Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,083 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,797 μηνύματα σε 74,634 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Facebook: υπέρ ή κατά;

Johnnaousa

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Johnnaousa
Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 14,019 μηνύματα.

O Johnnaousa τα λαθη επαναλαμβανονται έγραψε στις 17:54, 01-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από Imadlak
Το facebook ειναι μια νεα μοδα και ολοι την ακολουθουν πιστα γιατι φοβουνται μην διαφοροποιηθουν!!
Δεν νομιζω οτι προσφερει κατι το ιδιαιτερο,παρα εθιζει τα ατομα...Πλεον ολοι ειναι κολλημενοι στο facebook και δεν ξεκολλαν απο την οθονη του υπολογιστη...!!!Καταντια!!!
και δυστυχως για τις μικροτερες απο εμας ηλικιες(ελπιζω να μην συμβαινει και σε μεγαλυτερους) αυτος ο ψευτικος κοσμος εχει αντικαταστησει τον πραγματικο

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Imadlak (Άννα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Imadlak
H Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Παραγωγός και μας γράφει απο Ουγγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,928 μηνύματα.

H Imadlak έγραψε στις 19:42, 01-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από Johnnaousa
και δυστυχως για τις μικροτερες απο εμας ηλικιες(ελπιζω να μην συμβαινει και σε μεγαλυτερους) αυτος ο ψευτικος κοσμος εχει αντικαταστησει τον πραγματικο
Ακριβως!!
Για παραδειγμα,καθονται και μετρανε ποσους φιλους εχουν λες και οποιος εχει τους περισσοτερους θα παρει βραβειο...
Η καθονται και ποζαρουν μπροστα στον καθρεπτη(του μπανιου παντα ομως )περιμενοντας ο αλλος να τους πει ποσο κουκλος εχει βγει.
..

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Pure_Seduction

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Pure_Seduction
H Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται 3D designer . Έχει γράψει 2,025 μηνύματα.

H Pure_Seduction ΠΑΝΤΟΥ ΜΑΖΙ! έγραψε στις 19:54, 01-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από Imadlak
Ακριβως!!
Για παραδειγμα,καθονται και μετρανε ποσους φιλους εχουν λες και οποιος εχει τους περισσοτερους θα παρει βραβειο...
Η καθονται και ποζαρουν μπροστα στον καθρεπτη(του μπανιου παντα ομως )περιμενοντας ο αλλος να τους πει ποσο κουκλος εχει βγει.
..
αληθεια ακομα γινεται αυτο;

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

wolfe4ever

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη wolfe4ever
H wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,756 μηνύματα.

H wolfe4ever έγραψε στις 20:26, 01-09-11:

Για το βραβείο δεν ξέρω, για το δεύτερο, όμως, είμαι σίγουρη.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

KnightRider

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη KnightRider
Ο KnightRider αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 959 μηνύματα.

O KnightRider Τι, εδώ πρέπει να γράψω..?? έγραψε στις 20:36, 01-09-11:

Το μόνο καλό που έχει το Facebook για μένα είναι ότι μπορείς να συνομιλείς με τον άλλον δωρεάν.. Όταν για παράδειγμα δεν έχεις κάρτα για να πάρεις τηλέφωνο ή να στείλεις μήνυμα, γράφεις στον τοίχο του άλλου "Τι ώρα θα μπεις;", σου απαντάει, και λέτε ό,τι θέλετε να πείτε.. Και εγώ μόνο όταν μου τελειώσει η κάρτα το χρησιμοποιώ.. Τι άλλο να κάνεις;; Να περνάς την ώρα σου φυτεύοντας, κάνοντας like και σχολιάζοντας καταστάσεις όπως "Τελείωσε και αυτό το καλοκαίρι";; Συγγνώμη, αλλά έχω και ζωή...

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Natassa.SP

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Natassa.SP
H Natassa.SP αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 191 μηνύματα.

H Natassa.SP likethelife2.blogspot.gr/ My Blog έγραψε στις 20:41, 01-09-11:

λοιπόν λοιπόν.. παλιά είχα κάνει ένα χαζό-προφίλ εκεί χωρίς φώτο χωρίς τίποτα δεν έμπαινα πολύ (οχι οχι δεν παω να χρυσώσω το χάπι) σαφώς και έκανα μεγάλη βλακεία που έκανα λογαριασμό και φυσικά μόλις το κατάλαβα (πάλι καλά δεν μου πήρε χρόνια) το έσβησα και δεν θέλω να το ξαναδώ ούτε για πλάκα... 1) οταν το έσβησα ο γλυκός μου κύριος facebook μάλλον δεν κατάλαβε οτι δεν το θέλω το fb και ο καλός μου χρησιμοποιούσε τον λογαριασμό μου και πολύ διακριτικός μου μιλούσαν οι φίλοι μου και δεν τους μιλούσε!! 2) αν έχεις σχέση εξ αποστάσεως και fb κλάφτα Χαράλαμπε! 3) πολλά πολλά πολλά λυγούρια βρε παιδί μου μα καλά στη πόλη τους δεν έχουν bar, cafe κάτι τέλος πάντων να κάνουν φλερτ! και 4) και καλύτερο!!!!!! ταραραρααααμ... αν ανέβαζες κάτι που δεν τους άρεσε πχ για τους πολιτικούς (και δεν εννοώ "μαζί τα φάγαμε", "Πάγκαλε χοντρέ") αλλά κείμενα με πραγματικά γεγονότα που δεν τα λένε στη τηλεόραση και που πληρώνουν οι δημοκρατικοί πολιτικοί για να μην βγουν στη φόρα! όταν λοιπόν ανέβαζες κάτι τέτοιο εντελώς δημοκρατικά (και εντελώς τυχαία) κολλούσε το fb, κ όταν ξεκολλούσε δεν υπήρχε το κείμενο που ανέβασες, δεν υπήρχαν τα like, comments κτλ κτλ...
Και ναι, είμαι κατά οχι απλά κατά, καρά-κατά!!

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Vassia! (Βίκυ)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Vassia!
H Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 360 μηνύματα.

H Vassia! έγραψε στις 13:36, 18-09-11:

Εγώ πιο παλιά είχα προφίλ στο facebook.Αλλά το έσβησα γιατί δεν νομίζω ότι προσφέρει πολλά πράγματα.Πλέον όλα τα παιδιά του γυμνασίου και του λυκείου έχουν (μην πω και τα παιδιά του δημοτικού), το μόνο που κάνουν είναι να κάθονται μπροστά σε μια οθόνη και τίποτα άλλο.Το facebook είναι μια τεράστια ανοησία.Ωστόσο αν σκεφτούμε ότι οι περισσότεροι χρήστες γράφουν με Greeklish.

Αφήστε που κάπου διάβασα ότι το facebook το παρακολουθούν από την interpol ....

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Vassia! : 18-09-11 στις 13:38. Αιτία: Λάθος λέξη
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

IL PENSIERO

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη IL PENSIERO
H IL PENSIERO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 477 μηνύματα.

H IL PENSIERO έγραψε στις 13:49, 18-09-11:

Εγώ έχω ψεύτικο προφίλ στο fb , για την ακρίβεια 2 -3 (τα είχα φτιάξει για κάτι που ήθελα να ανταλλάξω), αυτοί που με ξέρουν πάαααααααρα πολύ καλά, ξέρουν τα ψεύτικα προφίλ και μου έχουν κατσικωθεί....Το βαριέμαι απίστευτα. Όσο για την παρακολούθηση, τώρα μάλιστα.... τι θα βρουν;;....τις πόζες μπροστά στον καθρέφτη που γράφτηκε και άνωθεν. Θα πρέπει να είναι πολύ ηλίθιος, όποιος αναρτεί πολύ προσωπικά θέματα ή φωτό εκεί.

Σημ: υπάρχει και το msn, αυτό πραγματικά το έχω τρελάνει, αλλά αφορά δικούς μου, (πολύ δικούς μου ανθρώπους) που είναι πολύ μακριά και θέλω να τους βλέπω από κάμερα και να μιλάμε.

Παράθεση

kaleidoscope

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη kaleidoscope
H kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,727 μηνύματα.

H kaleidoscope Your attitude determines your altitude έγραψε στις 17:08, 24-09-11:

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

moxa15

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη moxa15
Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 2,493 μηνύματα.

O moxa15 oooleee έγραψε στις 22:23, 24-09-11:

πολυ ωραια εικονα και λεει πολλα,αντε θα βαλω και εγω την πιο γνωστη

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

renia_1995 (Uranya)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη renia_1995
H Uranya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 723 μηνύματα.

H renia_1995 Booorn booorn boorn boorn to be alive έγραψε στις 13:05, 25-09-11:

Κατα του facebook ως μεσο για να γνωρισεις κοσμο για οποιονδηποτε λογο. Υπερ για να κανεις την πλακα σου με την παρεα σου και να κανεις αλλα τετοια ανουσια πραγματα για να περασεις την ωρα σου.

Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Boom
Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,202 μηνύματα.

O Boom έγραψε στις 17:45, 25-09-11:

Χτες έβλεπα ειδήσεις και σε κάποια φάση είπε για το fb.
Έλεγε ότι το fb συναγωνίζεται το twitter και το google+ και έκανε αναφορά στις νέες δυνατότητες που έχει.

Εντάξει, θεωρώ βλακεία να λες είμαι εδώ με αυτόν, μετά μη λέμε για φακέλωμα όταν μόνοι μας φακελωνόμαστε.
Και οι νέες δυνατότητες έτσι είναι..

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

νυχτολούλουδο

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη νυχτολούλουδο
Ο νυχτολούλουδο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ίσθμια (Κόρινθος). Έχει γράψει 425 μηνύματα.

O νυχτολούλουδο ευτυχως ανθρωποι υπαρχουν!!! έγραψε στις 19:05, 25-09-11:

κατά την διάρκεια του πρωινού μου καφέ,λέω τις καλημέρες μου στους φίλους μου μέσω fb.....με ένα τραγούδι.....με μια ατάκα.....με χιουμοράκι.....δεν βλέπω κάτι κακό.Άλλο αν κάποιοι εκθέτουν τον εαυτό τους.Όσο για το φάκελωμα....κ ανευ fb πάλι φακελωμένοι θα είμασταν.

Παράθεση

Lysippe

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Lysippe
H Lysippe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 953 μηνύματα.

H Lysippe έγραψε στις 19:58, 25-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από renia_1995
Κατα του facebook ως μεσο για να γνωρισεις κοσμο για οποιονδηποτε λογο. Υπερ για να κανεις την πλακα σου με την παρεα σου και να κανεις αλλα τετοια ανουσια πραγματα για να περασεις την ωρα σου.
Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί είστε τόσο απόλυτοι -κάποιοι- επ' αυτού. Δεν είναι όλοι serial killers κι ούτε έχουν σκοπό να μας βλάψουν. Δεν είπα να βάλεις σκοπό ζωής να κάνεις νέες γνωριμίες και ν' αρχίσεις να στέλνεις μηνύματα στο άσχετο, για να το επιτύχεις, αλλά να το αφήσεις στο φλου κι αν συμβεί συνέβη... μη κλείσεις τη πόρτα σου κατευθείαν. Δώσε μία ευκαιρία στον άλλον, άκουσέ τον και πού ξέρεις... μπορεί να είναι κάποιος που ταιριάζουν τα χνώτα σας και να εξελιχθεί σε μία αξιόλογη γνωριμία -είτε φιλική είτε ερωτική!

-Προσωπικά μέσω fb έχω γνωρίσει πολύ πολύ αξιόλογα άτομα, που υπό άλλες περιστάσεις δεν θα γνώριζα, και είμαι πολύ χαρούμενη γι' αυτό!!

Παράθεση

renia_1995 (Uranya)

Διάσημο Μέλος

H Uranya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 723 μηνύματα.

H renia_1995 Booorn booorn boorn boorn to be alive έγραψε στις 22:17, 26-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από Lysippe
Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί είστε τόσο απόλυτοι -κάποιοι- επ' αυτού. Δεν είναι όλοι serial killers κι ούτε έχουν σκοπό να μας βλάψουν. Δεν είπα να βάλεις σκοπό ζωής να κάνεις νέες γνωριμίες και ν' αρχίσεις να στέλνεις μηνύματα στο άσχετο, για να το επιτύχεις, αλλά να το αφήσεις στο φλου κι αν συμβεί συνέβη... μη κλείσεις τη πόρτα σου κατευθείαν. Δώσε μία ευκαιρία στον άλλον, άκουσέ τον και πού ξέρεις... μπορεί να είναι κάποιος που ταιριάζουν τα χνώτα σας και να εξελιχθεί σε μία αξιόλογη γνωριμία -είτε φιλική είτε ερωτική!

-Προσωπικά μέσω fb έχω γνωρίσει πολύ πολύ αξιόλογα άτομα, που υπό άλλες περιστάσεις δεν θα γνώριζα, και είμαι πολύ χαρούμενη γι' αυτό!!
Δεν ειμαι απολυτη σε καμια περιπτωση, αλλα δεν εχω το fb για αυτον τον λογο, αυτο θελω να πω. Με το αγορι μου,ειμαστε απο την ιδια περιοχη τοσα χρονια και αρχισαμε να μιλαμε στο facebook και σε λιγες μερες κλεινουμε μαζι 2 χρονια.. οποτε απ'οτι φαινεται δεν ειμαι καθολου απολυτη

Παράθεση

Πατρεύς (Πέτρος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Πατρεύς
Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,714 μηνύματα.

O Πατρεύς με φόβο και πάθος έγραψε στις 22:52, 26-09-11:

Σωστὸ εἶναι αὐτὸ ποὺ λέει ἡ εἰκόνα ἀλλὰ μὲ αὐτὴν τὴ λογικὴ αὐτὸ ἰσχύει καὶ γιὰ τὶς ὑπηρεσίες e-mail καὶ γιὰ τὰ fora καὶ γενικὰ γιὰ ὅσες ὑπηρεσίες ὑπάρχουν δωρεὰν στὸ διαδίκτυο...

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Vassia! (Βίκυ)

Δραστήριο Μέλος

H Vassia! έγραψε στις 09:34, 27-09-11:

To facebook έχει γίνει κάτι σαν τον "Μεγάλο αδερφό".Για αυτό μεγάλη προσοχή!

Παράθεση

fantasmenos (Διαταραγμένη Προσωπικότητα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη fantasmenos
H Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών , επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,293 μηνύματα.

H fantasmenos γεννημένος να λέει σοφά πράγματα έγραψε στις 10:09, 27-09-11:

Με το fb μπορείς:
α) να χαζεύεις γκόμενες που δεν έχουν πρόβλημα να δείχνουν φωτογραφίες τους σε κοινή θέα από τη παραλία/τουαλέτα/δωμάτιο/κλαμπ και στις οποίες είναι είτε ημίγυμνες είτε έτοιμες να ξεγυμνωθούν
β) να κατασκοπεύσεις τους φίλους-ες σου και να μάθεις αν τελικά χθες βγήκαν και δεν σου είπαν τίποτα επειδή είσαι ο μούχλας της υπόθεσης
γ) να νιώθεις κοινωνικό ον το οποίο υπάρχει επειδή είσαι και εσύ είσαι γραμμένος στο γκρουπ "ανοίγω το ψυγείο χωρίς να θέλω να πάρω τίποτα από μέσα"

Ι λοβ φέισμπουκ!

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

blackgirl (Take care of the one you love)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη blackgirl
H Take care of the one you love αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Μυτιλήνη (Λέσβος). Έχει γράψει 198 μηνύματα.

H blackgirl έγραψε στις 11:26, 27-09-11:

έχω facebook μόνο και μόνο επειδή ξέρω πάρα πολλά παιδιά που μένουν αλλού (Αθήνα για παράδειγμα) με τα οποία θέλουμε να κρατάμε επαφή αλλά τα κινητά είναι πανάκριβα....
κατά άλλα όμως νομίζω ότι το facebook και τα λοίπα σιτε καταστρέφουν τις ανθρώπινες σχέσεις....Μπορεί να λέει κάποιος ότι δεν είναι πορωμένος αλλά από τη στιγμή που το πρώτο πράγμα που θα κάνει μόλις ανοίξει το ιντερνετ είναι να δει τις ειδοποιήσεις του είναι τελειωμένη υπόθεση

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,593 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 12:18, 27-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από Πατρεύς
Σωστὸ εἶναι αὐτὸ ποὺ λέει ἡ εἰκόνα ἀλλὰ μὲ αὐτὴν τὴ λογικὴ αὐτὸ ἰσχύει καὶ γιὰ τὶς ὑπηρεσίες e-mail καὶ γιὰ τὰ fora καὶ γενικὰ γιὰ ὅσες ὑπηρεσίες ὑπάρχουν δωρεὰν στὸ διαδίκτυο...

ε-στεκι αντ γιου... υγ. θες να κερδίσεις δώρα από τη Νοκια και το Γερμανό;
d(Ο_ο)b

Παράθεση

parafernalia (Νίκος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη parafernalia
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,394 μηνύματα.

O parafernalia έγραψε στις 13:32, 27-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από Vassia!
To facebook έχει γίνει κάτι σαν τον "Μεγάλο αδερφό".Για αυτό μεγάλη προσοχή!
Το facebook δεν είναι Μεγάλος Αδερφός. Σε εθίζει στην ΙΔΕΑ του, όπως το ίδιο κάνει π.χ. και το ομώνυμο Big Brother Show. Καταντάς να λες, "έλα μωρέ σιγά, όλα παρακολουθούνται με όλους τους τρόπους, εδώ θα κολλήσουμε....καθαρός ουρανός αστραπές δεν φοβάται".

Αν ήθελες όμως να κάνεις μια εξέγερση τύπου Ακροτελεύτιου Άρθρου του Συντάγματος, εκεί να δεις πως θα σε μπουζουριάσουν στο λεπτό. Δεν θα το κάνεις όμως γιατί αν έρθει εκείνη η στιγμή θα σκεφτείς...

ιιιιι....κι έχω τις φωτό μου στο facebook!

Μια πρόσφατη ιστορία: Γνωρίζω μια τύπισσα σε ένα τσατ, με το καλημέρα, "έχεις φείσμπουκ;" - Και φέισμπουκ έχω της λέω, και msn, και yahoo, και skype, και digsby και ότι θέλει η ψυχή σου! Με το που γινόμαστε φίλοι μου στέλνει ένα link και μου ζητάει να της κάνω 'like'. Κλικάρω κι εγώ και την βλέπω σε γούτσου-γούτσου αγκαλίτσα φιλάκι με το αγόρι της. Καλά της λέω, βάζεις τέτοιες φωτό στο Internet; E, μου λέει θα τη βγάλω να βάλω άλλη. Ε, ναι της λέω κι εγώ, πρέπει....να φαίνεται και το αγόρι σου λίγο πιο αδύνατο!

Δεν μου ξαναμίλησε φυσικά...

Παράθεση

angel of war (Αγγέλα)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη angel of war
H Αγγέλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.

H angel of war ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ!!!ΟΤΑΝ ΕΡΘΟΥΝ ΠΕΙΤΕ ΤΟ ΜΟΥ έγραψε στις 13:40, 27-09-11:

λοιπον εγο 8εωρω οτι ειναι αχριαστο.για 2 λογους.1 γτ να μιλας σε καπιον που δεν τον ξερεις?2 αφου υπαρχει το msn!!!!!!!!!

Παράθεση

Πατρεύς (Πέτρος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Πατρεύς
Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,714 μηνύματα.

O Πατρεύς με φόβο και πάθος έγραψε στις 21:49, 28-09-11:

Τὸ ἔκλεισα τὸ fb... Τὸ βαρέθηκα πλέον...

Παράθεση

renia_1995 (Uranya)

Διάσημο Μέλος

H renia_1995 Booorn booorn boorn boorn to be alive έγραψε στις 22:06, 28-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από parafernalia
Το facebook δεν είναι Μεγάλος Αδερφός.
αυτο παλι με το ζητιανεμα των likes ποτε δεν θα το κατανοησω!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη kaleidoscope : 29-09-11 στις 17:11. Αιτία: προσθήκη spoiler στην παράθεση
Παράθεση

Johnnaousa

Επιφανές Μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 14,019 μηνύματα.

O Johnnaousa τα λαθη επαναλαμβανονται έγραψε στις 22:52, 28-09-11:

δυστυχως αυτα τα λαικ για πολλα ατομα εχουν γινει κατι παρα πολυ σημαντικο

Παράθεση

Vassia! (Βίκυ)

Δραστήριο Μέλος

H Vassia! έγραψε στις 15:18, 29-09-11:

Διαβάστε το άρθρο: http://xamaileonnews.blogspot.com/20...cebook_29.html

Παράθεση

D_G (Δημήτρης)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη D_G
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,756 μηνύματα.

O D_G έγραψε στις 15:30, 29-09-11:

Ούτε κι εγώ.
Και το χειρότερο, σου βάζουν έναν τίτλο και για να διαβάσεις το άρθρο πρέπει να το πατήσεις, αλλιώς δεν..
Δεν πατάω, δεν διαβάζω κι εγώ, ας το διαβάσω πρώτα κι αν μ' αρέσει πατάω like

Παράθεση

renia_1995 (Uranya)

Διάσημο Μέλος

H renia_1995 Booorn booorn boorn boorn to be alive έγραψε στις 15:55, 29-09-11:

δυστυχως αυτα τα λαικ για πολλα ατομα εχουν γινει κατι παρα πολυ σημαντικο
και δεν καταλαβαινω το νοημα.. γινεσαι καλυτερος ανθρωπος αν εχεις 342 likes απ'οτι αν εχεις 3?

Παράθεση

Χαρουλιτα

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Χαρουλιτα
H Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,726 μηνύματα.

H Χαρουλιτα έγραψε στις 17:56, 29-09-11:

Εγω παντως ειμαι κατα! Εκτος του οτι ειναι εθιστικο, "βγαινουν" ολα στην φορα...
Μπορεις να παθεις ζημια απο το face!

Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

O Boom έγραψε στις 18:00, 29-09-11:

Άραγε φταίει το facebook ή οι χρήστες του;

7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

moxa15

Επιφανές Μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 2,493 μηνύματα.

O moxa15 oooleee έγραψε στις 21:05, 29-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από theodora
Άραγε φταίει το facebook ή οι χρήστες του;
φυσικα και οι 2 αλλα σιγουρα θα καταλογιζα μεγαλυτερο βαρος στους 2ους αφου κυριως οι χρηστες εχουν την ευθύνη(δεχτηκαν τους ορους του fb κατα την εγγραφη τους)

Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

O Boom έγραψε στις 21:13, 29-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από alehunter
φυσικα και οι 2 αλλα σιγουρα θα καταλογιζα μεγαλυτερο βαρος στους 2ους αφου κυριως οι χρηστες εχουν την ευθύνη(δεχτηκαν τους ορους του fb κατα την εγγραφη τους)
Είναι σαν να μου λες ότι φταίει το μαχαίρι για τους φόνους που γίνονται.

Παράθεση

moxa15

Επιφανές Μέλος

O moxa15 oooleee έγραψε στις 21:16, 29-09-11:

Είναι σαν να μου λες ότι φταίει το μαχαίρι για τους φόνους που γίνονται.
noooooo γιατι εστω οτι το fb ειναι ενας εμπορος ναρκωτικων και οι χρηστες τους ειναι εθισμενοι,ποιος φταιει;;;

i didn't make you try...

Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

O Boom έγραψε στις 21:20, 29-09-11:

Δεν είναι όμως. :]
Είναι ένα τεχνολογικό επίτευγμα.
Πώς μπορεί να είναι από μόνο του κακό όταν οι χρήστες έχουν την ελεύθερη βούληση να το χρησιμοποιήσουν όπως θέλουν;

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

moxa15

Επιφανές Μέλος

O moxa15 oooleee έγραψε στις 21:27, 29-09-11:

Δεν είναι όμως. :]
Είναι ένα τεχνολογικό επίτευγμα.
το internet ειναι ενα τεχνολογικο επιτευγμα οχι το fb.Και αν το βλεπεις ετσι,τι περισσοτερο παρειχε απο οτι το myspace???
Πώς μπορεί να είναι από μόνο του κακό όταν οι χρήστες έχουν την ελεύθερη βούληση να το χρησιμοποιήσουν όπως θέλουν;
οκ κοιτα οι χρηστες εχουν ελεύθερη βούληση να το χρησιμοποιήσουν όπως θέλουν αλλα και παλι ΠΡΕΠΕΙ να υπαρχουν καποια ορια πχ τωρα προσφατα εβαλαν ενα μικρο ελεγχο στα tags που θα εμφανιζονται.Τεσπα,δεν συμφωνω και το ιδιο ισχυει αν το παμε ετσι και με το twitter το οποιο αν και ειναι ακομα πιο αμεσο δεν προδιδει τοσα πολλα προσωπικα δεδομενα

Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

O Boom έγραψε στις 21:37, 29-09-11:

το internet ειναι ενα τεχνολογικο επιτευγμα οχι το fb.Και αν το βλεπεις ετσι,τι περισσοτερο παρειχε απο οτι το myspace???
Right.
Είναι κοινωνικό δίκτυο ενός τεχνολογικού επιτεύγματος.
οκ κοιτα οι χρηστες εχουν ελεύθερη βούληση να το χρησιμοποιήσουν όπως θέλουν αλλα και παλι ΠΡΕΠΕΙ να υπαρχουν καποια ορια πχ τωρα προσφατα εβαλαν ενα μικρο ελεγχο στα tags που θα εμφανιζονται.Τεσπα,δεν συμφωνω και το ιδιο ισχυει αν το παμε ετσι και με το twitter το οποιο αν και ειναι ακομα πιο αμεσο δεν προδιδει τοσα πολλα προσωπικα δεδομενα
Δεν ξέρω για το myspace και το twitter, ξέρω όμως ότι δε σε υποχρεώνει να συμπληρώσεις τα πεδία με τα προσωπικά δεδομένα.

Παράθεση

Johnnaousa

Επιφανές Μέλος

O Johnnaousa τα λαθη επαναλαμβανονται έγραψε στις 21:52, 29-09-11:

και δεν καταλαβαινω το νοημα.. γινεσαι καλυτερος ανθρωπος αν εχεις 342 likes απ'οτι αν εχεις 3?
δυστυχως πολλα παιδακια το νομιζουν

Παράθεση

moxa15

Επιφανές Μέλος

O moxa15 oooleee έγραψε στις 22:55, 29-09-11:

Right.
Είναι κοινωνικό δίκτυο ενός τεχνολογικού επιτεύγματος.
thanx

Δεν ξέρω για το myspace και το twitter, ξέρω όμως ότι δε σε υποχρεώνει να συμπληρώσεις τα πεδία με τα προσωπικά δεδομένα.
εμμεσα ομως σε υποχρεωνει απο την στιγμη που το κανουν ολα τα ατομα,ψυχολογια της μαζας...

δυστυχως πολλα παιδακια το νομιζουν
σωστος και περα απο αυτο απο την στιγμη που πας για να γνωρισεις και τους φιλους σου κτλπ το παιρνεις το ολο θεμα ετσι πιο ελαφρα και ξεγελιεσαι και καταχωρεις αληθινα δεδομενα...

Παράθεση

rio

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη rio
H rio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γυμναστής . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H rio χαρά και τσαχπινιά και τσαχπινιά μάγκες! έγραψε στις 23:15, 29-09-11:

Στο facebook όπως και σε κάθε άλλο μέσο κοινωνικής δικτύωσης εχουν πολλά υπέρ και πολλά κατά. Εξαρτάται από τον τρόπο που τα χειρίζεσαι. Εμένα αυτό που με ενοχλεί είναι ότι αυτά τα μέσα έχουν καταντήσει ηλεκτρονικά γραφεία συνοικεσίων. Ο καθένας μας πίσω από την ασφάλεια της απόστασης είναι ο "μάγκας της γειτονιάς.. τετ-α-τετ όμως.... (που είναι η γυάλα οεο?) Είναι εύκολο και απλό μπροστά σε μια οθόνη να πετάς μια καρδούλα και φιλάκια όταν όμως έχεις απέναντί σου τον άλλον σε απόσταση αναπνοής γιατί δένεται η γλώσσα κοτσίδα? Συμπέρασμα εξ αποστάσεως όλοι είναι βασιλιάδες της σκόνης.

Παράθεση

moxa15

Επιφανές Μέλος

O moxa15 oooleee έγραψε στις 23:22, 29-09-11:

συμφωνω με την rio ειναι ενα απο τα δικα μου επιχειρηματα also

Παράθεση

shark.0wNz (Jimakos R)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη shark.0wNz
Ο Jimakos R αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 173 μηνύματα.

O shark.0wNz mechanic έγραψε στις 11:46, 30-09-11:

παιδιά έχω να κάνω μια δήλωση:

Έχω facebook και είμαι καλά'. ΈΛΕΟΣ! παιδιά το facebook όταν χρησιμοποιείται σωστά, μόνο καλά έχει να προσφέρει. Τώρα αν κάτι κοριτσάκια βάζουν τους κώλους και τα μαστάρια τους σε φώτο και αν ο zuckerberg δίνει τις πληροφορίες μου σε ασφαλιστικές και μπλα μπλα δεν με ενδιαφέρει καθόλου. εγώ έχω φίλους 200-300 άτομα που γνωρίζω και επικοινωνούμε πολύ εύκολα, έχουμε την ευκαιρία πολλές φορές να μιλάμε για πράγματα που από κοντά δεν θα μας δινόταν η ευκαιρία να πούμε.

Παράθεση

νυχτολούλουδο

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη νυχτολούλουδο
Ο νυχτολούλουδο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ίσθμια (Κόρινθος). Έχει γράψει 425 μηνύματα.

O νυχτολούλουδο ευτυχως ανθρωποι υπαρχουν!!! έγραψε στις 12:48, 30-09-11:

όλοι θέλουμε να αρέσουμε ......μόνο που αυτό δεν το ζητιανεύεις

Παράθεση

Anhur

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Anhur
Ο Anhur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Άνεργος/η . Έχει γράψει 52 μηνύματα.

O Anhur Ξέρεις τι είναι να είσαι καψούρης; έγραψε στις 06:21, 01-10-11:

Είμαι κατά της λογικής ότι πρέπει να γνωρίσεις άτομα με τέτοια μέσα. Το να κρατισεις μια ελαφριά επαφή με άτομα που σε άλλη περίπτωση δεν θα υπήρχε καμία επαφή είναι καλό, άλλα νομίζω πως το failbook (όπως το αποκαλεί ένας φίλος) δεν έχει καμιά σχέση με αυτό πλέον.

Παράθεση

Johnnaousa

Επιφανές Μέλος

O Johnnaousa τα λαθη επαναλαμβανονται έγραψε στις 11:33, 01-10-11:

Αρχική Δημοσίευση από Anhur
Είμαι κατά της λογικής ότι πρέπει να γνωρίσεις άτομα με τέτοια μέσα. Το να κρατισεις μια ελαφριά επαφή με άτομα που σε άλλη περίπτωση δεν θα υπήρχε καμία επαφή είναι καλό, άλλα νομίζω πως το failbook (όπως το αποκαλεί ένας φίλος) δεν έχει καμιά σχέση με αυτό πλέον.
μετα το fakebook εμαθα και το failbook ..2ο ταιριαστο ονομα

Παράθεση

Lacrimos@

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Lacrimos@
H Lacrimos@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.

H Lacrimos@ έγραψε στις 15:50, 01-10-11:

Προσώπικά είμαι κατά του facebook. Είχα λογαριασμό αλλά τον διέγραψα πρόσφατα.Πρώτον δεν μπορείς να ξέρεις σε ποιούς εκτίθενται τα στοιχεία σου παρ'όλες τις ρυθμίσεις απορρήτου που υπάρχουν. Ακουστηκε και αυτό με τους διαφημιστες στις ειδήσεις πρόσφατα, οτι δήλαδή χρησιμοποιούν τις πληροφορίες μας και κάτι τέτοια πηρε το αυτί μου...Και δευτερον ειδικά εμείς οι έφηβοι δεν το χρησιμοποιούμε σωστά..καθόλου σωστά. Φτιάχνουν ψεύτικα προφίλ άλλων για να τους ρεζιλέψουν "και καλά", βρίζονται και άλλα τέτοια...Έχει καταντήσει σκέτη αηδία

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,593 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 11:37, 02-10-11:

Είναι εύκολο και απλό μπροστά σε μια οθόνη να πετάς μια καρδούλα και φιλάκια όταν όμως έχεις απέναντί σου τον άλλον σε απόσταση αναπνοής γιατί δένεται η γλώσσα κοτσίδα?

L O L

φαντάζομαι τη φάτσα σ στο τέλος εκείνου του ραντεβού priceless

Παράθεση

Άλλο Φρούτο (Σήψη,κατάντια,παρακμή.)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Άλλο Φρούτο
Ο Σήψη,κατάντια,παρακμή. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ταύρος (Αττική). Έχει γράψει 134 μηνύματα.

O Άλλο Φρούτο έκατσε και έγραψε στις 14:45, 03-10-11:

Είμαι κατά όχι μόνο του facebook αλλά και των άλλων παρόμοιων ιστοσελίδων,εκτός του myspace το οποίο προσωπικά χρησιμοποιώ για να παρακολουθώ τα μουσικά νέα των καλλιτεχνών που μου αρέσουν.

Παράθεση

moxa15

Επιφανές Μέλος

O moxa15 oooleee έγραψε στις 16:13, 03-10-11:

το βρηκα απο αλλο θεμα αλλα νομιζω ταιριαζει....

μονο εμενα μου φαινεται λαθος το ολο σκηνικο με το fb και το msn???(ρε μπας και ειμαι πουριτανός;;; )

Παράθεση

Johnnaousa

Επιφανές Μέλος

O Johnnaousa τα λαθη επαναλαμβανονται έγραψε στις 16:40, 03-10-11:

μονο εμενα μου φαινεται λαθος το ολο σκηνικο με το fb και το msn???(ρε μπας και ειμαι πουριτανός;;; )

αρρωστημενο απλα...

Παράθεση

Άλλο Φρούτο (Σήψη,κατάντια,παρακμή.)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Άλλο Φρούτο
Ο Σήψη,κατάντια,παρακμή. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ταύρος (Αττική). Έχει γράψει 134 μηνύματα.

O Άλλο Φρούτο έκατσε και έγραψε στις 16:50, 03-10-11:

Καταλαβαίνεις ότι το ποστ είναι ειρωνικό,έτσι;
Δεν το λέω επειδή τον ξέρω,αλλά,δεν είναι προφανές;

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους