Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,015 μέλη και 2,415,622 μηνύματα σε 75,314 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 619 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Έρωτας, αγάπη ή χρήμα;

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 42 ετών . Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε: στις 14:28, 05-07-05:

Κλασική ερώτηση έχεις να επιλέξεις ανάμεσα σε 2 γαμπρούς/νύφες. Ο ένας μπατιρόφατσα αλλα πολύ καλός, περνάτε καλά (τρώγοντας ρέγγα και μπακαλιάρο σκορδαλιά όταν θέλετε θαλασσινά και μόνο αν είναι κάποια επέτειος) σας προσέχει και σας αγαπά (όταν δεν είναι σε μια απο τις τρείς δουλιές που κάνει) και ο άλλος ματσομένου και παμπλούτου γωνία. Βίλες, εξοχικά, κάμπριο αλλα φάτσα τσουρέκι, μαλί μπακλαβάς, και ύψος κομοδίνο. Αν έπρεπε να επιλέξεται έναν απο τους 2 για γάμο, παιδιά κτλ ποιός θα ήταν. Ο πτωχός πλην τίμιος μπατίρης? η ο πινεζο-ματσωμένος ?
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,727 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε: στις 14:54, 05-07-05:

φηφίζω υπερ του φτωχού πλην τιμίου μπατιρομπατήρη....
αυτός με τη σωστή οικονομική διαχείριση μπορεί να δει και τα οικονομικά του καλύτερα....
ο άλλος όμως... θέλει πλαστικές και λοβοτομή για να μου "κάνει"
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

crazyhelen (crazyhelen)

Περιβόητο Μέλος

H crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.

H crazyhelen Ελένη έγραψε: στις 15:16, 05-07-05:

Ψηφίζω : κανέναν από τους δύο. Θα προτιμήσω την 3η επιλογή του μεσαίου οικονομικά και εμφανισιακά άντρα, ο οποίος δεν θα πεινάει αλλά ούτε και θα σκορπάει τα ευρώ του, που θα με αγαπάει αλλά δεν θα είναι και μαλ....ας από τον πολύ του έρωτα, θα με προσέχει σαν τα μάτια του, αλλά θα με αφήνει να κάνω και τις λάθος επιλογές μου κ.λ.π.
Αν και δεν μου αρέσουν τα ημίμετρα, στην προκειμένη περίπτωση, νομίζω ότι πρόκειται για την ιδανική περίπτωση.
Παράθεση

Founes

Περιβόητο Μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.

O Founes έγραψε: στις 15:31, 05-07-05:

Ψηφίζω : κανέναν από τους δύο. Θα προτιμήσω την 3η επιλογή του μεσαίου οικονομικά και εμφανισιακά άντρα, ο οποίος δεν θα πεινάει αλλά ούτε και θα σκορπάει τα ευρώ του, που θα με αγαπάει αλλά δεν θα είναι και μαλ....ας από τον πολύ του έρωτα, θα με προσέχει σαν τα μάτια του, αλλά θα με αφήνει να κάνω και τις λάθος επιλογές μου κ.λ.π.
Αν και δεν μου αρέσουν τα ημίμετρα, στην προκειμένη περίπτωση, νομίζω ότι πρόκειται για την ιδανική περίπτωση.

ps. αν και με την καρδούλα δύσκολα τα βγάζεις πέρα...
Παράθεση

crazyhelen (crazyhelen)

Περιβόητο Μέλος

H crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.

H crazyhelen Ελένη έγραψε: στις 15:44, 05-07-05:

Αρχική Δημοσίευση από Founes

ps. αν και με την καρδούλα δύσκολα τα βγάζεις πέρα...

Δυστυχώς...... (κλαψ-κλαψ)
Παράθεση

trelokotsidou

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H trelokotsidou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. . Έχει γράψει 74 μηνύματα.

H trelokotsidou έγραψε: στις 16:45, 05-07-05:

Συμφωνώ με crazyhelen...oσό κυνικό κι αν ακούγεται δεν αρκεί να είναι καλό παιδί ο άλλος και να με αγαπά...τουλάχιστον για να αποφασίσω να προχωρήσω την σχέση αυτή σε ένα άλλο επίπεδο :/
Από την άλλη, τι να τα κάνεις τα πολλά τα money αν ο αλλός δεν σε αγαπά και δεν σε υπολογίζει? :thumbsdown:
Η μέση οδός είναι επομένως η καλύτερη...και ναι δεν λέω με την καρδούλα δύσκολα τα βγάζεις πέρα, αλλά μόνο για τον πρώτο καιρό, με τον χρόνο δουλεύει καλώς ή κακώς και η λογική
Παράθεση

gilie

Δραστήριο Μέλος

H gilie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 435 μηνύματα.

H gilie έγραψε: στις 17:33, 05-07-05:

για μενα σημασια δεν εχουν τα λεφτα αλλα να ειναι προκομενος οπως λεει και η γιαγια μου, αν και το μωρο μου τα χει και τα δυο
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,557 μηνύματα.

O Dark_kronos . έγραψε: στις 19:26, 05-07-05:

Απλη η λυση, τους μπιπ και τους δυο και παω και βρισκω μια που να μην ειναι τοσο πλουσια οστε να εχει 10 ξενοδοχια 50 αμαξια 30 βιλες κτλ αλλα να εχει αρκετα καλη οικονομικη κατασταση και να ειναι και εμφανισημη με καλο χαρακτιρα.
Μην το ψαχνετε, οι γαμοι απο ερωτα δεν κρατανε... οι γαμοι απο προξενιο κρατουσαν, ενας γνωστος του πατερα μου παντρεφτικε μια σερβα για μπορεσει η σερβα να μηνει στην χωρα μας και τωρα ειναι τρις ευτιχισμενοι και περιμενουν παιδι. Δεν ειναι παντα το καλυτερο πραγμα ο ερωτας...
Παράθεση

nv

Δραστήριο Μέλος

H nv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών , επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 318 μηνύματα.

H nv έγραψε: στις 00:37, 06-07-05:

Μάλλον θα διάλεγα τον μπατίρι έρωτα... Αρκεί να μην ηταν τεμπέλης και να προσπαθεί πάντα για το καλύτερο! Γιατί τι να τον κάνεις τον πλούσιο?? Αν φαληρίσει δεν θα ξέρεις από που να φύγεις!!!!

Αν και μάλλον το ερώτημα δεν με αφορά ιδιαίτερα, γιατί σε λίγα χρόνια θα είμαι ζαμπλουτη και τρελα επιτυχημένη!!!!

:withstupid:
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 42 ετών . Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε: στις 09:23, 06-07-05:

Αρχική Δημοσίευση από nv
Μάλλον θα διάλεγα τον μπατίρι έρωτα... Αρκεί να μην ηταν τεμπέλης και να προσπαθεί πάντα για το καλύτερο! Γιατί τι να τον κάνεις τον πλούσιο?? Αν φαληρίσει δεν θα ξέρεις από που να φύγεις!!!!

Αν και μάλλον το ερώτημα δεν με αφορά ιδιαίτερα, γιατί σε λίγα χρόνια θα είμαι ζαμπλουτη και τρελα επιτυχημένη!!!!

:withstupid:
Αν είναι έτσι να αρχίσουμε να κάνουμε παρέα βρε!.... έτσι γιατί σε συμπάθησα... Είναι θέμα χημείας τελικά
Παράθεση

kleftra (Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές)

Διακεκριμένο μέλος

H Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,633 μηνύματα.

H kleftra οι φωνές στο κεφάλι της, της είπαν κι έγραψε: στις 09:59, 06-07-05:

Έρωτας και πάλι έρωτας.Με την προοπτική βέβαια ότι η μπατορόφατσα όπως την λες δεν είναι ένας άκόμη αιώνια άνεργος που του φταίει η κοινωνία για την τεμπελιά του,αλλά ένα παιδί με στόχους κι όνειρα που εργάζεται γι αυτά έστω κι αν δεν έχει καταφέρει να "πιάσει την καλή".Και φυσικά να με αγαπά και να με προσέχει και να προσπαθεί να με κάνει όσο πιο ευτυχισμένη γίνεται.Αν ισχύουν όλα αυτά τότε ναι.
Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε: στις 10:07, 06-07-05:

Αρχική Δημοσίευση από kleftra
Έρωτας και πάλι έρωτας.Με την προοπτική βέβαια ότι η μπατορόφατσα όπως την λες δεν είναι ένας άκόμη αιώνια άνεργος που του φταίει η κοινωνία για την τεμπελιά του,αλλά ένα παιδί με στόχους κι όνειρα που εργάζεται γι αυτά έστω κι αν δεν έχει καταφέρει να "πιάσει την καλή".Και φυσικά να με αγαπά και να με προσέχει και να προσπαθεί να με κάνει όσο πιο ευτυχισμένη γίνεται.Αν ισχύουν όλα αυτά τότε ναι.
Και έχει γαλάζια μάτια, θεληματικό πηγουνι και άρρωστη γιαγια!!! Η μπατιρόφατσα είναι πολυ εργατικός έχει 3 δουλιές και είναι καλός και σε άγαπάει. Παντως τον θές καλό αλλα με την προοπτική κάποια στιγμή να βγάλει φράγκα οπότε και εσύ την ενδιάμεση λύση θέλεις σωστά
Παράθεση

Rattlehead

Δραστήριο Μέλος

Ο Rattlehead αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. . Έχει γράψει 362 μηνύματα.

O Rattlehead έγραψε: στις 10:43, 06-07-05:

Ο ενοχλητικός τύπος με τα κουμπάκια τι είναι;
Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε: στις 10:45, 06-07-05:

Αρχική Δημοσίευση από Rattlehead
Ο ενοχλητικός τύπος με τα κουμπάκια τι είναι;
Αυτός που δεν θέλει να πει την γνώμη του για το poll αλλα θέλει να πατήσει ένα κουμπάκι του poll αλλιώς θα σκάσει. Απο ότι βλέπεις είναι 2 οι ενοχλητικοί είναι κάτι σαν το Δεν γνωρίζω/δεν απαντώ
Παράθεση

bunny217 (Ποιός Ξέρει???)

Διακεκριμένο μέλος

H Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε: στις 16:49, 06-07-05:

Αρχική Δημοσίευση από trelokotsidou
Συμφωνώ με crazyhelen...oσό κυνικό κι αν ακούγεται δεν αρκεί να είναι καλό παιδί ο άλλος και να με αγαπά...τουλάχιστον για να αποφασίσω να προχωρήσω την σχέση αυτή σε ένα άλλο επίπεδο :/
Από την άλλη, τι να τα κάνεις τα πολλά# τα money αν ο αλλός δεν σε αγαπά και δεν σε υπολογίζει? :thumbsdown:
Η μέση οδός είναι επομένως η καλύτερη...και ναι δεν λέω με την καρδούλα δύσκολα τα βγάζεις πέρα, αλλά μόνο για τον πρώτο καιρό, με τον χρόνο δουλεύει καλώς ή κακώς και η λογική
κι εγώ μαζί σου
Παράθεση

Nessa NetMonster

Δραστήριο Μέλος

H Nessa NetMonster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 361 μηνύματα.

H Nessa NetMonster έγραψε: στις 23:07, 10-07-05:

Τι poll είναι αυτό; Αυτόν που ταιριάζουμε περισσότερο!
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,465 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε: στις 14:19, 22-07-05:

Εγώ πάντως το θεωρώ αδιανόητο να κρίνω τον άνθρωπο απο κάτι τέτοιο και δεν μπόρεσα ποτέ να καταλάβω πως μερικοί είναι έτσι...
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

emufear

Περιβόητο Μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,209 μηνύματα.

O emufear έγραψε: στις 14:23, 22-07-05:

Δυστυχώς το χρήμα επηρεάζει και πολύ μάλιστα.. ένα ακόμα μελανό σημείο των καιρών μας. Και μένα αδιανόητο μου φαίνεται. Όμως ξέρω αρκετούς και αρκετές προσωπικά που παραδέχονται την έλξη από το χρήμα.
Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,587 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε: στις 14:35, 22-07-05:

Ασυνείδητα, όλοι το κάνουν. Οι περισσότεροι όμως συνειδητά.
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,557 μηνύματα.

O Dark_kronos . έγραψε: στις 14:35, 22-07-05:

Εγω δεν θα εδινα ποτε κυριο λογο στο χρημα. Βεβαια ειμαι και της καλσικης αποψης, αμα αγαπαω δυο γυνεκες το ιδιο θα προτιμισω αυτην με τα περισοτερα λευτα. Ειναι λογικο αλλοστε πιστευω. Ομως και περα απο αυτο βλεπουμε οτι πολες σχεσης αρχισαν με "γνωμονα" το χρημα... Το γνωστο κολπο με τα αμαξια... Αλλα και με αλλα τετια κολπα...
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Ο έρωτας άργησε μία μέρα... αρκεί η αγάπη; - Από Γίδι
      Το θέμα έχει λάβει 47 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ερωτικές Σχέσεις.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 17-02-15 στις 14:13.
    • Πρώτος έρωτας - Πρώτη αγάπη - Από blonde_angel
      Το θέμα έχει λάβει 11 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ερωτικές Σχέσεις.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 30-08-13 στις 21:06.
    • Έρωτας Vs Αγάπη - Από Ciela
      Το θέμα έχει λάβει 5 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Μπερδέματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 14-09-10 στις 22:38.
    • Έρωτας ή Αγάπη; - Από Κυκλάμινο
      Το θέμα έχει λάβει 9 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Προβλήματα μέσα στη σχέση.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 01-07-09 στις 22:07.
    • Έρωτας, αγάπη ή τίποτα και πώς τα ξεχωρίζουμε; - Από peach
      Το θέμα έχει λάβει 44 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Προβλήματα μέσα στη σχέση.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 03-08-08 στις 01:25.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα