Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,083 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,816 μηνύματα σε 74,635 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Χρησιμοποιείτε καθημερινά σερβιετάκι;

λιλ αιθεροβάμων

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη λιλ αιθεροβάμων
H λιλ αιθεροβάμων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 57 μηνύματα.

H λιλ αιθεροβάμων Πετάω..! έγραψε στις 23:33, 18-07-11:

Έχω μια απορία και ντρεπόμουν να την ρωτήσω ή γενικά να την συζητήσω.. Αλλά το πήρα απόφαση... Εσείς χρησιμοποιείτε σερβιετάκι? Εγώ από μικρή θυμάμαι χρησιμοποιώ για λόγους καθαριότητας και επειδή έχω κάποια ελάχιστα υγρά που και που... Ρώτησα την γυναικολόγο μου αλλα μου πε πως είναι φυσιολογικό. Πριν κανα χρόνο όμως που το συζήτησα με τις φίλες μου το βρήκαν περίεργο μιας και οι ίδιες δεν φορανε ποτέ.. Μήπως είμαι η μόνη..? Μου φαίνεται πολύ "κάπως" να φορέσω μόνο το εσώρουχο μου ίσως και λόγω συνήθειας.. Φφφφφ....!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Pure_Seduction

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Pure_Seduction
H Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται 3D designer . Έχει γράψει 2,025 μηνύματα.

H Pure_Seduction ΠΑΝΤΟΥ ΜΑΖΙ! έγραψε στις 23:24, 22-07-11:

Οχι με ενοχλουν.Σερβιετακι φοραω μονο τις τελευταιες μερες τις περιοδου που η ροη ειναι μικροτερη.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

RunawayDreamer (Βίκυ)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη RunawayDreamer
H Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 404 μηνύματα.

H RunawayDreamer ήταν η ζωή τους, λένε, τραγωδία... έγραψε στις 23:28, 22-07-11:

Αρχική Δημοσίευση από λιλ αιθεροβάμων
Έχω μια απορία και ντρεπόμουν να την ρωτήσω ή γενικά να την συζητήσω.. Αλλά το πήρα απόφαση... Εσείς χρησιμοποιείτε σερβιετάκι? Εγώ από μικρή θυμάμαι χρησιμοποιώ για λόγους καθαριότητας και επειδή έχω κάποια ελάχιστα υγρά που και που... Ρώτησα την γυναικολόγο μου αλλα μου πε πως είναι φυσιολογικό. Πριν κανα χρόνο όμως που το συζήτησα με τις φίλες μου το βρήκαν περίεργο μιας και οι ίδιες δεν φορανε ποτέ.. Μήπως είμαι η μόνη..? Μου φαίνεται πολύ "κάπως" να φορέσω μόνο το εσώρουχο μου ίσως και λόγω συνήθειας.. Φφφφφ....!
Το ίδιο ακριβώς είχα πάθει και εγώ με τις φίλες μου. Τις είπα ότι χρησιμοποιώ σερβιετάκι και με κοίταξαν λίγο off, ε, και τις εξήγησα. Να φανταστείς δεν ήξεραν καν ότι υπάρχουν
Χρησιμοποιώ για τον ίδιο ακριβώς λόγω που και εσύ χρησιμοποιείς, και πλέον μου έχει γίνει συνήθεια και δεν μπορώ χωρίς σερβιετάκι.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

λιλ αιθεροβάμων

Νεοφερμένος

H λιλ αιθεροβάμων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 57 μηνύματα.

H λιλ αιθεροβάμων Πετάω..! έγραψε στις 02:21, 23-07-11:

Αρχική Δημοσίευση από RunawayDreamer
Το ίδιο ακριβώς είχα πάθει και εγώ με τις φίλες μου. Τις είπα ότι χρησιμοποιώ σερβιετάκι και με κοίταξαν λίγο off, ε, και τις εξήγησα. Να φανταστείς δεν ήξεραν καν ότι υπάρχουν
Χρησιμοποιώ για τον ίδιο ακριβώς λόγω που και εσύ χρησιμοποιείς, και πλέον μου έχει γίνει συνήθεια και δεν μπορώ χωρίς σερβιετάκι.
Ειμαστε φυσιολογικες δηλαδη!!

Παράθεση

RunawayDreamer (Βίκυ)

Δραστήριο Μέλος

H Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 404 μηνύματα.

H RunawayDreamer ήταν η ζωή τους, λένε, τραγωδία... έγραψε στις 02:24, 23-07-11:

Ειμαστε φυσιολογικες δηλαδη!!
Ναι καλέ, μα δε νιώθεις πιο άνετα με το σερβιετάκι;
Αυτές χάνουν

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

λιλ αιθεροβάμων

Νεοφερμένος

H λιλ αιθεροβάμων Πετάω..! έγραψε στις 02:31, 23-07-11:

Αρχική Δημοσίευση από RunawayDreamer
Ναι καλέ, μα δε νιώθεις πιο άνετα με το σερβιετάκι;
Αυτές χάνουν
νιωθω πιο ανετα επειδη το χρειαζομαι κιολας! Ισως να μην εχουν ολες οι κοπελες υγρα..

Παράθεση

RunawayDreamer (Βίκυ)

Δραστήριο Μέλος

H RunawayDreamer ήταν η ζωή τους, λένε, τραγωδία... έγραψε στις 06:19, 23-07-11:

νιωθω πιο ανετα επειδη το χρειαζομαι κιολας! Ισως να μην εχουν ολες οι κοπελες υγρα..
γίνεται αυτό; να μην έχουν καθόλου υγρά εννοώ;
Εγώ έχω παρατηρήσει ότι έχω κάποιες συγκεκριμένες μόνο μέρες, δεν έχω συνέχεια

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

wolfe4ever

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη wolfe4ever
H wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,756 μηνύματα.

H wolfe4ever έγραψε στις 09:23, 23-07-11:

K γω, κάθε μέρα συνήθως. ^^
Νιώθω πιο ασφαλής έτσι.

Παράθεση

Aliona

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Aliona
H Aliona αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 325 μηνύματα.

H Aliona έγραψε στις 09:27, 23-07-11:

Το ίδιο ακριβώς αναρωτιόμουν κι εγώ....φοράω και γω για τους ίδιους ακριβώς λόγους και μου φαίνεται λίγο περίεργο πλέον να μην φοράω.Δεν γνώριζα αν φοράνε και οι άλλοι και καμιά φορά αναρωτιόμουν μήπως δεν είναι φυσιολογικό.Νιώθω πιο ασφαλής και πιο άνετα με αυτό..

Γίνεται να μην έχουν καθόλου υγρά;;...

Παράθεση

θρυαλλίδα

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη θρυαλλίδα
H θρυαλλίδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 205 μηνύματα.

H θρυαλλίδα χέρια και πόδια βρωμικα,μάτια καθαρά έγραψε στις 09:42, 23-07-11:

Αρχική Δημοσίευση από Φιλόδοξη : )
Το ίδιο ακριβώς αναρωτιόμουν κι εγώ....φοράω και γω για τους ίδιους ακριβώς λόγους και μου φαίνεται λίγο περίεργο πλέον να μην φοράω.Δεν γνώριζα αν φοράνε και οι άλλοι και καμιά φορά αναρωτιόμουν μήπως δεν είναι φυσιολογικό.Νιώθω πιο ασφαλής και πιο άνετα με αυτό..

Γίνεται να μην έχουν καθόλου υγρά;;...
απο οτι γνωριζω οχι δεν γινεται η γυναικα να μην εχει υγρα(εκτος απο λιγες εξαιρεσεις).απλα αλλες εχουν περισσοτερα αλλες λιγοτερα.προσωπικα,δεν φοραω σερβιετακι και επειδη δεν εχω πολλα υγρα αλλα και επειδη ξυριζω την ευαισθητη περιοχη και προκαλειται φαγουρα και ενοχλουμαι

Παράθεση

Ceres Victoria

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ceres Victoria
H Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,717 μηνύματα.

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 22:42, 23-07-11:

Με τιποτα δεν φορουσα σερβιετακι καθημερινα. Οι λογοι ειναι πολλοι:
1. εστια μικροβιων -> αυξανονται οι πιθανοτητες να παθεις ουρολοιμωξη
2. εχουν ενα σωρο χημικα πανω τους
3. δεν αναπνεει η περιοχη
4. δε νιωθω ανετα
5. επιβαρυνουν το περιβαλλον

Ουτε καν στις δυσκολες μερες του μηνα δεν τα φοραω, ποσο μαλλον καθημερινα.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

λιλ αιθεροβάμων

Νεοφερμένος

H λιλ αιθεροβάμων Πετάω..! έγραψε στις 00:52, 24-07-11:

Αρχική Δημοσίευση από Ceres Victoria
Με τιποτα δεν φορουσα σερβιετακι καθημερινα. Οι λογοι ειναι πολλοι:
1. εστια μικροβιων -> αυξανονται οι πιθανοτητες να παθεις ουρολοιμωξη
2. εχουν ενα σωρο χημικα πανω τους
3. δεν αναπνεει η περιοχη
4. δε νιωθω ανετα
5. επιβαρυνουν το περιβαλλον

Αν το αλλάζεις συχνά, δεν παθαίνεις τίποτα. Όσο δεν αναπνέει η περιοχή με παντελόνι, άλλο τόσο κι έτσι. Για τα χημικά δεν ξέρω.. Όσο για το περιβάλλον, ενα απλό σκουπίδι είναι σαν όλα τ'άλλα.... Κι όσο για το ανετα, εγω προσωπικα, επειδη εχω αρκετα υγρα, νιωθω αβολα οταν λερωνω το εσωρουχο μου.
Αλλα ok, thats my opinion...

Παράθεση

Noisette (Φωτεινός Θάλαμος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Noisette
H Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης . Έχει γράψει 2,647 μηνύματα.

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 02:04, 24-07-11:

Και γιατί να βάζεις καθημερινά σερβιετάκι, ενώ μπορείς να αλλάζεις πολύ συχνά εσώρουχο;

Γενικά, είχα ακούσει ότι η καθημερινή χρήση τους δεν είναι και η πιο σοφή επιλογή, λόγω του ότι η περιοχή δεν αναπνέει αλλά και γιατί είναι όντως εστία μικροβίων. Προσπαθήστε να τα αποφεύγετε όσο μπορείτε.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 03:45, 24-07-11:

Αρχική Δημοσίευση από Ceres Victoria

OMFG! Και τι κανεις δλδ τις δυσκολες μερες;

(οσο για την επιβαρυνση του περιβαλοντος, αν δεν κανω λαθος αποτελουνται απο βαμβακι οποτε ειναι ουτος η αλλος φυσικη υλη)

Παράθεση

λιλ αιθεροβάμων

Νεοφερμένος

H λιλ αιθεροβάμων Πετάω..! έγραψε στις 03:56, 24-07-11:

Αρχική Δημοσίευση από Μάρω
Και γιατί να βάζεις καθημερινά σερβιετάκι, ενώ μπορείς να αλλάζεις πολύ συχνά εσώρουχο;

Γενικά, είχα ακούσει ότι η καθημερινή χρήση τους δεν είναι και η πιο σοφή επιλογή, λόγω του ότι η περιοχή δεν αναπνέει αλλά και γιατί είναι όντως εστία μικροβίων. Προσπαθήστε να τα αποφεύγετε όσο μπορείτε.
διότι δεν μπορω κάθε μέρα ν αλλάζω 3-5 εσώρουχα. Αν λερωθεις, καλυτερα να φορας σερβιετάκι παρα σκετο εσωρουχο.

Παράθεση

wolfe4ever

Διακεκριμένο μέλος

H wolfe4ever έγραψε στις 08:37, 24-07-11:

Συμφωνώ με την Λιλ.
Ε δε μπορώ να έχω μαζί μου εσώρουχα να αλλάζω. Ούτε να λερώνομαι.
Το σερβιετάκι είναι πιο πρακτικό και κάτι που μπορώ να το αλλάζω συχνά.

Παράθεση

Ceres Victoria

Διακεκριμένο μέλος

H Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,717 μηνύματα.

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 08:47, 24-07-11:

Αν το αλλάζεις συχνά, δεν παθαίνεις τίποτα. Όσο δεν αναπνέει η περιοχή με παντελόνι, άλλο τόσο κι έτσι. Για τα χημικά δεν ξέρω.. Όσο για το περιβάλλον, ενα απλό σκουπίδι είναι σαν όλα τ'άλλα.... Κι όσο για το ανετα, εγω προσωπικα, επειδη εχω αρκετα υγρα, νιωθω αβολα οταν λερωνω το εσωρουχο μου.
Αλλα ok, thats my opinion...
Νομιζεις. Το βαμβακερο υφασμα ειναι πολυ ανωτερο απο την πλαστικη επιστρωση στο σερβιετακι. Οταν δεν αναπνεει η περιοχη υδρωνεις και μαζι με τα υγρα και την θερμοκρασια του σωματος σου, δημιουργεις τις καταλληλες συνθηκες για την αναπτυξη διαφορων παθογονων μικροοργανισμων.
Η λογικη "ειναι ενα απλο σκουπιδι σαν ολα τα αλλα" να υποθεσω οτι ανηκει σε ατομο που πεταει το περιτυλιγμα της σοκολατας οπου βρει; Ενδεικτικα, τα σκουπιδια που παραγεις για οσα χρονια θα εχεις περιοδο ισοδυναμουν με ενα γεματο φορτηγο.
Απο χημικα περιεχουν διοξινη. Επισης τα ασπριζουν με χημικα.

Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos
OMFG! Και τι κανεις δλδ τις δυσκολες μερες;

(οσο για την επιβαρυνση του περιβαλοντος, αν δεν κανω λαθος αποτελουνται απο βαμβακι οποτε ειναι ουτος η αλλος φυσικη υλη)
Ποιος φοραει σερβιετες στις μερες μας; Τοσα προϊόντα κυκλοφορουν στην αγορα Tampons, cups, sponges, cloth tampons, washable pads, κτλ.

(οσο για το περιβαλλον, αποτελουνται απο πλαστικο στη μια ακρη και συνηθως το καθε σερβιετακι ειναι πακεταρισμενο σε ναϋλον ξεχωριστα. Τα περισσοτερα βεβαια δεν αποτελουνται απο βαμβακι, αλλα απο μια ουσια που λεγεται rayon και προερχεται απο ξυλο)

διότι δεν μπορω κάθε μέρα ν αλλάζω 3-5 εσώρουχα. Αν λερωθεις, καλυτερα να φορας σερβιετάκι παρα σκετο εσωρουχο.
1000 φορες εσωρουχο γιατι ξερω οτι δεν εχει ενα σωρο χημικα πανω του.
wtf... ποσα υγρα εχεις για να αλλαζεις εσωρουχο 5 φορες την ημερα; Στη θεση σου θα εκανα μια επισκεψη στον γυναικολογο

-3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

wolfe4ever

Διακεκριμένο μέλος

H wolfe4ever έγραψε στις 08:55, 24-07-11:

Well, εγώ φοράω σερβιέτα.

Παράθεση

Ceres Victoria

Διακεκριμένο μέλος

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 11:13, 24-07-11:

Αρχική Δημοσίευση από wolfe4ever
Well, εγώ φοράω σερβιέτα.

τι χανεις

-2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

λιλ αιθεροβάμων

Νεοφερμένος

H λιλ αιθεροβάμων Πετάω..! έγραψε στις 12:24, 24-07-11:

Νομιζεις. Το βαμβακερο υφασμα ειναι πολυ ανωτερο απο την πλαστικη επιστρωση στο σερβιετακι. Οταν δεν αναπνεει η περιοχη υδρωνεις και μαζι με τα υγρα και την θερμοκρασια του σωματος σου, δημιουργεις τις καταλληλες συνθηκες για την αναπτυξη διαφορων παθογονων μικροοργανισμων.
Δηλαδή με το εσωρουχο και το τζιν δεν παθαίνεις τίποτα? Εγώ τόσα χρόνια επαθα μονο μια φορά ουρολοίμωξη απο ξένη τουαλέτα και ποτέ κολπίτιδες και τέτοια. Κι ας τα φο΄ραω τόσα χρόνια.

Η λογικη "ειναι ενα απλο σκουπιδι σαν ολα τα αλλα" να υποθεσω οτι ανηκει σε ατομο που πεταει το περιτυλιγμα της σοκολατας οπου βρει; Ενδεικτικα, τα σκουπιδια που παραγεις για οσα χρονια θα εχεις περιοδο ισοδυναμουν με ενα γεματο φορτηγο.
Όχι να μην το υποθέσεις. Και ανακύκλωση κάνω. Εγω το είπα με την έννοια ότι όσο μολύνουν το περιβάλλον τα υπόλοιπα μας σκουπίδια έτσι κι αυτό. Υπάρχουν άλλα πράγματα χειρότερα και πιο χημικά που κάποιοι δεν τα πετάνε καν στα σκουπίδια αλλά σε πάρκα παραλίες κλπ κλπ κλπ.

wtf... ποσα υγρα εχεις για να αλλαζεις εσωρουχο 5 φορες την ημερα; Στη θεση σου θα εκανα μια επισκεψη στον γυναικολογο

Παω καθε 6μηνο σε γυναικολογο. Αυτη μου χει πει πως ειναι φυσιολογικο. Δεν είναι η ποσοτητα το θέμα, και λίγο να λερωθείς θα τ αλλάξεις. Εκτος κι αν περιμένεις να γεμίσεις.

Παράθεση

Ceres Victoria

Διακεκριμένο μέλος

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 21:54, 24-07-11:

Δηλαδή με το εσωρουχο και το τζιν δεν παθαίνεις τίποτα? Εγώ τόσα χρόνια επαθα μονο μια φορά ουρολοίμωξη απο ξένη τουαλέτα και ποτέ κολπίτιδες και τέτοια. Κι ας τα φο΄ραω τόσα χρόνια.
δεν εχω παθει ουτε ουρολοιμωξη, ουτε μηκυτιαση ουτε κατι αλλο!

Όχι να μην το υποθέσεις. Και ανακύκλωση κάνω. Εγω το είπα με την έννοια ότι όσο μολύνουν το περιβάλλον τα υπόλοιπα μας σκουπίδια έτσι κι αυτό. Υπάρχουν άλλα πράγματα χειρότερα και πιο χημικά που κάποιοι δεν τα πετάνε καν στα σκουπίδια αλλά σε πάρκα παραλίες κλπ κλπ κλπ.
Με την εννοια ομως οτι υπαρχουν χειροτερα, ή οτι ριχνουμε και αλλα σκουπιδια, δε σημαινει οτι δεν πρεπει να προσεχουμε το περιβαλλον. Αν μπορω να ελαττωσω τα σκουπιδια που παραγω γιατι να μην το κανω;

Παω καθε 6μηνο σε γυναικολογο. Αυτη μου χει πει πως ειναι φυσιολογικο. Δεν είναι η ποσοτητα το θέμα, και λίγο να λερωθείς θα τ αλλάξεις. Εκτος κι αν περιμένεις να γεμίσεις.
Τι να σου πω, εγω δεν εχω τοσο μεγαλο προβλημα παντως. Το σιγουρο ειναι οτι με τιποτα δεν θα φορουσα σερβιετακια καθημερινα γι' αυτο το λογο. Υπαρχουν καλυτερες εναλλακτικες. Ακομα και αν δεν θελεις να αλλαζεις συχνα εσωρουχο, αγορασε lunapads που ειναι τουλαχιστον πιο υγιεινα (ειναι απο 100% βαμβακι) και δεν εκτειθεσαι καθημερινα σε bleached προϊοντα.

Παράθεση

λιλ αιθεροβάμων

Νεοφερμένος

H λιλ αιθεροβάμων Πετάω..! έγραψε στις 23:21, 24-07-11:

Όπως και να χει, καλυτερα να μιλαμε με τον γιατρο της η καθε μια.. τι να πω!
Αυτα τα lunapads με σερβιετες κανονικες μου μοιαζουν.

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 00:36, 25-07-11:

Aυτά τα lunapads πλένονται; Υποθέτω πως ναι, διότι αλλιώς δεν συμφέρουν..

Παράθεση

kathy_th

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη kathy_th
H kathy_th αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 23 μηνύματα.

H kathy_th έγραψε στις 00:57, 25-07-11:

αυτά τα lunapads πρώτη φορά τα ακούω κυκλοφορουν και εδω;στα σουπερ μαρκετ;

Παράθεση

Θάλεια

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Θάλεια
H Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.

H Θάλεια έγραψε στις 01:05, 25-07-11:

Αρχική Δημοσίευση από kajira
Ναι, πλένονται

Παράθεση

Ceres Victoria

Διακεκριμένο μέλος

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 10:04, 25-07-11:

Όπως και να χει, καλυτερα να μιλαμε με τον γιατρο της η καθε μια.. τι να πω!
Αυτα τα lunapads με σερβιετες κανονικες μου μοιαζουν.
εχει σερβιετες και σερβιετακια (νιωθω σαν πλασιε τωρα ). Τα σερβιετακια φαινονται ελαφρια και μικρα. Τις σερβιετες τους τις βρισκω αρκετα βαριες παντως. Ειναι ομως απο 100% βαμβακι και δεν εκτειθεσαι σε διοξινες και αλλα χημικα. Εγω παντως αν ημουν στην θεση σου και επρεπε να φοραω καθε μερα σερβιετακι, μαλλον θα επελεγα ενα τετοιο υφασματινο. Aλλα ok, με οτι βολευεται ο καθενας

Αρχική Δημοσίευση από kajira
Απο οτι ειδα στο site τους πλενονται και μαλιστα δεν χρειαζεται να βγαζεις ολη την σερβιετα απο το εσωρουχο. Εχει inserts (βαμβακερα, πλενονται) τα οποια αλλαζεις και βαζεις περισσοτερα οταν εχεις μεγαλυτερη ροη. Δεν τα εχω δοκιμασει γιατι απεχθανομαι τις σερβιετες γενικοτερα. Λενε ομως οτι ειναι πολυ ανετα Χαριτωμενα ειναι σιγουρα

Αρχική Δημοσίευση από kathy_th
αυτά τα lunapads πρώτη φορά τα ακούω κυκλοφορουν και εδω;στα σουπερ μαρκετ;
Μπα, χλωμο το κοβω. Μαλλον μεσω internet τα πουλανε. Υπαρχουν και καλυτερα προιοντα για τις δυσκολες μερες του μηνα αλλα δεν θα επεκταθω γιατι θα βγω off topic

Εdit: Πουλανε παρομοιες εδω

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους