Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,109 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,337 μηνύματα σε 74,666 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Microsoft Windows 7

mazin

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη mazin
Ο mazin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 165 μηνύματα.

O mazin έγραψε στις 12:45, 01-10-09:

Αρχική Δημοσίευση από statakos
Μάλλον δεν είναι διαθέσιμα για download ακόμη για το τμήμα σου. (Εκτος αν είσαι στο τμήμα πληροφορικής ...)

Εγώ τα κατέβασα χωρίς κανένα πρόβλημα.
πως θα μπορεσω και εγω ???
ειμαι πρωτοετης δετ !

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

miv (Babis)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη miv
Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 8,078 μηνύματα.

O miv έγραψε στις 14:47, 01-10-09:

Για τα τμήματα που έχουν σύμβαση με το MSDN, μπορούν οι φοιτητές να τα πάρουνε και τσάμπα; Γιατι μιλάει για OS, αλλά συγκεκριμένα το 7 δεν το αναφέρει...
-----------------------------------------
Αρχική Δημοσίευση από mazin
πως θα μπορεσω και εγω ???
ειμαι πρωτοετης δετ !
Δεν ξέρω αν έχει συμβαση το ΔΕΤ στο MSDN. Η Πληροφορική και το ΛοΧρη έχουν σίγουρα.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mazin

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη mazin
Ο mazin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 165 μηνύματα.

O mazin έγραψε στις 15:09, 01-10-09:

μας το εδιξαν στην παρουσιαση οτι μπορουμε και μιλαγανε και για τα 7 (windows me/xp/vista/7)\
αλλα πως γίνετε η όλη διαδικασία?

Παράθεση

harrym (Χάρης)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη harrym
Ο Χάρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 31 μηνύματα.

O harrym έγραψε στις 15:13, 02-10-09:

Αν θυμάμαι καλά, θα σας ενημέρωσαν κιόλας..
Στα email σας, του πανεπιστημίου, θα έχετε ένα mail για το MSDN με username, κωδικό, και το link του MSDN που πρέπει να μπείτε.. Είναι τόσο απλο..
Μετά, διαλέγεις το software που θες.. και πατας Add to cart.. κλπ κλπ

Παράθεση

iasonsea (Ιάσονας)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη iasonsea
Ο Ιάσονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 60 μηνύματα.

O iasonsea έγραψε στις 11:53, 10-10-09:

Παιδιά να ρωτήσω κάτι, τι πρέπει να κάνω για να κατεβάσω τα Windows 7; Τώρα έχω Vista.

Παράθεση

Silent_Killer (Άγγελος)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Silent_Killer
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,331 μηνύματα.

O Silent_Killer έγραψε στις 22:40, 10-10-09:

Αρχική Δημοσίευση από iasonsea
Παιδιά να ρωτήσω κάτι, τι πρέπει να κάνω για να κατεβάσω τα Windows 7; Τώρα έχω Vista.
Ιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι...............δεν ντρέπεσαι..φωτιά σε όποιον κατεβάζει torrent

Παράθεση

isidorosrigas

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη isidorosrigas
Ο isidorosrigas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 51 μηνύματα.

O isidorosrigas έγραψε στις 23:05, 10-10-09:

Τα τελικά 7 (αυτά που θα κυκλοφορήσουν στις 22) πως λέγονται;

Παράθεση

Silent_Killer (Άγγελος)

Περιβόητο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,331 μηνύματα.

O Silent_Killer έγραψε στις 23:12, 10-10-09:

Για τους απλούς χρήστες ναι!Οι κατασκευαστές υπ. τα έχουν ήδη εδώ και 2 μήνες περίπου

Παράθεση

KnightRider

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη KnightRider
Ο KnightRider αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 959 μηνύματα.

O KnightRider Τι, εδώ πρέπει να γράψω..?? έγραψε στις 09:48, 11-10-09:

Αρχική Δημοσίευση από iasonsea
Θα πρέπει να ψάξεις στο Google με το εξής: Windows 7 Ultimate RTM (build 7600) x86.
Αρχική Δημοσίευση από iwannoulaki

Τα τελικά 7 (αυτά που θα κυκλοφορήσουν στις 22) πως λέγονται;
Τα τελικά λέγονται RTM ή build 7600 .

Παράθεση

Silent_Killer (Άγγελος)

Περιβόητο Μέλος

O Silent_Killer έγραψε στις 11:17, 11-10-09:

Αρχική Δημοσίευση από John The Greek
Θα πρέπει να ψάξεις στο Google με το εξής: Windows 7 Ultimate RTM (build 7600) x86.

Τα τελικά λέγονται RTM ή build 7600 .
Αρκεί να πεις windows se7en!!
Είναι περιττό για μένα να πεις τα υπόλοιπα....rtm=built 7600 αλλα΄αν είναι να το πεις έτσι λες rtm

Παράθεση

alex92 (Αλεξάνδρα)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη alex92
H Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 58 μηνύματα.

H alex92 έγραψε στις 12:35, 11-10-09:

Αρχική Δημοσίευση από Krou
Εξαρταται πως θα χρησιμοποιεις το πισι, εγω δοκιμασα λινουξ (καναμε και στη σχολη εξαλλου) αλλα χρησιμοποιω windows γιατι δεν μπορω να παιξω παιχνιδια απο λινουξ.
Κrou, μπορείς να εγκαταστήσεις παιχνίδια (και γενικά ό,τι εφαρμογή θες) που είναι φτιαγμένα για windows στα linux μέσω wine και play on linux.
Παιδιά, όπως και να το κάνουμε, το ελεύθερο λογισμικό είναι τρομερά ανώτερο των Windows. Απλώς ο κόσμος επιλέγει την Microsoft λόγω άγνοιας και επειδή πιστεύει πως ό,τι πληρώσει, αυτό είναι και το καλύτερο. Ε, λοιπόν δεν ισχύει αυτό. Εγώ έβαλα linux και βρήκα την υγειά μου!
Καλή δύναμη σε όσους εξακολουθούν να τη βγάζουν με τα Windows, είτε αυτά είναι τα XP, τα Vista ή τα 7...

Παράθεση

Silent_Killer (Άγγελος)

Περιβόητο Μέλος

O Silent_Killer έγραψε στις 12:46, 11-10-09:

Αρχική Δημοσίευση από alex92
Κrou, μπορείς να εγκαταστήσεις παιχνίδια (και γενικά ό,τι εφαρμογή θες) που είναι φτιαγμένα για windows στα linux μέσω wine και play on linux.
Παιδιά, όπως και να το κάνουμε, το ελεύθερο λογισμικό είναι τρομερά ανώτερο των Windows. Απλώς ο κόσμος επιλέγει την Microsoft λόγω άγνοιας και επειδή πιστεύει πως ό,τι πληρώσει, αυτό είναι και το καλύτερο. Ε, λοιπόν δεν ισχύει αυτό. Εγώ έβαλα linux και βρήκα την υγειά μου!
Καλή δύναμη σε όσους εξακολουθούν να τη βγάζουν με τα Windows, είτε αυτά είναι τα XP, τα Vista ή τα 7...
Ευχαριστούμε Αλέξη

-Εγώ έχω και τα 2

Παράθεση

alex92 (Αλεξάνδρα)

Νεοφερμένος

H Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 58 μηνύματα.

H alex92 έγραψε στις 12:51, 11-10-09:

Αρχική Δημοσίευση από Silent_Killer
Ευχαριστούμε Αλέξη

-Εγώ έχω και τα 2
Αλέξη??! Αλεξάνδρα βρε! Look δίπλα!

Παράθεση

Silent_Killer (Άγγελος)

Περιβόητο Μέλος

O Silent_Killer έγραψε στις 13:14, 11-10-09:

Συγγνώμη!!!!
Πραγματικά μπερδεύτηκα

Παράθεση

KnightRider

Περιβόητο Μέλος

Ο KnightRider αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 959 μηνύματα.

O KnightRider Τι, εδώ πρέπει να γράψω..?? έγραψε στις 13:22, 11-10-09:

Πιστεύεις ότι υπάρχουν πολλοί που αγοράζουν στις μερές μας Windows;; Μόνο όσοι αγοράσουν υπολογιστή με τα Windows OEM θα τα πληρώσουν.

Παράθεση

Silent_Killer (Άγγελος)

Περιβόητο Μέλος

O Silent_Killer έγραψε στις 13:31, 11-10-09:

Πιστεύεις ότι υπάρχουν πολλοί που αγοράζουν στις μερές μας Windows;; Μόνο όσοι αγοράσουν υπολογιστή με τα Windows OEM θα τα πληρώσουν.

Παράθεση

alex92 (Αλεξάνδρα)

Νεοφερμένος

H alex92 έγραψε στις 13:33, 11-10-09:

E, ok! Τουλάχιστον σαμποτάρετε την Microsoft με piracy! Κάτι είναι κ αυτό!!
Απλώς και πάλι, δεν μπορεί κάποιος που έχει internet να κινηθεί ελεύθερα αν χρησιμοποιεί Windows, ακόμη και σπασμένα, λόγω ιών. Τι κάνεις δηλαδή? Κυκλοφορείς χαλαρά και με το που θα κολλήσεις ιό, τα εγκαθιστάς ξανά από την αρχή??! Δεν καταντάει κουραστικό?

Παράθεση

Silent_Killer (Άγγελος)

Περιβόητο Μέλος

O Silent_Killer έγραψε στις 13:50, 11-10-09:

Χαχα....καλό..Υπάρχουν και τα anti-virus

Παράθεση

alex92 (Αλεξάνδρα)

Νεοφερμένος

H alex92 έγραψε στις 13:57, 11-10-09:

Ναι, και τα anti-virus κάνουν μια δουλειά...χάρμα!

Παράθεση

Silent_Killer (Άγγελος)

Περιβόητο Μέλος

O Silent_Killer έγραψε στις 13:58, 11-10-09:

Και πού το στηρίζεις αυτό;

Παράθεση

alex92 (Αλεξάνδρα)

Νεοφερμένος

H alex92 έγραψε στις 14:02, 11-10-09:

Στο ό,τι εμένα το λειτουργικό είχε καταστραφεί 2 φορές λόγω ιών όταν είχα windows, παρόλο που έκανα scan με 3 anti-virus κάθε μία ώρα!

Παράθεση

KnightRider

Περιβόητο Μέλος

O KnightRider Τι, εδώ πρέπει να γράψω..?? έγραψε στις 14:22, 11-10-09:

Αν κολλήσεις ιό κάνεις "Clean Installation" και τελείωσες..

Παράθεση

alex92 (Αλεξάνδρα)

Νεοφερμένος

H alex92 έγραψε στις 14:30, 11-10-09:

Tελοσπάντων, δεν το κουράζω άλλο το πράγμα, αφού πλέον δεν ασχολούμαι καθόλου με τα Windows. Χρησιμοποιώ linux επειδή είναι απλώς the best όπως κι αν το δεις.

Παράθεση

Krou

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Krou
H Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,293 μηνύματα.

H Krou έγραψε στις 14:39, 11-10-09:

εξαρταται για τι το θες

Παράθεση

alex92 (Αλεξάνδρα)

Νεοφερμένος

H alex92 έγραψε στις 14:43, 11-10-09:

Για ό,τι μα ό,τι θες. Απλώς θέλει λίγο παραπάνω ψάξιμο καμιά φορά.

Παράθεση

Krou

Επιφανές Μέλος

H Krou έγραψε στις 14:47, 11-10-09:

Οχι για παιχνιδια.

Παράθεση

alex92 (Αλεξάνδρα)

Νεοφερμένος

H alex92 έγραψε στις 14:53, 11-10-09:

Το 'χεις ψάξει σίγουρα? Γιατί εγώ έχω εγκαταστήσει παιχνίδια για windows στα ubuntu με wine και play on linux και δουλεύουν μια χαρά.

Παράθεση

Krou

Επιφανές Μέλος

H Krou έγραψε στις 14:54, 11-10-09:

Το 'χεις ψάξει σίγουρα? Γιατί εγώ έχω εγκαταστήσει παιχνίδια για windows στα ubuntu με wine και play on linux και δουλεύουν μια χαρά.
παιχνιδια οπως;

Παράθεση

alex92 (Αλεξάνδρα)

Νεοφερμένος

H alex92 έγραψε στις 14:57, 11-10-09:

Τους Sims 3 πριν από λίγο καιρό, το Need For Speed ...

Παράθεση

Krou

Επιφανές Μέλος

H Krou έγραψε στις 15:17, 11-10-09:

αχα
δε νομιζω οτι μπορει παντως να παιξει παιχνιδια που εχουν μεγαλυτερες απαιτησεις και ειναι καινουρια, ποσο μαλλον αν χρειαζονται dx10 κτλ.

Παράθεση

nioniosmeg (Άδης)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη nioniosmeg
Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,679 μηνύματα.

O nioniosmeg έγραψε στις 17:28, 11-10-09:

Ναι, και τα anti-virus κάνουν μια δουλειά...χάρμα!
:no1::no1::no1:+1
Το δικό μου είχε φάει 2 φορμάτ σε 1 χρόνο... (πριν λιώσω την υποδοχή της κάρτας γραφικών... Και δεν κάνω πλάκα. Είχε λιώσει, έχω πάρει καινούρια κεντρική μονάδα αλλά δεν αξιώθηκα να τη φτιάξω...).

Παράθεση

giannis4ever

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη giannis4ever
Ο giannis4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 657 μηνύματα.

O giannis4ever έγραψε στις 20:00, 11-10-09:

Καταρχάς να σας πω (για να μην είμαι εκτός θέματος) ότι στον καινούργιο μου υπολογιστή θα βάλω το 7. Τώρα θέλω να σας ρωτήσω κάτι. Έχω κατεβάσει το λίνουξ και το έχω μαζί με τα βίστα. Αν κατεβάσω το 7 θα το εγκαταστήσω όπως το λίνουξ? Να σημειώσω ότι επιλέγω τι λειτουργικό θέλω όταν ανοίγω τον υπολογιστή μου.

Παράθεση

KnightRider

Περιβόητο Μέλος

O KnightRider Τι, εδώ πρέπει να γράψω..?? έγραψε στις 20:21, 11-10-09:

Η εγκατάσταση των Windows 7 γίνεται ακριβώς όπως και η εγκατάσταση των (S)Vista.

Παράθεση

giannis4ever

Διάσημο Μέλος

O giannis4ever έγραψε στις 20:58, 11-10-09:

Ναι, αλλά εγώ τα vista τα είχα προεγκατεστημένα.

Παράθεση

Silent_Killer (Άγγελος)

Περιβόητο Μέλος

O Silent_Killer έγραψε στις 14:33, 12-10-09:

Στο ό,τι εμένα το λειτουργικό είχε καταστραφεί 2 φορές λόγω ιών όταν είχα windows, παρόλο που έκανα scan με 3 anti-virus κάθε μία ώρα!
Και ποια αν είχες;
Μπορεί να μην φταίνε οι ιοί!Αλλά γενικά είναι κανόνας το να μην βάζεις πολλά αν μαζί γτ το μαμάς το pc!Σίγουρα τα ubuntu είναι καλύτερα!!

Παράθεση

KnightRider

Περιβόητο Μέλος

O KnightRider Τι, εδώ πρέπει να γράψω..?? έγραψε στις 16:25, 12-10-09:

Αρχική Δημοσίευση από giannis4ever
Ναι, αλλά εγώ τα vista τα είχα προεγκατεστημένα.
Είναι πολύ εύκολο. Θα βάλεις το Product Key, θα συμφωνήσεις με τους κανόνες της Microsoft, θα διαλέξεις σκληρό στον οποίο θα γίνει η εγκατάσταση και μετά από κάνα 30ωρο θα σου βγάλει την οθόνη που θα πρέπει να ρυθμίσεις ώρα, να φτάξεις χρήστες κλπ. Αυτό στο έκαναν και τα Vista στην πρώτη ενεργοποιήση, σωστά;;

Παράθεση

giannis4ever

Διάσημο Μέλος

O giannis4ever έγραψε στις 20:46, 12-10-09:

Τι να σου πω, δεν ξέρω.

Παράθεση

Silent_Killer (Άγγελος)

Περιβόητο Μέλος

O Silent_Killer έγραψε στις 20:52, 12-10-09:

Μπορείς να μην βάλεις key και να βάλεις μετά activator

Παράθεση

spyroskaftanis

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη spyroskaftanis
Ο spyroskaftanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 436 μηνύματα.

O spyroskaftanis έγραψε στις 13:46, 23-10-09:

Βγήκαν τα windows 7. Εύχομαι να είναι και τα τελευταία

Παράθεση

nioniosmeg (Άδης)

Διακεκριμένο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,679 μηνύματα.

O nioniosmeg έγραψε στις 13:58, 23-10-09:

Βασικά γιατί, άμα κάνουν καλά τη δουλειά τους, ας συνεχίζουν να τα βγάζουν, αλλά πιστεύω πως τους περιμένει ακόμα μια τεράστια αποτυχία (όπως με τα Vista δηλαδή).

Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη fockos
Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 10,375 μηνύματα.

O fockos έγραψε στις 14:42, 23-10-09:

Το νέο Λειτουργικό Σύστημα Windows 7 διαθέσιμο σε όλο τον κόσμο

Η Microsoft Corp. ανακοίνωσε την παγκόσμια διάθεση του νέου λειτουργικού της συστήματος, Windows 7. Με τα Windows 7, η χρήση του PC γίνεται ακόμα πιο εύκολη, καθώς το νέο λειτουργικό σύστημα προσφέρει ένα βελτιωμένο περιβάλλον εργασίας στο χρήστη και ενσωματώνει σημαντικά νέα χαρακτηριστικά που απλουστεύουν τις καθημερινές εργασίες, επιτρέποντας στους καταναλωτές να αξιοποιήσουν στο έπακρο τις δυνατότητες κάθε είδους υπολογιστή.

«Με τα Windows 7, τα PC περνούν στην καλύτερή τους φάση», δήλωσε ο Steve Ballmer, Chief Executive Officer της Microsoft «Μαζί με τους συνεργάτες μας, διοχετεύουμε στην αγορά περισσότερες επιλογές από ποτέ, καθώς με τα Windows 7 είναι βέβαιο ότι κάθε καταναλωτής θα βρει το PC που του ταιριάζει».

H Microsoft Ελλάς, για να γιορτάσει την αναγγελία της παγκόσμιας διάθεσης των Windows 7, πραγματοποίησε με επιτυχία την Τετάρτη 21 Οκτωβρίου μια εορταστική βραδιά, ειδικά για τους εκπροσώπους των Μ.Μ.Ε. Οι παρευρισκόμενοι είχαν την ευκαιρία να δουν από κοντά ηλεκτρονικούς υπολογιστές, από 13 διαφορετικούς κατασκευαστές, τις εταιρίες Acer, Dell, E-shop.gr, Fujitsu, HP, Ideal-Toshiba, Info-Quest, Lenovo, LG, Multirama, Πλαίσιο, Samsung και Sony, με εγκατεστημένο το νέο λειτουργικό σύστημα της Microsoft, ώστε να γνωρίσουν από κοντά τις απεριόριστες δυνατότητές του. Παράλληλα, σε ειδικά stands, παρουσιάστηκαν και οι νέες τηλεφωνικές συσκευές Windows® phones με ενσωματωμένα τα Windows Mobile 6.5, τη νέα έκδοση του λογισμικού της Microsoft ειδικά για κινητά τηλέφωνα. Σημειώνεται ότι, η ελληνική έκδοση των Windows 7 θα είναι διαθέσιμη στις 31 Οκτωβρίου.

Οι Συνεργάτες Συσπειρώνονται Γύρω από τα Windows 7

Παράλληλα με την αυξημένη συμμετοχή των πελατών, ο ρόλος των συνεργατών της Microsoft στη διαδικασία οραματισμού και σχεδιασμού των Windows 7 ήταν ακόμα πιο ενεργός. Η προσέγγιση αυτή που βασίστηκε στην ενημέρωση από πλευράς συνεργατών σχετικά με την ανάπτυξη νέων προϊόντων, συνέβαλε στη βελτιωμένη απόδοση των PC, καθώς και στη συμβατότητα με μία ευρεία γκάμα εφαρμογών λογισμικού και hardware σε ολόκληρο το οικοσύστημα των Windows. Περισσότερες από 16.000 εταιρείες λογισμικού και hardware δημιουργούν λύσεις πάνω στα Windows 7 και περισσότεροι από 44.000 μηχανικοί ανάπτυξης έχουν εγγραφεί στο Πρόγραμμα Ετοιμότητας του Οικοσυστήματος των Windows (Windows Ecosystem Readiness Program). Αυτοί οι συνεργάτες αναπτύσσουν hardware, λογισμικό και υπηρεσίες που προορίζονται για περισσότερα από ένα δισεκατομμύριο PC σε όλο τον κόσμο.

Κατά τη διάρκεια της δοκιμαστικής περιόδου, στελέχη πληροφορικής της ελληνικής αγοράς είχαν τη δυνατότητα εγκατάστασης του επερχόμενου λειτουργικού συστήματος στις εταιρίες τους, ώστε να ελέγξουν πρώτοι τις απεριόριστες δυνατότητες του. Στο πλαίσιο αυτό, δύο επικεφαλείς των τμημάτων πληροφορικής κορυφαίων ελληνικών εταιριών, κατέθεσαν τις παρακάτω απόψεις:

Ο κ. Χάρης Βουτσάς, Deputy IT Director του Ομίλου της Τράπεζας Πειραιώς, που συμμετείχε στην πιλοτική εγκατάσταση της δοκιμαστικής έκδοσης των Windows 7 δήλωσε: «Όλοι εμείς στην Τράπεζα Πειραιώς, είμαστε πεπεισμένοι ότι τα Windows 7 παρέχουν τη μεγαλύτερη σταθερότητα και ασφάλεια από κάθε άλλο λειτουργικό σύστημα. Για το λόγο αυτό εμπιστευόμαστε απόλυτα το νέο λειτουργικό σύστημα της Microsoft για τον όμιλό μας!»

Ο κ. Ιωάννης Συμεωνίδης, Τομεάρχης Συστημάτων Γραφείου της Διεύθυνσης Πληροφορικής ΔΕΗ Α.Ε. που επίσης πραγματοποίησε πιλοτική εγκατάσταση των Windows 7, σημείωσε: «Τα Windows 7 διαθέτουν νέα χαρακτηριστικά που βοηθούν στη μείωση της κατανάλωσης ενέργειας, προασπίζοντας μία φιλοσοφία φιλική προς το περιβάλλον, ενώ παράλληλα ενσωματώνουν εφαρμογές που αυξάνουν σημαντικά την παραγωγικότητα των χρηστών. Η αυτόματη λειτουργία που θέτει τον υπολογιστή σε sleep mode, όταν δεν χρησιμοποιείται, είναι ένα από αυτά τα νέα χαρακτηριστικά που μας βοηθούν σημαντικά στη μείωση της κατανάλωσης ρεύματος, ενώ παράλληλα η χρήση λιγότερων πόρων από το λειτουργικό αυξάνει σημαντικά τη διάρκεια ζωής των μπαταριών των φορητών μας υπολογιστών. Είμαστε ιδιαίτερα ικανοποιημένοι με τα Windows 7, καθώς αυτά παρέχουν νέες δυνατότητες στους υπαλλήλους μας».

Διαθέσιμα προς πώληση σε όλο τον κόσμο

Η παγκόσμια διάθεση των Windows 7 συνοδεύεται από μία ευρεία σειρά νέων PC και εφαρμογών. Με περισσότερες επιλογές PC σε πλούσια γκάμα τιμών, οι πελάτες μπορούν να επιλέξουν τη συσκευή που ταιριάζει στην προσωπικότητα, στο στυλ και στις ανάγκες τους: από netbook και εξαιρετικά λεπτά notebook, μέχρι laptop πολλαπλής αφής με πλούσιες διαδραστικές λειτουργίες και all-in-one επιφάνειες εργασίας, αλλά και high-end μηχανήματα για μοναδικές εμπειρίες ψυχαγωγίας.

Πιο απλή χρήση του PC

Τους τελευταίους 18 μήνες, στοιχεία και αξιολογήσεις, που συλλέχθηκαν από τους πελάτες μας αλλά και από οκτώ εκατομμύρια καταναλωτές που εγκατέστησαν τη δοκιμαστική έκδοση (beta), επισφράγισαν τις έρευνες της Microsoft αναφορικά με το πώς θα μπορούσαν να απλοποιηθούν οι καθημερινές εργασίες μας στον υπολογιστή.

Απλοποίηση των καθημερινών εργασιών

• Γραμμή Εργασιών: Η νέα γραμμή εργασιών εξασφαλίζει εξυπνότερες και αποδοτικότερες λειτουργίες, διαθέτοντας χαρακτηριστικά, όπως μικρογραφίες προεπισκόπησης των ιστοσελίδων, των εγγράφων και ακόμα και των βίντεο την ώρα που αναπαράγονται.
• Οικιακή ομάδα: Από κοινού χρήση αρχείων και εκτυπωτών μέσω όλων των οικιακών PC με Windows 7.
• DeviceStage: Δυνατότητα ευκολότερης διαχείρισης και συγχρονισμού όλων των συνδεδεμένων συσκευών, όπως φωτογραφικές μηχανές και κινητά τηλεφώνα.
• Φωτογραφίες και Βίντεο: Οι εφαρμογές Windows Live Photo Gallery και Windows Live Movie Maker προσφέρουν μοναδικές δυνατότητες για την επεξεργασία φωτογραφιών και βίντεο και την από κοινού χρήση τους με τρίτους.
• Snap: Σύροντας ένα ανοιχτό παράθυρο στο άκρο της οθόνης αλλάζει αυτομάτως το μέγεθος του. Τοποθετώντας δύο διαφορετικά παράθυρα στα αριστερά και δεξιά άκρα του υπολογιστή, το μέγεθός τους προσαρμόζεται με τρόπο που να επιτρέπει την απόλυτη και παράλληλη σύγκρισή τους.
• Shake: Με ένα κλικ σε ένα τμήμα παραθύρου και με μια μικρή, απότομη κίνηση με το ποντίκι, ελαχιστοποιούνται όλα τα υπόλοιπα ανοιχτά παράθυρα. Με νέα απότομη κίνηση του ποντικιού τα παράθυρα επαναφέρονται στο αρχικό τους μέγεθος.
• Internet Explorer 8: Ο ταχύτερος, απλούστερος και ασφαλέστερος browser. Έξυπνα νέα χαρακτηριστικά, όπως Instant Search, Accelerators και Web Slices, επιτρέπουν την καλύτερη δυνατή αξιοποίηση του διαδικτύου.

Λειτουργούν όπως εσείς θέλετε

• Ταχύτερη Εκκίνηση & Απενεργοποίηση: Κάθε χρήστης των Windows 7 επωφελείται από το γεγονός ότι στο επίκεντρο πλέον βρίσκονται η καθολική απόδοση, οι ταχύτεροι χρόνοι εκκίνησης, επαναφοράς και απενεργοποίησης και η βελτιωμένη διαχείριση ενέργειας.
• Ευκολότερη εργασία εν κινήσει: Όλες οι ρυθμίσεις από ένα σημείο, μέσω του Windows Mobility Center.
• Προστατέψτε το PC σας: Αποτελεσματικότερη προστασία των δεδομένων που είναι αποθηκευμένα στο PC μέσω των προηγμένων δυνατοτήτων backup.
Νέες δυνατότητες
• Τεχνολογία αφής: Αλληλεπίδραση με το PC μέσω οθόνης αφής με δυνατότητες πολλαπλών σημείων επαφής.
• PlayTo: Streaming της ψηφιακής μουσικής, των βίντεο και των φωτογραφιών μέσω των PC ή των συσκευών, όπως για παράδειγμα το Xbox 360 όταν συνδεθεί με την τηλεόραση.
• Απίστευτα Παιχνίδια και Γραφικά: Μέσω των νέων χαρακτηριστικών για ενισχυμένη απόδοση, τα παιχνίδια και η ψυχαγωγία περνούν σε άλλο επίπεδο, με υποστήριξη 64-bit και γραφικά DirectX11.
• Εκτυπώσεις με αναγνώριση της Θέσης: Τα έγγραφα αποστέλλονται στο σωστό εκτυπωτή, στο σπίτι ή στο γραφείο. Παράλληλα, με τα Offline Files παρέχεται και η δυνατότητα εργασίας offline αλλά και αυτόματου συγχρονισμού PC και εγγράφων, κατά την είσοδο του χρήστη στο δίκτυο του γραφείου.

Παράθεση

Eruyomo (Μάνος)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Eruyomo
Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,477 μηνύματα.

O Eruyomo monsters under your bed έγραψε στις 15:20, 23-10-09:

Πόσες φορές θα το πούμε.

Όταν κάνετε copy paste κάτι, δίνετε και link προς εκεί που το πήρατε.

Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 10,375 μηνύματα.

O fockos έγραψε στις 15:44, 23-10-09:

Αρχική Δημοσίευση από fockos
Το νέο Λειτουργικό Σύστημα Windows 7 διαθέσιμο σε όλο τον κόσμο

Η Microsoft Corp. ανακοίνωσε την παγκόσμια διάθεση του νέου λειτουργικού της συστήματος, Windows 7. Με τα Windows 7, η χρήση του PC γίνεται ακόμα πιο εύκολη, καθώς το νέο λειτουργικό σύστημα προσφέρει ένα βελτιωμένο περιβάλλον εργασίας στο χρήστη και ενσωματώνει σημαντικά νέα χαρακτηριστικά που απλουστεύουν τις καθημερινές εργασίες, επιτρέποντας στους καταναλωτές να αξιοποιήσουν στο έπακρο τις δυνατότητες κάθε είδους υπολογιστή.

«Με τα Windows 7, τα PC περνούν στην καλύτερή τους φάση», δήλωσε ο Steve Ballmer, Chief Executive Officer της Microsoft «Μαζί με τους συνεργάτες μας, διοχετεύουμε στην αγορά περισσότερες επιλογές από ποτέ, καθώς με τα Windows 7 είναι βέβαιο ότι κάθε καταναλωτής θα βρει το PC που του ταιριάζει».

H Microsoft Ελλάς, για να γιορτάσει την αναγγελία της παγκόσμιας διάθεσης των Windows 7, πραγματοποίησε με επιτυχία την Τετάρτη 21 Οκτωβρίου μια εορταστική βραδιά, ειδικά για τους εκπροσώπους των Μ.Μ.Ε. Οι παρευρισκόμενοι είχαν την ευκαιρία να δουν από κοντά ηλεκτρονικούς υπολογιστές, από 13 διαφορετικούς κατασκευαστές, τις εταιρίες Acer, Dell, E-shop.gr, Fujitsu, HP, Ideal-Toshiba, Info-Quest, Lenovo, LG, Multirama, Πλαίσιο, Samsung και Sony, με εγκατεστημένο το νέο λειτουργικό σύστημα της Microsoft, ώστε να γνωρίσουν από κοντά τις απεριόριστες δυνατότητές του. Παράλληλα, σε ειδικά stands, παρουσιάστηκαν και οι νέες τηλεφωνικές συσκευές Windows® phones με ενσωματωμένα τα Windows Mobile 6.5, τη νέα έκδοση του λογισμικού της Microsoft ειδικά για κινητά τηλέφωνα. Σημειώνεται ότι, η ελληνική έκδοση των Windows 7 θα είναι διαθέσιμη στις 31 Οκτωβρίου.

Οι Συνεργάτες Συσπειρώνονται Γύρω από τα Windows 7

Παράλληλα με την αυξημένη συμμετοχή των πελατών, ο ρόλος των συνεργατών της Microsoft στη διαδικασία οραματισμού και σχεδιασμού των Windows 7 ήταν ακόμα πιο ενεργός. Η προσέγγιση αυτή που βασίστηκε στην ενημέρωση από πλευράς συνεργατών σχετικά με την ανάπτυξη νέων προϊόντων, συνέβαλε στη βελτιωμένη απόδοση των PC, καθώς και στη συμβατότητα με μία ευρεία γκάμα εφαρμογών λογισμικού και hardware σε ολόκληρο το οικοσύστημα των Windows. Περισσότερες από 16.000 εταιρείες λογισμικού και hardware δημιουργούν λύσεις πάνω στα Windows 7 και περισσότεροι από 44.000 μηχανικοί ανάπτυξης έχουν εγγραφεί στο Πρόγραμμα Ετοιμότητας του Οικοσυστήματος των Windows (Windows Ecosystem Readiness Program). Αυτοί οι συνεργάτες αναπτύσσουν hardware, λογισμικό και υπηρεσίες που προορίζονται για περισσότερα από ένα δισεκατομμύριο PC σε όλο τον κόσμο.

Κατά τη διάρκεια της δοκιμαστικής περιόδου, στελέχη πληροφορικής της ελληνικής αγοράς είχαν τη δυνατότητα εγκατάστασης του επερχόμενου λειτουργικού συστήματος στις εταιρίες τους, ώστε να ελέγξουν πρώτοι τις απεριόριστες δυνατότητες του. Στο πλαίσιο αυτό, δύο επικεφαλείς των τμημάτων πληροφορικής κορυφαίων ελληνικών εταιριών, κατέθεσαν τις παρακάτω απόψεις:

Ο κ. Χάρης Βουτσάς, Deputy IT Director του Ομίλου της Τράπεζας Πειραιώς, που συμμετείχε στην πιλοτική εγκατάσταση της δοκιμαστικής έκδοσης των Windows 7 δήλωσε: «Όλοι εμείς στην Τράπεζα Πειραιώς, είμαστε πεπεισμένοι ότι τα Windows 7 παρέχουν τη μεγαλύτερη σταθερότητα και ασφάλεια από κάθε άλλο λειτουργικό σύστημα. Για το λόγο αυτό εμπιστευόμαστε απόλυτα το νέο λειτουργικό σύστημα της Microsoft για τον όμιλό μας!»

Ο κ. Ιωάννης Συμεωνίδης, Τομεάρχης Συστημάτων Γραφείου της Διεύθυνσης Πληροφορικής ΔΕΗ Α.Ε. που επίσης πραγματοποίησε πιλοτική εγκατάσταση των Windows 7, σημείωσε: «Τα Windows 7 διαθέτουν νέα χαρακτηριστικά που βοηθούν στη μείωση της κατανάλωσης ενέργειας, προασπίζοντας μία φιλοσοφία φιλική προς το περιβάλλον, ενώ παράλληλα ενσωματώνουν εφαρμογές που αυξάνουν σημαντικά την παραγωγικότητα των χρηστών. Η αυτόματη λειτουργία που θέτει τον υπολογιστή σε sleep mode, όταν δεν χρησιμοποιείται, είναι ένα από αυτά τα νέα χαρακτηριστικά που μας βοηθούν σημαντικά στη μείωση της κατανάλωσης ρεύματος, ενώ παράλληλα η χρήση λιγότερων πόρων από το λειτουργικό αυξάνει σημαντικά τη διάρκεια ζωής των μπαταριών των φορητών μας υπολογιστών. Είμαστε ιδιαίτερα ικανοποιημένοι με τα Windows 7, καθώς αυτά παρέχουν νέες δυνατότητες στους υπαλλήλους μας».

Διαθέσιμα προς πώληση σε όλο τον κόσμο

Η παγκόσμια διάθεση των Windows 7 συνοδεύεται από μία ευρεία σειρά νέων PC και εφαρμογών. Με περισσότερες επιλογές PC σε πλούσια γκάμα τιμών, οι πελάτες μπορούν να επιλέξουν τη συσκευή που ταιριάζει στην προσωπικότητα, στο στυλ και στις ανάγκες τους: από netbook και εξαιρετικά λεπτά notebook, μέχρι laptop πολλαπλής αφής με πλούσιες διαδραστικές λειτουργίες και all-in-one επιφάνειες εργασίας, αλλά και high-end μηχανήματα για μοναδικές εμπειρίες ψυχαγωγίας.

Πιο απλή χρήση του PC

Τους τελευταίους 18 μήνες, στοιχεία και αξιολογήσεις, που συλλέχθηκαν από τους πελάτες μας αλλά και από οκτώ εκατομμύρια καταναλωτές που εγκατέστησαν τη δοκιμαστική έκδοση (beta), επισφράγισαν τις έρευνες της Microsoft αναφορικά με το πώς θα μπορούσαν να απλοποιηθούν οι καθημερινές εργασίες μας στον υπολογιστή.

Απλοποίηση των καθημερινών εργασιών

• Γραμμή Εργασιών: Η νέα γραμμή εργασιών εξασφαλίζει εξυπνότερες και αποδοτικότερες λειτουργίες, διαθέτοντας χαρακτηριστικά, όπως μικρογραφίες προεπισκόπησης των ιστοσελίδων, των εγγράφων και ακόμα και των βίντεο την ώρα που αναπαράγονται.
• Οικιακή ομάδα: Από κοινού χρήση αρχείων και εκτυπωτών μέσω όλων των οικιακών PC με Windows 7.
• DeviceStage: Δυνατότητα ευκολότερης διαχείρισης και συγχρονισμού όλων των συνδεδεμένων συσκευών, όπως φωτογραφικές μηχανές και κινητά τηλεφώνα.
• Φωτογραφίες και Βίντεο: Οι εφαρμογές Windows Live Photo Gallery και Windows Live Movie Maker προσφέρουν μοναδικές δυνατότητες για την επεξεργασία φωτογραφιών και βίντεο και την από κοινού χρήση τους με τρίτους.
• Snap: Σύροντας ένα ανοιχτό παράθυρο στο άκρο της οθόνης αλλάζει αυτομάτως το μέγεθος του. Τοποθετώντας δύο διαφορετικά παράθυρα στα αριστερά και δεξιά άκρα του υπολογιστή, το μέγεθός τους προσαρμόζεται με τρόπο που να επιτρέπει την απόλυτη και παράλληλη σύγκρισή τους.
• Shake: Με ένα κλικ σε ένα τμήμα παραθύρου και με μια μικρή, απότομη κίνηση με το ποντίκι, ελαχιστοποιούνται όλα τα υπόλοιπα ανοιχτά παράθυρα. Με νέα απότομη κίνηση του ποντικιού τα παράθυρα επαναφέρονται στο αρχικό τους μέγεθος.
• Internet Explorer 8: Ο ταχύτερος, απλούστερος και ασφαλέστερος browser. Έξυπνα νέα χαρακτηριστικά, όπως Instant Search, Accelerators και Web Slices, επιτρέπουν την καλύτερη δυνατή αξιοποίηση του διαδικτύου.

Λειτουργούν όπως εσείς θέλετε

• Ταχύτερη Εκκίνηση & Απενεργοποίηση: Κάθε χρήστης των Windows 7 επωφελείται από το γεγονός ότι στο επίκεντρο πλέον βρίσκονται η καθολική απόδοση, οι ταχύτεροι χρόνοι εκκίνησης, επαναφοράς και απενεργοποίησης και η βελτιωμένη διαχείριση ενέργειας.
• Ευκολότερη εργασία εν κινήσει: Όλες οι ρυθμίσεις από ένα σημείο, μέσω του Windows Mobility Center.
• Προστατέψτε το PC σας: Αποτελεσματικότερη προστασία των δεδομένων που είναι αποθηκευμένα στο PC μέσω των προηγμένων δυνατοτήτων backup.
Νέες δυνατότητες
• Τεχνολογία αφής: Αλληλεπίδραση με το PC μέσω οθόνης αφής με δυνατότητες πολλαπλών σημείων επαφής.
• PlayTo: Streaming της ψηφιακής μουσικής, των βίντεο και των φωτογραφιών μέσω των PC ή των συσκευών, όπως για παράδειγμα το Xbox 360 όταν συνδεθεί με την τηλεόραση.
• Απίστευτα Παιχνίδια και Γραφικά: Μέσω των νέων χαρακτηριστικών για ενισχυμένη απόδοση, τα παιχνίδια και η ψυχαγωγία περνούν σε άλλο επίπεδο, με υποστήριξη 64-bit και γραφικά DirectX11.
• Εκτυπώσεις με αναγνώριση της Θέσης: Τα έγγραφα αποστέλλονται στο σωστό εκτυπωτή, στο σπίτι ή στο γραφείο. Παράλληλα, με τα Offline Files παρέχεται και η δυνατότητα εργασίας offline αλλά και αυτόματου συγχρονισμού PC και εγγράφων, κατά την είσοδο του χρήστη στο δίκτυο του γραφείου.

zougla.gr

Παράθεση

Silent_Killer (Άγγελος)

Περιβόητο Μέλος

O Silent_Killer έγραψε στις 16:45, 23-10-09:

Κάνε επεξεργασία

Παράθεση

nioniosmeg (Άδης)

Διακεκριμένο μέλος

O nioniosmeg έγραψε στις 21:46, 23-10-09:

Και βάλε λινκ, όχι source, σιγά μην κάτσουμε να ψάξουμε κιόλας...

Παράθεση

Hydra (Κωνσταντίνος)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Hydra
Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 165 μηνύματα.

O Hydra έγραψε στις 12:38, 24-10-09:

Tα 7 ειναι οτι ακριβως επρεπε να ναι και τα Vista.
Ειναι πολυ ελαφρια,με 4gb ram εδω στα 1333Mhz DDR3 τρεχουν νερακι.Καλυτερα απο XP και απο Vista.Εχω beta version.

Οι τιμες τους ειναι καλες προς το παρον.Αμα παρουμε και καμια καρτουλα φετος,θα τσιμπησουμε και τα 7αρια DSP.

Παράθεση

Silent_Killer (Άγγελος)

Περιβόητο Μέλος

O Silent_Killer έγραψε στις 12:41, 24-10-09:

Εμένα σε intel core 2 duo 2ghz και ram 2giga τρέχουν σφαίρα(λάπτοπ)

Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

O fockos έγραψε στις 12:56, 24-10-09:

http://www.zougla.gr/page.ashx?pid=2&aid=72310&cid=36

Παράθεση

KnightRider

Περιβόητο Μέλος

O KnightRider Τι, εδώ πρέπει να γράψω..?? έγραψε στις 13:47, 24-10-09:

Αρχική Δημοσίευση από spyroskaftanis
Βγήκαν τα windows 7. Εύχομαι να είναι και τα τελευταία
Ελπίζω να μην είναι τα τελευταία Windows..
[ame]http://www.youtube.com/watch?v=G0r6tINInrw[/ame]

Παράθεση

Eruyomo (Μάνος)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Eruyomo
Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,477 μηνύματα.

O Eruyomo monsters under your bed έγραψε στις 13:50, 24-10-09:

Αρχική Δημοσίευση από Hydra
Tα 7 ειναι οτι ακριβως επρεπε να ναι και τα Vista.
Ειναι πολυ ελαφρια,με 4gb ram εδω στα 1333Mhz DDR3 τρεχουν νερακι.Καλυτερα απο XP και απο Vista.Εχω beta version.

Οι τιμες τους ειναι καλες προς το παρον.Αμα παρουμε και καμια καρτουλα φετος,θα τσιμπησουμε και τα 7αρια DSP.
Μ 4gb ram και χειρότερα specs εμένα τρέχουν το ίδιο γρήγορα με τα vista πάντως.

Γενικά σαν λειτουργικό δεν ανταποκρίθηκε στο hype που άκουγα. Ναι, έχει καλύτερη taskbar (η οποία όμως παραμένει χειρότερη απο την dock του macosx προς το παρόν, παρόλο που είναι έτη φωτός μπροστά απο τα προηγούμενα windows) . Ίσως είναι πιο ελαφριά, αλλα διαφορές απο τα vista προσωπικά δεν είδα, ούτε καν στο gaming. Έχουν και πιο σουλουπωμένο explorer και αυτά; Πόσα ευρώ λέει; Πόοοσα; Όχι, ευχαριστώ, δεν θα πάρω.

Παραμένοει όμως το τραγικό των vista (ή μάλλον των εφαρμογών). Κάθε εφαρμογή όταν της κατέβει ζητάει admin priviledges (πόσες φορές έχετε πει όχι σε κάποια, αλήθεια για ψίλου πήδημα.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Microsoft Windows Live Messenger - Από emufear
      Το θέμα έχει λάβει 488 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Microsoft.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 23-01-13 στις 23:52.
    • Η Microsoft αποσύρει τον Windows Live Messenger - Από Johnnaousa
      Το θέμα έχει λάβει 36 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ειδήσεις & Επικαιρότητα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 17-11-12 στις 10:23.
    • Microsoft Windows Vista - Από iJohnnyCash
      Το θέμα έχει λάβει 254 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Microsoft.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 03-08-10 στις 17:36.
    • Microsoft Windows Server - Από iJohnnyCash
      Το θέμα έχει λάβει 11 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Microsoft.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 27-11-08 στις 23:28.
    • [Windows Phone] To νέο Windows Mobile 6 παρουσιάζει η Microsoft - Από Hunter
      Το θέμα έχει λάβει 6 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Συσκευές κινητής τηλεφωνίας.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 12-08-07 στις 22:08.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους