Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 77,640 εγγεγραμμένα μέλη και 3,027,465 μηνύματα σε 91,570 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 623 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Puzzle!

just smile!

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη just smile!
H just smile! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 235 μηνύματα.

H just smile! full of tears έγραψε στις 22:32, 19-08-12:

το 1ο μεγαλο μου το κρεμασα στον τοιχο 500 κομματια
Νομιζω οτι για να το λυσεις πρωτα κανεις την εξω μερια(ακρες)και μετα πιανεις λεπτομερειες στο δικο μου πχ κυκνακια βαρκουλα
http://www.google.gr/imgres?hl=el&cl...9,r:0,s:0,i:70
καντε αντιγραφη στο σημειο αναζητησης για ιστοσελιδες γιατι αντεγραψα πολλα και επικολλει αλλανταλλων

α οκ ειναι απλα πατηστε πανω

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη venividivici : 29-08-12 στις 01:20. Αιτία: merge-συνεχόμενα posts
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

artemaki (Άρτεμις)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη artemaki
H Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 907 μηνύματα.

H artemaki .- έγραψε στις 22:35, 19-08-12:

Αντωνη προσφερομαι εγω!
Πωω ζηλευω τοσο. Εχω παρα πολυ καιρο να φτιαξω puzzle.
Μετα τις πανελληνιες, σιγουρακι.-

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

g1wrg0s (01001)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη g1wrg0s
Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 9,594 μηνύματα.

O g1wrg0s Δεν υπάρχει δεν μπορώ, υπάρχει δεν θέλω! έγραψε στις 11:09, 23-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από nancaki@papaki
το 1ο μεγαλο μου το κρεμασα στον τοιχο 500 κομματια
Νομιζω οτι για να το λυσεις πρωτα κανεις την εξω μερια(ακρες)και μετα πιανεις λεπτομερειες στο δικο μου πχ κυκνακια βαρκουλα
http://www.google.gr/imgres?hl=el&cl...9,r:0,s:0,i:70
καντε αντιγραφη στο σημειο αναζητησης για ιστοσελιδες γιατι αντεγραψα πολλα και επικολλει αλλανταλλων
Ομορφο ειναι . Τα δεντρα θα σε δυσκολεψαν υποθετω!
κι εγω εχω καιρο αλλα δεν λεω να ξεκινισω λογω ελλειψης χωρου...

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

gianniakos

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη gianniakos
Ο gianniakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 67 μηνύματα.

O gianniakos έγραψε στις 12:55, 23-08-12:

Puzzle ειναι τελειο και απο οσο ξερω παιδια που ασχολουνται απο μικρη ηλικια αποδιδουν καλυτερα στη γεωμετρια

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

just smile!

Δραστήριο Μέλος

H just smile! full of tears έγραψε στις 20:00, 29-08-12:

ειναι φοβερο και δεν θελει τοσο χρονο.Απλα ενα αδειο τραπεζι,και λιγη ωρα κατα την οποια θα θες να χαλαρωσεις.
Οσο για τα φυλλα ηταν λιγο φασαρια........πηρα τρια κρασοποτηρα και τα χωρισα σε χρωματα.Αλλα δεν ειναι δυσκολο.Εγω καθε μερα το πολυ τρεις ωρες και σε 15 μερες ετοιμο τωρα θα παρω αυτο(http://www.epuzzle.gr/index.php?page...emid=71)για το χωλ της αδερφης μου που ειναι ασπρομαυρο

Παράθεση

g1wrg0s (01001)

Τιμώμενο Μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 9,594 μηνύματα.

O g1wrg0s Δεν υπάρχει δεν μπορώ, υπάρχει δεν θέλω! έγραψε στις 20:46, 29-08-12:

Τα κορνιζωνεις;

Παράθεση

just smile!

Δραστήριο Μέλος

H just smile! full of tears έγραψε στις 16:22, 30-08-12:

Το πρωτο ηταν ευκολο.Απο το τραπεζακι κατευθειαν στη κορνιζα χωρις το γυαλι και μετα το γυαλι

Παράθεση

g1wrg0s (01001)

Τιμώμενο Μέλος

O g1wrg0s Δεν υπάρχει δεν μπορώ, υπάρχει δεν θέλω! έγραψε στις 23:05, 30-08-12:

Ποσο σου εποιασε ολη η διαδικασια;

Παράθεση

antwwwnis (Αντωωωνης)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη antwwwnis
Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Ηλεκτρολόγος μηχανικός και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,159 μηνύματα.

O antwwwnis ,αφού έκανε διατάσεις στα δάχτυλα του, έγραψε στις 14:24, 31-08-12:

Εγώ σιγά σιγά ταξινόμησα τα μπλε κομμάτια ταυτοχρονα ως προς το σχήμα και τον τονο του μπλε.
Τώρα να δούμε αν η δουλειά γινει πιο ευκολη!

Παράθεση

Mercury (Doctor)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Mercury
Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,504 μηνύματα.

O Mercury Madman with a blue box... έγραψε στις 14:27, 31-08-12:

Εγώ πήρα χαρτί μακέτας,έχει πάχος γύρω στο 1 εκατοστό,αγόρασα και πλαστικό τζάμι στα μέτρα του παζλ,δεν κόστισε πολύ.
Και το έπιασα όλο μαζί με clippers(εκείνα τα μαύρα) και μετά έβγαλα τα σιδεράκια,εκτός απο το πανω μεσαίο,το οποίο χρησιμεύει σαν κρεμαστράκι.Λίγο DIY φάση,αλλά πολύ ωραία.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

g1wrg0s (01001)

Τιμώμενο Μέλος

O g1wrg0s Δεν υπάρχει δεν μπορώ, υπάρχει δεν θέλω! έγραψε στις 14:43, 31-08-12:

Αν θες ανεβασε μια φωτο να δω το αποτελεσμα και πως τα υλικα που λες...

Παράθεση

artemaki (Άρτεμις)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη artemaki
H Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 907 μηνύματα.

H artemaki .- έγραψε στις 15:20, 02-09-12:

Θελω και γω να κανω puzzle.

Παράθεση

antwwwnis (Αντωωωνης)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη antwwwnis
Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Ηλεκτρολόγος μηχανικός και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,159 μηνύματα.

O antwwwnis ,αφού έκανε διατάσεις στα δάχτυλα του, έγραψε στις 09:12, 24-09-12:

Μετά από ώρες και ώρες απασχόλησης, το παζλ ολοκληρώθηκε.
Ο χρόνος που αφιέρωσα για τον ουρανό είναι 3-4 φορές περισσότερος από αυτόν που ξόδεψα για το υπόλοιπο παζλ

Ιδου:

Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  22092012432.jpg
Εμφανίσεις:  119
Μέγεθος:  976,0 KB  
9 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Nefeli Graf (νεφ)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Nefeli Graf
H νεφ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ιταλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,874 μηνύματα.

H Nefeli Graf έγραψε στις 19:00, 09-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από antwwwnis
Μετά από ώρες και ώρες απασχόλησης, το παζλ ολοκληρώθηκε.
Ο χρόνος που αφιέρωσα για τον ουρανό είναι 3-4 φορές περισσότερος από αυτόν που ξόδεψα για το υπόλοιπο παζλ

Ιδου:
αχ τι ωραίο
βάζω και εγώ ένα που το έφτιαξα χθες το βράδυ φωσφορίζει

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Nefeli Graf : 15-04-15 στις 14:43.
Παράθεση

g1wrg0s (01001)

Τιμώμενο Μέλος

O g1wrg0s Δεν υπάρχει δεν μπορώ, υπάρχει δεν θέλω! έγραψε στις 19:14, 09-02-13:

ομορφο... Χιλιαρι ειναι ;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Nefeli Graf (νεφ)

Επιφανές Μέλος

H νεφ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ιταλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,874 μηνύματα.

H Nefeli Graf έγραψε στις 19:17, 09-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από g1wrg0s
ομορφο... Χιλιαρι ειναι ;
όχι 200 κομμάτια είναι αν θυμάμαι καλά αλλά όντως φαίνεται λιγάκι ότι έχει περισσότερα κομμάτια

Παράθεση

Lysippe

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Lysippe
H Lysippe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 756 μηνύματα.

H Lysippe What goes around... Comes around! έγραψε στις 19:35, 09-02-13:

Μεγάλη ευχαρίστηση το να κάθεσαι τσούκου - τσούκου και να συμπληρώνεις το παζλ.

Πριν κάποια χρόνια είχα πάρει ένα παζλ 500 κομματιών, που απεικόνιζε δύο αυτοκρατορικούς πιγκουίνους, να κάθονται δίπλα δίπλα και με φόντο το απέραντο γαλάζιο του ουρανού και της θάλασσας. Όσο διατηρήθηκε ο ενθουσιασμός ασχολήθηκα, αλλά λίγο το ότι βαρέθηκα, λίγο ότι δεν είχα και χώρο να το βάλω κάπου, το σταμάτησα και το πήγα στην αποθήκη.

Ώσπου γνώρισα μια Φίλη καλή, η οποία λατρεύει τους πιγκουίνους, και θέλησα να της το δωρίσω. Οπότε το ξέθαψα, έστησα τα έτοιμα κομμάτια που είχα φτιάξει τότε και συνέχισα το υπόλοιπο. Το κόλλησα, το καδροποίησα και της το έδωσα. Μάλλον γι' αυτήν έγινε η τότε αγορά. Σα να το ήξερα!

Διπλή η χαρά. Τόσο για το ότι το ολοκλήρωσα, όσο και για την χαρά που της έδωσα.

Δυστυχώς, δεν έβγαλα καμιά φωτογραφία, να το δείτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Nefeli Graf (νεφ)

Επιφανές Μέλος

H Nefeli Graf έγραψε στις 19:45, 10-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από Lysippe

Πριν κάποια χρόνια είχα πάρει ένα παζλ 500 κομματιών, που απεικόνιζε δύο αυτοκρατορικούς πιγκουίνους, να κάθονται δίπλα δίπλα και με φόντο το απέραντο γαλάζιο του ουρανού και της θάλασσας. Όσο διατηρήθηκε ο ενθουσιασμός ασχολήθηκα, αλλά λίγο το ότι βαρέθηκα, λίγο ότι δεν είχα και χώρο να το βάλω κάπου, το σταμάτησα και το πήγα στην αποθήκη.

Ώσπου γνώρισα μια Φίλη καλή, η οποία λατρεύει τους πιγκουίνους, και θέλησα να της το δωρίσω. Οπότε το ξέθαψα, έστησα τα έτοιμα κομμάτια που είχα φτιάξει τότε και συνέχισα το υπόλοιπο. Το κόλλησα, το καδροποίησα και της το έδωσα. Μάλλον γι' αυτήν έγινε η τότε αγορά. Σα να το ήξερα!

Διπλή η χαρά. Τόσο για το ότι το ολοκλήρωσα, όσο και για την χαρά που της έδωσα.

γρρρρρ και ακούγεται τόσο ωραίο....

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,633 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 15:09, 11-02-13:

Αχ ξεχάστηκα! Εγω το τελειωσα το παζλάκι μου καιρό τώρα και το χω κορνιζάρει ήδη στον τοίχο. Magnifique! Το επομενο το ψάχνω ακόμα... Πάλι πολλά κομμάτια θα είναι και έχω σκεφτεί και το τοπίο, αρκεί να βρω αυτό που θέλω. Αν δεν βρω κάτι που ναμαρέσει, σκέφτηκα και τη λύση να κάνω μια φωτό, παζλ. Οψόμεθα...

Παράθεση

Nefeli Graf (νεφ)

Επιφανές Μέλος

H Nefeli Graf έγραψε στις 15:31, 11-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από mindcircus
Αχ ξεχάστηκα! Εγω το τελειωσα το παζλάκι μου καιρό τώρα και το χω κορνιζάρει ήδη στον τοίχο. Magnifique! Το επομενο το ψάχνω ακόμα... Πάλι πολλά κομμάτια θα είναι και έχω σκεφτεί και το τοπίο, αρκεί να βρω αυτό που θέλω. Αν δεν βρω κάτι που ναμαρέσει, σκέφτηκα και τη λύση να κάνω μια φωτό, παζλ. Οψόμεθα...
Έχεις βάλει φώτο εδώ;;;; σέλουμε να το δούμεεεεεεεεε

Παράθεση

g1wrg0s (01001)

Τιμώμενο Μέλος

O g1wrg0s Δεν υπάρχει δεν μπορώ, υπάρχει δεν θέλω! έγραψε στις 00:09, 12-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από Lysippe

Πολυ καλη η σκεψη σου. Ομορφη χειρονομμια !

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,633 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 02:00, 12-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από Nefeli Graf
Έχεις βάλει φώτο εδώ;;;; σέλουμε να το δούμεεεεεεεεε
Εχω βαλει πολυ πισω -αν δε βαριεσαι να ψαχνεις - οταν το χα πρωτοπαρει και τωρα βαριεμαι να ψαχνω Επισης βαριεμαι να βγαλω φωτο, να βαλω καλωδιο, να περασω απο κιν σε πισι, νανεβασω κι ολα αυτα τα συναφη(απαραδεκτη)
Θα βαλω το επομενο.... οταν αποφασισω ποιο θα ειναι...

Παράθεση

g1wrg0s (01001)

Τιμώμενο Μέλος

O g1wrg0s Δεν υπάρχει δεν μπορώ, υπάρχει δεν θέλω! έγραψε στις 09:51, 12-02-13:

Δε βαριεσαι

Παράθεση

Nefeli Graf (νεφ)

Επιφανές Μέλος

H Nefeli Graf έγραψε στις 12:25, 12-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από mindcircus
Εχω βαλει πολυ πισω -αν δε βαριεσαι να ψαχνεις - οταν το χα πρωτοπαρει και τωρα βαριεμαι να ψαχνω Επισης βαριεμαι να βγαλω φωτο, να βαλω καλωδιο, να περασω απο κιν σε πισι, νανεβασω κι ολα αυτα τα συναφη(απαραδεκτη)
Θα βαλω το επομενο.... οταν αποφασισω ποιο θα ειναι...
Το περιμένουμε με ανυπομονησία θα ψάξω κάποια στιγμή και θα το βρω έχω την περιέργεια να το δω

Παράθεση

panagiota1985

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη panagiota1985
H panagiota1985 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H panagiota1985 έγραψε στις 10:25, 14-09-13:

Μήπως ξέρει κάποιος πως να κάνω πλαστικοποίση μόνη μου σε πάζλ?

Παράθεση

puzzled

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη puzzled
H puzzled αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13 μηνύματα.

H puzzled έγραψε στις 12:37, 14-09-13:

Και εγώ λατρεύω τα παζλ!! Πρόσφατα έφτιαξα ένα με 1500 κομμάτια. Έχω κάνει μέχρι 2000 κομμάτια, το οποίο έγινε κορνίζα. Πιο μεγάλο δε μπορώ, γιατί δεν υπάρχει χώρος για να το φτιάξω... Όταν βρω χρόνο θέλω να κάνω ένα με 1000 κομμάτια με θέμα το γαλάζιο της θάλασσας για να το κάνω και αυτό κορνίζα και να το βάλω στο δωμάτιο μου.

Συνημμένα Thumbnails

Όνομα:  puzzle_1.jpg
Εμφανίσεις:  87
Μέγεθος:  1,28 MB  
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

stefan87

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη stefan87
Ο stefan87 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 116 μηνύματα.

O stefan87 έγραψε στις 13:07, 14-09-13:

Εγω παλι αν και θεωρω το παζλ κατι πολυ καλο για να ψυχαγωγηθεις,αμα σαρεσει,δεν ασχολουμαι,κυριως γιατι δεν εχω υπομονη και ειμαι πολυ νευρικος για να κατσω με τις ωρες να ψαχνω το ταδε κομματι να δω που ταιριαζει ,στο παρελθον ωστοσο εχω φτιαξει παζλ των 1000+ κομματιων.Απλως,ειναι θεμα ορεξης ,υπομονης και μονο σου τωρα και αμα εχεις και τοσα στο κεφαλι σου ειναι λιγο βαρετο να πουμε δηλαδη,αμα το κανεις με παρεα στο χαβαλε πιο καλα!

Παράθεση

g1wrg0s (01001)

Τιμώμενο Μέλος

O g1wrg0s Δεν υπάρχει δεν μπορώ, υπάρχει δεν θέλω! έγραψε στις 13:57, 14-09-13:

Αρχική Δημοσίευση από puzzled
Και εγώ λατρεύω τα παζλ!! Πρόσφατα έφτιαξα ένα με 1500 κομμάτια. Έχω κάνει μέχρι 2000 κομμάτια, το οποίο έγινε κικορνίζα. Πιο μεγάλο δε μπορώ, γιατί δεν υπάρχει χώρος για να το φτιάξω... Όταν βρω χρόνο θέλω να κάνω ένα με 1000 κομμάτια με θέμα το γαλάζιο της θάλασσας για να το κάνω και αυτό κορνίζα και να το βάλω στο δωμάτιο μου.

Ποσο σου πηρε το κορνιζομα και γενικα τι δουλεια σου κανανε!

Αρχική Δημοσίευση από stefan87
Εγω παλι αν και θεωρω το παζλ κατι πολυ καλο για να ψυχαγωγηθεις,αμα σαρεσει,δεν ασχολουμαι,κυριως γιατι δεν εχω υπομονη και ειμαι πολυ νευρικος για να κατσω με τις ωρες να ψαχνω το ταδε κομματι να δω που ταιριαζει ,στο παρελθον ωστοσο εχω φτιαξει παζλ των 1000+ κομματιων.Απλως,ειναι θεμα ορεξης ,υπομονης και μονο σου τωρα και αμα εχεις και τοσα στο κεφαλι σου ειναι λιγο βαρετο να πουμε δηλαδη,αμα το κανεις με παρεα στο χαβαλε πιο καλα!
Με καλη παρεα γινεται χαβαλε και ωραια δουλεια. Αλλιως τα νευρα σου τσαταλια.

Παράθεση

puzzled

Νεοφερμένος

H puzzled αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13 μηνύματα.

H puzzled έγραψε στις 16:12, 14-09-13:

Συνημμένο Αρχείο 54435Συνημμένο Αρχείο 54435
Ποσο σου πηρε το κορνιζομα και γενικα τι δουλεια σου κανανε!
g1wrg0s, δυστυχώς δε ξέρω να σου πω για το κόστος γιατί όταν έγινε κορνίζα εγώ ακόμα πήγαινα γυμνάσιο-πάνε αρκετά χρόνια από τότε,χιχι - και την ιδέα της κορνίζας την είχε η μαμά μου. Της είχε φανεί ακριβή όμως από όσο θυμάμαι. Επίσης, μας είχαν βάλει γυαλί και έτσι έγινε βαριά, και έλεγε η μαμά μου "τι το ήθελες τόσο μεγάλο παζλ;" .
Τώρα που θέλω να ξανακάνω κορνίζα, σκέφτομαι να βάλω ένα διάφανο πλαστικό αντί για γυαλί πάνω από το παζλ και σαν βάση χοντρό χαρτόνι και να μείνει μόνο το περίγραμμα.
Δες το παζλ για να έχεις μια εικόνα...

Συνημμένα Thumbnails

Όνομα:  2013-09-14 16.40.55.jpg
Εμφανίσεις:  107
Μέγεθος:  463,3 KB  
Παράθεση

g1wrg0s (01001)

Τιμώμενο Μέλος

O g1wrg0s Δεν υπάρχει δεν μπορώ, υπάρχει δεν θέλω! έγραψε στις 16:24, 14-09-13:

καταρχην μππραβο για την επλογη της εικονας, οποιος κι αν την εκανε. Ειναι Ομορφο puzzle.

Αυτο με το χοντρο χαρτονι το εχω σκεφτει αλλα δε ξερω καταποσο ειναι ασφαλες το puzzle απο τα πλαγια. Προσωπικα σκεφτομαι για καμια ψευτοκορνιζα απο κανενα μεγαλοκαταστημα που συνηθως εχουν. προσφατα βρηκα μια με 10 ευρω αλλα ηταν το πολυ για 1000αρι.

Αγορα πλαστικου τζαμιου δεν εχω ιδεα απο που μπορεις να προμηθευτεις.
Αντε να δουμε, αυτη τη φορα θα κορνοιζωσω κανενα;

Παράθεση

puzzled

Νεοφερμένος

H puzzled έγραψε στις 16:43, 14-09-13:

καταρχην μππραβο για την επλογη της εικονας, οποιος κι αν την εκανε. Ειναι Ομορφο puzzle.

Αυτο με το χοντρο χαρτονι το εχω σκεφτει αλλα δε ξερω καταποσο ειναι ασφαλες το puzzle απο τα πλαγια. Προσωπικα σκεφτομαι για καμια ψευτοκορνιζα απο κανενα μεγαλοκαταστημα που συνηθως εχουν. προσφατα βρηκα μια με 10 ευρω αλλα ηταν το πολυ για 1000αρι.

Αγορα πλαστικου τζαμιου δεν εχω ιδεα απο που μπορεις να προμηθευτεις.
Αντε να δουμε, αυτη τη φορα θα κορνοιζωσω κανενα;
Σε ευχαριστώ g1wrg0s!!
Λες να μην είναι ασφαλές, ε; Το σκέφτηκα και εγώ αυτό..
Δεν έχω ιδέα για το πλαστικό τζάμι. Δε το έχω ψάξει γιατί μάλλον θα αργήσω να το κάνω. Δεν έχω βρει το παζλ ακόμα...! Αν μάθεις κάτι, κάνε μια ενημέρωση.
Άντε, το επόμενο σου εύχομαι να το κορνιζώσεις και να το ανεβάσεις να το δούμε!

Παράθεση

Chiyo

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Chiyo
H Chiyo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ταχυδρόμος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 314 μηνύματα.

H Chiyo έγραψε στις 16:35, 13-07-15:

Καλησπέρα. 'Εχω τρέλα με τα παζλ και αυτή τη στιγμή έχω 6 που δεν έχουν μπει σε κορνίζα.
Με το μυαλουδάκι που είχα, θεώρησα ότι θα ήταν καλή ιδέα να τα γυρίσω από την πίσω πλευρά και να τα κολλήσω με αυτό το διαφανές που τυλίγαμε τα βιβλία. Και ήταν μια χαρά γιατί κολλούσαν γερά και μετά μπορούσα να τα σηκώσω σαν χαλί.
Τώρα όμως που θέλω να βάλω κάποια σε κορνίζα σκέφτηκα να περάσω με κόλλα την μπροστά πλευρά (όπως τα κάνουν συνήθως) ετσι ώστε να μην είναι ανάγλυφη η επιφάνεια του παζλ. Ξέρω ότι υπάρχουν ειδικές κόλλες για παζλ, είτε με ματ (που με ενδιαφέρει) είτε με γυαλιστερό τελείωμα αλλά ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει ποιοτική διαφορά με μια κοινή αλευρόκολλα ας πούμε.
Παράθεση

Vold (Νίκος)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Vold
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,216 μηνύματα.

O Vold έγραψε στις 18:28, 01-11-15:

Ας το (ψιλό) ξεθάψω

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους