Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,100 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,182 μηνύματα σε 74,655 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Έρωτας, αγάπη ή χρήμα;

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Vkey
H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,419 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 17:01, 22-07-05:

Αρχική Δημοσίευση από weak and powerless
χμ, τώρα αρχίζουν να εξηγούνται πολλά πράγματα .
Ωχ...ωχ...τι κατάλαβες εσύ;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 17:08, 22-07-05:

πειράζει που δεν κατάλαβα τιπότα απο τα δυο τελευταία μηνύματα;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

gilie

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη gilie
H gilie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 435 μηνύματα.

H gilie έγραψε στις 17:50, 22-07-05:

δεν με ενδιαφερει το χρημα στον αντρα, συμασια για μενα εχει να τον θαυμαζω...δε μπορω να κανω σεξ με εναν αντρα που εχει πιασει πατο σε καποιο επιπεδο...ειμαι σοβαρα γιατρε μου?

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,593 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 21:59, 22-07-05:

δε μπορω να κανω σεξ με εναν αντρα που εχει πιασει πατο σε καποιο επιπεδο...
Άμα έχει όντως πιάσει πάτο, ούτε αυτός θα μπορεί.

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 22:02, 22-07-05:

Πάντως gilie, να ξέρεις ότι όσο ωραίο είναι να θαυμάζεις τον άλλον, άλλο τόσο ωραίο είναι και να σε θαυμάζουν...
Δοκιμασες ποτέ μια σχέση που να υπερισχύει το δευτερο ώστε να ξέρεις στα σίγουρα οτι δεν σου αρέσει?

Παράθεση

gilie

Δραστήριο Μέλος

H gilie έγραψε στις 23:10, 22-07-05:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
Πάντως gilie, να ξέρεις ότι όσο ωραίο είναι να θαυμάζεις τον άλλον, άλλο τόσο ωραίο είναι και να σε θαυμάζουν...
Δοκιμασες ποτέ μια σχέση που να υπερισχύει το δευτερο ώστε να ξέρεις στα σίγουρα οτι δεν σου αρέσει?
δεν εχω υπαρξει ποτε με καποιον που δε με θαυμαζει, η εκτιμηση και ο θαυμασμος δεν ειναι θεμα ανταγωνισμου ειναι αμφιδρομη σχεση...φυσικα μ'αρεσει που ο αντρας μου καθεται απεναντι μου οταν δουλευω στο ξενοδοχειο και με κοιταζει με τι ωρες απλα να δουλευω, φυσικα μ'αρεσει που οταν κανω ενα νεο συμβολαιο κατι διαφορετικο τελος παντων το μαθαινει ολη του η οικογενεια και ολοι μου λενε ποσο πολυ ειναι υπερυφανος για μενα. Πιστεψε με ο αντρας που θαυμαζω εχει την δυνατοτητα περα απο τον φαλο του να σκεφτει και κατι παραπανω...

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 23:15, 22-07-05:

Απλά το είπα γιατι έχω δει πολλές σχέσεις που δεν είναι αμφίδρομες σε αυτό το θέμα. Άλλωστε εγώ δεν υπονόησα ότι δεν σε θαυμάζει ο άλλος, αλοίμονο! Απλά ρώτησα αν έχεις δοκιμάσει την εκδοχή να σε θαυμάζει περισσότερο απ'οτι τον θαυμάζεις εσύ γιατί απο τα λεγόμενα σου είχα καταλάβει ορι προτιμάς το αντίθετο. Χωρίς βέβαια να μιλάω για μεγάλες διαφορές και αρρωστημένες καταστάσεις που ο ένας κάνει τον άλλο ο,τι θέλει ε? Μιλάμε για πιο "νορμάλ" καταστάσεις...

Παράθεση

Founes

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Founes
Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.

O Founes έγραψε στις 23:33, 22-07-05:

Αρχική Δημοσίευση από gilie
δε μπορω να κανω σεξ με εναν αντρα που εχει πιασει πατο σε καποιο επιπεδο...ειμαι σοβαρα γιατρε μου?
όχι gilie μου δεν είσαι σοβαρά... μια χαρά είσαι!
ΑΑΑ! αν είχε πιάσει πάτο σε κάποιο επίπεδο ούτε αυτος θα μπορούσε να κάνει sex έτσι απλά, παρα μόνο με ρωσσίδες, ρουμάνες, τσέχες κτλ κτλ!

Για το θέμα μας τώρα κι εγώ πιστεύω οτι η ουσία είναι κάπου στη μέση! υπάρχουν οι άνθρωποι που βλέπουν μια σχέση μεσα απο το συμφέρον και οι άλλοι που ακούν την καρδούλα τους!!!
πάντος αυτό που αναφέρθηκε λίγο πιο πάνω, οτι δηλ. αν έχεις γεμάτη τσέπη, χλιδάτο αμάξι, ή έστω αμάξι έχεις περισσότερες πιθανότητες ισχύει!

Παράθεση

gilie

Δραστήριο Μέλος

H gilie έγραψε στις 07:04, 23-07-05:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
Απλά το είπα γιατι έχω δει πολλές σχέσεις που δεν είναι αμφίδρομες σε αυτό το θέμα. Άλλωστε εγώ δεν υπονόησα ότι δεν σε θαυμάζει ο άλλος, αλοίμονο! Απλά ρώτησα αν έχεις δοκιμάσει την εκδοχή να σε θαυμάζει περισσότερο απ'οτι τον θαυμάζεις εσύ γιατί απο τα λεγόμενα σου είχα καταλάβει ορι προτιμάς το αντίθετο. Χωρίς βέβαια να μιλάω για μεγάλες διαφορές και αρρωστημένες καταστάσεις που ο ένας κάνει τον άλλο ο,τι θέλει ε? Μιλάμε για πιο "νορμάλ" καταστάσεις...
ναι βρε michelle μου συγουρα υπαρχουν πολλες τετοιες σχεσεις και καταλαβα γιατι το ειπες, δεν θεωρησα οτι υπονοησες κατι, σορρυ αν απο τα γραπτα μου περασε καποιο υφος που δεν ειχα την διαθεση να περασει, απλα εγραφα λιγο βιαστηκα χθες γιατι νυσταζα :o Ηθελα απλα να πω την γνωμη μου (ακριβως επειδη δεν την ειχα ολοκληρωσει απο την αρχη γιαυτο και σε μπερδεψα) και ξεχασα να την στολισω για να ακουστει καλυτερη...

βασικα, υπαρχουν πολλες γυναικες που προτειμουν το αντιθετο, για τα δικα μου (και αν εχω καταλαβει καλα και για τα δικα σου) δεδομενα ομως αυτο δεν ειναι αρκετο. Ρε παιδι μου καθε σωστος αντρας ξερει γιατι ειναι με την γυναικα του και αν αυτο ειναι επειδη "δε μηλαει πολυ και ξερει να περιμενει στο σπιτι" τοτε συγουρα εγω δεν κανω για αυτον τον αντρα και συγουρα δεν θα ειμαι μαζι του οσα λεφτα και αν εχει οτι δουλεια και να κανει οσο ομορφος και αν ειναι.

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 08:37, 23-07-05:

Αρχική Δημοσίευση από gilie
ναι βρε michelle μου συγουρα υπαρχουν πολλες τετοιες σχεσεις και καταλαβα γιατι το ειπες, δεν θεωρησα οτι υπονοησες κατι, σορρυ αν απο τα γραπτα μου περασε καποιο υφος που δεν ειχα την διαθεση να περασει, απλα εγραφα λιγο βιαστηκα χθες γιατι νυσταζα :o Ηθελα απλα να πω την γνωμη μου (ακριβως επειδη δεν την ειχα ολοκληρωσει απο την αρχη γιαυτο και σε μπερδεψα) και ξεχασα να την στολισω για να ακουστει καλυτερη...

βασικα, υπαρχουν πολλες γυναικες που προτειμουν το αντιθετο, για τα δικα μου (και αν εχω καταλαβει καλα και για τα δικα σου) δεδομενα ομως αυτο δεν ειναι αρκετο. Ρε παιδι μου καθε σωστος αντρας ξερει γιατι ειναι με την γυναικα του και αν αυτο ειναι επειδη "δε μηλαει πολυ και ξερει να περιμενει στο σπιτι" τοτε συγουρα εγω δεν κανω για αυτον τον αντρα και συγουρα δεν θα ειμαι μαζι του οσα λεφτα και αν εχει οτι δουλεια και να κανει οσο ομορφος και αν ειναι.
Συμφωνώ απόλυτα!

Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 09:17, 23-07-05:

Αρχική Δημοσίευση από Founes
λίγο πιο πάνω, οτι δηλ. αν έχεις γεμάτη τσέπη, χλιδάτο αμάξι, ή έστω αμάξι έχεις περισσότερες πιθανότητες ισχύει!
Και τι να το κάνεις όμως; Ποία υποστηρίξη θα έχεις από αυτή την σχέση σε μια δύσκολη στιγμή, πως θα σε βοηθήσει;
Βασικά δεν μου κάνει κάθολου εντύπωση που ισχύει κάτι τέτοιο για τον απλό λόγο γιατί βλέπω ότι κάποιοι οι άντρες νομίζουν σχέση = άπειρο σεξ και οι κάποιες γυναίκες κάνω σεξ για να ζω άνετα .
Ευτύχως που συνεχώς βλέπω ότι αυτη η κατηγορία ανθρώπων είναι αρκετά μικρή....

Παράθεση

bunny217 (Ποιός Ξέρει???)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη bunny217
H Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 1,606 μηνύματα.

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε στις 19:26, 23-07-05:

Λοιπόν εγώ θα προτιμούσα κάποιον που να ταιριάζουμε σαν χαρακτήρες και να έχει μια καλή δουλειά,δεν εννοώ πλούσιος αλλά ευκατάστατος.
Δεν θα πήγαινα να παντρευτώ ούτε να κάνω σχέση με κάποιον για τα λεφτά του.
Τωρα δνε με πειράζει το επίπεδο μόρφωσης κτλ αλλά όταν αποφασίσω οτι με κάποιον θέλω να ζήσω μαζί του πρέπει να έχει κάποια θέλω μου, να υπάρζει κατανόηση,ειλικρίνεια,σεβασμός συνενόηση και μετά να έχει μια καλή δουλειά.
Δεν θα μπορώ ο άντρας μου να είναι κατώτερος μου γιατί δυστυχώς δεν θα τον υπολογίζω, θα θέλω και θα απαιτώ να έχω το πάνω χέρι.

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,593 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 17:42, 25-07-05:

Γενικά θα κάνατε σχέση με κάποιον που σας προσέγγιζε με κάμάκι στον δρόμο ?
Aν είναι λεφτάς, όλες οι περιπτώσεις πάνε περίπατο...

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 17:51, 25-07-05:

Rempeske έχεις ένα κόλλημα με τα λεφτά ή μου φαίνεται? Ξέρεις, κατα πάσα πιθανότητα νομίζεις οτι όλοι κοιτάνε τόσο πολύ το χρήμα γιατί απ'οτι βλέπω το σκέφτεσαι εσύ 24 ώρες το 24 ωρο! Αυθυποβάλλεσαι δηλαδή!

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

O Rempeskes έγραψε στις 18:16, 25-07-05:

Rempeske έχεις ένα κόλλημα με τα λεφτά ή μου φαίνεται?
Μόνο εγώ? Και το υπόλοιπο 99% του κόσμου...

Ξέρεις, κατα πάσα πιθανότητα νομίζεις οτι όλοι κοιτάνε τόσο πολύ το χρήμα γιατί απ'οτι βλέπω το σκέφτεσαι εσύ 24 ώρες το 24 ωρο!
Το έχω δει να συμβαίνει τόσες πολλές φορές, που το θεωρώ πιά μαθηματικώς αποδεδειγμένο...

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 18:35, 25-07-05:

Αρχική Δημοσίευση από Rempeskes
Μόνο εγώ? Και το υπόλοιπο 99% του κόσμου...

Το έχω δει να συμβαίνει τόσες πολλές φορές, που το θεωρώ πιά μαθηματικώς αποδεδειγμένο...
Ίσως θα πρέπει να μάθεις όμως οτι μαθηματικώς αποδεδειγμένο δεν είναι κάτι που απλά συμβαίνει πολλές φορές (ιδιώς όταν αυτές οι φορές είναι μόνο μεσα στον δικό μας μικρόκοσμο) αλλά όταν κάτι αποδειχτεί οτι συμβαίνει πάντα περά απο κάθε αμφιβολία. Εμένα πάντως δεν με πείθεις όσο και να χτυπιέσαι γιατι το μόνο επιχείρημα που βλέπω απο σένα είναι αυτό: να χτυπιέσαι σε κάθε thread για αυτό που πιστέυεις χωρίς λόγο.

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

O Rempeskes έγραψε στις 18:49, 25-07-05:

(ιδιώς όταν αυτές οι φορές είναι μόνο μεσα στον δικό μας μικρόκοσμο)
Μικροκοσμός μου, είναι όλοι οι άνθρωποι

αλλά όταν κάτι αποδειχτεί οτι συμβαίνει πάντα περά απο κάθε αμφιβολία.
Όντως, δεν αμφιβάλλω ότι συμβαίνει.

Εμένα πάντως δεν με πείθεις
Δεω έχω τέτοια πρόθεση.

Τη ταπεινή μου γνώμη παραθέτω...

το μόνο επιχείρημα που βλέπω απο σένα
Άμα ήμουν ...επιχειρηματίας, θα είχα περισσότερα επιχειρήματα...

να χτυπιέσαι σε κάθε thread για αυτό που πιστέυεις χωρίς λόγο.
...Χτυπιέμαι?? :exclamati

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 19:00, 25-07-05:

Όταν για κάτι υπάρχει αντιπαράδειγμα (και έχω υπόψιν μπόλικα αντιπαραδείγματα) τότε δεν είναι μαθηματικώς αποδεδειγμένο οτι ισχύει. Για την ακρίβεια είναι μαθηματικώς αποδεδειγμένο οτι δεν ισχυει, τουλάχιστον όχι πάντα. Τώρα αν εσύ συνεχίζεις να πιστεύεις οτι η γνώμη σου είναι και μαθηματικώς αποδεδειγμένη τότε πάω πάσο. Μακάριοι οι πτωχοί τω πνεύματι...

Παράθεση

emufear

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη emufear
Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,209 μηνύματα.

O emufear έγραψε στις 21:04, 25-07-05:

Α ρε μισέλ, μάλλον ο δικός σου μικρόκοσμος είναι καλοφτιαγμένος, γιατί στον δικό μου μικρόκοσμο αλλά και στον μακρόκοσμο τα ποσοστά ίσως δεν είναι 99% αλλά είναι αρκετά υψηλά...

Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Vkey
H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,419 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 21:18, 25-07-05:

Βρε παιδιά γιατί τόση απαισιοδοξία...Τόσο άσχημες εμπειρίες έχετε;

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

O Rempeskes έγραψε στις 00:16, 26-07-05:

Μακάριοι οι πτωχοί τω πνεύματι...
Πιό καλά πτωχός στο πνεύμα, παρά στο πορτοφόλι...

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 06:40, 26-07-05:

Πιό καλά πτωχός στο πνεύμα, παρά στο πορτοφόλι...
Φαίνεται απο τις απόψεις σου και τους γύρω σου αυτή η προτίμηση που έχεις...

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

O Rempeskes έγραψε στις 09:25, 26-07-05:

τους γύρω σου
Επειδή είμαι λίγο ξανθός, δε το κατάλαβα το τελευταίο...

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 09:38, 26-07-05:

Επειδή είμαι λίγο ξανθός, δε το κατάλαβα το τελευταίο...
Ε με τέτοιες απόψεις που έχεις προφανώς οι γύρω σου είναι λίγο ή πολύ "πτωχοι τω πνευματι" και κρίνεις απο αυτούς...

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

O Rempeskes έγραψε στις 10:12, 26-07-05:

προφανώς οι γύρω σου είναι λίγο ή πολύ "πτωχοι τω πνευματι" και κρίνεις απο αυτούς...
Σα δε ντρέπονται, τα τέρατα, που με παρέσυραν αθώο παιδί...

Παράθεση

drunk (Γκίκω)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη drunk
H Γκίκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 210 μηνύματα.

H drunk έγραψε στις 15:39, 26-07-05:

Θα συμφωνήσω κι εγώ με Crazyhelen!

p.s. Rempeske να υποθέσω ότι την έκανε με το κότερο ενός ματσωμένου?

Παράθεση

modelos

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη modelos
Ο modelos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 72 μηνύματα.

O modelos έγραψε στις 16:10, 26-07-05:

οταν η αλλη εχει πολυ χρημα και την παντρευτεις μετα ζεις πολυ διαφορετικα.και η γεωργια βασιλειαδου να ηταν, μια που εχει βιλες σε κιφησια και εκαλη ακινητα στο εξωτερικο αμαξια σειρας S f360 you know...παιζει σε αλλο ταμπλο.αν ειχα να διαλεξω σε αυτην την(γεωργια...) και στην πιο ομορφη και σεξυ αλλα φτωχη θα διαλεγα το μπαζο χωρις δευτερη σκεψη.ευτυχως ομως εχω πολλες επιλογες !!

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

O Rempeskes έγραψε στις 16:15, 26-07-05:

Rempeske να υποθέσω ότι την έκανε με το κότερο ενός ματσωμένου?
Όχι. Με το τζιπ.

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mania
H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε στις 12:03, 01-10-07:

Επιδή έχω βρεθεί περίπου σε αυτή την θέση δαγκωτό φτωχός, τι να τα κάνω τα λευτά όταν είναι ο άνθρωπος χάλια, θέλω να είμαι ευτυχισμένη και ώς γνωστον τα λευτά δεν φέρνουν την ευτυχία, θάλω να είμαι κοντά μου ψυχικά όχι πορτοφολικά, ο φτωχός είναι μαζί μου ο άλλος θα κοιτάζει για περισσότερα φράγκα, ενώ ο δικός μου θα θέλει περισσότερο εμενα, εξάλου κανείς δεν πέθανε απο φτώχια

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Kakerlak

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Kakerlak
H Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 1,379 μηνύματα.

H Kakerlak μας γράφει με ένα αμαρετάκι δίπλα της έγραψε στις 15:01, 01-10-07:

τι ερωτηση ειναι αυτο? το χρημα δεν σου προσφρερει τιποτα εννοειτε ερωτας ....
κ τελικα ξερετε τι καταλαβα οτι το χρημα φερνει δυστηχια τιποτα αλλο

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

X-girl (Sofi)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη X-girl
H Sofi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Νοσηλευτής/ρια . Έχει γράψει 173 μηνύματα.

H X-girl έγραψε στις 18:06, 23-12-07:

Αν δεν τρεφω καποια αισθηματα για τον αλλον, ας ειναι ο πιο πλουσιος του κοσμου δεν το θελω (εκτος αν ειναι και ωραιος απο πανω, αρα υπαρχει περιπτωση να τον συμπαθησω)!! Χωρις πλακα τωρα, ψηφιζω αυτον που θα αγαπησω.

Παράθεση

Stalitsa (Μιμιλού!!!)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Stalitsa
H Μιμιλού!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 336 μηνύματα.

H Stalitsa έγραψε στις 20:43, 23-12-07:

Έρωτααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααας!!!!!

Παράθεση

esperanza

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη esperanza
H esperanza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά . Έχει γράψει 18 μηνύματα.

H esperanza έγραψε στις 11:31, 08-03-08:

΄Οταν αγαπάς κάποιον ή κάτι που κάνεις , νιώθεις στην ψυχή σου μια ικανοποίηση και μια πληρότητα . Τα λεφτά δε φέρνουν την ευτυχία, αυτό πιστεύω πως το βλέπουμε όλοι μας καθημερινά μέσα στη ζωή από διάφορα χαρακτηριστικά παραδείγματα.Εντάξει είναι απαραίτητα για την επιβίωσή μας αλλά όταν γίνονται σκοπός ζωής?.....
Η ψυχή του ανθρώπου θέλει αγάπη και το σώμα του χρειάζεται χρήματα για να επιβιώσει στη σημερινή κοινωνία. Πρέπει να κρατάμε μια ισορροπία.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,605 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 11:31, 08-03-08:

Αγάπη.
Αλλιώς θα αγόραζα πολύ εκπορνευμένους φίλους!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

T_Chameleon

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη T_Chameleon
Ο T_Chameleon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 224 μηνύματα.

O T_Chameleon έγραψε στις 15:27, 08-03-08:

Το ερώτημα που απασχόλησε χιλιάδες φιλόσοφους και μέσους ανθρώπους αγάπη η ερωτάς? Χρήμα η αγάπη?

Παράθεση

fantasmenos (Διαταραγμένη Προσωπικότητα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη fantasmenos
H Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών , επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,293 μηνύματα.

H fantasmenos γεννημένος να λέει σοφά πράγματα έγραψε στις 15:55, 08-03-08:

Love of course... Θέλει και ρώτημα;

Παράθεση

kalypso (lily allen)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη kalypso
H lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,764 μηνύματα.

H kalypso έγραψε στις 16:46, 11-03-08:

Αγάπη φυσικά! Όταν έχεις την αγάπη (ακόμη κι αν έχεις αυτή μόνο) έχεις τα πάντα, όταν έχεις μόνο λεφτά δεν έχεις τίποτα...

Παράθεση

Ηρώ (Μαρούλι)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ηρώ
H Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας . Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε στις 17:20, 11-03-08:

το χρήμα είναι ένα μέσο να κάνεις τη ζωή σου απλά πιο εύκολη. Η ποιότητα που θα της δώσεις δεν έρχεται μέσα από τα ακριβά αυτοκίνητα και το πολυτελές σπίτι.
Σήμερα μπορείς να αγοράσεις τη συντροφιά μιας γυναίκας ή ενός άντρα, την αγάπη τους όμως δεν μπορείς να την αγοράσεις!

Και για να απαντήσω στο ερώτημα.. χωρίς λεφτά θα μπορύσα να ζήσω, χωρίς αγάπη θα πέθαινα εκείνη τη στιγμή!

Παράθεση

KUKOS

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη KUKOS
Ο KUKOS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 46 ετών . Έχει γράψει 8 μηνύματα.

O KUKOS έγραψε στις 01:20, 18-03-08:

αυτο που με κανη ποιο ευτηχισμενο.και δεν εινε το χρημα

Παράθεση

lotta (Vicky)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη lotta
H Vicky αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 33 μηνύματα.

H lotta έγραψε στις 12:52, 18-03-08:

Αν με ρωτούσες πιο μικρή θα σου έλεγα σίγουρα αγάπη.Τώρα αυτή η σιγουριά έχει αλλάξει λίγο.

Παράθεση

cibyllian (Μπούι)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη cibyllian
H Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 1,123 μηνύματα.

H cibyllian τραβώντας τις κοτσίδες της......... έγραψε στις 12:52, 18-03-08:

Για τα λεφτά τα κάνεις όλα, για τα λεφτά δε μ' αγαπάς....

Εντάξει είναι σε όλους γνωστό ότι τα λεφτά δεν φέρνουν την ευτυχία, αν όμως υπάρχουν καλοδεχούμενα! Δεν θα επέλεγα όμως κάποιον με κριτήριο την οικονομική του κατάσταση.

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,916 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 12:54, 18-03-08:

Να εχω τα χρηματα μου και καποιον γα να τα τρωω μαζι του..!
Απλα πραγματα!!

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

cibyllian (Μπούι)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη cibyllian
H Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 1,123 μηνύματα.

H cibyllian τραβώντας τις κοτσίδες της......... έγραψε στις 13:03, 18-03-08:

Αρχική Δημοσίευση από Neraida
Να εχω τα χρηματα μου και καποιον γα να τα τρωω μαζι του..!
Απλα πραγματα!!
Απλά και ωραία....

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

roumana (Εμμα)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη roumana
H Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών , επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,878 μηνύματα.

H roumana (Hipmama) έγραψε στις 13:04, 18-03-08:

“If you want to feel rich, just count the things you have that money can't buy”.

... αγαπη, χωρις δευτερη σκεψη...

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mania
H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε στις 18:15, 18-03-08:

Αγάπη φυσικά, η ζωή είναι μικρή και θέλει συνεσθηματικές πολειτέλιες όχι χρηματικές, όταν ήταν να λογοδοστώ με τον άντρα η αφεντικήνα μου μου είπε:

-Εχει λεφτά; αν όχι παράτα τον, εγώ παντρέθρηκα φτωχό επειδή είμουν πλούσια και δυστήχισα
Της είπα ότι δεν με νοιάζει το φράγκο αλλα η αγάπη και ξέρετε τι μου είπε;
-Δεν υπάρχει αγάπη, η ζωή είναι ότι φάμε ότι πιούμε και ότι αρπάξει ο κ**ος μας...

Ε λοιπόν εγώ είμαι ευτυχισμένη, εκίνη τι κάνει στην ζωή της; να τα χε*ω τα λεφτά όταν γυρνάω σε ένα σπίτι που δεν λαμβάνω αγάπη

Παράθεση

mitsosgian

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη mitsosgian
Ο mitsosgian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 49 ετών . Έχει γράψει 32 μηνύματα.

O mitsosgian έγραψε στις 21:13, 18-03-08:

Καλα τα γραφουμε στα side για την αγαπη μα στην σημερινη εποχη εχει χαθει.Πρωτα τι εχεις ποιος εισαι κ η αγαπη εχει παει περιπατο

Παράθεση

rea4790

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη rea4790
H rea4790 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H rea4790 έγραψε στις 22:32, 18-03-08:

Εντελώς ανόμοια πράγματα, δεν συγκρίνονται. Τα θελω και τα 2. Τα λεφτά θα τα βγάλω με την δουλειά μου, την αγάπη θα την βρω αλλιώς. Τι σχέση έχουν αυτά τα 2; Εκτός πια και αν περιμένω να λύσω το οικονομικό μου πρόβλημα μέσω της σχέσης μου, αλλά δεν έχω φτάσει και ούτε θα φτάσω σε τέτοιο επίπεδο αναξιοπρέπειας.

Παράθεση

anonumos

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη anonumos
Ο anonumos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 13 μηνύματα.

O anonumos έγραψε στις 13:37, 20-07-08:

Με τα χρηματα μπορεις να κανεις πολλα πραγματα να αγορασεις αυτοκινητα πολυτιμα αντικειμενα κτλπ.
Υπαρχει ομως ενα πραγμα το οποιο ειναι σπανιο και δεν αγοραζεται (ουτε με ολα τα λεφτα του κοσμου).
Αυτο το πραγμα μονο να το κερδισεις μπορεις και αυτο το πραγμα ειναι η Αγαπη στη σημερινη εποχη κατι πολυ σπανιο.
Ενθουσιασμο χρηματα και ερωτα μπορεις να βρεις παντου Αγαπη ομως δυσκολα.

Παράθεση

Buggs

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Buggs
Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 56 ετών και επαγγέλεται Συγγραφέας . Έχει γράψει 2,559 μηνύματα.

O Buggs έγραψε στις 15:56, 20-07-08:

Το ζητημα ειναι ποιο απο τα δύο είναι πολυτέλεια. Χωρίς καθόλου λεφτά δεν μπορείς να ζήσεις καθόλου, θα πεθάνεις, αν δεν σε αγαπάει κανείς όμως, μπορείς να ζήσεις. Ίσως να μην ζήσεις ευχάριστα όμως θα ζήσεις και, αν εχεις οικονομική άνεση, με κάποια άνεση.

Αν υποθέσουμε λοιπόν ότι το ερώτημα τίθεται σε κάποιον αποκλειστικά, δηλαδή ότι η το ένα θα έχει η το άλλο, εξυπακούεται ότι αυτός ποιυ θα διαλέξει την αγάπη θα διαλέξει επισης και την ελεημοσύνη, απο οσους τον αγαπούν, προκειμένου να επιβιώσει, αφού εκείνος δεν θα έχει χρήματα για να συντηρηθεί

Νομίζω ότι αυτά είναι μάλλον πομπώδη ερωτήματα, που απτονται της σοφιστίας αφού τελικά το μέτρο είναι που μας χαρίζει την ευτυχία. Δηλαδή για να είμαστε ευτυχισμένοι χρειαζομαστε κάποια χρήματα, όπως επίσης και κάποιους, έστω και λίγους να μας αγαπούν.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Buggs : 20-07-08 στις 16:14.
Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Lorien
Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,294 μηνύματα.

O Lorien έγραψε στις 20:58, 20-07-08:

Νομιζω οτι εννοειται οτι δε μιλαμε για ακραιες καταστασεις. Δε λεμε δλδ οτι αν διαλεξει αγαπη καποιος, θα εχει διαλεξει εναν που κοιμαται στα παγκακια.

Για να ειμαστε πρακτικοι, πρεπει να παρουμε ενα παραδειγμα καποιου που δεν ειναι πλουσιος αλλά δε ζητιανευει κιολας, απλά θελει παραπανω κοπο για να βαζει λιγα λεφτα στην ακρη, σε σχεση με καποιον που εχει ανεση.

Και νομιζω οτι παρα πολλοι ανθρωποι εχει ξεχασει το συναισθημα της πραγματικης αγαπης που οταν ειναι αμοιβαιο, νιωθεις πως οτι και να γινει θα τα βγαλεις περα μαζι με τον/την αγαπημενο/η σου....και το αντιστοιχο κενο, οταν εχεις πολλες ανεσεις, αλλά δεν συνδεεσαι με κανεναν και ουσιαστικά περνας τα χρονια συναισθηματικα μονος/η.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Ο έρωτας άργησε μία μέρα... αρκεί η αγάπη; - Από Γίδι
      Το θέμα έχει λάβει 47 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ερωτικές Σχέσεις.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 17-02-15 στις 14:13.
    • Πρώτος έρωτας - Πρώτη αγάπη - Από blonde_angel
      Το θέμα έχει λάβει 11 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ερωτικές Σχέσεις.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 30-08-13 στις 21:06.
    • Έρωτας Vs Αγάπη - Από Ciela
      Το θέμα έχει λάβει 5 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Μπερδέματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 14-09-10 στις 22:38.
    • Έρωτας ή Αγάπη; - Από Κυκλάμινο
      Το θέμα έχει λάβει 9 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Προβλήματα μέσα στη σχέση.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 01-07-09 στις 22:07.
    • Έρωτας, αγάπη ή τίποτα και πώς τα ξεχωρίζουμε; - Από peach
      Το θέμα έχει λάβει 44 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Προβλήματα μέσα στη σχέση.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 03-08-08 στις 01:25.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους