Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,074 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,654 μηνύματα σε 74,624 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Μεσημεριανός ύπνος

Κοιμάστε το μεσημέρι;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 88)
Ναι, πάντα
4
4,55%
Όχι, ποτέ
24
27,27%
Μερικές φορές
55
62,50%
Θα ήθελα αλλά δεν μπορώ ή δεν προλαβαίνω
5
5,68%

_Νηρηίς_

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη _Νηρηίς_
H _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 852 μηνύματα.

H _Νηρηίς_ έγραψε στις 00:34, 16-07-13:

Αρχική Δημοσίευση από Gate4
Αυτό δεν το ήξερα Πράγματι μεσημεριανός ύπνος με αυτή τη διάρκεια με έχει απαλλάξει πολλές φορές από κούραση/πονοκέφαλο
Εγώ δεν πίνω καφέδες και έτσι χωρίς μεσημεριανό ύπνο για το υπόλοιπο της ημέρας είμαι εκτός λειτουργίας.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Gate4
H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γεωλόγος και μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 18,059 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 00:36, 16-07-13:

Αρχική Δημοσίευση από _Νηρηίς_
Εγώ δεν πίνω καθόλου καφέδες και έτσι χωρίς μεσημεριανό ύπνο για το υπόλοιπο της ημέρας είμαι εκτός λειτουργίας.
Εγώ χωρίς καφέ είμαι εκτός λειτουργίας το πρωί. Το μεσημέρι που έχει περάσει η επίδραση του καφέ χρειάζεται λίγος ύπνος αλλιώς βγαίνει όλη η κούραση το βράδυ και κοιμάμαι με τις κότες

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

_Νηρηίς_

Διάσημο Μέλος

H _Νηρηίς_ έγραψε στις 00:39, 16-07-13:

Εγώ χωρίς καφέ είμαι εκτός λειτουργίας το πρωί. Το μεσημέρι που έχει περάσει η επίδραση του καφέ χρειάζεται λίγος ύπνος αλλιώς βγαίνει όλη η κούραση το βράδυ και κοιμάμαι με τις κότες
Εγώ ούτε έναν σε όλη μου την μέχρι τώρα ζωή, επειδή θεωρώ πως δεν αντλώ κάποιο όφελος απο την κατανάλωσή του.

Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Επιφανές Μέλος

H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γεωλόγος και μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 18,059 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 00:41, 16-07-13:

Εγώ ούτε έναν σε όλη μου την μέχρι τώρα ζωή, επειδή θεωρώ πως δεν αντλώ κάποιο όφελος απο την κατανάλωσή του.
Αν σε ξυπνάει μια χαρά όφελος αντλείς

Αλλά νταξ αν ο ύπνος επαρκεί δεν χρειάζεται ο καφές.

Παράθεση

_Νηρηίς_

Διάσημο Μέλος

H _Νηρηίς_ έγραψε στις 00:44, 16-07-13:

Αν σε ξυπνάει μια χαρά όφελος αντλείς

Αλλά νταξ αν ο ύπνος επαρκεί δεν χρειάζεται ο καφές.
Ακόμα και να έχω ξενυχτήσει το επόμενο πρωί με καμία 20αρια ξυπνητήρια θα σηκωθώ, θέλω ένα 5λεπτο να επανέλθω στη πραγματικότητα και μετά είμαι μια χαρά. Όλα είναι στο μυαλό.

Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Επιφανές Μέλος

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 00:46, 16-07-13:

Ακόμα και να έχω ξενυχτήσει το επόμενο πρωί με καμία 20αρια ξυπνητήρια θα σηκωθώ, θέλω ένα 5λεπτο να επανέλθω στη πραγματικότητα και μετά είμαι μια χαρά. Όλα είναι στο μυαλό.
Ρε συ δεν ξέρω ίσως είναι και στον άνθρωπο.Εγώ αν ξυπνήσω και δεν με έχει φτάσει ο ύπνος κοιμάμαι όρθια

Παράθεση

_Νηρηίς_

Διάσημο Μέλος

H _Νηρηίς_ έγραψε στις 00:47, 16-07-13:

Ρε συ δεν ξέρω ίσως είναι και στον άνθρωπο.Εγώ αν ξυπνήσω και δεν με έχει φτάσει ο ύπνος κοιμάμαι όρθια
Υπάρχουν και άλλοι που ξυπνούν κανονικά χωρίς καφέ, ζούν ανάμεσά μας. Όλοι λαγοκοιμόμαστε μέχρι να συνέλθουμε απο τον βραδινό ύπνο, να πλύνουμε το πρόσωπό μας και να αρχίσουμε για τις υποχρεώσεις μας.

Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Επιφανές Μέλος

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 00:49, 16-07-13:

Υπάρχουν και άλλοι που ξυπνούν κανονικά χωρίς καφέ, ζούν ανάμεσά μας. Όλοι λαγοκοιμόμαστε μέχρι να συνέλθουμε απο τον βραδινό ύπνο, να πλύνουμε το πρόσωπό μας και να αρχίσουμε για τις υποχρεώσεις μας.
Μπα όχι πάντα. Εγώ συνήθως για να ξυπνήσω μετά τον βραδινό ύπνο θέλω ένα 2ωρο στάνταρ

Παράθεση

_Νηρηίς_

Διάσημο Μέλος

H _Νηρηίς_ έγραψε στις 00:52, 16-07-13:

Μπα όχι πάντα. Εγώ συνήθως για να ξυπνήσω μετά τον βραδινό ύπνο θέλω ένα 2ωρο στάνταρ
Να σου πώ πως εγώ κάποτε μικροί, αλλά και οι γονείς μου όταν εργάζονταν ξυπνούσαν απο τις 6 χωρίς καφέ. Αν έχεις συνηθίσει τον καφέ, σίγουρα θα σε βοηθάει πια, αλλά υπάρχει και ο φυσικός τρόπος. Τεσπα, δεν συνεχίζω μην καταλήξει η συζήτηση σε θέμα αποκλειστικά για τους καφέδες. Χαίρομαι που υπάρχουν κι άλλοι που κοιμούνται το μεσημέρι λίγο και δεν είμαι η μόνη.

Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Επιφανές Μέλος

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 00:56, 16-07-13:

Να σου πώ πως εγώ κάποτε μικροί, αλλά και οι γονείς μου όταν εργάζονταν ξυπνούσαν απο τις 6 χωρίς καφέ. Αν έχεις συνηθίσει τον καφέ, σίγουρα θα σε βοηθάει πια, αλλά υπάρχει και ο φυσικός τρόπος. Τεσπα, δεν συνεχίζω μην καταλήξει η συζήτηση σε θέμα αποκλειστικά για τους καφέδες. Χαίρομαι που υπάρχουν κι άλλοι που κοιμούνται το μεσημέρι λίγο και δεν είμαι η μόνη.
Χαχαχα ναι σωστά!

Πάντως το έχω παρατηρήσει και χωρίς ξυπνητήρι το πολύ σε μια ώρα κοιμάμαι (συνήθως λιγότερο αλλά ντάξυ)

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

hack3r

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη hack3r
Ο hack3r αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,551 μηνύματα.

O hack3r έγραψε στις 13:55, 16-07-13:

Όταν χρειάζεσαι καφέ για να ξυπνήσεις το πρωί αυτό σημαίνει πως δεν κοιμάσε αρκετά το βράδυ. Το καλύτερο ξυπνητίρι είναι το σώμα μας καθώς ξυπνάμε μόνοι μας όταν έχουμε πάρει αρκετό ύπνο. Αυτό με τον καφέ το πρωί το είχα πάθει κι εγώ πιο παλιά μέχρι που κατάλαβα πως χρησιμοποιούσα τον καφέ ως υποκατάστατο του ύπνου και αυτό δεν κάνει καλό

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

φρι

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη φρι
H φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 1,297 μηνύματα.

H φρι σκέφτομαι άρα πεινάω. έγραψε στις 14:04, 16-07-13:

Μεσημεριανός ύπνος
ο καλυτεροζ

Παράθεση

ανατολή

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη ανατολή
H ανατολή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 98 μηνύματα.

H ανατολή έγραψε στις 15:52, 16-07-13:

Δεν κοιμάμαι ποτέ μεσημέρι! Απλά δεν μου βγαίνει, δεν νυστάζω. Πολλές φορές κιόλας, το θεωρώ και χαμένο χρόνο. Ίσως επειδή δεν νιώθω κουρασμένη εγώ βασικά.

Παράθεση

a posse ad esse

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη a posse ad esse
H a posse ad esse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και μας γράφει απο Ιταλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 90 μηνύματα.

H a posse ad esse έγραψε στις 15:55, 16-07-13:

Κοιμαμαι πολυ σπανια το μεσημερι γιατι αν κοιμηθω μετα νιωθω χαλια σα να χω αρρωστησει εχω πονοκεφαλους και δε μπορω να κανω τιποτα.... βεβαια εχει σημασια και η διαρκεια του υπνου...

Παράθεση

vassilis498

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη vassilis498
Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 5,782 μηνύματα.

O vassilis498 έγραψε στις 16:05, 16-07-13:

Δε μ' αρέσει ο μεσημεριανός ύπνος γιατί ξυπνάς βράδυ. Ενώ με τον απογευματικό ξυπνάς ξημερώματα πρωί και όταν οι άλλοι ξυπνάνε εσύ έχεις κάνει το μπανάκι σου και είσαι φρέσκος.

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

dimitris001 (Δημήτρης)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη dimitris001
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 7,167 μηνύματα.

O dimitris001 έγραψε στις 16:21, 16-07-13:

Δεν μπορώ με τπτ να κοιμηθώ το μεσημέρι...το απεχθάνομαι. ξυπνάς και δεν ξερεις πού είσαι, σε ποιον μήνα ή έτος είμαστε δεν ξερεις τι έγινε....και γενικά είσαι "ναρκωμένος"
ποτέ δεν κοιμηθηκα όσο κουρασμενος και αν ημουνα...τις μόνες φορες που κοιμαμαι μεσημερι ειναι επειδη ειμαι αρρωστος και τοτε πρεπει να εχω πυρετο αλλιως δεν μπορω με τπτ να κοιμηθω μεσημερι και μη φανταστείτε οτι κοιμαμαι ώρες ολοκληρες αλλα το πολυ να κοιμηθω 1-1,5 ώρα

και το σπαστικό ότι όλοι της οικογένειας κοιμουνται το μεσημερι και ειμαι τελικα μονος μου ξυπνιος και πρεπει να κανω ησυχια για να μην ενοχλώ...

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

anwnymos

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη anwnymos
Ο anwnymos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 375 μηνύματα.

O anwnymos after a mindfuck έγραψε στις 17:24, 16-07-13:

ο μεσημεριανος υπνος πρεπει να ειναι η συνεχεια του πρωινου . κ οποιος καταλαβε καταλαβε

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Επιφανές Μέλος

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 18:16, 16-07-13:

Αρχική Δημοσίευση από dimitris001
και το σπαστικό ότι όλοι της οικογένειας κοιμουνται το μεσημερι και ειμαι τελικα μονος μου ξυπνιος και πρεπει να κανω ησυχια για να μην ενοχλώ...
Αυτό είναι σπαστικό τελείως, σε καταλαβαίνω

Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη _fairygirl_
H Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 5,251 μηνύματα.

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 20:10, 16-07-13:

Αυτό είναι σπαστικό τελείως, σε καταλαβαίνω
Δεν πάτε καλά.
Από 3-4 χρονών κοιμούνται και οι δύο γονείς μου στο σπίτι.
Η αδερφή μου μου είναι αδιάφορη διότι βλέπει τηλεόραση.
Φέτος το καλοκαίρι και με τέτοιο διάβασμα κοιμάμαι όρθια. Έχω καταλήξει να κοιμάμαι στις 6 το απόγευμα στο καναπέ.
Ευτυχώς στις 7 πάω γυμναστήριο και ξυπνάω.

Παράθεση

Areti91

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Areti91
H Areti91 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 281 μηνύματα.

H Areti91 έγραψε στις 12:20, 17-07-13:

Λατρεύω τον μεσημεριανό ύπνο - και όχι μόνο γιατί μου επιτρέπει να ξενυχτάω χωρίς να γίνομαι λιώμα

Παράθεση

Loreley

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Loreley
H Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,212 μηνύματα.

H Loreley έγραψε στις 14:36, 17-07-13:

Δεν κοιμάμαι ποτέ το μεσημέρι. Το έχω επιχειρήσει, και έχω ξυπνήσει ενώ έξω έχει ήδη νυχτώσει, δεν ξέρω που βρίσκομαι, είμαι χαμένη εντελώς, και νιώθω κουρασμένη, ενώ πριν απλά κοιμόμουν. Άσε που το βράδυ είμαι με το μάτι γαρίδα... Χάλια, χάλια.

Παράθεση

nikmil (Νίκος)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη nikmil
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 132 μηνύματα.

O nikmil έγραψε στις 15:28, 17-07-13:

Τον τελευταίο χρόνο κουράζομαι πολύ και δεν μπορώ να αντισταθώ στον μεσημεριανό ύπνο.Αν και με τον μεσημεριανό ύπνο ισχύει αυτό ακριβώς που λέει η προλαλήσασα,όσο πιο πολύ κοιμάσαι,τόσο πιο πολύ νυστάζεις μετά.. Τώρα προσπαθώ να μην κοιμάμαι μεσημέρι για να μπορώ να κοιμηθώ φυσιολογικά το βράδυ.

Παράθεση

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Alireza
H Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 974 μηνύματα.

H Alireza έγραψε στις 13:07, 22-07-13:

Νομίζω ποτέ δεν κοιμόμουν το μεσημέρι, από μικρή γιατί μετά είχα νεύρα
Δεν ξέρω γιατί απλά όταν ξυπνούσα μου έφταιγαν όλοι και όλα + ότι νύσταζα περισσότερο.
Τώρα και να 'θελα δεν προλαβαίνω από τα μαθήματα.
Μόνο όταν διαβάζω αρκετά και βλέπω ότι όσο και να πιέζομαι δεν μαθαίνω τίποτα από τη νύστα ρίχνω κανένα 20λεπτο nap, το λεγόμενο power nap.
Βοηθάει αρκετά

Παράθεση

Itach1 (Τζουτζουμπρούτζος)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Itach1
Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,189 μηνύματα.

O Itach1 THINK LESS, LIVE MORE έγραψε στις 13:15, 22-07-13:

Το χειρότερο είναι να ξυπνάς μεσημέρι και μετά από το πρώτο μισάωρο να νιώθεις κουρασμένος λες και έσκαβες σε χωράφι με 40°.
Αυτό έχει ως αποτέλεσμα να θες να κοιμηθείς ξανά, αλλά μην υποκύψετε...είναι παγίδα!!!

Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

H Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 5,251 μηνύματα.

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 14:56, 22-07-13:

Αρχική Δημοσίευση από Alireza
Μόνο όταν διαβάζω αρκετά και βλέπω ότι όσο και να πιέζομαι δεν μαθαίνω τίποτα από τη νύστα ρίχνω κανένα 20λεπτο nap, το λεγόμενο power nap.
Βοηθάει αρκετά
Πάντα θαύμαζα τα άτομα που λένε "θα κοιμηθώ ένα 20λεπτο" και κοιμούνται τόσο.
Συνήθως αν πέσω να κοιμηθώ το 2ωρο είναι το λιγότερο που κοιμάμαι.

Παράθεση

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Alireza
H Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 974 μηνύματα.

H Alireza έγραψε στις 17:30, 22-07-13:

Αρχική Δημοσίευση από _fairygirl_
Πάντα θαύμαζα τα άτομα που λένε "θα κοιμηθώ ένα 20λεπτο" και κοιμούνται τόσο.
Συνήθως αν πέσω να κοιμηθώ το 2ωρο είναι το λιγότερο που κοιμάμαι.
Χαχ βασικά βάζω κανα δυο ξυπνητήρια οπότε και να θέλω να κοιμηθώ με ξυπνάνε αναγκαστικά.
Αν έχω και αρκετή δουλειά αγχώνομαι αν κοιμηθώ παραπάνω, είμαι αγχώδες και πειθαρχημένο άτομο σχετικά.

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,643 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 18:28, 22-07-13:

Εγώ κοιμάμαι ό,τι ώρα και να' ναι, αρκεί να κλείσω τα ματάκια μου και να πάρω αγκαλιά κάτι.

Παράθεση

Areti91

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Areti91
H Areti91 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 281 μηνύματα.

H Areti91 έγραψε στις 18:52, 22-07-13:

Λένε ότι αν πέσεις να κοιμηθείς για μεσημέρι πρέπει ή να κοιμηθείς για 20-45 λεπτά ή για παραπάνω από 1.5 ώρα. Ο χειρότερος ύπνος είναι της μιας ώρας, μόλις ξυπνήσεις είσαι κομμένος!

Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 20:39, 22-07-13:

Αρχική Δημοσίευση από Alireza
Χαχ βασικά βάζω κανα δυο ξυπνητήρια οπότε και να θέλω να κοιμηθώ με ξυπνάνε αναγκαστικά.
Αν έχω και αρκετή δουλειά αγχώνομαι αν κοιμηθώ παραπάνω, είμαι αγχώδες και πειθαρχημένο άτομο σχετικά.
Ναι,παραξενεύομαι διότι τυχαίνει να'μαι το πιο αγχώδες άτομο που υπάρχει σε ό,τι έχει να κάνει με μαθήματα ή οτιδήποτε ΄χω κανονίσει.
Όσες φορές είχα μάθημα 18.00 και΄βαλα ξυπνητήρι 17.15,το 17.15 έγινε 18.00 και το 18.00 έγινε 18.30.

Αρχική Δημοσίευση από prinCess.
Εγώ κοιμάμαι ό,τι ώρα και να' ναι, αρκεί να κλείσω τα ματάκια μου και να πάρω αγκαλιά κάτι.
Με λούτρινο βολεύεσαι;
Αρχική Δημοσίευση από Areti91
Λένε ότι αν πέσεις να κοιμηθείς για μεσημέρι πρέπει ή να κοιμηθείς για 20-45 λεπτά ή για παραπάνω από 1.5 ώρα. Ο χειρότερος ύπνος είναι της μιας ώρας, μόλις ξυπνήσεις είσαι κομμένος!
Συν του ότι θες καφέ σκέτο για να έρθεις σε επαφή με το περιβάλλον την επόμενη μισή ώρα.
Αλλιώς πιάνουμε 2ωρο.

Παράθεση

Let.It.Go:\ (μακ*)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Let.It.Go:\
H μακ* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας . Έχει γράψει 106 μηνύματα.

H Let.It.Go:\ Yup. I' m fucking crazy. έγραψε στις 18:02, 27-07-13:

ποτέ..ποτέ. μια-δυο φορες που επιχείρησα να κοιμηθώ μεσημέρι ξύπνησα και δεν ήξερα που βρισκόμουν. πραγματική αποβλάκωση. άσε που επειδή είναι μετά το μεσημεριανό μόλις σηκωθώ έχω την αίσθηση ότι θα ξεράσω

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 18:08, 27-07-13:

Μ'αρέσει να κοιμάμε μια φορά την ημέρα και για αρκετές ώρες. Το να κοιμιθώ ενδιάμεσα μου φαίνετε χαζό, καθώς θα κοιμιθώ πιο αργά το βράδυ, θα ξυπνίσω την ίδια ώρα και θα είμαι κουρασμένος μέχρι να κοιμιθώ για μεσημέρι. Και μετά θα είμαι γεμάτος ενέργεια για περισσότερο από όσο χρειάζετε.
Το έχω κάνει κατά καιρούς, όταν αναγκαζόμουν λόγο δουλείας, αλλά είμουν χάλια ολη την ημέρα και δεν μπορούσα και να αποδώσω στην δουλεία. Τελικός με βόλευε πιο πολύ να κοιμιθώ μια ώρα λιγότερη την νύχτα και την ώρα που θα κοιμώμουν για μεσημέρη να κάνω γυμναστική, έτσι ξυπνούσα περισσότερο από ότι με τον ύπνο.

Παράθεση

Soleado Febrero ~

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Soleado Febrero ~
H Soleado Febrero ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 690 μηνύματα.

H Soleado Febrero ~ έγραψε στις 20:36, 19-11-13:

Σπάνια άντε όταν είμαι πολύ κουρασμένη.Μετά όλη την μέρα κουτουλάω όμως

Παράθεση

Στο διάολο πάμε (Λενιώ)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Στο διάολο πάμε
H Λενιώ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 609 μηνύματα.

H Στο διάολο πάμε Till we get a piece, fuck peace έγραψε στις 23:50, 02-12-13:

Κοιμάμαι μερικές φορές μετά από πολλή κούραση!
Θυμάμαι μάλιστα ένα περιστατικό στη κατασκήνωση που ήμουν ομαδάρχης...!
Ήμουν πτώμα και είχα 2 ώρες το μεσημέρι για να κοιμηθώ...θυμάμαι πως η βοηθός μου προσπαθούσε να με ξυπνήσει γιατί έπρεπε να φύγουμε και όταν τελικά ξύπνησα τρόμαξα...δεν ήξερα που βρίσκομαι ποια μέρα ήταν ποια ήταν αυτή που με ξύπνησε και βρισκόταν από πάνω από το κεφάλι μου και γενικά δεν είχα καμία επαφή με το περιβάλλον για περίπου πέντε λεπτά...ζωντανός νεκρός για τα καλά!!
Ύπουλο πράμα αυτός ο ύπνος ο μεσημεριανός!!

Παράθεση

NikoTexXx (Νίκος)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη NikoTexXx
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,451 μηνύματα.

O NikoTexXx έγραψε στις 01:42, 03-12-13:

εγω μονο στις πανελληνιες κοιμομουν το μεσημερι, οταν ενιωθα ΠΟΛΥ κουραση... τωρα ποτε....

Παράθεση

Dimitris_Väinämöinen (Δημητρης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Dimitris_Väinämöinen
Ο Δημητρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος . Έχει γράψει 966 μηνύματα.

O Dimitris_Väinämöinen Όλα είναι ψευδαίσθηση... έγραψε στις 12:07, 03-12-13:

Παλια σχεδον ποτε. Πλεον ολο και πιο συχνα. Ομως καθως μεγαλωνουμε αυξανονται και οι ευθυνες αρα και η κουραση κατα την διαρκεια της μερας οποτε αντιλαμβανομαστε την σημασια του

Παράθεση

Red Hot Chili L

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Red Hot Chili L
Ο Red Hot Chili L αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 49 ετών . Έχει γράψει 129 μηνύματα.

O Red Hot Chili L έγραψε στις 14:03, 03-12-13:

O μεσημεριανός ή μάλλον απογευματινός, ύπνος είναι ωραίος, αλλά σπάνια έχω την ευκαιρία να τον απολαύσω, καθώς εργάζομαι απόγευμα και εξαήμερο

Παράθεση

nik_pap

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη nik_pap
Ο nik_pap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 11 μηνύματα.

O nik_pap έγραψε στις 17:54, 04-12-13:

προσωπικά για μένα ο μεσημεριανός ύπνος είναι αρκετά αναζογωνητικός όταν είναι μικρής διάρκειας απο 30 λεπτά - 1 ώρα. Απο εκεί και πέρα αν κοιμηθώ παραπάνω τότε τα πράγματα χειροτεύουν...

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Πανελλήνιες και ύπνος - Από equalizer
      Το θέμα έχει λάβει 147 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Πανελλαδικές Εξετάσεις.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 09-06-17 στις 11:17.
    • Ύπνος και υγεία - Από Shadowfax
      Το θέμα έχει λάβει 74 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Νεανικά θέματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 07-01-15 στις 11:28.
    • Ύπνος και Ρόφημα - Από rockwave
      Το θέμα έχει λάβει 31 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Γ' Λυκείου & Απόφοιτοι.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 04-01-11 στις 15:48.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους