Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,094 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,072 μηνύματα σε 74,651 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Πώς θα θέλατε να γίνει η κηδεία σας;

Imadlak (Άννα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Imadlak
H Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Παραγωγός και μας γράφει απο Ουγγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,928 μηνύματα.

H Imadlak έγραψε στις 21:03, 09-11-11:

Σιγά να μην με νοιάζει τότε το πως θα γίνει η κηδεία μου...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 21:15, 09-11-11:

Θελω να με βαλουν πανω σε μια σχεδια, να βαλουν φωτια και να την αδησουν να την παρει το κυμμα μεχρι να καει ολοσχερος. Ο παλιος καλος τροπος των Viking!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη fockos
Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 10,375 μηνύματα.

O fockos έγραψε στις 21:29, 09-11-11:

Δημόσια δαπάνη

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ajusshi (η σκέψη μου σκέφτηκε τον εαυτό της)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ajusshi
Ο η σκέψη μου σκέφτηκε τον εαυτό της αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,690 μηνύματα.

O Ajusshi All Men Must Die έγραψε στις 21:55, 09-11-11:

και μένα!

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Mercury (Doctor)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Mercury
Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,749 μηνύματα.

O Mercury Madman with a blue box... έγραψε στις 21:57, 09-11-11:

Ξερω σιγουρα πως δεν θελω να γινει η κηδεια. Δεν θελω ταφη, να με καψουν οπως εγραψε καποιος πιο πανω σαν του Βικιγνκς.
Δεν θελω κλαματα και οδυρμους. Και πλιζ οχι μαυρα...Μονο λευκα. Να στησουν ενα μνημειο για τα επιτευγματα μου.
Θα αφησω την μιση μου περιουσια σε ενα ιδρυμα και την υπολοιπη μιση θα την ρευστοποιησω και θα φροντισω να εχω κλεισει ενα ξενοδοχειο οπου θα μπορουν για κανα μηνα οι εναπομειναντες στην γη να διασκεδαζουν νυχθημερον. Χωρις κλαματα....Μονο γελια!!!!!!

Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Valder
Ο Λυκούργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 3,291 μηνύματα.

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 22:52, 09-11-11:

Αρχική Δημοσίευση από Mercury
Ξερω σιγουρα πως δεν θελω να γινει η κηδεια. Δεν θελω ταφη, να με καψουν οπως εγραψε καποιος πιο πανω σαν του Βικιγνκς.
Δεν θελω κλαματα και οδυρμους. Και πλιζ οχι μαυρα...Μονο λευκα. Να στησουν ενα μνημειο για τα επιτευγματα μου.
Θα αφησω την μιση μου περιουσια σε ενα ιδρυμα και την υπολοιπη μιση θα την ρευστοποιησω και θα φροντισω να εχω κλεισει ενα ξενοδοχειο οπου θα μπορουν για κανα μηνα οι εναπομειναντες στην γη να διασκεδαζουν νυχθημερον. Χωρις κλαματα....Μονο γελια!!!!!!
Ωπ... αυτός είναι δικός μου...

Έτσι θέλω κι εγώ. Να πεθάνω πάνω σ' ένα μαχητικό Viper σε αερομαχία, να μη μείνει τίποτα από μένα και ύστερα να τα κάνουν όλα "τάνα" στην κηδεία μου, χαρές, γλέντια, λευκά ρούχα και να με θυμούνται με καλό τρόπο, να χω καλή υστεροφημία πως το λένε... να ξέρουν και να αναγνωρίσουν τι καλά έχω κάνει πέρα από τις όποιες βλακείες έχω κάνει στη ζωή μου... και να τους λείπω που και που.

To go up in flames!

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 23:59, 09-11-11:

Και φυσικά, να πάρεις κι εσύ το φακελάκι από το κονδύλι του δημοσίου ...

Παράθεση

fantasmenos (Διαταραγμένη Προσωπικότητα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη fantasmenos
H Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών , επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,293 μηνύματα.

H fantasmenos γεννημένος να λέει σοφά πράγματα έγραψε στις 00:48, 10-11-11:

Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος
Και φυσικά, να πάρεις κι εσύ το φακελάκι από το κονδύλι του δημοσίου ...
Σε ειδωλολατρικές θρησκείες χρειάζεσαι λεφτά για τον άλλο κόσμο οπότε το φακελάκι μάλλον είναι άχρηστο. Ο Άγιος Πέτρος είναι αδιάφθορος. Ίσως αυτό να είναι τελικά παράδεισος. Να κάνεις τη δουλειά σου χωρίς να χρειάζεται να λαδώσεις το κράτος ή τα λαμόγια...

Παράθεση

sasg

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη sasg
H sasg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 117 μηνύματα.

H sasg έγραψε στις 02:39, 10-11-11:

Να με κάψουν και να μην βάλει κανένας μα κανένας μαύρα!!!και θέλω και πολλά γέλια πριν και μετά την κηδεία μου και να μην πιουν κονιάκ αλλά 2-3 μπουκάλια ρακί στη μνήμη μου...
Δεν ζητάω να μην υπάρξουν κλάματα γιατί θα υπάρξουν και είναι λογικό να υπάρξουν όταν χάνεις τον άνθρωπό σου κλαις έτσι πάει αλλά θέλω να συνοδεύονται από γέλια και ξαναλέω κανένας αλλά κανένας να μην βάλει μαύρα!

Παράθεση

nick arg

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη nick arg
Ο nick arg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O nick arg xreiazomai upno... έγραψε στις 07:18, 10-11-11:

Καλημέρα παιδιά είμαι καινούργιος εδώ και είδα αυτό το ενδιαφέρον ποστ
η κηδεία μου θα ήθελα να γίνει μεσάνυχτα ακριβώς μέσα σε ένα δάσος που έχει μεγάλη έκταση έτσι ώστε να μπορέσει η γη να θάψει τις περισσότερες αμαρτίες μου. Επίσης θα γούσταρα να είχε και πανσέληνο, την στιγμή που θα άνοιγαν το φέρετρο για να με αποχαιρετήσουν για έναν τόπο δροσερό και χλοερό θα έπεφτε το χλωμό φως του φεγγαριού πάνω στο άψυχο μου σώμα.... ουάου δεν είναι πολύ στυλ;;;

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Myrtle : 11-11-11 στις 00:48. Αιτία: Greeklish
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

skylofili

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη skylofili
H skylofili αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 253 μηνύματα.

H skylofili έγραψε στις 12:18, 10-11-11:

Πρώτα απ όλα, ΟΛΟΙ έχουμε σκεφτεί τον θάνατό μας.. είναι απολύτως φυσιολογικό αυτό.. Κυρίως στην παιδική ηλικία..
Αν είναι τα όργανα μου οκ, δώστε τα μην πάνε χαμένα.. ότι μείνει, κάψτε το!
Σε καμία περίπτωση δεν θέλω παπάδες να με ψέλνουν και εκκλησίες.. Γιατί θα σηκωθώ απ τον τάφο μου (ή όπου με έχουν) και θα πέσει ξύλο..
Δεν θέλω θείτσες να θρηνούνε, μόνο βουβό πόνο..
Στεφάνια και λουλούδια δεν θέλω, μαζέψτε τα λεφτά και αγοράστε κονσέρβες για τα αδέσποτα..
Δεν θέλω πολύ κόσμο.. μόνο όσους με αγάπησαν πραγματικά..
Τώρα, αν θέλετε, ρίξτε και κανα γλέντι με κοψίδια, και αν έχετε να πείτε κανα καλό λόγο για μένα, πείτε τον.. αλλιώς σωπάστε..

Το ποστ μου δεν έχει καμία δόση χιούμορ, οπότε όποιος θέλει να θιχτεί μπορεί να το κάνει ελεύθερα..

Φιλικά πάντα..

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

renia_1995 (Uranya)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη renia_1995
H Uranya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 723 μηνύματα.

H renia_1995 Booorn booorn boorn boorn to be alive έγραψε στις 15:58, 10-11-11:

Αρχική Δημοσίευση από RunawayDreamer
Εγώ γιατί δε ξεκαρδίζομαι στα γέλια;
Δε μπορώ να καταλάβω πως ο θάνατος μπορεί να μπει στην ίδια πρόταση με τη λέξη χιούμορ...

Πώς δεν γίνεται βρε; Όχι μόνο μπορεί να μπει στην ίδια πρόταση αλλά επιβάλλεται να κάνουμε χιούμορ με τον θάνατο.
Γιατί να τον φοβάσαι; Ο μεγάλος φόβος δεν είναι να πεθάνεις, αλλά να μην ζήσεις.
ΔΕΝ ΘΑ ΠΕΘΑΝΟΥΜΕ ΠΟΤΕ ΚΟΥΦΑΛΑ ΝΕΚΡΟΘΑΦΤΗ!

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

blackgirl (Take care of the one you love)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη blackgirl
H Take care of the one you love αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Μυτιλήνη (Λέσβος). Έχει γράψει 198 μηνύματα.

H blackgirl έγραψε στις 16:21, 10-11-11:

λοιπόν εγώ θέλω να με θάψουν σε ένα πολύ ψηλό βουνό και από πάνω μου να βάλουν ένα σημάδι μην τυχόν και με σκάψει κανείς και με δει και τρομάξει..
δε θέλω τελετές..... απλά να με θυμούνται, να μην βάλουν μαύρα σε καμία περίπτωση και να πάνε σε μιά παραλία μετά να πουν κάνα τραγούδι να πιουν κανά κρασάκι και να θυμηθούν τα παλιά που ήμασταν όλοι μαζί και κάναμε βλακείες αλλά όχι τπτ εξτριμ γιατί ελπίζω ότι όταν θα πεθάνω όλοι μου οι φίλοι θα είναι χούφταλα

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Δεσμώτης

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Δεσμώτης
Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών . Έχει γράψει 3,564 μηνύματα.

O Δεσμώτης έγραψε στις 16:40, 10-11-11:

εγώ πάλι θα'θελα να έρχονταν μόνο 5 γυναίκες (5 τυχαίες παλιές ερωμένες),
ζαλισμένες και να χορεύανε πεντοζάλη πάνω στο μνήμα ξυπόλητες.

Παράθεση

Sofaki Loony

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Sofaki Loony
H Sofaki Loony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 113 μηνύματα.

H Sofaki Loony έγραψε στις 18:53, 10-11-11:

Θα ήθελα να γίνουν όλα όπως θέλουν και μετά να μαζευτούν μερικά αγαπημένα μου πρόσωπα και να διαβάσουν ένα γράμμα που θα εξομολογούμαι ότι κακό έχω κάνει στη ζωή μου... οπως κι να το κάνουμε είμαι θέμα για αρκετά χρόνια

Παράθεση

Πουλάκι (Bernadette)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Πουλάκι
H Bernadette αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 73 μηνύματα.

H Πουλάκι χτυπώντας το κεφάλι της στο πληκτρολόγιο έγραψε στις 11:22, 25-12-11:

Λοιπόν...

Καταρχήν, δεν θέλω νεκροταφεία! Δεν μπορώ να μοιράζομαι τον χώρο με άλλα ζόμπια και πτώματα, απλά δεν θέλω, εντάξει;
Ο υπέρλαμπρος τάφος μου θα είναι στην αυλή του σπιτιού μου... Σε ένα σημείο, θα ξυρίσουμε το γρασίδι, θα ρίξουμε αυτό το γκρι χώμα που υπάρχει τα νεκροταφεία, θα βάλουμε ένα ξεραμένο δέντρο και κάγκελα γύρω γύρω... Και να το προσωπικό μου νεκροταφείο

Μετά, η κάσα μου θα είναι gothic style, στυλ βρυκόλακα ένα πράγμα, γυαλιστερή και μαύρη απ' έξω, με μωβ βελούδινη επένδυση από μέσα. Εγώ καθώς θα είμαι dead εκεί μέσα, θα φοράω ένα gothic φόρεμα άσπρο - μαύρο. Μέσα στην κάσα θέλω ένα κομμάτι παστίτσιο κι ένα εκλέρ (σε περίπτωση που πεινάσω βρε αδερφέ!) κι ένα νεράκι... Α, και την συλλογή Star Wars... Τόσα χρόνια την μάζευα, να πάει χαμένη;

Τώρα πάμε και στην τελετή... Η τρύπα στο χώμα θα είναι έτοιμη, και την κάσα θα την βγάλουν μέσα από το σπίτι τέσσερα νέα αγόρια (13-18 χρονών) ενώ θα είναι ακόμα ανοιχτή (το καπάκι θα το κρατάει δίπλα στην τρύπα το αγοράκι που μ' αρέσει... ). Μετά θα ακουμπήσουν την κάσα πάνω σε ένα τραπέζι και ο καλός μου θα μου δώσει ένα τελευταίο φιλί (μακάβριο, αλλά πάντα το φανταζόμουν αυτό), θα μαζέψει τα δάκρυα όλου του κόσμου σε ένα μπουκαλάκι, θα το βάλει μες στην κάσα και θα κλείσει το καπάκι. Μετά, βουρ για την τρύπα! Θα πετάξει ο κάθε παρευρισκόμενος από μια μαργαρίτα (λατρεύω τις μαργαρίτες!), θα ρίξουν το χώμα και θα βάλουν την ταφόπλακα (θέλω οπωσδήποτε να γράφει R.I.P. επάνω...)...

Και κάτι άλλο... Κατά την εξέλιξη της κηδείας, θέλω να παίζει αυτό, αυτό, αυτό, αυτό και μετά αυτό... (άσχετα όλα με κηδείες, αλλά τα λατρεύω και θέλω να τα ακούσει για τελευταία φορά το πτώμα μου )

Μετά όλοι θα κάτσουν γύρω από τον τάφο να κλαίνε.
Τέλος

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Πουλάκι : 25-12-11 στις 11:55. Αιτία: Προσθήκη τραγουδιών
7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

skylofili

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη skylofili
H skylofili αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 253 μηνύματα.

H skylofili έγραψε στις 14:40, 25-12-11:

καλά,εσύ δεν το χεις σκεφτεί απλά...
εσύ παιδί μου λεχεις κάνει ολόκληρη σκηνοθεσία!!

το παστίτσιο και το εκλέρ τα θες σε τάπερ? όχι τίποτε άλλο γιατι μαζί με αυτό "θα φάς χώμα"..

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Πουλάκι (Bernadette)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Bernadette αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 73 μηνύματα.

H Πουλάκι χτυπώντας το κεφάλι της στο πληκτρολόγιο έγραψε στις 15:21, 25-12-11:

Φυσικά και τα θέλω σε τάπερ! Κι ένα πιρούνι για το παστίτσιο, δεν θα φάω με τα χέρια

Βέβαια δεν ξέρω κατά πόσο θα είναι έτσι η κηδεία μου, θα δείξει όταν θα παρακολουθώ από ψηλά...

Παράθεση

_Silence_

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη _Silence_
H _Silence_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 291 μηνύματα.

H _Silence_ έγραψε στις 16:34, 25-12-11:

Θα ήθελα πολύ να με θάψουν δίπλα απο τον Hetfield(O οποίος συμβατικά κ΄ αναλογικά με την ηλικία μου λογικά θα έχει δει τα ραδίκια ανάποδα μέχρι να τα κακαρώσω και εγώ.......) ...
Στην τελετή θα ήθελα όλοι να είναι ντυμένοι σαν αυθεντικοί ροκάδες, με μπύρες στα χέρια , ακούγοντας ender sandman και κάνοντας headbanging..!
Αυτά.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Πουλάκι (Bernadette)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Πουλάκι χτυπώντας το κεφάλι της στο πληκτρολόγιο έγραψε στις 16:42, 25-12-11:

Ωραία η κηδεία σου
Λέω να έρθω...

Επίσης, καλή επιλογή τραγουδιού (enter sandman) αλλά ίσως να ακούγαμε και λίγο master of puppets;

Παράθεση

amy001

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη amy001
H amy001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 907 μηνύματα.

H amy001 We lose ourselves in the things we love έγραψε στις 19:56, 25-12-11:

καλα τι αισιοδοξο θεματακι ειναι αυτο??μια κανονικη κηδεια χωρις ομως μαυρα ρουχα και ξεφωνητα...

Παράθεση

maria malerou

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη maria malerou
H maria malerou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H maria malerou έγραψε στις 12:50, 06-01-12:

Η κηδεία μου θα ήθελα να γίνει το μεσημέρι και όταν θα με θάψουν να παίζουν οι κολλητοί το αγαπημένο μου τραγούδι..........

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Eileen : 06-01-12 στις 13:01. Αιτία: Κεφαλαία.
Παράθεση

Scandal (Πέτρος)

Tech Manager

Το avatar του χρήστη Scandal
Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 3,023 μηνύματα.

O Scandal έγραψε στις 15:35, 11-02-12:

Ένα σχετικό γνωμικό:
Και μια μέρα θέλω να γράψουν στον τάφο μου: έζησε στα σύνορα μιας ακαθόριστης ηλικίας και πέθανε για πράγματα μακρινά που είδε κάποτε σ’ ένα αβέβαιο όνειρο.
- Τάσος Λειβαδίτης

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

D_G (Δημήτρης)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη D_G
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,756 μηνύματα.

O D_G έγραψε στις 16:14, 11-02-12:

Θα ήθελα να θαφτώ χριστιανικά σε τάφο.
Από εκεί και πέρα, ούτε με νοιάζουν οι τιμές, ούτε τίποτα, να είναι απλή και λιτή η κηδεία μου, εξάλλου η επίγειος διαμονή μου θα έχει τελειώσει οριστικά, και δεν με απασχολεί αν θα με θάψουν είτε σε μια απλή τρύπα, είτε με πολυτελειες, ούτε καν πόσοι θα είναι στην κηδεία μου..

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 18:03, 11-02-12:

διακριτικη,,ουτε να την καταλαβω..

Παράθεση

D_G (Δημήτρης)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη D_G
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,756 μηνύματα.

O D_G έγραψε στις 18:37, 11-02-12:

Όλα έχουν μία αρχή και ένα τέλος σε αυτό τον κόσμο.
Οπότε....

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη venividivici : 11-02-12 στις 19:46. Αιτία: split τμήματος post προς μεταφορά σε οφφ τόπικ
Παράθεση

wildrose

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη wildrose
H wildrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 8 μηνύματα.

H wildrose έγραψε στις 18:49, 11-02-12:

Dεν θελω να θαφτω,θελω να ριξουν τις σταχτες μου κοντα στην ανδρο ΑΝ ειναι εφικτο
Kαι την ωρα που την πετανε,να μου τραγουδανε ανθρωποι που αγαπω το <<Η ΣΩΤΗΡΙΑ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ>>

-2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Lysippe

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Lysippe
H Lysippe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 956 μηνύματα.

H Lysippe έγραψε στις 19:14, 11-02-12:

Αρχική Δημοσίευση από Scandal
Ένα σχετικό γνωμικό:
Και μια μέρα θέλω να γράψουν στον τάφο μου: έζησε στα σύνορα μιας ακαθόριστης ηλικίας και πέθανε για πράγματα μακρινά που είδε κάποτε σ’ ένα αβέβαιο όνειρο.
- Τάσος Λειβαδίτης
Κι από μένα κάτι, που μ' αρέσει πολύ...

Καμίλο Χοσέ Θέλα
Θέλω να γραφτεί στον τάφο μου
Ενθάδε κείται κάποιος που προσπάθησε να γαμήσει τους συνανθρώπους του όσον το δυνατόν το λιγότερο

Παράθεση

Dalian (Substrata)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Dalian
H Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 2,611 μηνύματα.

H Dalian έγραψε στις 20:14, 11-02-12:

*εχεμ*

If I die young, bury me in satin
Lay me down in a bed of roses
Sink me in the river at dawn
Send me away with the words of a love song

- The Band Perry

Παράθεση

ΔΕΣΠΟΙΝΑ Μ. (Δέσποινα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη ΔΕΣΠΟΙΝΑ Μ.
H Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 140 μηνύματα.

H ΔΕΣΠΟΙΝΑ Μ. We found love in a hopeless place!!!!!!! έγραψε στις 21:32, 08-05-12:

Αχ, καλέ ψυχοπλακώθηκα..........για λουλούδια θα ήθελα λευκές ορχιδέες και να μου τραγουδούν το dust in the wind........Αχ,ανατρίχιασα.Αλλάζω θέμα.BYE

Παράθεση

hack3r

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη hack3r
Ο hack3r αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,551 μηνύματα.

O hack3r έγραψε στις 22:11, 08-05-12:

Εγώ θα ήθελα να μαζευτούν όλοι οι φίλοι μου σε μια παραλία το βράδυ και να γίνουν σκνίπα στο ποτό και στο τέλος να μου πούνε όλοι μαζί αντίο κοιτώντας τον ουρανό και τραγουδώντας. Δεν καταλαβαίνω γιατί ο θάνατος θεωρείται κάτι τόσο τραγικό. Έχω χάσει πολλούς στενούς συγγενείς και τους περισσότερους σε νεαρή ιλικία γι αυτό και έχω συμβιβαστεί πλήρως με την ιδέα τους θανάτου. Ο θάνατος είναι αυτός που δίνει νόημα στη ζωή μας και κάνει την κάθε στιγμή μοναδική. Δε πιστεύω ότι οι νεκροί πάνε σε ένα καλύτερο μέρος, αυτά είναι πιστεύω παραμύθια που λέμε στον εαυτό γιατί δεν εκμεταλλευτήκαμε το χρόνο μας όσο ο άλλος ήταν ζωντανός στο έπακρο και τώρα απλά μετανιώνουμε γιαυτό. Ο θάνατος καθορίζει τη ζωή και γιαυτό πρέπει να ζούμε την κάθε στιγμή.

Παράθεση

gregory, nub

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη gregory, nub
Ο gregory, nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Εργάτης/τρια . Έχει γράψει 2,424 μηνύματα.

O gregory, nub έγραψε στις 22:14, 08-05-12:

Λοιπόν, εγώ επειδή δεν θέλω να στεναχωριούνται οι φίλοι μου στην κηδεία, θέλω να έχει καλεσμένες στριπτιζέζ που να κάνουν σόου για να ελαφρύνουν το κλίμα. Αν δεν γίνεται, καλό θα ήταν να παίζει το τραγούδι sorry for party rocking

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 22:56, 08-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από gregory, nub
Λοιπόν, εγώ επειδή δεν θέλω να στεναχωριούνται οι φίλοι μου στην κηδεία, θέλω να έχει καλεσμένες στριπτιζέζ που να κάνουν σόου για να ελαφρύνουν το κλίμα. Αν δεν γίνεται, καλό θα ήταν να παίζει το τραγούδι sorry for party rocking
Ο Χριστος και ο Θεος. Εσυ εισαι χειροτερος απο μενα Εγω εχω ταξει τις ντουλαπες μου, σε ποιες φιλες μου θα πανε και ποια. Παντως την κηδεια μου δεν τη σκεφτομαι, δεν εχω σκοπο να ψοφισω, ποσο μαλλον συντομα

Παράθεση

antwwwnis (Αντωωωνης)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη antwwwnis
Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Ηλεκτρολόγος μηχανικός και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,154 μηνύματα.

O antwwwnis ,αφού έκανε διατάσεις στα δάχτυλα του, έγραψε στις 22:58, 08-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από gregory, nub
Υou can leave your hat on... τουρου, τουρουρουρού.
Και να τα βγάζουν όλα στο μνημόσυνο;
Ανάσταση!

Παράθεση

Γιώργος Mt (Heihachi Mishima)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος Mt
Ο Heihachi Mishima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 165 μηνύματα.

O Γιώργος Mt MI6 έγραψε στις 23:00, 08-05-12:

Να με θάψουν μπρούμυτα,γιατί αν βρικολακιάσω την έβαψαν.

Παράθεση

wonderfool

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη wonderfool
H wonderfool αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών . Έχει γράψει 96 μηνύματα.

H wonderfool έγραψε στις 11:27, 09-05-12:

το σώμα είτε δωρεά στην ιατρική σχολή στο πανεπιστήμιο (ας κάνουμε και κάτι χρήσιμο)
και αν κάποια στιγμή το παίρνει η οικογένεια πίσω καύση.

Αυτό με τους τάφους το βρίσκω αισχρό.

Κατά τα άλλα μια μάζωξη τύπου party, εις μνήμην, ωραίο θα ήταν!

Παράθεση

SparklingGrey

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη SparklingGrey
Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,458 μηνύματα.

O SparklingGrey σε υπνοπαράλυση έγραψε στις 01:31, 11-05-12:

Με μουσική υπόκρουση. Και στο δείπνο κάτι σε κρέας στα κάρβουνα. Όχι ξενέρωτα κόλλυβα!

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,593 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 02:03, 11-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από SparklingGrey
Και στο δείπνο κάτι σε κρέας στα κάρβουνα.

αρκεί να μην ψάξει κανείς στο φέρετρο...

Παράθεση

Muxu Su

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Muxu Su
H Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,222 μηνύματα.

H Muxu Su έγραψε στις 08:03, 11-05-12:

Εγώ θα ήθελα να δωρίσω ότι μπορεί να δωριστεί από το σώμα μου... Τα πάντα..Προτιμώ να χαρίσω την καρδία μου, τα μάτια μου, τα νεφρά μου κ.α σε ανθρώπους που πραγματικά θα το έχουν ανάγκη και όχι στα σκουλήκια! Συνεπώς δεν νομίζω να γίνει κανονική κηδεία μετά την αποσυναρμολόγηση παρα μόνο μια τελετή στην εκκλησία. Ε θα ήθελα στην τελετή να παίξει ένα βίντεο το οπόιο θα έχω γυρίσει εγώ και θα ευχαριστώ τους ανθρώπους που ήταν δίπλα με αγαπούσαν και θα τους λέω να μην στεναχωριούνται πάντα με μια μουσική υπόκρουση στο background. Αυτά..
Το ότι δεν θέλω να πεθάνω είναι άλλη υπόθεση. Και θέλω να πεθάνω όσο πιο ανώδυνα γίνεται..Δηλαδή να μην νιώσω πόνο. Να σας πω κιόλας οτι προτιμώ να πεθάνω στον ύπνο μου. Να κοιμηθώ επειδή θα το θέλω και όχι τα ματάκια μου να κλείσουν επείδη το θέλει κάποιος άλλος..

Παράθεση

mayram999 (Μαρία)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη mayram999
H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 52 μηνύματα.

H mayram999 έγραψε στις 14:13, 04-06-12:

Εγώ προτιμώ να γίνω δωρήτρια και ότι μείνει να το κάψουν και να το πετάξουν στην θάλασσα την ώρα που θα παίζει το αγαπημένο μου τραγούδι.

Παράθεση

LiViNGtheLiFE

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη LiViNGtheLiFE
H LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Barista . Έχει γράψει 1,896 μηνύματα.

H LiViNGtheLiFE έγραψε στις 14:23, 20-06-12:

αυτό υπόκρουση!

Παράθεση

Avicii (Υπόλυττος Βρεττός)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Avicii
Ο Υπόλυττος Βρεττός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 1,455 μηνύματα.

O Avicii there's no going back έγραψε στις 14:36, 20-06-12:

με αυτο μουσικη υποκρουση

Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Gilda
H Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 15:17, 20-06-12:

Σκέφτομαι πως θα μπορούσα μετά το θάνατό μου, να επιστρέψω ως φαντασματάκι, και να σας "πειράζω" στο e-steki..
Να προσθέτω 15.000 θετικές ψήφους όπου μου αρέσει η απάντηση..
Να δημιουργώ νέο θέμα συνομιλίας με το υπερπέραν.. (θα περνάμε ωραία εκεί, είμαι πλακατζού εγώ!)..
Θα σας λέω τους επόμενους αριθμούς του Τζόκερ.. (Φυσικά με ΠΜ - μην κεδίσουν πολλοί τα λεφτά και πάρει ο καθένας από 1 Ευρώ)..
Και θα συντονίζω τους συντονιστές!!

Παράθεση

Νάγια Τ.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Νάγια Τ.
H Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,202 μηνύματα.

H Νάγια Τ. Κατά τον δαίμονα εαυτού ☤ έγραψε στις 18:41, 21-06-12:

Αφου δεν θα μαι κει οπως και να ναι....Αρκει να μη με φανε τα ορνια και ατιμαστει το σωμα μου...Ειναι υβρις οπως και να το κανουμε!!

Παράθεση

g1wrg0s (01001)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη g1wrg0s
Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 9,584 μηνύματα.

O g1wrg0s Δεν υπάρχει δεν μπορώ, υπάρχει δεν θέλω! έγραψε στις 18:47, 21-06-12:

Dont worry. θα στειλουμε την Αντιγονη να σου ριξει λιγο χωμα απο πανω.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Νάγια Τ.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Νάγια Τ.
H Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,202 μηνύματα.

H Νάγια Τ. Κατά τον δαίμονα εαυτού ☤ έγραψε στις 22:31, 21-06-12:

Ας ειναι....lol! Aλλα μην την καταδικασει ο Κρεοντας για χαρη μου...ΚΡΙΜΑ ειναι 2η φορα!(Σταματω το off topic)

Παράθεση

Hunter (Θοδωρής)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Hunter
Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 46 ετών , επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,059 μηνύματα.

O Hunter έγραψε στις 02:55, 24-06-12:

το μονο που με νοιαζει ειναι να με σκεπασουν μη την σημαια του ημιθεου.................

Παράθεση

Σπυρακος (^^)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Σπυρακος (^^)
Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.

O Σπυρακος (^^) έγραψε στις 09:50, 24-06-12:

Εγω θα ηθελα να με ταριχευσουν!!! Και οχι κηδειες και πολλα κλαματα!!

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,593 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 09:57, 24-06-12:

Αρχική Δημοσίευση από Σπυρακος (^^)
Εγω θα ηθελα να με ταριχευσουν!!!

Ενα λεπτό ρε συ Λενιν,
και μετά τι να σε κάνουν δλδ?

Παράθεση

Ciela

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ciela
H Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος . Έχει γράψει 1,449 μηνύματα.

H Ciela έγραψε στις 10:16, 24-06-12:

θα τον βγαζουν εξω στις σημαντικες στιγμες της οικογένειας

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους