Δημόσιο χωρίς μέσον

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Πιστεύετε οτι μπορεί καποιος να μπει στο Δημόσιο χωρίς μεσον??:hmm:
για προκηρύξεις που απλα ελέγχονται απο τον ΑΣΕΠ και χωρις διαγωνισμό??
Έχω κάνει τα χαρτια μου για μια προκήρυξη αλλα λογω έλλειψης μεσου πιστευω θα πάρω τον πο*&$#λο.
Απλά συζήτηση να γίνεται:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αν έχεις της προϋποθέσεις να είσαι σίγουρη ή εκτός υπάρχει τόσο λίγες θέσεις και τόση πολύ ζήτηση που αναγκαστικά κάποιοι που ενώ έχουν τις προϋποθέσεις θα μείνουν έξω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
μετράει η προϋπηρεσία? αν ναι, τότε είσαι λιγάκι χαμένη από χέρι, όσο καλό βαθμό και να έχεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
[αστειάκι mode on] Μήπως να μεταφέρουμε το θέμα στα ανέκδοτα? :hmm: :P :D [αστειάκι mode off]





(Περιμένω κι εγώ να διαβάσω τις απαντήσεις με αγωνία!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
μετράει η προϋπηρεσία? αν ναι, τότε είσαι λιγάκι χαμένη από χέρι, όσο καλό βαθμό και να έχεις.
Γιατί αυτό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
ειναι λιγες οι θεσεις για καθε ειδικότητα, αλλα εγω πιστευω πως ολα θα γινουν οπως τιε περισσότερες φορες,θα μπει αυτος με το καλυτερο μεσον, εχουμε και εκλογες ειναι η πιο καλη περιοδος πιστευω για ρουσφετια:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Για εμένα το μέσον πήρε τόσο μεγάλες διαστάσεις επειδή κάποιοι το έβρισκαν σαν δικαιολογία να χαϊδέψουν τα αυτάκια τους. Το πρόβλημα για εμένα είναι ότι υπάρχουν λίγες θέσεις πολύ ζήτηση.

Υ.γ.: Δεν απαρνούμαι ότι υπήρχε μέσον αλλά είμαι σίγουρος ότι πότε δεν είχε τις διαστάσεις που έλεγαν μερικοί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
ναι αν εχεις Υπουργο θειο στην προυπηρεσια θα κολλήσουν, μονο το πτυχιο να εχεις και εισαι ενταξει:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Γιατί αυτό;
αν καταφέρεις να αποδείξεις την προύπηρεσία (το χαρτί ασφαλιστικού φορέα τις περισσότερες φορές δεν φτάνει και απαιτείται έγγραφη βεβαίωση εργοδότη), το μαξιμουμ των βαθμών που μπορείς να πάρεις είναι για 5 χρόνια. Κάποιος επομένως στα 32 του με προϋπηρεσία, έχει σημαντικό αβαντάζ.

(με απλά λόγια, γιατί είναι λιγάκι περίπλοκο το θέμα της προϋπηρεσίας).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
δλδ μιλάμε για το 0.000001% του πληθυσμού που αυτοί θα καλύψουν το πολύ 1% από κάποιες θέσεις και υπάρχει η πιθανότητα να ζητάτε την ίδια θέση μόνο 0.002%. Με τις πιθανότητες θα παίξουμε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Ντου αυτο που ειπα πριν δεν ισχυει??
Ειλικρινα με την εμπειρία που εχεις δεν ισχυει??
Δεν εχεις δει ατομα που να μην πληρούν ολες τις προϋποθέσεις να μπαίνουν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
αν καταφέρεις να αποδείξεις την προύπηρεσία (το χαρτί ασφαλιστικού φορέα τις περισσότερες φορές δεν φτάνει και απαιτείται έγγραφη βεβαίωση εργοδότη), το μαξιμουμ των βαθμών που μπορείς να πάρεις είναι για 5 χρόνια. Κάποιος επομένως στα 32 του με προϋπηρεσία, έχει σημαντικό αβαντάζ.

(με απλά λόγια, γιατί είναι λιγάκι περίπλοκο το θέμα της προϋπηρεσίας).
Εννοείς την περίπτωση που κάποιος δούλευε χωρίς να του κολλούν τα ανάλογα ένσημα; κακό του κεφαλιού του τότε

Ντου αυτο που ειπα πριν δεν ισχυει??
Ειλικρινα με την εμπειρία που εχεις δεν ισχυει??
Δεν εχεις δει ατομα που να μην πληρούν ολες τις προϋποθέσεις να μπαίνουν?
Έχεις δει εσύ κάποιον που να μπήκε κάπου χωρίς τις προϋποθέσεις; ή μήπως μιλάς για φίλη που είχε έναν γνωστό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
ναι δεν ειχε ουτε προυπηρεσια ουτε τίποτα, μονο το πτυχιο της και μπήκε, γι'αυτο το λεω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Επιμένω
μήπως μιλάς για φίλη που είχε έναν γνωστό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
όχι μιλαω για καποια που γνωριζω καλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Εννοείς την περίπτωση που κάποιος δούλευε χωρίς να του κολλούν τα ανάλογα ένσημα; κακό του κεφαλιού του τότε
όχι καμία σχέση: και οι δύο είναι ασφαλισμένοι. απλά ο ιδιωτικός υπάλληλος είναι λίγο πιο δύσκολο να αποδείξει την προϋπηρεσία του, όταν ζητούνται παραπάνω στοιχεία από μια απλή βεβαίωση ασφαλιστικού φορέα.

για παράδειγμα: εγώ έχω αμέσως από το ΤΣΜΕΔΕ βεβαίωση προϋπηρεσίας για τα 5 1/2 χρόνια που είμαι ασφαλισμένη. Αν όμως η θέση ζητά και βεβαίωση του εργοδότη, που να εξηγεί τι έκανες στην εταιρεία του, εκεί μπαίνει τρελό ζήτημα γιατί ο ΑΣΕΠ θα πρέπει να καταλάβει, να ζυγίσει και να αποφασίσει αν θα δεχτεί ως έγκειρη την εμπειρία που επικαλείται ο αιτούντας.
Πες ότι δε το τραβάει μέχρι εκεί και του φτάνει η βεβαίωση ασφαλιστικού φορέα: ε τότε, δύο με τον ίδιο ή παρόμοιο βαθμό, που ο ένας όμως είναι 24 και ο άλλος 32, δεν θα συγκεντρώσουν τα ίδια μόρια...προφανώς και ο 32αρης έχει σημαντικό αβαντάζ προϋπηρεσίας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
μπάνι, η θέση που θες ζητάει εμπειρία??

έχω δει ανθρώπους να μπαίνουν μόνο με το πτυχίο (σχετικό είναι αυτό, συνήθως συνοδεύεται από αγγλικά και γνώση Η/Υ), σε αυτές τις περιπτώσεις όμως συμβαίνουν τα εξής τινά:
α. δεν ήθελε η θέση προϋπηρεσία
β. ήταν φοιτητής του 10
γ. ήταν φοιτητής του 9 και έχει την εντοπιότητα
δ. ήταν φοιτητής του 8 με εντοπιότητα και πολυτεκνία
ε. είχε τρελό μέσο:)

οι βαθμοί είναι ενδεικτικοί...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
μπάνι, η θέση που θες ζητάει εμπειρία??

έχω δει ανθρώπους να μπαίνουν μόνο με το πτυχίο (σχετικό είναι αυτό, συνήθως συνοδεύεται από αγγλικά και γνώση Η/Υ), σε αυτές τις περιπτώσεις όμως συμβαίνουν τα εξής τινά:
α. δεν ήθελε η θέση προϋπηρεσία
β. ήταν φοιτητής του 10
γ. ήταν φοιτητής του 9 και έχει την εντοπιότητα
δ. ήταν φοιτητής του 8 με εντοπιότητα και πολυτεκνία
ε. είχε τρελό μέσο:)

οι βαθμοί είναι ενδεικτικοί...

βρε εγω δεν μπαινω γιατι δεν εχω προυπηρεσια απλα τα εκανα ετσι μπας και....(δεν ειναι απαραιτητη η προϋπηρεσία ομως)
Το θεμα το ανοιξα απλα να ανταλλάξουμε αποψεις περι του θεματος.
Απλα προσωπικα το θεωρω αδικο να μπει ο αλλος για τον λογο ε)τρελο μεσο και να μεινει εκτος καποιος αλλος που εχει τα προσοντα επειδη δεν εχει μεσον
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
και που να δεις τις κυρίες με απολυτήριο λυκείου και το νύχι κόκκινο που έχουν μπει ήδη και έχουν πιάσει καρεκλίτσα...

τέσπα, καλά έκανες και έκανες τα χαρτιά σου, να ξέρεις αν απορριφθείς, τους λόγους και να προσπαθήσεις να τους διορθώσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Α ρε Ελλάδα και τωρα που ειναι εκλογες θα γινει πανικος με τα βίσματα,


Εμαθα οτι το ECDL θα ισχυει μεχρι τον Δεκέμβριο του 2007 και με χει παρει απο κατω.:( τοσα λεφτα, χρονος κουραση για να μου λενε πως λήγει.
Και λέω κουραση γιατι την εποχη που το εδινα δεν ημουν καλα απο θεμα υγειας επρεπε να καθομαι σπιτι να ξεκουραζομαι κι εγω τα εκανα ολα εκτος απο αυτο, 12 ωρες στην σχολη, πολλες εργασιες και ecdl για να μου πουν τωρα οτι δεν ισχυει:'(:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top