Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,109 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,338 μηνύματα σε 74,666 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Αναμνήσεις από την ΕΤ1

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη venividivici
H venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16,737 μηνύματα.

H venividivici έγραψε στις 21:56, 19-08-11:

Με αφορμή το θέμα Συμφωνείτε με το κλείσιμο της ΕΤ1;
άρχισα να κοιτάζω τα διάφορα site που μας ενημέρωναν για τις εξελίξεις.... και έτσι ξαφνικά έπεσα πάνω στην ιστοσελίδα της εφημερίδας LIFO που είχε αφιέρωμα με τίτλο "Αποχαιρετώντας την ΕΤ1 με αξέχαστες στιγμές της σε βιντεάκια" του Άρη Δημοκίδη και το θεώρησα καλή ιδέα να θυμηθούμε ιστορίες από την ΕΤ 1 που πλέον κλείνει...... και όχι μόνο videos.

Τι βλέπαμε από παιδικές σειρές, από καθημερινές ελληνικές και ξένες σειρές, από ειδήσεις, από εκπαιδευτική τηλεόραση....
Ας μοιραστούμε τις εμπειρίες μας.....

πηγή

Αναγγελία προγράμματος - απ' την μετέπειτα ηθοποιό Μαρία Λεκάκη

Τα πασίγνωστα Στρουμφάκια

Εμένα μου άρεσε το Μονόγραμμα της ΕΤ1
ήταν μια εκπομπή άρτια δομημένη και τεκμηριωμένη ....

Θυμάμαι στην μεγαλη έκθεση του Τσαρούχη στο μουσείο Μπένακη στην Πειραιώς... παρουσίαζαν σε διαμορφωμένη αίθουσα το Μονόγραμμα που ήταν αφιερωμένο στον ζωγράφο....

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Giannoutas

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Giannoutas
Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,175 μηνύματα.

O Giannoutas Μη μου τους όρχεις τάραττε !!! έγραψε στις 22:08, 19-08-11:

Τι να λεμε τωρα

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

13 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

KnightRider

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη KnightRider
Ο KnightRider αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 959 μηνύματα.

O KnightRider Τι, εδώ πρέπει να γράψω..?? έγραψε στις 22:16, 19-08-11:

Μ'αυτά μεγαλώσαμε.. Γυρίζοντας από δημοτικό κάψιμο από τις 2-5 με Ουράνιο Τόξο, Κιμ η δυνατή, Ατρόμητοι, Τσικιτίτας και Το Διάλειμμα.. Αυτά ήτανε παιδικά.. Και μερικές φορές είχα αγγλικά στις 4 αλλά περίμενα μέχρι τις 3,58 - 4,00 για να τελειώσουν οι Ατρόμητοι, ειδάλλως δεν πήγαινα φροντιστήριο..

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

IreneGr (Ειρήνη)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη IreneGr
H Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 541 μηνύματα.

H IreneGr έγραψε στις 22:21, 19-08-11:

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,593 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 22:41, 19-08-11:

Aντίο Ερτ1...
Θα μου λείψει το ειδικό τέλος που αξίωνες από τους φόρους μου.
Και οι ανόητες λατινοσειρές που γέμιζαν τα νωχελικά μεσημέρια μας...

Βέβαια έκανες και ένα καλό για μένα, με σύστησες στο La Planete Sauvage.
...Ή μάλλον, αυτό το έκανε η Ετ2.

Το ξανασκέφτηκα.
Στα τσακίδια και εσύ και οι διευθυντές σου.

9 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

vaggelio

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη vaggelio
H vaggelio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών . Έχει γράψει 84 μηνύματα.

H vaggelio έγραψε στις 23:38, 19-08-11:

Αρχική Δημοσίευση από iGiannis
Μ'αυτά μεγαλώσαμε.. Γυρίζοντας από δημοτικό κάψιμο από τις 2-5 με Ουράνιο Τόξο, Κιμ η δυνατή, Ατρόμητοι, Τσικιτίτας και Το Διάλειμμα.. Αυτά ήτανε παιδικά.. Και μερικές φορές είχα αγγλικά στις 4 αλλά περίμενα μέχρι τις 3,58 - 4,00 για να τελειώσουν οι Ατρόμητοι, ειδάλλως δεν πήγαινα φροντιστήριο..
νταξει οκ τωρα δεν φανταζεσαι τι θυμησες

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

regan

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη regan
H regan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H regan έγραψε στις 23:48, 19-08-11:

Δεν θα μου λείψει καθόλου η ΕΤ. Αντίθετα μου έχουν λέιψει τα λεφτά από τα τέλη που πλήρωνα για αυτήν.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ΓΙΩΡΓΟΣ95

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ΓΙΩΡΓΟΣ95
Ο ΓΙΩΡΓΟΣ95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και μας γράφει απο Νιγρίτα (Σέρρες). Έχει γράψει 49 μηνύματα.

O ΓΙΩΡΓΟΣ95 ΓΕΙΑ ΧΑΡΑ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗ ΝΕΟΛΕ(Ρ)Α! έγραψε στις 00:22, 20-08-11:

Τι μου θυμησες!Εγω ειχα φροντιστηριο και 3 η ωρα(μεσ'το καταμεσημερο)
Ποσο γρηγορα περνανε τα χρονια!!!!!Ειμαι 16 και τα θυμαμε λες και περασε μισος αιωνας!

Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Isiliel
H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,049 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 08:04, 20-08-11:

Αυτά τώρα εσείς τα λέτε θύμησες;;; Αυτά έγιναν πριν από λίγα χρόνια

Για καθίστε να σας πει η γιαγιά -που στην εποχή της είχε ΜΟΝΟ ΕΡΤ- με τι μεγάλωσε:

Ο κήπος με τ' αγάλματα:

Μαντάμ Σουσού

"...μόνο να τα βλέπει κανείς - αυτά τα απαίσια ψαράκια- παθαίνει αναγουλίασης. Δώσε στην κυρία ένα αστακουδάκι από μένα, να δει η πτωχούλα πως είναι τα θαλάσσια είδη υψηλής περιωπής"

Το μυστήριο του χρυσού πιθήκου

Αυτός ο Stephen Collins, παίζει να ήταν ο πρώτος ηθοποιός που ερωτεύτηκα

Γράφει ένας στα σχόλια:
Άντε τότε, να μου λέγανε πως δεν θα γίνω πιλότος...
Αυτό το έργο ήταν η θρησκεία μου μιλάμε για την φανατίλα την τρελή.
Μια μέρα ενώ το βλέπαμε μανούριασε η μάνα μας και μας την έκλεισε ...
Φάγαμε και τις μπούφλες μας και μας έχωσε για ύπνο..
Αξέχαστη πίκρα!!! Τότε αν έχανες έργο τέλειωσε, δεν είχε θα το δώ στο νετ !!!!!
Ας γύρναγα στο τότε, κι ας τις έτρωγα κάθε μέρα με το ξυλίκη.

(να μη τα βάλω όλα, να έχω και για επόμενο ποστ)

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

DreamsRevenge

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DreamsRevenge
H DreamsRevenge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,241 μηνύματα.

H DreamsRevenge sans toit, ni loi έγραψε στις 08:43, 20-08-11:

1989 Στο κάμπινγκ

Καστ, χαρακτήρες και πλοκή που έβγαζε άνετα και μια ηθογραφο-κοινωνιολογική ανάλυση έτσι να βρίσκεται... και παίζεται ακόμα σε επαναλήψεις, ψάξτε το...

...να σας πάω και μια πιο πίσω?

και τώρα λίγο homework

(κι αυτό παίζεται ξανά αυτό τον καιρό, θα μου πείτε σιγά το πράγμα, ε, δεν πειράζει, πίσω από τις λέξεις κρύβεται μια ολόκληρη φιλοσοφία, μια στάση ζωής, μια νοοτροπία από αυτές που χάσαμε και μάλλον κακό μας έκανε)

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη DreamsRevenge : 20-08-11 στις 08:44. Αιτία: Διαδοχικές αναρτήσεις
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

parafernalia (Νίκος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη parafernalia
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,394 μηνύματα.

O parafernalia έγραψε στις 09:14, 20-08-11:

MacGyver, 1985-92

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

DreamsRevenge

Επιφανές Μέλος

H DreamsRevenge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,241 μηνύματα.

H DreamsRevenge sans toit, ni loi έγραψε στις 09:23, 20-08-11:

Τί τρεχάλες μου θύμησες τώρα... που τελείωνε το φροντιστήριο την ώρα που άρχιζε η σειρά και τρέχαμε σαν τις παλαβές για να φτάσουμε γρήγορα στο σπίτι... άσε τους καυγάδες με τους καθηγητές όταν ήθελαν να μας κρατήσουν παραπάνω ώρα

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

parafernalia (Νίκος)

Επιφανές Μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,394 μηνύματα.

O parafernalia έγραψε στις 12:24, 20-08-11:

Αρχική Δημοσίευση από DreamsRevenge
Τί τρεχάλες μου θύμησες τώρα... που τελείωνε το φροντιστήριο την ώρα που άρχιζε η σειρά και τρέχαμε σαν τις παλαβές για να φτάσουμε γρήγορα στο σπίτι... άσε τους καυγάδες με τους καθηγητές όταν ήθελαν να μας κρατήσουν παραπάνω ώρα
Ωραίος τύπος ο Richard, πρότυπο για κάθε νέο της εποχής. Ήταν Macgyver και στη ζωή του. Εκτός από ηθοποιός ήταν και σκηνοθέτης, παραγωγός αλλά και συνθέτης. Η μουσική που ακουγόταν στην αρχή της σειράς ήταν δικιά του, είχε και rock μπάντα που έπαιζε τις μουσικές του!

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DrStrangelove
Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 4,005 μηνύματα.

O DrStrangelove έγραψε στις 12:24, 20-08-11:

ΜΕΡΕΣ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ (συνεντεύξεις Μαρία Ρεζάν)

Για τη Ρεζάν τι να πει κανείς ; 'Εξυπνη, ήρεμη, σαρκαστική, η πιο cool Ελληνίδα δημοσιογράφος όλων των εποχών.
Εδώ καλεσμένος ο Σαβόπουλος λέει για τις πολιτικές του μεταστροφές και αναθεωρήσεις. Είχε καλέσει και τον Μίκη, τότε π[ου ακόμα ήταν με τον Μητσοτάκη, αλλά δεν τη βρήκα αυτή την εκπομπή.

ΝΥΧΤΕΡΙΝΟΣ ΕΠΙΣΚΕΠΤΗΣ (συνεντεύξεις του 'Αρη Σκιαδόπουλου).

Τζαζ καταστάσεις. Ο 'Αρης φιλοξενούσε πάντα προσωπικότητες με πολύ μεγάλο ενδιαφέρον, από cult φιγούρες όπως την Ταυγέτη, τον Σίμο τον Υπαρξιστή και τον Λούστα μέχρι τη Βουγιουκλάκη και τον Κραουνάκη.

και όλες οι συνεντεύξεις του Δαβίδ Ναχμία.

ΤΟ ΒΛΕΜΜΑ, μια σειρά για τα ζώα και την οικολογία (Χρόνης Μίσσιος)

Μια ακόμα τέλεια εκπομπή με ευαισθησίες για μας τα ζώα.

those were the days

Παράθεση

Θησεύς

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Θησεύς
Ο Θησεύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 180 μηνύματα.

O Θησεύς έγραψε στις 12:59, 20-08-11:

Εγω δεν ξερω πολλά,λογω ηλικίας αλλα ισχύουν κ για μένα αυτα:
κ να προσθέσω τα παιχνίδια χωρίς συνορα..λατρεία!

http://www.youtube.com/watch?v=1DtNJoYHH1A

Παράθεση

ρανιααααα

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ρανιααααα
H ρανιααααα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 231 μηνύματα.

H ρανιααααα mpourmpoulh8res!!!! έγραψε στις 13:05, 20-08-11:

ουράνιο τόξο!!!

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

DreamsRevenge

Επιφανές Μέλος

H DreamsRevenge sans toit, ni loi έγραψε στις 14:34, 20-08-11:

...Είναι μία μόνο μία ...

... μόνο μία ...

... η Ονειρεμένη Φρουτοπία ...

... είναι μία ...

... μόνο μία ...

... δεν υπάρχει άλλη καμμία !

10 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 15:02, 20-08-11:

Η Φρουτοπία δεν ήταν της οικογένειας Σοφιανού;

Είχαν φτιάξει ένα ωραίο τηλεπαιχνίδι για παιδιά που το λάτρευα, το Στούντιο Φούσκοι.

Έτος: 1983
Τηλεπαιχνίδι
32 εκπομπές

Ημερομηνία προβολής πρώτης εκπομπής: Δευτέρα 6 Νοεμβρίου 1983
Ημερομηνία προβολής τελευταίας εκπομπής: Δευτέρα 18 Ιουνίου 1984
Είδος: Τηλεπαιχνίδι
Κανάλι: ΕΡΤ
Σκηνοθέτης: Φαίδων Σοφιανός, Πέτρος Δεδεγιάννης
Παρουσιαστής/ές: Φαίδων και οι Φούσκοι
Σχόλια/Πλοκή: Τηλεοπτικό παιχνίδι για μεγάλα παιδιά, που παρουσιάζουν οι "Φούσκοι", οι τεράστιες κούκλες. Οι Φούσκοι πήραν διάφορα αστεία και σοβαρά παιχνίδια γνώσεων, επιδεξιότητας, κινητικά, παρατηρητικότητας, πολύ ρυθμό και μουσική, πολλά και μεγάλα δώρα για παίκτες, τηλεθεατές και μακρινούς "συμπαίκτες" από την επαρχία.... τα ανακάτεψαν καλά, έφτιαξαν ένα κεφάτο και πρωτότυπο τηλεοπτικό παιχνίδι για παιδιά 8-14 χρόνων. Όταν όμως άρχισαν να συμμετέχουν και οι ίδιοι, το παιχνίδι άρχισε να παραγίνεται τρελό.....

Πηγή

Η Οικογένεια Σοφιανού διατηρεί δικό της site.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

DreamsRevenge

Επιφανές Μέλος

H DreamsRevenge sans toit, ni loi έγραψε στις 15:31, 20-08-11:

...καλά στην οικογένεια Σοφιανού χρωστάει πολλά, και η ελληνική τηλεόραση και η ελληνική εκπαίδευση (γι αυτά που δεν έκανε) και όλοι μας...

Φούσκοι, Φρουτοπία, Τιμολέων, Ροζαλία και Χιλιοποδαρούσα? Ένα θέμα μόνοι τους γεμίζουν πλάκα πλάκα...

αλλά δε μου λέτε, το εμ τι βι της παιδικής μας ηλικίας το θυμάστε?

Παράθεση

parafernalia (Νίκος)

Επιφανές Μέλος

O parafernalia έγραψε στις 23:23, 20-08-11:

Οι Ντιουκς (The Dukes of Hazzard, 1979-85)

Καλά ε...χρόνια ερωτευμένος με την Catherine Bach!

Παράθεση

Δεσμώτης

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Δεσμώτης
Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών . Έχει γράψει 3,564 μηνύματα.

O Δεσμώτης έγραψε στις 11:17, 21-08-11:

όταν ήμουν μικρό είχα την αμυδρή αίσθηση
ότι αυτή η σειρά καρτούν είχε γίνει
για τα άτακτα παιδιά, να μη ταλαιπωρούν
τους γονείς τους άλλο

(επειδή καραδοκεί η μεταμόρφωση σε νανάκι σα το Νιλς
και μετά να σε συντροφεύουν αγριόπαπιες
κι άααααντε να περιμένεις τόσα επεισόδια
μέχρι να γίνεις πάλι κανονικός και να επιστρέψεις σπίτι.
Μπα, άσε καλύτερα, θα είμαι καλό παιδί. )

Παράθεση

parafernalia (Νίκος)

Επιφανές Μέλος

O parafernalia έγραψε στις 12:04, 21-08-11:

Αρχική Δημοσίευση από κνώδαλο
όταν ήμουν μικρό είχα την αμυδρή αίσθηση
ότι αυτή η σειρά καρτούν είχε γίνει
για τα άτακτα παιδιά, να μη ταλαιπωρούν
τους γονείς τους άλλο

Εγώ πάλι τώρα αρχίζω να συνειδητοποιώ γιατί θεωρώ ελκυστικές τις ξανθούλες, γεματούλες!

Παράθεση

D_G (Δημήτρης)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη D_G
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,756 μηνύματα.

O D_G έγραψε στις 13:14, 21-08-11:

Νομίζω στην ΕΤ1 ξεκίνησαν

Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DrStrangelove
Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 4,005 μηνύματα.

O DrStrangelove έγραψε στις 14:23, 21-08-11:

Sport Billy

80S CARTOONS GREEK - ΑΝΑΜΝΗΣΕΙΣ ΠΑΙΔΙΚΕΣ
H εποχή της αθωότητας

Παράθεση

DreamsRevenge

Επιφανές Μέλος

H DreamsRevenge sans toit, ni loi έγραψε στις 14:27, 21-08-11:

Αρχική Δημοσίευση από D_G
Νομίζω στην ΕΤ1 ξεκίνησαν
...δεν ήταν στην ΥΕΝΕΔ?

Εγώ γιατί μόνο εκεί τα θυμάμαι?

Παράθεση

parafernalia (Νίκος)

Επιφανές Μέλος

O parafernalia έγραψε στις 14:54, 21-08-11:

Μετά τα Macgyver, Dukes νομίζω ότι πρέπει να μπει στις αναμνήσεις κι αυτό.

Ο Ιππότης της Ασφάλτου (1984-85)

Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 20:37, 22-08-11:

Ετούτο πού το βλέπαμε βρε παιδιά;

Παράθεση

mouk (Ανδρέας Μικρούτσικος)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη mouk
Ο Ανδρέας Μικρούτσικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Θεολόγος . Έχει γράψει 26 μηνύματα.

O mouk έγραψε στις 20:53, 22-08-11:

RIP Φρέντυ
RIP Σοφία

edit: Α ρε γιαγιά, ένα λεπτό έλειψα και μπήκες να σπαμμάρεις...

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mouk : 22-08-11 στις 20:59. Αιτία: Alzheimer
Παράθεση

Pure_Seduction

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Pure_Seduction
H Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται 3D designer . Έχει γράψει 2,025 μηνύματα.

H Pure_Seduction ΠΑΝΤΟΥ ΜΑΖΙ! έγραψε στις 21:07, 22-08-11:

θα στοιχηματιζα οτι το τοπικ το ανοιξε ο φοκος

Παράθεση

Katerina192 (Κατερίνα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Katerina192
H Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 266 μηνύματα.

H Katerina192 I'm safe, up high, nothing can touch me έγραψε στις 23:04, 22-08-11:

Παιδιαααα Carousel και Art Attack!!!

Παράθεση

Ψαραδέλλη

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ψαραδέλλη
H Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,674 μηνύματα.

H Ψαραδέλλη έγραψε στις 22:21, 13-01-13:

Βλέπω σε αυτό το νήμα όλη η "νεολαία" του φόρουμ έγραψε...

Θυμάστε που η κρατική τηλεόραση άνοιγε μόνο από τις 5 μμ και μετά;
Θυμάστε που έβαζε μια σημαία που κυμάτιζε και ακουγόταν ο εθνικός ύμνος;
Εεεεε;
Το θυμάστε;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Ajusshi (η σκέψη μου σκέφτηκε τον εαυτό της)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ajusshi
Ο η σκέψη μου σκέφτηκε τον εαυτό της αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,690 μηνύματα.

O Ajusshi All Men Must Die έγραψε στις 22:42, 13-01-13:

να μην μιλήσω και για ρωμανό διογένη,
και τρομάξετε..

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Ψαραδέλλη

Διακεκριμένο μέλος

H Ψαραδέλλη έγραψε στις 23:48, 13-01-13:

Άντε για να μη λένε ότι η σημερινή γενιά δεν είναι σωστά γαλουχημένη.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

MissKit (Bastet 1/3 ΜΕΤΣ)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη MissKit
H Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,160 μηνύματα.

H MissKit έγραψε στις 23:53, 13-01-13:

Αρχική Δημοσίευση από Ψαραδέλλη

Εεεεε;
Το θυμάστε;
Παίζει να το θυμάμαι κι εγώ αυτό ή σταμάτησαν μετά το '91; Για κάποιο λόγο με θυμάμαι να ξενερώνω στο άκουσμα του ύμνου και στη θέα της σημαίας (γιατί κάτι σοβαρό ξεκινούσε ενώ πιο πριν είχε παιδικά ή κάτι που μου άρεσε τέλος πάντων).

Παράθεση

Ψαραδέλλη

Διακεκριμένο μέλος

H Ψαραδέλλη έγραψε στις 00:07, 14-01-13:

Αρχική Δημοσίευση από MissKit
Παίζει να το θυμάμαι κι εγώ αυτό ή σταμάτησαν μετά το '91; Για κάποιο λόγο με θυμάμαι να ξενερώνω στο άκουσμα του ύμνου και στη θέα της σημαίας (γιατί κάτι σοβαρό ξεκινούσε ενώ πιο πριν είχε παιδικά ή κάτι που μου άρεσε τέλος πάντων).
Δε θυμάμαι καθόλου πότε το σταμάτησαν αυτό. Μπορεί να συνεχίστηκε και λίγο το 90.

Εν τω μεταξύ δε θυμάμαι, επίσης, αν έπαιζε και το πρωί. Πάντως θυμάμαι ότι για κάποιες ώρες σταματούσε να εκπέμπει και ξανάρχιζε πάλι το απόγευμα όπως είπα και πιο πάνω.

Παράθεση

MissKit (Bastet 1/3 ΜΕΤΣ)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη MissKit
H Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,160 μηνύματα.

H MissKit έγραψε στις 00:10, 14-01-13:

Μήπως το έδειχνε και όταν σταματούσε και το θυμάμαι από εκεί; Τι να πω... Μου έχει μείνει μια αντίστοιχη ξενέρα από όταν το K.T.V. γινόταν super sport!

Παράθεση

Ρόζα Νέρα Flamingo

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ρόζα Νέρα Flamingo
H Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 709 μηνύματα.

H Ρόζα Νέρα Flamingo Κάθε σταυροδρόμι κρύβει μια ιντιφάντα έγραψε στις 04:15, 14-01-13:

Αρχική Δημοσίευση από Ψαραδέλλη

Εεεεε;
Το θυμάστε;
xaxa ποτε γινοταν αυτο ?
δε νομιζω οτι το χω προλαβει
ελεος

Παράθεση

elepan (Παναγιώτης)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη elepan
Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Αναλυτής συστημάτων και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 441 μηνύματα.

O elepan I miss the sun. έγραψε στις 02:49, 13-06-13:

Παιδιά… (παιδιά, τρόπος του λέγειν) αφού για να θυμόμαστε την έναρξη και το τέλος με τα εμβατήρια και τις σημαίες…πόσο παιδιά πια? Τεσπα.

Σπίτι , σκοτωνόμασταν με την αδερφή μου. Εγώ ήθελα να δω Thundercats (cheetara και έτσι) και η αδερφή μου την candy- candy (μα είμαστε σοβαροί?). Καλά ο αδερφός μου μικρότερος, σιωπούσε….
Ενώ είχαμε τηλεόραση στο δωματιό μας και οι δυο σκοτωνόμαστε ποιος θα δει το παιδικό στο σαλόνι….
Πάντα, για έναν περιέργο λόγο ( η μαμά είπε) κέρδιζε η αδερφή μου. Έβλεπε στην μεγάλη τιβι το γιαπωνοκινεζικο ???? και εγώ έβλεπα τον πλανήτη Θαντέρα στο δωματιό μου. Ωραίες εποχές και άθλιες τηλεοράσεις,,, χωρίς 3d. Μελαγχόλησα τώρα…

Αλλά σκέφτομαι, τώρα που είμαι γηραλέος τι θα μου λείψει πιο πολύ?

Παιδιά αν τυχόν γίνουν εκλογές το καλοκαίρι….και η ΕΡΤ είναι κλειστή, δεν θα δούμε debate? Αφού αυτό μεταδίδεται από άκρη σε άκρη αυτής της γης και μας κάνει περήφανους. Δεν θα δω να πηγαίνουν όλοι περιχαρείς στα σκαλοπάτια του ραδιομεγάρου (ελπίζω να το σφουγγαρίζουν καλά, μέγαρο είναι αυτό!) και να περιμένει ο συρφετός της διοίκησης στα μαρμάρινα σκαλιά τους προέδρους των κομμάτων?

Πηγαίνουν και εντελώς συμπτωματικά με διαφορά ενός τετάρτου …..και να τα χτυπήματα στην πλάτη, και να οι εναγκαλισμοί, και να τα φλας.
Και να και η αμερόληπτη δημοσιογραφίνα, που πριν κάτσουν σαν καλά παιδιά στο θρανίο, τους έχει μοιράσει καραμέλες (αλλά όχι τις ερωτήσεις). Και φυσικά, η ίδια με το ύφος ιεροεξεταστή πρέπει να τηρήσει το πρωτόκολλο και να απαντήξουν σε συγκεκριμένο χρόνο και να απαντήξουν και σωστά.
Μόνο η μαμά του Γιωργάκη είχε πάει μια φορά νωρίτερα και είχε ζητήσει να είναι επιεικείς με τον γιόκα της, οπότε στην περίπτωσή του ....δέχτηκαν μόνο το όχι και το ναι ως απάντηση. Βέβαια αυτός είχε πει και κάτι δικά του, δεν τα θυμάμαι τώρα….
Πάντως , θα μου λείψει….ναι …πολύ.

Παράθεση

L0uk0umas

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη L0uk0umas
H L0uk0umas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 217 μηνύματα.

H L0uk0umas έγραψε στις 12:15, 13-06-13:

Παράθεση

Νάγια Τ.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Νάγια Τ.
H Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,202 μηνύματα.

H Νάγια Τ. Κατά τον δαίμονα εαυτού ☤ έγραψε στις 12:39, 13-06-13:

Ρε τι θα γίνουν τωρα οι ζωγραφιές που είχα στείλει στο "ουράνιο τόξο " ?

Παράθεση

L0uk0umas

Δραστήριο Μέλος

H L0uk0umas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 217 μηνύματα.

H L0uk0umas έγραψε στις 12:40, 13-06-13:

Αρχική Δημοσίευση από Νάγια Τ.
Ρε τι θα γίνουν τωρα οι ζωγραφιές που είχα στείλει στο "ουράνιο τόξο " ?
Mάλλον έχουν γίνει ήδη κ@λοχαρτο!

Παράθεση

Νάγια Τ.

Επιφανές Μέλος

H Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,202 μηνύματα.

H Νάγια Τ. Κατά τον δαίμονα εαυτού ☤ έγραψε στις 12:41, 13-06-13:

Αρχική Δημοσίευση από L0uk0umas
Mάλλον έχουν γίνει ήδη κ@λοχαρτο!
Και μου το λες ετσι ? Χωρις προετοιμασία ?

Παράθεση

L0uk0umas

Δραστήριο Μέλος

H L0uk0umas έγραψε στις 12:41, 13-06-13:

Και μου το λες ετσι ? Χωρις προετοιμασία ?
Συγγνώμη δεν ήθελα να πληγώσω τα συναισθήματα σου!

Παράθεση

OoOkoβοldOoO

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη OoOkoβοldOoO
H OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.

H OoOkoβοldOoO έγραψε στις 12:46, 13-06-13:

Εγώ πάντως μικρή έβλεπα μια εκπομπή-τίτλο δεν θυμάμαι- με παιχνίδια κάτι σαν το wipe out έμοιαζαν τώρα που το σκέφτομαι αλλά έπαιρναν μέρος όλες οι χώρες της Ευρώπης και ήταν πολύ τέλεια εκπομπή! Ακόμα αν υπήρχε θα την έβλεπα σίγουρα..Άμα την έβλεπε και κάνας αλλος και θυμάται τον τίτλο ας ανεβάσει βιντεάκι!

Παράθεση

L0uk0umas

Δραστήριο Μέλος

H L0uk0umas έγραψε στις 12:48, 13-06-13:

Αρχική Δημοσίευση από OoOkoβοldOoO
Εγώ πάντως μικρή έβλεπα μια εκπομπή-τίτλο δεν θυμάμαι- με παιχνίδια κάτι σαν το wipe out έμοιαζαν τώρα που το σκέφτομαι αλλά έπαιρναν μέρος όλες οι χώρες της Ευρώπης και ήταν πολύ τέλεια εκπομπή! Ακόμα αν υπήρχε θα την έβλεπα σίγουρα..Άμα την έβλεπε και κάνας αλλος και θυμάται τον τίτλο ας ανεβάσει βιντεάκι!

Παιχνίδια χωρίς σύνορα!

11 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Νάγια Τ.

Επιφανές Μέλος

H Νάγια Τ. Κατά τον δαίμονα εαυτού ☤ έγραψε στις 12:48, 13-06-13:

Α λες το " παιχνίδια χωρις σύνορα " ...
Συγκινήθηκα τωρα!

Παράθεση

OoOkoβοldOoO

Περιβόητο Μέλος

H OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.

H OoOkoβοldOoO έγραψε στις 12:50, 13-06-13:

Άνα γεια σου! Τι τέλεια εκπομπή!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Παράθεση

Νάγια Τ.

Επιφανές Μέλος

H Νάγια Τ. Κατά τον δαίμονα εαυτού ☤ έγραψε στις 12:53, 13-06-13:

Εμένα θα μου λείψει και ο αφανουλης ,ο Bob Ross,που ζωγραφιζε στην ΕΤ3...

" και τωρα παίρνουμε λίγο μπλε τιτανιου..." ,σαν να ακούω τα λογακια του και το πινελακι βεντάλια ακουμπουσε τρυφερά πανω στον καμβα...

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

OoOkoβοldOoO

Περιβόητο Μέλος

H OoOkoβοldOoO έγραψε στις 12:55, 13-06-13:

Χαχαχαχαχα γυμνάσιο τον είχα ξεσκίσει τα μεσημέρια που βαριόμουν να διαβάσω αγγλικά!

Παράθεση

L0uk0umas

Δραστήριο Μέλος

H L0uk0umas έγραψε στις 12:56, 13-06-13:

Εμένα θα μου λείψει και ο αφανουλης ,ο Bob Ross,που ζωγραφιζε στην ΕΤ3...

" και τωρα παίρνουμε λίγο μπλε τιτανιου..." ,σαν να ακούω τα λογακια του και το πινελακι βεντάλια ακουμπουσε τρυφερά πανω στον καμβα...
Ο οποίος πάντα τα έδειχνε να φαίνονται τόσο απλά όλα και όταν πήγαινες να το δοκιμάσεις μόνος σου, έβγαινε μια πατάτα!

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους