Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,106 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,276 μηνύματα σε 74,663 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Πόσο σας ενοχλούν τα κατοικίδια στη θάλασσα;

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 09:58, 26-07-05:

Καλοκαίρι και αρκετοί από εμάς βρίσκουν καταφύγιο σε κάποια παραλία.
Πόσο θα σας ενοχλούσε εάν βλέπατε π.χ. ένα σκύλο στην θάλασσα. Θα κάνατε κάποια παρατήρηση στον ιδιοκτήτη του ;

Προσωπικά με ενοχλεί πολύ. Δεν μπορώ καν να βλέπω τα σκουπίδια που αφήνουν κάποιοι εξυπνάκηδες στις παραλίες όταν φεύγουν ε, δεν νομίζω να αντέξω και τα «σκουπίδια» των κατοικίδιων .

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

-4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

bunny217 (Ποιός Ξέρει???)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη bunny217
H Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 1,606 μηνύματα.

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε στις 10:05, 26-07-05:

Τα σκουπίδια με ενοχλούν κι εμένα πολύ.

τώρα τα σκυλιά δεν με ενοχλούν εμενα αλλά επειδή πολλά άτομα ενοχλούνται καλό θα είναι να μην πηγαίνουν σε πολσύχναστες παραλίες με τα ζώα
κι εγώ όταν πάω για μπάνιο μαζί με τα δικά μου(3)πάωσε όχι και τόσο καλές παραλίες μόνη μου μαζί τους για να μην προκαλέσω τους άλλους.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Rattlehead

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Rattlehead
Ο Rattlehead αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. . Έχει γράψει 362 μηνύματα.

O Rattlehead έγραψε στις 10:14, 26-07-05:

Και εμένα με ενοχλούν.. Εντάξει μπορεί η θάλασσα να έχει χίλια δυό από μολύνσεις και μικρόβια αλλά τουλάχιστον όταν κάνω μπάνιο δε θέλω να βλέπω το ζωάκι να κάνει μπάνιο μαζί μου..

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 10:15, 26-07-05:

Τα κατοικίδια μερικές φορές είναι πολυ πιο καθαρά απο κάτι άλλους που βρωμάνε και ζέχνουν απο 2 μέτρα μακριά. Ωστόσο επειδή δεν μπορώ να ξέρω πόσο καθαρό είναι το ζώο θα προτιμούσα να κολυμπάει κάπως μακριά απο τον πολύ κόσμο. Ε τώρα όταν μιλάμε για τίποτα μικρά σκυλάκια 15 εκατοστών, και δίπλα μου να κολυμπούσε δεν θα με πείραζε, αφου ειναι τόσο γλυκούλιααααα!
Επίσης για γάτες ισχύει ότι και για τα μικρά σκυλάκια, τις λατρεύωωωωω! Αχ!

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

gilie

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη gilie
H gilie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 435 μηνύματα.

H gilie έγραψε στις 10:47, 26-07-05:

οταν ενα σκυλι κολυμπαει δε μπορει να ουρισει σε αντιθεση με τον ανθρωπο, δε μπορω να καταλαβω τι ειναι αυτο που φοβατε ο κοσμος? υπαρχει καποια ουσια στην τριχα ή το δερμα του ζωου ή οποια μπορει να βλαψει τον ανθρωπο? Για μενα το προβλημα ξεκινα σαφως απο τους ανθρωπους οι οποιοι δεν καταλαβαινουν οτι ενα σκυλι αν φοραει το λουρι του δε μπορει να τους βλαψει. Εμενα με ενοχλουν οι ανθρωποι εκεινοι που τα λυνουν στην παραλια. Πιστευω πως θα επρεπε να υπαρχουν συγγεκριμενες παραλιες στις οποιες να επιτρεπεται να παει κανεις το σκυλακι του και αλλες στις οποιες να απαγορευεται. Σαφως σε εκινες οπου επιτρεπεται θα πρεπει να υπαρχει μεγαλυτερος ελεγχος, ισως και εισοδος (οχι απαραιτητα με εισητηριο) αλλα να πρεπει πριν μπεις να δειξει την ειδικη κονκαρδα ή και το βιβλιαριο υγειας του κατοικηδιου που θα δειχνει οτι ειναι πληρως εμβολιασμενο.
@ michelle, τα μεγαλα σκυλια μπορουν να ειναι εξισου υγιη ή αρρωστα με τα μικρα "γλυκουλια" σκυλακια...

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

antonis_wrx

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη antonis_wrx
Ο antonis_wrx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών . Έχει γράψει 116 μηνύματα.

O antonis_wrx έγραψε στις 10:48, 26-07-05:

άμα φροντίζουν να τα έχουν σχετικά περιορισμένα και δεν κάνουν μπουρδέλο όλη την παραλία δεν με πειράζει ιδιαίτερα. Γενικά δεν θα το έλεγα ότι είναι και ότι πιο ευχάριστο.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 11:13, 26-07-05:

Αρχική Δημοσίευση από gilie
οταν ενα σκυλι κολυμπαει δε μπορει να ουρισει σε αντιθεση με τον ανθρωπο, δε μπορω να καταλαβω τι ειναι αυτο που φοβατε ο κοσμος?
Δεν το ήξερα αυτό.....
Σαφως σε εκινες οπου επιτρεπεται θα πρεπει να υπαρχει μεγαλυτερος ελεγχος, ισως και εισοδος (οχι απαραιτητα με εισητηριο) αλλα να πρεπει πριν μπεις να δειξει την ειδικη κονκαρδα ή και το βιβλιαριο υγειας του κατοικηδιου που θα δειχνει οτι ειναι πληρως εμβολιασμενο.
Πολυ σώστο αλλά φοβάμαι μήπως και πάλι δεν θα είμαστε 100% σίγουρη για την υγεία των κατοικιδίων

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 11:32, 26-07-05:

@ michelle, τα μεγαλα σκυλια μπορουν να ειναι εξισου υγιη ή αρρωστα με τα μικρα "γλυκουλια" σκυλακια...
Απλά τα γλυκούλια κατοικίδια μου αρέσει περισσότερο να τα έχω κοντά μου... Τώρα ένα μπουλντόγκ που τρέχει σαλια ε εντάξει δεν ειναι και το πιό όμορφο θέαμα... Προσωπική άποψη ε?

Παράθεση

gilie

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη gilie
H gilie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 435 μηνύματα.

H gilie έγραψε στις 11:59, 26-07-05:

Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone
Δεν το ήξερα αυτό.....

Πολυ σώστο αλλά φοβάμαι μήπως και πάλι δεν θα είμαστε 100% σίγουρη για την υγεία των κατοικιδίων
ναι αλλα αν ειναι μια παραλια δε θα εισαι "αναγκασμενος" να πας, αφου διπλα υπαρχει μια παραλια στην οποια δεν υπαρχουν σκυλια, θα ειναι θεμα επιλογης...

και ενα παιδι ισως φερει μηνιγγιτιδα, παροτητιδα και ισως κολλησεις εσυ, καποιο παιδι ή και καποιο βρεφος...με αυτη την λογικη ποτε δεν εισαι συγουρος

ας υπηρχε καποιας μορφης ελεγχος τελως παντων και ας μην ειμασταν και απολυτως συγουροι για την συγγεκριμενη παραλια!

οι περισσοτερες ασθενειες των σκυλων δεν μεταδιδονται στον ανθρωπο

Το προβλημα των περισσοτερων που δεν θελουν τα σκυλια σε καποια παραλια-παρκο κτλ για λογους υγειηνης ειναι
1) επειδη οι "ιδιοκτητες" δεν ελεγχουν το θεμα των κοπρανων
2) επειδη οχι απλως δεν εχουν γνωσεις για τις ασθενειες των σκυλων αλλα εχουν και μια λαθος εντυπωση οτι ολες οι ασθενειες τις οποιες ενας σκυλος μπορει να ειναι φορεας ειναι κολλητικες στον ανθρωπο (are we f...g serious?)

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη gilie : 26-07-05 στις 12:21.
Παράθεση

crazyhelen (crazyhelen)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη crazyhelen
H crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,257 μηνύματα.

H crazyhelen Ελένη έγραψε στις 12:18, 26-07-05:

Δεν με ενοχλεί καθόλου.
Κυκλοφορούν τόσοι βρωμεροί και τρισάθλιοι άνθρωποι στις παραλίες που έχουν τσακωθεί χρόνια με το σαπούνι, που τα κακόμοιρα τα ζωντανά είναι υπόδειγμα καθαριότητας μπροστά τους. Και επιπλέον θεωρώ πολύ πιο σιχαμένο να δω τις τρίχες ενός χοντρού τριχωτού άντρα, παρά τις τρίχες ενός σκύλου.

Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε στις 12:28, 26-07-05:

ναι αλλα αν ειναι μια παραλια δε θα εισαι "αναγκασμενος" να πας, αφου διπλα υπαρχει μια παραλια στην οποια δεν υπαρχουν σκυλια, θα ειναι θεμα επιλογης...
Καλά αν είναι σε κάποιες παραλίες δεν θα έχω καθόλου πρόβλημα και ειδικά έτσι και υπάρχει κάποιος ελεγχός δεν θα έχω ούτε πρόβλημα να πάω.....

Δεν με ενοχλεί καθόλου.
Κυκλοφορούν τόσοι βρωμεροί και τρισάθλιοι άνθρωποι στις παραλίες που έχουν τσακωθεί χρόνια με το σαπούνι, που τα κακόμοιρα τα ζωντανά είναι υπόδειγμα καθαριότητας μπροστά τους. Και επιπλέον θεωρώ πολύ πιο σιχαμένο να δω τις τρίχες ενός χοντρού τριχωτού άντρα, παρά τις τρίχες ενός σκύλου.
Kαλά αυτό είναι σίγουρο αλλά τι να κάνεις , να βάλεις ταμπέλα απαγορεύονται οι κύριοι που έχουν τσακωθεί με το σαπούνι τους ;

Παράθεση

crazyhelen (crazyhelen)

Περιβόητο Μέλος

H crazyhelen Ελένη έγραψε στις 12:38, 26-07-05:

Kαλά αυτό είναι σίγουρο αλλά τι να κάνεις , να βάλεις ταμπέλα απαγορεύονται οι κύριοι που έχουν τσακωθεί με το σαπούνι τους ;

Δεν είναι κακή ιδέα..... Γιατί να υπάρχει μόνο αυτή που γράφει "Απαγορεύονται τα ζώα". Βέβαια αν είχαν συναίσθηση της πραγματικότητας όλοι "αυτοί" οι αντι-σαπουνικοί, τότε θα έπρεπε από μόνοι τους να καταλαβαίνουν ότι τέτοιου είδους ταμπέλες περιλαμβάνουν και αυτούς τους ίδιους. Γιατί όταν έχεις την δυνατόητα να πλυθείς και ΔΕΝ το κάνεις, είσαι πιο ζώο και απ'τα ζώα.

(Τα'χω πάρει με όλους τους άπλυτους που κυκλοφορούν, όχι τόσο στις παραλίες, όσο στα ΜΜΜ. Αίσχος πια)

Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε στις 12:46, 26-07-05:

Αρχική Δημοσίευση από crazyhelen
Δεν είναι κακή ιδέα..... Γιατί να υπάρχει μόνο αυτή που γράφει "Απαγορεύονται τα ζώα". Βέβαια αν είχαν συναίσθηση της πραγματικότητας όλοι "αυτοί" οι αντι-σαπουνικοί, τότε θα έπρεπε από μόνοι τους να καταλαβαίνουν ότι τέτοιου είδους ταμπέλες περιλαμβάνουν και αυτούς τους ίδιους. Γιατί όταν έχεις την δυνατόητα να πλυθείς και ΔΕΝ το κάνεις, είσαι πιο ζώο και απ'τα ζώα.

(Τα'χω πάρει με όλους τους άπλυτους που κυκλοφορούν, όχι τόσο στις παραλίες, όσο στα ΜΜΜ. Αίσχος πια)
Όμως μια τέτοια ταμπέλα θα ξεσηκώνε αντιδράσεις για τον λόγο ότι και κάλα κάνει διακρίσεις ή ίσως είναι προσβλητική για κάποιους. Προσωπίκα θα μου φαινόνταν γελίο να έβλεπα κάτι τέτοιο για τον απλό λόγο ότι το θεωρώ δεδομένο αυτό

Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιάννης
Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 42 ετών . Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε στις 13:24, 26-07-05:

Ας βάλουμε και μια ταμπέλα :
Παρακαλώ πρίν μπείτε στην θάλασσα κάντε ένα ντουζ!

Το καλο με το νερό έιναι ότι το αλάτι και γενικά η σύνθεση του "καίει" μικρόβια, πνήγει ψείρες, τσιμπούρια κτλ. Εμένα δεν με ενοχλεί ένας σκύλος μέσα στο νερό γιατί η θάλασσα αναινεώνει με κάθε κύμα σχεδόν το νερό της. Το θέμα βέβαια είναι η ακτή, φαινόμενα του στύλ :
-Κοίτα μαμά τι έβαλα πάνω στο πυργάκι μου! πώπω ζεστό που είναι
η ακόμα...
- Περίεργο αυτό το χαρούπι, δεν είχε γευση σαν τα υπόλοιπα,
πρέπει να μην επιτρέπονται σε μια παραλία. Στην τελικη ο σκύλος θέλει να τρέξει και να παιξει οποτε μια ερημική τοποθεσία είναι ότι πρέπει (οχι βέβαια και για αυτους που την επιλέξανε για άλλο λόγο, αλλα αυτό είναι μια άλλη κουβέντα)

Παράθεση

crazyhelen (crazyhelen)

Περιβόητο Μέλος

H crazyhelen Ελένη έγραψε στις 14:40, 26-07-05:

Όμως μια τέτοια ταμπέλα θα ξεσηκώνε αντιδράσεις για τον λόγο ότι και κάλα κάνει διακρίσεις ή ίσως είναι προσβλητική για κάποιους. Προσωπίκα θα μου φαινόνταν γελίο να έβλεπα κάτι τέτοιο για τον απλό λόγο ότι το θεωρώ δεδομένο αυτό
ΟΚ δεν έχεις άδικο, αλλά ορισμένοι το χρειάζονται μπας και καταλάβουν πόσο ενοχλούν.

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 1,606 μηνύματα.

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε στις 16:22, 28-07-05:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
Τα κατοικίδια μερικές φορές είναι πολυ πιο καθαρά απο κάτι άλλους που βρωμάνε και ζέχνουν απο 2 μέτρα μακριά. Ωστόσο επειδή δεν μπορώ να ξέρω πόσο καθαρό είναι το ζώο θα προτιμούσα να κολυμπάει κάπως μακριά απο τον πολύ κόσμο. Ε τώρα όταν μιλάμε για τίποτα μικρά σκυλάκια 15 εκατοστών, και δίπλα μου να κολυμπούσε δεν θα με πείραζε, αφου ειναι τόσο γλυκούλιααααα!
Επίσης για γάτες ισχύει ότι και για τα μικρά σκυλάκια, τις λατρεύωωωωω! Αχ!
Κάνουν τις γάτες μπάνιο στην θάλασσα????

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 16:28, 28-07-05:

Ε λέμε τώρα, αν τις κάνουν
Μα δεν ειναι γλυυυυυυυυυυυυκες????

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε στις 16:50, 28-07-05:

Ε λέμε τώρα, αν τις κάνουν
Μα δεν ειναι γλυυυυυυυυυυυυκες????

Αν και έχω παρα παρα πολλές γάτες πιο πολύ μου αρέσουν τα σκυλιά

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 16:59, 28-07-05:

Ναι αλλα τα σκυλιά δεν εχουν αυτή την τόοοοοσο γουτσου γούτσου φατσούλα που έχουν οι γάτες!! Για να πειστείτε δείτε το άβαταρ μου!

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε στις 13:04, 29-07-05:

Ναι αλλα τα σκυλιά δεν εχουν αυτή την τόοοοοσο γουτσου γούτσου φατσούλα που έχουν οι γάτες!! Για να πειστείτε δείτε το άβαταρ μου!
Μην μου φέρνεισ αντρρήσεις γιατί θα σε δαγκώσω με τα πολύ κοφτερά δόντια μου

Παράθεση

Kaimaktsalan

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Kaimaktsalan
Ο Kaimaktsalan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 96 μηνύματα.

O Kaimaktsalan έγραψε στις 10:59, 19-08-05:

παρα πολυ ειδικα οταν κανουν πολυ κοντα μου μπανιο

Παράθεση

actaestfaboula

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη actaestfaboula
H actaestfaboula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 50 μηνύματα.

H actaestfaboula έγραψε στις 19:45, 17-03-06:

καθόλου! ειδικά,αν πρόκειται για σκυλιά...
τωρα,αν δω δίπλα μου,να κολυμπάει κάνα άλογο,δεν ξέρω...το πιθανότερο παντως είναι μόνο να τρομάξω στην αρχή!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη The Djinn
Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,168 μηνύματα.

O The Djinn έγραψε στις 20:43, 17-03-06:

Προσωπικα δεν θα ειχα προβλημα να υπαρχει στην παραλια καποιο κατοικιδιο.(σκυλι κυριως, μιας και για να φερει κανεις γατα,σκιουρακια,χαμστερ κτλ κτλ, το κοβω χλωμο)
Οσων αφορα το αν τα σκυλακια ειναι καθαρα ή οχι, εμβολιασμενα ή οχι, υπαρχει τροπος να μαθευτει.
εαν εισαι τυπικος με τις υποχρεωσεις σου απεναντι στο σκυλακι σου, τοτε ο κτηνιατρος που το πας σου δινει και ενα βιβλιαρακι-διαβατηριο που γραφει αναλυτικα τι εμβολιο εχει κανει και ποτε ειναι το επομενο κτλ κτλ.(Π.Χ.εγω που εχω γατα και αυτο το διαβατηριο-ταυτοτητα οπως θες πες το εχω βγαλει και τσιπακι της εχω κτλ κτλ.Το ιδιο ειχα κανει και με το σκυλακι μου.
Καλλιστα καποιος θα μπορουσε να εχει αυτον τον ρολο σε μια παραλια.(οχι αναγκαστικα ενα ατομο).
Εαν επαιρνε το ματι του καποιον με το σκυλακι του, να του ελεγε ευγενικα να του δειξει το passport του σκυλιου του.Οσο σεναριο επιστημονικης φαντασιας και αν ακουγεται ειναι εφαρμοσμο.(Δεν θυμαμαι σε ποια χωρα, το εκαναν αυτο...)
Ενας περιρισμος που θελω ειναι το κολαρο, και σε περιπτωση που ειναι πολυ ζωηρο το σκυλι να μπορει να δεθει καπου.Γιατι μπορει καλλιστα να τα κανει ολα ψιλομπαχαλο, να τρομαξει καποιον που τα φοβαται κτλ κτλ.
Πολυ περισσοτερο με ενοχλουν ατομα τα οποια καταφερνω και τα μυριζω σε αποσταση 10 μετρων και με αντιθετο ανεμο, ή και τα πιστιρικια τα οποια ειναι εκει που σκαει το κυμμα κατουρανε με την ηρεμια τους και η μαμα τους τα καμαρωνει κιολας και λεει..."Πωω....τι γιο εκανα 'γω;;;!!!"
Με λιγα λογια αυτο που λεμε..."Χυμα στο κοιμα" και το θεμα υγιεινης κατω απο το μηδεν!
'Η πολυ περισσοτερο ενοχλητικο ειναι οταν ερχεται η οικογενεια Χωραφα απο την "Α" μεγαλουπολη-ή απο αλλη πολη γενικοτερα, στις όποιες ακτες της επαρχιας και μη, και φευγοντας να επικρατει πισω τους ενα χαος απο σκουπιδια, γοπες(πρεπει ρε μαγκα να σβησεις την γοπα στην αμμο;Και αν το κανεις βατην καπου και παρτην μαζι σου!Το που θα την βαλεις...δικο σου θεμα!),αποφαγια κτλ κτλ.
Οχι δεν εχω προβλημα με Αθηναιους ή κατοικους αλλων περιοχων, και σας μιλαω ειλικρινα.Απλως επειδη εχω δουλεψει και σε καφε παραλιας-πανω στην παραλια-εχω παρατηρησει οτι ατομα απο μεγαλες πολεις ή γενικοτερα για να ειμαι πιο σωστος ατομα απο αλλο τοπο δεν χαμπαριαζουν μια.Ερχονται τα βρωμιζουν ολα και σου λενε "Ε, μεχρι να ξαναρθω θα τα εχουν καθαρισει".
Οποτε, ας κοιταξουμε λιγο ολοι μας να σεβομαστε τοσο τον εαυτο μας, το περιβαλλον γυρω μας, τον τοπο μας και τον συνανθρωπο μας και να προσπαθησουμε να ειμαστε οσο γινεται πιο τυπικοι και καθαροι, και μετα σιγουρα θα βρουμε λυση και για τα κατοικιδια.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη The Djinn : 17-03-06 στις 21:08.
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 21:09, 17-03-06:

Καλε τοσο καιρο δεν εχω απαντισει; Ωρα να το κανω τωρα!

Δεν θα με πειραζε καθολου. Μου εχει τυχει αλλωστε πολλες φορες και εχω παρει και τον δικο μαζι μου μερικες φορες (σε ερημικο μερος παω βεβαια και οσοι πανε εκει η για ψαρεμα πανε η ειναι οικογενια που δεν γουσταρει τουριστες η εχουν σκυλακι). Ισα ισα παιζω και με τα σκυλια σε τετιες περιπτωσεις.

Παράθεση

actaestfaboula

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη actaestfaboula
H actaestfaboula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 50 μηνύματα.

H actaestfaboula έγραψε στις 21:12, 17-03-06:

Μάριε,θα συμφωνήσω απόλυτα σε όσα λές για την καθαριότητα των παραλιών γενικότερα...
πράγματι,είναι απίστευτα ελεεινό να βλέπεις τι σκουπίδια αφήνουν πίσω τους μερικοί μερικοί...
αλλα τι περιμένεις...

Παράθεση

lilith (Ισιδώρα Π.)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη lilith
H Ισιδώρα Π. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας . Έχει γράψει 280 μηνύματα.

H lilith έγραψε στις 03:48, 20-03-06:

Αρχική Δημοσίευση από crazyhelen
Δεν με ενοχλεί καθόλου.

Πες τα...!!!!! Βρε κουκλίτσα μου...!!!!!!!!!!!!

Εδώ δε βλέπουμε το χάλι μας, που πάμε να μπούμε μέσα σε λεωφορείο το καλοκαίρι και από την βρώμα και την ιδρωτίλα... κάνουμε τρία βήματα πίσω!!!!!!!!

Τα σκυλάκια που παίζουν στη θάλασσα και είναι χαρά Θεού, να τα βλέπεις..., θα μας μολύνουν και θα μας βρωμίσουν... και όχι όλοι αυτοί που πλένονται κάθε Αύγουστο που πάνε στη θάλασσα...

Παράθεση

maxnikos

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη maxnikos
Ο maxnikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φωτογράφος . Έχει γράψει 84 μηνύματα.

O maxnikos έγραψε στις 12:52, 09-07-06:

οχι δε με ενοχλουν καθολου
αρκει και τα αφεντικα τους να μην ειναι στοκοι[IMG]
[/IMG]

Παράθεση

songless_bird

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη songless_bird
Ο songless_bird αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μουσικός . Έχει γράψει 284 μηνύματα.

O songless_bird έγραψε στις 13:28, 09-07-06:

Δεν με ενοχλουν αρκει να ειναι δεμενα, με φιμωτρο και να μην κολυμπαει διπλα μου

Που ξερω εγω ποσο γουτσου γουτσου ειναι το σκυλακι σου και εμενα πανω στη χαρα του δεν θα μου φαει κανενα κομματι...Και αν γινομαι υπερβολικος , καλυτερα να μην δειτε το ποδι του του ξαδερφου μου ,απο ενα καλοσυνατο σκυλακι που του "εγλυψε" τρυφερα το μπουτι οταν κολυμπουσε....

Οπως νευριαζω με τα ατομα που δεν σεβονται με τα σκουπιδια τους την παραλια ετσι νευριαζω και με τους ζωοφιλους που νομιζουν οτι οταν εχουν ενα ζωο δεν εχουν και υποχρεωσεις....

Και μην προβαλετε ως επιχειρημα "κοιτα τι κανει ο αλλος! Με εμενα ασχολεισαι?" Κλασσικη Ελληνικη νοοτροπια....

Και επισης δεν θελω να σκαβω στην αμμο , μιας και στην θαλαλσσα δεν μπαινω, και να ανακλυπτω "θυσαυρους" Μια τρυπα με την ησυχια μου ειπα να κανω σαν μεγαλο παιδακι που ειμαι

Παράθεση

^^Vampire^^

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη ^^Vampire^^
H ^^Vampire^^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 133 μηνύματα.

H ^^Vampire^^ έγραψε στις 13:45, 09-07-06:

Σαφώς με ενοχλεί να αφήσουν διάφορα "δωράκια" κατοικίδια ζώα. Όμως είναι πάντα θέμα των αφεντικών τους. Γενικά όμως δεν υπάρχει χειρότερο πράγμα από ανθρώπους που αφήνουν σκουπίδια. Κάποτε είχα πετύχει μια γυναίκα να σκάβει για να θάψει ένα extra-full pamper!!!! Οπότε πιστεύω ότι το πιο βρωμιάρικο ζώο είναι ο άνθρωπος...

Παράθεση

ladycat (frosso)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ladycat
H frosso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών , επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Χίος (Χίος ). Έχει γράψει 159 μηνύματα.

H ladycat πισσας+ζυλιτο+γκρινιαρης+ladycat jr=LFE έγραψε στις 14:54, 09-07-06:

εμενα δεν με ενοχλουν καθολου ερχονται κ αυτα να δροσιστουν ασε που δεν κατουρανε την θαλασσα σαν κ εμασ

Παράθεση

Kassie

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Kassie
H Kassie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Οδοντίατρος . Έχει γράψει 193 μηνύματα.

H Kassie έγραψε στις 19:24, 09-07-06:

Θυμαμαι πριν απο κανα δυο χρονια σε μια πολυσυχναστη παραλια στον Σχοινια ενα ζευγαρι ειχε μαζι το σκυλακι τους, ενα αρκετα μικροσωμο πλασματακι σκετη γλυκα Το σκυλι παρεμεινε δεμενο κατω απο μια ξαπλωστρα για τουλαχιστον 3 ωρες μες το μεσημερι. Δεν κουνηθηκε, δεν γαβγισε, δεν ενοχλησε κανεναν. Πρεπει να ομολογησω οτι το λυπηθηκα αφανταστα Ηταν μεσημερι κι εκανε υπερβολικη ζεστη. Σιγουρα το ζευγαρι δεν ηθελαν να ενοχλησει κανεναν αλλα κατα τη γνωμη μου μαλλον περισσοτερο ταλαιπωρησαν το ζωο, παρα τους αλλους λουομενους

Παράθεση

misslittledevil

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη misslittledevil
H misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 1,677 μηνύματα.

H misslittledevil έγραψε στις 08:26, 10-07-06:

Εμενα με ενοχλει..
Τα σκυλια ειναι το μοναδικο ζωο που λατρευω, αλλα δεν μπορω να το εχω συνεχεια μεσα στα ποδια μου. Επειδη δυστυχως γνωριζω την νοοτροπια των ανθρωπων (ή των Ελληνων θα ηταν πιο σωστο? ) και τα σκυλακια ειναι βρωμιαρικα ζωα, ΔΕΝ θα ηθελα σε καμια περιπτωση να τραβανε και τον σκυλο στην παραλια που εχω παει να κανω το μπανιο μου.

Παράθεση

ladycat (frosso)

Δραστήριο Μέλος

H frosso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών , επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Χίος (Χίος ). Έχει γράψει 159 μηνύματα.

H ladycat πισσας+ζυλιτο+γκρινιαρης+ladycat jr=LFE έγραψε στις 08:53, 10-07-06:

ε καλα υπαρχουν κ οι πισινες που δεν μπορεις να παρεις ζωο μαζι σου ΟΙ ΠΑΡΑΛΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΔΗΜΟΣΙΟΣ ΧΩΡΟΣ σορρυ που φωναξα αλλα με πνιγει το δικιο

Παράθεση

misslittledevil

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη misslittledevil
H misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 1,677 μηνύματα.

H misslittledevil έγραψε στις 09:27, 10-07-06:

Ειναι δημοσιος χωρος.. σωστα!
Γι' αυτον ακριβως τον λογο ειμαστε υποχρεωμενοι να σεβομαστε εναν τετοιο χωρο αφου δεν ειμαστε οι μονοι που τον χρησιμοποιουν!!

ΠιΕς: Οσο κι αν φωναξεις, μην περιμενεις να μου αλλαξεις γνωμη..

Παράθεση

ladycat (frosso)

Δραστήριο Μέλος

H ladycat πισσας+ζυλιτο+γκρινιαρης+ladycat jr=LFE έγραψε στις 09:31, 10-07-06:

α καλα δεν το ειπα να σου αλλαξω γνωμη απλα το ειπα

Παράθεση

evouli

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη evouli
H evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών . Έχει γράψει 761 μηνύματα.

H evouli έγραψε στις 09:39, 10-07-06:

χθες μου ετυχε.. ηταν διπλα μας ενας τυπος με την εφημεριδα αραχτος και το σκυλι αλωνιζε.. μονο καπου καπου το φωναζε να παει κοντα του αλλα κατα τ'αλλα δεν τον ενοιαζε και πολυ..

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mania
H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε στις 11:30, 28-05-07:

Με ενοχλεί πάρα πολλύ το χώο μέσα στο νερό, δεν λέω ότι εμείς είμαστε καλύτεροι άλλα δεν μπορώ συχαίνομαι την τρίχα την μυρωδια την έσθηση, δεν λέω καλά είναι τα άμοιρα άλλα όχι στην θάλασσα με πολλύ κόσμο

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

zanin

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη zanin
H zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 936 μηνύματα.

H zanin έγραψε στις 11:39, 28-05-07:

δεν με ενοχλούν καθόλου!! τα ζώα δεν κάνουν την ανάγκη τους στη θάλασσα, ενώ οι άνθρωποι πέρα από τσίσα ... χ@ζουν κιόλας, ναι μαδάνε αλλά όχι πολύ και στο κάτω κάτω θάλασσα είναι ούτε που το καταλαβαίνεις, γιατί οι άνθρωποι δεν μαδάνε???

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 11:41, 28-05-07:

Αρχική Δημοσίευση από mania
Με ενοχλεί πάρα πολλύ το χώο μέσα στο νερό, δεν λέω ότι εμείς είμαστε καλύτεροι άλλα δεν μπορώ συχαίνομαι την τρίχα την μυρωδια την έσθηση, δεν λέω καλά είναι τα άμοιρα άλλα όχι στην θάλασσα με πολλύ κόσμο
Αν δλδ εχεις παει πχ στα αφαντου, και εισαι πιο κατω απο τις ομρελες, εκει που ειναι παντα πολυ αρεα ο ενας με τον αλλων, θα ειχες προβλημα αν 100 μετρα πιο κατω ητανε μια οικογενια με εναν σκυλο;

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε στις 11:43, 28-05-07:

Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos
Αν δλδ εχεις παει πχ στα αφαντου, και εισαι πιο κατω απο τις ομρελες, εκει που ειναι παντα πολυ αρεα ο ενας με τον αλλων, θα ειχες προβλημα αν 100 μετρα πιο κατω ητανε μια οικογενια με εναν σκυλο;

Στα 100 μέτρα άς κάνουν ότι θέλουνε άλλα στο 1 μέτρο δεν μπορώ, άλλα εντάξει εγώ δεν μπορώ γενικότερα τα ζώα βρεγμένα, είμαι λίγο παράξενη εδώ την δική μου τρίχα άν κολάει πάνω μου βρεγμένη ανατριχιάζω θα άντεχα του σκύλου;

Παράθεση

Kakerlak

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Kakerlak
H Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 1,379 μηνύματα.

H Kakerlak μας γράφει με ένα αμαρετάκι δίπλα της έγραψε στις 12:23, 28-05-07:

Στα 100 μέτρα άς κάνουν ότι θέλουνε άλλα στο 1 μέτρο δεν μπορώ, άλλα εντάξει εγώ δεν μπορώ γενικότερα τα ζώα βρεγμένα, είμαι λίγο παράξενη εδώ την δική μου τρίχα άν κολάει πάνω μου βρεγμένη ανατριχιάζω θα άντεχα του σκύλου;
κ εγω τα συχενομαι βρεγμενα...

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

H mania έγραψε στις 12:24, 28-05-07:

Αρχική Δημοσίευση από Kakerlak
κ εγω τα συχενομαι βρεγμενα...
δεν νοιώθεις ότι έχεις τρίχες στο στόμα σου; ότι κάτι σε ενοχλεί στην γλώσσα; εγώ αυτό παθαίνω

Παράθεση

Kakerlak

Περιβόητο Μέλος

H Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 1,379 μηνύματα.

H Kakerlak μας γράφει με ένα αμαρετάκι δίπλα της έγραψε στις 12:25, 28-05-07:

δεν νοιώθεις ότι έχεις τρίχες στο στόμα σου; ότι κάτι σε ενοχλεί στην γλώσσα; εγώ αυτό παθαίνω
αυτο οχι αλλα παλι τα συχενομαι

Παράθεση

suspiria (ρόζα)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη suspiria
H ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,322 μηνύματα.

H suspiria έγραψε στις 12:25, 28-05-07:

Δεν με ενοχλούν. Μου αρέσει να πηγαίνω για μπάνιο και να παίρνω και το σκύλο μαζί. Εννοείται οτι δεν θα κάνει την ανάγκη του ο σκύλος μου στη μέση της παραλίας αλλά θα έχω φροντίσει να την έχει κάνει πριν κάπου απόμακρα απο εκεί που κάθεται ο κόσμος.

Ειδικά στις παραλίες της Αθήνας το θεωρώ ανούσιο κάποιοι να φωνάζουν στους άλλους για τα κατοικίδια.Το κάνουν μόνο και μόνο για να κάνουν φασαρία απο τη στιγμή που η θάλασσα μυρίζει πετρέλαιο και τους ενοχλεί η τρίχα του σκύλου.

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

H mania έγραψε στις 12:30, 28-05-07:

Αρχική Δημοσίευση από suspiria
Ειδικά στις παραλίες της Αθήνας το θεωρώ ανούσιο κάποιοι να φωνάζουν στους άλλους για τα κατοικίδια.Το κάνουν μόνο και μόνο για να κάνουν φασαρία απο τη στιγμή που η θάλασσα μυρίζει πετρέλαιο και τους ενοχλεί η τρίχα του σκύλου.

Καμάρι μου, αυτοί που κάνουν φασαρία για μένα είναι αγρίκοι, ή φέυγεις και πάς ποιο πέρα ή το λές σε αυτον που έχει το σκύλο με τρόπο, δεν θα κάνεις και φασαρία για αυτο, απλά εμείς εδώ στην Ρόδο έχουμε άποιρες παραλίες και καθαρές άρα γιατί να πάς σε μέρος γεμάτο κόσμο;

Παράθεση

Kakerlak

Περιβόητο Μέλος

H Kakerlak μας γράφει με ένα αμαρετάκι δίπλα της έγραψε στις 12:34, 28-05-07:

Καμάρι μου, αυτοί που κάνουν φασαρία για μένα είναι αγρίκοι, ή φέυγεις και πάς ποιο πέρα ή το λές σε αυτον που έχει το σκύλο με τρόπο, δεν θα κάνεις και φασαρία για αυτο, απλά εμείς εδώ στην Ρόδο έχουμε άποιρες παραλίες και καθαρές άρα γιατί να πάς σε μέρος γεμάτο κόσμο;
ετσι ειναι εγω προσωπικα ποτε δεν ειδα καποιο κατοικιδιο σε παραλια που πηγα

Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Corpse Bride
H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,011 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε στις 12:44, 28-05-07:

Με ενοχλουν πολυ. Αν θελει ο αλλος να χαρει το κατοικιδιο του να το παει μια βολτα στο παρκο, οχι σε μια πηγμενη απο κοσμο παραλια που αρκετοι μπορει να ενοχλουνται.

-2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 12:47, 28-05-07:

Αρχική Δημοσίευση από Kakerlak
ετσι ειναι εγω προσωπικα ποτε δεν ειδα καποιο κατοικιδιο σε παραλια που πηγα
Εγω εχω δει αρκετες φορες, και εχω παρει και εγω τους δικους μου, και εχουν ερθει και φιλοι του πατεα μου μαζι μας που φερνουν και τους σκυλους τους, αλλα παντα παμε σε μερη που δεν εχει κοσμο (ειτε περνουμε σκυλο ειτε οχι) και παντα αλλους που να εχουν σκυλο μαζι τους τους πετυχενω εκει, μακρια απο τον κοσμο. Μαλιστα μια φορα θυμαμε ειχαμε παει και ειχε απο πριν μια οικογενια με ενα μικρο σκυλακι (ηλικιακα) και εμεις ειχαμε κατσει αρκετα κοντα τους. Καπια στιγμη το σκυλακι σηκωθικε και αρχισε να ερχετε προς το μερος μας και αμεσως ο πατερας τις οικογενιας του φωναξε να γυρισει, προκειμενου να μην ενοχλησει εμας.

Παράθεση

suspiria (ρόζα)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη suspiria
H ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,322 μηνύματα.

H suspiria έγραψε στις 15:48, 28-05-07:

Μα δεν πάω σε παραλίες με κόσμο. Πάω σε 1-2 συγκεκριμένες παραλίες που δεν είναι εντελώς άδειες, είναι συνήθως ακόμα 10 άνθρωποι. Και μόνο μία φορά ήταν μία οικογένεια που μου φώναξε επειδή είχα μαζί το rottweiler (που είχα τότε) , το οποίο δεν απομακρυνόταν απο εμένα και έτσι το είχα χωρίς αλυσίδα, και το παράπονο του κυρίου ήταν γιατί να έχω ελεύθερο το "άγριο σκυλί"!

Όσο για τις παραλίες της Αθήνας, θυμάμαι πριν χρόνια στη Βάρη που έφερε κάποιος το σκύλο του και του όρμησαν γιατί θα λέρωνε την παραλία! Αν είναι δυνατόν!

Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DrStrangelove
Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 4,005 μηνύματα.

O DrStrangelove έγραψε στις 16:20, 28-05-07:

Καλοκαίρι και αρκετοί από εμάς βρίσκουν καταφύγιο σε κάποια παραλία.
Πόσο θα σας ενοχλούσε εάν βλέπατε π.χ. ένα σκύλο στην θάλασσα. Θα κάνατε κάποια παρατήρηση στον ιδιοκτήτη του ;

Προσωπικά με ενοχλεί πολύ. Δεν μπορώ καν να βλέπω τα σκουπίδια που αφήνουν κάποιοι εξυπνάκηδες στις παραλίες όταν φεύγουν ε, δεν νομίζω να αντέξω και τα «σκουπίδια» των κατοικίδιων .
Τώρα θα με αντιπαθήσεις, αλλά στο δηλώνω καθαρά ότι δεν με πειράζουν καθόλου τα σκυλιά στις παραλίες και ότι μια από τις μεγαλύτερες απολαύσεις είναι όταν κολυμπούσα μαζί με το σκύλο μου. Το απίστευτο γέλιο όταν τον έβλεπα να πλατσουρίζει χαχαχα, τι μου θύμισες τώρα. Αλλά όταν βγαίναμε τον περιόριζα αμέσως και φρόντιζα να μην λερώνει όπου βρει κι αν το έκανε τα μάζευα . Τώρα είναι γεράκος και δεν τον βάζω μέσα, αλλά τότε έπρεπε να μας δείτε από μια μεριά. Τι θέαμα απερίγραπτο, να βλέπεις ένα σκύλο σαν να δίνει σφαλιάρες στα κύματα !Εμένα με εκνευρίζει αφάνταστα άλλο, το γαύγισμα στα μπαλκόνια και στις ταράτσες. Πολύ γαιδουράκια θεωρώ αυτούς τους κυνόφιλους που αφήνουν όλη μέρα τα σκυλιά μόνα τους και σου πρήζουν τ'αυτιά. Είναι σοβαρός λόγος για να κόψω την καλημέρα στον γείτονα ή ακόμα και να μετακομίσω γι' αυτό.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους