Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,074 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,657 μηνύματα σε 74,624 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Ποια η στάση σας σχετικά με το κάπνισμα;

Κάπνισμα, ποιά η στάση σας;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 175)
Καπνίζω επειδή το θέλω
48
27,43%
Καπνίζω επειδή δεν μπορώ να το κόψω
7
4,00%
Το κατάφερα και το έκοψα
14
8,00%
Είμαι μονο παθητικός καπνιστής
106
60,57%

Dare-Devil (Πάνος)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Dare-Devil
Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 561 μηνύματα.

O Dare-Devil έγραψε στις 23:55, 15-10-05:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
Βασικά απ'οσο έχω καταλάβει οι μη-καπνιστές θα στματήσουν να παραπονιούνται μόνο όταν εξαφανιστεί κι ο τελευταίος καπνιστής απο τη γη. Δεν θέλουν να υπάρχουμε, κι αμα υπάρχουμε δεν θέλουν να τους πλησιάζουμε σε ακτίνα <100m.
Αν κάνω λάθος ας με διαψεύσει κάποιος μη-καπνιστής γιατί εχώ αυτό έχω καταλάβει
Κατα κάποιο τρόπο δεν θελουμε να υπαρχετε σαν καπνιστες.Το καλό σας θέλουμε και ας μην το βλεπετε.Έχεις διανοηθει ποτέ γιατί καπνίζεις?
Κοιτα δεν περιμενω να παραδεχτεις πως εχουμε δικιο αλλα θα το καταλαβεις σε καποια χρονια όπως το καταλαβε ο πατερας μου και αλλοι.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 00:03, 16-10-05:

Αρχική Δημοσίευση από Dare-Devil
Έχεις διανοηθει ποτέ γιατί καπνίζεις?

Ξέρεις, το αν καπνίζεις ή όχι δεν έχει να κάνει με το πόσο έξυπνος ούτε το είσαι ένα άβουλο πλάσματακι που ότι του δίνουν κάνει.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Hetfield (Paris)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Hetfield
Ο Paris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 315 μηνύματα.

O Hetfield Move b**ch έγραψε στις 00:45, 16-10-05:

Κοιτα, για να μην γενικευσω το θεμα, θα σου πω το εξης: Στο σχολειο μου, ολοι οσοι καπνιζουν (και δυστυχως ειναι πολλοι), το κανουν μονο και μονο για μαγκια και να γινουν αποδεκτοι απο τις παρεες τους. Βεβαια υπαρχει και η εξαιρεση στον κανονα, π.χ. 1 στα 30 ατομα που γνωριζω και ειναι καπνιστες, δεν το κανουν για μαγκια. Επομενως, μην περιμενεις να πιστεψω αυτο που ειπες, γιατι πολυ απλα εγω δεν εχω δει κατι τετοιο.

Οσον αφορα το καπνο του τσιγαρου, δεν τους ενοχλει ολους το ιδιο. Π.χ. εμενα με ενοχλει αφανταστα ακομα και ο καπνος του ενος τσιγαρου (ασε που τα ματια μου συνεχεια τσουζουν), αλλον μπορει να μην τον ενοχλει καθολου.

Παράθεση

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 01:10, 16-10-05:

Ωραία ένας 40αρής δεν έχει πρόβληματα και είπε να το παίξει μαγκάς, τέσπα δεν βγάζουμε άκρη

Παράθεση

Hetfield (Paris)

Δραστήριο Μέλος

Ο Paris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 315 μηνύματα.

O Hetfield Move b**ch έγραψε στις 01:18, 16-10-05:

Μα εγω σου μιλησα για ατομα στην ηλικια μου (και πιο συγκεκριμενα στο σχολειο μου). Αλλα και παλι, πες μου ενα σοβαρο λογο για να ξεκινησει ενας 40αρης το καπνισμα...

Παράθεση

Scandal (Πέτρος)

Tech Manager

Το avatar του χρήστη Scandal
Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 3,011 μηνύματα.

O Scandal έγραψε στις 01:25, 16-10-05:

Το κάπνισμα δεν είναι για μαγκιά, άσχετα το πως το βλέπουν οι μικρότερες ηλικίες και το ξεκινάνε. Το κάπνισμα το αρχίζουν πολλοί επειδή τους αρέσει, επειδή θέλουν να κάνουν ''κάτι'' όταν κάθονται σε μια θέση απο το να στεκονται ακίνητοι- άλλοι να κάθονται και να συλλογίζονται και να θέλουν να καπνίζουν κτλ.

Παράθεση

giostau

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη giostau
Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 763 μηνύματα.

O giostau έγραψε στις 01:38, 16-10-05:

Προσωπικά το κάπνισμα δεν μπορώ να το καταλάβω...
Δεν μπορώ να καταλάβω τι προσφέρει σε κάποιον...

Αλλά αφού θέλετε να καπνίζετε, δεν θα σας πω εγώ να το κόψετε!
Για την ακρίβεια, αν το φέρει η κουβέντα, θα πω τη γνώμη μου, ότι κάνει κακό κλπ, αλλά δεν θα πιέσω κανέναν να το κόψει.
Ούτε θα πω σε κάποιον καπνιστή να το σβήσει. Συνήθως λέω "κράτα το πιο 'κει για να μην μου έρχεται ο καπνός".
Απ' την άλλη βέβαια, δεν αφήνω κανέναν να καπνίσει μέσα στο δωμάτιό μου, καθώς με ενοχλεί αφάνταστα!(δεν νομίζω να με κατακρίνει κανείς γι΄ αυτό...)
Εκεί που πραγματικά δεν το αντέχω με τίποτα, είναι στο φιλί (όταν είχα κοπέλα που κάπνιζε...).
Ήταν τελείως αηδιαστικό! Σαν να φίλαγα τασάκι ένα πράγμα!

Δικαίωμά σας να κάπνίζεται, δικαίωμά μας να σας λέμε (με φιλικό και ευγενικό πάντα τρόπο) να το σβήσετε!!!
Πέρα από αυτό, νομίζω μη καπνιστές και καπνιστές, μια χαρά συμβιώνουμε!!!

ΥΓ>Ερώτηση και προς καπνιστές: Δεν είναι αφάνταστα άθλιο, να βγαίνεις από ένα μπάρ, ταβέρνα, καφετέρια, οτιδήποτε, και να βρωμάνε τα ρούχα σου τσιγαρίλα;;; Πιστεύω ότι και σε καπνιστές θα φαίνεται άσχημο αυτο... (Και δεν είναι θέμα εξαερισμού του χώρου...)

Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε στις 02:28, 16-10-05:

Αρχική Δημοσίευση από Hetfield
Μα εγω σου μιλησα για ατομα στην ηλικια μου (και πιο συγκεκριμενα στο σχολειο μου). Αλλα και παλι, πες μου ενα σοβαρο λογο για να ξεκινησει ενας 40αρης το καπνισμα...
Πάντως σίγουρα όχι για μαγκία ... Μην ξεχνάς ότι άτομα τις ηλίκιας μας κάνουν συχνά κάτι για μαγκία, αρά είναι άκυρο να παίρνουμε αυτή την όμαδα για να βγάλουμε συμπεράσματα.

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 02:33, 16-10-05:

Αν παρατηρήσεις giostau συνήθως οι καπνιστές τα φτιάχνουν με καπνιστές ώστε να μην υπάρχει τέτοιο πρόβλημα. Μέχρι στιγμής όλοι μου οι σύντροφοι απο τότε που ξεκίνησα το κάπνισμα τύχαίναν καπνιστές άρα δεν μου έχει τύχει η διαφορά που αναφέρεις.
Όσον αφορά τα ρούχα όταν είσαι καπνιστής δεν μπορεις να το καταλάβεις εύκολα.
Όσον αφορά το τι προσφέρει, εγώ τουλάχιστον καπνίζω για τους λόγους που είπε ο Πέτρος αλλά και λόγως ...γευσης! Ναι, γευσης! Απο μικρή μου άρεσε η γευση και η μυρωδιά του καπνού και όταν κάπνιζε η μάνα μου ακόμα (το έχει κόψει εδώ και περίπου 10 χρόνια) πήγαινα και μύριζα τον καπνό της επίτηδες!

Παράθεση

Insomniac

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Insomniac
Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 754 μηνύματα.

O Insomniac έγραψε στις 03:43, 16-10-05:

Αν παρατηρήσεις giostau συνήθως οι καπνιστές τα φτιάχνουν με καπνιστές ώστε να μην υπάρχει τέτοιο πρόβλημα. Μέχρι στιγμής όλοι μου οι σύντροφοι απο τότε που ξεκίνησα το κάπνισμα τύχαίναν καπνιστές άρα δεν μου έχει τύχει η διαφορά που αναφέρεις.
Μπα...μην το λες. Δεν νομιζω οτι καποιος θα κατσει να ασχοληθει με το αν το ατομο που του αρεσει καπνιζει ή οχι. Ασε που ετσι θα περιοριζες κατα 50% τα "διαθεσιμα" ατομα! Εγω προσωπικα, και στις δυο μεγαλες μου σχεσεις τα ειχα/εχω με κοπελα που καπνιζει. Καμια απο τις δυο δεν ηταν βεβαια μανιωδης, αλλα καποια τσιγαρα την μερα περιπου. Δεν εχω μεγαλο προβλημα, (και καθολου με το φιλι) απλα αν ερχεται ο καπνος απευθειας πανω μου ζαλιζομαι και με ενοχλει.

EDIT: αν και μαλλον φαινεται απο το παραπανω, να πω οτι δεν καπνιζω (και ειμαι καθετα αντιθετος σε αυτο...)

Ερώτηση και προς καπνιστές: Δεν είναι αφάνταστα άθλιο, να βγαίνεις από ένα μπάρ, ταβέρνα, καφετέρια, οτιδήποτε, και να βρωμάνε τα ρούχα σου τσιγαρίλα;;; Πιστεύω ότι και σε καπνιστές θα φαίνεται άσχημο αυτο... (Και δεν είναι θέμα εξαερισμού του χώρου...)
Απλα: It sucks!

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 09:30, 16-10-05:

Αρχική Δημοσίευση από giostau
Ερώτηση και προς καπνιστές: Δεν είναι αφάνταστα άθλιο, να βγαίνεις από ένα μπάρ, ταβέρνα, καφετέρια, οτιδήποτε, και να βρωμάνε τα ρούχα σου τσιγαρίλα;;; Πιστεύω ότι και σε καπνιστές θα φαίνεται άσχημο αυτο... (Και δεν είναι θέμα εξαερισμού του χώρου...)
Ε, δεν ειναι...
Βρωμας αφανταστα. Πολυ σπαστικη μυρωδια

Παράθεση

Hetfield (Paris)

Δραστήριο Μέλος

O Hetfield Move b**ch έγραψε στις 13:00, 16-10-05:

Εγω, μολις βγαινω απο τη καφετερια που συχναζω, τα ρουχα μου βρωμανε αφανταστα με τσιγαριλα (ευτυχως απο μεσα ομως).

Αρχική Δημοσίευση από Petros
Το κάπνισμα δεν είναι για μαγκιά, άσχετα το πως το βλέπουν οι μικρότερες ηλικίες και το ξεκινάνε. Το κάπνισμα το αρχίζουν πολλοί επειδή τους αρέσει, επειδή θέλουν να κάνουν ''κάτι'' όταν κάθονται σε μια θέση απο το να στεκονται ακίνητοι- άλλοι να κάθονται και να συλλογίζονται και να θέλουν να καπνίζουν κτλ.
Σιγουρα παντως υπαρχουν πιο δημιουργικα πραγματα να κανεις οταν βαριεσαι.

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 13:07, 16-10-05:

Όταν όμως σου αρέσει η γεύση όπως σε μένα?

Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη dooo
H dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,231 μηνύματα.

H dooo έγραψε στις 14:51, 16-10-05:

Όταν όμως σου αρέσει η γεύση όπως σε μένα?
δε μου έλεγες να σου έφερνα λίγο καπνο να μασήσεις καρντιά μου

...κι ένα καπελάκι του baseball

Παράθεση

Anakin

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Anakin
Ο Anakin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 20 μηνύματα.

O Anakin έγραψε στις 01:20, 31-10-05:

δεν εχω καπνισει ποτε κι ούτε προκειται θελω να ελπιζω. παντως τους καταλαβαίνω τους καπνιστές μιας και πολλες φορες θα ηθελα ενα τσιγάρο, έτσι για την παρεα... αλλα ενταξει, κρατιέμαι ακόμα και δεν δοκιμάζω :p

Παράθεση

Hetfield (Paris)

Δραστήριο Μέλος

O Hetfield Move b**ch έγραψε στις 14:36, 31-10-05:

Μα και οι πιο πολλοι ετσι σκεφτονται και το αρχιζουν και μετα αντε να το κοψεις. Εγω εχω παρεα που ειναι καπνιστες, αλλα δεν πεφτω απο τετοιες αφορμες.

Παράθεση

Lexx

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Lexx
Ο Lexx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 97 μηνύματα.

O Lexx (Κάντε κλικ εδώ για να γράψετε ένα προσωπικό μήνυμα) έγραψε στις 15:14, 31-10-05:

Καπνίζω άρα Ελπίζω!!!

Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιάννης
Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 42 ετών . Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε στις 16:44, 01-11-05:

Πάντος είναι πολύ σπαστικό είναι να είσαι ένας καπνιστής ανάμεσα σε μη-καπνιστές. Ειδικά αν είναι να σε κοιτάζουν κάθε φορά που πας να ανάψεις ένα τσιγάρο με μισό μάτι. Α ρε τι θυμήθηκα

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 16:47, 01-11-05:

Αρχική Δημοσίευση από yiannis
Πάντος είναι πολύ σπαστικό είναι να είσαι ένας καπνιστής ανάμεσα σε μη-καπνιστές. Ειδικά αν είναι να σε κοιτάζουν κάθε φορά που πας να ανάψεις ένα τσιγάρο με μισό μάτι. Α ρε τι θυμήθηκα
Πεεεεστααα!!! Μόνο ένας καπνιστής μπορεί να καταλάβει πόσο ενοχλτικό είναι αυτό!

Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιάννης
Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 42 ετών . Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε στις 17:00, 01-11-05:

Πεεεεστααα!!! Μόνο ένας καπνιστής μπορεί να καταλάβει πόσο ενοχλτικό είναι αυτό!
Και φαντάσου ότι είμαι πρώην καπνιστής! Αλλα σέβομαι και τις ανάγκες του άλλου

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 17:22, 01-11-05:

Αρχική Δημοσίευση από yiannis
Και φαντάσου ότι είμαι πρώην καπνιστής! Αλλα σέβομαι και τις ανάγκες του άλλου
Έτσι! Όχι σαν τους περισσότερους μη-καπνιστές οι οποίοι περιμένουν να τους σεβόμαστε μόνο εμείς!

Παράθεση

Lexx

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Lexx
Ο Lexx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 97 μηνύματα.

O Lexx (Κάντε κλικ εδώ για να γράψετε ένα προσωπικό μήνυμα) έγραψε στις 17:40, 01-11-05:

The cigarette does the smoking - you're just the sucker.

Παράθεση

Skoulikadera---

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Skoulikadera---
H Skoulikadera--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 421 μηνύματα.

H Skoulikadera--- έγραψε στις 17:42, 01-11-05:

"...ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΥΣ ΚΑΠΝΙΣΤΕΣ!!!"

Μια μη καπνίστρια...

Παράθεση

kleftra (Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη kleftra
H Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,633 μηνύματα.

H kleftra οι φωνές στο κεφάλι της, της είπαν κι έγραψε στις 17:50, 01-11-05:

Eδώ ταιριάζει το κλασσικό:
Τα δικαιώματα του ενός σταματούν εκεί που αρχίζουν τα δικαιώματα του άλλου.
Όσο ο ένας έχει δικαίωμα να μην αναπνέει τον καπνό μου άλλο τόσο έχω κι εγώ δικαίωμα να καπνίσω.
Πάντα υπάρχει η μέση λύση,φροντίζω να μην ενοχλώ κάποιον μη καπνιστή πχ. δεν κάθομαι δίπλα του (αν και αποδεδειγμένα όπου κι αν καθίσεις ο καπνός πηγαίνει πάντα επάνω σε αυτόν που τον ενοχλεί ) ή αποφεύγω να καπνίσω μέσα σε αυτοκίνητο με άτομα που τους ενοχλεί(στις μεγάλες διαδρομές απαιτώ στάσεις).Είμαι διατεθειμένη να κάνω υποχωρήσεις (έχω ξεπαγιάσει καπνίζοντας σε μπαλκόνι Δεκέμβριο μήνα) αλλά δεν ανέχομαι κανείς να μου απαγορεύσει να καπνίσω.Για μένα παίζει ρόλο κι ο τρόπος που θα στο ζητήσει ο άλλος:
Πέρσι επέστρεφα απο την Πάτμο και καθόμουν στο σαλονάκι των καπνιστών,οι περισσότεροι είχαν πέσει για ύπνο(στους καναπέδες κλπ) και είχε καθήσει δίπλα μου μία(δεν μπορώ να την χαρακτηρίσω) με τα παιδιά της τα οποία έπαιζαν και ούρλιαζαν.Η ίδια δεν κάπνιζε αλλά είχε καθήσει εκεί γιατί η συγκεκριμένη τηλεόραση είχε το έργο που έβλεπε.Οπότε γυρνάει θρασύτατα και μου λέει:Έχουμε ντουμανιάσει.Φυσικά πήρε πληρωμένη απάντηση ότι πρώτον και εμάς δοκιμάζετε η υπομονή μας με τα παιδιά της και δεύτερον ότι μάλλον δεν ξέρει να διαβάζει αφού το σαλονάκι ήταν για καπνίζοντες.

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 19:13, 01-11-05:

Θα συμφωνισω με το οτι τα δικεωματα του ενος σταματουν εκει που αρχιζουν του αλλου.Ευτιχος δεν μου εχει τυχη να καθομαι με καπιον που να καπνειζει και να ερχετε ο καπνος πανω μου. Ο πατερας μου προσπαθει να μην καπνιζει μεσα στο σπιτι, οταν ειμαστε εξω καθετε ετσι ωστε ο καπνος ναπηγενει αλλου και ετσι.Βεβαια τον εχω συνιθειση, οποτε παω στην θεια μου αναπνεω πιο πολυ καπνο απο οτι ενας καπνιστης που καπνιζει 5 πακετα την ημερα σε εναν μηνα.Δεν εχω προβλημα με τον καπνο αλλα προσπαθω να τον αποφευγω για λογους υγειας , και εχω καταφερει να κανω τον πατερα μου το μιωσει (απο 2 πεκετα σε μισο).

Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

H dooo έγραψε στις 21:07, 01-11-05:

Μακάρι να μην υπήρχε το τσιγάρο (αλήθεια ποιος το εφήυρε???)...

αλλά αφού υπάρχει, we have to live with it. Και φυσικά και τους καπνίζοντες.

Κleftra μια χαρά μου ακούστηκες

Παράθεση

gademis (Δημήτρης)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη gademis
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών , επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 1,238 μηνύματα.

O gademis "ένα προσωπικό μήνυμα" έγραψε στις 09:45, 02-11-05:

Πέρσι επέστρεφα απο την Πάτμο και καθόμουν στο σαλονάκι των καπνιστών,οι περισσότεροι είχαν πέσει για ύπνο(στους καναπέδες κλπ) και είχε καθήσει δίπλα μου μία(δεν μπορώ να την χαρακτηρίσω) με τα παιδιά της τα οποία έπαιζαν και ούρλιαζαν.Η ίδια δεν κάπνιζε αλλά είχε καθήσει εκεί γιατί η συγκεκριμένη τηλεόραση είχε το έργο που έβλεπε.Οπότε γυρνάει θρασύτατα και μου λέει:Έχουμε ντουμανιάσει.Φυσικά πήρε πληρωμένη απάντηση ότι πρώτον και εμάς δοκιμάζετε η υπομονή μας με τα παιδιά της και δεύτερον ότι μάλλον δεν ξέρει να διαβάζει αφού το σαλονάκι ήταν για καπνίζοντες.
Καλα αυτά είναι εξίσου καφρίλες με τις αναλογες καφρίλες των καπνιστών και τα καταδικάζουν όλοι πιστεύω. Σε χώρους καπνιστώς το max που θα ζητήσω εγώ ειναι να αλλάξω θέση για να μή μου έρχεται απανω, και αυτό μονο αν είμαι με παρέα που την ξέρω. Και φυσικά ακόμα και τα χίλια δικαια να έχεις πάντα πρέπει να το ζητάς ευγενικα.
Μακάρι να μην υπήρχε το τσιγάρο (αλήθεια ποιος το εφήυρε???)...
Οι ινδιανοι, και δειτε πόσοι μείνανε (τοϊν, ασχετο )

Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

H dooo έγραψε στις 09:58, 02-11-05:

Αρχική Δημοσίευση από gademis
...Και φυσικά ακόμα και τα χίλια δικαια να έχεις πάντα πρέπει να το ζητάς ευγενικα.
συνεφωνώ

Αρχική Δημοσίευση από gademis
Οι ινδιανοι, και δειτε πόσοι μείνανε (τοϊν, ασχετο )

αυτοί τα κάνανε άφιλτρα καλόμ

Παράθεση

Bill_1992 (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Bill_1992
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,341 μηνύματα.

O Bill_1992 σκέφτηκε και έγραψε στις 20:52, 17-01-06:

Είμαι μόνο παθητικός καπνιστής.

Παράθεση

adespoto

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη adespoto
H adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,321 μηνύματα.

H adespoto ειμαι ερωτευμένη!!!! έγραψε στις 23:21, 17-01-06:

Το τσιγάρο το έκοψα πρόσφατα. Κάπνιζα μόνο δύο χρόνια οπότε δεν ήταν και πολύ δύσκολο... Ο λόγος για τον οποίο το έκοψα ήταν μια επίσκεψη στη γιατρό,έκτοτε, και αφού θα χρειαστεί να κάνω μια θεραπεία η οποία δεν επιτρέπει το κάπνισμα, αποφάσισα να το κόψω. Αισθάνομαι καλύτερα, αν και κάποιες φορές μου λείπει. Πιστεύω οτι είναι γεναίο για έναν καπνιστή να κόψει το κάπνισμα.

Παράθεση

bunny217 (Ποιός Ξέρει???)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη bunny217
H Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 1,606 μηνύματα.

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε στις 16:45, 28-01-06:

Αρχική Δημοσίευση από adespoto
Το τσιγάρο το έκοψα πρόσφατα. Κάπνιζα μόνο δύο χρόνια οπότε δεν ήταν και πολύ δύσκολο... Ο λόγος για τον οποίο το έκοψα ήταν μια επίσκεψη στη γιατρό,έκτοτε, και αφού θα χρειαστεί να κάνω μια θεραπεία η οποία δεν επιτρέπει το κάπνισμα, αποφάσισα να το κόψω. Αισθάνομαι καλύτερα, αν και κάποιες φορές μου λείπει. Πιστεύω οτι είναι γεναίο για έναν καπνιστή να κόψει το κάπνισμα.
δεν είναι και λίγος καιρός όμως, ένα έχω να πω ΜΠΡΑΒΟ

Παράθεση

Jason93 (Ιάσων)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Jason93
Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 203 μηνύματα.

O Jason93 έγραψε στις 16:52, 28-01-06:

Είμαι μόνο παθητικός καπνιστής και δεν πρόκειται να το αρχίσω.

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 1,606 μηνύματα.

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε στις 16:58, 28-01-06:

Αρχική Δημοσίευση από Jason93
Είμαι μόνο παθητικός καπνιστής και δεν πρόκειται να το αρχίσω.
καλά αυτό δεν μπορείς να το ξέρεις, πάντως μακάρι να γίνει όπως το λες

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Skoulikadera---

Δραστήριο Μέλος

H Skoulikadera--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 421 μηνύματα.

H Skoulikadera--- έγραψε στις 17:19, 28-01-06:

Αρχική Δημοσίευση από bunny
καλά αυτό δεν μπορείς να το ξέρεις, πάντως μακάρι να γίνει όπως το λες
έγω πάλι νομίζω πως μπορείς να το ξέρεις, δεν είναι και τόσο δύσκολο να μην το αρχίσεις ποτέ....

άλλο το αρχίζω και άλλο το κόβω

Παράθεση

Jason93 (Ιάσων)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Jason93
Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 203 μηνύματα.

O Jason93 έγραψε στις 17:22, 28-01-06:

Αρχική Δημοσίευση από Skoulikadera---
έγω πάλι νομίζω πως μπορείς να το ξέρεις, δεν είναι και τόσο δύσκολο να μην το αρχίσεις ποτέ....
Συμφωνώ.

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε στις 17:07, 29-01-06:

Αρχική Δημοσίευση από Skoulikadera---

άλλο το αρχίζω και άλλο το κόβω
εγώ έχω πολλούς συμμαθητές που στα 12 έλεγαν πως δεν θα καπνίσουν ποτέ και τώρα καπνίζουν. Άρα δεν μπορείς να ξέρεις πως έρχονται τα πράγματα

Παράθεση

Skoulikadera---

Δραστήριο Μέλος

H Skoulikadera--- έγραψε στις 17:51, 29-01-06:

Αρχική Δημοσίευση από bunny
εγώ έχω πολλούς συμμαθητές που στα 12 έλεγαν πως δεν θα καπνίσουν ποτέ και τώρα καπνίζουν. Άρα δεν μπορείς να ξέρεις πως έρχονται τα πράγματα
Γενικά αυτό ισχυεί για όοοοοοοοοολα τα πράγματα στην ζωή μας, όμως κάτι τέτοιο δεν μπορεί να ακυρώνει τις προθέσεις μας για το μέλλον!

Παράθεση

MonaXoS (Δημήτρης Αγοραστός)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη MonaXoS
Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Ψυχολόγος . Έχει γράψει 1,527 μηνύματα.

O MonaXoS έγραψε στις 17:54, 29-01-06:

Ποτέ μου δεν δοκίμασα τσιγάρο. Εκτός ίσως από μια φορά πριν πολλάααααααα χρόνια (κοντεύει δεκαετία) που μου έδωσε ένας θείος μου να του ανάψω το τσιγάρο για να δω πόσο άσχημα μυρίζει ο καπνός...

Δεν νομίζω να το ξεκινήσω ποτέ... Με ενοχλεί αφάνταστα ο καπνός του τσιγάρου... νιώθω σαν να με πνίγει.

Σέβομαι όμως την ανάγκη των καπνιστών, καθώς όπως και να το κάνουμε είναι εθισμός και δεν κόβεται καθόλου εύκολα, οπότε είμαι υπέρ του διαχωρισμού των δημόσιων χώρων σε χώρους για καπνιστές και σε χώρους για μη καπνιστές. Αλλά λέμε για σωστό διαχωρισμό! Να μην αναπνέει ο ένας τον αέρα του άλλου! όχι σαν τις καφετέριες που σου λένε: "κύριε εδώ είναι μη καπνιστών" και στο τραπέζι πίσω από την πλάτη σου να είναι καπνιστών και να ντουμανιάζει κάποιος! Τόσο μυαλό θέλει για να δουν ότι αυτό είναι πραγματική κοροϊδία;;;;

Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε στις 08:19, 31-01-06:

Τα μηνύματα που αφορούσαν το κόψιμο του τσιγάρου μεταθέρθηκαν έδω

Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε στις 15:16, 31-01-06:

Έγινε άκομη ένα split το οποιο θα το βρείτε εδώ

Παράθεση

drunk (Γκίκω)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη drunk
H Γκίκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 210 μηνύματα.

H drunk έγραψε στις 16:26, 31-01-06:

Αρχική Δημοσίευση από Petros
Για όποιο λόγο κι αν το άρχισε,δεν αναιρείται το γεγονός :ο καπνιστής είναι εθισμένος ναρκωμανής ,με όλες τις συνέπειες που έχει αυτό.Και μάλιστα το τσιγάρο είναι και το πιο ύπουλο ναρκωτικό,μια που το βαθμό του εθισμού τον συνειδητοποιεί μόνο όταν επιχειρήσει να το κόψει.
Του αρέσει,δεν του αρέσει,αυτό είναι γεγονός.
Όπως επίσης είναι γεγονός,ότι όσο πιο πολύ καπνίζει,τόσο περισσότερο το θέλει,γι¨αυτό άλλωστε και ξεκινάνε με 1 πακέτο την εβδομάδα και καταλήγουν σε κάποια χρόνια με 2 πακέτα την ημέρα !Ο οργανισμός συνηθίζει πλέον τη δόση ,και ζητάει μεγαλύτερη για να τον πιάσει...

Καπνίζω 10 χρόνια και αν δεν το άρχιζα στα 16 μου,σίγουρα δε θα το άρχιζα ποτέ...

Παράθεση

burbuja

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη burbuja
H burbuja αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 463 μηνύματα.

H burbuja έγραψε στις 18:21, 15-03-06:

Εγώ δεν καπνίζω,αλλά ομολογώ ότι έχουν υπάρξει κατά καιρούς,κάποιες χρονικές περίοδοι κατά τις οποίες,κάνω κανονικά πακέτο..για παράδειγμα,το καλοκαίρι,κάπνιζα επί 1μήνα καθημερινά..δεν μου έγινε συνήθεια-από τότε έχω να καπνίσω-,αλλά ενώ δεν μπορώ να πω ότι μ'αρέσει -ίσα ίσα-,είναι σαν να τρώω "φλασιές" μερικές φορές και νοιώθω ότι έχω ανάγκη να καπνίσω... όπως και να'χει,δεν θα ξεκινούσα ποτέ διαμάχη αν κάποιος δίπλα μου κάπνιζε,παρά μόνο σε περίπτωση που είχα πραγματικό πρόβλημα,του το έλεγα και δεν το σεβόταν ή αν το έκανε επιδεικτικά..

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

smart

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη smart
H smart αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 183 μηνύματα.

H smart έγραψε στις 10:17, 14-10-06:

Μόνο παθητικός και ελπίζω να παραμείνω έτσι για πάντα!!!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

vanilia

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη vanilia
H vanilia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 33 μηνύματα.

H vanilia έγραψε στις 02:10, 01-11-06:

Αρχική Δημοσίευση από plain
Για όποιο λόγο κι αν το άρχισε,δεν αναιρείται το γεγονός :ο καπνιστής είναι εθισμένος ναρκωμανής ,με όλες τις συνέπειες που έχει αυτό.Και μάλιστα το τσιγάρο είναι και το πιο ύπουλο ναρκωτικό,μια που το βαθμό του εθισμού τον συνειδητοποιεί μόνο όταν επιχειρήσει να το κόψει.
Του αρέσει,δεν του αρέσει,αυτό είναι γεγονός.
Όπως επίσης είναι γεγονός,ότι όσο πιο πολύ καπνίζει,τόσο περισσότερο το θέλει,γι¨αυτό άλλωστε και ξεκινάνε με 1 πακέτο την εβδομάδα και καταλήγουν σε κάποια χρόνια με 2 πακέτα την ημέρα !Ο οργανισμός συνηθίζει πλέον τη δόση ,και ζητάει μεγαλύτερη για να τον πιάσει...

Καπνίζω 10 χρόνια και αν δεν το άρχιζα στα 16 μου,σίγουρα δε θα το άρχιζα ποτέ...

Ετσι ειναι....οι καπνιστες ειμαστε απολυτα εθισμενοι.
Στο πρωτο μου τσιγαρο ενιωσα φοβερη ζαλαδα και θυμαμαι οτι αναρωτηθηκα γιατι το βαζουν αυτο το πραγμα στο στομα τους οι ανθρωποι!!!!
Τωρα ξερω.....
Ειναι ναρκωτικο ολοι το γνωριζουμε αυτο και οκ εγω το γουσταρω....ομως με τρομαζει το γεγονος πως το βλεπω σαν "φιλαρακι" πολλες φορες.
Ολοι οι καπνιστες πιστευω καταλαβαινουν τι εννοω λεγοντας "φιλαρακι".
Ουτοπια.....το συγκεκριμενο φιλαρακι θα σου την φερει πισωπλατα....και εσυ θα το κοιτας και θα σκεφτεσαι "το ηξερα"......

Παράθεση

DiavolakoS

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη DiavolakoS
Ο DiavolakoS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 454 μηνύματα.

O DiavolakoS έγραψε στις 02:16, 01-11-06:

Αρχική Δημοσίευση από vanilia
Ετσι ειναι....οι καπνιστες ειμαστε απολυτα εθισμενοι.
Στο πρωτο μου τσιγαρο ενιωσα φοβερη ζαλαδα και θυμαμαι οτι αναρωτηθηκα γιατι το βαζουν αυτο το πραγμα στο στομα τους οι ανθρωποι!!!!
Τωρα ξερω.....
Ειναι ναρκωτικο ολοι το γνωριζουμε αυτο και οκ εγω το γουσταρω....ομως με τρομαζει το γεγονος πως το βλεπω σαν "φιλαρακι" πολλες φορες.
Ολοι οι καπνιστες πιστευω καταλαβαινουν τι εννοω λεγοντας "φιλαρακι".
Ουτοπια.....το συγκεκριμενο φιλαρακι θα σου την φερει πισωπλατα....και εσυ θα το κοιτας και θα σκεφτεσαι "το ηξερα"......
θα με κανεις να το κοψω τωρα

Παράθεση

vanilia

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη vanilia
H vanilia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 33 μηνύματα.

H vanilia έγραψε στις 16:29, 01-11-06:

Αρχική Δημοσίευση από DiavolakoS
θα με κανεις να το κοψω τωρα

υποσχεση?

Παράθεση

DiavolakoS

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη DiavolakoS
Ο DiavolakoS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 454 μηνύματα.

O DiavolakoS έγραψε στις 16:55, 01-11-06:

αχ αυτο το φιλαρακι! μα ειναι δυνατον να μου τη φερει ετσι..εγω που το αγαπαω τοοσο

Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη The Djinn
Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,168 μηνύματα.

O The Djinn έγραψε στις 13:48, 31-01-07:

Ξεθαβω αυτο το θεμα με αφορμη την πανευρωπαικη απαγορευση του καπνισματος στους δημοσιους χωρους,που ξαναεφερε στο προσκηνιο η Ευρωπαικη Επιτροπη.
Απο σημερα μαλιστα και η Γαλλια ξεχνανε αυτη τους την συνηθεια στους δημοσιους χωρους.
Και μαλιστα οι Γαλλοι ειναι και ενας απο τους λαους που καπνιζουν φανατικα.
σκοπος την Ευρωπαικης Επιτροπης ειναι να καταργηθει το καπνισμα στους δημοσιους χωρους, σε ολες τις χωρες που ειναι και μελη της Ε.Ε.

Πιστευετε πως οοοταν με το καλο ισχυσει και αυτο το μετρο στην χωρα μας,θα εχει αποτελεσμα.
Θα το σεβαστει ο μεσος Ελληνας;(Η ερωτηση μου αυτη γινεται λογο συγκρισης που κανω Ελλαδα με Ιταλια, και δυστυχως απογοητευομαι απο την σταση πολλων Ελληνων. Κατι που στην Ιταλια δεν συμβαινει.)

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 13:55, 31-01-07:

μπα... δυστυχώς δεν θα το σεβαστεί κανενας...
από τη στιγμή που ο ίδιος ο υπάλληλος της δημόσιας υπηρεσίας καπνίζει και την ώρα που σου μιλάει σου φυσάει και τον καπνό στη μούρη....
λες να το σεβαστεί κανείς?

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 14:03, 31-01-07:

Εγώ πάντως έφαγα φλας πριν 8 ημέρες και το έκοψα. Και πάω πολύ καλά!

Άσε που νιώθω υπέροχα, η γλώσσα μου είναι συνέχεια ροζ, τα δόντια μου άσπρισαν, νιώθω πιο ελαφριά, το φαγητό έχει τέλεια γεύση, δεν λαχανιάζω με την μία.. να συνεχίσω;

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους