Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,824 μέλη και 2,410,464 μηνύματα σε 75,009 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 307 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Μεσημεριανός ύπνος

Κοιμάστε το μεσημέρι;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 88)
Ναι, πάντα
4
4,55%
Όχι, ποτέ
24
27,27%
Μερικές φορές
55
62,50%
Θα ήθελα αλλά δεν μπορώ ή δεν προλαβαίνω
5
5,68%

KingFox

Δραστήριο Μέλος

Ο KingFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 440 μηνύματα.

O KingFox Χαμογέλα! έγραψε: στις 13:47, 23-08-11:

Κοιμάστε καθόλου το μεσημέρι, και αν ναι, συχνά; πόσες ώρες; Αν όχι, γιατί;
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Iliaki (Βανίλια)

Διάσημο Μέλος

H Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 771 μηνύματα.

H Iliaki έγραψε: στις 14:00, 23-08-11:

Κοιμάμαι που και που γιατί βαριέμαι ή νυστάζω. Το αποφεύγω γιατί αφ'ενός χάνω τον χρόνο μου, αφ'ετέρου μετά είμαι σαν κοιμισμένο κοτόπουλο.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

rosa azul

Περιβόητο Μέλος

H rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,105 μηνύματα.

H rosa azul έγραψε: στις 14:14, 23-08-11:

siesta...
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

wolfe4ever

Διακεκριμένο μέλος

H wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,745 μηνύματα.

H wolfe4ever έγραψε: στις 14:51, 23-08-11:

Ω ναι. Μπορώ να πω ότι τον απολαμβάνω περισσότερο από τον καθιερωμένο.
Όποτε μπορώ, κοιμάμαι το μεσημέρι.
Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

H underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,498 μηνύματα.

H underwater έγραψε: στις 01:15, 24-08-11:

Δεν υπάρχει καλύτερος ύπνος από τον μεσημεριανό! Καλοκαίρι με μισόκλειστες γρίλιες, την αλμύρα στο δέρμα και τον ήχο των τζιτζικιών είναι μαγεία! Αλλά και τον χειμώνα με τον μουντό καιρό ή, ακόμα καλύτερα, την βροχή να πέφτει έξω από το παράθυρο επίσης τέλειος!

Δυστυχώς τον χειμώνα δεν έχω πολύ συχνά χρόνο για σιέστα. Όταν το καταφέρνω πάντως το ευχαριστιέμαι! Το καλοκαίρι του δίνω και καταλαβαίνει!
6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

diotima

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,868 μηνύματα.

O diotima έγραψε: στις 01:32, 24-08-11:

2 το μεσημέρι και έξω το έχει στρώσει
Ξυπνάς απλά και χαμογελάς.
Α ρε Καστορίκα
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Χριστιάννα ^^ (Ίδιο με το ψεύτικο.)

Διακεκριμένο μέλος

H Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,027 μηνύματα.

H Χριστιάννα ^^ ..όταν βλέπω τον κοσμάκη πάντα θλίβομαι. έγραψε: στις 02:12, 24-08-11:

Το χειμώνα κοιμόμουν Δευτέρα και Παρασκευή το μεσημέρι, που δεν είχα μάθημα το απόγευμα, τις άλλες μέρες δυστυχώς δεν προλάβαινα. Αν είχα προλάβει (σπάνια) να διαβάσω, κοιμόμουν ένα 45λεπτο πάντως.

Το καλοκαίρι έχω κάνει τη νύχτα - μέρα, οπότε ξυπνάω μετά τον μεσημεριανό ύπνο.

Γενικά μ'αρέσει να κοιμάμαι το μεσημέρι, απλώς λίγο, γύρω στη μία, μιάμιση ώρα το πολύ.
Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

H underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,498 μηνύματα.

H underwater έγραψε: στις 14:21, 24-08-11:

Αρχική Δημοσίευση από Χριστιάννα ^^
Γενικά μ'αρέσει να κοιμάμαι το μεσημέρι, απλώς λίγο, γύρω στη μία, μιάμιση ώρα το πολύ.
Δεν είναι και λίγο 1-1μιση ώρα. Νορμάλ είναι για μεσημεριανό. Κι εγώ τόσο προσπαθώ να κοιμάμαι, αν και μερικές φορές, weekends κυρίως, ρίχνω κάτι επικά 2ωρα!
Παράθεση

g1wrg0s (01001)

Επιφανές Μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 9,538 μηνύματα.

O g1wrg0s Δεν υπάρχει δεν μπορώ, υπάρχει δεν θέλω! έγραψε: στις 14:36, 24-08-11:

Εγω παλι δεν κοιμαμαι τα μεσημερια κι αυτο γιατι στο δωματιο δεν ειμαι μονος.Κανουν τρομερη φασαρια και δεν μπορω να κοιμηθω με τιποτα! Παντως ψαχνοντας βρηκα αρκετους ιστοχορους με πληροφοριες για το μεσυμεριανο υπνο ...Διαβαστε εδω για το ποσο ευεργετικος ειναι ενας υπνακος το μεσημερακι http://www.men24.gr/html/ent/266/ent.11266.asp και ποσο πισω ειναι η Ελλαδα σε σχεση με αλλες χωρες σε αυτο το θεμα...
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

KnightRider

Περιβόητο Μέλος

Ο KnightRider αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 943 μηνύματα.

O KnightRider Τι, εδώ πρέπει να γράψω..?? έγραψε: στις 14:37, 24-08-11:

Έχω σταματήσει να κοιμάμαι τα μεσημέρια εδώ και χρόνια.. Βέβαια, όταν είναι χειμώνας και έξω βρέχει και δεν έχω κάτι να κάνω, κοιμάμαι οπωσδήποτε..
Παράθεση

Orkisious (Χριστοφυλλιά Όρκα)

Νεοφερμένος

H Χριστοφυλλιά Όρκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 8 μηνύματα.

H Orkisious Down the valley we walk, έγραψε: στις 14:59, 16-09-11:

Έχω να κοιμηθώ μεσημέρι από τότε που ήμουν μωρό. Το βρίσκω χάσιμο χρόνου και μετά όλη μέρα σέρνομαι...
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

H venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16,742 μηνύματα.

H venividivici έγραψε: στις 15:06, 16-09-11:

Κι εγώ θα πάω να πάρω τον μεσημεριανό μου ύπνο στο σεμινάριο....
Οι παλιοι λέγανε....
Ο ύπνος θρέφει τα παιδιά κι ο ήλιος τα μοσχάρια.
Πολύ σωστά απαντώ εγώ, μπορεί να μην είμαστε παιδιά μπορεί να μην είμαστε μόσχοι σητευτοί...αλλά μετά το μεσημεριανό ύπνο φράπα το μαγουλάκι και μια ανανέωση την αισθάνεσαι....
Απλά οι ρυθμοί της ζωής και οι συνθήκες πολλές φορές σου στερούν αυτή την απόλαυση....
Παράθεση

spiros332 (Spiros)

Δραστήριο Μέλος

Ο Spiros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 234 μηνύματα.

O spiros332 έγραψε: στις 15:11, 16-09-11:

δεν κοιμαμαι το μεσημερι γιατι οταν ξυπναω μετα το απογευμα εχω ενα βαρυ κεφαλι και ειμαι ετοιμος να με πιασει ο πονοκεφαλος!!!!
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,131 μηνύματα.

O Boom έγραψε: στις 15:19, 16-09-11:

Όταν είχα σχολείο έριχνα κάτι τέλειους ύπνους ως της 7 ξέρω 'γω και μετά διάβαζα παρέα με τον καφέ.
Είχα τα φροντιστήριά μου αργά, μαθηματικά πχ με τον θείο μου ξεκινούσαμε στις 12 το χάραμα, τρελές φάσεις.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Angelique.

Επιφανές Μέλος

H Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δικηγόρος . Έχει γράψει 5,376 μηνύματα.

H Angelique. .* ●*. • ¸. ★ °:. *. • ○ ° ★☾ έγραψε: στις 15:42, 16-09-11:

Μεσημεριανός ύπνος. =/

Σίγουρα κάποιες φορές όταν είμαι πολύ κουρασμένη,ξαπλώνω το μεσημέρι.

Αλλά προσπαθώ να το αποφεύγω γενικά γιατί ξυπνάω πάντα με πονοκέφαλο
και χρειάζεται να πιώ 2 καφέδες μετά για να συνέλθω.
Παράθεση

D_G (Δημήτρης)

Διακεκριμένο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,715 μηνύματα.

O D_G έγραψε: στις 16:12, 16-09-11:

Δεν κοιμάμαι ποτέ το μεσημέρι, μετά τη δουλειά και το φαγητό κατευθείαν στο ίντερνετ.
Παλιότερα, στην πριν ίντερνετ εποχή, διάβαζα εφημερίδα πίνοντας καφέ, και μετά κάποιο βιβλίο.
Έτσι όμως και κοιμηθώ κάποια φορά (μου συμβαίνει ούτε μία φορά το χρόνο που θα είμαι πολύ κουρασμένος), ξυπνώ και δεν μπορώ να συνέλθω, και αργώ πολύ να κοιμηθώ το βράδυ, ίσως και να την βγάλω μέχρι σχεδόν το πρωί, οπότε "σιέστα" δεν έχει ποτέ.
Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,131 μηνύματα.

O Boom έγραψε: στις 16:23, 16-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από D_G
Δεν κοιμάμαι ποτέ το μεσημέρι, μετά τη δουλειά και το φαγητό κατευθείαν στο ίντερνετ.
Παλιότερα, στην πριν ίντερνετ εποχή, διάβαζα εφημερίδα πίνοντας καφέ, και μετά κάποιο βιβλίο.
Έτσι όμως και κοιμηθώ κάποια φορά (μου συμβαίνει ούτε μία φορά το χρόνο που θα είμαι πολύ κουρασμένος), ξυπνώ και δεν μπορώ να συνέλθω, και αργώ πολύ να κοιμηθώ το βράδυ, ίσως και να την βγάλω μέχρι σχεδόν το πρωί, οπότε "σιέστα" δεν έχει ποτέ.
Και εγώ δεν μπορώ να συνέλθω εύκολα.
Αν με ξυπνήσει κάποιος ή με πρήζει ενώ καλά καλά δεν άνοιξε το μάτι μου την...στρούμφησε.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

spiros332 (Spiros)

Δραστήριο Μέλος

Ο Spiros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 234 μηνύματα.

O spiros332 έγραψε: στις 16:28, 16-09-11:

και αλλοι ομοιοπαθεις!!!
Παράθεση

elena

Δραστήριο Μέλος

H elena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος . Έχει γράψει 417 μηνύματα.

H elena έγραψε: στις 16:35, 16-09-11:

βάλτε κι εμένα μέσα! με αρρωσταίνει ο μεσημεριανός ύπνος!
Παράθεση

D_G (Δημήτρης)

Διακεκριμένο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,715 μηνύματα.

O D_G έγραψε: στις 16:39, 16-09-11:

Μπράβο παιδιά, και νόμιζα ότι μόνο εγώ ήμουν έτσι !
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Πανελλήνιες και ύπνος - Από equalizer
      Το θέμα έχει λάβει 147 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Πανελλαδικές Εξετάσεις.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 09-06-17 στις 11:17.
    • Ύπνος και υγεία - Από Shadowfax
      Το θέμα έχει λάβει 74 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Νεανικά θέματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 07-01-15 στις 11:28.
    • Ύπνος και Ρόφημα - Από rockwave
      Το θέμα έχει λάβει 31 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Γ' Λυκείου & Απόφοιτοι.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 04-01-11 στις 15:48.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους