Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,083 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,822 μηνύματα σε 74,635 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Μεσημεριανός ύπνος

Κοιμάστε το μεσημέρι;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 88)
Ναι, πάντα
4
4,55%
Όχι, ποτέ
24
27,27%
Μερικές φορές
55
62,50%
Θα ήθελα αλλά δεν μπορώ ή δεν προλαβαίνω
5
5,68%

KingFox

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη KingFox
Ο KingFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 441 μηνύματα.

O KingFox Χαμογέλα! έγραψε στις 13:47, 23-08-11:

Κοιμάστε καθόλου το μεσημέρι, και αν ναι, συχνά; πόσες ώρες; Αν όχι, γιατί;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Iliaki (Βανίλια)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Iliaki
H Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 771 μηνύματα.

H Iliaki έγραψε στις 14:00, 23-08-11:

Κοιμάμαι που και που γιατί βαριέμαι ή νυστάζω. Το αποφεύγω γιατί αφ'ενός χάνω τον χρόνο μου, αφ'ετέρου μετά είμαι σαν κοιμισμένο κοτόπουλο.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

rosa azul

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη rosa azul
H rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,105 μηνύματα.

H rosa azul έγραψε στις 14:14, 23-08-11:

siesta...

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

wolfe4ever

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη wolfe4ever
H wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,756 μηνύματα.

H wolfe4ever έγραψε στις 14:51, 23-08-11:

Ω ναι. Μπορώ να πω ότι τον απολαμβάνω περισσότερο από τον καθιερωμένο.
Όποτε μπορώ, κοιμάμαι το μεσημέρι.

Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη underwater
H underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,498 μηνύματα.

H underwater έγραψε στις 01:15, 24-08-11:

Δεν υπάρχει καλύτερος ύπνος από τον μεσημεριανό! Καλοκαίρι με μισόκλειστες γρίλιες, την αλμύρα στο δέρμα και τον ήχο των τζιτζικιών είναι μαγεία! Αλλά και τον χειμώνα με τον μουντό καιρό ή, ακόμα καλύτερα, την βροχή να πέφτει έξω από το παράθυρο επίσης τέλειος!

Δυστυχώς τον χειμώνα δεν έχω πολύ συχνά χρόνο για σιέστα. Όταν το καταφέρνω πάντως το ευχαριστιέμαι! Το καλοκαίρι του δίνω και καταλαβαίνει!

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

diotima

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη diotima
Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,868 μηνύματα.

O diotima έγραψε στις 01:32, 24-08-11:

2 το μεσημέρι και έξω το έχει στρώσει
Ξυπνάς απλά και χαμογελάς.
Α ρε Καστορίκα

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Χριστιάννα ^^ (Ίδιο με το ψεύτικο.)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Χριστιάννα ^^
H Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,028 μηνύματα.

H Χριστιάννα ^^ ..όταν βλέπω τον κοσμάκη πάντα θλίβομαι. έγραψε στις 02:12, 24-08-11:

Το χειμώνα κοιμόμουν Δευτέρα και Παρασκευή το μεσημέρι, που δεν είχα μάθημα το απόγευμα, τις άλλες μέρες δυστυχώς δεν προλάβαινα. Αν είχα προλάβει (σπάνια) να διαβάσω, κοιμόμουν ένα 45λεπτο πάντως.

Το καλοκαίρι έχω κάνει τη νύχτα - μέρα, οπότε ξυπνάω μετά τον μεσημεριανό ύπνο.

Γενικά μ'αρέσει να κοιμάμαι το μεσημέρι, απλώς λίγο, γύρω στη μία, μιάμιση ώρα το πολύ.

Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη underwater
H underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,498 μηνύματα.

H underwater έγραψε στις 14:21, 24-08-11:

Αρχική Δημοσίευση από Χριστιάννα ^^
Γενικά μ'αρέσει να κοιμάμαι το μεσημέρι, απλώς λίγο, γύρω στη μία, μιάμιση ώρα το πολύ.
Δεν είναι και λίγο 1-1μιση ώρα. Νορμάλ είναι για μεσημεριανό. Κι εγώ τόσο προσπαθώ να κοιμάμαι, αν και μερικές φορές, weekends κυρίως, ρίχνω κάτι επικά 2ωρα!

Παράθεση

g1wrg0s (01001)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη g1wrg0s
Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 9,584 μηνύματα.

O g1wrg0s Δεν υπάρχει δεν μπορώ, υπάρχει δεν θέλω! έγραψε στις 14:36, 24-08-11:

Εγω παλι δεν κοιμαμαι τα μεσημερια κι αυτο γιατι στο δωματιο δεν ειμαι μονος.Κανουν τρομερη φασαρια και δεν μπορω να κοιμηθω με τιποτα! Παντως ψαχνοντας βρηκα αρκετους ιστοχορους με πληροφοριες για το μεσυμεριανο υπνο ...Διαβαστε εδω για το ποσο ευεργετικος ειναι ενας υπνακος το μεσημερακι http://www.men24.gr/html/ent/266/ent.11266.asp και ποσο πισω ειναι η Ελλαδα σε σχεση με αλλες χωρες σε αυτο το θεμα...

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

KnightRider

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη KnightRider
Ο KnightRider αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 959 μηνύματα.

O KnightRider Τι, εδώ πρέπει να γράψω..?? έγραψε στις 14:37, 24-08-11:

Έχω σταματήσει να κοιμάμαι τα μεσημέρια εδώ και χρόνια.. Βέβαια, όταν είναι χειμώνας και έξω βρέχει και δεν έχω κάτι να κάνω, κοιμάμαι οπωσδήποτε..

Παράθεση

Orkisious (Χριστοφυλλιά Όρκα)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Orkisious
H Χριστοφυλλιά Όρκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 8 μηνύματα.

H Orkisious Down the valley we walk, έγραψε στις 14:59, 16-09-11:

Έχω να κοιμηθώ μεσημέρι από τότε που ήμουν μωρό. Το βρίσκω χάσιμο χρόνου και μετά όλη μέρα σέρνομαι...

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη venividivici
H venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16,737 μηνύματα.

H venividivici έγραψε στις 15:06, 16-09-11:

Κι εγώ θα πάω να πάρω τον μεσημεριανό μου ύπνο στο σεμινάριο....
Οι παλιοι λέγανε....
Ο ύπνος θρέφει τα παιδιά κι ο ήλιος τα μοσχάρια.
Πολύ σωστά απαντώ εγώ, μπορεί να μην είμαστε παιδιά μπορεί να μην είμαστε μόσχοι σητευτοί...αλλά μετά το μεσημεριανό ύπνο φράπα το μαγουλάκι και μια ανανέωση την αισθάνεσαι....
Απλά οι ρυθμοί της ζωής και οι συνθήκες πολλές φορές σου στερούν αυτή την απόλαυση....

Παράθεση

spiros332 (Spiros)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη spiros332
Ο Spiros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 234 μηνύματα.

O spiros332 έγραψε στις 15:11, 16-09-11:

δεν κοιμαμαι το μεσημερι γιατι οταν ξυπναω μετα το απογευμα εχω ενα βαρυ κεφαλι και ειμαι ετοιμος να με πιασει ο πονοκεφαλος!!!!

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Boom
Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,202 μηνύματα.

O Boom έγραψε στις 15:19, 16-09-11:

Όταν είχα σχολείο έριχνα κάτι τέλειους ύπνους ως της 7 ξέρω 'γω και μετά διάβαζα παρέα με τον καφέ.
Είχα τα φροντιστήριά μου αργά, μαθηματικά πχ με τον θείο μου ξεκινούσαμε στις 12 το χάραμα, τρελές φάσεις.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

aegloswen

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη aegloswen
H aegloswen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,735 μηνύματα.

H aegloswen έγραψε στις 15:42, 16-09-11:

Μεσημεριανός ύπνος. =/

Σίγουρα κάποιες φορές όταν είμαι πολύ κουρασμένη,ξαπλώνω το μεσημέρι.

Αλλά προσπαθώ να το αποφεύγω γενικά γιατί ξυπνάω πάντα με πονοκέφαλο
και χρειάζεται να πιώ 2 καφέδες μετά για να συνέλθω.

Παράθεση

D_G (Δημήτρης)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη D_G
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,756 μηνύματα.

O D_G έγραψε στις 16:12, 16-09-11:

Δεν κοιμάμαι ποτέ το μεσημέρι, μετά τη δουλειά και το φαγητό κατευθείαν στο ίντερνετ.
Παλιότερα, στην πριν ίντερνετ εποχή, διάβαζα εφημερίδα πίνοντας καφέ, και μετά κάποιο βιβλίο.
Έτσι όμως και κοιμηθώ κάποια φορά (μου συμβαίνει ούτε μία φορά το χρόνο που θα είμαι πολύ κουρασμένος), ξυπνώ και δεν μπορώ να συνέλθω, και αργώ πολύ να κοιμηθώ το βράδυ, ίσως και να την βγάλω μέχρι σχεδόν το πρωί, οπότε "σιέστα" δεν έχει ποτέ.

Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Boom
Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,202 μηνύματα.

O Boom έγραψε στις 16:23, 16-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από D_G
Δεν κοιμάμαι ποτέ το μεσημέρι, μετά τη δουλειά και το φαγητό κατευθείαν στο ίντερνετ.
Παλιότερα, στην πριν ίντερνετ εποχή, διάβαζα εφημερίδα πίνοντας καφέ, και μετά κάποιο βιβλίο.
Έτσι όμως και κοιμηθώ κάποια φορά (μου συμβαίνει ούτε μία φορά το χρόνο που θα είμαι πολύ κουρασμένος), ξυπνώ και δεν μπορώ να συνέλθω, και αργώ πολύ να κοιμηθώ το βράδυ, ίσως και να την βγάλω μέχρι σχεδόν το πρωί, οπότε "σιέστα" δεν έχει ποτέ.
Και εγώ δεν μπορώ να συνέλθω εύκολα.
Αν με ξυπνήσει κάποιος ή με πρήζει ενώ καλά καλά δεν άνοιξε το μάτι μου την...στρούμφησε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

spiros332 (Spiros)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη spiros332
Ο Spiros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 234 μηνύματα.

O spiros332 έγραψε στις 16:28, 16-09-11:

και αλλοι ομοιοπαθεις!!!

Παράθεση

elena

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη elena
H elena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος . Έχει γράψει 417 μηνύματα.

H elena έγραψε στις 16:35, 16-09-11:

βάλτε κι εμένα μέσα! με αρρωσταίνει ο μεσημεριανός ύπνος!

Παράθεση

D_G (Δημήτρης)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη D_G
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,756 μηνύματα.

O D_G έγραψε στις 16:39, 16-09-11:

Μπράβο παιδιά, και νόμιζα ότι μόνο εγώ ήμουν έτσι !

Παράθεση

philipos87

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη philipos87
Ο philipos87 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O philipos87 έγραψε στις 17:49, 16-09-11:

Να πω την αλήθεια μου σπάνια θα κοιμηθώ μεσημέρι..ακόμα και κουρασμένος να είμαι δεν μου βγαίνει..Έχει τύχει να κοιμηθώ μεσημέρι τώρα τελευταία και το βράδυ βρικολάκιασα..Έλεος

Παράθεση

wolfe4ever

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη wolfe4ever
H wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,756 μηνύματα.

H wolfe4ever έγραψε στις 18:01, 16-09-11:

Για μένα είναι σωτήριος ειδικά φέτος που δίνω Πανελλήνιες!
Αν δεν έχω κάποιο μάθημα φυσικά! -.-

Παράθεση

marina289 (μαρινα)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη marina289
H μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών . Έχει γράψει 678 μηνύματα.

H marina289 φατσάκια μου,πατουσάκια μου,ματάκια μου! έγραψε στις 18:56, 16-09-11:

Κάθε πρωί που καταβάλλω προσπάθειες να ξυπνήσω, η πρώτη σκέψη που κάνω είναι ¨έχω να ρίξω κάάάτι ξεγυρισμένους ύπνους το μεσημέρι....¨. Το βράδυ πάλι σκέφτομαι ¨πρέπει να ελαττώσω τις ώρες του μεσημεριανού ύπνου, γιατί μετά τραβάω ζόρι να κοιμηθώ το βράδυ¨... (αλλά δεν καταφέρνω να το υλοποιήσω... Τα μεσημέρια -όποτε έχω δυνατότητα- ξεραίνομαι... και μετά θέλω στανταράκι 1 ώρα να αρχίσω να λειτουργώ κανονικά...)

Παράθεση

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Devina
H Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,044 μηνύματα.

H Devina έγραψε στις 00:45, 17-09-11:

Ενώ μου αρέσει τόσο πολύ ο μεσημεριανός υπνάκος και τον προτιμώ συχνά, εντούτοις ξυπνάω και εγώ με βαρύ κεφάλι και μετά η υπόλοιπη μέρα βγαίνει δύσκολα.

Έχω σκεφτεί πως ίσως φταίει και το πόσο θα κοιμηθώ... Αν κοιμόμουν για κανένα μισαωράκι, ίσα ίσα να ξεκουράσω το κεφάλι μου από τη πίεση, μπορεί και να ξύπναγα καλύτερα.

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 00:55, 17-09-11:

Η καλυτερη μου ειναι ο μεσημεριανος υπνος. Υπαρχουν περιοδοι που εχω χρονο και κοιμαμαι, αλλες που δεν εχω. Αλλα οταν βρω ευκαιρια, το εκμεταλλευομαι και ξεκουραζομαι. Ειναι πολυ αναζωογονητικος ο μεσημεριανος υπνος κι απαραιτητος, εχει φοβερα καλες επιδρασεις στην σωματικη και ψυχικη μας υγεια. Συνηθως οταν ξυπναω, ψαχνω για σοκολατα. Επισης εχω και μασκα υπνου στις περιπτωσεις που δε θελω καθολου φως. Ειμαι πολυ δραστηρια καθημερινα κι αυτο με κανει και υπναρου, κοιμαμαι σχετικα αμεσως και ησυχα και αν δεν κλεισω 9ωρο/μερα, δεν ξεκουραζομαι. Γενικοτερα ο καλος υπνος δινει αισιοδοξια, υγεια, ευεξια και δεν ειμαι υπερ οσων λενε πως οταν κοιμασαι χανεις χρονο-πιστευω κερδιζεις χρονο στη ζωη οταν εισαι ξεκουραστος, φρεσκος και δροσερος!
Πηγε 2. Καληνύχτα σας, νανι νανι

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

nektariosmakris (νεκτάριος)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη nektariosmakris
Ο νεκτάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και μας γράφει απο Κορωπί (Αττική). Έχει γράψει 128 μηνύματα.

O nektariosmakris έγραψε στις 17:47, 05-06-13:

εχω δυσκινιτα νευρα δυσκολα σηκονομαι δυσκολα ξυπναω

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Imadlak (Άννα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Imadlak
H Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Παραγωγός και μας γράφει απο Ουγγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,928 μηνύματα.

H Imadlak έγραψε στις 12:11, 08-06-13:

πολύ σπάνια κοιμάμαι το μεσημέρι...και επειδή το βράδυ μπορεί να δυσκολευτώ να κοιμηθώ, αλλά μετά είμαι σαν αποβλακωμένη για κανα 2ωρο

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη _fairygirl_
H Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 5,251 μηνύματα.

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 12:46, 08-06-13:

Άχου^^ Μεσημεριανός ύπνος,τι όμορφη ανάμνηση! Εγώ κοιμάμαι μόνο τα καλοκαίρια το μεσημέρι (μιας και το χειμώνα λόγω διαβάσματος δεν μπορώ) και κάτω από συγκεκριμένες συνθήκες αν έχουμε μία οικογενειακή υποχρέωση το βράδυ ή αν νυστάζω ή ακόμα και όταν ξαπλώσω απλώς για να χαλαρώσω κοιμάμαι.
Δυστυχώς και΄μενα μετά με ζορίζει λίγο διότι νιώθω κάπως και συνήθως το καλοκαίρι έχω κολύμπι οπότε πάω στο μάθημα και κουτουλάω.
Α,επίσης προϋπόθεση για να κοιμηθώ το μεσημέρι είναι να υπάρχει γλυκό να φάω μετά διότι είναι ο μόνος τρόπος να αποκτήσω επαφή με το περιβάλλον (μετά τον καφέ)

Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Gate4
H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γεωλόγος και μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 18,059 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 12:55, 08-06-13:

Σπάνια κοιμάμαι το μεσημέρι. Πρέπει να μαι τελείως πτώμα (πχ φέτος με τις πανελλήνιες) για να κοιμηθώ

Παράθεση

Ajusshi (η σκέψη μου σκέφτηκε τον εαυτό της)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ajusshi
Ο η σκέψη μου σκέφτηκε τον εαυτό της αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,690 μηνύματα.

O Ajusshi All Men Must Die έγραψε στις 13:46, 08-06-13:

σα βόδι, ένα τρίωρο στο νερό.

Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

H Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 5,251 μηνύματα.

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 13:57, 08-06-13:

Γτφ
2,5 ώρες εγώ.

Παράθεση

CiNeFiL (Skank in the air)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη CiNeFiL
H Skank in the air αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,401 μηνύματα.

H CiNeFiL Still forbidden έγραψε στις 13:58, 08-06-13:

καθε μερα σχεδον
ακομη και οταν δεν πολυπρολαβαινω εστω ενα εικοσαλεπτο θα κοιμηθω
οταν εχω και χρονο καλαα κλεινω και 2ωρο

Παράθεση

Loony

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Loony
H Loony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 611 μηνύματα.

H Loony έγραψε στις 15:44, 08-06-13:

Όχι, για κανένα λόγο, μετά χάνω όλη τη μέρα γιατί αισθάνομαι σαν να σηκώθηκα από κώμα και προσπαθώ να συνέλθω. Τελικά καταλήγω να ξενοκοιμάμαι μέχρι το άλλο πρωί.

Παράθεση

lowbaper92

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη lowbaper92
Ο lowbaper92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,330 μηνύματα.

O lowbaper92 έγραψε στις 16:54, 08-06-13:

Ρίχνω πάντα έναν μεσημεριανό υπνάκο, απλά τον κολλάω σερί με τον βραδινό

Παράθεση

Maria Bluemind

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Maria Bluemind
H Maria Bluemind αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 68 μηνύματα.

H Maria Bluemind έγραψε στις 17:10, 08-06-13:

Εγώ συνήθως κάνω υπομονή να μην κοιμηθώ.. γιατί έτσι και κλείσουν τα ματάκια μου, κάτω από 2 ώρες δεν θα κοιμηθώ. Αυτό το "θα κοιμηθώ κανά μισάωρο και μετά θα σηκωθώ να φύγω", για να το κάνω πρέπει να γίνει σεισμός, ή κάτι παρόμοιο και να ξυπνήσω για τα καλά. Και ξυπνητήρι να βάλω θα πατάω snooze μέχρι να κλείσω το 2ωρο ύπνου.
Καλά άμα κοιμηθώ και νωρίς το μεσημέρι και είμαι και κουρασμένη, 5ωρο κλείνω και βάλε. Μετά ξυπνάω και νιώθω ότι κοιμήθηκα μέχρι την επόμενη μέρα.

Παράθεση

Ψαραδέλλη

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ψαραδέλλη
H Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,674 μηνύματα.

H Ψαραδέλλη έγραψε στις 17:22, 08-06-13:

Αρχική Δημοσίευση από Maria Bluemind
Εγώ συνήθως κάνω υπομονή να μην κοιμηθώ.. γιατί έτσι και κλείσουν τα ματάκια μου, κάτω από 2 ώρες δεν θα κοιμηθώ. Αυτό το "θα κοιμηθώ κανά μισάωρο και μετά θα σηκωθώ να φύγω", για να το κάνω πρέπει να γίνει σεισμός, ή κάτι παρόμοιο και να ξυπνήσω για τα καλά. Και ξυπνητήρι να βάλω θα πατάω snooze μέχρι να κλείσω το 2ωρο ύπνου.
Καλά άμα κοιμηθώ και νωρίς το μεσημέρι και είμαι και κουρασμένη, 5ωρο κλείνω και βάλε. Μετά ξυπνάω και νιώθω ότι κοιμήθηκα μέχρι την επόμενη μέρα.
Ακριβώς τα ίδια. Αλλά δεν το καταφέρνω πάντα. Καμιά φορά από την κούραση κλείνουν τα μάτια μου και κοιμάμαι όρθια. Προσπαθώ να μην ξαπλώσω, γιατί έτσι και ξαπλώσω...τελείωσε. Έχω ξυπνήσει βράδυ και μετά θα αρχίσω τα σιχτίρια που έχασα όλη τη μέρα.

Παράθεση

whitelioness (Porcupine)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη whitelioness
H Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,087 μηνύματα.

H whitelioness any pathetic cuties out there? έγραψε στις 19:04, 08-06-13:

οταν ειμαι στο πατρικο
δεν γινεται λογος για πισι (γκρινια) και η υγρασια σε κανει να κοιμασαι σα βουβαλι
γεγονος που δε σε εμποδιζει να κοιμηθεις το βραδυ
σα βουβαλι παλι

Παράθεση

Akis_Megara (possit felix esse)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Akis_Megara
Ο possit felix esse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,292 μηνύματα.

O Akis_Megara Vanitas vanitatum, omnia vanitas έγραψε στις 19:46, 08-06-13:

Έχω να κοιμηθώ καμιά δεκαριά χρόνια μεσημέρι από παιδί. Γενικά ποτέ δε μου άρεσε που με βάζανε αναγκαστικά να κοιμηθώ και με απωθεί ο μεσημεριανός υπνάκος

Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 20:00, 08-06-13:

Εγώ πάντως ειδικά αν έχει ζέστη κοιμάμαι και μέχρι τις 8 το βράδυ.
Μετά παίρνω καμιά φίλη μου τηλέφωνο και κάνουμε τους βρικόλακες μέχρι τις 4 το πρωί στην ταράτσα.

Παράθεση

Itach1 (Τζουτζουμπρούτζος)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Itach1
Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,189 μηνύματα.

O Itach1 THINK LESS, LIVE MORE έγραψε στις 20:18, 08-06-13:

Δύσκολα κοιμάμαι μεσημέρι επειδή μετά έχω τέτοια ατονία που βαριέμαι να πάω μέχρι και τουαλέτα.

Παράθεση

triantafullaki :)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη triantafullaki :)
H triantafullaki :) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Φιλόλογος και μας γράφει απο Πέραμα (Αττική). Έχει γράψει 141 μηνύματα.

H triantafullaki :) έγραψε στις 22:46, 08-06-13:

Δύσκολα κοιμάμαι κάθως το μεσημέρι πάντα έχω να κάνω κάτι αλλά τις σπάνιες φορές που κοιμάται το μεσημέρι , μετά είμαι πολύ ξεκούραστη

Παράθεση

Xaris SSSS

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Xaris SSSS
Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 1,952 μηνύματα.

O Xaris SSSS έγραψε στις 22:52, 08-06-13:

Σπάνια κοιμάμαι το μεσημέρι, μόνο όταν είμαι πολύ κουρασμένος. Και αφού ξυπνήσω είμαι σε τέτοια ατονία που για την υπόλοιπη μέρα δεν μπορώ να λειτουργήσω, γι΄αυτό και το αποφεύγω.

Παράθεση

τρελή φιλόσοφος

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη τρελή φιλόσοφος
H τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 878 μηνύματα.

H τρελή φιλόσοφος τουρου ρου,τουρου ρου,τουρου ρου έγραψε στις 08:23, 09-06-13:

ποτέ!ξυπνάω με πονοκέφαλο και βλέπω εφιάλτες......άσε που χάνω πολύτιμο χρόνο και την υπόλοιπη μέρα(βασικά απόγευμα και βράδυ )είμαι πτώμα και σε κατάσταση stand by

Παράθεση

OoOkoβοldOoO

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη OoOkoβοldOoO
H OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.

H OoOkoβοldOoO έγραψε στις 08:54, 09-06-13:

Σπάνια να κοιμηθώ μεσημέρι. Θα μαι πολύ κουρασμένη για να το κάνω. Πάντως άμα κοιμηθώ μεσημέρι.....ούτε τι χρονιά έχουμε δεν ξέρω μετά!

Παράθεση

MissKit (Bastet 1/3 ΜΕΤΣ)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη MissKit
H Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,160 μηνύματα.

H MissKit έγραψε στις 21:49, 15-07-13:

Όταν καταφέρνω να κοιμηθώ από 20' - 45' αισθάνομαι άλλος άνθρωπος, αναζωογονούμαι. Αν ξεπεράσω τα 45', μετά είμαι σαν ζόμπι για το υπόλοιπο της ημέρας. Δεν ξέρω τι ώρα είναι, πού βρίσκομαι, αν έπρεπε να έχω πάει κάπου και άργησα, τι μέρα είναι...

Παράθεση

_Νηρηίς_

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη _Νηρηίς_
H _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 852 μηνύματα.

H _Νηρηίς_ έγραψε στις 00:08, 16-07-13:

Αρχική Δημοσίευση από Totaled
Όταν καταφέρνω να κοιμηθώ από 20' - 45' αισθάνομαι άλλος άνθρωπος, αναζωογονούμαι. Αν ξεπεράσω τα 45', μετά είμαι σαν ζόμπι για το υπόλοιπο της ημέρας. Δεν ξέρω τι ώρα είναι, πού βρίσκομαι, αν έπρεπε να έχω πάει κάπου και άργησα, τι μέρα είναι...
Μία απο τα ίδια. Γι'αυτό κι εγώ για να αντέξω το υπόλοιπο της ημέρας υποχρεωτικά κοιμάμαι το πολύ 45' το μεσημέρι, όταν επιβάλλεται στο υπόλοιπο της ημέρας να μην είμαι σαν ζόμπι!

Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Επιφανές Μέλος

H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γεωλόγος και μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 18,059 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 00:16, 16-07-13:

Αρχική Δημοσίευση από _Νηρηίς_
Μία απο τα ίδια. Γι'αυτό κι εγώ για να αντέξω το υπόλοιπο της ημέρας υποχρεωτικά κοιμάμαι το πολύ 45' το μεσημέρι, όταν επιβάλλεται στο υπόλοιπο της ημέρας να μην είμαι σαν ζόμπι!
Πάντως με λένε πως είναι περίεργο που με τόσο λίγο ύπνο(20-45 λεπτά) παίζει να καταφέρνω να ξεκουράζομαι και να ξυπνάω

Παράθεση

MissKit (Bastet 1/3 ΜΕΤΣ)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη MissKit
H Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,160 μηνύματα.

H MissKit έγραψε στις 00:25, 16-07-13:

Καθόλου περίεργο δεν είναι. Το μεσημέρι δεν πρέπει να πέφτουμε σε βαθύ ύπνο γιατί μετά δεν κοιμόμαστε το βράδυ και προκαλείται κι αυτή η αίσθηση του ζόμπι.

Παράθεση

_Νηρηίς_

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη _Νηρηίς_
H _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 852 μηνύματα.

H _Νηρηίς_ έγραψε στις 00:25, 16-07-13:

Αρχική Δημοσίευση από Gate4
Πάντως με λένε πως είναι περίεργο που με τόσο λίγο ύπνο(20-45 λεπτά) παίζει να καταφέρνω να ξεκουράζομαι και να ξυπνάω
Απο τότε που χρειάστηκε να καθιερώσω τον μεσημεριανό ύπνο, το έψαξα και διάβασα απο πολλαπλές πηγές πως η διάρκεια που αναφέρεις είναι η ιδανική και γι'αυτό επιφέρει αυτά τα ευεργετικά αποτελέσματα.

Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Επιφανές Μέλος

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 00:32, 16-07-13:

Αρχική Δημοσίευση από _Νηρηίς_
Απο τότε που χρειάστηκε να καθιερώσω τον μεσημεριανό ύπνο, το έψαξα και διάβασα απο πολλαπλές πηγές πως η διάρκεια που αναφέρεις είναι η ιδανική και γι'αυτό επιφέρει αυτά τα ευεργετικά αποτελέσματα.
Αυτό δεν το ήξερα Πράγματι μεσημεριανός ύπνος με αυτή τη διάρκεια με έχει απαλλάξει πολλές φορές από κούραση/πονοκέφαλο

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Πανελλήνιες και ύπνος - Από equalizer
      Το θέμα έχει λάβει 147 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Πανελλαδικές Εξετάσεις.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 09-06-17 στις 11:17.
    • Ύπνος και υγεία - Από Shadowfax
      Το θέμα έχει λάβει 74 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Νεανικά θέματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 07-01-15 στις 11:28.
    • Ύπνος και Ρόφημα - Από rockwave
      Το θέμα έχει λάβει 31 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Γ' Λυκείου & Απόφοιτοι.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 04-01-11 στις 15:48.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους