Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,094 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,077 μηνύματα σε 74,651 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Μισώ τη θάλασσα

anisixos

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη anisixos
Ο anisixos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών . Έχει γράψει 82 μηνύματα.

O anisixos έγραψε στις 15:55, 20-07-11:

Μισω τη θαλασσα! Αυτο ας γινει αντιληπτο. Στους γονεις μου πρωτα απ' ολα που συνεχεια μου λενε να μπω στη θαλασσα και δε λενε να καταλαβουν οτι δε μου αρεσει εμενα εκει περα. Μου λεει η μανα μου ποσο καλο κανει η θαλασσα αλλα δε με νοιαζει. Δε μου αρεσει. Τη σιχαινομαι. Μου τη σπαει που καθε φορα που τους το λεω γκρινιαζουν και κανουν μορφασμους. Επειδη δηλαδη αρεσει σε αυτους πρεπει να αρεσει και σε μενα; Δε μου αρεσει επειδη η αμμος κολλαει στα ποδια, το νερο της θαλασσας ειναι κρυο, εχει φυκια, εχει το ενα, εχει το αλλο και γενικα δε μου αρεσει να μπαινω στη θαλασσα. Αν ειμαι στην ξαπλωστρα με το καφεδακι μου και το περιοδικο μου ειναι μια χαρα και μου αρεσει. Αλλα και παλι δε μου αρεσει το περιβαλλον της παραλιας. Επισης, μου τη σπαει αμα εχει μουσικη. Επισης, μου τη σπαει που τωρα το Καλοκαιρι ανοιγω περιοδικα και βλεπω παντου διασημους στις παραλιες. Ανοιγω την τηλεοραση και βλεπω παλι τα περιοδικα με τους διασημους στην παραλια. Μου τη δινει που σχεδον σε ολους τους διασημους αρεσει η θαλασσα. Βεβαια, σκεφτομαι οτι μερικοι πανε επιτηδες εκει περα για να τους φωτογραφιζουν. Μου τη σπαει γενικα που αρεσει σε τοσο κοσμο η θαλασσα.
Προτιμω την πισινα. Αυτο ας γινει αντιληπτο στους γονεις μου πρωτα απ' ολα που μου λενε οτι το νερο της πισινας δεν ειναι καθαρο κτλ. Δε με νοιαζει. Εμενα μου αρεσει η πισινα. Το νερο της δεν ειναι κρυο (παντα), δεν εχει αμμο, δεν εχει φυκια και νιωθω πιο ασφαλης, νιωθω καλυτερα στην πισινα. Μου αρεσουν ιδιαιτερα οι μεγαλες και ωραιες πισινες σε πολυτελη ξενοδοχεια. Μου αρεσει πολυ να εχω δωματιο σε πολυτελες ξενοδοχειο με ιδιωτικη πισινα. Ειδα στο περιοδικο focus κατι φοβερο, μια πισινα που αιωρειται αναμεσα σε ουρανοξυστες. Τελειο! Μια τεραστια πισινα που κρεμεται απο τον 57ο οροφο, υποβασταζομενη απο 3 ουρανοξυστες. Προκειται για το Marina Bay Sands που ειναι και καζινο και ξενοδοχειο και μουσειο και εστιατοριο και εμπορικο κεντρο. Βρισκεται στην Σιγκαπουρη. Που να τρεχεις εκει περα; Δε γινοταν να ειναι στην Ελλαδα;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

-11 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

fantasmenos (Διαταραγμένη Προσωπικότητα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη fantasmenos
H Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών , επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,293 μηνύματα.

H fantasmenos γεννημένος να λέει σοφά πράγματα έγραψε στις 15:58, 20-07-11:

Πρώτον, σταματάς να διαβάζεις ανόητα περιοδικά που αναφέρουν τη ζωή των διασήμων.

Δεύτερον, σταματάς ν πηγαίνεις στη παραλία.

Τρίτον, σταματάς τη γκρίνια γιατί καλοκαιριάτικα θέλω να πηγαίνω στη παραλία και να διαβάζω χαρούμενα θέματα.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

32 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Iliaso

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Iliaso
Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 5,464 μηνύματα.

O Iliaso έγραψε στις 16:02, 20-07-11:

Σα να άκουγα το γκρινιάρη από τα στρουμφάκια.
Χωρίς παρεξήγηση έτσι

16 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη fockos
Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 10,375 μηνύματα.

O fockos έγραψε στις 16:12, 20-07-11:

Φίλε και εγώ δεν ενθουσιάζομαι με την θάλασσα. Πάω αλλά γενικά προτιμώ το βουνό και τα σπορ του βουνού. Ειδικά όταν μπαίνω δε μου αρέσει καθόλου πολύ κρύο

Πιστεύω γενικά ότι το περιβάλλον της θάλασσας είναι ανθυγιεινό παρόλα αυτά είναι ένας καλός τρόπςο γυμναστικής.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 16:32, 20-07-11:

Αν στα 24 σου συνεχιζουν να σε πριζουν η γονεις σου για ενα τοσο ασυμαντο θεμα και δεν τους το εχεις ξεκοψει και εχεις αναγκη να μπεις σε ενα φορουμ να μας πεις ποσο σου την σπαει η θαλασσα, και μαλιστα συνδεεις αυτο με τα περιοδικα κλπ, η για troller θα σε παρω, η απλα πρεπει να αλλαξεις οπτικη στο θεμα

11 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Miss Brightside (Ahri)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Miss Brightside
H Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Επενδυτής . Έχει γράψει 1,279 μηνύματα.

H Miss Brightside έγραψε στις 16:37, 20-07-11:

Είναι ωραία η Σιγκαπούρη πάντως...

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

RunawayDreamer (Βίκυ)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη RunawayDreamer
H Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 404 μηνύματα.

H RunawayDreamer ήταν η ζωή τους, λένε, τραγωδία... έγραψε στις 17:31, 20-07-11:

Αρχική Δημοσίευση από anisixos
Μισω τη θαλασσα! Αυτο ας γινει αντιληπτο. Στους γονεις μου πρωτα απ' ολα που συνεχεια μου λενε να μπω στη θαλασσα και δε λενε να καταλαβουν οτι δε μου αρεσει εμενα εκει περα. Μου λεει η μανα μου ποσο καλο κανει η θαλασσα αλλα δε με νοιαζει. Δε μου αρεσει. Τη σιχαινομαι. Μου τη σπαει που καθε φορα που τους το λεω γκρινιαζουν και κανουν μορφασμους. Επειδη δηλαδη αρεσει σε αυτους πρεπει να αρεσει και σε μενα; Δε μου αρεσει επειδη η αμμος κολλαει στα ποδια, το νερο της θαλασσας ειναι κρυο, εχει φυκια, εχει το ενα, εχει το αλλο και γενικα δε μου αρεσει να μπαινω στη θαλασσα. Αν ειμαι στην ξαπλωστρα με το καφεδακι μου και το περιοδικο μου ειναι μια χαρα και μου αρεσει. Αλλα και παλι δε μου αρεσει το περιβαλλον της παραλιας. Επισης, μου τη σπαει αμα εχει μουσικη. Επισης, μου τη σπαει που τωρα το Καλοκαιρι ανοιγω περιοδικα και βλεπω παντου διασημους στις παραλιες. Ανοιγω την τηλεοραση και βλεπω παλι τα περιοδικα με τους διασημους στην παραλια. Μου τη δινει που σχεδον σε ολους τους διασημους αρεσει η θαλασσα. Βεβαια, σκεφτομαι οτι μερικοι πανε επιτηδες εκει περα για να τους φωτογραφιζουν. Μου τη σπαει γενικα που αρεσει σε τοσο κοσμο η θαλασσα.
Προτιμω την πισινα. Αυτο ας γινει αντιληπτο στους γονεις μου πρωτα απ' ολα που μου λενε οτι το νερο της πισινας δεν ειναι καθαρο κτλ. Δε με νοιαζει. Εμενα μου αρεσει η πισινα. Το νερο της δεν ειναι κρυο (παντα), δεν εχει αμμο, δεν εχει φυκια και νιωθω πιο ασφαλης, νιωθω καλυτερα στην πισινα. Μου αρεσουν ιδιαιτερα οι μεγαλες και ωραιες πισινες σε πολυτελη ξενοδοχεια. Μου αρεσει πολυ να εχω δωματιο σε πολυτελες ξενοδοχειο με ιδιωτικη πισινα. Ειδα στο περιοδικο focus κατι φοβερο, μια πισινα που αιωρειται αναμεσα σε ουρανοξυστες. Τελειο! Μια τεραστια πισινα που κρεμεται απο τον 57ο οροφο, υποβασταζομενη απο 3 ουρανοξυστες. Προκειται για το Marina Bay Sands που ειναι και καζινο και ξενοδοχειο και μουσειο και εστιατοριο και εμπορικο κεντρο. Βρισκεται στην Σιγκαπουρη. Που να τρεχεις εκει περα; Δε γινοταν να ειναι στην Ελλαδα;
Άμα ξαναπεις την λέξη "μου την σπάει" ακόμη μια φορά, θα τα σπάσω όλα εδώ μέσα...

Υ.Σ Δε κατάλαβα που θέλεις να καταλήξεις και επιπλέον τι ακριβώς ζητάς από εμάς.

Υ.Σ.1 GROW UP και την επόμενη φορά πάνε μόνος σου παραλία για να μη σου την "σπάνε" οι γονείς σου.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DrStrangelove
Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 4,005 μηνύματα.

O DrStrangelove έγραψε στις 17:52, 20-07-11:

Τ.π η θάλασσα είναι μια χαρά, αρκεί να μην πηγαίνει κανείς εκεί που πάνε οι μάζες. Στα ξενοδοχεία που περιγράφεις δεν θα πήγαινα ούτε τσάμπα. Διακοπές καταλαβαίνει κανείς μόνο στην άγρια φύση που μπορείς να γαμιέσαι και να μην σε νοιάζει αν θα σε δει κανείς και που δεν σκούζει η κάθε κυράτσα νννννικολάκη όχι στα βαθειά παιδί μου. Θα σε σπάσω στο ξύλο κωλόπαιδο γαμώ το ξεσταύρ μου, αν σε ξαναπάρω μαζί μου να με χέσεις !!! έλα δω σκασμένο ! τσακίσου δω γαμώτο ! Κατά τα άλλα τα γνωστά, ο άνθρωπος είναι χθόνιο (γήινο) πλάσμα, που κάθε προσωρινή του απόδραση σε βυθούς ή αιθέρες κρύβει ευσεβείς πόθους να πάρει μια δόση ελευθερίας που έχουν τα άλλα ζώα (αετοί ή δελφίνια) και που ποτέ αυτός δεν θα αποκτήσει. Εκτός εάν....

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Jo_ (Elizabeth Blackburn)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Jo_
H Elizabeth Blackburn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 118 μηνύματα.

H Jo_ έγραψε στις 21:25, 20-07-11:

Αρχική Δημοσίευση από Miss Brightside
Είναι ωραία η Σιγκαπούρη πάντως...
Άσχετο!

Στο θέμα μας...
Πόσο δύσκολο σου είναι να αγνοήσεις όλους όσους σε λένε πόσο ωραία είναι η θάλασσα και πόσο καλό κάνει κτλ κτλ και να κάνεις ότι θέλεις εσύ;;
Στη θέση σου δεν θα το έκανα καν θέμα. Δεν σ' αρέσει, μην πας. Τόσο απλό, my dear!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

αδαμαντια52071 (νυσταλέα)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη αδαμαντια52071
H νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,636 μηνύματα.

H αδαμαντια52071 έγραψε στις 21:59, 20-07-11:

Μου θυμησες εναν φιλο μου που ειχε πει το εξης αμιμητο:
""Mου αρεσει η θαλασσα αλλα τι να παω εκει τωρα ?Να βραχω?? ""

Επισης αφιερωμενο απο εμενα εξαιρετικα..

Και για να σου λυσω την απορια ...Ξερεις γιατι ολοι γουσταρουν την θαλασσα το καλοκαιρι κυριως??

Γιατι μπορεις να κανεις οποια μαλακια σου ερθει!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μπαινεις μεσα,κανεις βουτιες,γινεσαι σκατα και μετα βλεπεις και τους αλλους και λες ""Δεν γαμιεται ,ας τα σπασουμε"", συζητας ατελειωτα με τις φιλες σου για το ενα και το αλλο , γνωριζεις νεους ανθρωπους. , παιζεις ατελειωτα ταβλι και χαρτια , κανεις ηλιοθεραπια,παιζεις ρακετες , φτιαχνεις πυργακια στην αμμο και τα γκρεμιζεις, θαβεις την κολλητη σου την ωρα που κοιμαται και μετα αυτη σε βριζει και γινεσαι ρεζιλι αλλα χεστηκες , βρεχεις εκεινους-ες που μπαινουν αργα αργα και καλα γιατι κρυωνουν ( και οχι γιατι θελουν να δειξουν το νεο τους μαγιο..οχι , οχι ) , αναβεις φωτια το βραδυ και παιζεις κιθαρα με τα φιλαρακια,νανουριζεσαι με τους ηχους της ,χανεσαι στο ''μπλε '' της....Γοητευεσαι....Γι αυτο το λογο (σχεδον) ΟΛΟΙ λατρευουμε την θαλασσα και παμε...
Τωρα αν εσυ προτιμας την πισινα...Που βρωμαει χλωριο και ειναι μια τρυπα νερο αναμεσα σε μπετα τοτε τι να σου πω.Κανε οτι θελεις....Αλλα μετα μην λες τι της βρισκουμε.......Η θαλασσα φιλε μου ειναι μαγεια και ακομα και αν εσυ δεν την πας υπαρχουν αλλα τοσα εκατομμυρια απο ανθρωπους που ξοδευουν απειρα λεφτα για να πανε διακοπες κοντα της,για να ταξιδεψουν σε αυτη (κοτερα,πλοια) , για να μεινουν κοντα σε αυτην και να την βλεπουν (σπιτια με θεα) νομιζεις οτι ειναι τοσο βλακες?

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Εχέμυθη

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Εχέμυθη
H Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,061 μηνύματα.

H Εχέμυθη who is waiting for the miracle.... έγραψε στις 22:28, 20-07-11:

Πραγματικα ειναι η πρωτη φορα που ακουω ανθρωπο που δε του αρεσει η θαλασσα...δε ξερω γιατι αλλα μου φαινεται τοσο πολυ περιεργο.να μη σου αρεσει ενα φαγητο το καταλαβαινω αλλα η θαλασσα??Εγω δε μπορω να βγω οταν παω...δε λεω και εμενα με εκνευριζει η αμμος...Μηπως λεω εγω τωρα μηπως εισαι λιγουλακι μυγιαγκιχτος????λιγο μονο...

Παράθεση

Jo_ (Elizabeth Blackburn)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Jo_
H Elizabeth Blackburn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 118 μηνύματα.

H Jo_ έγραψε στις 22:43, 20-07-11:

Αρχική Δημοσίευση από Elena Kr
..Μηπως λεω εγω τωρα μηπως εισαι λιγουλακι μυγιαγκιχτος????λιγο μονο...
Μυγιάγγιχτος ο anisixos;; Μα τι υπερβολές είναι τώρα αυτες; Δηλαδη απο που το έβγαλες αυτο το συμπέρασμα;!

Παράθεση

teo_1986

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη teo_1986
Ο teo_1986 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών . Έχει γράψει 9 μηνύματα.

O teo_1986 έγραψε στις 22:52, 20-07-11:

Αγαπω την θαλασσα γιατι με κανει και ηρεμω και ξεχναω τα προβληματα που εχω. Επισης μου αρεσει το ηλιοβασιλεμα και το απογευματινο μπανακη

Παράθεση

ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ
Ο ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 11 μηνύματα.

O ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ έγραψε στις 08:05, 21-07-11:

Πρώτη φορά ακούω άνθρωπο να προτιμάει την πισίνα απο την θάλασσα. Όσο για τα φύκια είναι ένδειξη καθαριότητας.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Antoni Gaudi

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Antoni Gaudi
Ο Antoni Gaudi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 34 μηνύματα.

O Antoni Gaudi έγραψε στις 12:23, 21-07-11:

Κρίμα γιατί για εμένα η θάλασσα είναι ένα από τα ομορφότερα πράγματα στη ζωή.

Και λέγοντας θάλασσα εννοώ την πραγματική επαφή με το νερό και συγκεκριμένα το κολύμπι, όχι την ηλιοθεραπεία και τις ρακέτες στην παραλία...

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

gregory, nub

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη gregory, nub
Ο gregory, nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Εργάτης/τρια . Έχει γράψει 2,424 μηνύματα.

O gregory, nub έγραψε στις 12:37, 21-07-11:

Αρχική Δημοσίευση από αδαμαντια52071
Η θαλασσα φιλε μου ειναι μαγεια και ακομα και αν εσυ δεν την πας υπαρχουν αλλα τοσα εκατομμυρια απο ανθρωπους που ξοδευουν απειρα λεφτα για να πανε διακοπες κοντα της,για να ταξιδεψουν σε αυτη (κοτερα,πλοια) , για να μεινουν κοντα σε αυτην και να την βλεπουν (σπιτια με θεα) νομιζεις οτι ειναι τοσο βλακες?
'H πνευμα αντιλογιας '

Χαχα ο,τι γραφεις εισαι τελικα

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dalian (Substrata)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Dalian
H Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 2,611 μηνύματα.

H Dalian έγραψε στις 04:42, 22-07-11:

Κι εγώ τη σιχαίνομαι -- να κολυμπάω μέσα εννοώ. Προτιμώ σε πισίνα....τουλάχιστον το περιβάλλον εκεί μέσα είναι ελεγχόμενο

Don't be hatin'....

Παράθεση

Ceres Victoria

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ceres Victoria
H Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,717 μηνύματα.

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 06:30, 22-07-11:

Αρχική Δημοσίευση από Katara
Κι εγώ τη σιχαίνομαι -- να κολυμπάω μέσα εννοώ. Προτιμώ σε πισίνα....τουλάχιστον το περιβάλλον εκεί μέσα είναι ελεγχόμενο

Don't be hatin'....
...αλλα πιο βρωμικο

8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Sweet_Butterfly

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Sweet_Butterfly
H Sweet_Butterfly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δάσκαλος/α . Έχει γράψει 339 μηνύματα.

H Sweet_Butterfly Etsi ksafnika se eida apenanti mou...<3 έγραψε στις 18:09, 22-07-11:

Χαχαχαχαχαχαχα!!!!! με το που διαβασα το ποστ με επιασε ενα σπαστικο γελιο που δεν μου εχει ξανασυμβει-ειλικρινα δηλαδη-. 24 δεν παιζει να εισαι....4 μπορει...αν και σε ολα σχεδον τα παιδακια αρεσει η θαλασσα...τωρα βεβαια μαλλον εσυ εισαι ειδικη περιπτωση!

Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Boom
Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,202 μηνύματα.

O Boom έγραψε στις 18:17, 22-07-11:

Γιουχουυ, να και κάτι που μάθαμε σήμερα!
Η ηλικία υπολογίζεται σε συνάρτηση με το αν μας αρέσει ή όχι η θάλασσα. xD

(δε διάβασα τη συζήτηση απλά μου έκανε εντύπωση το τελευταίο)

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

RunawayDreamer (Βίκυ)

Δραστήριο Μέλος

H Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 404 μηνύματα.

H RunawayDreamer ήταν η ζωή τους, λένε, τραγωδία... έγραψε στις 18:21, 22-07-11:

Αρχική Δημοσίευση από theodora
Γιουχουυ, να και κάτι που μάθαμε σήμερα!
Η ηλικία υπολογίζεται σε συνάρτηση με το αν μας αρέσει ή όχι η θάλασσα. xD

(δε διάβασα τη συζήτηση απλά μου έκανε εντύπωση το τελευταίο)
Δε λένε ότι η ηλικία παίζει ρόλο στο αν μας αρέσει η θάλασσα ή όχι. Παίζει λίγο ρόλο στον τρόπο σκέψης και πως εκφράζει κανείς τα όποια παράπονα του.

Διάβασε το ποστ του παιδιού που άνοιξε το θέμα, για να καταλάβεις γιατί σχολιάζουν έτσι...

Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

O Boom έγραψε στις 18:28, 22-07-11:

Μόλις διάβασα το αρχικό και πάλι δεν καταλαβαίνω.
Δεν μπορούμε να εκφραστούμε ελεύθερα ή μήπως πρέπει αυτό που θα πούμε να συνάδει με τις προτιμήσεις της πλειοψηφίας;

Btw, πολλές φορές γράφω έτσι στο blog μου.
Είναι ενας τρόπος έκφρασης και εκτόνωσης, δε βρίσκω κάτι κακό.

Παράθεση

RunawayDreamer (Βίκυ)

Δραστήριο Μέλος

H RunawayDreamer ήταν η ζωή τους, λένε, τραγωδία... έγραψε στις 18:33, 22-07-11:

Μόλις διάβασα το αρχικό και πάλι δεν καταλαβαίνω.
Δεν μπορούμε να εκφραστούμε ελεύθερα ή μήπως πρέπει αυτό που θα πούμε να συνάδει με τις προτιμήσεις της πλειοψηφίας;

Btw, πολλές φορές γράφω έτσι στο blog μου.
Είναι ενας τρόπος έκφρασης και εκτόνωσης, δε βρίσκω κάτι κακό.
Λίγη οργανωμένη σκέψη και καλά διατυπωμένη δεν έβλαψε ποτέ κανέναν.
Και πάλι δε έχει να κάνει με την προτίμηση του, ούτε εμένα μου αρέσει η θάλασσα αλλά δε το έκανα και θέμα, κυριολεκτικά..
Να βγαίνει ένας 24χρονος και να λέει τι του την "σπάει" και τι του λένε οι γονείς του να κάνει, δε μου κάθεται καλά...εμένα. 'Ηταν σαν να άκουγα τον ξάδερφο μου στο δημοτικό, που ακόμα και τότε δε μιλούσε έτσι..

Παράθεση

marispa

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη marispa
H marispa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 16 μηνύματα.

H marispa έγραψε στις 18:42, 22-07-11:

Λατρεύω την θάλασσα ,δεν μπορώ να ζήσω μακριά από αυτήν ,αν και έχουμε πισίνα έχω 2-3 χρόνια να μπω ,την μισώ και αυτό γιατί μέχρι τα 10 μου ζήτημα να είχα πάει 5 φόρες στη θάλασσα για μπάνιο (λόγω της δουλειάς των γονιών μου)και είναι τριακόσια μέτρα από εκεί που μένω.

Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

O Boom έγραψε στις 18:42, 22-07-11:

Αν δέχεται πίεση από τους γονείς του γιατί να το κρύψει;
Δε σε πιάνω. Δε πιάνω τη λογική καθώς έχουν ανοιχτεί όμοια θέματα πίεσης από τους γονείς.
Τώρα αν σε ενοχλεί η αργκό που χρησιμοποιεί, αγνόησέ την.

Ps.: Εντάξει με τις αρνητικές.

Παράθεση

RunawayDreamer (Βίκυ)

Δραστήριο Μέλος

H RunawayDreamer ήταν η ζωή τους, λένε, τραγωδία... έγραψε στις 18:53, 22-07-11:

Αν δέχεται πίεση από τους γονείς του γιατί να το κρύψει;
Δε σε πιάνω. Δε πιάνω τη λογική καθώς έχουν ανοιχτεί όμοια θέματα πίεσης από τους γονείς.
Τώρα αν σε ενοχλεί η αργκό που χρησιμοποιεί, αγνόησέ την.

Ps.: Εντάξει με τις αρνητικές.
Είμαστε σοβαροί, αυτό δεν είναι πίεση που δέχεται από τους γονείς του, είναι καθαρό σπάσιμο νεύρων και ξεκάθαρο ότι για τους γονείς του δεν έχει ακόμη μεγαλώσει, αν είναι να του δίνουν συμβουλές για το πόσο καλό κάνει το νερό της θάλασσας.
Είναι "γκοτσάμ" παλικάρι, όπως λέει και η γιαγιά μου, ας τους βάλει στην θέση τους.

Μα και από εμάς, τον είδες/διάβασες να ζητάει καμία συμβούλη;
Ήρθε, έγραψε τις σκέψεις του, προφανώς ξε-θύμωσε και έφυγε κύριος.

P.s. δεν είμαι εγώ με τις αρνητικές

Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

O Boom έγραψε στις 18:57, 22-07-11:

Μα λίγοι δέχονται καταπίεση από τους γονείς;
Και αν δε ζήτησε συμβουλές, έθεσε ένα θέμα υπό συζήτηση.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Γιώργος : 22-07-11 στις 20:56. Αιτία: Προσαρμογή στους όρους χρήσης.
Παράθεση

RunawayDreamer (Βίκυ)

Δραστήριο Μέλος

H RunawayDreamer ήταν η ζωή τους, λένε, τραγωδία... έγραψε στις 19:03, 22-07-11:

Μα λίγοι δέχονται καταπίεση από τους γονείς;
Και αν δε ζήτησε συμβουλές, έθεσε ένα θέμα υπό συζήτηση.
Και στο ξαναλέω, αυτό δεν είναι καταπίεση.
Είναι ανούσιο και γελοίο πράγμα, για να νιώσει κανείς πιεσμένος.
Ούτε θέμα υπό συζήτηση έθεσε, τελείωσε την πρόταση του αν θυμάμαι καλά κάπως έτσι : "γιατί δεν υπάρχει....στην Ελλάδα (" ή κάτι παραπλήσιο.

Και κακώς συνεχίζω μου φαίνεται

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Γιώργος : 22-07-11 στις 20:56. Αιτία: Προσαρμογή στους όρους χρήσης.
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 19:31, 22-07-11:

Κι εγώ δεν καταλαβαίνω προς τι αυτή η αντίδραση. Πολλοί υπάρχουν που δεν εκφράζονται και τόσο όμορφα, αλλά δεν δέχονται τόσες αρνητικές και τέτοια κριτική μόνο γι'αυτό.
Δεν καταλαβαίνω γιατί όποιος διαφωνεί με μια τόσο πλειοψηφική άποψη πρέπει να δέχεται τέτοια κατακραυγή. Πώς ακριβώς σας επηρεάζει η επιλογή του και εκνευριστήκατε τόσο; Ίσα ίσα, περισσότερος χώρος για όσους τους αρέσει η θάλασσα, αν σε κάποιους δεν αρέσει.
Και τι σχέση έχει η ηλικία δεν καταλαβαίνω. Μήπως είστε ακόμα 15 και νομίζετε ότι όταν πάτε 25 ξαφνικά οι γονείς θα σταματήσουν να δίνουν συμβουλές και ενίοτε και να σε πρήζουν για κάτι; Σόρρυ που θα σας απογοητεύσω, αλλά αυτό σπάνια συμβαίνει. Εδώ με τους γονείς μου ζω σε διαφορετικούς νομούς, και κάθε φορά που μιλάμε θα αρχίζουν τη γκρίνια για κάποιες συνήθειες μου που δεν τις θεωρούν σωστές (πχ ότι κοιμάμαι αργά).

Παρεμπιπτόντως, δεν είναι καθόλου σπάνιο να προτιμάει κάποιος την πισίνα. Κι εγώ προτιμώ την πισίνα:
- Μπορείς να ανοίξεις τα μάτια σου κάτω από το νερό πιο άνετα (το αλάτι τα κάνει να τσούζουν),
- αν καταπιείς νερό δεν είναι τόσο άσχημο
- μπορείς να πας στα ρηχά μέσα σε μερικά δευτερόλεπτα αν κουραστείς,
- έχει πιο ωραίο χρώμα (imho, γούστα είναι αυτά),
- δεν έχει άμμο,
- μπορείς να κάνεις βουτιές
- δεν είναι τόσο κρύα
- μερικές φορές έχει και διάφορα "παιχνίδια" οπότε δε βαριέσαι τόσο εύκολα.

Στη θάλασσα βρίσκω μόνο τα εξής πλεονεκτήματα:
- Συχνά είναι φθηνότερη
- Το νερό της είναι πιο υγιεινό
- Χρειάζεται λιγότερη προσπάθεια για να επιπλεύσεις
- Έχεις περισσότερο χώρο να κολυμπήσεις
- Αν σου έρθει κατούρημα, δεν θεωρείται και τόσο τραγικό να αφήσεις τον εαυτό σου ελεύθερο εκεί μέσα

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Chemwizard (Αγνός Χημικός)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Chemwizard
Ο Αγνός Χημικός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,274 μηνύματα.

O Chemwizard παντού μαζί-σε οποιαδήποτε κατάσταση έγραψε στις 19:35, 22-07-11:

Φίλε topic-starter,απλά,μην πηγαίνεις θάλασσα με τους γονείς σου.Ή,μαύριζε στην ταράτσα.Αν και πιστεύω πως κυρίως προς τους γονείς αντιδράς...Δε νομίζω πάντως να σου έβγαλε πιστόλι πάντως...εγώ-για την ιστορία-αντιθέτως,δύσκολα μπαίνω σε πισίνα.Ανάλογα την περίσταση.

Παράθεση

marina289 (μαρινα)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη marina289
H μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών . Έχει γράψει 678 μηνύματα.

H marina289 φατσάκια μου,πατουσάκια μου,ματάκια μου! έγραψε στις 20:41, 22-07-11:

Aπολαυστικότατο και αυθεντικό το βρήκα το ποστ του anisixou!...

Τρελαίνομαι για την θάλασσα (να τη βλέπω), η θέα της λειτουργεί σε μένα άκρως ψυχοθεραπευτικά, αλλά δεν ασπάζομαι και αυτόν τον ξεσηκωμό και το must-¨Κυριακή σήμερα. Πάμε για μπάνιο!¨ (δεν έχει μα-μου...αν δεν πετάξεις τη σκούφια σου είσαι ξενέρωτος...ε είμαι!) Κανένα ζόρι δεν θα τραβήξω αν δεν κάνω ούτε ένα μπάνιο όλο το καλοκαίρι...(μα κανένα!)

Για χάρη άλλων σέρνομαι πάντα , το βαριέμαι απίστευτα και με κουράζει... Δεν με αναζωογονεί...ΜΕ ΚΟΥΡΑΑΑΖΕΙΕΙ!! (ο δικός μου τρελαίνεται να πλατσουρίζει σαν παπί, να βουτάει με τις ώρες και να μουλιάζει... ασυμφωνία...)Τις Κυριακές προτιμώ το airconditionάκι και το άραγμα στο σπίτι...

Ένα σπίτι που βλέπει στη θάλασσα είναι για μένα ό,τι πιο υπέροχο.... Μάλλον λατρεύω τη θάλασσα , αλλά εξ αποστάσεως...

Τρελλή ταλαιπώρια το βλέπω το μπάνιο...είμαι και υποτασική του κερατά και γίνομαι κουδούνι με τη διαδρομή και τον ήλιο να βαράει πάνω απ΄την κεφάλα ... Ναι ξέρω, παίρνεις ομπρέλα...ε και η αντηλιά το ίδιο κουδούνι με κάνει...
Μ'αρέσει να βλέπω, πάντως, πόση αντίδραση εξακολουθούν να προκαλούν θέσεις που δεν συνάδουν με τις πλειοψηφικά συνηθισμένες και αναμενόμενες....

Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

O Boom έγραψε στις 20:59, 22-07-11:

Και φαντάσου.
Αφού αντιδρούν έτσι σε μία διαφορετική άποψη πώς θα αντιδράσουν σε μια εξωτερική διαφοροποίηση του ανθρώπου.
OMG!

(Πάω να εκτονωθώ στο blog μου )

Παράθεση

rosa azul

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη rosa azul
H rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,105 μηνύματα.

H rosa azul έγραψε στις 22:33, 22-07-11:

Αρχική Δημοσίευση από marina289
Aπολαυστικότατο και αυθεντικό το βρήκα το ποστ του anisixou!...

Τρελαίνομαι για την θάλασσα (να τη βλέπω), η θέα της λειτουργεί σε μένα άκρως ψυχοθεραπευτικά, αλλά δεν ασπάζομαι και αυτόν τον ξεσηκωμό και το must-¨Κυριακή σήμερα. Πάμε για μπάνιο!¨ (δεν έχει μα-μου...αν δεν πετάξεις τη σκούφια σου είσαι ξενέρωτος...ε είμαι!) Κανένα ζόρι δεν θα τραβήξω αν δεν κάνω ούτε ένα μπάνιο όλο το καλοκαίρι...(μα κανένα!)

Για χάρη άλλων σέρνομαι πάντα , το βαριέμαι απίστευτα και με κουράζει... Δεν με αναζωογονεί...ΜΕ ΚΟΥΡΑΑΑΖΕΙΕΙ!! (ο δικός μου τρελαίνεται να πλατσουρίζει σαν παπί, να βουτάει με τις ώρες και να μουλιάζει... ασυμφωνία...)Τις Κυριακές προτιμώ το airconditionάκι και το άραγμα στο σπίτι...

Ένα σπίτι που βλέπει στη θάλασσα είναι για μένα ό,τι πιο υπέροχο.... Μάλλον λατρεύω τη θάλασσα , αλλά εξ αποστάσεως...

Τρελλή ταλαιπώρια το βλέπω το μπάνιο...είμαι και υποτασική του κερατά και γίνομαι κουδούνι με τη διαδρομή και τον ήλιο να βαράει πάνω απ΄την κεφάλα ... Ναι ξέρω, παίρνεις ομπρέλα...ε και η αντηλιά το ίδιο κουδούνι με κάνει...
Μ'αρέσει να βλέπω, πάντως, πόση αντίδραση εξακολουθούν να προκαλούν θέσεις που δεν συνάδουν με τις πλειοψηφικά συνηθισμένες και αναμενόμενες....
Και γω πανω κατω συμφωνω με τη Μαρινα ...Λατρευω ενα σπιτι με θεα τη θαλασσα...με γαληνευειμε τπτ δεν παω για μπανιο τις Κυριακες στα περιξ των Αθηνων...αλλα λατρευω τις καλοκαιρινες διακοπες στη θαλασσα -μπορω να καθομαι με τις ωρες σε μια ερημικη κατα προτιμηση παραλια και να απολαμβανω το μπανιο μου...Συχαινομαι ωστοσο ...το ταξιδι με το βαπορι...

Παράθεση

Ηρώ (Μαρούλι)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ηρώ
H Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας . Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε στις 23:02, 22-07-11:

Αρχική Δημοσίευση από Subject to change
Στη θάλασσα βρίσκω μόνο τα εξής πλεονεκτήματα:
- Συχνά είναι φθηνότερη
Εχμμ Λία μου η θάλασσα είναι δωρέαν. Δεν πληρώνεις πουθενά για να κάνεις μπάνιο!

Παράθεση

Επιφανές Μέλος

Ο Αγνός Χημικός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,274 μηνύματα.

O Chemwizard παντού μαζί-σε οποιαδήποτε κατάσταση έγραψε στις 23:07, 22-07-11:

Αρχική Δημοσίευση από Ηρώ
Εχμμ Λία μου η θάλασσα είναι δωρέαν. Δεν πληρώνεις πουθενά για να κάνεις μπάνιο!
Στην Αθήνα οι μισές είναι πανάκριβες..

Παράθεση

Ηρώ (Μαρούλι)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ηρώ
H Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας . Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε στις 23:09, 22-07-11:

Αρχική Δημοσίευση από Chemwizard
Στην Αθήνα οι μισές είναι πανάκριβες..
Ε τα θέλει ο αποτέτοιος σας αν πληρώνετε για να κολυμπήσετε. Σορρυ κιόλας, αλλά είναι αδιανόητο, πέραν του ότι είναι και παράνομο.

Παράθεση

Επιφανές Μέλος

O Chemwizard παντού μαζί-σε οποιαδήποτε κατάσταση έγραψε στις 23:12, 22-07-11:

Αρχική Δημοσίευση από Ηρώ
Ε τα θέλει ο αποτέτοιος σας αν πληρώνετε για να κολυμπήσετε. Σορρυ κιόλας, αλλά είναι αδιανόητο, πέραν του ότι είναι και παράνομο.
Ευτυχώς που δε μένω Αθήνα

Παράθεση

Alessandra (Δεν έχω)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Alessandra
H Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,376 μηνύματα.

H Alessandra έγραψε στις 23:21, 22-07-11:

Ηρώ:
Εμμ, προσωπικά, δεν έχω πάει σε παραλία της Αττικής στην οποία πρέπει να πληρώσεις, αλλά έχε υπόψιν σου οτι αν ήθελες να πας για μπάνιο και δεν χωρούσε να βάλεις την πετσέτα σου λόγω του απίστευτου αριθμού αλλοδαπών που έχουν σωρρευθεί τα τελευταία χρόνια στην Αθήνα και βρίσκονται ταυτόχρονα με εσένα στην παραλία, πιστέυω πως θα στράβωνες κι εσύ. Πολύς κόσμος, πολλές φωνές και δυνατές -διότι δεν τους καταλαβαίνουν οι γύρω τους, του δίνουν και καταλαβαίνει-, απρόσεκτοι άνθρωποι, οχλοβοή. Είναι κάτι ανάλογο με όσους αποφεύγουν να παίρνουν το λεωφορείο και για αυτό παίρνουν ταξί ή αγοράζουν οπωσδήποτε αυτοκίνητο...Η Αττική έχει θάλασσα γύρω και πολλές παραλίες, αλλά και πάλι, δεν αρκούν για τόσο κόσμο-όσες βρίσκονται εντός πόλης. Οπότε, ο καθένας προτιμά λίγο privacy, πώς να το κάνουμε; Παράνομο είναι σίγουρα το να κλείνουν τις παραλίες. Αισχρό.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Alessandra : 22-07-11 στις 23:33.
Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

O Boom έγραψε στις 23:27, 22-07-11:

Αρχική Δημοσίευση από Alessandra
Ηρώ:
Εμμ, προσωπικά, δεν έχω πάει σε παραλία της Αττικής στην οποία πρέπει να πληρώσεις, αλλά έχε υπόψιν σου οτι αν ήθελες να πας για μπάνιο και δεν χωρούσε να βάλεις την πετσέτα σου λόγω του απίστευτου αριθμού αλλοδαπών που έχουν σωρρευθεί τα τελευταία χρόνια στην Αθήνα και βρίσκονται ταυτόχρονα με εσένα στην παραλία, πιστέυω πως θα στράβωνες κι εσύ. Πολύς κόσμος, πολλές φωνές και δυνατές -διότι δεν τους καταλαβαίνουν οι γύρω τους, του δίνουν και καταλαβαίνει-, απρόσεκτοι άνθρωποι, οχλοβοή. Κάτι ανάλογο με όσους αποφεύγουν να παίρνουν το λεωφορείο και για αυτό παίρνουν ταξί ή αγοράζουν οπωσδήποτε αυτοκίνητο...Η Αττική έχει θάλασσα γύρω και πολλές παραλίες, αλλά και πάλι, δεν αρκούν για τόσο κόσμο. Οπότε, ο καθένας προτιμά λίγο privacy, πώς να το κάνουμε; Παράνομο είναι σίγουρα το να κλείνουν τις παραλίες. Αισχρό.
Όχι ότι οι Έλληνες είμαστε καλύτεροι με το να πετάμε σκουπίδια και μπουκάλια από 'δω και από εκεί.

Παράθεση

Alessandra (Δεν έχω)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Alessandra
H Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,376 μηνύματα.

H Alessandra έγραψε στις 23:36, 22-07-11:

Δεν είπα ότι ειμαστε καλύτεροι, ως προς το συγκεκριμένο. Τα ίδια σκ@#ά κάνουν και οι συμπατριώτες μας.
Είναι γεγονός ότι οι ξένοι ΦΩΝΑΖΟΥΝ/ΜΙΛΟΥΝ ΔΥΝΑΤΑ, μεταξύ τους και στο κινητό. Όποιος παίρνει λεωφορείο το γνωρίζει. Το λέω γιατί εκεί μόνο ξένους βλέπεις (συγκεντρώνεται ικανό δείγμα προς αξιολόγηση), κατά κύριο λόγο, οι Έλληνες έχουν αυτοκίνητο. Και οι Έλληνες το κάνουν, όχι στον ίδιο βαθμό- παίζει ρόλο ότι τους ξένους δεν τους καταλαβαίνουν οι γύρω και το εκμεταλλεύονται, ας το θέσω έτσι.

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

O Chemwizard παντού μαζί-σε οποιαδήποτε κατάσταση έγραψε στις 23:45, 22-07-11:

[split]Μισώ τους ξένους στη θάλασσα!

-2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

anisixos

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο anisixos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών . Έχει γράψει 82 μηνύματα.

O anisixos έγραψε στις 22:14, 23-07-11:

Ειμαι ο anisixos ειμαι 24 χρονων (τα εκλεισα το Μαη), ειμαι Ταυρος, μισω τη θαλασσα, προτιμω την πισινα, δεν ειμαι τρολ, δεν ειμαι μαμοθρεφτο. Δεν ειπα οτι με αναγκαζουν να μπω στη θαλασσα, οτι με βαζουν με το ζορι. Απλα θεωρουν πως ειναι κατι που πρεπει να κανω και ειναι καλο για μενα και οταν τους λεω οτι δε μου αρεσει, γκρινιαζουν λιγο αλλα μεχρι εκει.
Χαιρομαι, ωστοσο, που ειδα οτι και σε 1-2 παιδια επισης δεν αρεσει η θαλασσα και προτιμουν την πισινα.
Οταν βλεπω ειδησεις στο star με ολους αυτους τους παρακατιανους να βουτανε σαν αγριμια στη θαλασσα, να λενε ποσο τελεια περνανε, να παιζουν τακα τουκα, οταν βλεπω τα μπανια των διασημων που οι περισσοτεροι πανε για διαφημιστικους σκοπους και γενικα οταν βλεπω να γινεται θεμα η θαλασσα στην μικρη οθονη, μου σπανε τα νευρα. Το ιδιο και με τα περιοδικα των διασημων. Σκεφτειτε οτι πριν μερικα χρονια δεν υπηρχαν αυτα τα περιοδικα. Ουτε υπηρχε το δελτιο του σταρ με τα ρεπορταζ στη Μυκονο και τη Σκιαθο. Θα μου πειτε, μη τα βλεπεις και μην τα διαβαζεις. Ελα ομως που αν θελω να δω εκεινη την ωρα τηλεοραση, το σταρ θα δω γιατι οπως και να το κανουμε ειναι ελκυστικο δελτιο. Ελα ομως που θα πεσει στα χερια σου ενα τετοιο περιοδικο ειτε το θες ειτε οχι.
Με καταλαβαινει κανεις; Με νιωθει κανεις;

-2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

αδαμαντια52071 (νυσταλέα)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη αδαμαντια52071
H νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,636 μηνύματα.

H αδαμαντια52071 έγραψε στις 22:19, 23-07-11:

Κλεισε την τηλεοραση.Κλεισε τα περιοδικα.Ανοιξε τα ματια και το μυαλο σου.

Παράθεση

wolfe4ever

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη wolfe4ever
H wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,756 μηνύματα.

H wolfe4ever έγραψε στις 22:27, 23-07-11:

Και τι σε νοιάζουν τα περιοδικά και το σταρ;
Λες ότι σου τη σπάει να βλέπεις στο σταρ διασήμους/διακοπες κτλ, αλλα το βρησκεις ελκυστικο ως κανάλι.
Λες ότι έρχονται στα χέρια σου περιοδικά με παρόμοιο περιεχόμενο, αλλά τι να κάνεις.
Απλά μή τα ανοίγεις!
Γιατί επιμένεις να παρακολουθείς κάτι που σε εκνευρίζει; -.-

Ζήσε τη ζωή σου κ άσε το σταρ και τους διασήμους να... ξυρίζονται.

Παράθεση

anisixos

Αποκλεισμένος χρήστης

O anisixos έγραψε στις 22:34, 23-07-11:

Ειναι ασχημο και απογοητευτικο οταν κατι που αρεσει στην πλειοψηφια, εσενα δε σου αρεσει. Σε κανει να νιωθεις μονος και να αναρωτιεσαι αν εισαι περιεργος. Εμενα βεβαια δε με νοιαζει και τοσο. Ας πηγαινουν ολοι στη θαλασσα, ας πηγαινουν ολοι στα κλαμπ. Εγω δε γουσταρω. Και ξερω οτι υπαρχουν ατομα που επισης δε γουσταρουν και ετσι δε νιωθω μονος. Αν η παρεα μου ηταν παιδια που πηγαιναν καθε μερα στη θαλασσα και το βραδυ κλαμπ, πολυ απλα δε θα ηταν παρεα μου.

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 22:44, 23-07-11:

Αν η παρεα μου ηταν παιδια που πηγαιναν καθε μερα στη θαλασσα και το βραδυ κλαμπ, πολυ απλα δε θα ηταν παρεα μου.
Συμφωνώ μαζί σου για τη θάλασσα και τα κλαμπ, αλλά αυτό δεν το έπιασα. Δηλαδή άτομα με διαφορετικές συνήθειες από εμάς δεν τα κάνουμε παρέα; Χάνεις πολλά έτσι. Οι πιο ωφέλιμες για μένα συναναστροφές ήταν πάντα με άτομα πολύ διαφορετικά από εμένα. Ανοίγει το μυαλό έτσι.

Παράθεση

moxa15

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη moxa15
Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 2,493 μηνύματα.

O moxa15 oooleee έγραψε στις 22:59, 23-07-11:

εμενα μου αρεσει πολυ αλλα νιωθω λιγο αβολα γιατι εχω μυωπία και πρεπει να προσανατολίζομαι με βαση τις ομπρελιτσες...

κατα τα αλλα δεν μου προκαλει καμια αλλη ενοχληση

Παράθεση

akis95

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη akis95
Ο akis95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 505 μηνύματα.

O akis95 έγραψε στις 16:18, 24-07-11:

φιλε και εγω τα ιδια

Παράθεση

moxa15

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη moxa15
Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 2,493 μηνύματα.

O moxa15 oooleee έγραψε στις 16:36, 24-07-11:

Αρχική Δημοσίευση από akis15
φιλε και εγω τα ιδια

με καταλαβαινεις λοιπον,ασε,δωρεαν μαστουρα

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 17:18, 24-07-11:

νιωθω λιγο αβολα γιατι εχω μυωπία και πρεπει να προσανατολίζομαι με βαση τις ομπρελιτσες...:
φιλε και εγω τα ιδια

Φακούς/γυαλιά δε φοράτε; (!)

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους