Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,816 μέλη και 2,410,285 μηνύματα σε 75,000 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 198 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Τακούνια στο Πανεπιστήμιο

maraya

Νεοφερμένος

H maraya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.

H maraya έγραψε: στις 21:35, 01-09-11:

κορίτσια φοράτε τακούνια στο Πανεπιστήμιο σας;
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Chemwizard (Γιάννης)

Συντονιστής

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,701 μηνύματα.

O Chemwizard "Science, bitch!" έγραψε: στις 21:38, 01-09-11:

Εγώ ναι,αλλά το Σεπτέμβρη τα αποφεύγω.Όταν δίνεις πρέπει να έχεις άνεση για να συγκεντρώνεσαι
15 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Pure_Seduction

Διακεκριμένο μέλος

H Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται 3D designer . Έχει γράψει 2,020 μηνύματα.

H Pure_Seduction ΠΑΝΤΟΥ ΜΑΖΙ! έγραψε: στις 21:38, 01-09-11:

καλε οχι,σιγα μην σηκωνομαι απο τις 7 το πρωι και βαζω και τακουνια
σαν τον λετσο παω,με φορμα πολλες φορες και γυαλια,μην πω και με την τσιμπλα στο ματι
12 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Sweet_Butterfly

Δραστήριο Μέλος

H Sweet_Butterfly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δάσκαλος/α . Έχει γράψει 339 μηνύματα.

H Sweet_Butterfly Etsi ksafnika se eida apenanti mou...<3 έγραψε: στις 21:46, 01-09-11:

αν εχω κεφια μονο κ αυτο ενα χαμηλο σχετικα, ψηλο με τιποτα..
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,468 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε: στις 21:56, 01-09-11:

Ναι αμε, αν έχω όρεξη να βάλω γιατί όχι; Βέβαια είμαι κοντούλα (1.60) οπότε δεν κάνει μπαμ, που εικάζω ότι κάνει ίσως άλλες κοπέλες, πιο ψηλές, να νιώθουν άβολα.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kaleidoscope

Επιφανές Μέλος

H kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,692 μηνύματα.

H kaleidoscope Your attitude determines your altitude έγραψε: στις 22:03, 01-09-11:

Όχι. Για μένα, τα τακούνια είναι:
  • άβολα, συνεπώς δεν μπορώ να τα φοράω όλη μέρα
  • special, γι' αυτό τα κρατάω για special στιγμές (ναι βέβαια, η διάλεξη Ακτινολογίας είναι πολύ special στιγμή για μένα)
  • απαράδεκτο footwear για το νοσοκομείο (σημείωση: είμαι φοιτήτρια ιατρικής, συνεπώς περνάω μεγάλο μέρος της μέρας μου σε κλινικές)
8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ceres Victoria

Διακεκριμένο μέλος

H Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,713 μηνύματα.

H Ceres Victoria censored έγραψε: στις 23:12, 01-09-11:

όχι.
Πολύ σπάνια φοράω τακούνια, σχεδόν καθόλου θα 'λεγα γιατί τα βρίσκω πολύ άβολα. Επιπλέον, και να ήθελα να φορέσω τακούνια, δεν γίνεται λόγω περιβάλλοντος εργασίας (lab).
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

pauline

Δραστήριο Μέλος

H pauline αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 150 μηνύματα.

H pauline έγραψε: στις 23:32, 01-09-11:

όχι, ποτέ δεν έχω φορέσει... ε πρωί πρωί συνήθως κοιτάζω να κλέψω κανένα λεπτό να χουζουρέψω , οπότε δεν έχω και πολύ χρόνο για να ετοιμαστώ ιδιαίτερα... βολέβομαι με κανένα ζευγάρι σταράκια, τα adidas μου, μπότες, άαααντε το πολύ πολύ και καμιά μπαλαρίνα!! πάντως νομίζω ότι δεν θα ένοιωθα και πολύ άνετα φορώντας τακούνια!! δεν με πολύ-βολεύουν κιόλας (περισσότερο με κουράζουν δηλαδή).
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

karotenia

Δραστήριο Μέλος

H karotenia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Nail artist . Έχει γράψει 294 μηνύματα.

H karotenia i follow rivers! έγραψε: στις 23:36, 01-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από kaleidoscope
Όχι. Για μένα, τα τακούνια είναι:
  • άβολα, συνεπώς δεν μπορώ να τα φοράω όλη μέρα
  • special, γι' αυτό τα κρατάω για special στιγμές (ναι βέβαια, η διάλεξη Ακτινολογίας είναι πολύ special στιγμή για μένα)
  • απαράδεκτο footwear για το νοσοκομείο (σημείωση: είμαι φοιτήτρια ιατρικής, συνεπώς περνάω μεγάλο μέρος της μέρας μου σε κλινικές)
συμφωνω απολυτα!
ειδικα στο τελευταιο με το νοσοκομειο ειναι αισχος.Σε εμας εκαναν παρατηρηση σε αρκετες φοιτητριες, ειναι απαισιος ο ηχος του τακουνιου στα πλακακια και απιστευτα ενοχλητικος.Ας μην ξεχναμε οτι στο νοσοκομειο δεν πηγαινει κανενας για διασκεδαση....εχουν τον πονο τους οι ανθρωποι

τωρα στο πανεπιστημιο εκτος απο το οτι ειναι πολυ αβολα, εγω προσωπικα ειμαι πολυ ψηλη οποτε θα αισθανθω πολυ αβολα αν κυκλοφορησω πρωι πρωι με την γοβα
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

κονα

Νεοφερμένος

H κονα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 8 μηνύματα.

H κονα έγραψε: στις 23:38, 01-09-11:

τακουνια??ουτε καν...με κουραζουν υπερβολικα..!!εδω βαριεμαι να σηκωθω κ να ντυθω οχι να φορεσω κ τακουνια..!
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

natalia3807

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H natalia3807 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 60 μηνύματα.

H natalia3807 έγραψε: στις 23:51, 01-09-11:

εγώ πάλι μονο στον ύπνο μου δεν φοράω τα τακούνια,σαν φοιτήτρια φορούσα πάντα αλλα είπαμε όχι κάνα 12πόντο.δεν αισθάνομαι ωραία άμα δεν φοράω ψηλά παπούτσια γενικά
-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Alessandra (Δεν έχω)

Περιβόητο Μέλος

H Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,376 μηνύματα.

H Alessandra έγραψε: στις 00:03, 02-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από Chemwizard
Εγώ ναι,αλλά το Σεπτέμβρη τα αποφεύγω.Όταν δίνεις πρέπει να έχεις άνεση για να συγκεντρώνεσαι
Νομίζω ότι το Σεπτέμβρη βολεύουν περισσότερο γιατί όταν δίνεις εξετάσεις είσαι καθιστός- καθιστή, σόρρυ. Ενώ, τον υπόλοιπο καιρό, κατά τη διάρκεια του εξαμήνου, πηγαίνεις πέρα-δώθε, πάνω όροφο, κάτω ΄όροφο, αμφιθέατρο Α' υπόγειο, αμφιθέατρο Β υπόγειο, κυλικείο, ε, δεν βολεύουν και πολύ..
Παράθεση

Miss Brightside (Ahri)

Περιβόητο Μέλος

H Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Επενδυτής . Έχει γράψει 1,279 μηνύματα.

H Miss Brightside έγραψε: στις 00:07, 02-09-11:

Ναι, πιστεύω είναι must το δωδεκάποντο στη σχολή, θα πάω να πάρω 2-3 ζευγάρια να 'χω να φοράω από Οκτώβρη.
-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ΓΙΩΡΓΟΣ95

Νεοφερμένος

Ο ΓΙΩΡΓΟΣ95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και μας γράφει απο Νιγρίτα (Σέρρες). Έχει γράψει 49 μηνύματα.

O ΓΙΩΡΓΟΣ95 ΓΕΙΑ ΧΑΡΑ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗ ΝΕΟΛΕ(Ρ)Α! έγραψε: στις 00:23, 02-09-11:

Εγω σε σπανιες περιπτωσεις
Παράθεση

pauline

Δραστήριο Μέλος

H pauline αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 150 μηνύματα.

H pauline έγραψε: στις 00:42, 02-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από natalia3807
εγώ πάλι μονο στον ύπνο μου δεν φοράω τα τακούνια,σαν φοιτήτρια φορούσα πάντα αλλα είπαμε όχι κάνα 12πόντο.δεν αισθάνομαι ωραία άμα δεν φοράω ψηλά παπούτσια γενικά
Και μία φίλη μου το έχει αυτό!! δεν μπορεί χωρίς να φορά τακούνια (πλατφόρμες ή με χοντρό τακούνι βέβαια- όχι και στιλέτο πρωί πρωί ). Aκόμα και οι σαγιονάρες της για την παραλία έχουν μεγάλη σόλα (σαν χαμηλές πλατφόρμες)!!! σκέψου ότι το πέλμα της έχει πάρει την κλίση του "ψηλού παπουτσιού"!!
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,625 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε: στις 00:55, 02-09-11:

Δε θυμάμαι να είχα φορέσει ποτέ τακούνια στο Πανεπιστήμιο... Αντε να χει τύχει καμμιά εσπαντρίγια στο αραιό/ Γενικά ντυνόμουν (κι εξακολουθώ να ντύνομαι) κάζουαλ κι όταν τα θέλει η περίσταση τα τακούνια φυσικά και τα φοράω, γυναίκα είμαι!

Ασε που με τόσες σκαλοπατάρες που χω ανεβοκατέβει στη σχολή θα το' χα πάθει σίγουρα το διάστρεμμα με την τακούνα

edit: Πολλές πολλές υπερβολές είχα παρατηρήσει στο Παν/μιο, πολλές υπερβολές απο κοπέλες και στο ντύσιμο και στο υπόδημα και στην εμφάνιση. Οπως και να χει, αν και δεν πανε και πολλά χρόνια, θα συμβούλευα να φρόντιζετε τα πόδια σας όσο μπορείτε, χωρίς υπερβολές και πάντα περιποιημένες. Παλιά μου καθηγήτρια (σήμερα 50 άρα) φορούσε νέα πολύ τακούνι και σήμερα δεν νοείται να βάλει, έχει πάθει ζημιές. Γι'αυτό τον νου σας, άσε που οι υπερβολές σε κάνουν καραγκιόζη κι όχι όμορφη. Υπερβολές νοώντας στιλέτα, έντονα βαψίματα, ρουχισμός σα σε μπουζούκια και κλαμπάκια, έξω όλα φόρα παρτίδα σα σε ξεχνοδοχείο (* ) κ.ο.κ.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mindcircus : 02-09-11 στις 01:19.
8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Φώτης09

Περιβόητο Μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Υδραυλικός . Έχει γράψει 1,007 μηνύματα.

O Φώτης09 Πφφ έγραψε: στις 01:14, 02-09-11:

καλα παιδια θα πω και εγω την εμπειρια μου....! που λετε οταν ειχα περασει...λεω...να πηγαινω στην αθηνα με τακουνια γτ πλεον ειμαι δεσποινιδα ...οχι το σπασικλακι με την σχολικη τσαντα στον ωμο και την φορμα...
παω με τις τακουνες και πηγαινα σαν ζαλισμενο κοτοπουλο...τα ατιμα τα τακουνια εμπαιναν στις πετρουλες στην πατριαρχη γρηγοριου...και μου εβαζαν τρικλοποδιες....μετα με την τσαντα στο χερι...(σαν την paris hilton)και μεσα ενα καρο πραγματα αλλα να μην φαινονται τιποτα τετραδια...οι αλλες προχωρουσαν φυσιολογικα και εγω με ρυθμο χελωνας...και μετα γυριζα σπιτι...και πονουσαν τα ποδαρακια μου...
μια φορα καναμε φροντιστηριο στην σχολη το βραδακι...και ερχεται μια κοπελια με κατι τακουνες και ακουγονταν στα σκαλια...αντιλαλος....ντουπ ντουπ και γυρναμε ολοι μαζι να δουμε τι εγινε....

τωρα επειδη ειναι και η σχολη μου τετοια και με εφαγε ο ποδαροδρομος..λεω γιολαντα ασε τις φιγουρες και το μαλλι στην πενα και κοιτα να φορεσεις τιποτα της προκοπης...σπορτεξακια...τζην και οι σημειωσεις στο χερι...οι τσαντες μας μαραναν....!
δεν καταλαβαινω γιατι τα αγορια ντυνονται χαλαρα...με μια βερμουδιτσα...σταρακια ή σπορτεξ...ενα Τ-shirt και με ενα τετραδιο στο χερι και ειναι κουλ και αμα το κανουν τα κοριτσια δεν ειναι...!
καποια αγορια ερχονται και με σχολικη τσαντα αλλα και παλι θεωρειται κουλ...

γενικα πιστευω οτι εχει να κανει με το πως νιωθει καλυτερα και ανετα ο αλλος ο,τι και αν ειναι αυτο που θα επιλεξει να φοραει...
εγω αμα πηγαινα με την 16ποντη γοβα λουστρινι και το στενο παντελονι...στην εδρα να ρωτησω τον καθηγητη θα ενιωθα σαν χαζοκοτα φοιτητρια(ετσι νιωθω εγω δεν το λεω για τις αλλες κοπελες)
απο κει κυστερα αυτη την ανησυχια για τα τακουνια τις παρουσιαζουν πιστευω οι κοπελες που θα γινουν τωρα φοιτητριες...και πολλες φορες μπορει να διαπυστωσατε οτι εχει να κανει με την σχολη....οταν πηγαινω στο παιδαγωγικο ας πουμε ειναι πολλες με τακουνια ,μποτες...μαλλι σινιε...κτλ...ιδεα μου ειναι;
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,625 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε: στις 01:17, 02-09-11:

Οπου υπαρχει υπερπληθυσμός γυναίκας, θα δες καραγκιοζιλίκια καλή μου Γιολάντα
6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Φώτης09

Περιβόητο Μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Υδραυλικός . Έχει γράψει 1,007 μηνύματα.

O Φώτης09 Πφφ έγραψε: στις 01:19, 02-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από mindcircus
Οπου υπαρχει υπερπληθυσμός γυναίκας, θα δες καραγκιοζιλίκια καλή μου Γιολάντα
χαχαχχαχα τωρα αυτο δεν θεωρειται και κοπλιμεντο ομως ε;
μια γνωστη μου του εμπ ειχε πει οτι εκει πανε ολοι πιο λαιτ...με φορμες κτλ...τυχαιο;
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε: στις 01:21, 02-09-11:

Δε νομίζω
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους