Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,080 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,733 μηνύματα σε 74,628 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Αυξητική γλουτών

xristina-92

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη xristina-92
H xristina-92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 12 μηνύματα.

H xristina-92 έγραψε στις 19:04, 11-08-11:

υπαρχει καποια που να εχει κανει η να γνωριζει;ποια μεθοδο μου προτινετε;ειμαι αδυνατη δεν εχω αισθητικο προβλημα αλλα βρε αδερφε ειπα να αποκτησω και γω brazil γλουτους.πως θα βρω τον καταληλο εξιδικευμενο γιατρο;με ενδιαφερει πολυ ν ακουσω εμπειριες απο παρομιες επεμβασεις και να μου προτινετε καποιον καλο αξιοπιστο γιατρο αν γνωριζετε.ευχαριστω

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

wolfe4ever

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη wolfe4ever
H wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,756 μηνύματα.

H wolfe4ever έγραψε στις 21:32, 11-08-11:

Είσαι σίγουρη;
19 είσαι...Μπορεί να το μετανιώσεις αργότερα... Κ ακόμα χειρότερα να εθιστείς στις πλαστικές μετά.
Ζήσε την ηλικία σου...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

xristina-92

Νεοφερμένος

H xristina-92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 12 μηνύματα.

H xristina-92 έγραψε στις 22:47, 11-08-11:

γιατι να το μετανιωσω;την ζω και την ηλικια μου :p
το ξερω οτι σας ακουγετε τραβηγμενο αυτο που λεω αλλα αν γνωριζει καποια και μπορει να με κατατοπισει θα με βοηθησει πολυ

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

wolfe4ever

Διακεκριμένο μέλος

H wolfe4ever έγραψε στις 22:57, 11-08-11:

Τι να σου πω, εσύ ξέρεις!!
Δικό σου είναι το σώμα.

Καλή τύχη.

Παράθεση

Ceres Victoria

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ceres Victoria
H Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,717 μηνύματα.

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 21:15, 12-08-11:

τι να σου πούμε; Πήγαινε σε πλαστικό να σου λύσει τις απορίες σου.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 07:48, 16-08-11:

απλα φαε λιγο παραπανω ,,και δεν θα χρειαζεσαι αυξητικη.

αλλωστε η συνηθης αυξητικη γλουτων ειναι με λιπος..
ε,βαλτο μονη σου με φαι..

Παράθεση

Ηρώ (Μαρούλι)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ηρώ
H Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας . Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε στις 10:45, 16-08-11:

Αρχική Δημοσίευση από Άγγελος

Aυτό που προτείνεις Άγγελε, προφανώς και δεν μπορεί να γίνει.
Αν φάει παραπάνω το πιο πιθανό είναι να το βάλει στα μπούτια, στην κοιλιά, παρά στα οπίσθια, γιατί ο σωματότυπός της είναι τέτοιος.

Δεν ξέρω στην Ελλάδα αν μπορείς να βρεις τόσο καλά εξειδικευμένο γιατρό πάνω σε αυτό, όπως θα έβρισκες λόγου χάρη για την αυξητική στήθους. Αν το αποτέλεσμα δεν είναι καλό σε αντίθεση με το στήθος, που με ένα σουτιέν κάπως διορθώνεται, τα οπίσθια δύσκολα τα συμμαζεύεις.
Θέλει ψάξιμο...

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη fockos
Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 10,373 μηνύματα.

O fockos έγραψε στις 10:51, 16-08-11:

Αρχική Δημοσίευση από Ηρώ
Αν φάει παραπάνω το πιο πιθανό είναι να το βάλει στα μπούτια, στην κοιλιά, παρά στα οπίσθια, γιατί ο σωματότυπός της είναι τέτοιος.
Aν κάνει λιποαναρρόφηση στην κοιλιακή χώρα και αφήσει τους γλουτούς λογικά με το φαί θα αυξηθούν πρώτα οι γλουτοί και μετά η κοιλιά. Αν συνδυαστεί αυτό με κοιλιακούς πιστεύω ότι θα πετύχει το αποτέλεσμα αυτό χωρίς προσθετική.

-9 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Eileen (Athena (1/3 ΜΕΤΣ))

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Eileen
H Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,553 μηνύματα.

H Eileen έγραψε στις 11:05, 16-08-11:

Αρχική Δημοσίευση από xristina-92
υπαρχει καποια που να εχει κανει η να γνωριζει;ποια μεθοδο μου προτινετε;ειμαι αδυνατη δεν εχω αισθητικο προβλημα αλλα βρε αδερφε ειπα να αποκτησω και γω brazil γλουτους.πως θα βρω τον καταληλο εξιδικευμενο γιατρο;με ενδιαφερει πολυ ν ακουσω εμπειριες απο παρομιες επεμβασεις και να μου προτινετε καποιον καλο αξιοπιστο γιατρο αν γνωριζετε.ευχαριστω
Ακόμη είσαι σε πολύ νεαρή ηλικία και αυτό που ζητάς είναι κάτι που μπορείς να το αποκτήσεις χωρίς επέμβαση, με τακτική γυμναστική και σωστή διατροφή.
Ρώτησα την μητέρα μου που είναι γυμνάστρια και ασχολείται με την αεροβική γυμναστική και μου είπε ότι και εκείνη νομίζει πως καλύτερα να απευθυνθείς σε ένα καλό γυμναστήριο και να μιλήσεις με ένα ειδικό. Έτσι θα έχεις διττό όφελος:
1) θα βοηθήσεις την υγεία και ευεξία του σώματός σου
2) θα επιτύχεις το αισθητικό αποτέλεσμα που θες.
Αυτή είναι η γνώμη μου - γυμναστική και σωστή διατροφή!

Αρχική Δημοσίευση από fockos
Aν κάνει λιποαναρρόφηση στην κοιλιακή χώρα και αφήσει τους γλουτούς λογικά με το φαί θα αυξηθούν πρώτα οι γλουτοί και μετά η κοιλιά. Αν συνδυαστεί αυτό με κοιλιακούς πιστεύω ότι θα πετύχει το αποτέλεσμα αυτό χωρίς προσθετική.
Φόκε νομίζω αυτό που λες δεν έχει καμία σχέση. Πρώτα από όλα εκείνη μας είπε ότι είναι αδύνατη και δεν έχει θέμα με το βάρος της- οπότε ποιος ο λόγος για να κάνει λιποαναρρόφηση?
Έπειτα, οι κοιλιακοί είναι μορφή άσκησης που γυμνάζει τους αντίστοιχους μυς - οπότε καμία σχέση δεν μπορεί να έχει με τους γλουτούς της. Αυτό που ενδεχομένως θα την βοηθήσει σε σύσφιξη και ανόρθωση είναι
ποδήλατο, ψαλιδάκια, αεροβική, κολύμπι και άλλες ασκήσεις πιο εξειδικευμένες, με όργανα!

11 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

xristina-92

Νεοφερμένος

H xristina-92 έγραψε στις 09:14, 19-08-11:

τι να μου βγαλουν απ την κοιλια στεκα ειμαι η καημενη :/
ιδικα στην κοιλια μου δεν υπαρχει ιχνος λιπους

αν ηταν ετσι φιλε μου ολες οι γυναικες θα ηταν με μεση δαχτυλιδι και βυζια και κολο τουμπανο...δε θελω να βαλω κιλα αν βαλω θα χοντρινει και ο κολος μου αλλα θα χοντρινω και γενικα

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη kaleidoscope : 19-08-11 στις 09:53. Αιτία: merge
Παράθεση

wolfe4ever

Διακεκριμένο μέλος

H wolfe4ever έγραψε στις 09:37, 19-08-11:

Με μια αναζήτηση το google βρήκα αυτό ως πρώτο αποτέλεσμα.

Μπορείς να ψάξεις κ σύ.

Παράθεση

xristina-92

Νεοφερμένος

H xristina-92 έγραψε στις 09:58, 19-08-11:

Δεν ξέρω στην Ελλάδα αν μπορείς να βρεις τόσο καλά εξειδικευμένο γιατρό πάνω σε αυτό, όπως θα έβρισκες λόγου χάρη για την αυξητική στήθους. Αν το αποτέλεσμα δεν είναι καλό σε αντίθεση με το στήθος, που με ένα σουτιέν κάπως διορθώνεται, τα οπίσθια δύσκολα τα συμμαζεύεις.
Θέλει ψάξιμο...
εγω ειμαι της γνωμης οτι αν υπαρχουν ατελειες που δε μας αρεσουν το καλυτερο ειναι να τις διορθωσουμε ριζικα και οχι μια Ζωη να προσπαθουμε να τις καμουφλαρουμε....αν κατι μας ενοχλει και μπορουμε να το αλλαξουμε γιατι να μη το κανουμε.εφοσον βεβαια υπαρχει και η οικονομικη δυνατοτητα.γενικα ειμαι υπερ στις πλαστικες ιδικα οταν αυτο που ενοχλει καποιον στην εμφανηση του φτανει σε σημειο να του δημηουργει κομπλεξ και να επιρεαζει τη ζωη του. δεν εχω αισθητικο προβλημα ουτε υπαρχει κατι να με ενοχλει πολυ ωστε να θελω οποσδηποτε να το αλλαξω...ισως σας ακουγετε υπερβολικο αυτο που θελω να κανω αλλα η δουλεια μου εξαρτατε αποκλιστικα απο την εμφανηση μου και αφου μπορω να την κανω ακομα καλυτερη γιατι να μη το κανω(απευθηνομαι σε οσους αντεδρασαν αρνητικα στο θεμα μου,οχι δε θα μεγαλωνα τον κολο μου μονο και μονο για να αρεσω στους γκομενους οπως ειπε μια κοπελια)

ηρω ευχαριστω για την απαντηση...

λες να προτιμησω να την κανω στο εξωτερικο;
μηπως γνωριζεις σχετικα με αυτη την επεμβαση;αν ειναι ορατες οι ουλες μετα τι πιθανοτητες υπαρχουν να αποτυχει κτλπ.
θελω να παρω πρωτα μια γνωμη απο καποιον που να γνωριζει η ακομα καλυτερα που να εχει κανει(λιγο δυσκολο) γιατι αν παω σε καποιον γιατρο στην τυχη το πιο πιθανο ειναι να προσπαθησει να με πισει οτι οποσδηποτε πρεπει να το κανω και να μη μου αναφερει τα μειων της επεμβασης....λεφτα θα παρει μαλακας ειναι....

Αρχική Δημοσίευση από z0itCa
Ακόμη είσαι σε πολύ νεαρή ηλικία και αυτό που ζητάς είναι κάτι που μπορείς να το αποκτήσεις χωρίς επέμβαση, με τακτική γυμναστική και σωστή διατροφή.
Ρώτησα την μητέρα μου που είναι γυμνάστρια και ασχολείται με την αεροβική γυμναστική και μου είπε ότι και εκείνη νομίζει πως καλύτερα να απευθυνθείς σε ένα καλό γυμναστήριο και να μιλήσεις με ένα ειδικό. Έτσι θα έχεις διττό όφελος:
1) θα βοηθήσεις την υγεία και ευεξία του σώματός σου
2) θα επιτύχεις το αισθητικό αποτέλεσμα που θες.
Αυτή είναι η γνώμη μου - γυμναστική και σωστή διατροφή!

Ναι δε λεω καλη η γυμναστικη,γυμναζομαι ήδη αλλα οπως και να το κανεις το τελειο αποτελεσμα της πλαστικης δεν το κανει η γυμναστικη οσο και να υδρωσεις........

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Eileen : 19-08-11 στις 10:10. Αιτία: Συνεχόμενα Ποστ - Διόρθωση quote
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

H Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,553 μηνύματα.

H Eileen έγραψε στις 10:14, 19-08-11:

Οκ, εσύ ξέρεις!
Εγώ απλά πρότεινα μια λύση την οποία έχουν εφαρμόσει πάρα πολλές γυναίκες και ενίοτε την συστήνουν και οι γιατροί!
Αν θες πάντως στο εξωτερικό είχα ακούσει για κάτι κλινικές πλαστικής χειρουργικής στην Βραζιλία, ωστόσο εγώ δεν θα έβγαινα έτσι εύκολα, θα προτιμούσα την Ελλάδα σε αυτή την περίπτωση!

Παράθεση

xristina-92

Νεοφερμένος

H xristina-92 έγραψε στις 10:19, 19-08-11:

Αρχική Δημοσίευση από wolfe4ever

Μπορείς να ψάξεις κ σύ.
thanks!αρκετα κατατοπιστικο αρθρο το συγκεκριμενο αλλα εχω διαβασει και γω παρομια....
με ενδιαφει περισσοτερο να μαθω γνωμες απο προσωπικες εμπιριες αν υπαρχουν(απο καποια γνωστη ας πουμε που εκανε) και περισσοτερο αν γνωριζει καποιος να με βοηθησει να βρω καποιον καταληλο γιατρο για να απευθηνθω....
δε θελω να παω στα τυφλα......ουτε να παω σε χειρουργο εξιδικευμενο σε ρινοπλαστικη πχ
πως θα βρω τον καταληλο γιατρο;

Οκ, εσύ ξέρεις!
Εγώ απλά πρότεινα μια λύση την οποία έχουν εφαρμόσει πάρα πολλές γυναίκες και ενίοτε την συστήνουν και οι γιατροί!
Αν θες πάντως στο εξωτερικό είχα ακούσει για κάτι κλινικές πλαστικής χειρουργικής στην Βραζιλία, ωστόσο εγώ δεν θα έβγαινα έτσι εύκολα, θα προτιμούσα την Ελλάδα σε αυτή την περίπτωση!
μα δεν διαφωνω μαζι σου....γυμναστκη κανω συστηματικα απο μικρη.....
γιατι νομιζεις οτι ολες αυτες με τα τελεια οπισθια και στηθοι που βλεπουμε στν τβ ειναι απο γυμναστικη;
γιατι δεν θα εβγενες;
αν ειμαι σιγουρη οτι θα εχω καλυτερο αποτελεσμα απ οτι εδω γιατι οχι...ευκαιρια και για διακοπες.....
βραζιλια ε;μμμ για πες μου περισσοτερα...
(γιαυτο οι βραζιλιανες ειναι σεξουαλες;χαχαχα)

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Eileen : 19-08-11 στις 10:30. Αιτία: Συνεχόμενα Ποστ
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

H Eileen έγραψε στις 10:35, 19-08-11:

Γιατί πραγματικά το πιστεύω και δεν μιλάω μόνο για γυναίκες που εμφανίζονται στην τηλεόραση, μιλάω για γνωστές μου - αν γυμνάζεσαι συστηματικά γνωρίζεις πόσο εξελίσσεται το σώμα! Πάντως, τώρα που το σκέφτομαι θα μπορούσες να απευθυνθείς και σε ένα ειδικό διατροφολόγο, γιατί υπάρχουν συγκεκριμένες τροφές με λιπαρά που πρέπει να τρως!
Δεν θα έβγαινα εύκολα γιατί αφ΄ενός πιστεύω ότι στον τομέα της πλαστικής χειρουργικής η Ελλάδα έχει καλούς γιατρούς και αφ' ετέρου δεν μπορείς να είσαι βέβαιος για το προϊόν που προσπαθούν να σου πουλήσουν στο εξωτερικό. Ενώ εδώ, θα ρωτήσεις και κάποιον από τον περίγυρό σου, όλο και κάποιος θα ξέρει. ΑΚόμη, εδώ μπορείς να επισκεφτείς τις κλινικές - στο εξωτερικό δεν υπάρχει (εύκολα αυτή η δυνατότητα).
Βασικά ναι, λένε ότι εκεί στη Βραζιλία αυτές οι μικροεπεμβάσεις πάνε και έρχονται!
Αλλά δεν ξέρω κάτι παραπάνω για αυτό..

Παράθεση

xristina-92

Νεοφερμένος

H xristina-92 έγραψε στις 10:39, 19-08-11:

Μπορείς να ψάξεις κ σύ.
τωρα προσεξα οτι αυτο ειναι αρθρο γιατρου....μηπως γνωριζεις αν ο συγγεκριμενος ειναι αξιοπιστος;

Γιατί πραγματικά το πιστεύω και δεν μιλάω μόνο για γυναίκες που εμφανίζονται στην τηλεόραση, μιλάω για γνωστές μου - αν γυμνάζεσαι συστηματικά γνωρίζεις πόσο εξελίσσεται το σώμα! Πάντως, τώρα που το σκέφτομαι θα μπορούσες να απευθυνθείς και σε ένα ειδικό διατροφολόγο, γιατί υπάρχουν συγκεκριμένες τροφές με λιπαρά που πρέπει να τρως!
Δεν θα έβγαινα εύκολα γιατί αφ΄ενός πιστεύω ότι στον τομέα της πλαστικής χειρουργικής η Ελλάδα έχει καλούς γιατρούς και αφ' ετέρου δεν μπορείς να είσαι βέβαιος για το προϊόν που προσπαθούν να σου πουλήσουν στο εξωτερικό. Ενώ εδώ, θα ρωτήσεις και κάποιον από τον περίγυρό σου, όλο και κάποιος θα ξέρει. ΑΚόμη, εδώ μπορείς να επισκεφτείς τις κλινικές - στο εξωτερικό δεν υπάρχει (εύκολα αυτή η δυνατότητα).
Βασικά ναι, λένε ότι εκεί στη Βραζιλία αυτές οι μικροεπεμβάσεις πάνε και έρχονται!
Αλλά δεν ξέρω κάτι παραπάνω για αυτό..
μικροεπεμβαση θεωρηται;
μμμ εχεις δικιο νομιζω.....θα το ψαξω καλυτερα εδω..ευχαριστω για τη βοηθεια..

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Eileen : 19-08-11 στις 10:43. Αιτία: Συνεχόμενα Ποστ
Παράθεση

wolfe4ever

Διακεκριμένο μέλος

H wolfe4ever έγραψε στις 10:52, 19-08-11:

τωρα προσεξα οτι αυτο ειναι αρθρο γιατρου....μηπως γνωριζεις αν ο συγγεκριμενος ειναι αξιοπιστος;
.
Δε ξέρω.
Γιατί δε ρωτάς κάποιον που να εμπιστεύεσαι απ' τη δουλειά σου; Ίσως ξέρει.

Παράθεση

xristina-92

Νεοφερμένος

H xristina-92 έγραψε στις 11:03, 19-08-11:

Δε ξέρω.
Γιατί δε ρωτάς κάποιον που να εμπιστεύεσαι απ' τη δουλειά σου; Ίσως ξέρει.
δεν εχω γνωρισει καποια κοπελα που να εχει κανει...μαλλον που να εχει κανει και να το παραδεχεται για να μου πει...ολες μυτη γαλλικη βυζι κολο τουρλα και οταν τους λες για πλαστικο χειρουργο....καλε τι ειναι αυτο τρωγεται;δεν ξερω εγω απο αυτα τα πραγματα εγω ποτε δε θα εκανα εχω φυσικη ομορφια.....και διαφορα τετια για να καταλαβεις....
την αληθεια βεβαια αν κανω και γω δε νομιζω να το φωναζω.....
ενας ακομα λογος που δεν μπορω να μαθω απο καποιον γνωστο....γιατι και γω δεν ειναι οτι καλυτερο για μενα να ρωταω παντου και να το φωναζω οτι θελω να κανω κολο

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 11:07, 19-08-11:

οι γυναικες θελουν πιασιμο,,χειρολαβες..

μην φοβαστε τα λιγα παχακια,,οι παχουλες γυναικες εχουν καλυτερες ορμονες και ειναι πιο υγιεις..
αρκει να εχουνε το λιπος στους γλουτους και οχι στο στομαχι..

δηλαδη να ειναι παχιες σαν γυναικες και οχι σαν ανδρες..

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Άγγελος : 19-08-11 στις 11:22.
-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ηρώ (Μαρούλι)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ηρώ
H Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας . Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε στις 11:27, 19-08-11:

δεν εχω γνωρισει καποια κοπελα που να εχει κανει...μαλλον που να εχει κανει και να το παραδεχεται για να μου πει...ολες μυτη γαλλικη βυζι κολο τουρλα και οταν τους λες για πλαστικο χειρουργο....καλε τι ειναι αυτο τρωγεται;δεν ξερω εγω απο αυτα τα πραγματα εγω ποτε δε θα εκανα εχω φυσικη ομορφια.....και διαφορα τετια για να καταλαβεις....
Μην πάμε και στο άλλο άκρο. Όποια δηλαδή έχει στητό στήθος και ..κώλο τούρλα δε σημαίνει ότι έχει κάνει και πλαστική!
Ειδικά στην Ελλάδα που το σχήμα του σώματος των περισσοτέρων γυναικών είναι αχλαδοειδές, δεν είναι και τόσο περίεργο να βρεις φυσικό τουρλωτό πωπό.

Δυστυχώς δεν μπορώ να σε βοηθήσω περισσότερο. Δε γνωρίζω τίποτα επί του θέματος.
Καλή τύχη!

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 11:44, 19-08-11:

Ειδικά στην Ελλάδα που το σχήμα του σώματος των περισσοτέρων γυναικών είναι αχλαδοειδές, δεν είναι και τόσο περίεργο να βρεις φυσικό τουρλωτό πωπό.
δοξα τω θεω..
δεν ειμαστε αγγλια..
εδω εχουν φυσικες καμπυλες οι γυναικες,,

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

xristina-92

Νεοφερμένος

H xristina-92 έγραψε στις 11:56, 19-08-11:

Μην πάμε και στο άλλο άκρο. Όποια δηλαδή έχει στητό στήθος και ..κώλο τούρλα δε σημαίνει ότι έχει κάνει και πλαστική!

Δυστυχώς δεν μπορώ να σε βοηθήσω περισσότερο. Δε γνωρίζω τίποτα επί του θέματος.
Καλή τύχη!
ναι δε μιλαω για τις απλες κοπελες...αυτες που ασχολουντε με φωτογραφισεις κτλπ συνιθως εστω και κατι παραμικρο το κανουν και ορισμενες υπερβαλουν ιδικα οι φιρμες. και μια γυναικα που εχει κανει 45 πλαστικες οσο να ναι την ξεχωριζεις οτι εχει κανει...επισης ενα κοριτσακι 45 κιλα και 1.80 λιγο δυσκολο να εχει τεραστιο φυσικο στηθος ..κατι βυζια τεραστια που βαζουν και ολοστρογκηλα δεν γινεται να υπαρχουν στην πραγματικοτητα εξαλου....το πολυ μεγαλο φυσικο στηθος δυσκολα να ειναι και στητο οπως τα συλικονατα..υπαρχουν βεβαια και κοριτσακια πολυ ομορφα που δεν εχουν πιραξει τιποτα και ειναι απολυτα φυσικες(το λεω με σιγουρια για κοπελες που ξερω απο μικρες)
αυτα...
οκ....μερσι παντως

δοξα τω θεω..
δεν ειμαστε αγγλια..
εδω εχουν φυσικες καμπυλες οι γυναικες,,

ναι καμπυλες με κυτταριτιδα...τρελα ειμαστε οι ατιμες!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Eileen : 19-08-11 στις 12:07. Αιτία: Συνεχόμενα Ποστ
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

xristina-92

Νεοφερμένος

H xristina-92 έγραψε στις 12:08, 19-08-11:

οι γυναικες θελουν πιασιμο,,χειρολαβες..

μην φοβαστε τα λιγα παχακια,,οι παχουλες γυναικες εχουν καλυτερες ορμονες και ειναι πιο υγιεις..
αρκει να εχουνε το λιπος στους γλουτους και οχι στο στομαχι..

δηλαδη να ειναι παχιες σαν γυναικες και οχι σαν ανδρες..
εγω παντως ειμαι κοκαλο αλλα ειμαι υγειεστατη δεν ξερω τι λες..

ναι κανε ονειρα.....μια με χοντρο κολο ειναι μια χοντρη!σπανιο να αποθηκευεται το λιπος μονο στους γλουτους..η μαλλον περισσοτερο στους γλουτους...και οποια εχει τετοιες αναλογιες ωστε να εχει μεση δαχτυλιδι και τουρλωτο ποπο ειναι πολυ τυχερη ακομα περισσοτερο αν εχει και τουρλωτα βυζια...
(βασικα οντως στις ελληνιδες ειναι συχνο αυτο (ο σωματοτυπος αχλαδι)αλλα συνηθως συνοδευεται και απο κυταριτηδα....και λιγο δυσκολο να πηγενει μαζι με κυλιτσα πλακα
γαμω την ορθογραφια μου

Παράθεση

Θάλεια

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Θάλεια
H Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.

H Θάλεια έγραψε στις 12:31, 19-08-11:

ναι κανε ονειρα.....μια με χοντρο κολο ειναι μια χοντρη!σπανιο να αποθηκευεται το λιπος μονο στους γλουτους..η μαλλον περισσοτερο στους γλουτους...και οποια εχει τετοιες αναλογιες ωστε να εχει μεση δαχτυλιδι και τουρλωτο ποπο ειναι πολυ τυχερη ακομα περισσοτερο αν εχει και τουρλωτα βυζια...
Άρα ανήκω στις τυχερές και δεν το ήξερα;
Για μισό όμως...Ο χοντρός κώλος είναι το ίδιο με το τουρλωτό/πεταχτό/τσουπωτό πωπουδάκι; ΝΟ! Ο χοντρός(άσχημη λέξη btw) πάει στις γυναίκες που είναι γενικότερα υπέρβαρες, με αρκετό λίπος στο σώμα τους.
Δηλαδή δεν έχεις δει κοπέλες να έχουν πολύ ωραίο μπούστο και να είναι πολύ αδύνατες; Να έχουν καλλίγραμα & φουσκωτά οπίσθια και να είναι αδύνατες; Η κάθε γυναίκα έχει διαφορετικό σκαρί. Εγώ ας πούμε είμαι 1,68m και 46-47kg και έχω πεταχτό πωπό και μικρό στήθος. Η κολλητή μου με ίδιο ύψος και κιλά περίπου, έχει μοιράσει τη μάζα(ή το λίπος; ) σε στήθος και πωπό.

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

wolfe4ever

Διακεκριμένο μέλος

H wolfe4ever έγραψε στις 13:03, 19-08-11:

Το λίπος δεν αποθηκεύεται στα ίδια σημεία σε όλους τους ανθρώπους.
Και δεν είναι απαραίτητο κάποια με πεταχτό πωπό να έχει να έχει κυτταρίτιδα -έλεος!
Ούτε ταιριάζει ο όρος ''χοντρή''.

Άντε.

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 14:01, 19-08-11:

(βασικα οντως στις ελληνιδες ειναι συχνο αυτο (ο σωματοτυπος αχλαδι)αλλα συνηθως συνοδευεται και απο κυταριτηδα...
Μην το λες...μην το λες...
Δεν έχουν ολες ...
Η κυτταριτιδα εξαρτατο απο παλιοτερα κυριως απο το σκαρι που λεμε της γυναικας, σημερα παιζει ρολο η διατροφη
Οσες εχουν καλο σκαρι και προσεχουν τη διατροφη τους, ειναι και καμπυλωτες(οχι παχουλες) και δεν εχουν και κυτταριτιδα
Γυμναστικη και διατροφη κοριτσια για να κρατησετε τους πωπους σας ορθιους και τα στηθακια σας ορθα, κρυα ντους και συχνο πιλινγκ σωματος

Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 10,373 μηνύματα.

O fockos έγραψε στις 15:31, 19-08-11:

τι να μου βγαλουν απ την κοιλια στεκα ειμαι η καημενη :/
ιδικα στην κοιλια μου δεν υπαρχει ιχνος λιπους
H λιποαναρρόφηση δεν καίει άμεσα λίπος αλλά καταστρέφει κάποιες μερικές από τις λιποαποθήκες του σώματος και έμμεσα κατατρέφει το λίπος. Αυτό που θέλεις να να κάνεις είναι να παίρνεις πιο εύκολα κιλά στους γλουτούς από ότι στην κοιλιακή χώρα. Με τους κοιλιακούς που είπα πριν είναι για να μαζευτεί όσο το δυνατό λιγότερο λίπος στην κοιλιακή χώρα (η υπερτροφία των μυών θα παρεμποδίσει σε μεγάλο βαθμό την υπερτσοφία των λιποαποθηκών στην κοιλιακή χώρα με αποτέλεσμα να παίρνεις λίπος περισσότερο στους γλουτούς από ότι στην κοιλιά.

Εγώ φυσικά δε βρίσκω καθόλου σωστό μια κοπέλα νέα (αλλά και μεγαλύτερες) να πηγαίνουν σε πλαστικούς για τέτοιους λόγους αν το θέλεις ομως προσπάθησε με όσο το δυνατό περισσότερο φυσικό τρόπο.

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mariophys (Μάριος)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη mariophys
Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 297 μηνύματα.

O mariophys έγραψε στις 23:13, 20-08-11:

Αγαπητή μου,

Κατ αρχήν σκέψου ότι η πλαστική επέμβαση είναι μια τρομερά παρεμβατική διαδικασία, που κατά την ταπεινή μου γνώμη αν και δεν είμαι ειδικός δεν θα πρέπει να γίνεται αν δεν συντρέχει σοβαρότατος λόγος. Δεν είναι μόνο ο κίνδυνος που λαμβάνεις απο τις τυχόν -αισθητικές- επιπλοκές που μπορεί να έχει μια τέτοιου είδους επέμβαση, είναι και το γεγονός οτι υποβάλλεις τον εαυτό σου τσάμπα σε ολική αναισθησία, μια διαδικασία διόλου υγειηνή για τον οργανισμό. Το να κάνεις προσθετική στους γλουτούς είναι πραγματικά εξειδικευμένη υπόθεση. Προσωπικά είσαι η πρώτη περίπτωση κοπέλας που έχω ακούσει να θέλει να κάνει. Δεν ήξερα καν οτι γίνονται τέτοιες επεμβάσεις στην Ελλάδα για να είμαι ειλικρινής.

Γιατί δεν σκέπτεσαι την ιδέα την γυμναστικής; Αποτελεί για μένα την καλύτερη λύση. Θα μου πεις θέλει χρόνο και σαφώς συμφωνώ μαζί σου σε αυτό. Αλλά αναλογίσου οτι η αλλαγή που θα επιφέρει θα είναι μόνιμη ακόμη και αν σταματήσεις τη γυμναστική ( η τουλάχιστον τη συστηματική γυμναστική ) αργότερα. Το μεγαλύτερο πλεονέκτημα βέβαι για μένα είναι η ευχαρίστηση που θα σου προσφέρει. Όπως ίσως ξέρεις μέσω της άσκησης ο οργανισμός εκκρίνει ορμόνες που βοηθούν στο να έχει κανείς καλή διάθεση. Σκέψου το και σαν μια διέξοδο απο την καθημερινότητά σου. Γράψου ας πούμε σε μια λέσχη μοντέρνου χορού. Θα σπας πλάκα, θα γνωρίσεις κόσμο και χωρίς να το καταλάβεις θα έχεις και το επιθυμητό αποτέλεσμα. Και που ξέρεις, μπορεί να κάνεις και καμια καλή γνωριμία...

Παράθεση

HappyDays

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη HappyDays
H HappyDays αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 37 μηνύματα.

H HappyDays έγραψε στις 12:13, 22-08-11:

Υπέρχουν διάφορες τεχνικές, απ' όσο ξέρω.
Μπορεί να γίνει με εμφύτευση λίπους (του δικού σου λίπους, που βγάζεις από άλλο σημείο, που περισσεύει, πχ από τα ψωμάκια). Δες εδώ: http://www.λιποαναρροφηση.gr/αυξητικηγλουτων.aspx για περισσότερες λεπτομέρειες.
Μπορεί να γίνει με λιποαναρρόφηση στο σημείο που ενώνεται ο γλουτός με το μηρό, έτσι ώστε να δημιουργηθεί μια καμπυλότητα στο τελείωμα και μια αίσθηση στο μάτι ότι προεξέχει ο πωπός.
Μπορεί να γίνει με εμφυτεύματα σιλικόνης.
Όλα αυτά είναι ανάλογα το πρόβλημα. Πρέπει να το συζητήσεις με τον πλαστικό χειρουργό, να σου πει τα υπέρ και τα κατά κάθε μεθόδου και μετά να το ξανασκεφτείς και να αποφασίσεις.

Και άσε όσους σου λένε ότι είσαι πολύ μικρή ή κάτι βλακείες του τύπου "αγάπα το κορμί σου όπως είναι" και κάτι τέτοια ανόητα. Αν είναι να κάνεις κάτι τέτοιο, πότε θα το κάνεις; Όταν θα πατσουλιάσεις και δεν θα θες κανένας να βλέπει τα οπίσθιά σου; Τώρα είναι ο καιρός για να δείξεις το κορμί σου και να το ευχαριστηθείς. Όσοι τα λένε μάλλον είναι "όσα δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια".

-3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

xristina-92

Νεοφερμένος

H xristina-92 έγραψε στις 18:32, 22-08-11:

Αρχική Δημοσίευση από HappyDays
Μπορεί να γίνει με εμφύτευση λίπους (του δικού σου λίπους, που βγάζεις από άλλο σημείο, που περισσεύει, πχ από τα ψωμάκια). Δες εδώ: http://www.λιποαναρροφηση.gr/αυξητικηγλουτων.aspx για περισσότερες λεπτομέρειες.
Μπορεί να γίνει με λιποαναρρόφηση στο σημείο που ενώνεται ο γλουτός με το μηρό, έτσι ώστε να δημιουργηθεί μια καμπυλότητα στο τελείωμα και μια αίσθηση στο μάτι ότι προεξέχει ο πωπός.
Όλα αυτά είναι ανάλογα το πρόβλημα. Πρέπει να το συζητήσεις με τον πλαστικό χειρουργό, να σου πει τα υπέρ και τα κατά κάθε μεθόδου και μετά να το ξανασκεφτείς και να αποφασίσεις.

Και άσε όσους σου λένε ότι είσαι πολύ μικρή ή κάτι βλακείες του τύπου "αγάπα το κορμί σου όπως είναι" και κάτι τέτοια ανόητα. Αν είναι να κάνεις κάτι τέτοιο, πότε θα το κάνεις; Όταν θα πατσουλιάσεις και δεν θα θες κανένας να βλέπει τα οπίσθιά σου; Τώρα είναι ο καιρός για να δείξεις το κορμί σου και να το ευχαριστηθείς. Όσοι τα λένε μάλλον είναι "όσα δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια".
ε μα πες τα βρε κοπελια!και εγω αυτην ακριβως την αποψη εχω......στα γεραματα το τελευτεο που θα με νοιαζει θα ειναι αν εχω σεξυ ποπο....και αφου το θελω που το θελω...οσος ποιο νωρις τοσο περισσοτερο θα το χαρω

ευχαριστω για τις απαντησεις....ολες σεβαστες

Παράθεση

mariophys (Μάριος)

Δραστήριο Μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 297 μηνύματα.

O mariophys έγραψε στις 18:48, 22-08-11:

Ενώ ας πούμε εσύ της λες την καλύτερη λύση;

Αρχική Δημοσίευση από από τον παραπάνω σύνδεσμο
Το μειονέκτημα της μεθόδου είναι ότι συνήθως χρειάζονται πάνω από μία φορές για να επιτύχει κανείς το επιθυμητό αποτέλεσμα.
Γιατί σαφώς ο κίνδυνος πιθανών επιπλοκών σε μια τέτοια εγχείρηση ρουτίνας είναι αγνοήσιμος εαν τον αντιπαραβάλλουμε με το τρομερό πλεονέκτημα του να φουσκώσεις τους γλουτούς σου 1-2 εκατοστά. Είναι άλλωστε γνωστό απο καταβολάς κόσμου οτι αυτή είναι η μοναδική οδός για να αποκτήσεις καλύτερο σώμα...

Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

O fockos έγραψε στις 19:26, 22-08-11:

ε μα πες τα βρε κοπελια!και εγω αυτην ακριβως την αποψη εχω......στα γεραματα το τελευτεο που θα με νοιαζει θα ειναι αν εχω σεξυ ποπο....και αφου το θελω που το θελω...οσος ποιο νωρις τοσο περισσοτερο θα το χαρω

ευχαριστω για τις απαντησεις....ολες σεβαστες
Δε φοβάσαι τα νυστέρια και τις ναρκώσεις;

Παράθεση

HappyDays

Νεοφερμένος

H HappyDays αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 37 μηνύματα.

H HappyDays έγραψε στις 13:27, 23-08-11:

Αρχική Δημοσίευση από mariophys
Το μειονέκτημα της μεθόδου είναι ότι συνήθως χρειάζονται πάνω από μία φορές για να επιτύχει κανείς το επιθυμητό αποτέλεσμα.

Γιατί σαφώς ο κίνδυνος πιθανών επιπλοκών σε μια τέτοια εγχείρηση ρουτίνας είναι αγνοήσιμος εαν τον αντιπαραβάλλουμε με το τρομερό πλεονέκτημα του να φουσκώσεις τους γλουτούς σου 1-2 εκατοστά. Είναι άλλωστε γνωστό απο καταβολάς κόσμου οτι αυτή είναι η μοναδική οδός για να αποκτήσεις καλύτερο σώμα...
Προφανώς αναφέρεσαι στην Αυξητική Γλουτών με Εμφύτευση Λίπους.
Θα σε πληροφορήσω ότι:
Μπορεί να χρειαστεί να γίνει περισσότερες από μια φορές, επειδή ο οργανισμός τείνει να απορροφά κάποιο ποσοστό του λίπους του. Έτσι μπορεί να χρειαστεί να ξανακάνεις, για να συμπληρώσεις αυτό που απορροφήθηκε και δεν σταθεροποιήθηκε με την πρώτη φορά στο σημείο που έγινε.
Η εμφύτευση γίνεται με ένεση, και όχι με νυστέρι και αναισθησία, άρα οι πιθανότητες επιπλοκών είναι ελάχιστες. Αντίδραση στο λίπος δεν κάνει ο οργανισμός, γιατί χρησιμοποιείται λίπος του ίδιου ατόμου, που αφαιρείται από κάπου αλλού που περισσεύει.
Η ημιμάθεια είναι είναι χειρότερη από την αμάθεια και η ημιπληροφόσηση είναι παραπληροφόρηση: Αφού αναφέρεις το μειονέκτημα, να αναφέρεις και την υπόλοιπη πληροφορία που αναφέρεται στο site: http://www.λιποαναρροφηση.gr/αυξητικηγλουτων.aspx , δηλαδή αναφέρεται ένα μειονέκτημα και έξι πλεονεκτήματα. Γιατί δεν αναφέρεις για παράδειγμα ότι μπορείς να κάνεις 2 επεμβάσεις σε μία, δηλαδή και λιποαναρρόφηση, για να αφαιρέσεις λίπος από κάπου που "περισσεύει" και εμφύτευση λίπους για να προσθέσεις από κάπου που σου "λείπει".

Τέλος, εγώ δεν διεκδικώ την "αυθεντία", αλλά λέω τη γνώμη μου. Το σίγουρο είναι ότι δεν έχω κόμπλεξ και παρωπίδες.

Εσύ δεν φοβάσαι να οδηγείς το αυτοκίνητό σου;
Είναι περισσότερες οι πιθανότητες να πάθεις κάτι σοβαρό οδηγώντας το αυτοκίνητό σου, παρά από την αναισθησία της λιποαναρρόφησης. Απλά το αυτοκίνητό σου το οδηγείς κάθε μέρα και έχεις συνηθίσει τον κίνδυνο, ενώ τη λιποαναρρόφηση την κάνεις μόνο μία φορά και έχεις άγνοια επί του θέματος. Διαλέγεις όμως έναν καλό κι έμπειρο πλαστικό χειρουργό και μια σωστή κλινική για να κάνεις λιποαναρρόφηση, έτσι όπως θα διάλεγες έναν καλό κι έμπειρο οδηγό κι ένα σωστό αυτοκίνητο για να πας Αθήνα-Θεσσαλονίκη. Δεν θα πήγαινες ποτέ Αθήνα-Θεσσαλονίκη με οδηγό έναν που έχει πάρει δίπλωμα πριν λίγους μήνες και οδηγεί ένα σαραβαλάκι.
Όσο για τα νυστέρια, αφού θα είσαι κοιμησμένος, δεν θα τα δεις και δεν θα φοβηθείς,

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Myrtle : 23-08-11 στις 14:13. Αιτία: merge
Παράθεση

mariophys (Μάριος)

Δραστήριο Μέλος

O mariophys έγραψε στις 20:45, 24-08-11:

Προφανώς αναφέρεσαι στην Αυξητική Γλουτών με Εμφύτευση Λίπους.
Θα σε πληροφορήσω ότι:
Μπορεί να χρειαστεί να γίνει περισσότερες από μια φορές, επειδή ο οργανισμός τείνει να απορροφά κάποιο ποσοστό του λίπους του. Έτσι μπορεί να χρειαστεί να ξανακάνεις, για να συμπληρώσεις αυτό που απορροφήθηκε και δεν σταθεροποιήθηκε με την πρώτη φορά στο σημείο που έγινε.
Η εμφύτευση γίνεται με ένεση, και όχι με νυστέρι και αναισθησία, άρα οι πιθανότητες επιπλοκών είναι ελάχιστες. Αντίδραση στο λίπος δεν κάνει ο οργανισμός, γιατί χρησιμοποιείται λίπος του ίδιου ατόμου, που αφαιρείται από κάπου αλλού που περισσεύει.
Η ημιμάθεια είναι είναι χειρότερη από την αμάθεια και η ημιπληροφόσηση είναι παραπληροφόρηση: Αφού αναφέρεις το μειονέκτημα, να αναφέρεις και την υπόλοιπη πληροφορία που αναφέρεται στο site: http://www.λιποαναρροφηση.gr/αυξητικηγλουτων.aspx , δηλαδή αναφέρεται ένα μειονέκτημα και έξι πλεονεκτήματα. Γιατί δεν αναφέρεις για παράδειγμα ότι μπορείς να κάνεις 2 επεμβάσεις σε μία, δηλαδή και λιποαναρρόφηση, για να αφαιρέσεις λίπος από κάπου που "περισσεύει" και εμφύτευση λίπους για να προσθέσεις από κάπου που σου "λείπει".

Τέλος, εγώ δεν διεκδικώ την "αυθεντία", αλλά λέω τη γνώμη μου. Το σίγουρο είναι ότι δεν έχω κόμπλεξ και παρωπίδες.

Εσύ δεν φοβάσαι να οδηγείς το αυτοκίνητό σου;
Είναι περισσότερες οι πιθανότητες να πάθεις κάτι σοβαρό οδηγώντας το αυτοκίνητό σου, παρά από την αναισθησία της λιποαναρρόφησης. Απλά το αυτοκίνητό σου το οδηγείς κάθε μέρα και έχεις συνηθίσει τον κίνδυνο, ενώ τη λιποαναρρόφηση την κάνεις μόνο μία φορά και έχεις άγνοια επί του θέματος. Διαλέγεις όμως έναν καλό κι έμπειρο πλαστικό χειρουργό και μια σωστή κλινική για να κάνεις λιποαναρρόφηση, έτσι όπως θα διάλεγες έναν καλό κι έμπειρο οδηγό κι ένα σωστό αυτοκίνητο για να πας Αθήνα-Θεσσαλονίκη. Δεν θα πήγαινες ποτέ Αθήνα-Θεσσαλονίκη με οδηγό έναν που έχει πάρει δίπλωμα πριν λίγους μήνες και οδηγεί ένα σαραβαλάκι.
Όσο για τα νυστέρια, αφού θα είσαι κοιμησμένος, δεν θα τα δεις και δεν θα φοβηθείς,
Δύο εγχειρήσεις σε μία. Σα να λέμε δηλαδή αφρός ξυρίσματος και after shave μαζί...
Να σου πώ εγώ μια εντελώς ανέξοδη μέθοδο με άπειρα πλεονεκτήματα και κανένα μειονέκτημα; Βγες απο το σπίτι σου και περπάτα πέντε τετράγωνα ή στο πάρκο της περιοχής σου μέρα παρά μέρα. Δεν ξέρω αν θεωρείς τον εαυτό σου προοδευτική και απελευθερωμένη πάντως κατά την προσωπική μου άποψη οι συμβουλές σου είναι εγκληματικές. Ουσιαστικά μας λες οτι εντάξει δεν έχει σημασία τι υπερβάσεις θα κάνεις, πόσο κακή ζωή θα κάνεις αν τρως σκατά ( που κατ επέκτασιν θα σου δώσουν παραπανίσια κιλά ) ή αν έχεις κάνει κατάληψη στον καναπέ του σπιτιού σου, τίποτα απο αυτά δεν έχει σημασία γιατί όταν το θελήσεις θα έρθει ο γιατρός που με το μαγικό του νυστέρι θα σε κάνει το αντικείμενο του πόθου κάθε άντρα.

Παράθεση

IL PENSIERO

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη IL PENSIERO
H IL PENSIERO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 477 μηνύματα.

H IL PENSIERO έγραψε στις 21:19, 24-08-11:

Δύο εγχειρήσεις σε μία. Σα να λέμε δηλαδή αφρός ξυρίσματος και after shave μαζί...
Να σου πώ εγώ μια εντελώς ανέξοδη μέθοδο με άπειρα πλεονεκτήματα και κανένα μειονέκτημα; Βγες απο το σπίτι σου και περπάτα πέντε τετράγωνα ή στο πάρκο της περιοχής σου μέρα παρά μέρα. Δεν ξέρω αν θεωρείς τον εαυτό σου προοδευτική και απελευθερωμένη πάντως κατά την προσωπική μου άποψη οι συμβουλές σου είναι εγκληματικές.
Εντάξει εγώ τρόμαξα αρκετά....

απο την άλλη σκέφτομαι, απο πίτα που δεν τρώω....κλπ.

Κορίτσια ωραία, ήξερα για πλαστικά ζυγωματικά, πλαστικά νύχια, πλαστικά μαλλιά, πλαστικά βυζιά, πλαστικά χείλια, τώρα έμαθα και για πλαστικούς κ*λους.

Παράθεση

HappyDays

Νεοφερμένος

H HappyDays έγραψε στις 14:59, 26-08-11:

Να σου πώ εγώ μια εντελώς ανέξοδη μέθοδο με άπειρα πλεονεκτήματα και κανένα μειονέκτημα; Βγες απο το σπίτι σου και περπάτα πέντε τετράγωνα ή στο πάρκο της περιοχής σου μέρα παρά μέρα. Δεν ξέρω αν θεωρείς τον εαυτό σου προοδευτική και απελευθερωμένη πάντως κατά την προσωπική μου άποψη οι συμβουλές σου είναι εγκληματικές. Ουσιαστικά μας λες οτι εντάξει δεν έχει σημασία τι υπερβάσεις θα κάνεις, πόσο κακή ζωή θα κάνεις αν τρως σκατά ( που κατ επέκτασιν θα σου δώσουν παραπανίσια κιλά ) ή αν έχεις κάνει κατάληψη στον καναπέ του σπιτιού σου, τίποτα απο αυτά δεν έχει σημασία γιατί όταν το θελήσεις θα έρθει ο γιατρός που με το μαγικό του νυστέρι θα σε κάνει το αντικείμενο του πόθου κάθε άντρα.
[/spoiler]
Πρώτ' απ' όλα θα έπρεπε να διαβάζεις καλά τα γραφόμενα. Έγραψα ότι η αυξητική γλουτών με εμφύτευση λίπος γίνεται με ένεση, άρα δεν θεωρείται εγχείρηση.
Δεύτερον, είσαι απαράδεκτος που θεωρείς ότι όταν λέει κάποιος τη γνώμη του πάνω σε επιστημονικές μεθόδους, που έχουν αντέξει στο πέρασμα του χρόνου, έχει εγκληματική συμπεριφορά.
Τρίτον, δεν ξέρεις τι ζωή κάνω και αν κάθομαι σε καναπέ, κλπ, για να με κρίνεις και να κάνεις αυτή την παράθεση απόψεων, μια προσωπική κόντρα και γι' αυτό μπορώ να σε χαρακτηρίσω εμπαθή και συμπλεγματικό.
Τέταρτον, από πλαστική ξέρεις όσα ξέρουν τα ψάρια για το Έβερεστ. Γι' αυτό και δεν θα ξανασχολιάσω τις σαχλαμάρες που λες, όπως πχ να τρως σκατά και μετά θα σε διορθώσει ο πλαστικός με το μαγικό νυστέρι. Έχω ακούσει μπαρούφες, αλλά οι δικιές σου έχουν πολύ πλάκα τελικά, μαζί με πολύ θλίψη, γιατί δείχνουν πόσο αδαής, άσχετος και ανενημέρωτος είναι ο κόσμος, που θέλει και να σχολιάζει επεμβάσεις πλαστικής.
[...]

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Isiliel : 09-09-11 στις 17:15. Αιτία: Προσαρμογή στους όρους χρήσης
Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

O fockos έγραψε στις 15:05, 26-08-11:

Τελικά, απ' όσα λες δείχνεις πολύ χαζούλης, βρε! Πες κι άλλα για να γελάσουμε!
Έτσι είναι τα σχολιάζουν πρώτα αλλά όποτε τα βλέπουν στην παραλία τους αρέσει.

Παράθεση

HappyDays

Νεοφερμένος

H HappyDays έγραψε στις 15:09, 26-08-11:

Έτσι είναι τα σχολιάζουν πρώτα αλλά όποτε τα βλέπουν στην παραλία τους αρέσει.
Όχι μόνο τους αρέσει, αλλά τα πληρώνουν κιόλας.
Και πληρώνουν με πλαστικό χρήμα, αυτές που έχουν κάνει πλαστικές. Δεν είναι ειρωνικό; Και οικολογικό συνάμα. Ανακύκλωση πλαστικού.

-2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mariophys (Μάριος)

Δραστήριο Μέλος

O mariophys έγραψε στις 20:23, 26-08-11:

Πρώτ' απ' όλα θα έπρεπε να διαβάζεις καλά τα γραφόμενα. Έγραψα ότι η αυξητική γλουτών με εμφύτευση λίπος γίνεται με ένεση, άρα δεν θεωρείται εγχείρηση.
Δεύτερον, είσαι απαράδεκτος που θεωρείς ότι όταν λέει κάποιος τη γνώμη του πάνω σε επιστημονικές μεθόδους, που έχουν αντέξει στο πέρασμα του χρόνου, έχει εγκληματική συμπεριφορά.
Τρίτον, δεν ξέρεις τι ζωή κάνω και αν κάθομαι σε καναπέ, κλπ, για να με κρίνεις και να κάνεις αυτή την παράθεση απόψεων, μια προσωπική κόντρα και γι' αυτό μπορώ να σε χαρακτηρίσω εμπαθή και συμπλεγματικό.
Τέταρτον, από πλαστική ξέρεις όσα ξέρουν τα ψάρια για το Έβερεστ. Γι' αυτό και δεν θα ξανασχολιάσω τις σαχλαμάρες που λες, όπως πχ να τρως σκατά και μετά θα σε διορθώσει ο πλαστικός με το μαγικό νυστέρι. Έχω ακούσει μπαρούφες, αλλά οι δικιές σου έχουν πολύ πλάκα τελικά, μαζί με πολύ θλίψη, γιατί δείχνουν πόσο αδαής, άσχετος και ανενημέρωτος είναι ο κόσμος, που θέλει και να σχολιάζει επεμβάσεις πλαστικής.
Τελικά, απ' όσα λες δείχνεις πολύ χαζούλης, βρε! Πες κι άλλα για να γελάσουμε!
Χειρουργική είναι ο κλάδος της Ιατρικής που ασχολείται με εγχειρήσεις σε όργανα του σώματος του ανθρώπου. H άμεση επέμβαση του ιατρού στο ανθρώπινο σώμα γίνεται με τη βοήθεια ειδικών εργαλείων (ψαλίδια, νυστέρια, τσιμπίδες κ.ά.).
Εδώ καταλογίζουμε και τις σύριγγες. Συνεπώς με την αυστηρή γλωσσική χρήση του όρου η έννοια της στοχευμένης παρεμβασης
έστω και με ένεση λογίζεται ως επέμβαση και κατά συνέπεια ως εγχείρηση.

Μα αγαπητή μου δεν κατακρίνω τη γνώμη σου παρά το ύφος σου και την ελαφρότητα με την οποία παροτρύνεις κάποιον στο χειρούργο.

Τρίτον, πάλι γλωσσολογικά, συνηθίζω να χρησιμοποιώ τη γενική ενικού για να απευθυνθώ στον αναγνώστη μου πολλές φορές και όχι στοχευμένα στον εκάστοτε συνομιλητή. Κάνει το λόγο πιο άμεσο .
Αλίμονο, οι γνώσεις μου στη Γεωγραφία δεν είναι εκτεταμμένες, πάντως από ενδιαφέρον φρόντησα να ερευνήσω ορισμένα πράγματα για το Έβερεστ.
Τέλος, αν και δεν είμαι λεπτός άνθρωπος όπως πολύ εύστοχα παρατήρησες μέχρι στιγμής σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια αλλά θα μου επιτρέψεις, ως γνήσιος μισάνθρωπος ,να μην σου ανταποδώσω.

Παράθεση

HappyDays

Νεοφερμένος

H HappyDays έγραψε στις 16:17, 06-09-11:

Εδώ καταλογίζουμε και τις σύριγγες. Συνεπώς με την αυστηρή γλωσσική χρήση του όρου η έννοια της στοχευμένης παρεμβασης έστω και με ένεση λογίζεται ως επέμβαση και κατά συνέπεια ως εγχείρηση.
...
Αλίμονο, οι γνώσεις μου στη Γεωγραφία δεν είναι εκτεταμμένες, πάντως από ενδιαφέρον φρόντησα να ερευνήσω ορισμένα πράγματα για το Έβερεστ.
...
Για να δικαιολογήσεις τ' αδικαιολόγητα, έκανες ένα μεγάλο λογικό άλμα...στο κενό.
Καλύτερα (και πιο τίμιο) θα ήταν να έλεγες ότι έκανες λάθος. Και τα λάθη ανθρώπινα είναι. Όμως εσύ παραδέχεσαι ότι είσαι "ψάρι", αφού λες ότι όντως δεν ήξερες για το Έβερεστ και μετά το post μου φρόντισες να μάθεις. Χαίρομαι που τουλάχιστον κάτι έμαθες, εξαιτίας του σχολίου μου. Έστω κι αν αυτό αφορά το Έβερεστ και όχι τη λιποαναρρόφηση και την αυξητική γλουτών, την οποία σχολιάζεις χωρίς να έχεις ιδέα.
Υ.Γ. Όταν άνοιξες την εγκυκλοπαίδεια για να δεις το Έβερεστ, φαντάζομαι να έπεσες στο λίμα για το βουνό και όχι για τα σαντουιτσάδικα, έτσι; Αν και νομίζω ότι αυτά τα ξέρεις και οι γνώσεις σου εκεί περιορίζονται, και όχι στα ιατρικά θέματα, αφού συνεχίζεις να λες αρλούμπες.
Τουλάχιστον αυτή τη φορά, μας έκανες και γελάσαμε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη HappyDays : 06-09-11 στις 16:20. Αιτία: συμπλήρωση λέξεων
Παράθεση

HappyDays

Νεοφερμένος

H HappyDays έγραψε στις 15:29, 01-07-13:

Εσύ δεν φοβάσαι να οδηγείς αυτοκίνητο? Περισσότερες πιθανότητες έχει κάποιος να πάθει κάτι, ακόμα και να πεθάνει, οδηγώντας αυτοκίνητο, παρά από επεμβάσεις πλαστικής σε οργανωμένο χώρο.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 1 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.
  • (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους