Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,094 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,075 μηνύματα σε 74,651 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Πώς θα θέλατε να γίνει η κηδεία σας;

θρυαλλίδα

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη θρυαλλίδα
H θρυαλλίδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 205 μηνύματα.

H θρυαλλίδα χέρια και πόδια βρωμικα,μάτια καθαρά έγραψε στις 16:08, 09-07-11:

εχετε σκεφτει πως θα θελατε να γινει η κηδεια σας?κανονικη ταφή ή καψιμο?εγω πρωσοπικα θα ήθελα να γινει η κηδεια βραδυ σε παραλια,να κατσουν ολα τα αγαπημενα μου πρωσοπα γυρω απο τη φωτια να που κανα καλο λογο για μενα και μετα να ριξουν τις σταχτες μου στη θαλασσα και να κανουν beach party επειδη δεν θελω να στεναχωρηθει κανενας δεν γουσταρω κλαματα αλλα γελια και χαρες

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

gregory, nub

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη gregory, nub
Ο gregory, nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Εργάτης/τρια . Έχει γράψει 2,424 μηνύματα.

O gregory, nub έγραψε στις 16:14, 09-07-11:

Αρχική Δημοσίευση από Ioanna_otaku
εχετε σκεφτει πως θα θελατε να γινει η κηδεια σας?κανονικη ταφή ή καψιμο?εγω πρωσοπικα θα ήθελα να γινει η κηδεια βραδυ σε παραλια,να κατσουν ολα τα αγαπημενα μου πρωσοπα γυρω απο τη φωτια να που κανα καλο λογο για μενα και μετα να ριξουν τις σταχτες μου στη θαλασσα και να κανουν beach party επειδη δεν θελω να στεναχωρηθει κανενας δεν γουσταρω κλαματα αλλα γελια και χαρες
Δεν θα το ξερεις αφου θα εισαι νεκρη

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

galla

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη galla
Ο galla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών . Έχει γράψει 28 μηνύματα.

O galla έγραψε στις 16:21, 09-07-11:

Δωρεα στην ιατρικη σχολη!

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

θρυαλλίδα

Δραστήριο Μέλος

H θρυαλλίδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 205 μηνύματα.

H θρυαλλίδα χέρια και πόδια βρωμικα,μάτια καθαρά έγραψε στις 16:35, 09-07-11:

Αρχική Δημοσίευση από gregory, nub
Δεν θα το ξερεις αφου θα εισαι νεκρη
που το ξες?μπορει η ψυχη μου να βλεπει τι γινεταιστη γη

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 17:08, 09-07-11:

Δε βιάζομαι να σου πω την αλήθεια μου....
..... αλλά όταν ερθει η ωρα (φτου φτου- εγω θα ζησω πολλα χρονια!!! ) και το σκεφτω (αν......) αμα υπαρχει το στεκι, τα ξαναλεμε

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

tsarachaf (Allah 1/3 MEΤΣ)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη tsarachaf
Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,215 μηνύματα.

O tsarachaf Do not :/ έγραψε στις 17:14, 09-07-11:

Τροφή για τα ψάρια...

-3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

eva.p

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη eva.p
H eva.p αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 18 μηνύματα.

H eva.p έγραψε στις 17:20, 09-07-11:

funeral party στην παραλία? Καταπληκτική ιδέα!!!!!!

Παράθεση

RunawayDreamer (Βίκυ)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη RunawayDreamer
H Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 404 μηνύματα.

H RunawayDreamer ήταν η ζωή τους, λένε, τραγωδία... έγραψε στις 17:29, 09-07-11:

Δε θέλω να ακουστώ σκύλα ή σπαστικιά, αλλά ρε παιδιά, τι λέτε; funeral party σε παραλία; Θα πήγαινε κανείς για κάποιον δικό του άνθρωπο που μόλις έφυγε από την ζωή στην παραλία με μουσικούλα να τον τιμήσει;

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

eva.p

Νεοφερμένος

H eva.p αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 18 μηνύματα.

H eva.p έγραψε στις 17:44, 09-07-11:

Αρχική Δημοσίευση από theRunawayDreamer
Δε θέλω να ακουστώ σκύλα ή σπαστικιά, αλλά ρε παιδιά, τι λέτε; funeral party σε παραλία; Θα πήγαινε κανείς για κάποιον δικό του άνθρωπο που μόλις έφυγε από την ζωή στην παραλία με μουσικούλα να τον τιμήσει;
Η συζήτηση είναι χιουμοριστική-φαίνεται άλλωστε από το πρώτο κιόλας post...

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

RunawayDreamer (Βίκυ)

Δραστήριο Μέλος

H Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 404 μηνύματα.

H RunawayDreamer ήταν η ζωή τους, λένε, τραγωδία... έγραψε στις 17:49, 09-07-11:

Αρχική Δημοσίευση από eva.p
Εγώ γιατί δε ξεκαρδίζομαι στα γέλια;
Δε μπορώ να καταλάβω πως ο θάνατος μπορεί να μπει στην ίδια πρόταση με τη λέξη χιούμορ...

Παράθεση

eva.p

Νεοφερμένος

H eva.p έγραψε στις 18:04, 09-07-11:

Δε μπορώ να καταλάβω πως ο θάνατος μπορεί να μπει στην ίδια πρόταση με τη λέξη χιούμορ...

Γιατί όχι? από πότε ο θάνατος είναι λέξη ταμπού?
Όλοι σε αυτή τη ζωή γεννηθήκαμε και θα πεθάνουμε...

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη eva.p : 09-07-11 στις 18:06. Αιτία: ορθογραφικό λάθος
8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη borat
Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 4,524 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε στις 18:06, 09-07-11:

Πώς θα θέλατε να γίνει η κηδεία σας;
Δημοσία δαπάνη διότι δε θα έχω μία.

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

RunawayDreamer (Βίκυ)

Δραστήριο Μέλος

H RunawayDreamer ήταν η ζωή τους, λένε, τραγωδία... έγραψε στις 18:11, 09-07-11:

Γιατί όχι? από πότε ο θάνατος είναι λέξη ταμπού?
Όλη σε αυτή τη ζωή γεννηθήκαμε και θα πεθάνουμε...

Είναι προφανές ότι δεν έχεις βιώσει την απώλεια κάποιου γι'αυτό και μιλάς έτσι. Δε είναι αστείο πράγμα ο θάνατος, και αν εσύ διαβάσεις ανέκδοτα τέτοιου περιεχομένου και γελάς τότε μπράβο σου, αλλά για μένα δεν υπάρχει περίπτωση στην ζωή μου να αστειεύομαι για τον θάνατο.
Ναι, σαφώς γεννηθήκαμε και θα πεθάνουμε, αλλά από την στιγμή που γεννιόμαστε γινόμαστε ένα μέρος στην ζωή κάποιου άλλου και vice versa. Όταν ξαφνικά πεθάνει, θα κλάψουμε, θα φωνάξουμε, θα νευριάσουμε αλλά όχι και να πάμε στην παραλία και να κάνουμε after death party....

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

θρυαλλίδα

Δραστήριο Μέλος

H θρυαλλίδα χέρια και πόδια βρωμικα,μάτια καθαρά έγραψε στις 18:23, 09-07-11:

θα πηγαινε καποιος που δεν εχει ταμπου.γιατι να αποχαιρετας καποιον με κλαμα και οχι με χαμογελο?εξαλλου παει σε καλυτερο κοσμο οπως λενε
η συζητηση ειναι οπως τη παρει κανεις εγω παντως δεν αστειευομουν για το τροπο που θελω να γινει η κηδεια μου
δεν εχεις ακουστα το black humor?

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

eva.p

Νεοφερμένος

H eva.p έγραψε στις 18:34, 09-07-11:

Είναι προφανές ότι δεν έχεις βιώσει την απώλεια κάποιου γι'αυτό και μιλάς έτσι. Δε είναι αστείο πράγμα ο θάνατος, και αν εσύ διαβάσεις ανέκδοτα τέτοιου περιεχομένου και γελάς τότε μπράβο σου, αλλά για μένα δεν υπάρχει περίπτωση στην ζωή μου να αστειεύομαι για τον θάνατο.
Ναι, σαφώς γεννηθήκαμε και θα πεθάνουμε, αλλά από την στιγμή που γεννιόμαστε γινόμαστε ένα μέρος στην ζωή κάποιου άλλου και vice versa. Όταν ξαφνικά πεθάνει, θα κλάψουμε, θα φωνάξουμε, θα νευριάσουμε αλλά όχι και να πάμε στην παραλία και να κάνουμε after death party....
Τέλος πάντων, μπορεί και να 'χεις δίκιο-έτσι όπως το θέτεις.
Δεν έχω βιώσει τέτοια απώλεια και αν γίνει κάτι τέτοιο φυσικά και δεν προτίθεμαι να κάνω after death party...

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη borat
Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 4,524 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε στις 18:35, 09-07-11:

Αν άφηνες σε κάποιον 2-3 μύρια ευρώ περιουσία
χλωμό το after death party
αλλά το Αβέρωφ για πάρτη σου θα το έκλειναν μία ακόμη φορά για ξέφρενο κοκτέηλ χάπενινγκ μέχρι τις πρώτες πρωινές ώρες.
Ζωή σ' εμάς.

Παράθεση

RunawayDreamer (Βίκυ)

Δραστήριο Μέλος

H RunawayDreamer ήταν η ζωή τους, λένε, τραγωδία... έγραψε στις 18:35, 09-07-11:

θα πηγαινε καποιος που δεν εχει ταμπου.γιατι να αποχαιρετας καποιον με κλαμα και οχι με χαμογελο?εξαλλου παει σε καλυτερο κοσμο οπως λενε

δεν εχεις ακουστα το black humor?
Μα κοπέλα μου, δεν έχει να κάνει με θέματα ταμπού αυτό που συζητάμε. Πως είναι δυνατόν να αποχαιρετήσεις έτσι στο χαλαρό, κάποιον που έχεις αγαπήσει και τον έχεις ζήσει σε όλες τις περιστάσεις; Όταν ενώ ξέρεις ότι δε πρόκειται να τον ξαναδεις ποτέ σου, εσύ θα κάθεσαι πάνω από την ταφόπλακα του και θα χαμογελάς επειδή έχεις ακούσει "θα πάει σε καλύτερο κόσμο;" Θα κλαις και θα χτυπιέσαι, γιατί είναι ανθρώπινο και έτσι αντιδρά ο καθένας στο χάσιμο του δικού του ανθρώπου, δεν οργανώνει πάρτυ στην μνήμη του.

Αρχική Δημοσίευση από borat
Αν άφηνες σε κάποιον 2-3 μύρια ευρώ περιουσία
χλωμό το after death party
αλλά το Αβέρωφ για πάρτη σου θα το έκλειναν μία ακόμη φορά για ξέφρενο κοκτέηλ χάπενινγκ μέχρι τις πρώτες πρωινές ώρες.
Ζωή σ' εμάς.
Γιάννη μου, χωρίς να θέλω να σε προσβάλλω, μήπως γίνεσαι λίγο άκυρος ή εγώ ακόμη δεν έχω ξυπνήσει και δε καταλαβαίνω τι εξυπονοείς;

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη kaleidoscope : 09-07-11 στις 19:04. Αιτία: συγχώνευση
Παράθεση

θρυαλλίδα

Δραστήριο Μέλος

H θρυαλλίδα χέρια και πόδια βρωμικα,μάτια καθαρά έγραψε στις 22:11, 09-07-11:

Μα κοπέλα μου, δεν έχει να κάνει με θέματα ταμπού αυτό που συζητάμε. Πως είναι δυνατόν να αποχαιρετήσεις έτσι στο χαλαρό, κάποιον που έχεις αγαπήσει και τον έχεις ζήσει σε όλες τις περιστάσεις; Όταν ενώ ξέρεις ότι δε πρόκειται να τον ξαναδεις ποτέ σου, εσύ θα κάθεσαι πάνω από την ταφόπλακα του και θα χαμογελάς επειδή έχεις ακούσει "θα πάει σε καλύτερο κόσμο;" Θα κλαις και θα χτυπιέσαι, γιατί είναι ανθρώπινο και έτσι αντιδρά ο καθένας στο χάσιμο του δικού του ανθρώπου, δεν οργανώνει πάρτυ στην μνήμη του.

Γιάννη μου, χωρίς να θέλω να σε προσβάλλω, μήπως γίνεσαι λίγο άκυρος ή εγώ ακόμη δεν έχω ξυπνήσει και δε καταλαβαίνω τι εξυπονοείς;
ε κοιταξξε εξαρταται την επιθυμια του πεθαμενου εγω θελω αν φυγω απο τη ζωη βλεποντας τους αλλους να χαμογελουν οχι ομως με το γελιο της χαρας αλλα με το χαμογελο το οτι θα τους λειψω και να θυμουνται τις καλες αναμνησεις μαζι μου καπως ετσι το εκλαμβανω.
(εννοει μαλλον οτι το να γινει beach party θελει πολλα λεφτα αν και ετσι οπως το κοβω εγω δεν θελει και πολλα)

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη θρυαλλίδα : 10-07-11 στις 00:10.
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 02:04, 10-07-11:

Ώχου, νισάφι με τον καθένα που πιστεύει ότι όοοολοι πρέπει να συμπεριφέρονται όπως ο ίδιος.
Στην τελική, όταν χάνεις δικό σου άνθρωπο και κλαις, για εντελώς εγωιστικούς λόγους κλαις, επειδή ΕΣΥ δεν θα τον ξαναδεις, όχι επειδή αυτός έπαθε κάτι δήθεν τρομερό. Οπότε το να τη λες στους άλλους για το πως θα βιώσουν τον εντελώς εγωιστικό θρήνο τους, ΑΥΤΟ είναι άκυρο, όχι το μαύρο χιούμορ του borat και της Ιωάννας.

Ιωάννα πολύ καλά κάνεις και δεν ψαρώνεις από ταμπού, συνέχισε έτσι!

8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

RunawayDreamer (Βίκυ)

Δραστήριο Μέλος

H RunawayDreamer ήταν η ζωή τους, λένε, τραγωδία... έγραψε στις 02:14, 10-07-11:

Αρχική Δημοσίευση από Subject to change
Ώχου, νισάφι με τον καθένα που πιστεύει ότι όοοολοι πρέπει να συμπεριφέρονται όπως ο ίδιος.
Στην τελική, όταν χάνεις δικό σου άνθρωπο και κλαις, για εντελώς εγωιστικούς λόγους κλαις, επειδή ΕΣΥ δεν θα τον ξαναδεις, όχι επειδή αυτός έπαθε κάτι δήθεν τρομερό. Οπότε το να τη λες στους άλλους για το πως θα βιώσουν τον εντελώς εγωιστικό θρήνο τους, ΑΥΤΟ είναι άκυρο, όχι το μαύρο χιούμορ του borat και της Ιωάννας.

Ιωάννα πολύ καλά κάνεις και δεν ψαρώνεις από ταμπού, συνέχισε έτσι!
Είσαι λάθος εδώ Λία...Δεν ήξερα ότι ο θρήνος είναι απαραίτητα εγωιστικός; Θα κλάψεις και για τις δυο καταστάσεις, πρώτον και κύριον για αυτό που ο ίδιος έπαθε και έφυγε και με τον τρόπο που έφυγε από την ζωή, την αδικία που ΑΥΤΟΣ υπέστει και ΜΕΤΑ ή μάλλον ταυτόχρονα, γιατί σε τέτοιες καταστάσεις οι σκέψεις διαδέχονται η μια την άλλη, θα σκεφτείς τι συνέπειες θα έχει η απώλεια του ΚΑΙ σε εσένα. Όταν χάνεις κάποιον δε πας να χορέψεις τσάμικο που έφυγε. Είναι στην φύση μας να θρηνούμε για μια απώλεια και όχι κάνουμε beach party. Δε προσπαθώ να δείξω σε κανέναν πως να φέρεται αλλά με πείραξε προσωπικά η αναφορά που έκανε η κοπέλα και η επικρότηση μιας άλλης σχετικά με το πάρτυ.

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 02:19, 10-07-11:

Είσαι λάθος εδώ Λία...Δεν ήξερα ότι ο θρήνος είναι απαραίτητα εγωιστικός; Θα κλάψεις και για τις δυο καταστάσεις, πρώτον και κύριον για αυτό που ο ίδιος έπαθε και έφυγε και με τον τρόπο που έφυγε από την ζωή, την αδικία που ΑΥΤΟΣ υπέστει και ΜΕΤΑ ή μάλλον ταυτόχρονα, γιατί σε τέτοιες καταστάσεις οι σκέψεις διαδέχονται η μια την άλλη, θα σκεφτείς τι συνέπειες θα έχει η απώλεια του ΚΑΙ σε εσένα. Όταν χάνεις κάποιον δε πας να χορέψεις τσάμικο που έφυγε. Είναι στην φύση μας να θρηνούμε για μια απώλεια και όχι κάνουμε beach party. Δε προσπαθώ να δείξω σε κανέναν πως να φέρεται αλλά με πείραξε προσωπικά η αναφορά που έκανε η κοπέλα και η επικρότηση μιας άλλης σχετικά με το πάρτυ.
Τι αδικία υπέστη δηλαδή; Ούτε καν ξέρεις που πήγε. Όλα αυτά είναι δικαιολογίες για να αισθανθείς ανώτερη που θρηνείς (όχι εσύ ειδικά, γενικά μιλάω), διότι κανείς δεν θέλει να παραδέχεται ότι κάτι το κάνει για εντελώς εγωιστικούς λόγους, ούτε καν στον ίδιο του τον εαυτό πολλές φορές.
Φυσικά και είναι στη φύση μας, όπως και πάρα πολλές άλλες εγωιστικές συνήθειες (που επίσης δεν είναι κακές). Όχι όμως να νουθετούμε και τους άλλους, αν δεν το βιώσουν όπως εμείς.
Πραγματικά θρήνος και για τον ίδιο το νεκρό είναι μόνο όταν πεθάνει με ιδιαίτερα οδυνηρό τρόπο, οπότε αντικειμενικά υπέφερε, όχι "δεν ξέρω, άρα υποθέτω το χειρότερο".

Παράθεση

RunawayDreamer (Βίκυ)

Δραστήριο Μέλος

H RunawayDreamer ήταν η ζωή τους, λένε, τραγωδία... έγραψε στις 02:31, 10-07-11:

Τι αδικία υπέστη δηλαδή; Ούτε καν ξέρεις που πήγε. Όλα αυτά είναι δικαιολογίες για να αισθανθείς ανώτερη που θρηνείς (όχι εσύ ειδικά, γενικά μιλάω), διότι κανείς δεν θέλει να παραδέχεται ότι κάτι το κάνει για εντελώς εγωιστικούς λόγους, ούτε καν στον ίδιο του τον εαυτό πολλές φορές.
Φυσικά και είναι στη φύση μας, όπως και πάρα πολλές άλλες εγωιστικές συνήθειες (που επίσης δεν είναι κακές). Όχι όμως να νουθετούμε και τους άλλους, αν δεν το βιώσουν όπως εμείς.
Πραγματικά θρήνος και για τον ίδιο το νεκρό είναι μόνο όταν πεθάνει με ιδιαίτερα οδυνηρό τρόπο, οπότε αντικειμενικά υπέφερε, όχι "δεν ξέρω, άρα υποθέτω το χειρότερο".
Βλέπω ότι εσύ αντιμετωπίζεις τον θρήνο με έναν τελείως διαφορετικό τρόπο, και αυτό είναι αποδεκτό. Να μιλήσω για μένα; όχι τίποτα άλλο, για να μη παρεξηγηθούμε κιόλας.
Εγώ δε το βλέπω, και δεν το έχω δει εγωιστικά. Μου έχει τύχει περίπτωση να φύγει από την ζωή ένα 8χρονο κοριτσάκι από καρκίνο που το πάλευε για χρόνια, άλλο παιδί να πεθάνει ακαριαία από ατύχημα, άλλο πάλι πρόσωπο μεγαλύτερο να πεθάνει από καρκίνο. Και όλοι αυτοί, άτομα δικά μου. Πες μου λοιπόν, με τι καρδιά θα πήγαινα σε πάρτυ, αν είχαν προγραμματίσει; Έκλαιγα και ξανα-έκλαιγα, και αυτό όχι γιατί η πρώτη μου σκέψη ήταν, "δε πρόκειται να τους ξαναδώ ποτέ", αλλά ότι ήταν άδικο. Η λέξη 'άδικο' μπορεί να χρησιμοποιηθεί είτε κάποιος είναι 10 είτε πενήντα 10.
Κανείς δε ξέρει που θα καταλήξουμε, σε αυτό συμφωνώ. Ο καθένας πλάθει, αν θέλεις, την δική παρηγορητική ιστορία για το τι γίνεται μετά το τέλος. Εγώ, γιατί μόνο για μένα μπορώ να εκφέρω άποψη, πιστεύω ότι όλα τελειώνουν στον θάνατο. Εσύ, μπορεί να πιστεύεις στην μετα-θάνατο ζωή.. κανένα πρόβλημα!

Σε εκνεύρισα;

Ναι, εντάξει..το βουλώνω

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 02:34, 10-07-11:

Μα ο καρκίνος εμπίπτει στην περίπτωση του οδυνηρού (σωματικά και ψυχολογικά) θανάτου που ανέφερα παραπάνω.

Επίσης, κι εγώ πιστεύω ότι όλα τελειώνουν στο θάνατο, άρα ακριβώς γι'αυτό δεν είναι κακό το να πεθάνεις. Δεν θα σε τιμωρήσει κανείς αιωνίως στις φλόγες της κολάσεως. Ούτε καλό είναι φυσικά. Είναι απλά ουδέτερο.

Και φυσικά αν πεθάνει κάποιος δικός μου θα θρηνήσω κι εγώ. Αλλά ξέρω ότι είναι κυρίως εγωιστικό, οπότε δεν θα κάτσω να πω στους άλλους πώς να θρηνήσουν, λες και είμαι ανώτερη τους.

Παράθεση

RunawayDreamer (Βίκυ)

Δραστήριο Μέλος

H RunawayDreamer ήταν η ζωή τους, λένε, τραγωδία... έγραψε στις 02:42, 10-07-11:

Μα ο καρκίνος εμπίπτει στην περίπτωση του οδυνηρού (σωματικά και ψυχολογικά) θανάτου που ανέφερα παραπάνω.

Επίσης, κι εγώ πιστεύω ότι όλα τελειώνουν στο θάνατο, άρα ακριβώς γι'αυτό δεν είναι κακό το να πεθάνεις. Δεν θα σε τιμωρήσει κανείς αιωνίως στις φλόγες της κολάσεως. Ούτε καλό είναι φυσικά. Είναι απλά ουδέτερο.

Και φυσικά αν πεθάνει κάποιος δικός μου θα θρηνήσω κι εγώ. Αλλά ξέρω ότι είναι κυρίως εγωιστικό, οπότε δεν θα κάτσω να πω στους άλλους πώς να θρηνήσουν, λες και είμαι ανώτερη τους.
Οποιοσδήποτε είδους θανάτου για μένα κατατάσσεται στην περίπτωση του οδυνηρού θανάτου.

Συμφωνώ απολύτως με την δεύτερη πρόταση

Θα μπορούσα να συμβιβαστώ στην αντίληψη πως ο θρήνος είναι ένας συνδυασμός λύπης και εγωισμού.

Και θέλω να ξεκαθαρίσω πως δε προσπάθησα να το παίξω ανώτερη (και συγνώμη, γιατί κατάλαβα ότι σε ενόχλησε), τα κορίτσια όμως, έτσι πως έγραφαν στην πρώτη σελίδα των σχολίων με πείραξαν. Μιλούσαν λες και ο θάνατος είναι το πιο απλό ζήτημα στον κόσμο, "σιγά μωρέ, ας διαλέξουμε και τα τραγούδια που θα παίξουν"....κατάλαβες τι εννοώ. Είμαι και στραβό κεφάλι, αλλά τι να κάνουμε; με πείραξε...

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 02:44, 10-07-11:

Για κάποιους ανθρώπους, το χιούμορ είναι ο τρόπος τους να αντιμετωπίζουν τα προβλήματα.
Πχ, ο φίλος μου έχασε τον πατέρα του 10 χρόνια πριν, και ο θάνατος αυτός τον έχει επηρεάσει σε πολύ μεγάλο βαθμό. Ωστόσο, ακόμη και τότε προσπαθούσε να το αντιμετωπίσει με χιούμορ, και έλεγε στη μαμά του να βάλουν να παίζει το wedding march στην κηδεία

Παράθεση

RunawayDreamer (Βίκυ)

Δραστήριο Μέλος

H RunawayDreamer ήταν η ζωή τους, λένε, τραγωδία... έγραψε στις 02:47, 10-07-11:

Για κάποιους ανθρώπους, το χιούμορ είναι ο τρόπος τους να αντιμετωπίζουν τα προβλήματα.
Πχ, ο φίλος μου έχασε τον πατέρα του 10 χρόνια πριν, και ο θάνατος αυτός τον έχει επηρεάσει σε πολύ μεγάλο βαθμό. Ωστόσο, ακόμη και τότε προσπαθούσε να το αντιμετωπίσει με χιούμορ, και έλεγε στη μαμά του να βάλουν να παίζει το wedding march στην κηδεία
Σε αντίθεση με την αδερφή μου, που χτυπούσε επί ώρες το κεφάλι της στον τοίχο...κυριολεκτικά.
Οπότε ναι, ο κάθε άνθρωπος έχει τον δικό του τρόπο να αντιμετωπίζει τα πράγματα....

Παράθεση

SICX (GEORGE)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη SICX
Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,135 μηνύματα.

O SICX αναξιος αυτης, της ωραιοτερης ολων έγραψε στις 03:03, 10-07-11:

καλε μας φτιαχνετε τη διαθεση βραδιατικα εχμ οπως θελουν αυτοι που θα με θαψουν, ποιος χεστηκε? εγω θα καλοπερναω αλλου...

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 03:24, 10-07-11:

Ναι, εντάξει..το βουλώνω
Γιατί να το βουλωσεις; Επειδή λές την άποψή σου;
Κάποια άτομα είναι περισσότερο ορθολογιστές, κάποια περισσότερο συναισθηματικά

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 03:53, 10-07-11:

Προτιμώ να με κάψουν αν γίνεται και να πετάξουν τις στάχτες στην θάλασσα. Αν δεν γίνεται και θέλουν να με θάψουν σώνει και ντε, θέλω άσπρο φέρετρο (το μελιτζανί και το μαύρο με χλωμιάζει ), όχι πολλά λουλούδια (πεταμένα λεφτά), καθόλου στεφάνια (ας μαζέψουν τα λεφτά και ας τα δώσουν σε κάποιο φιλανθρωπικό ίδρυμα) και δεν θέλω κανείς να έρχεται στον τάφο μου για να τον καθαρίσει ή να φέρει λουλούδια - θέλω να έρχονται μόνο αν και όταν το νιώθουν. Επίσης δεν θέλω να μου κάνουν τρισάγια, με ανατριχιάζει αυτό το "Αιωνία του η μνήμη, αιωνία του η μνήμη, αιωνία του η μνήμη" (που προφανώς θα είναι "αιωνία της η μνήμη" για μένα, λεπτομέρειες), ειδικά έτσι που το λένε οι παπάδες των νεκροταφείων και πιάνεις μόνο κάτι που μοιάζει με παράσιτα ραδιοφώνου. Επίσης δεν είναι ανάγκη να πάνε τον κόσμο για καφέ μετά την κηδεία, πάλι πεταμένα λεφτά θα είναι (ας τα φυλάξουν για το άσπρο φέρετρο, είναι πιο ακριβό από τα άλλα χρωματάκια). Τέλος κάποιος να τους πει να μη παίρνουν γλάστρες ή βασιλικούς να μου φέρουν στο μνήμα, απότιστα θα πάνε τα καημένα!

Και θέλω οπωσδήποτε να λένε μ@λ@κίες για τον Άγιο Πέτρο και το τι κάνω, κάθε φορά που κάποιος θα ρωτάει για μένα χωρίς να ξέρει πως θα έχω πεθάνει (δεν δίνω παράδειγμα, είναι όλα μακάβρια και βλακ χιούμορ).

Αλλά πιο πολύ απ' όλα θέλω να υπάρχει μετά θάνατον ζωή για να ξαναβρώ όσους έχω χάσει και όσους άλλους θα χάσω έως τότε, γιατί είναι κρίμα να μην τους ξαναδώ. Και δεν γ@μιέται, ας μου βάλουν και μαύρο φέρετρο!..

7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

vassilis498

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη vassilis498
Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 5,782 μηνύματα.

O vassilis498 έγραψε στις 04:05, 10-07-11:

σε φάση
-- Ρε συ τι γίνεται εδώ τι γιορτάζουμε;
--Έλα ρε δεν τα 'μαθες, πέθανε η Μαρία!

on topic: Δεν έχω κάποια ιδιαίτερη προτίμηση. Ας κρεμάσουν και το σάπιο κουφάρι μου γεμάτο ρεσό στο ταβάνι να με κρατήσουν για πολυέλαιο τι με νοιάζει εμένα αφού θα χω ψοφήσει.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Vampi

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Vampi
H Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,358 μηνύματα.

H Vampi έγραψε στις 09:27, 10-07-11:

Αποτεφρωση εννοείται και κατά προτίμηση να σκορπισουν τις στάχτες σε θάλασσα ή γενικά στον άνεμο. Δεν θέλω να μπω σε τεφροδοχο πάνω σε τζακι :p

Παράθεση

θρυαλλίδα

Δραστήριο Μέλος

H θρυαλλίδα χέρια και πόδια βρωμικα,μάτια καθαρά έγραψε στις 11:32, 10-07-11:

Αρχική Δημοσίευση από kajira
Προτιμώ να με κάψουν αν γίνεται και να πετάξουν τις στάχτες στην θάλασσα. Αν δεν γίνεται και θέλουν να με θάψουν σώνει και ντε, θέλω άσπρο φέρετρο (το μελιτζανί και το μαύρο με χλωμιάζει ), όχι πολλά λουλούδια (πεταμένα λεφτά), καθόλου στεφάνια (ας μαζέψουν τα λεφτά και ας τα δώσουν σε κάποιο φιλανθρωπικό ίδρυμα) και δεν θέλω κανείς να έρχεται στον τάφο μου για να τον καθαρίσει ή να φέρει λουλούδια - θέλω να έρχονται μόνο αν και όταν το νιώθουν. Επίσης δεν θέλω να μου κάνουν τρισάγια, με ανατριχιάζει αυτό το "Αιωνία του η μνήμη, αιωνία του η μνήμη, αιωνία του η μνήμη" (που προφανώς θα είναι "αιωνία της η μνήμη" για μένα, λεπτομέρειες), ειδικά έτσι που το λένε οι παπάδες των νεκροταφείων και πιάνεις μόνο κάτι που μοιάζει με παράσιτα ραδιοφώνου. Επίσης δεν είναι ανάγκη να πάνε τον κόσμο για καφέ μετά την κηδεία, πάλι πεταμένα λεφτά θα είναι (ας τα φυλάξουν για το άσπρο φέρετρο, είναι πιο ακριβό από τα άλλα χρωματάκια). Τέλος κάποιος να τους πει να μη παίρνουν γλάστρες ή βασιλικούς να μου φέρουν στο μνήμα, απότιστα θα πάνε τα καημένα!

Και θέλω οπωσδήποτε να λένε μ@λ@κίες για τον Άγιο Πέτρο και το τι κάνω, κάθε φορά που κάποιος θα ρωτάει για μένα χωρίς να ξέρει πως θα έχω πεθάνει (δεν δίνω παράδειγμα, είναι όλα μακάβρια και βλακ χιούμορ).

Αλλά πιο πολύ απ' όλα θέλω να υπάρχει μετά θάνατον ζωή για να ξαναβρώ όσους έχω χάσει και όσους άλλους θα χάσω έως τότε, γιατί είναι κρίμα να μην τους ξαναδώ. Και δεν γ@μιέται, ας μου βάλουν και μαύρο φέρετρο!..
εισαι ο,τι πιο ιδανικο για αυτην την κριση πολυ οικονομικη ταφη
πολυ ευκολα πειραζεσαι εσυ!εδω μιολαμε για τη δικια ΜΟΥα κυδεια και τις δικες ΜΟΥ επιθυμιες!δεν μου αρεσουν καθολου τα κλαματα και οι θλιψεις αι οταν θα; φυγω θα αισθανομαι ασχημα γιαυτο θα ηθελα να φυγω βλεποντας τους αλλους με ενα χαμογελο(εστω λυπηρο)πες το εγωιστικο αλλα δεν θα ηθελα να κλαψει κανεις απο τους παρευρισκομενους μου στο beach party γιατι θα στεναχωρηθω κι εγω(οπου και αν ειμαι)

Παράθεση

eva.p

Νεοφερμένος

H eva.p έγραψε στις 14:12, 10-07-11:

πολυ ευκολα πειραζεσαι εσυ!εδω μιολαμε για τη δικια ΜΟΥα κυδεια και τις δικες ΜΟΥ επιθυμιες!δεν μου αρεσουν καθολου τα κλαματα και οι θλιψεις αι οταν θα; φυγω θα αισθανομαι ασχημα γιαυτο θα ηθελα να φυγω βλεποντας τους αλλους με ενα χαμογελο(εστω λυπηρο)πες το εγωιστικο αλλα δεν θα ηθελα να κλαψει κανεις απο τους παρευρισκομενους μου στο beach party γιατι θα στεναχωρηθω κι εγω(οπου και αν ειμαι)
Απ ότι κατάλαβα και διόρθωσε με αν κάνω λάθος,
Αυτό που έχεις στο μυαλό σου είναι κάτι σαν μνημόσυνο, όπου θα μαζευτούν οι κοντινοί σου άνθρωποι (και όχι όλο το χωριό) για να τιμήσουν την μνήμη σου. Χωρίς μουσικές και τσάμικα. Κάνω λάθος?

Παράθεση

θρυαλλίδα

Δραστήριο Μέλος

H θρυαλλίδα χέρια και πόδια βρωμικα,μάτια καθαρά έγραψε στις 18:18, 10-07-11:

Απ ότι κατάλαβα και διόρθωσε με αν κάνω λάθος,
Αυτό που έχεις στο μυαλό σου είναι κάτι σαν μνημόσυνο, όπου θα μαζευτούν οι κοντινοί σου άνθρωποι (και όχι όλο το χωριό) για να τιμήσουν την μνήμη σου. Χωρίς μουσικές και τσάμικα. Κάνω λάθος?
ναι καπως ετσι απλα θα είναι ολοι γυρω απο μια φωτια θα πουν καλα λογια για μενα οπως ειπα μετα θα παιξει κανενας ηρεμη μουσικη με καμια κιθαρα καπως ετσι το εννοω εγω το beach party oχι με αγριες μουσικες και ξεσαλωμα αγριο.ειναι ο καλυτερος τροπος για μενα για να με αποχαιρετησουν

Παράθεση

akis95

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη akis95
Ο akis95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 505 μηνύματα.

O akis95 έγραψε στις 18:24, 10-07-11:

Θα ηθελα να με καψουν και να με σκορπισουν στον αερα δεν μου αρεσει η θαλασσα

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,593 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 11:59, 11-07-11:

Αρχική Δημοσίευση από akis15
Θα ηθελα να με καψουν και να με σκορπισουν στον αερα δεν μου αρεσει η θαλασσα

Bury me not, on the lone prairie... Kατά τ' άλλα, και στον υπόνομο να σε αδειάσουν, δε νομίζω να πολυπειραχτείς.

Παράθεση

enrose

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη enrose
H enrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 589 μηνύματα.

H enrose με υπέροχη διάθεση έγραψε στις 12:05, 11-07-11:

Σίγουρα κάπου που θα νοιώθει η ψυχή μου ελεύθερη!! δεν μπορώ να καταπιέζομαι!!
Βέβαια, μέχρι τότε μπορεί να έχω αλλάξει γνώμη!!

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 12:09, 11-07-11:

Υπό τους ήχους του Imperial March φυσικά. Long live the dark side of the Force.

Παράθεση

MaryVeg

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη MaryVeg
H MaryVeg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 125 μηνύματα.

H MaryVeg έγραψε στις 12:11, 11-07-11:

Μουσική, χορός, όοοολοι να μαζευτούν και να τα λένε, όχι αποκλυστηκά για εμένα, αλλά γενικά ότι λέγαμε πάντα όποτε συναντιόμασταν. Δεν ξέρω αν θέλω να με θάψουν ή να με κάψουν.

Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DrStrangelove
Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 4,005 μηνύματα.

O DrStrangelove έγραψε στις 12:26, 11-07-11:

Δεν θέλω να με κάψουν. Θέλω να με θάψουν και στο μνήμα μου να γράφει

"Ενθάδε κείται αυτός που το θάψιμο είχε αποδειχθεί ανεπανάληπτη τέχνη στη ζωή του.
Και οι νεκροθάφτες κάποτε πεθαίνουν".
και στην κηδεία να παίζει

Adios Muchachos

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,593 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 12:30, 11-07-11:

Καλά, άμα βάλεις αυτό το τραγούδι να παίζει, θα είναι μια πολύ μοναχική κηδεία

Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 4,005 μηνύματα.

O DrStrangelove έγραψε στις 12:32, 11-07-11:

Αρχική Δημοσίευση από Rempeskes
Καλά, άμα βάλεις αυτό το τραγούδι να παίζει, θα είναι μια πολύ μοναχική κηδεία
μη το λες, όλοι οι φίλοι μου είναι ξεπεταρούδια, ο νεότερος είναι 70 ετών.

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

O Rempeskes έγραψε στις 12:37, 11-07-11:

Αρχική Δημοσίευση από DrStrangelove
μη το λες, όλοι οι φίλοι μου είναι ξεπεταρούδια, ο νεότερος είναι 70 ετών.

...
Τα ΚΑΠΗ της κάτω Μαγούλας σας προσκαλούν στην κηδεία του Δρ Στρέηνζλαβ.
Θα ακουστούν τανγκό του Περού και θα μοιραστούν χάπια για την πίεση.
Σπεσιαλ εβέντ: Καύση Φερέτρου

Υγ. Νταξ το κούρασα. Μα όσο και να έχει, τις κηδείες δυστυχώς τις πρωτοκαρπώνονται νοσοκόμες που πληρώνονται από κοράκια.

Μετά αναλαμβάνει ο Ιερέας. Κηδεία, τρισάγια, τρίμηνα, εξάμηνα, δίχρονα, πεντάχρονα... Και οι συγγενείς, όσοι νοιάζονται δηλαδή για εμάς μετά από τρείς μέρες που θα τα έχουμε τινάξει, πληρώνουν για μνήματα, για καντήλια, για λάδια, για λουλούδια...

Αίσχος. Χίλιες φορές να με φάνε τα όρνεα και τα αγρια σκυλιά Ο_ο

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Rempeskes : 11-07-11 στις 12:48.
5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 12:49, 11-07-11:

διακριτικη

να μην με ξυπνησει..

Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

O DrStrangelove έγραψε στις 12:53, 11-07-11:

Αρχική Δημοσίευση από Rempeskes
...
Τα ΚΑΠΗ της κάτω Μαγούλας σας προσκαλούν στην κηδεία του Δρ Στρέηνζλαβ.
Θα ακουστούν τανγκό του Περού και θα μοιραστούν χάπια για την πίεση.
Σπεσιαλ εβέντ: Καύση Φερέτρου

Υγ. Νταξ το κούρασα. Μα όσο και να έχει, τις κηδείες δυστυχώς τις πρωτοκαρπώνονται νοσοκόμες που πληρώνονται από κοράκια.

Μετά αναλαμβάνει ο Ιερέας. Κηδεία, τρισάγια, τρίμηνα, εξάμηνα, δίχρονα, πεντάχρονα... Και οι συγγενείς, όσοι νοιάζονται δηλαδή για εμάς μετά από τρείς μέρες που θα τα έχουμε τινάξει, πληρώνουν για μνήματα, για καντήλια, για λάδια, για λουλούδια...

συμφωνάω

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 13:08, 11-07-11:

και μετα να ριξουν και έενα ρέεψιμοο..

Παράθεση

_daemon_ (Άγγελος)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη _daemon_
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,457 μηνύματα.

O _daemon_ . έγραψε στις 01:35, 12-07-11:

πως θα θελατε να γινει η κηδεια σας?

Σε μια Nero FXX πάνω, ειδικά διαμορφωμένη να χωράει την...από σύμπλοκο άνθρακα κάσα, ακριβώς πάνω από τον V12 ώστε να μεταφέρονται οι δονήσεις αφιλτράριστες για να χοροπηδάει το ...πτώμα** και να απολαμβάνει ασφαλή, διασκεδαστική την τελευταία του βόλτα!

Και ένα σπάνιο ντοκουμέντο εκφοράς νεκρών, οδηγεί ο νεκροθάφτης (Αλαβάνος) και κάποια στιγμή -1.20- δίνει στο κοράκι δίπλα του (Τσίπρας) το πολύτιμο... δαχτυλίδι που μοιάζει με κινητό τηλέφωνο, αντιπροσωπεύοντας οδηγός και συνοδηγός με αυτή την "φυγή προς τα μπρος" την χαμηλότερης δυνατής ποιότητας συνδικαλισμό, σε αριστεροδεξιόστοφη πίστα όπου τα πάντα είναι θέμα συσχετισμού, όπως και η πολιτική του...αριστερισμού**

ΥΓ πέρα από την "δυνατότητα" του.... - που σου δίνει το κατεστημένο των στημένων 'αξιολογήσεων', αντίλογο έχεις ΡΕ (αφανή) μουγγέ?
Nα τον ακούσω..... (και σου υπόσχομαι να.... γελάσουμε πολύ)

.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη _daemon_ : 12-07-11 στις 03:58. Αιτία: απλώς για να.....τονίσω το μήνυμα μου!
Παράθεση

KnightRider

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη KnightRider
Ο KnightRider αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 959 μηνύματα.

O KnightRider Τι, εδώ πρέπει να γράψω..?? έγραψε στις 19:49, 05-08-11:

Χμμμ.. Δεν το'χα σκεφτεί μέχρι τώρα.. Λοιπόν, η κηδεία μου θέλω να γίνει ως εξής: Η τελετή να γίνει κανονικά, μετά ο καλύτερος μου φίλος να πει:" Ο Γιάννης, ήταν ένας καταπληκτικός φίλος, σκυλί στη δουλειά του και άριστος οικογενειάρχης" και όπως μιλάει να πεταχτεί η γυναίκα μου και να πει "Ρε παιδιά, ο Γιάννης κουνιέται!!". Ελπίζω τουλάχιστον να γίνει έτσι...
Από μουσική ενορχήστρωση θα'θελα το τραγούδι "Η κρουαζιέρα του διαδρόμου - Κατιάνα Μπαλανίκα" .. Τα μάτια κλείστε (θα'ναι και σαν υπενθύμιση σε περίπτωση που το'χουνε ξεχάσει..)...

Α.Ε.Ε.

Παράθεση

cacofonix

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη cacofonix
Ο cacofonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια . Έχει γράψει 635 μηνύματα.

O cacofonix έγραψε στις 06:24, 09-10-11:

Τίποτα δεν θέλω...Ούτε ταφές, ούτε μαζώξεις, ούτε καλά λόγια. Εφυγες, πάει, τελείωσε...Δεν θα σε ξαναδούνε...Αρκεί να έχουν μια φωτογραφία σου που είστε μαζί.

Παράθεση

Zithos

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Zithos
Ο Zithos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 264 μηνύματα.

O Zithos έγραψε στις 07:50, 09-10-11:

Μου είναι παντελώς αδιάφορο ας κάνουν οι δικοί μου οτι νομίζουν.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους