Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,094 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,077 μηνύματα σε 74,651 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Έρωτας, αγάπη ή χρήμα;

Buggs

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Buggs
Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 56 ετών και επαγγέλεται Συγγραφέας . Έχει γράψει 2,559 μηνύματα.

O Buggs έγραψε στις 21:26, 20-07-08:

Προσωπικά, αν δεν μένω μόνος στην κορυφή του Ψηλορίτη ή στο κέντρο της Αλάσκας, μου είναι αδύνατον να φανταστώ τον εαυτό μου συναισθηματικά μόνο. Ακομη κι εκεί δύσκολα θα τον φανταζόμουνα. Πάντα ένοιωθα πολύ κοντά στους ανθρώπους και στα προβλήματα τους, ακομη και άν δεν τους ήξερα

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Lorien
Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,294 μηνύματα.

O Lorien έγραψε στις 00:36, 21-07-08:

Δε μιλαμε συναισθηματικά μονο απο καθε ειδους σχεση, αλλά από την ερωτικη.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Buggs

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Buggs
Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 56 ετών και επαγγέλεται Συγγραφέας . Έχει γράψει 2,559 μηνύματα.

O Buggs έγραψε στις 07:04, 21-07-08:

Αναφορικά στο θέμα της συζήτησης, η επιλογή ειναι ρητορική, αγάπη ή χρήμα, αφού το πλαίσιο της επιλογής:
αν είναι απολυτο, είναι αδύνατο να συμβεί,
αν δεν είναι απόλυτο, δεν έχει καθοριστεί με ακρίβεια (δηλαδή πόση αγάπη απέναντι σε πόσο χρήμα)

Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

O Lorien έγραψε στις 16:22, 21-07-08:

Ειναι σαφες ομως οτι δεν εννοοουμε ουτε απωλεια καθε ειδους συναισθηματικης συνδεσης, ουτε αγαπη άλλη απο την ερωτική/του συντροφου. Επομενως...

Παράθεση

eiffel

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη eiffel
Ο eiffel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών . Έχει γράψει 23 μηνύματα.

O eiffel έγραψε στις 17:43, 21-07-08:

τα συναισθηματα ειναι εφημερα οπως και τα λεφτα... παντως ειμαι της αποψης follow your heart

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,593 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 00:25, 22-07-08:

και το αντιστοιχο κενο, οταν εχεις πολλες ανεσεις, αλλά δεν συνδεεσαι με κανεναν και ουσιαστικά περνας τα χρονια συναισθηματικα μονος/η

Άσε μωρε. Άμα έχεις τα λεφτά, δεν σε αφήνουν οι άλλοι να μονάσεις

τα συναισθηματα ειναι εφημερα οπως και τα λεφτα... παντως ειμαι της αποψης follow your heart

...Γιατί και η ζωή είναι εφήμερη.

Αν υποθέσουμε λοιπόν ότι το ερώτημα τίθεται σε κάποιον αποκλειστικά, δηλαδή ότι η το ένα θα έχει η το άλλο,

...Ε τότε αυτές παντρεύονται τον Μρ Σωστό, και ο φτωχός πλήν άτυχος νέος γράφει τον "Έρωτα στα χρόνια της χολέρας".
Win-win, που λέει και ο Παπανδρέου.

(*) Τι επάγγελμα είχε στο βιβλίο? Έχουν περάσει τουλάχιστον εκατό χρόνια μοναξιάς από τότε που το διάβασα.

Παράθεση

susceptible

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη susceptible
Ο susceptible αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 139 μηνύματα.

O susceptible έγραψε στις 12:39, 24-07-08:

αν και δεν τα εχετε στις επιλογες,θα επαιρνα ευτυχια και υγεια ..τα αλλα ακολουθουν!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

roza6658

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη roza6658
H roza6658 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9 μηνύματα.

H roza6658 Το να πέσεις δεν είναι τρομερό, το να μη θέλεις όμως να σηκωθείς είναι ολέθριο. έγραψε στις 16:55, 26-09-08:

κοιτα.... αν επρεπε να επιλέξω αναμεσα σ αυτους τους δυο σε καμια περιπτωση δεν θα κοιτούσα αν ειναι πτωχός η πλούσιος!
απλα θα κοιτούσα με ποιον περναω καλύτερα!
γιατι καποιες φορες υπάρχουν κ εξαιρέσεις....
μπορει ο πλούσιος να μου παρειχε βιλες, πλούτη κ ολα τα σχετικα αλλα να ηταν ξενέρωτος, κ ο πτωχός να με εκανε να περναω υπέροχα μαζι του και να ξεχναω τα παντα οταν ειμαι μαζι του. Η..... και το αντιθετο!!!

Παράθεση

e-sofia (Σοφια)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη e-sofia
H Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών , επαγγέλεται Designer και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 403 μηνύματα.

H e-sofia Προσωπικά εγώ τρελένομαι.......!!!!! έγραψε στις 17:42, 26-09-08:

Αγάπη.

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,593 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 17:47, 26-09-08:

+φωνώ
πόσο την πουλάνε?

Παράθεση

*natalia5555* (Ναταλία)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη *natalia5555*
H Ναταλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 191 μηνύματα.

H *natalia5555* sagapw........... έγραψε στις 14:43, 19-10-10:

όταν γνώρησα τον αρραβωνιαστικό μου είχε μία δουλειά με αρκετά χαμηλό μησθό αλλά τον αγαπούσα σαν τρελή και τν θαύμαζα πάρα πολύ γιατί είναι υπέροχο παιδί.Απο τότε έχει περάσει όχι πολύ καιρός και κατάφερε να φτιάξει μία επιχείρηση δικιά του και βγάζει αρκετά και έχει οικονομιική 'ανεση.Αυτό που θέλω να πω είναι οτι δε μετράνε μόνο τα λεφτά που έχει ο αλλός αλλά αν σ'αγαπάει πραγματικά και να σ'έχει σαν πριγκίπισσα και ας μην έχει πολλά λεφτά.Αυτά έρχονται και φεύγουν ειναι ανθρώπινο δημιούργημα,αυτό που μένει είναι είναι η αγάπη.Φυσικά πρέπει ο άλλος να προσπαθεί πάντα για το καλύτερο και να μην είναι τεμπέλης......Καλό θα ήταν να μην σκεφτόμαστε ότι ο άλλος δεν αξίζει επειδή δεν έχει χρήματα.Το χρήμα δεν φέρνει την ευτυχία,το ξέρω ακούγεται κλισέ αλλά μπορεί κάποιος να φανταστεί να ζεί μέσα στη χλιδή αλλά να μην έχει την αγάπη,τη κατανόηση ,τη φροντίδα,τη συμπαράσταση του/της συντρόφου ?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Irodis

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Irodis
Ο Irodis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 685 μηνύματα.

O Irodis Άδραξε τη Μέρα ! έγραψε στις 16:29, 25-10-10:

Μπραβο και σε μια κοπελα που Τα ειπε απλα τελεια

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

tsarachaf (Allah 1/3 MEΤΣ)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη tsarachaf
Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,215 μηνύματα.

O tsarachaf Do not :/ έγραψε στις 17:28, 25-10-10:

Για να μαι ειλικρινης...

Στην θελω ερωτα.... Εεεεεε, και αγαπη.... Αλλα και λιγο χρημα??? Η αληθεια ειναι πως τα θελω ΟΛΑ!!!

Παντως πραγματικα πιστευω τα χρειαζομαστε και τα 3... Οχι σε υπερβολικο βαθμο... Γιατι τοτε χανουμε και την ουσια τους, αλλα και τον εαυτο μας...

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 17:31, 25-10-10:

Αυτά έρχονται και φεύγουν ειναι ανθρώπινο δημιούργημα,αυτό που μένει είναι είναι η αγάπη.
σωστα,,αν ταιριαζουν και αγαπιουνται πραγματικα δυο ανθρωποι,μπορουν να δημιουργησουν και τα λεφτα και τις περιουσιες..

ενω αμα εχεις τα λεφτα,,δεν μπορεις να δημιουργησεις με αυτα αγαπη..

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

star65

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη star65
Ο star65 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 51 μηνύματα.

O star65 Frankly, my dear, I don't give a damn έγραψε στις 21:24, 29-10-10:

ακριβώς το αντίθετο

άμα έχεις λεφτά σε αγαπάνε όλοι

αμα δεν έχεις , όλοι σου γυρίζουν την πλάτη

-3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 21:43, 29-10-10:

ελπιζω να το λες ειρωνικα.

Παράθεση

katerina_farm

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη katerina_farm
H katerina_farm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φαρμακοποιός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 269 μηνύματα.

H katerina_farm έγραψε στις 22:10, 29-10-10:

Λοιπον ετσι τραβηγμενα που εχει τεθει το θεμα ειναι λογικο να επιλεξεις τον φτωχο πλην τιμιο νεο.
Γιατι πρεπει ο μεν να ειναι ομορφος και ο δε ασχημος δεν καταλαβαινω πολυ στερεοτυπο το βρισκω αλλα οκ.
Στο θεμα τωρα θα ειναι τραγικο ενας ανθρωπος να επιλεγει συντροφο με βαση το εισοδημα τραγικο οπως τραγικο θεωρω να διαλεγεις ανθρωπο με στανταρ την ενφανιση το ιδιο δειχνει για μενα εναν ανθρωπο που απλα δεν αισθανεται και δεν αγαπα . Αγαπας για χιλιαδες λογους και μιλω για αγαπη γιατι το θεμα μιλα για γαμο.
Οταν αγαπας λοιπον δεν μπορεις να βλεπεις το αλλον ασχημο απλα δεν γινεται τον βλεπεις και τον θαυμαζεις καμαρωνεις για κεινον εισαι περηφανη που ειναι διπλα σου οποτε και εναν ασχημο χονδρο φαλακρο και δεν ξερω και εγω τι αλλο ενφανισιακα μπορει να εχει μπορεις να τον λατρεψεις γιατι προφανως σου δινει καποια πραγματα , σε καλυπτει τοσο καλα που απλα δεν βλεπεις αυτα που βλεπει ο καθρεφτης.
Οπως και τον φτωχο πλην ομορφο μπορεις αν τον αγαπας να τον επιλεξεις αλλα πρεπει να εισαι ετοιμη να παλεψεις γιατι τα πραγματα δεν ειναι ευκολα ειδικα σημερα και ως γνωστον η αγαπη δεν τρωγεται
αν εχεις τα κοτσια λοιπον προχωρας απλα αλλο η θεωρια και αλλο η ζωη

Παράθεση

star65

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη star65
Ο star65 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 51 μηνύματα.

O star65 Frankly, my dear, I don't give a damn έγραψε στις 22:27, 29-10-10:

Αρχική Δημοσίευση από Άγγελος
ελπιζω να το λες ειρωνικα.

είναι ζήτημα πείρας στη ζωή

Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη love_angel
H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 4,571 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 22:32, 29-10-10:

ακομα και ομορφος να ηταν ο πολυ πλουσιος και καλο παιδι, αν δε μου εκανε το κλικ και μου το εκανε το φτωχοπαιδο σε στυλ παπαμιχαηλ(), θα προτιμουσα αυτον που μου κανει το κλικ.
δε θελω ουτε αμαξια ουτε λεφτα, ουτε αυτοκινητα ουτε βιλες για να μαι ευτυχισμενη. θελω αυτος που εχω διπλα μου οταν με παιρνει αγκαλιτσα και μου δινει ενα φιλι να με κανει να πεταω στα συννεφα και ετσι θα διασκεδαζω χιλιες φορες καλυτερα.

για μια ομορφη, ρομαντικη βραδυα, οι δυο μας στην παραλια με αναμμενη φωτιτσα και αγκαλιτσα να κοιταζουμε το φεγγαρι και τη θαλασσα δε νομιζω οτι χρειαζονται λεφτα. και αυτο το σκηνικο το προτιμω απο οποιαδηποτε βιλα με πισινα κλπ.

συγχωρεστε με για το μελο αλλα τι να κανω, ετσι αισθανομαι.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 08:37, 30-10-10:

να μπορουσα να σου βαλω,,,1000 θετικες ψηφους μαζι...

καλα δεν ξερεις ποσο σε συμπαθω με αυτα που εγραψες απο πανω...

Παράθεση

Apro

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Apro
Ο Apro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Tatoo artist . Έχει γράψει 812 μηνύματα.

O Apro έγραψε στις 08:46, 30-10-10:

ανοιχτός σε όλα..., για να μπορώ να δω τη ζωή, από διαφορετικές οπτικές γωνίες....
άσε που η ίδια, δε σου επιτρέπει να αποφασίσεις, απλά σε κάνει να νομίζεις, ότι μπορείς να επιλέξεις....
και να επιλέξεις πάλι και πάλι..., μέχρι να καταλάβεις, ότι αυτή αποφασίζει....
και να την αγαπήσεις ή να τη μισήσεις..., όπως και να 'χει,να της προσφέρεις την ψυχή σου....

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 09:56, 30-10-10:

θελουν να σου τα φανε ολοι εννοεις..
αυτο δειχνειη πραγματικοτητα..

οποτε ας ειμαστε ρεαλιστες..

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

fantasmenos (Διαταραγμένη Προσωπικότητα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη fantasmenos
H Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών , επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,293 μηνύματα.

H fantasmenos γεννημένος να λέει σοφά πράγματα έγραψε στις 13:50, 30-10-10:

Αρχική Δημοσίευση από love_angel
ακομα και ομορφος να ηταν ο πολυ πλουσιος και καλο παιδι, αν δε μου εκανε το κλικ και μου το εκανε το φτωχοπαιδο σε στυλ παπαμιχαηλ(), θα προτιμουσα αυτον που μου κανει το κλικ.
δε θελω ουτε αμαξια ουτε λεφτα, ουτε αυτοκινητα ουτε βιλες για να μαι ευτυχισμενη. θελω αυτος που εχω διπλα μου οταν με παιρνει αγκαλιτσα και μου δινει ενα φιλι να με κανει να πεταω στα συννεφα και ετσι θα διασκεδαζω χιλιες φορες καλυτερα.

για μια ομορφη, ρομαντικη βραδυα, οι δυο μας στην παραλια με αναμμενη φωτιτσα και αγκαλιτσα να κοιταζουμε το φεγγαρι και τη θαλασσα δε νομιζω οτι χρειαζονται λεφτα. και αυτο το σκηνικο το προτιμω απο οποιαδηποτε βιλα με πισινα κλπ.

Love angel σε βλέπω να ξυπνάς από το όνειρο και να προσγειώνεσαι απότομα στην πικρή άγρια πραγματικότητα της καθημερινότητας. Αν ο άντρας δεν έχει τη μερτσέντες του και δεν σε πηγαίνει στα πιο φάνκι κλαμπ δεν πληροί τις προϋποθέσεις του μάτσο μαν. Δεν ξέρω πραγματικά που θα σε οδηγήσουν αυτές οι απόψεις, ελπίζω όχι στο όλεθρο, την καταστροφή και την απογοήτευση. Εύχομαι να βρεις τον ίσιο δρόμο και να γίνεις άνθρωπος επιτέλους και να παρακολουθείς το δελτίο των 8 με τον καλό σου...

Παράθεση

rascal_gd (Call me Joe!!)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη rascal_gd
Ο Call me Joe!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,368 μηνύματα.

O rascal_gd is Full of Shit!!! έγραψε στις 15:19, 30-10-10:

Αυτο ισχυει για τις πρωτες βραδυες. Οταν θ'αρχισει να σβηνει η φωτια ομως(κυριολεκτικα και μεταφορικα) αυτος δεν θα εχει και πολυ ορεξη να σ'αγκαλιαζει αλλα ουτε και συ θα δεχεσαι τα φιλια και τις αγκαλιες του οπως στην αρχη που υπηρχε η φλογα του ερωτα και της αγαπη. Οταν λοιπον θα μειωθει αισθητα η συχνοτητα των αγκαλιων και των φιλιων(ως μια φυσιολογικη εξελιξη) και η ελλειψη μεσα σου θα εχει πιασει κοκκινο, θα σηκωθητε να πατε σπιτια σας και θα το δεις εκει, ξεκαθαρα και ολοφανερα να στεκεται μπροστα σου: το γιουγκο του αγαπημενου σου για να σε παει σπιτι.

Παράθεση

katalinos

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη katalinos
Ο katalinos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 446 μηνύματα.

O katalinos έγραψε στις 17:43, 30-10-10:

έρωτας, αγάπη ή χρήμα ;
αν προσπεράσουμε ότι κάποιοι/ες τα έχουν συνδυάσει επιτυχημένα (έχουν ερωτευτεί τις καταθέσεις τους) , τότε ναι , θα διάλεγα την φτωχιά πλην όμορφη
μπορείς να σκορπίσεις όλα τα λεφτά του κόσμου σε μια νύχτα αλλά όλες οι νύχτες δεν θα φτάσουν ποτέ για να συνηθίσεις ένα ταίρι που δεν σου αρέσει

π.σ.
Αρχική Δημοσίευση από Γιάννης
Κλασική ερώτηση έχεις να επιλέξεις ανάμεσα σε 2 γαμπρούς/νύφες. Ο ένας μπατιρόφατσα αλλα πολύ καλός, περνάτε καλά (τρώγοντας ρέγγα και μπακαλιάρο σκορδαλιά όταν θέλετε θαλασσινά και μόνο αν είναι κάποια επέτειος) σας προσέχει και σας αγαπά (όταν δεν είναι σε μια απο τις τρείς δουλιές που κάνει) και ο άλλος ματσομένου και παμπλούτου γωνία. Βίλες, εξοχικά, κάμπριο αλλα φάτσα τσουρέκι, μαλί μπακλαβάς, και ύψος κομοδίνο. Αν έπρεπε να επιλέξεται έναν απο τους 2 για γάμο, παιδιά κτλ ποιός θα ήταν. Ο πτωχός πλην τίμιος μπατίρης? η ο πινεζο-ματσωμένος ?
Αρχική Δημοσίευση από crazyhelen
Ψηφίζω : κανέναν από τους δύο. Θα προτιμήσω την 3η επιλογή του μεσαίου οικονομικά και εμφανισιακά άντρα, ο οποίος δεν θα πεινάει αλλά ούτε και θα σκορπάει τα ευρώ του, που θα με αγαπάει αλλά δεν θα είναι και μαλ....ας από τον πολύ του έρωτα, θα με προσέχει σαν τα μάτια του, αλλά θα με αφήνει να κάνω και τις λάθος επιλογές μου κ.λ.π.
Αν και δεν μου αρέσουν τα ημίμετρα, στην προκειμένη περίπτωση, νομίζω ότι πρόκειται για την ιδανική περίπτωση.

είμαι ο μόνος που δεν καταλαβαίνω τι σχέση έχει το δίλλημα του θέματος με το δίλλημα της crazyhelen ; Ποιός μίλησε για <<υπερβολική αγάπη>> ;

γυναίκες : τι σημασία έχει το θέμα της συζήτησης , όταν θέλουν να συζητήσουν για κάτι άλλο

Αρχική Δημοσίευση από Vkey
Δεν νομίζω ότι θα κοιτάξω χρήμα! Έχω άλλα πιο σημαντικά κριτήρια στο να επιλέξω σύντροφο
α , λάθος - γενικολόγησα
απλά ήθελα να μιλήσω και εγώ για κάτι άλλο

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη katalinos : 30-10-10 στις 18:02.
Παράθεση

moonlight

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη moonlight
H moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,526 μηνύματα.

H moonlight έγραψε στις 17:48, 30-10-10:

μπορείς να σκορπίσεις όλα τα λεφτά του κόσμου σε μια νύχτα αλλά όλες οι νύχτες δεν θα φτάσουν ποτέ για να συνηθίσεις ένα ταίρι που δεν σου αρέσει
τι ειπες ρε ορνεο!!!! respect

οχι μονο οι νυχτες αλλα και ολα τα λεφτα του κοσμου δεν φτανουν την ευτυχια!

Παράθεση

Apro

Διάσημο Μέλος

Ο Apro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Tatoo artist . Έχει γράψει 812 μηνύματα.

O Apro έγραψε στις 18:38, 30-10-10:

χρήμα, αγάπη, έρωτας

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Apro : 30-10-10 στις 19:23.
Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 01:06, 31-10-10:

Αρχική Δημοσίευση από Edmund
Love angel σε βλέπω να ξυπνάς από το όνειρο και να προσγειώνεσαι απότομα στην πικρή άγρια πραγματικότητα της καθημερινότητας. Αν ο άντρας δεν έχει τη μερτσέντες του και δεν σε πηγαίνει στα πιο φάνκι κλαμπ δεν πληροί τις προϋποθέσεις του μάτσο μαν. Δεν ξέρω πραγματικά που θα σε οδηγήσουν αυτές οι απόψεις, ελπίζω όχι στο όλεθρο, την καταστροφή και την απογοήτευση. Εύχομαι να βρεις τον ίσιο δρόμο και να γίνεις άνθρωπος επιτέλους και να παρακολουθείς το δελτίο των 8 με τον καλό σου...
Αρχική Δημοσίευση από rascal_gd
Αυτο ισχυει για τις πρωτες βραδυες. Οταν θ'αρχισει να σβηνει η φωτια ομως(κυριολεκτικα και μεταφορικα) αυτος δεν θα εχει και πολυ ορεξη να σ'αγκαλιαζει αλλα ουτε και συ θα δεχεσαι τα φιλια και τις αγκαλιες του οπως στην αρχη που υπηρχε η φλογα του ερωτα και της αγαπη. Οταν λοιπον θα μειωθει αισθητα η συχνοτητα των αγκαλιων και των φιλιων(ως μια φυσιολογικη εξελιξη) και η ελλειψη μεσα σου θα εχει πιασει κοκκινο, θα σηκωθητε να πατε σπιτια σας και θα το δεις εκει, ξεκαθαρα και ολοφανερα να στεκεται μπροστα σου: το γιουγκο του αγαπημενου σου για να σε παει σπιτι.
Βεατρίκη, σφάζονται τ' αγόρια στα πόδια σου.

Επί του θέματος έχω να πω ότι συγκρίνουμε ανόμοια πράγματα. Είναι σαν να λέμε μήλα ή πορτοκάλια. ο.0

Παράθεση

Great Chaos (Όττο)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Great Chaos
Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 50 ετών , επαγγέλεται Παραγωγός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,520 μηνύματα.

O Great Chaos I took a wrong turn in the Freak Parade έγραψε στις 02:43, 31-10-10:

Αρχική Δημοσίευση από tsarachaf
Για να μαι ειλικρινης...

Στην θελω ερωτα.... Εεεεεε, και αγαπη.... Αλλα και λιγο χρημα??? Η αληθεια ειναι πως τα θελω ΟΛΑ!!!
Κάποτε δούλευα στο κέντρο της πόλης, σ' ένα παράξενο ωράριο 12:30-20:30. Πάντοτε γύρω στο μεσημέρι, έψαχνα για πάρκινγκ στην περιοχή δίπλα στο Υπουργείο Μακεδονίας Θράκης. Ακριβώς δίπλα στο υπουργείο ήταν ένα all day bar, που τη μέρα λειτουργούσε ως καφενείο και το βράδυ ως μπαράκι, του οποίου ιδιοκτήτης ήταν ένας γείτονάς μου. Έτσι, όποτε έβρισκα θέση να παρκάρω λίγο νωρίς, καθόμουν κι έπινα έναν καφέ μέχρι να έρθει η ώρα για δουλειά.

Είχε κάμποσους θαμώνες, κάθε φορά που πήγαινα έβλεπα λίγο ως πολύ τους ίδιους τύπους, αργόσχολους και με όρεξη για κουβέντα. Άλλο που δεν ήθελα κι εγώ, μπλέχτηκα σε μερικές από αυτές. Σε μια τέτοια περίσταση, κάποιος πέταξε αυτό που λέει παραπάνω ο Τσαρατσάφ.

"Ποτέ μην μπλέξεις τη θρησκεία με την πολιτική και το σεξ με το χρήμα, είναι εκρηκτικοί συνδυασμοί και δεν νομίζω πως μπορεί κανείς να τους χειριστεί χωρίς ν' ανατιναχτεί", πετάχτηκα εγώ, που μέχρι στιγμής δεν είχα πάρει μέρος στη συζήτηση.
"Γιατί δηλαδή;" με ρώτησε απορημένος ο αγορητής.
"Διότι τότε η θρησκεία γίνεται εξουσία κι ο θεός γίνεται διάβολος· το χρήμα γεννά απαιτήσεις και τότε το σεξ γίνεται πορνεία, στο τέλος θα φτάσεις να μην το γουστάρεις κι όμως να το κάνεις", απάντησα εγώ.

"Εγώ διαφωνώ εντελώς μ' αυτό που λες", μίλησε ξαφνικά ένας άλλος τύπος, που καθόταν λίγο δεξιότερα, στη μπάρα. Από εκείνους τους καθημερινούς του καφενείου, που πάντοτε τους έβρισκα εκεί κα πάντα εκεί τους άφηνα.
"Για ποιο λόγο διαφωνείς;" τον ρώτησα εγώ με ουδέτερο τόνο.
"Γιατί εγώ έχω καταφέρει να συνδυάσω το σεξ με το χρήμα και τα πάω πολύ καλά και με τα δύο", είπε ο μάγκας, τραβώντας την προσοχή όλων να στραφεί επάνω του. Βλέποντας διαθέσιμο κοινό για να κομπάσει, να κοκορευτεί λίγο σαν άντρας προς άντρα, πήρε ύφος μόρτικο κι άρχισε να διηγείται σε όλους ότι είχε μια γκόμενα Αγγλίδα, η οποία είχε έρθει κι είχε εγκατασταθεί στην Ελλάδα από έρωτα για την πάρτη του και που το φυσούσε δηλαδή το παραδάκι κι είναι κι ωραίο γκομενάκι, με λίγα λόγια μια μικρή αναβίωση των κλασικών διηγήσεων τύπου "greek kamaki" της παλιάς της εποχής. Γι' αυτό σε κάθε εργάσιμη ώρα τον έβρισκε κανείς στο καφενείο.

Όμως όταν κάποιος για να περηφανευτεί λέει πολλά και ψάχνει να πει ακόμη περισσότερα, στο τέλος του ξεφεύγει η αληθινή του σκέψη, όπως το κρέας απ' το στόμα του κόρακα έπεσε στα νύχια της αλεπούς. Ξαφνικά λοιπόν, ο μόρτης φλυαρώντας, ζαλισμένος απ' την αναπάντεχη προσοχή κι επιβεβαίωση, λέει "...βέβαια ξέρετε τώρα, οι Αγγλίδες είναι ψυχρές και ξενέρωτες στο κρεβάτι, αλλά εγώ περνάω πολύ ωραία...", για να χαμηλώσει αμέσως μετά το κεφάλι μπερδεύοντας τα λόγια του, μάλλον συνειδητοποιώντας τι είχε μόλις πει! Στ' αλήθεια δεν περίμενα εκείνος που διαφώνησε με τα λόγια μου, ότι θα έφτανε να τα επιβεβαιώσει με τόσο κατηγορηματικό τρόπο.

"Σ' ευχαριστώ πολύ, με κάλυψες πλήρως" του είπα σοβαρά, πλήρωσα τον καφέ μου και ξεκίνησα για τη δουλειά. Στο δρόμο χαμογελούσα μ' εύθυμη διάθεση...

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

tsarachaf (Allah 1/3 MEΤΣ)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη tsarachaf
Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,215 μηνύματα.

O tsarachaf Do not :/ έγραψε στις 13:06, 31-10-10:

Χαχαχα!!

Καλα ε, οι ιστοριες του Χαουλα με τρελαινουν....

Νομιζω πως θα τις μαζεψω σε βιβλιο... Αν μου δωσει το copyright...

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Irodis

Διάσημο Μέλος

O Irodis Άδραξε τη Μέρα ! έγραψε στις 21:27, 31-10-10:

Εγω προτιμω την Αγαπη..!

Παράθεση

_Ηρώ_

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη _Ηρώ_
H _Ηρώ_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης . Έχει γράψει 254 μηνύματα.

H _Ηρώ_ έγραψε στις 23:30, 31-10-10:

Δεν μπορω να καταλαβω γιατι καποιοι συνδεουν την αγαπη με το χρημα.Δηλαδη αν καποιος/α γνωρισει τον ανθρωπο της ζωης του,περνανε υπεροχα μαζι και μετα μαθει οτι δεν ειναι και εκατομυριουχος θα τον/την χωρισει!Εννοειται πως προτιμω την αγαπη!

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Devina
H Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,044 μηνύματα.

H Devina έγραψε στις 23:46, 31-10-10:

Αρχική Δημοσίευση από irw
Δεν μπορω να καταλαβω γιατι καποιοι συνδεουν την αγαπη με το χρημα.Δηλαδη αν καποιος/α γνωρισει τον ανθρωπο της ζωης του,περνανε υπεροχα μαζι και μετα μαθει οτι δεν ειναι και εκατομυριουχος θα τον/την χωρισει!Εννοειται πως προτιμω την αγαπη!
Και όμως δυστυχώς υπάρχουν τέτοια άτομα.
Και ειδικά στις μέρες μας. Γιατί μας έχουν μάθει να μας αρέσει το βόλεμα, παρά το συναίσθημα.
Προτιμάμε να κάνουμε στην άκρη όλα μας τα συναισθήματα για να περάσει μπροστά το συμφέρον.
Αν δεν έχεις αγάπη και έχεις χρήμα, γεννιέται η ''λύσσα'', ο ανταγωισμός.
Αν έχεις αγάπη και όχι χρήμα, μπορείς να καταφέρεις να χτίσεις και παλάτια που λέει ο λόγος... Γιατί έχεις την υποστήριξη και τις βάσεις για να σε βοηθήσει κάποιος να καταφέρεις πολλά μαζί του.

Πολύ κρίμα. Για εμάς τους ίδιους, για κανέναν άλλον. Μόνο τον εαυτό μας σκοτώνουμε με αυτό το τρόπο.-
=/

Παράθεση

Apro

Διάσημο Μέλος

O Apro έγραψε στις 00:34, 01-11-10:

Αρχική Δημοσίευση από DESPOINA
Και ειδικά στις μέρες μας. Γιατί μας έχουν μάθει να μας αρέσει το βόλεμα, παρά το συναίσθημα.
Προτιμάμε να κάνουμε στην άκρη όλα μας τα συναισθήματα για να περάσει μπροστά το συμφέρον.
Αν έχεις αγάπη και όχι χρήμα, μπορείς να καταφέρεις να χτίσεις και παλάτια που λέει ο λόγος... Γιατί έχεις την υποστήριξη και τις βάσεις για να σε βοηθήσει κάποιος να καταφέρεις πολλά μαζί του.

Πολύ κρίμα. Για εμάς τους ίδιους, για κανέναν άλλον. Μόνο τον εαυτό μας σκοτώνουμε με αυτό το τρόπο.-
=/
εσύ Δέσποινα το θεωρείς δύσκολο ή απίθανο, να βρεις την αγάπη και τον έρωτα σε κάποιον που έχει χρήματα, ή θεωρείς πιο εύκολο να τα βρεις σε κάποιον που δεν έχει χρήματα....
για να ξέρω και τις πιθανότητες μου....

Παράθεση

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Devina
H Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,044 μηνύματα.

H Devina έγραψε στις 00:47, 01-11-10:

Αρχική Δημοσίευση από Apro
εσύ Δέσποινα το θεωρείς δύσκολο ή απίθανο, να βρεις την αγάπη και τον έρωτα σε κάποιον που έχει χρήματα, ή θεωρείς πιο εύκολο να τα βρεις σε κάποιον που δεν έχει χρήματα....
για να ξέρω και τις πιθανότητες μου....
χαχαχαχ ρε συ.

Δεν βρίσκεις την αγάπη σε κάποιον που έχει χρήματα ή όχι.

Βρίσκεις απλά την αγάπη. ^^ Όλα τα άλλα δεν είναι τίποτα.

Παράθεση

Apro

Διάσημο Μέλος

O Apro έγραψε στις 00:58, 01-11-10:

χαχαχαχ ρε συ.

Δεν βρίσκεις την αγάπη σε κάποιον που έχει χρήματα ή όχι.

Βρίσκεις απλά την αγάπη. ^^ Όλα τα άλλα δεν είναι τίποτα.
να σε πειράξω ήθελα..., συμφωνώ μαζί σου, την αγάπη τη βρίσκεις ξαφνικά, απλά, μαγικά άσχετα με τον οικονομικό παράγοντα....
απλά κατάλαβα, ότι οι προθέσεις σου είναι αγνές, όπως θέλεις και την αγάπη και δε θα σε παρέσυρε κάποιος με πολλά χρήματα, αν δε σου έκανε κλικ

Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

O Lorien έγραψε στις 02:44, 01-11-10:

Αρχική Δημοσίευση από star65
ακριβώς το αντίθετο
lol
Αποδεικνυεις μονος σου οτι τοτε δεν αγαπανε αυτο το ατομο, αλλά τα λεφτά του.

Αρχική Δημοσίευση από star65
είναι ζήτημα πείρας στη ζωή
Η πείρα, αν περνάει από φιλτρο αντιληψης που δεν λειτουργει σωστα, καταληγει αχρηστη και επικινδυνη, αφου θα αποτελει συσσώρευμα λανθασμενων συμπερασμάτων.

Παράθεση

_Ηρώ_

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη _Ηρώ_
H _Ηρώ_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης . Έχει γράψει 254 μηνύματα.

H _Ηρώ_ έγραψε στις 17:32, 01-11-10:

=/
Πολυ σωστα.Συμφωνω απολυτα μαζι σου!
Πρεπει να αλλαξει αυτη η πεποιθηση οτι μονο με το χρημα ειμαστε ευτυχισμενοι!

Παράθεση

Irodis

Διάσημο Μέλος

O Irodis Άδραξε τη Μέρα ! έγραψε στις 21:53, 01-11-10:

Το χρημα πολυ εμησησαν τη δοξα ουδεις!!

Παράθεση

katalinos

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη katalinos
Ο katalinos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 446 μηνύματα.

O katalinos έγραψε στις 22:23, 01-11-10:

Αρχική Δημοσίευση από Irodis
Το χρημα πολυ εμησησαν τη δοξα ουδεις!!
μπα ,
φέρε μου ένα σάκο με 1.000.000.000 ευρώ και ας μη με μάθει ποτέ κανείς

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη love_angel
H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 4,571 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 10:55, 02-11-10:

Αρχική Δημοσίευση από katalinos
μπα ,
φέρε μου ένα σάκο με 1.000.000.000 ευρώ και ας μη με μάθει ποτέ κανείς
Εγώ και με ένα σάκο με 1000 ευρώ βολεύομαι αυτή τη στιγμή.

Παράθεση

Apro

Διάσημο Μέλος

O Apro έγραψε στις 14:45, 02-11-10:

Εγώ και με ένα σάκο με 1000 ευρώ βολεύομαι αυτή τη στιγμή.
εγώ χρειάζομαι δύο χιλιάρικα, για να ξεχρεώσω ένα λάθος....
και μια χήνα βέβαια, θα ήταν ταμάμ....

-2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Irodis

Διάσημο Μέλος

O Irodis Άδραξε τη Μέρα ! έγραψε στις 22:50, 04-11-10:

Εγω 300,000 χιλιαδες ευρω μονο αυτα για να επεκτεινω την επιχειρηση
τελος παντων μεταξυ σοβαρου και αστειου η αγαπη ειναι κατι πανω απο ολα πιστευω!

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Ο έρωτας άργησε μία μέρα... αρκεί η αγάπη; - Από Γίδι
      Το θέμα έχει λάβει 47 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ερωτικές Σχέσεις.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 17-02-15 στις 14:13.
    • Πρώτος έρωτας - Πρώτη αγάπη - Από blonde_angel
      Το θέμα έχει λάβει 11 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ερωτικές Σχέσεις.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 30-08-13 στις 21:06.
    • Έρωτας Vs Αγάπη - Από Ciela
      Το θέμα έχει λάβει 5 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Μπερδέματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 14-09-10 στις 22:38.
    • Έρωτας ή Αγάπη; - Από Κυκλάμινο
      Το θέμα έχει λάβει 9 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Προβλήματα μέσα στη σχέση.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 01-07-09 στις 22:07.
    • Έρωτας, αγάπη ή τίποτα και πώς τα ξεχωρίζουμε; - Από peach
      Το θέμα έχει λάβει 44 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Προβλήματα μέσα στη σχέση.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 03-08-08 στις 01:25.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους