Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,083 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,798 μηνύματα σε 74,634 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Έχετε δει τους γονείς σας...

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Isiliel
H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,049 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 20:55, 09-08-07:

...να τσακώνονται με άκομψες εκφράσεις? Να παίζουν ξύλο?
Να φιλιούνται παθιασμένα? Τρυφερά έστω?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Mitsos The Great (Δημήτρης)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Mitsos The Great
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Δεν εργάζομαι και μας γράφει απο Βαρθολομιό (Ηλεία). Έχει γράψει 342 μηνύματα.

O Mitsos The Great . έγραψε στις 22:15, 09-08-07:

Να τσακώνονται με άκομψες εκφράσεις ναι...
Τα παρακάτω με τίποτα

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 22:19, 09-08-07:

Αυτό προσπαθώ να καταλάβω...Γιατί οι γονείς θεωρούν φυσικότερο να τσακώνονται μπροστά στα παιδιά τους αλλά ποτέ σχεδόν, να δείξουν την αγάπη τους ο ένας για τον άλλο.
Γιατί η αγάπη είναι "ταμπού" και το ξύλο όχι?

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Mitsos The Great (Δημήτρης)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Mitsos The Great
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Δεν εργάζομαι και μας γράφει απο Βαρθολομιό (Ηλεία). Έχει γράψει 342 μηνύματα.

O Mitsos The Great . έγραψε στις 22:23, 09-08-07:

Γιατί δεν έχουν μυαλό[Τουλάχιστον οι δικοί μου].

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

fandago (Ә□⌂щяңš)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη fandago
Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,620 μηνύματα.

O fandago μπορεί να φαίνεται αλλά ΔΕΝ έγραψε στις 22:55, 09-08-07:

Ίσως γιατί ο τσακωμός είναι εν βρασμό, μη ελεγχόμενος, ενώ η έκφραση αγάπης αντίθετα μπορεί να ελεγχθεί...

Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 23:01, 09-08-07:

True... Ωστόσο... είναι κακό να εκδηλώνεις την αγάπη σου για το συντροφό σου μπροστα στα παιδια?

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 23:14, 09-08-07:

Αρχική Δημοσίευση από Isiliel
True... Ωστόσο... είναι κακό να εκδηλώνεις την αγάπη σου για το συντροφό σου μπροστα στα παιδια?
Όταν είναι πολύ μικρά δεν το κάνουν για να μην "βλέπει" και χαλάσει.

Μετά ξεχνάνε ότι μεγάλωσε το παιδί.

Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Vkey
H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,419 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 23:54, 09-08-07:

Μάλλον είμαι από τις τυχερές που έχω δει και βλέπω καθημερινά τους γονείς μου σε πολύ γούτσου γούτσου στιγμές (φιλάκια, αγκαλίτσες, πειράγματα)

Σε σημείο που όταν είμαι μοναχούλη στην ζωή τους παρακαλώ να το κόψουν γιατί ζηλεύω

Παράθεση

suspiria (ρόζα)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη suspiria
H ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,322 μηνύματα.

H suspiria έγραψε στις 00:09, 10-08-07:

Eγώ έχω βρεθεί μπροστά σε καυγάδες αλλά χωρίς άκομψες εκφράσεις. Το δεύτερο πολύ σπάνια το βλέπω...

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 02:14, 10-08-07:

Να τσακωνονται με ακομψες εκφρασεις οχι, να τσωκονονται γενικοτερα τους εχω ακουσει μονο, και απο τα υπολοιπα τπτ....

Παράθεση

Molka

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Molka
H Molka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 386 μηνύματα.

H Molka έγραψε στις 03:17, 10-08-07:

Εγώ δεν τους έχω δει να τσακώνονται, για την ακρίβεια, έχω πολλά, πάρα πολλά χρόνια να τους δω να τσακώνονται, μερικές φορές καυγαδίζουν, αλλά δεν τσακώνονται! Τους έχω δει σε τρυφερές στιγμές, αλλά όχι πολύ παθιάρικα πράγματα Αυτό που με ξετρελαίνει πάντα είναι όταν κυνηγιούνται στο σαλόνι σαν σχολιαρόπαιδα, και γελάμε όλοι μαζί! (εγώ με τα χάλια τους! )

Παράθεση

Chimera

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Chimera
H Chimera αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 256 μηνύματα.

H Chimera In the deathcar έγραψε στις 04:02, 10-08-07:

Έχω πετύχει τους γονείς μου να καυγαδίζουν πολύ άσχημα με πολύ άκομψες εκφράσεις. Δεν αντέχω τους καβγάδες καθόλου και ειδικά όταν βλέπω τους γονείς μου να τσακώνονται (όχι συχνά ευτυχώς) ταράζομαι πάρα πολύ ! Τους βλέπω και σε τρυφερές στιγμές όμως πιο συχνά και τότε έχουν πολύ πλάκα .

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 06:48, 10-08-07:

Κι εγώ περισσότερο τους έβλεπα να τσακώνονται (αν και όχι με άκομψες εκφράσεις, απλά φώναζαν και γινόταν συχνά, αλλά κανονικά βρισίδια ευτυχώς δεν είχα ακούσει ποτέ να ανταλλάζουν) και πολύ σπανιότερα σε τρυφερές περιπτύξεις. Τους είχα δει και πχ να φιλιούνται, απλά πολύ σπάνια (και με τίποτα δεν θα το έλεγες παθιασμένο). Βέβαια οι δικοί μου στα 10 μου χώρισαν οπότε λογικό μου φαίνεται (και πάλι καλά δηλαδή που δεν ήταν χειρότερη η κατάσταση).

Παράθεση

Kakerlak

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Kakerlak
H Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 1,379 μηνύματα.

H Kakerlak μας γράφει με ένα αμαρετάκι δίπλα της έγραψε στις 06:48, 10-08-07:

τους εχω δει να τσακονονται δυστηχος πολυ ασχημα... αρκετες φορες...

κ δεν του εχω δει σε παθιασμενες στιγμες

Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη dooo
H dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,231 μηνύματα.

H dooo έγραψε στις 08:11, 10-08-07:

όλοι οι άνθρωποι καθώς μεγαλώνουν παραξενεύουν...ε, μικρή δεν τους είχα δει ποτέ να καυγαδίζουν, αλλά είχα πιάσει πεταχτά φιλάκια...τώρα καυγαδίζουν μια στις τόσες, αλλά ξαναδίνουν πεταχτά φιλάκια...νορμάλ πράγματα

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mania
H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε στις 08:17, 10-08-07:

Απο μικρό παιδί έχω δεί μόνο μία φορά η μάνα μου να φιλάει στο στόμα τον πατέρα μου, μόνο μία, άλλα μετά τον Γ΄'αμο και των 3ων παιδιών τσακώνοντε συνέχεια και βαριά μάλιστα, κλένε χτυπάει ο πατέρας μου το κεφάλι ου σε τοίχους, πόρτες, γωνατίζει και κλέει στα πόδια της μάνας μου, άλλες φορές της δίνει κατάρες της λέει πώς άν παιθανει θα την καταραστεί για όσα του έκανε....

Δεν θέλω να τα βλέπω άλλα σε μεγάλους καβγάδες φωνάζουν εμάς για να μας πούς τι έγινε ώστε λένε άν πάρουν διαζύγειο να ξερουν την αιτοία, δεν ξέρω άλλα όταν βρήσκομαι ανάμεσα τους και ο καθένας να κάνει τα δικά του, νοιώθω ότι εμείς τα παιδιά τους το προκαλέσαμε, άν δεν παντρευόμασταν θα ήταν όλα όπως παλιά, αν και τίποτα δεν είναι όπως παλιά ποιά.....

Παράθεση

adespoto

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη adespoto
H adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,321 μηνύματα.

H adespoto ειμαι ερωτευμένη!!!! έγραψε στις 11:59, 10-08-07:

...να τσακώνονται με άκομψες εκφράσεις? Να παίζουν ξύλο?
Να φιλιούνται παθιασμένα? Τρυφερά έστω?
Να φιλιούνται τους έχω δει, όχι παθιασμένα, αλλά έτσι τρυφερά ναι

Να τσακώνονται και γενικά να βρίζονται όχι και δεν τους έχω ακούσει ποτέ να βρίζουν ο ένας τον άλλο. Να παίζουν ξύλο επίσης όχι. Γενικά μπορεί να λογομαχούν για κάποια ζητήματα αλλά μέχρι εκεί. Δεν πιστεύω οτι βρίζονται ούτε "πίσω από την πλάτη μου".

Ώρες ώρες φοβάμαι τόσο πολύ οτι μπορεί να χαλάσει αυτό...

Παράθεση

tserno (Βασίλης)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη tserno
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 138 μηνύματα.

O tserno έγραψε στις 12:18, 10-08-07:

Ολα εκτός απο το ξύλο

μετά απο τόσα χρόνια γάμου και τόση πίεσηόλα εκτος απο το ξύλο ειναιι μέσα στο πρόγραμμα

Παράθεση

*marouli* (Μαρία με τα κιτρινα!)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη *marouli*
H Μαρία με τα κιτρινα! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 128 μηνύματα.

H *marouli* έγραψε στις 13:35, 10-08-07:

Toυς εχω δει και να τσακωνονται σε φυσιολογικά πλαίσια..Οπως τους εχω δει και σε τρυφερες στιγμες!Ειδικα όταν ο πατέρας μου πειραζει την μαμα μου πεθαίνω στο γελιο!!!

Παράθεση

io-io

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη io-io
H io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 1,548 μηνύματα.

H io-io έγραψε στις 14:34, 10-08-07:

Και εγω σαν το Μαρουλι......

Τους εχω δει να τσακωνονται αλλα οχι πολυ ασχημα. Στιγμες παθους (ευτυχως) δεν εχω δει. Αλλα τους εγω δει να ειναι γλυκουλικα, και χαιρομαι πολυ πολυ οταν συμβαινει αυτο!

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 17:51, 10-08-07:

Τους γονείς μου δεν τους θυμάμαι ούτε να τσακώνονται, ούτε να φέρονται πολύ τρυφερά ο ένας στον άλλον. Μόνο πεταχτά φιλιά τους έχω δει να δίνουν. Άλλωστε χώρισαν όταν ήμουν 11.

Εκεί που ρίχνω πολύ γέλιο είναι που κάποιες φορές βγαίνω με τον μπαμπά μου έξω για ποτό μαζί με την εκάστοτε φίλη του (καλά, δεν τις αλλάζει και πολύ συχνά ) και τον βλέπω να την φλερτάρει απροκάλυπτα (ειδικά αν συνοδεύομαι κι εγώ - είχε συμβεί αυτό κάποιες φορές με τον πρώην μου). Έχει πολύ πλάκα να βλάπεις το βλέμμα "μόλις-έκλεψα-την-μαρμελάδα-από-το-βάζο", στα μάτια του πατέρα σου!

Η μαμά μου με τον πατριό μου είναι ΠΑΝΤΑ πολύ τρυφεροί μεταξύ τους και μες στα γλυκόλογα, σε σημείο που πια έχω αναισθητοποιηθεί με τόσα "Νίναααααααααααααααα μουυυυυυυυυυυυυ" (ουρλιάζοντας αυτό) που έχω ακούσει! (και στην αρχή δεν ξεκολλούσαν από τα φιλιά, όλο μια σφουγγαρίστρα είχα παραμάσχαλα! ) Και ό,τι κι αν έχω να λέω γι' αυτόν, ε, δεν είναι καθόλου λίγο μετά από 17 χρόνια σχέσης να είσαι ακόμα γλυκός και τρυφερός και μες στα σιρόπια.. (κι αποτελεί ένα λόγο να θες να αυτοκτονήσεις, όταν βλέπεις πως πάει η δική σου ερωτική ζωή )

Παράθεση

OxynteS (PsychoNaut)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη OxynteS
Ο PsychoNaut αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος . Έχει γράψει 82 μηνύματα.

O OxynteS έγραψε στις 18:40, 10-08-07:

Έχω δει τους γονείς μου να κάνουν πολλάάάάά πράγματα από φιλιά, μέχρι τσακωμούς και ΜΠΙΙΙΙΙΙΙΙΙΠ. Το μόνο που δεν έχω δει είναι ξύλο, που δεν έχει συμβεί ποτέ. Αυτό το έτρωγα συνέχεια έγώ και τα αδέλφια μου όλο.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

zarathustra (Νίτσε)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη zarathustra
Ο Νίτσε αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 89 μηνύματα.

O zarathustra έγραψε στις 22:08, 10-08-07:

Γενικά έχω μία συνήθεια να σβήνω τα αρνητικά αλλά θυμάμαι πολλές φορές να τσακώνονται..τις περισσότερες για βλακείες.Ευτυχώς χωρίσανε και ηρεμήσαμε όλοι.

Παράθεση

Στέφανος

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Στέφανος
Ο Στέφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 14 μηνύματα.

O Στέφανος έγραψε στις 19:38, 13-08-07:

Οι γονείς μαλώνουνε σε καθημερινή βάση έχω βαρεθεί
να τους ακούω κάθε φορά! Αλλά το ότι αγαπιούνται το δείχνουν πάντα.

Παράθεση

suspiria (ρόζα)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη suspiria
H ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,322 μηνύματα.

H suspiria έγραψε στις 20:04, 13-08-07:

Αρχική Δημοσίευση από Στέφανος
Οι γονείς μαλώνουνε σε καθημερινή βάση έχω βαρεθεί
να τους ακούω κάθε φορά! Αλλά το ότι αγαπιούνται το δείχνουν πάντα.
Αφού έχεις το δεύτερο τι σε πειράζει το πρώτο;

Παράθεση

Nana

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Nana
H Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT . Έχει γράψει 508 μηνύματα.

H Nana έγραψε στις 14:39, 14-08-07:

Οι γονείς μου τσακώνονται καθημερινά για γελοιότατες αιτίες (έχει καταντήσει αηδία δηλαδή) από τότε που πήραν σύνταξη και είναι όλη μέρα σπίτι.

Καυγάδες άγριους έχω δει σπάνια, αλλά όχι με βρισίδια.

Ξύλο ΠΟΤΕ.

Φιλιά τρυφερά όχι, μόνο κάτι πειράγματα και πεταχτά φιλιά... Κάποιες φορές έχουν πλάκα...

Παράθεση

X-girl (Sofi)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη X-girl
H Sofi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Νοσηλευτής/ρια . Έχει γράψει 173 μηνύματα.

H X-girl έγραψε στις 17:56, 15-08-07:

Μπορει να ειμαι η μονη εξαιρεση εδω μεσα, αλλα δεν μου αρεσει να βλεπω τους γονεις μου να φιλιουνται μπροστα μου. Τους αγαπω βεβαια, αλλα σε κατι τετοιες στιγμες με πιανει μια τρελα.

Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη borat
Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 4,524 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε στις 18:33, 15-08-07:

Όχι σε όλα.

Παράθεση

zanin

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη zanin
H zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 936 μηνύματα.

H zanin έγραψε στις 21:17, 15-08-07:

τους έχω δει να τσακνοται αλλά και να αγαπιουνται

Παράθεση

Εδάδ

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Εδάδ
H Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,127 μηνύματα.

H Εδάδ www.youtube.com/watch?v=-WhQ5TiBHVk έγραψε στις 21:36, 15-08-07:

Είναι ένας τομέας στον οποίο υπήρξα ευλογημένη!

Δεν εκδηλώνονται τρομερά μπροστά μου χωρίς όμως να συγκρατιούνται, αλλά όταν βλέπω τη μαμά μου να κοιτάει τον πατέρα μου με αυτό το βλέμα τεράστιας λατρείας, τώρα που πλεόν πλησιάζουν πρός τα δεύτερά -ήντα είμαι σίγουρη για τα πάντα

Και φυσικά έχουν μαλώσει μπροστά μου και άσχημα κάποιες φορές αλλά ποτέ το βράδυ δεν τους έχει βρει μαλωμένους.

Έχοντας στο μυαλό μου πολλές περιπτώσεις οικογενειών που η συνταγή δεν πέτυχε και τόσό, η δική μου είναι ένας από τους λόγους που με κάνουν να είμαι ευτυχισμένη.

Άσχετο, μέχρι κάποια ηλικία δεν πίστευα ότι οι γονείς κάνουν σεξ, θυμάμαι ότι είχα εκπλαγεί όταν κατάλαβα ότι ισχύει. Στη συνέχεια σταμάτησα να εκπλήσσομαι και άρχισα να εκνευρίζομαι που αυτοί κάνουν πιο πολύ από εμένα

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

provatooo

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη provatooo
H provatooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 129 μηνύματα.

H provatooo έγραψε στις 13:37, 14-05-08:

μαλωνουν καμοια φορα οι δικοι μου, οπως ειναι φυσιολογικο, χωρις ομως ακομψες εκφρασεις. απ τα αλλα δεν τους εχω δει ποτε αν και μεταξυ μας δεν μπορω να φανταστω τους γονεις μου να φιλιουνται η να κανουν κατι αλλο. ειδικα να φιλιουνται

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Nininaou (Ρηνούλα)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Nininaou
H Ρηνούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 635 μηνύματα.

H Nininaou μουντζούρωσε και έγραψε στις 22:44, 14-05-08:

Τσακωμοί, με "άκομψες" εκφράσεις μόνο από τη μαμά. Ο μπαμπάς πάντα ήρεμος
Τρυφερές στιγμές κι οι δύο .Υπονοούμενα πάλι από τη μαμά
Παθιασμένα πράγματα, διακριτικά, στον αέρα

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

invalid (δεν είναι συνδεδεμένη)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη invalid
H δεν είναι συνδεδεμένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών . Έχει γράψει 247 μηνύματα.

H invalid αντ έγραψε στις 00:04, 15-05-08:

Πριν πεθάνει ο μπαμπάς μου τους είχα δει να διαφωνούν, αλλά ποτέ δεν τσακωνόντουσαν άσχημα, ούτε καν όταν νόμιζαν πως δεν άκουγα, αλλά και τους έχω δει να φιλιούνται και παθιασμένα και πεταχτά και να κάνουν ναζάκια!

Παράθεση

annoylitos

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη annoylitos
H annoylitos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών . Έχει γράψει 9 μηνύματα.

H annoylitos έγραψε στις 13:24, 17-05-08:

Οι δικοι μου οι γονεις δεν ξερω γιατι αλλα δεν εχουν προβλημα!! και να μαλωνουν τους εχω δει και να φιλιουνται του εχω δει αχ ειδικα οταν κλειδονουν την πορτα για να κανουν.... αχ τοτε χαιρομαι παρα πολυ!!!!! παντως παρατηρησα κατι οποτε μαλωνουν μετα εχει κλειδωμα πορτας....χαχαχαχχαχ

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ninaki (nina21)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ninaki
H nina21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Λογιστής/ρια . Έχει γράψει 338 μηνύματα.

H ninaki Μπέμπη μου!!! Σε περιμένω... έγραψε στις 11:23, 24-05-08:

Τους έχω δεί να διαφωνούν για ηλιθιότητες αλλά όχι χοντρά ή ξύλο και τέτοια παλαβά!
Συνέχεια τους βλέπω να δίνουν πεταχτά φιλιά και να κάνουν ζουζουνιές ο ένας στον άλλον...είναι τόσο τρυφεροί και γλυκοί...!!!

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,605 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 02:27, 04-06-08:

Δεν έχουν τσακωθεί ποτέ μπροστά μου. Έχουν "φαγωθεί", γιατί ο μπαπάς ήθελε Κρήτη το σκ αλλά η μαμά ήθελε παραλία, και εκείνη την ώρα ήταν πραγματικά το μεγαλύτερο θέμα του κόσμου.
Εντάσεις δεν είχαμε ΠΟΤΕ στο σπίτι.

Η μαμά μου ειδικά κάνει στο μπαμπά γουτσουγουτσουνιές, πιο πολύ χαζοχαρούμενες, αν και τους έχω πιάσει σε πιο νιαρρρ φάσεις.
Βέβαια κι εγώ φρικάρω λίγο με τα πολλά πολλά, δεν ξέρω!! Τα πιο ερωτικά ιδίως!

Παράθεση

oasis

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη oasis
H oasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος . Έχει γράψει 297 μηνύματα.

H oasis γράφει, έγραφε, γράψει έγραψε στις 06:54, 04-06-08:

Αυτό προσπαθώ να καταλάβω...Γιατί οι γονείς θεωρούν φυσικότερο να τσακώνονται μπροστά στα παιδιά τους αλλά ποτέ σχεδόν, να δείξουν την αγάπη τους ο ένας για τον άλλο.
Ίσως γιατί ο γάμος σκοτώνει το πάθος; Δηλαδή φθείρει τη σχέση με το πέρασμα του χρόνου όπως επίσης σε αυτό συμβάλλουν και τα χρόνια, τα παιδιά, κλπ, οπότε πλέον την θέση της ερωτικής αγάπης, έχει πάρει η ανθρώπινη..

Παράθεση

Obscura

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Obscura
H Obscura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 814 μηνύματα.

H Obscura ,προσπαθώντας να πείσει τον εαυτό της, έγραψε στις 23:49, 28-11-08:

Αρχική Δημοσίευση από Εδάδ
Άσχετο, μέχρι κάποια ηλικία δεν πίστευα ότι οι γονείς κάνουν σεξ, θυμάμαι ότι είχα εκπλαγεί όταν κατάλαβα ότι ισχύει. Στη συνέχεια σταμάτησα να εκπλήσσομαι και άρχισα να εκνευρίζομαι που αυτοί κάνουν πιο πολύ από εμένα
Φρίκη θεέ μου, φρίκη! Μου είναι δύσκολο έως αδύνατο να φανταστώ τους γονείς να συνευρίσκονται ερωτικά και νοιώθω άβολα όταν γίνομαι μάρτυρας περιπτύξεων που υπονοούν ότι αυτοί οι δύο άνθρωποι κάνουνε (έστω κάνανε, δεν ξέρω, δε θέλω να ξέρω) σεξ. Δεν έχω καταλήξει ακριβώς στο γιατί αισθάνομαι έτσι και φαντάζομαι ότι δεν είμαι η μοναδική. Υποθέτω ως παιδί απαιτείς μία αποκλειστικότητα η οποία νοιώθεις ότι απειλείται όταν σιγά σιγά ανακαλύπτεις ότι τούτοι οι δύο έχουν μία μοναδική και απολύτως δική τους σχέση. Ή ξαφνικά απομυθοποιούνται (ίσως να μην είναι πολύ εύστοχη η επιλογή αυτής της λέξης) και διαταράσσεται η "φυσιολογική" απόσταση που μας διαχωρίζει από αυτούς. Γιατί δεν μπορώ να τους δω ως κανονικούς ανθρώπους;!

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Μαιρούλα (Μαιρούλα)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Μαιρούλα
H Μαιρούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 30 μηνύματα.

H Μαιρούλα ~~~~~ έγραψε στις 01:01, 29-11-08:

Και φυσικά έχουν μαλώσει μπροστά μου και άσχημα κάποιες φορές αλλά ποτέ το βράδυ δεν τους έχει βρει μαλωμένους.
Κάπως έτσι είναι τα πράγματα και με τους δικούς μου γονείς! Τους έχω δει πολλές φορές να διαφωνούν και στην συνέχεια να φωνάζουν(ο μπαμπάς κυρίως!η μαμά είναι πιο ψύχρεμη!)
Παρ' όλα αυτά, όμως το βράδυ κοιμούνται αγαπημένοι!
Επίσης, τους έχω δει να πετάνε κανένα φιλάκι!!Και κάθε βράδυ που γυρνάμε με την μαμά από το μαγαζί, ανταλλάσσουν ένα φιλάκι!!Και κανένα απόγευμα πριν την δουλειά!Και μερικές τσαχπινιές από την μαμά έχουμε!!
Χαίρομαι πάρα πολύ που είναι αγαπημένοι και το δείχνουν! Βέβαια....

...κάτι τέτοιο πίστευα κι εγώ όταν ήμουν πιο μικρή...Όταν συνειδητοποίησα την πραγματικότητα...αρχικά ένιωσα πολύ πολύ άβολα...Αλλά στην συνέχεια, χάρηκα που είναι καλά μαζί κι έχουν ερωτική ζωή! Αυτό σημαίνει πως αγαπιούνται και χαίρονται που είναι μαζί μετά από 34 χρόνια γάμου!

Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 22:38, 10-06-09:

Γιατί η αγάπη είναι "ταμπού" και το ξύλο όχι?
Τι μ' έπιασε βραδιάτικα να ξεθάψω αυτό το θέμα δεν ξέρω, ωστόσο διαβάζοντάς το από την αρχή, βλέπω πως παραθέσαμε τις εμπειρίες μας, μα όχι τις εξηγήσεις μας για το γιατί συμβαίνουν τα πράγματα όπως συμβαίνουν.

Γιατί η αγάπη είναι ταμπού λοιπόν, και το ξύλο όχι, μέσα σε μια οικογένεια;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

tinkerbell

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη tinkerbell
H tinkerbell αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών , επαγγέλεται Αναλυτής συστημάτων και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 81 μηνύματα.

H tinkerbell ρίχνοντας νεραϊδόσκονη έγραψε στις 22:52, 10-06-09:

Άκομψες εκφράσεις δεν υπήρξαν κι ούτε θα υπάρξουν στο σπίτι μας. Τσακωμοί; Ομηρικοί!
Αλλά και πολύ αγάπη και στοργή. Ναι, νιώθω εξαιρετικά τυχερή κι ευλογημένη που μεγάλωσα με δυο γονείς που αγαπούσαν πολύ ο ένας τον άλλον. Τόσο ώστε να λατρέψουν και τα παιδιά τους.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

<<ΝΙΚΟΛ>> (Νικόλια)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη <<ΝΙΚΟΛ>>
H Νικόλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κάλυμνος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 92 μηνύματα.

H <<ΝΙΚΟΛ>> Αγάπη...τι δύσκολο πράγμα... έγραψε στις 22:57, 10-06-09:

μαλλον ειμαι η μονη π εχω ζησει ακρεες καταστασεις απο τους γονεις μ.......η μπορει αλλοι ν μν θελουν ν τ πουν..........!!!
δεν πειραζει βγαζω εγω πρωτη τα τραυματα μ....
εχω δει τον πατερα μ ν ειναι βιαιος απεναντι στην μανα μ..... ημουνα μικρη βεβαια αλλα βασικα δεν νμζ ν τ ξεχασω και να το ξεπερασω ποτε...........
ευτυχως για ολους μας χωρισανε....
συγνωμη αν σε καποιον φανει οτι βγαζω κατι πολυ προσωπικο...αλλα αισθανθηκα την αναγκη να το πω...μια κ δν τ εχω πει ποτε σ κανεναν αλλον εκτος απο τ αγορι μ......

αυτα.

Παράθεση

tinkerbell

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη tinkerbell
H tinkerbell αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών , επαγγέλεται Αναλυτής συστημάτων και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 81 μηνύματα.

H tinkerbell ρίχνοντας νεραϊδόσκονη έγραψε στις 23:07, 10-06-09:

Τι μ' έπιασε βραδιάτικα να ξεθάψω αυτό το θέμα δεν ξέρω, ωστόσο διαβάζοντάς το από την αρχή, βλέπω πως παραθέσαμε τις εμπειρίες μας, μα όχι τις εξηγήσεις μας για το γιατί συμβαίνουν τα πράγματα όπως συμβαίνουν.

Γιατί η αγάπη είναι ταμπού λοιπόν, και το ξύλο όχι, μέσα σε μια οικογένεια;
Διαβάζοντας και τα προηγούμενα, είδα πως κάποιοι/ες απάντησαν πως νιώθουν έως και άβολα όταν βλέπουν τους γονείς τους να φιλιούνται. Έως και μια αναφορά σε αίσθηση απειλής είδα. Γιατί;
Μήπως αυτός είναι ο λόγος που ορισμένοι γονείς δεν εκδηλώνουν τα συναισθήματά τους μπροστά στα παιδιά τους; Μήπως τα παιδιά έδιεξαν από μικρά κάποια σημάδια ζήλειας; Και φόβου; Οπότε τους ανάγκασαν ουσιαστικά να μην εκδηλώνονται μπροστά τους;

Το ξύλο είναι ταμπού παντού, όχι μόνο μέσα σε μια οικογένεια. Δυστυχώς όμως, οι βίαιοι άνθρωποι είναι ανίκανοι να έχουν μια τέτοια ευαισθησία.

Παράθεση

alis

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη alis
H alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,012 μηνύματα.

H alis έγραψε στις 22:35, 14-07-09:

Να τσακωνονται με ακομψες εκφρασεις ναι..Τα αλλα που ανεφερες ευτυχως οχι...

Παράθεση

libre

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη libre
Ο libre αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 665 μηνύματα.

O libre έγραψε στις 22:53, 09-03-16:

Οι γονεις μου, λογω αριστοκρατικης καταγωγης, δεν εκδηλωναν ευκολα τα αισθηματα τους. Τους εχω συλλαβει σε ελαφρως τρυφερες στιγμες, οπου το υφος του πατερα μου ηταν περισσοτερο πατρικο παρα ερωτικο. Καυγαδες με φωνες και βρισιματα δεν υπηρχαν και οταν εκνευριζονταν μιλαγαν ο ενας στον αλλον στον πληθυντικο και προσφωνουνταν με το «κυριε», «κυρια μου». Εγω μιλαγα στον πατερα μου στον πληθυντικο μεχρι τα 15, ανεξαρτητως καταστασεως. Οταν ενηλικιωθηκα η μητερα μου μου απευθυνοταν με το «κυριε» και πληθυντικο, οταν ηταν εκνευρισμενη μαζι μου.

Αυτο το εχω υιοθετησει και με τη γυναικα μου. Για να δειξουμε την δυσαρεσκεια μας αρχιζουμε και μιλαμε στον πληθυντικο ο ενας στον αλλο. Ετσι προλαβαινουμε καταστασεις πριν ξεφυγουν εντελως.
Παράθεση

epk

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη epk
Ο epk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ωρωπός (Αττική). Έχει γράψει 5 μηνύματα.

O epk έγραψε στις 11:50, 10-03-16:

Έτσι τσακώνονται ο Αστερίξ και ο Οβελίξ!
Παράθεση

libre

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη libre
Ο libre αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 665 μηνύματα.

O libre έγραψε στις 14:01, 10-03-16:

Αρχική Δημοσίευση από epk
Έτσι τσακώνονται ο Αστερίξ και ο Οβελίξ!
Χα χα δεν το ηξερα. Ακουγεται αστειο, αλλα ειναι αποτελεσματικο. Λειτουργει ως warning. Το θεμα ειναι να προλαβεις βαριες κουβεντες, γιατι τοτε ειτε τις καταπινεις δινοντας τοπο στην οργη, οποτε μπορουν να σου μεινουν απωθημενο ειτε ξεσπας και αν σπασει το γυαλι δεν ξανακολλαει ευκολα.

Οταν ελεγε η μανα μου στον πατερα μου «Το ακουσαμε, κυριε, γιατι επιμενετε, τι νομιζετε οτι θα καταφερετε;» ο πατερας μου συνηθως δεν το προχωρουσε. Οσες φορες το προχωρησε η μανα μου γινοταν τελειως αδιαφορη και δεν απαντουσε σε καμμια ερωτηση του ή εφευγε και πηγαινε στη μανα της μεχρι να της περασει. Τοτε ο πατερας μου αναγκαζοταν να μαγειρεψει
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους