Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,102 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,190 μηνύματα σε 74,657 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Microsoft Windows 7

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Boom
Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,202 μηνύματα.

O Boom έγραψε στις 18:23, 26-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από jj!
Αξίζει να πάω από windows xp σε 7;;
Με κάθε επιφύλαξη τα 7 νομίζω είναι πιο ελαφριά.
Μπορείς να δεις σε αυτή την κατηγορία συγκρίσεις μεταξύ
win 7- vista
xp-vista
μήπως και βγάλεις άκρη.

Αν θυμάμαι καλά είχε τεθεί κάπου το ερώτημα αυτό και ο Γιώργος ήταν υπέρ του xp. Mπορεί να μη θυμάμαι και καλά.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 18:31, 26-09-10:

και εγω το εψαξα για να τα βαλω,,και οντως στο ξεκινημα ειναι ελααχιστα πιο αργα τα win 7...και στα παιχνιδια ακομα σε ολα τα τεστ..ειναι απο ιδια εως ελαχιστα αργοτερο απο τα xp..

οποτε εχω πειστει και εγω καταλαβαινεις να δωσω κανα 100αρι ευρω να παρω τα win 7 home premium dsp..μην παρεις τα retail 200 ευρω..δεν εχει νοημα..

σε λιγο καιρο θα το παρω,,μπορει τα Χριστουγεννα..

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 10:19, 28-09-10:

Γεια σας,

σκέφτομαι να βγάλω τα windows xp από έναν υπολογιστή και να βάλω τα windows 7. Φυσικά, ο υπολογιστής πληροί τις απαιτήσεις συστήματος των windows 7.

Έχω συνηθίσει στα windows vista, από τα οποία είμαι ιδιαιτέρως ευχαριστημένος, υπάρχει κάποια ουσιαστική διαφορά ανάμεσα στα vista και στα 7; Απ' ότι είδα σε διάφορα μαγαζιά, η μοναδική διαφορά είναι οι αλλαγές των ονομάτων μερικών φακέλων (πχ. τα έγγραφά μου) και η γραμμή έναρξης.

Εσείς τι προτείνετε;
Από XP σε 7, σίγουρα ναι
Από Vista σε 7, μάλλον ναι. Ειδικά αν έχεις γνώσεις γύρω από την πληροφορική θα δεις τις διαφορές. Βέβαια οι διαφορές μεταξύ vista και 7 είναι σε θέματα απόδησης, τα νέα χαρακτηριστικά των 7, είχαν εμφανιστεί (έστω σε διαφορετική μορφή) από τα Vista. Ωστόσο τα XP είναι πλέον ένα πολύ απαρχαιωμένο λειτουργικό. Δεν έχουν σημασία τα πλεονεκτήματα των XP που έχουν εφεύρει οι Power user, και εγώ μπορώ να σκεφτώ άπειρα πλεονεκτήματα του Nokia 3210 έναντι του iPhone 4. Ανταλλάζεις όμως ένα iPhone 4 με ένα 3210;

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

lacky (Tουλίπα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη lacky
H Tουλίπα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 127 μηνύματα.

H lacky deep in dreams!! έγραψε στις 11:08, 28-09-10:

Καλημέρα!!
Να κάνω και εγω μία ερώτηση με τη σειρά μου?
Θέλω στα 7 να βρώ τα chat logs του μσν αλλα δυστηχώς δεν τα καταφέρνω!! Αποθηκεύονται κάπου εκτός απο το μσν που πατάς στην επαφη και τα ανοιγεις?
Και εμένα που δεν τα ανοίγει ουτε στην επαφή? Υπάρχει προεπιλογή να μην αποθηκεύονται καθόλου??

Παράθεση

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 11:40, 28-09-10:

Ναι, πρέπει να το ρυθμίσεις το msn να τα αποθηκεύει. Ποίο msn έχεις;

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 14:29, 28-09-10:

Γεια σας,

σκέφτομαι να βγάλω τα windows xp από έναν υπολογιστή και να βάλω τα windows 7. Φυσικά, ο υπολογιστής πληροί τις απαιτήσεις συστήματος των windows 7.

Έχω συνηθίσει στα windows vista, από τα οποία είμαι ιδιαιτέρως ευχαριστημένος, υπάρχει κάποια ουσιαστική διαφορά ανάμεσα στα vista και στα 7; Απ' ότι είδα σε διάφορα μαγαζιά, η μοναδική διαφορά είναι οι αλλαγές των ονομάτων μερικών φακέλων (πχ. τα έγγραφά μου) και η γραμμή έναρξης.

Εσείς τι προτείνετε;
Από Vista σε 7άρια σίγουρα ναι. Είναι από τις φορές που λες "έκανε κι η Microsoft κάτι σωστό".

Από XP σε 7άρια ... ούτως ή άλλως κάποια στιγμή θα πρέπει να το κάνεις, γιατί το XP Support τελειώνει σε 4 χρόνια. Και θεωρώ καλό είναι να το κάνεις για να αρχίσεις να συνηθίζεις. Και για να παίξεις το Civilization V φυσικά.

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

lacky (Tουλίπα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Tουλίπα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 127 μηνύματα.

H lacky deep in dreams!! έγραψε στις 15:28, 28-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone
Ναι, πρέπει να το ρυθμίσεις το msn να τα αποθηκεύει. Ποίο msn έχεις;
Τωρα αν σου πω πως δεν θυμαμαι θα το πιστεψεις?
Νομιζω ενα πριν το τελευταιο αλλα δεν ειμαι και σίγουρη!!

Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε στις 13:29, 29-09-10:

Νομίζω θα σε βοηθήσει το παρακάτω screenshot
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  msn.jpg
Εμφανίσεις:  164
Μέγεθος:  45,5 KB

Παράθεση

lacky (Tουλίπα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H lacky deep in dreams!! έγραψε στις 13:59, 29-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone
Νομίζω θα σε βοηθήσει το παρακάτω screenshot
Συνημμένο Αρχείο 33527

Σ'ευχαριστώ παρα πολυ!!

Παράθεση

Morelo

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Morelo
Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 872 μηνύματα.

O Morelo έγραψε στις 13:37, 01-12-10:

Kατεβασα χθες το objectdock,free εκδοση! Μεσω του προγραμματους αυτου μπορεις να τοποθετησεις τα προγραμματα και οχι μονο που θες εσυ σε ενα bar στο desktop και να τo διαμορφωσεις οπως θες!~
π.χ το δικο μου στο πανω μερος της οθονης... i laik! =)

link

Παράθεση

koum

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη koum
Ο koum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Συνταξιούχος . Έχει γράψει 875 μηνύματα.

O koum έγραψε στις 19:46, 10-02-11:

Στις 22 Φεβρουαρίου διαθέσιμο το SP1 για τα Windows 7

H Microsoft ανακοίνωσε στους συνεργάτες της ότι θα λάβουν το Service Pack 1 των Windows 7 καθώς και το Service Pack των Windows Server 2008 R2, στις 16 Φεβρουαρίου ενώ για το ευρύ κοινό θα είναι διαθέσιμο μέσω του windows update στις 22 Φεβρουαρίου.

Το πρώτο Service Pack συγκεντρώνει όλα τα patches και τις ενημερωμένες εκδόσεις που κυκλοφόρησαν μέχρι στιγμής. Παρέχει επίσης client-side υποστήριξη σε δύο νέα virtualization χαρακτηριστικά των Windows Server 2008, το RemoteFX καθώς και την Dynamic Memory, που θα βοηθήσουν να μειωθεί το φορτίο του συστήματος και να αυξηθεί η virtualization χωρητικότητα στους servers.

---- Πηγή ----

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

babisgr

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη babisgr
Ο babisgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 806 μηνύματα.

O babisgr έγραψε στις 14:06, 25-06-11:

Υπάρχει στοίχιση σε πλέγμα (αρχείων) των ΧΡ στο Windows 7; Δε μπορώ να μετακινήσω όπως θέλω αρχεία μέσα από φακέλους και μου τα βάζει αυτόματα με την αντίστοιχη τακτοποίηση που επιλέγεις ... δε θέλω όμως καμία τακτοποίηση.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Microsoft Windows Live Messenger - Από emufear
      Το θέμα έχει λάβει 488 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Microsoft.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 23-01-13 στις 23:52.
    • Η Microsoft αποσύρει τον Windows Live Messenger - Από Johnnaousa
      Το θέμα έχει λάβει 36 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ειδήσεις & Επικαιρότητα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 17-11-12 στις 10:23.
    • Microsoft Windows Vista - Από iJohnnyCash
      Το θέμα έχει λάβει 254 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Microsoft.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 03-08-10 στις 17:36.
    • Microsoft Windows Server - Από iJohnnyCash
      Το θέμα έχει λάβει 11 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Microsoft.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 27-11-08 στις 23:28.
    • [Windows Phone] To νέο Windows Mobile 6 παρουσιάζει η Microsoft - Από Hunter
      Το θέμα έχει λάβει 6 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Συσκευές κινητής τηλεφωνίας.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 12-08-07 στις 22:08.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους