Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,100 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,181 μηνύματα σε 74,655 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Το όνειρο του άνδρα

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Isiliel
H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,049 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 00:50, 27-08-07:

Κι εγώ, κι εγώ!

To the timid and hesitating everything is impossible because it seems so.
-Walter Scott

Impossibility: a word only to be found in the dictionary of fools.
-Napoleon Bonaparte

Πάω να συνεχίσω την ταινία μου, αρκετά σας ζάλισα για απόψε.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

moonlight

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη moonlight
H moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,526 μηνύματα.

H moonlight έγραψε στις 17:51, 07-07-09:

διαβασα ολα τα ποστ και δεν καταλαβα τιποτα.. τελικα ποια ειναι τα διαφορετικα ονειρα που εχουν οι αντρες απο τις γυναικες?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

self-instructive depressing

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη self-instructive depressing
Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,954 μηνύματα.

O self-instructive depressing έγραψε στις 18:14, 07-07-09:

Αρχική Δημοσίευση από moonlight
διαβασα ολα τα ποστ και δεν καταλαβα τιποτα.. τελικα ποια ειναι τα διαφορετικα ονειρα που εχουν οι αντρες απο τις γυναικες?
οι άντρες ονειρεύονται ότι είναι πλήρως επιτυχημένοι και άρα όλες οι γυναίκες είναι στα πόδια τους , ενώ οι γυναίκες ότι όλοι οι άντρες είναι στα πόδια τους και είναι και επιτυχημένες

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

valeria (ελλη)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη valeria
H ελλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 15 μηνύματα.

H valeria έγραψε στις 16:00, 20-09-09:

αχ χαιρομαι που ακουω τετοια λογια απο αντρες

Παράθεση

Μελιώ (-Το Νου Σου Στην- Αμέλεια)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Μελιώ
H -Το Νου Σου Στην- Αμέλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 548 μηνύματα.

H Μελιώ το παπί έκανε πιπί στο Μισισιπή και έγραψε στις 18:47, 20-09-09:

Κοίτα να δεις
Εντελώς τυχαία λοιπόν σήμερα ξεφυλλιζα ένα βιβλίο που ειχα διαβάσει πριν χρόνια
το οποίο με είχε
καθηλώσει πραγματικά , ( πιθανόν πολλοι από εσάς να το ξέρετε .. )
και δεν είναι άλλο από το

« Η χαμενη ατλαντίδα του αρσενικού υποσυνείδητου »
του ελληνοαμερικανου ψυχολόγου
Jeremen Tandridis

Στο δεύτερο κεφάλαιο λοιπόν ο γνωστός και χιλιοβραβευμένος ακαδημαικός αναφέρει πως
τα όνειρα είναι αποτέλεσμα ψυχοκοινωνικών παραμέτρων και η διαμόρφωσή τους κατά την
διάρκεια των πρώτων σταδίων της εφηβείας - κατά την οποία η εξέλιξη της προσωπικότητας
φτάνει στο αποκορύφωμά της - είναι καθοριστική .

Οι παράγοντες μέσα από τους οποίους λαμβάνει και διαμορφώνει ένας άντρας τα
όνειρα πάνω στα οποία θα χτίσει την μελλοντική του ζωή , είναι πολυπληθείς και
δεν σταματούν μόνο στην πατρική και μητρική φιγούρα .

Επειδή ψυχονευροφυσιολογικά ο εγκέφαλός τους αποτελείται από περισσότερους
νευρώνες , αυτό έχει ως αποτέλεσμα να εκτελούνται δεκάδες χιλιάδες διεργασίες
το λεπτό οι οποίες εν ριπή εναλάσσονται ανάμεσα στo τριπολο
: sex, fai, nani , αυτό τελικά οδηγεί τον εγκεφαλο τους και τις εκφάνσεις του
όπου μια από αυτές είναι και τα όνειρα , από πολύ νεαρή ηλικία σε πλήρη
υπερδραστηριότητα , με αποτέλεσμα όλα αυτά τα μεγαλουργήματα που
απολαμβάνουμε αιώνες τώρα όπως ...πόλεμοι , διχόνοιες , καταστροφές και
επιστροφές , πολιτικές αναταραχές και τόσα τόσα άλλα μεγαλειώδη που
έχει βιώσει η ανθρωπότητα μέσα από την πραγματοποίηση των αρσενικών όνειρων .

Τελικά ..

όπως έχει πει και ο μεγάλος στοχαστής του αιώνα μας Cosmopolitanos Sexidhs
στο γνωστό του δοκιμιο : " Prwktiko aftos o agnwstos "

( βασισμένος φυσικά στην παγκόσμια έρευνα που διεξήχθη στο πανεπιστήμιο του
Facebook Big Brother Academy όπου δεκάδες χιλιάδες συμμετέχοντες απάντησαν
στο καταλυτικό για την έρευνα ερώτημα : Sas aresei o Xatzhgiannis ? )

" Οι γυναίκες ονειρεύονται έναν άντρα χαζό με πολλά λεφτά

και οι άντρες μια γυναίκα μουγγή με μεγάλα β@ζια ! "

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

jrot6

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη jrot6
Ο jrot6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών , επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Π.Γ.Δ.Μ. (Ευρώπη). Έχει γράψει 669 μηνύματα.

O jrot6 is far away.. έγραψε στις 11:53, 22-09-09:

Τελικα τι ονειρα πρεπει να εχω σαν αντρας,δεν καταλαβα να πω την αληθεια μου..

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Νωεύς (Ιάσων)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Νωεύς
Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 4,820 μηνύματα.

O Νωεύς επιπεδο : Μηδεν έγραψε στις 12:23, 22-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από jrot6
Τελικα τι ονειρα πρεπει να εχω σαν αντρας,δεν καταλαβα να πω την αληθεια μου..
Οπότε, φίλε μου, δεν σου μένει παρά το μόνο βασικό: "Να είσαι πάντα και σε όλες τις περιστάσεις...άντρας!" (Είναι και ευχή μου προς τον εαυτό μου, αλλά και για σένα, αν το θες!)...

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

moonlight

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη moonlight
H moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,526 μηνύματα.

H moonlight έγραψε στις 20:15, 22-09-09:

"Να είσαι πάντα και σε όλες τις περιστάσεις...άντρας!"
αυτο ειναι το ονειρο καθε γυναικας

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

carpediem

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη carpediem
H carpediem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.

H carpediem έγραψε στις 00:19, 24-09-09:

τελικά ,υπάρχουν μερικά πράγματα ,που μόνο οι γυναίκες τα καταλαβαίνουν!

Παράθεση

Heptamer (von Sentonof!)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Heptamer
Ο von Sentonof! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 50 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 529 μηνύματα.

O Heptamer von Sentonof έγραψε στις 19:22, 24-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από moonlight
αυτο ειναι το ονειρο καθε γυναικας
Eνα αντιστοιχο (για τη γυναικα) ειναι και το ονειρο καθε άνδρα....

Παράθεση

jrot6

Διάσημο Μέλος

Ο jrot6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών , επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Π.Γ.Δ.Μ. (Ευρώπη). Έχει γράψει 669 μηνύματα.

O jrot6 is far away.. έγραψε στις 08:39, 25-09-09:

τελικά ,υπάρχουν μερικά πράγματα ,που μόνο οι γυναίκες τα καταλαβαίνουν!
Σε αυτο θα συμφωνησω απολυτα..Εχω 2 παραδειγματα ηδη στο μυαλο μου..

1)Καταλαβαινουν ποσο αλατοπιπερο να βαλουν σε ενα φαγητο,ενω στις κολοσυνταγες γραφει απλα "βαζεις αλατι-πιπερι"..
2)Καταλαβαινουν πως να βαλουν τα πραγματα στο πορτ μπαγκαζ,ωστε να χωρεσουν ολα..

Σοβαρα,τωρα τι ακριβως εννοεις?

Τελικα θα μου πεις καποιος τι ονειρα πρεπει να εχω σαν αντρας ή θα μεινω στο σκοταδι?

Παράθεση

carpediem

Νεοφερμένος

H carpediem έγραψε στις 07:12, 26-09-09:

Εννοώ αυτό ακριβώς που απέδειξες με το δήθεν χιούμορ.Υποτιμάτε τις γυναίκες ,αλλά δυστυχώς για σας καταλαβαίνουμε και αισθανόμαστε περισσότερα από όσα εσείς αντιλαμβάνεστε.

Όσο για τα όνειρα που πρέπει να έχει ένας άντρας,αν ρωτάς τους άλλους τί όνειρα θα πρέπει να έχεις,δε σε βλέπω μόνο στο σκοτάδι,αλλά δε βλέπω ούτε και την ελπίδα να βγεις ποτέ από αυτό.

Παράθεση

Heptamer (von Sentonof!)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο von Sentonof! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 50 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 529 μηνύματα.

O Heptamer von Sentonof έγραψε στις 09:27, 26-09-09:

Εννοειται αντιληπτικη ικανοτητα των γυναικων ειναι διαφορετική απο των ανδρων.
Αυτονόητα πραγματα.

Εννοειται λοιπόν πως καποια πραγματα - εκ φύσεως,κατασκευής,ψυχοσυνθεσης,(κοινωνικου) ρόλου - τα αντιλαμβανονται διαφορετικα.

Ειδαλλως,θα ηταν άνδρες.

Παντως,κι εγω μπορω να στοιβαξω πραγματα στο πορτ παγκαζ,κι ας μην ειμαι γυναικα!

Παράθεση

jrot6

Διάσημο Μέλος

O jrot6 is far away.. έγραψε στις 12:05, 26-09-09:

Εννοώ αυτό ακριβώς που απέδειξες με το δήθεν χιούμορ.Υποτιμάτε τις γυναίκες ,αλλά δυστυχώς για σας καταλαβαίνουμε και αισθανόμαστε περισσότερα από όσα εσείς αντιλαμβάνεστε.
Tο να μου πεις οτι κανω κακο χιουμορ το σεβομαι..Το να βγαζεις συμπερασματα περι υποτιμησης των γυναικων απο το κακο μου χιουμορ δεν το δεχομαι..

Όσο για τα όνειρα που πρέπει να έχει ένας άντρας,αν ρωτάς τους άλλους τί όνειρα θα πρέπει να έχεις,δε σε βλέπω μόνο στο σκοτάδι,αλλά δε βλέπω ούτε και την ελπίδα να βγεις ποτέ από αυτό.
Μα το ποστ μου ηταν ειρωνικο,επειδη δεν μπορω να καταλαβω θεματα του στυλ "Το ονειρο του αντρα", " Το ονειρο της γυναικας"..

Εγω πιστευα οτι τα ονειρα του καθενος ειναι δικα του,ανεξαρτητως φυλων..

Καλυτερα παντως στο σκοταδι,παρα να ακολουθω συμπεριφορες με βαση την κοινωνικη νορμα του πως πρεπει να συμπεριφερεται κανεις με βαση το φυλο του..

9 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

fantasmenos (Διαταραγμένη Προσωπικότητα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη fantasmenos
H Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών , επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,293 μηνύματα.

H fantasmenos γεννημένος να λέει σοφά πράγματα έγραψε στις 15:00, 26-09-09:

Λοιπόν jrot επειδή βλέπω ότι έχεις χάσει το δρόμο σαν άντρας θα σου πω εγώ το όνειρο σου.

Να βγάλεις λεφτά (πολλά λεφτά) να πάρεις ένα καλό ντζιπάκι για να κυκλοφορείς τη γκόμενα, και να πηδηξει* όσες περισσότερες μπορείς. Αυτό είναι ένα όνειρο που αξίζει να το δεις.

Α! Ξέχασα, πρέπει να είσαι και μέλος στο Γκολφ club.

Αν δεν τα κάνεις αυτά είσαι τουλάχιστον αποτυχημένος

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

jrot6

Διάσημο Μέλος

O jrot6 is far away.. έγραψε στις 17:05, 26-09-09:

Φαντασμενε ξεχασες και το νο1 ονειρο..

1.Να κανω ενα γιο και να μην βγει φουστης..

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

carpediem

Νεοφερμένος

H carpediem έγραψε στις 15:53, 27-09-09:

Tο να μου πεις οτι κανω κακο χιουμορ το σεβομαι..Το να βγαζεις συμπερασματα περι υποτιμησης των γυναικων απο το κακο μου χιουμορ δεν το δεχομαι..

Μα το ποστ μου ηταν ειρωνικο,επειδη δεν μπορω να καταλαβω θεματα του στυλ "Το ονειρο του αντρα", " Το ονειρο της γυναικας"..

Εγω πιστευα οτι τα ονειρα του καθενος ειναι δικα του,ανεξαρτητως φυλων..

Καλυτερα παντως στο σκοταδι,παρα να ακολουθω συμπεριφορες με βαση την κοινωνικη νορμα του πως πρεπει να συμπεριφερεται κανεις με βαση το φυλο του..
Ήδη σου έχω απαντήσει.

Αρχική Δημοσίευση από fantasmenos
Λοιπόν jrot επειδή βλέπω ότι έχεις χάσει το δρόμο σαν άντρας θα σου πω εγώ το όνειρο σου.

Να βγάλεις λεφτά (πολλά λεφτά) να πάρεις ένα καλό ντζιπάκι για να κυκλοφορείς τη γκόμενα, και να πηδηξει* όσες περισσότερες μπορείς. Αυτό είναι ένα όνειρο που αξίζει να το δεις.

Α! Ξέχασα, πρέπει να είσαι και μέλος στο Γκολφ club.

Αν δεν τα κάνεις αυτά είσαι τουλάχιστον αποτυχημένος

και μετά έρχονται οι μέλλισσες!

Φαντασμενε ξεχασες και το νο1 ονειρο..

1.Να κανω ενα γιο και να μην βγει φουστης..
Περίμενε λίγο,βρε μπορεί να θέλεις αργότερα.Άλλωστε ,όπως λένε,άνδρες δεν υπάρχουν πια.Ο γιος σου θα αποτελεί μειονότητα.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Γιώργος : 27-09-09 στις 16:15. Αιτία: Ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων. Κουμπί "ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑ" για προσθήκες. :)
Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Valder
Ο Λυκούργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 3,291 μηνύματα.

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 18:13, 27-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από carpediem
Άλλωστε ,όπως λένε,άνδρες δεν υπάρχουν πια.
Είσαι σε θέση δηλαδή να το κρίνεις αυτό εσύ;

Παράθεση

carpediem

Νεοφερμένος

H carpediem έγραψε στις 18:20, 27-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από Valder
Είσαι σε θέση δηλαδή να το κρίνεις αυτό εσύ;
Είναι κοινωνικά αποδεκτό και αναγκαστικά θα το αποδεχτώ κι εγώ.
Δε μπορώ και διαφορετικά.

Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Valder
Ο Λυκούργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 3,291 μηνύματα.

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 18:22, 27-09-09:

Δεν σε ρώτησα αυτό...

Παράθεση

Heptamer (von Sentonof!)

Πολύ δραστήριο μέλος

O Heptamer von Sentonof έγραψε στις 18:25, 27-09-09:

Ειναι κοινωνικα αποδεκτο πως οι ανδρες δεν υπαρχουν πια??

Για φαντασου!!!

Μαλλον ειναι πιο πολύ..... γυναικικά αποδεκτο θα έλεγα....

Παράθεση

jrot6

Διάσημο Μέλος

O jrot6 is far away.. έγραψε στις 21:52, 27-09-09:

Περίμενε λίγο,βρε μπορεί να θέλεις αργότερα.Άλλωστε ,όπως λένε,άνδρες δεν υπάρχουν πια.Ο γιος σου θα αποτελεί μειονότητα.
Mαλλον δεν καταλαβες οτι ειρωνευομουν τους Ματσο-αντρες που η μονιμη τους ανησυχια ειναι να μη βγει το παιδι τους ομοφυλοφυλος..

Ειναι κοινωνικα αποδεκτο πως δεν υπαρχουν αντρες? Α τωρα με σοκαρεις παραγματικα..Μεχρι εχθες ανησυχουσα μηπως σαν αντρας δεν ειχα τα σωστα ονειρα..Τωρα μου λες οτι δεν υπαρχουν αντρες..

Τι ειμαι? Ποιος ειμαι? Που ανηκω? Και τελικα τι ονειρα πρεπει να εχω????

Παράθεση

carpediem

Νεοφερμένος

H carpediem έγραψε στις 12:37, 28-09-09:

ωχ καλέ μου!!!!!δεν πιστεύω να σου δημιούργησα ψυχολογικό θέμα;

Η κακούργα τί έκανα;

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους