Για να μην νομίσετε ότι σας δουλεύω, η δική μου βασική δουλειά είναι τοπογράφος και της γυναίκας μου λογίστρια. Ξεκινήσαμε πριν ενάμιση περίπου χρόνο, απογοητευμένοι απο την γενική οικονομική κρίση συμπληρώνοντας το εισόδημα μας με ένα μικρό κέρδος. Σήμερα έχει φτάσει στο επίπεδο του μισθού και αυξάνεται συνέχεια.
Οποιος και όποια πραγματικά ενδιαφέρονται, ας επικοινωνήσουν μαζί μου για να τους ενημερώσω αναλυτικότερα, υποβάλλοντας όποιες ερωτήσεις θέλετε,και θα απαντήσω χωρίς καμία απολύτως υποχρέωση.
E-mail επικοινωνίας : zatelis3260@hotmail.co.uk

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

-3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,593 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 15:40, 24-05-11:

Αρχική Δημοσίευση από zatelis
Αυτό που θα προτείνω εγώ σε όσους πραγματικά ενδιαφέρονται για συμπληρωματικό εισόδημα, μιας και οι δουλειές γενικότερα έχουν το μαύρο τους το χάλι στην Ελλάδα, είναι αυτό που έκανα κι εγώ και η γυναίκα μου, ψάχνοντας να βρώ δουλειά και εισόδημα. Επειδή, για λόγους διαφημιστικούς δεν μπορώ να δημοσιεύσω ονόματα και εταιρίες, όποιος και όποια κοπέλα ενδιαφέρεται πραγματικά για ένα συμπληρωματικό εισόδημα που μπορεί να φτάσει και το επίπεδο ενός καλού μισθού ας επικοινωνήσει μαζί μου, στέλνοντας μου ένα e-mail για να τον/την ενημερώσω σχετικά και όσο λεπτομερώς επιθυμεί. Εδώ θα αναφέρω μόνο γενικά πράγματα, αφενός μεν για να μην χάσουν το χρόνο τους όσοι δεν ενδιαφέρονται και να κατατοπιστούν αρχικά οι ενδιαφερόμενοι, αφετέρου δε, γιατί όπως είπα πρίν δεν θέλω να αποκλειστώ λόγω διαφημιστικού περιεχομένου.
Κατά κύριο λόγο, η απασχόληση αυτή που προτείνω, αφορά γυναίκες μιας και πρόκειται για γνωστή φίρμα καλλυντικών. ΔΕΝ αποκλείονται οι άντρες και ζωντανή απόδειξη είναι ο υπογράφων το παρόν, καθώς υπάρχουν και προϊόντα που απευθύνονται σε άντρες. Η εγασία είναι καθόλα νόμιμη, προς αποφυγή οποιονδήποτε παραξηγήσεων. Πρόκειται για dealer προώθησης προϊόντων απο την υπ'αριθμόν 1 εταιρία κατευθυνόμενης πώλησης στον κόσμο. Οι dealers αμοίβονται με ποσοστά επί των πωλήσεων απασχολούμενοι όσο θέλουν. Είναι δουλειά που γίνεται στον ελεύθερο χρόνο, πολύ εύκολα, χρησιμοποιώντας τηλέφωνο,fax, ή διαδίκτυο και πραγματικά δίνει ένα αυξανόμενο διαρκώς εισόδημα καθώς έχει καθημερινά όλο και μεγαλύτερη απήχηση.
Για να μην νομίσετε ότι σας δουλεύω, η δική μου βασική δουλειά είναι τοπογράφος και της γυναίκας μου λογίστρια. Ξεκινήσαμε πριν ενάμιση περίπου χρόνο, απογοητευμένοι απο την γενική οικονομική κρίση συμπληρώνοντας το εισόδημα μας με ένα μικρό κέρδος. Σήμερα έχει φτάσει στο επίπεδο του μισθού και αυξάνεται συνέχεια.
Οποιος και όποια πραγματικά ενδιαφέρονται, ας επικοινωνήσουν μαζί μου για να τους ενημερώσω αναλυτικότερα, υποβάλλοντας όποιες ερωτήσεις θέλετε,και θα απαντήσω χωρίς καμία απολύτως υποχρέωση.

χαχαχα
"Go Diamond"

υγ. καλό καλοκαίρι φιλάρα. και καλά κρασιά

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

self-instructive depressing

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη self-instructive depressing
Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,954 μηνύματα.

O self-instructive depressing έγραψε στις 15:58, 24-05-11:

θα έστελνα τις απορίες μου με μέιλ , αλλά πρώτον για να μην απαντάς τα ίδια πολλές φορές και δεύτερον επειδή δεν έχω μέιλ , τις παραθέτω εδώ :

Αρχική Δημοσίευση από zatelis
Αυτό που θα προτείνω εγώ σε όσους πραγματικά ενδιαφέρονται για συμπληρωματικό εισόδημα, μιας και οι δουλειές γενικότερα έχουν το μαύρο τους το χάλι στην Ελλάδα, είναι αυτό που έκανα κι εγώ και η γυναίκα μου
αρμέξατε ο καθένας την πεθερά του άλλου ;

Επειδή, για λόγους διαφημιστικούς δεν μπορώ να δημοσιεύσω ονόματα και εταιρίες
ντάξει , υποθέτω ότι θα ντρέπεσαι και λίγο - άντε να παραδεχτεί κάποιος ότι δουλεύει στην EisagwgaiEksagwgaiApoKina ή FitikaKallintikatouMparmpaStathi ή θυγατρική με μέτοχο τον Αντρίκο Παπανδρέου(άσχετο)

όποιος και όποια κοπέλα ενδιαφέρεται πραγματικά για ένα συμπληρωματικό εισόδημα που μπορεί να φτάσει και το επίπεδο ενός καλού μισθού ας επικοινωνήσει μαζί μου
λεπόν , θα επικοινωνήσω πάραυτα , καθότι από μικρός ονειρευόμουν να γίνω εισοδηματίας

ΔΕΝ αποκλείονται οι άντρες και ζωντανή απόδειξη είναι ο υπογράφων το παρόν, καθώς υπάρχουν και προϊόντα που απευθύνονται σε άντρες
έτσι έτσι να μην μας την λένε και οι ψευτοκουλτουριάρηδες και οι αναρχοφεμινίστριες του φόρουμ που αλωνίζουν ελεύθερα παρά τις περιπολίες των αγγέλων

Η εγασία είναι καθόλα νόμιμη, προς αποφυγή οποιονδήποτε παραξηγήσεων
τώρα αυτό για καλό το λες ; πού πας ρε καραμήτρο-ζατέλη στην ελλαδίτσα ;

Πρόκειται για dealer προώθησης προϊόντων απο την υπ'αριθμόν 1 εταιρία κατευθυνόμενης πώλησης στον κόσμο
πίτσα θα παραδίδουμε κατ' οίκον ;

Είναι δουλειά που γίνεται στον ελεύθερο χρόνο, πολύ εύκολα, χρησιμοποιώντας τηλέφωνο,fax, ή διαδίκτυο και πραγματικά δίνει ένα αυξανόμενο διαρκώς εισόδημα καθώς έχει καθημερινά όλο και μεγαλύτερη απήχηση
-γειά σας , από την ΑΕκολοχαρτέξ τηλεφωνώ , είστε ευχαριστημένοι από το χαρτί που χρησιμοποιείτε ;
-ρε άστοδιάλο μεσημεριάτικο

Για να μην νομίσετε ότι σας δουλεύω, η δική μου βασική δουλειά είναι τοπογράφος και της γυναίκας μου λογίστρια
για να μην νομίζετε ότι κοροιδεύω , η δική μου βασική δουλειά είναι τρόλερ και της γυναίκα μου να βρίζει μεσημεριάτικα στο τηλέφωνο

Ξεκινήσαμε πριν ενάμιση περίπου χρόνο, απογοητευμένοι απο την γενική οικονομική κρίση
α ρε πρετεντέρη , να ξερες πόσο έβλαψες την χώρα

συμπληρώνοντας το εισόδημα μας με ένα μικρό κέρδος. Σήμερα έχει φτάσει στο επίπεδο του μισθού και αυξάνεται συνέχεια
εύχομαι να φτάσει και επίπεδα βασικού μισθού κκε

πάω να φτιάξω μέιλ (για να παίζουμε σκάκι στο μσν)

π.σ.

όλα είναι φλου , φλου , φλου

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Δουλειά για φοιτητές - Από boubou
      Το θέμα έχει λάβει 442 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Φοιτητικά θέματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 20-09-17 στις 14:26.
    • Δουλειά και σπουδές - Από GlobalMiNd
      Το θέμα έχει λάβει 12 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Φοιτητικά θέματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 22-06-16 στις 14:44.
    • Η πρώτη μου δουλειά! - Από Petros-8
      Το θέμα έχει λάβει 6 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία iCareer: Εργασία & Καριέρα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 23-04-14 στις 14:35.
    • Δουλειά στον ΟΤΕ - Από Ο αναγνώστης
      Το θέμα έχει λάβει 27 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Φοιτητικά θέματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 10-09-11 στις 18:17.
    • Phd, Δουλειά και άλλα - Από Resident Evil
      Το θέμα έχει λάβει 32 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Φοιτητική ζωή.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 17-10-10 στις 08:30.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους