Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,083 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,818 μηνύματα σε 74,635 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Ποιος είναι για εσάς λόγος χωρισμού;

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιάννης
Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 42 ετών . Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε στις 15:49, 23-07-05:

Ποια είναι η αφορμη για την οποια θα τελειώνατε μια σχέση ?
Ποια είναι τα όρια σας?
Ποιο είναι αυτο που δεν σηκώνει καμια άλλη απόφαση πέρα απο τον χωρισμό?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

gilie

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη gilie
H gilie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 435 μηνύματα.

H gilie έγραψε στις 17:10, 23-07-05:

δεν θα πιασω θεωρειες του τυπου δε μου χει τυχει αλλα αν ποτε...δεν θα το δεχτω, θα μηλισω για καποια που μου συνεβισαν στο παρελθον
(περα απο απλους τσακωμους και φασεις του τελικα δεν τεριαζαμε) οι 3 παρακατω λογοι ηταν οι ποιο συμαντικοι,

Μου ζητησε να διαλεξω ή αυτος, το κοτερο, τα φραγκα και το σπιτι στη Ζεα (@yiannis: γιατι ειμαι συγουρη οτι λατρευεις την Ζεα οσο και γω και ας μη το χουμε συζητησει ποτε?) ή η δουλεια μου. Χωρισα κατευθειαν γιατι επελεξα την δουλεια μου

Με τρομαξε την ωρα που καναμε ερωτα με κατι ηλιθια βιτσια του, δεν του ζητησα να μη το ξανακανει απλα χωρισα, σηκωθηκα,ντυθηκα, χωρισα

Ηταν παντρεμενος...δεν αρχησα καν σχεση...και ηταν κουκλος γαμωτο!

αυτα τα λιγα πολυ κακα μου χουν σειμβει μεχρι στιγμης και απο αυτα ξερω 3 πραγματα για τον εαυτο μου...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη gilie : 23-07-05 στις 17:18.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

bunny217 (Ποιός Ξέρει???)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη bunny217
H Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 1,606 μηνύματα.

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε στις 19:33, 23-07-05:

εγώ θα πω ποτε θα χώριζα γιατί μεχρι στιγμης χώρισα επειδή δεν ταιριάζαμε
1)αν βάλει ημερομηνία λήξης(μου έχει τύχει,μου είπε αν δεν βρεθούμε μέχρι τότε θα χωρίσουμε και τον χώρισα)
2)αν με απατήσει
3)αν σηκώσει χέρι επάνω μου

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Founes

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Founes
Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.

O Founes έγραψε στις 17:47, 24-07-05:

οταν καταλάβω/βα οτι δεν υπάρχει πλέων η επικοινωνία και το 'feeling' ανάμεσά μας...

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

crazyhelen (crazyhelen)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη crazyhelen
H crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,257 μηνύματα.

H crazyhelen Ελένη έγραψε στις 13:31, 25-07-05:

Όταν καταλάβω ότι αυτή η σχέση δεν με καλύπτει συναισθηματικά. Βέβαια έχει πολλά παρακλάδια αυτή η απάντηση, αλλά θεωρώ το συναισθηματικό κενό, βασική αιτία τερματισμού μιας σχέσης.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 13:36, 25-07-05:

ουυυυ που να γράφω τώρα...
υπάρχουν πάρα πολλοί λόγοι για να χωρίσει κάποιος... και οι περισσότεροι αλληλεπιδρούν με το βασικόν ένα.... γιατί η σχέση έκανε τον κύκλο της!
το θέμα όμως δεν είναι για μένα γιατί χωρίζεις με κάποιον αλλά γιατί είσαι με κάποιον...
thinking positive!

Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 14:33, 25-07-05:

Όταν ανακαλύψω ότι στα συναισθήματα υπάρχουν κένα ή δεν υπάρχουν καθόλου συναισθήματα....

Παράθεση

allen&heath

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη allen&heath
Ο allen&heath αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 5 μηνύματα.

O allen&heath έγραψε στις 16:00, 29-10-05:

1)απιστια
2)δουλεμα
3)οταν την/τον κοιταζεις στα ματια ειναι το ιδιο με το να κοιταζεις ενα ντουβαρι

Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Vkey
H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,419 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 16:11, 29-10-05:

Πάντα υπάρχει ένας καλός λόγος να μείνεις σε μια σχέση κι ένας ακόμη καλύτερος για να χωρίσεις

Παράθεση

MonaXoS (Δημήτρης Αγοραστός)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη MonaXoS
Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Ψυχολόγος . Έχει γράψει 1,527 μηνύματα.

O MonaXoS έγραψε στις 17:55, 29-10-05:

1) Να με απατήσει
2) Να χαθεί η επαφή μεταξύ μας

Παράθεση

weak and powerless

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη weak and powerless
Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. . Έχει γράψει 1,432 μηνύματα.

O weak and powerless έγραψε στις 19:06, 29-10-05:

Αρχική Δημοσίευση από allen&heath
3)οταν την/τον κοιταζεις στα ματια ειναι το ιδιο με το να κοιταζεις ενα ντουβαρι
ντουβάρι ; ή μήπως doooβάρι ; dooo! ξερασέ τα όλα .

Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη dooo
H dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,231 μηνύματα.

H dooo έγραψε στις 19:20, 29-10-05:

εμένα κοιτάνε όλοι νιιιιιιιι

τους υπνωτίζω...

Παράθεση

nikita13

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη nikita13
H nikita13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 524 μηνύματα.

H nikita13 έγραψε στις 20:07, 29-10-05:

Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ
ουυυυ που να γράφω τώρα...
υπάρχουν πάρα πολλοί λόγοι για να χωρίσει κάποιος... και οι περισσότεροι αλληλεπιδρούν με το βασικόν ένα.... γιατί η σχέση έκανε τον κύκλο της!
το θέμα όμως δεν είναι για μένα γιατί χωρίζεις με κάποιον αλλά γιατί είσαι με κάποιον...
thinking positive!
Εδώ να κάνω μια παρατήρηση, κατ'εμέ οι σχέσεις δεν κάνουν κύκλους αλλά είναι ευθείες γραμμές με αρχή και τέλος.Εσύ επιλέγεις αν θα κόψεις ή όχι αυτή την γραμμή..
Εμένα βασικότατο στοιχείο σε μια σχέση είναι να χαθεί η επικοινωνία και ο σεβάσμος και να επικρατήσει η ρουτίνα..Τότε η σχέση έχει τελειώσει..
Επίσης δεν νομίζω ότι θα μπορούσα να συγχωρήσω ποτέ το κέρατο και όχι για εγωιστικούς λόγους αλλά γιατί αυτό θα σήμαινε για μένα πως ο άλλος έστω και για μια στιγμή δεν με σεβάστηκε..

Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη The Djinn
Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,168 μηνύματα.

O The Djinn έγραψε στις 16:22, 30-10-05:

Λογοι χωρισμου...
Λοιπον,οταν δεν υπαρχει εμπιστοσυνη
υπερβολικη ζηλια,
οταν χαθει αυτο το "κατι",
οταν δεν υπαρχει επικοινωνια,
απιστια...
Αλλα δεν μου ερχονται.

Παράθεση

Covenant

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Covenant
Ο Covenant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 475 μηνύματα.

O Covenant έγραψε στις 17:04, 05-11-05:

Oταν υπαρχει ελλειψη ενδιαφεροντος,σεβασμου,επικοινωνιας και αλληλοεκτιμησης για το αυτο το κοινο που ζουνε 2 ατομα.

Διαφορετικες εθνικοτητες και γλωσσες επικοινωνιας δεν δημιουργουν κανενα προβλημα,το παν ειναι να ξερεις τι ζητας απο το αλλο φυλο και τι εχεις να προσφερεις εσυ σε αυτο.Ολα ειναι αμοιβαια σε αυτην την ζωη

Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη The Djinn
Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,168 μηνύματα.

O The Djinn έγραψε στις 17:16, 05-11-05:

Αρχική Δημοσίευση από VarX
Διαφορετικες εθνικοτητες και γλωσσες επικοινωνιας δεν δημιουργουν κανενα προβλημα,το παν ειναι να ξερεις τι ζητας απο το αλλο φυλο και τι εχεις να προσφερεις εσυ σε αυτο.Ολα ειναι αμοιβαια σε αυτην την ζωη
Ακριβως ετσι!
Τα παντα ειναι αμοιβαια και σημασια εχει , να εχει "πηξει" το μυαλο μας λιγο και να εχουμε κατασταλαξει συναισθηματικα ωστε να ξερουμε τι ζηταμε, και τι μπορουμε να δωσουμε.
Συμφωνω και σε αυτο για τις διαφορετικες εθνικοτητες.(Viva Spagna για παραδειγμα... )

Παράθεση

panraf

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη panraf
Ο panraf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 40 μηνύματα.

O panraf έγραψε στις 16:30, 06-11-05:

H Υπερβολική ζήλια, που συνεπάγετε και πίεση στον/στην σύντροφο, η απιστία, η έλειψη εμπιστοσύνης και κατανόησης και το ψέμα. Και η έλειψη αληθινών συναισθημάτων.

Παράθεση

burbuja

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη burbuja
H burbuja αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 463 μηνύματα.

H burbuja έγραψε στις 15:56, 07-11-05:

δεν νομίζω ότι θα πρωτοτυπήσω,καθώς κι εγώ θεωρώ βασικότατες αιτίες χωρισμού την απιστία και την υπερβολική ζήλεια που οδηγεί σε αρρωστημένες καταστάσεις...

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,605 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 22:42, 01-11-06:

Κορεσμός και παράλληλη σχέση. Η απλή απιστία δε με πτοεί.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

adespoto

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη adespoto
H adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,321 μηνύματα.

H adespoto ειμαι ερωτευμένη!!!! έγραψε στις 23:13, 01-11-06:

1. Απιστία
2. "Εκβιασμός" ( του στυλ ή εγώ ή η δουλειά, ή εγώ ή οι γονείς σου, ή εγώ ή οι φίλοι σου κλπ)
3. Αν με σπρώξει, μπατσίσει, μαλλιοτραβήξει κλπ
4. Αν με θεωρεί κατώτερη από οποιονδήποτε άλλον άνθρωπο.

Αυτά

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Sunrise

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Sunrise
H Sunrise αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 278 μηνύματα.

H Sunrise έγραψε στις 23:15, 01-11-06:

Αρχική Δημοσίευση από Γίδι
Κορεσμός και παράλληλη σχέση. Η απλή απιστία δε με πτοεί.

Aυτό σου έχει τύχει και το έχεις συγχωρέσει, ή νομίζεις ότι θα άντεχες να το συγχωρέσεις?
Και αλήθεια, γιατί να κάνεις κάτι τέτοιο?

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 00:09, 02-11-06:

Αρχική Δημοσίευση από adespoto
1. Απιστία
2. "Εκβιασμός" ( του στυλ ή εγώ ή η δουλειά, ή εγώ ή οι γονείς σου, ή εγώ ή οι φίλοι σου κλπ)
3. Αν με σπρώξει, μπατσίσει, μαλλιοτραβήξει κλπ
4. Αν με θεωρεί κατώτερη από οποιονδήποτε άλλον άνθρωπο.

Αυτά
Σωστή!!

Αρχική Δημοσίευση από violetta
Aυτό σου έχει τύχει και το έχεις συγχωρέσει, ή νομίζεις ότι θα άντεχες να το συγχωρέσεις?
Και αλήθεια, γιατί να κάνεις κάτι τέτοιο?
Όχι, αλλά, να το θέσω πιο καλά...
Αν υπό ειδικές συνθήκες κάνι κάτι με άλλη, θα δεχτώ να το συζητήσω.
Αν μάθω για παράλληλη σχέση, ούτε κουβέντα.

Παράθεση

Sunrise

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Sunrise
H Sunrise αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 278 μηνύματα.

H Sunrise έγραψε στις 02:19, 02-11-06:

Αρχική Δημοσίευση από Γίδι

Όχι, αλλά, να το θέσω πιο καλά...
Αν υπό ειδικές συνθήκες κάνι κάτι με άλλη, θα δεχτώ να το συζητήσω.
Αν μάθω για παράλληλη σχέση, ούτε κουβέντα.

Εγώ δεν ξέρω τι ψυχραιμία θα έχεις αν σου τύχαινε κάτι τέτοιο...
Γιατί καλή η θεωρία, αλλά όταν "ανάβουν τα αίματα", "εκεί σε θέλω κάβουρα, να περπατάς στα κάρβουνα...." Και χωρίς ψυχραιμία και καθαρό μυαλό, ό, τι και να λέμεεεεε τώρα, πάει στον Βελζεβούλη!

Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Corpse Bride
H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,011 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε στις 02:25, 02-11-06:

Να χαθει το ενδιαφερον ενος απο τους δυο, ειναι ισως ο μονος λογος. Αν αρχισουμε να βαριομαστε, να μη θελουμε να βρεθουμε, να μη θελουμε να κανουμε σεχ, εχει ληξει το πραγμα.

Την απιστια δε τη βαζω μεσα, ειναι αυτονοητο για μενα.

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 11:23, 02-11-06:

Γιατί καλή η θεωρία, αλλά όταν "ανάβουν τα αίματα", "εκεί σε θέλω κάβουρα, να περπατάς στα κάρβουνα...." Και χωρίς ψυχραιμία και καθαρό μυαλό, ό, τι και να λέμεεεεε τώρα, πάει στον Βελζεβούλη!
Έχεις πολύ δίκιο, αλλά κι εγώ δεν εννοώ ότι θα τον συγχωρέσω αυτόματα...
Επειδή όμως φημίζομαι για τον κυνισμό και την ψυχραιμία μου και επειδή τώρα έχω στο μυαλό το συγκεκριμένο σύντροφο (με τον πρώην, πχ, θα ήμουν πολύυυ λιγότερο ανεκτική) θα άκουγα πρώτα.

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 15:41, 02-11-06:

1) Παράλληλη σχέση (ακριβώς, αλλά ΑΚΡΙΒΩΣ με την ίδια λογική με το Γίδι)
2) Να σηκώσει χέρι επάνω μου (έχω φύγει επιτόπου και δεν με ξαναβλέπει)
3) Εκβιασμοί.
4) Να είναι τακτικός χρήστης ναρκωτικών (έχω χωρίσει γι αυτό, με προβλημάτιζε εξαρχής -το ήξερα από την 1η μέρα- και τελικά αποφάσισα πως δεν μπορώ να κάνω παιδιά με αυτόν τον άνθρωπο - ναι, το ευατό μου χεσμένο τον έχω που ανέπνεα διαρκώς τα τσιγαριλίκια του) ή να αρχίσει ξαφνικά να πίνει πολύ ή να χαρτοπαίζει ή κάτι παρεμφερές.

Παράθεση

hamsteraki

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη hamsteraki
H hamsteraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 424 μηνύματα.

H hamsteraki έγραψε στις 08:57, 03-11-06:

Η έλλειψη σεβασμού νομίζω ότι είναι η βασική πηγή για να ξεκινήσουν πολλά ουσιαστικά προβλήματα σε μία σχέση (αδιαφορία, βρισιές και ανεξήγητοι τσακωμοί κ.ο.κ). Από εκεί ξεκινάνε για μένα όλα και δείχνουν την αρχή του τέλους.

Παράθεση

NINJAKI (ΧΑ!!!)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη NINJAKI
H ΧΑ!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 296 μηνύματα.

H NINJAKI έγραψε στις 07:55, 17-11-06:

η βαρεμάρα

Παράθεση

X-girl (Sofi)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη X-girl
H Sofi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Νοσηλευτής/ρια . Έχει γράψει 173 μηνύματα.

H X-girl έγραψε στις 20:57, 18-11-06:

Υπερβολικη ζηλια, ελλειψη εμπιστοσυνης, ελλειψη κατανοησης, αδιαφορια...και πολλα αλλα..αναλογως την περιπτωση.

Παράθεση

torry (Χριστίνα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη torry
H Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Τηλ. Εξυπηρέτηση πελατών . Έχει γράψει 362 μηνύματα.

H torry έγραψε στις 11:21, 20-11-06:

Για να διαλύσεις μια σχέση δεν φτάνει μόνο μια αφορμή. Οταν είσαι ερωτευμένος και ειδικά όταν έχεις περάσει πολύ καιρό με τον άλλο είναι δύσκολη απόφαση ο χωρισμός! Θα μου πείς και το κέρατο? Ναι ίσως είναι ένας πολύ σοβαρός λόγος! Ομώς δεν θα έρθει μόνο του. Θα έχουν προκύψει κι άλλα προβλήματα που οδήγησαν τον άλλο εκεί!
Ουσιαστικά πιστεύω πως η κακή επικοινωνία με τον άλλο, η έλειψη εμπιστοσύνης και η ελειψη κατανόησης είναι ο συνδιασμός που σκοτώνει μια σχέση.Από εκεί ξεκινάνε όλα και απλά εμφανίζονται σαν κέρατο, αδιαφορία και καυγάδες ,πολλοί καυγάδες!

Εγω πάντως δυσκολεύομαι πολύ στους χωρισμους. Ειχα μια σχέση 5 χρόνων που τα τελευταία 2 ήταν είδη τελειωμένη αλλά δεν έπερνα απόφαση να φύγω! Από την αρχή υπήρχαν πράγματα που την φρέναραν κι εγώ δεν έδινα σημασία. Οταν έφηγε η καψούρα και τα είδα πιο αντικειμενικά τα πράγματα. Οταν δλδ άρχισα να πνίγομαι στη σχέση αυτή και ένιωθα πως δεν πρόκειται να αλλάξει κάτι, έκανα το λάθος και είπα να προσπαθήσω εγώ και για τους 2 για να μην πάνε χαμένα τα 3 χρόνια που είχαμε περάσει! Κατάντησα 130 κιλά και χωρίς αυτοσεβασμό! Και όταν ξύπνησα μια μέρα (1 χρόνο μετά) και είπα φτάνει, απλά τα βρήκα με τον εαυτό μου, σουλουπώθηκα και προσπάθησα να βρω τρόπο να ξεφύγω από το αδιέξοδο που είχα διαλέξει! Ενα περίπου χρόνο μετά τα κατάφερα!

Παράθεση

travel_lover

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη travel_lover
H travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 528 μηνύματα.

H travel_lover έγραψε στις 11:15, 22-11-06:

vio μου, δύσκολα μπορούμε να φανταστούμε κάποια πράγματα γιατί πολύ λογικά δεν θέλουμε να μας συμβουν. κάποιες φορές όμως, σε συγκεκριμένες συνθήκες, με συγκεκριμένους ανθρώπους, μπορείς να δεχτείς να συζητήσεις. το λέω από προσωπική πειρά που δεν μπορ΄ν να ανναλύσω εδώ λόγω διαφορετικού topic.
πάντος ο χωρισμός προέρχεται από έλληψη σεβασμού, είτε αυτό είναι παράλληλη σχέση, είτε ξύλο είτε απλά να μην υπάρχει επικοινωνία. όταν σέβεσαι τον άλον τον ακούς πάντα όταν έχει κάτι να σου πεί, και το αντίστροφο.
τώρα αν κλείσει ο κύκλος της σχέσης από μόνος του αυτό είναι άλλο θέμα, που τις περισσότερες φορές αφήνει καλές αναμνήσεις ακόμα κ αν τελείωσε.

Παράθεση

roumana (Εμμα)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη roumana
H Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών , επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,878 μηνύματα.

H roumana (Hipmama) έγραψε στις 11:25, 22-11-06:

Αρχική Δημοσίευση από Γιάννης
Ποια είναι η αφορμη για την οποια θα τελειώνατε μια σχέση ?
Ποια είναι τα όρια σας?
Ποιο είναι αυτο που δεν σηκώνει καμια άλλη απόφαση πέρα απο τον χωρισμό?
Το κερατο.

Παράθεση

tsitsilegas

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη tsitsilegas
Ο tsitsilegas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 185 μηνύματα.

O tsitsilegas έγραψε στις 13:35, 22-11-06:

Παρομοίως.

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,916 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 13:46, 22-11-06:

Ο,τιδήποτε θίγει την αξιοπρέπειά μου....την προσωπικότητά μου...

Παράθεση

prime

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη prime
H prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 837 μηνύματα.

H prime έγραψε στις 14:02, 22-11-06:

Αρχική Δημοσίευση από Neraida
Ο,τιδήποτε θίγει την αξιοπρέπειά μου....την προσωπικότητά μου...

Πες τα χρυσόστομη!

+1 μετά από πολύ κόπο και χωρίς τρόπο

Παράθεση

Klaus

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Klaus
Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 535 μηνύματα.

O Klaus έγραψε στις 10:12, 24-11-06:

Πολλαπλό παιχνίδι,έλλειψη ειλικρίνιας και κυρίως το δούλεμα.Απλά qq!!!

Παράθεση

Paty

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Paty
H Paty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών . Έχει γράψει 192 μηνύματα.

H Paty έγραψε στις 19:17, 25-11-06:

ο ποιο σημαντικος λογος για μενα ειναι η ΖΗΛΕΙΑ.αν δω οτι ζηλευει εχει τελειωσει η σχεση μας...υποτιθεται σε μια σχεση πρεπει να περνας καλα και οχι να καταπιεζεσαι...

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 22:25, 25-11-06:

Καλησπερίζω την πιο ζεστή παρέα του Internet
Michelle, Exp_Bone, Valder, Kleftra, Vkey, Mario, Bunny, Evouli, adespoto, etc χαίρομαι που σας βρήκα (sorry όσους ξέχασα!).

Λοιπόν, σοβαρός λόγος χωρισμού είναι η απιστία. Απιστία = δειλία για μένα, η ύπαρξη παράλληλης σχέσης μου δίνει την εντύπωση ότι πολύ απλά δεν έχει το θάρρος να μου πει στα ίσα "χωρίζουμε". Αυτό συνεπάγεται έλλειψη εμπιστοσύνης από μέρος μου, και τα λοιπά...

Οπότε πολύ απλά τη σχολάμε πριν γίνουν τα πράγματα χειρότερα... Όλα τα άλλα συγχορούνται (ή μήπως όχι; )

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Γιώργος : 25-11-06 στις 23:03.
Παράθεση

lilith (Ισιδώρα Π.)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη lilith
H Ισιδώρα Π. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας . Έχει γράψει 280 μηνύματα.

H lilith έγραψε στις 23:03, 25-11-06:

Kατά τη δική μου γνώμη, σε μια αληθινή αγάπη, όλα μπορούν να ξεπερασθούν...
εκτός από το ενδεχόμενο, κάτι..., ή οτιδήποτε μπορεί να έχει γίνει αιτία,
να αλλιωθεί... κατά κάποιο τρόπο, το ίδιο το συναίσθημα...

Δεν νομίζω πως είμασθε σε θέση θεωρητικά..., να πούμε σε κάποια δεδομένη στιγμή της ζωής μας,
τι είμασθε σε θέση να συχωρήσουμε... και τι όχι...

Αυτό είναι κάτι, που ανάλογα με τις συνθήκες..., μπορεί να επιδεχθεί μεγάλες διαφορές...

Δεν πρέπει άλλωστε να ξεχνάμε, ότι η αγάπη μετριέται με τις θυσίες,
τις οποίες είμασθε σε θέση να υποστούμε γι΄ αυτήν...

Νομίζω ακόμα, πως πολλοί θα είναι σε θέση να υποστηρίξουν, ότι δεν υφίσταται λόγος χωρισμού...,

όταν ο σύντροφός μας είναι απέναντί μας άψογος..., ακόμα και χωρίς να υπάρχει στη σχέση αγάπη...,
κάποιοι άλλοι όμως, θα ήταν εντελώς αντίθετοι σ΄ αυτό...

.

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 00:37, 26-11-06:

Αρχική Δημοσίευση από Giorgos
Michelle, Exp_Bone, Valder, Kleftra, Vkey, Mario, Bunny, Evouli, adespoto, etc χαίρομαι που σας βρήκα (sorry όσους ξέχασα!).
Καλώς σε βρήκαμε!!
Άλλαξε αν θες το προσωπικό σου κείμενο γιατί το επίσημο domain είναι το e-steki.com, όχι το .gr

Παράθεση

lilith (Ισιδώρα Π.)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη lilith
H Ισιδώρα Π. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας . Έχει γράψει 280 μηνύματα.

H lilith έγραψε στις 04:00, 26-11-06:

Αρχική Δημοσίευση από Giorgos

Καλώς ήρθες, "Giorgos" και εσύ στην παρεούλα μας...

.

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 11:26, 26-11-06:

Αρχική Δημοσίευση από lilith
Δεν νομίζω πως είμασθε σε θέση θεωρητικά..., να πούμε σε κάποια δεδομένη στιγμή της ζωής μας,
τι είμασθε σε θέση να συχωρήσουμε... και τι όχι...

Αυτό είναι κάτι, που ανάλογα με τις συνθήκες..., μπορεί να επιδεχθεί μεγάλες διαφορές...

Συμφωνώ πάρα πολύ με αυτό!!!
Είναι κάτι αντίστοιχο του "ποτε μη λες ποτε"
Εγώ σήμερα λέω ότι ΠΟΤΕ δεν πρόκειται να συγχωρήσω την απιστία και για μένα είναι λογος χωρισμου.
Στην πραγματικότητα όμως δεν μπορώ να ξέρω πως θα αντιδράσω αν συμβει στη ζωή μου και τη σχέση μου.
Δεν ξέρω σε τι κατάσταση θα είμαι
Μπορεί να ΘΕΛΩ να κάνω τον μ@λ@κ@ και να μην μιλήσω, μπορεί να σκεφτώ ότι υπάρχουν άλλα πράγματα που έχουν μεγαλύτερη σημασια και αξια απ αυτη την απατη (παιδιά ίσως) μπορει να σκεφτώ ότι έχω πολύ μεγαλο μέρος της ευθυνης και να το επανεξετάσω....
ποτε δεν ξέρεις τι σου ξημερώνει γιαυτο καλό ειναι παντα να ειμαστε και φιδωλοι με τις μεγαλες δηλώσεις στον εαυτο μας γιατι συνηθως αυτο που λεμε "εγω ποτε" αυτο ειναι και που λουζόμαστε

Παράθεση

kleftra (Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη kleftra
H Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,633 μηνύματα.

H kleftra οι φωνές στο κεφάλι της, της είπαν κι έγραψε στις 13:38, 26-11-06:

Αρχική Δημοσίευση από lilith
Kατά τη δική μου γνώμη, σε μια αληθινή αγάπη, όλα μπορούν να ξεπερασθούν...
εκτός από το ενδεχόμενο, κάτι..., ή οτιδήποτε μπορεί να έχει γίνει αιτία,
να αλλιωθεί... κατά κάποιο τρόπο, το ίδιο το συναίσθημα...
Συγκατελέγεις και την απιστία μέσα στο "ολα";
Έστω κι αν δεν αλλοιώνει το συναίσθημα.Χαλάει σίγουρα την εμπιστοσύνη μας προς το άλλο πρόσωπο αλλά ως δια μαγείας δεν παύουμε να νοιώθουμε το ίδιο, ο θυμός,ο πληγωμένος εγωισμός και όσα μας διμιουργεί η γνώση της απιστίας δεν αλλοιώνουν το κυρίαρχο συναίσθημα αυτόματα(και πρέπει να καταβάλλουμε προσπάθειες για να το "πνιξουμε").
Οπότε την συγχωρουμε;Δεν είναι δίκοπο μαχαίρι κάτι τέτοιο;

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 00:33, 27-11-06:

Εγώ σήμερα λέω ότι ΠΟΤΕ δεν πρόκειται να συγχωρήσω την απιστία και για μένα είναι λογος χωρισμου.
Στην πραγματικότητα όμως δεν μπορώ να ξέρω πως θα αντιδράσω αν συμβει στη ζωή μου και τη σχέση μου.
Μπορεί να ΘΕΛΩ να κάνω τον μ@λ@κ@ και να μην μιλήσω, μπορεί να σκεφτώ ότι υπάρχουν άλλα πράγματα που έχουν μεγαλύτερη σημασια και αξια απ αυτη την απατη (παιδιά ίσως) μπορει να σκεφτώ ότι έχω πολύ μεγαλο μέρος της ευθυνης και να το επανεξετάσω....
ποτε δεν ξέρεις τι σου ξημερώνει γιαυτο καλό ειναι παντα να ειμαστε και φιδωλοι με τις μεγαλες δηλώσεις στον εαυτο μας γιατι συνηθως αυτο που λεμε "εγω ποτε" αυτο ειναι και που λουζόμαστε
Συμφωνώ με την ΚΕ. Τελικά το μόνο για το οποίο μπορούμε να είμαστε σίγουροι είναι ότι οι λέξεις "πάντα" και "ποτέ" δεν έχουν καμία θέση στο λεξιλόγιό μας: δεν μπορούμε να εγγυηθούμε τίποτα απολύτως γι'αυτές.
Ακόμη και ο πιο ασήμαντος λόγος χωρισμού -για μας- μπορεί να γίνει η αιτία χωρισμού (ή απλώς η αφορμή, αλλά τότε κρύβονται βαθύτερα αίτια)...

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Γιώργος : 27-11-06 στις 00:46.
Παράθεση

jasper

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη jasper
H jasper αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών . Έχει γράψει 28 μηνύματα.

H jasper έγραψε στις 11:28, 28-11-06:

Η απιστια σε οποιαδηποτε μορφη...Αρχιζει απο ενα απλο φιλι και τραβαει μεχρι το κρεβατι...Ειμαι τρομερα ανασφαλης στην σχεση μου για να βρω δυναμη να συγχωρεσω την απιστια...Ολα τα αλλα τα συγχωρω.

Παράθεση

secret-sinner

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη secret-sinner
H secret-sinner αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών . Έχει γράψει 7 μηνύματα.

H secret-sinner έγραψε στις 14:25, 30-11-06:

Η απιστία δεν αποτελλεί αναγκαστικά λόγο χωρισμού για μένα. Μπορεί να μου κάνει το χειρότερο και αν δω οτι πραματικά το έχει μετανιώσει ή οτιδήποτε (και εγώ έχω κολλήσει μαζί του εννοείται), δίνω και δεύτερη και τρίτη ευκαιρία.
Λόγος σοβαρός θα ήταν να χαθεί σε ενα μεγάλο βαθμό αυτό που νιώθω. Να μην αισθάνομαι ερωτευμένη. Να βαρεθώ για τα καλά και να νομίζω πως τίποτα δεν είναι διαφορετικό είμαι δεν είμαι μαζί του.
Άλλος σοβαρός λογος θα ήταν να τσακωθούμε πάρα πολύ άσχημα, σε σημείο να πιάσει την οικογένεια μου στο στόμα του ή εγώ τη δική του.
Και η απόσταση....!!!

Παράθεση

travel_lover

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη travel_lover
H travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 528 μηνύματα.

H travel_lover έγραψε στις 15:24, 30-11-06:

Συμφωνώ πάρα πολύ με αυτό!!!

με καλύπτεις απόλυτα, όπως πάντα κουεδίνι μου

Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη underwater
H underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,498 μηνύματα.

H underwater έγραψε στις 17:40, 30-11-06:

Για εμένα πολλοί είναι λόγοι χωρισμού, γι'αυτό μάλλον δεν έχω σταυρώσει μακροχρόνια σχέση. Αλλά τα πιο σημαντικά είναι να μου καταπατάει την ελευθερία μου, να μου τα πρήζει, να ζηλεύει, να μου βγάζει σταδιακά φανατικές αντιλήψεις που δεν γουστάρω καθόλου.

Παράθεση

torry (Χριστίνα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη torry
H Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Τηλ. Εξυπηρέτηση πελατών . Έχει γράψει 362 μηνύματα.

H torry έγραψε στις 18:11, 30-11-06:

Η απόσταση? Ναι είναι κάτι που δεν θα άντεχα με τίποτα! Ακόμα κι αν ήταν κάτι που θα κρατούσε μόνο για μερικούς μήνες .

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 18:19, 30-11-06:

Την απόσταση τη δέχτηκα σα μέρος της ηλικίας: φοιτητική ζωή κλπ...
Την άντεξα για ένα χρονικό διάστημα.

Για απροσδιόριστο χρόνο και σε αυτή τη φάση (οκ, ίσως έχω λίγο περιθώριο ακόμα, αλλά μετά όχι) δεν τη δέχομαι, δεν είμαι πρόθυμη ρε παιδί μου...

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους