Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,030 μέλη και 2,416,228 μηνύματα σε 75,345 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 189 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Έχετε σκεφτεί ποτέ να αυτοκτονήσετε;

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

H Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε: στις 16:51, 07-01-13:

Το χα σκεφτεί όταν ήμουν παιδάκι, ναι.
Μάλιστα είχα γράψει και γράμμα (διαθήκη) ότι αφήνω όλα μου τα υπάρχοντα στον αδελφό μου (τότε τα υπάρχοντά μου ήταν κάτι παιχνίδια).
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,587 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε: στις 17:01, 07-01-13:

Αρχική Δημοσίευση από Gilda
Το χα σκεφτεί όταν ήμουν παιδάκι, ναι.
Μάλιστα είχα γράψει και γράμμα (διαθήκη) ότι αφήνω όλα μου τα υπάρχοντα στον αδελφό μου (τότε τα υπάρχοντά μου ήταν κάτι παιχνίδια).

τελικά το έκανες?
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

H Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε: στις 17:07, 07-01-13:

Απάντηση νο 1.
Ναι, και τώρα σου γράφω από το υπερπέραν...

Απάντηση νο 2.
Όχι, ο αδελφός μου επέμενε να αυξήσω τα υπάρχοντά μου, πριν προχωρήσω σε μια τόσο σοβαρή κίνηση.

Διάλεξε...
8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,587 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε: στις 17:09, 07-01-13:

απλα σκιαχτηκα μια στιγμή
Παράθεση

nimos96

Νεοφερμένος

Ο nimos96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 32 μηνύματα.

O nimos96 έγραψε: στις 23:59, 09-01-13:

Είναι πολύ εύκολο να το σκεφτείς. Αλλά κανείς δεν αγαπάει περισσότερο τη ζωή σου, από εσένα. Δεν μπορείς να αυτοκτονήσεις επειδή σε παράτησε ο γκόμενος/α ή επειδή σε καταπιέζουν οι γύρω.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Nefeli Graf (νεφ)

Επιφανές Μέλος

H νεφ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ιταλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,666 μηνύματα.

H Nefeli Graf έγραψε: στις 00:11, 10-01-13:

Χμμμ ναι είχα σκεφτεί 2 φορές να το κάνω όλα μου πήγαιναν άσχημα κυρίως τα θέματα υγείας.Όμως δεν το έβαλα κάτω και ιδού να 'μαιΔυνατή γερή αν και με προβλήματα πάλι αλλά τουλάχιστον έχω τους φίλους μου πλέον κοντά μου
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,825 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε: στις 17:05, 12-01-13:

Σ' όλους κάποτε έχει περάσει αυτό το μυαλό.
Λίγο-πολύ.
Σοβαρά-για πλάκα. Έχει γίνει πάντως.
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Sans-culotte

Δραστήριο Μέλος

Ο Sans-culotte αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μηχανικός . Έχει γράψει 193 μηνύματα.

O Sans-culotte έγραψε: στις 21:19, 04-02-13:

Φυσικά και το έχω σκεφτεί.
Αλλά από την θεωρία στην πράξη υπάρχει μεγάλη απόσταση. Αυτό ισχύει γενικότερα στη ζωή αλλά στη συγκεκριμένη περίπτωση πολύ περισσότερο.
Οι περισσότεροι αυτοκτονικοί ιδεασμοί δεν μετουσιώνονται σε πραγματικότητα λόγω φόβου του μετά και όχι λόγω της θέλησης του ατόμου να παλέψει.
Παράθεση

Ajusshi (η σκέψη μου σκέφτηκε τον εαυτό της)

Διακεκριμένο μέλος

Ο η σκέψη μου σκέφτηκε τον εαυτό της αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,690 μηνύματα.

O Ajusshi All Men Must Die έγραψε: στις 21:41, 04-02-13:

να σκοτώσω καμιά 20αριά ναι, να αυτοκτονήσω ποτέ.
5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Xaris SSSS

Διακεκριμένο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 1,952 μηνύματα.

O Xaris SSSS έγραψε: στις 21:45, 04-02-13:

Όντως το να σκοτώσεις είναι πολύ πιο δελεαστικό

Σε όσους έχουν σκεφτεί ή έχουν γίνει αυτόχειρες προτείνω "Τα παραμύθια της αγχόνης"

Η αυτοκτονία δεν είναι λύση. Υπάρχει ΠΑΝΤΑ μια άλλη διέξοδος.

βαριέμαι να αναλύσω περισσότερο..
Παράθεση

gd89

Δραστήριο Μέλος

Ο gd89 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 205 μηνύματα.

O gd89 έγραψε: στις 22:43, 04-02-13:

Το να αυτοκτονήσεις όπως και το να ζήσεις θέλει πολύ θάρρος.

Το να σκοτώσεις λιγότερο...μάλλον να σε φτάσει κάποιος στο αμήν χρειάζεται.
Παράθεση

giannis19

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο giannis19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 56 μηνύματα.

O giannis19 έγραψε: στις 12:45, 05-02-13:

Ειναι τεραστια βλακια εκ μερους ολων οσω θελουν να αυτοκτονησουν οτι και να συμβαινει.ΟΙ περισσοτεροι και σε ποσοστα παγκοσμιως αυτοκτονουν για μικροπροβληματα και γιατι?Γιατι δεν εχουν ζησει πραγματικα προβληματα,γιατι ζουν μεσα σε ενα γυαλινο κοσμο οπου ολα θελουν και πιστευουν πως ειναι λογικο να τους ερχονται ροδινα.Επειδη τους τα δινουν ολα οι γονεισ τους
στο χερι οταν βγαινουν στην κοινωνια νιωθουν οτι δεν μπορουν να αντιμετωπισουν καθε τι κακοτοπια.Αποδειξη οι 30ρηδες που ζουν με τουσ γονεις τους και οχι λογω της κρισης ,το μεγαλο ποσοστο αυτοκτονιων στην Ελλαδα.Μονο για ασθενειες καποιος εχει λογο γιατι ενδεχομενως η ζωη του ναναι ανυποφορη αλλα και παλι απλως δεν χρειαζεται να οδηγηθει σε μια τετοια πραξη ,γιατι ουτως η αλλως ολοι θα παιθανουμε καποτε,κανεις δε ξερει τι του επιφυλλασει ο χρονος.τι ευχαριστο κλιμα!
-6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

O Rempeskes έγραψε: στις 12:47, 05-02-13:

ηθελα να αυτοκτονήσω μόλις ειδα το επιδομα του ΟΑΕΔ
9 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

antonisd95

Διάσημο Μέλος

Ο antonisd95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 619 μηνύματα.

O antonisd95 find what you love and let it kill you έγραψε: στις 14:49, 05-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από giannis19
Ειναι τεραστια βλακια εκ μερους ολων οσω θελουν να αυτοκτονησουν οτι και να συμβαινει.ΟΙ περισσοτεροι και σε ποσοστα παγκοσμιως αυτοκτονουν για μικροπροβληματα και γιατι?Γιατι δεν εχουν ζησει πραγματικα προβληματα,γιατι ζουν μεσα σε ενα γυαλινο κοσμο οπου ολα θελουν και πιστευουν πως ειναι λογικο να τους ερχονται ροδινα.Επειδη τους τα δινουν ολα οι γονεισ τους
στο χερι οταν βγαινουν στην κοινωνια νιωθουν οτι δεν μπορουν να αντιμετωπισουν καθε τι κακοτοπια.Αποδειξη οι 30ρηδες που ζουν με τουσ γονεις τους και οχι λογω της κρισης ,το μεγαλο ποσοστο αυτοκτονιων στην Ελλαδα.Μονο για ασθενειες καποιος εχει λογο γιατι ενδεχομενως η ζωη του ναναι ανυποφορη αλλα και παλι απλως δεν χρειαζεται να οδηγηθει σε μια τετοια πραξη ,γιατι ουτως η αλλως ολοι θα παιθανουμε καποτε,κανεις δε ξερει τι του επιφυλλασει ο χρονος.τι ευχαριστο κλιμα!
Οι λόγοι που αυτοκτονούν δεν είναι οι παραπάνω που αναφέρεις.
Ο λόγος που αυτοκτονούν οι περισσότεροι είναι γιατί δεν βρίσκουν νόημα σε μια ζωή που κοιμούνται στον δρόμο και τρώνε από τα σκουπίδια(αυτή την περίοδο).Απλό.
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dalian (Substrata)

Επιφανές Μέλος

H Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 2,609 μηνύματα.

H Dalian έγραψε: στις 16:49, 05-02-13:

I am constantly torn between killing myself and killing everyone around me.

"Will Grayson, Will Grayson" των John Green & David Levithan
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη venividivici : 08-02-13 στις 18:18. Αιτία: προσθήκη τεκμηρίου
8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kostas geo

Νεοφερμένος

Ο kostas geo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 57 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O kostas geo έγραψε: στις 11:25, 16-10-13:

36 χρονια με τη λατρεμενη μου συζυγο με 2 υπεροχες κορες 1εγγονο θυσαυρο τωρα που βρεθηκα εκτος του σπιτιου μου μονο 1 λυση υπαρχει. Αυτοκτονια. Εγω φταιω για ολα. Τα οικονομικα με εκαναν να της συμπεριφερθω κακιστα. Δεν υπαρχει θεμα τριτου προσωπου. Την εβριζα, την προσβαλα αλλα τωρα θα βρω τροπο να αυτοκτονησω. Δεν ειμαι των λογων.
Παράθεση

anwnymos

Δραστήριο Μέλος

Ο anwnymos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 375 μηνύματα.

O anwnymos after a mindfuck έγραψε: στις 11:52, 16-10-13:

ΟΧΙ σε καμια περιπτωση δεν ειναι αυτη η λυση . το καλυτερο που θα μπορουσεσ να κανεις ειναι να αλλαξεις την συμπεριφορα σου εφοσον γνωριζεις οτι ειναι η αιτια του προβληματος . με την αυτοκτονια το μονο που θα κανεισ ειναι να σκορπισεις πονο και θλιψη σε οσους σε αγαπανε και τιποτα περισσοτερο , και παλι στην τελικη δεν θα μπορεσεις να εχεις αλλαξει τιποτα προσ το καλυτερο . ειλικρινα τωρα σου μιλαω ελπιζω το ποστ σου να ειναι εν βρασμω ψυχης και οχι κατι παραπανω
5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dalian (Substrata)

Επιφανές Μέλος

H Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 2,609 μηνύματα.

H Dalian έγραψε: στις 15:26, 16-10-13:

Διαφωνώ με την αυτοκτονία γιατί είναι η εύκολη λύση. Θαυμάζω τους ανθρώπους που τα βάζουν κάτω και επιμένουν παρά τις δυσκολίες...
6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

merry poppins

Δραστήριο Μέλος

H merry poppins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 412 μηνύματα.

H merry poppins έγραψε: στις 20:24, 16-10-13:

μπαααααα....οχι τουλ μεχρι τωρα...δεν ξερω για το μελλον...αν δεν ειμαι καλα στα ψυχολογικα μου θα βγω με παρεα, θα πιουμε, θα γινουμε τυφλα...θα γυρισω κουδουνι σπιτι και το πρωι θα ξυπνησω ευδιαθετη λεγοντας οκ, απο σημερα αλλαζω σελιδα....
Παράθεση

ViPeRMiMiS (FA)

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο FA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 240 μηνύματα.

O ViPeRMiMiS έγραψε: στις 20:25, 16-10-13:

Με τέτοια thread που ήρθε να αυτοκτονήσω...
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    NastStorm