Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,075 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,660 μηνύματα σε 74,624 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Κλειστό Θέμα

Το παρόν θέμα είναι κλειδωμένο! Δεν μπορείτε να απαντήσετε σε αυτό.

Πρόθεση ψήφου εκλογών Σεπτέμβριος 2008

Τι ψηφίσατε στις Βουλευτικές εκλογές; (16/09/2007)

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 42)
Νέα Δημοκρατία (Ν.Δ.)
5
11,90%
Πανελλήνιο Σοσιαλιστικό Κίνημα (ΠΑ.ΣΟ.Κ.)
4
9,52%
Κομμουνιστικό Κόμμα Ελλάδος (Κ.Κ.Ε.)
6
14,29%
Συνασπισμός Ριζοσπαστικής Αριστεράς (ΣΥ.ΡΙΖ.Α.)
10
23,81%
Λαϊκός Ορθόδοξος Συναργεμός (ΛΑ.Ο.Σ.)
0
0%
Δημοκρατική Αναγγένηση (ΔΗ.ΑΝΑ.)
0
0%
Φιλελεύθερη Συμμαχία
7
16,67%
Ενωτική Αντικαπιταλιστική Αριστερά (ΕΝ.ΑΝΤΙ.Α)
1
2,38%
Οικολόγοι Πράσινοι
2
4,76%
Άλλο
0
0%
Άκυρο
1
2,38%
Λευκό
0
0%
Αποχή
1
2,38%
Κουμπάκιας (δεν μου επιτρέπεται να ψηφίσω)
5
11,90%

Νωεύς (Ιάσων)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Νωεύς
Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 4,820 μηνύματα.

O Νωεύς επιπεδο : Μηδεν έγραψε στις 12:16, 17-09-07:

Αν θες κατι να αλλαξει δεν απεχεις....κατεβαίνεις και ψηφιζεις "οικολογους" η Εν.αντι.α η φιλελευθερους η οτι αλλο ναναι.....
Ναι, ναι, ναι, έχεις απόλυτο δίκιο!!! και είσαι ένα σημαντικό μερός της ελπίδας, για "ένα καλύτερο ...μεθαύριο", ειλικρινά!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 12:18, 17-09-07:

Οι οποίοι οικολόγοι πράσινοι πήραν 1% περίπου στην επικράτεια!
Και τα ΜΜΕ δεν έκαναν ως τώρα κάποια σημαντική αναφορά σ' αυτούς.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

tserno (Βασίλης)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη tserno
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 138 μηνύματα.

O tserno έγραψε στις 12:20, 17-09-07:

Οι οικολογοι στο τμήμα μου πηραν 10 ψήφους στα 436 εγκυρα...
3 ο παπαθεμελης...(το χαρηκα λεμε)

Το μελλον του μεθαυριο δεν ειμαι με τπτ γιατι καποιοι θα με κατηγορήσουν για τα πιστευω μου...

Τουλαχιστον εγω εχω τετοια

io-io

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη io-io
H io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 1,548 μηνύματα.

H io-io έγραψε στις 14:11, 17-09-07:

Οι οικολογοι πρασινοι πηγαν παρα πολυ καλα κατα τη γνωμη μου, ηταν 6ο κομμα στις περισσοτερες περιοχες, με μηδεν διαφημιση, Ο Παπαθεμελης λε πουλ. Γενικα ειμαι αρκετα ικανοποιημενη με το αποτελεσμα, και η οριακη αυτοδυναμια παιζει να μας βγει και σε καλο. Ισως καλυτερο και απο το να μην εβγαιναν και να γινοταν καμια περιεργη συνεργασια.

Δεν καταλαβα αυτο με τον Αλαβανο και το Ηρακλειο, ενα λινκ πλιιιιζ.!

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 14:15, 17-09-07:

Αρχική Δημοσίευση από io-io
Δεν καταλαβα αυτο με τον Αλαβανο και το Ηρακλειο, ενα λινκ πλιιιιζ.!
Όσο κοίταζα τα αποτελέσματα, όταν η καταμέτρηση στο Ηράκλειο ήταν γύρω στο 99% (επικράτεια 95-97%) ο ΣΥΡΙΖΑ δεν έβγαζε έδρα στο Ηράκλειο, οπότε δεν έμπαινε ο Αλαβάνος.

Τελικά στις 05:45, με το 99,5% της επικράτειας να έχει καταμετρηθεί το Ηράκλειο έδωσε έδρα στο ΣΥΡΙΖΑ κι ο Αλαβάνος μπήκε.

ΥΓ> http://www.in.gr/news/article.asp?ln...7&lngDtrID=244

io-io

Διακεκριμένο μέλος

H io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 1,548 μηνύματα.

H io-io έγραψε στις 14:22, 17-09-07:

Ωχ! Δεν το ειχα δει αυτο! Δεν ηξερα οτι δεν εβαζε σε μεγαλη περιοχη. Εντυπωση μου κανει που εβαλε Σερρες και Ηρακλειο, το διακινδυνεψε.

Μηπως ξερει κανεις πως γινεται και βγαζει κομμα εδρα με λιγοτερο ποσοστο απο αλλο κομμα. Π.χ. Συριζα και ΚΚΕ στο Ηρακλειο. Το ειδα και σε αλλες περιπτωσεις χτες το βραδυ, και με μεγαλυτερη διαφορα.

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Resident Evil
H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,055 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε στις 14:30, 17-09-07:

Ωχ! Δεν το ειχα δει αυτο! Δεν ηξερα οτι δεν εβαζε σε μεγαλη περιοχη. Εντυπωση μου κανει που εβαλε Σερρες και Ηρακλειο, το διακινδυνεψε.
χθες πάντως μιλούσαν για το "παρακινδυνευμένο στοίχημα του Αλαβάνου"

αυτό που λες το είδα κι εγώ και οκ, με τη νδ και το πασοκ το δέχομαι αξιωματικά ότι κάτι παίζει με τις έδρες "δώρο" στο πρώτο κόμμα αλλά για αυτό που λέει η Io-io τα φώτα του κανείς???

io-io

Διακεκριμένο μέλος

H io-io έγραψε στις 14:33, 17-09-07:

Αρχική Δημοσίευση από XRZ
χθες πάντως μιλούσαν για το "παρακινδυνευμένο στοίχημα του Αλαβάνου"

αυτό που λες το είδα κι εγώ και οκ, με τη νδ και το πασοκ το δέχομαι αξιωματικά ότι κάτι παίζει με τις έδρες "δώρο" στο πρώτο κόμμα αλλά για αυτό που λέει η Io-io τα φώτα του κανείς???
Ναι, ακριβως. Νομιζω οτι ισως να εχει σχεση με τους σταυρους.

Το παρακινδυνευμενο στοιχημα δεν το ακουσα, τι στο διαολο ολο το βραδυ τις βλακειες εβλεπα. Μπραβο του παντως.

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,055 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε στις 14:35, 17-09-07:

Το παρακινδυνευμενο στοιχημα δεν το ακουσα, τι στο διαολο ολο το βραδυ τις βλακειες εβλεπα. Μπραβο του παντως.
ΝΕΤ... εγγύηση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 14:41, 17-09-07:

Εγώ πάντως μέχρι τώρα ήξερα ότι ο "αρχηγός" του εκάστοτε κόμματος, δεν χρειάζεται να σταυρωθεί για να βγει ρε παιδιά αλλά ότι μπαίνει στη βουλή με το κόμμα του....
όπως συμβαίνει πχ με τον Καραμανλή και τον Παπανδρέου ή την Παπαρήγα....
ο Αλαβάνος, γιατί χρειαζόταν να βγει έδρα εκεί που ήταν αυτός υποψήφιος? ξέρει κάποιος να μας πει?

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε στις 14:45, 17-09-07:

Αρχική Δημοσίευση από Κακή Επιρροή
Εγώ πάντως μέχρι τώρα ήξερα ότι ο "αρχηγός" του εκάστοτε κόμματος, δεν χρειάζεται να σταυρωθεί για να βγει ρε παιδιά αλλά ότι μπαίνει στη βουλή με το κόμμα του....
όπως συμβαίνει πχ με τον Καραμανλή και τον Παπανδρέου ή την Παπαρήγα....
ο Αλαβάνος, γιατί χρειαζόταν να βγει έδρα εκεί που ήταν αυτός υποψήφιος? ξέρει κάποιος να μας πει?
Η παπαρήγα σταυρώνεται... [στη Β' Αθηνών συγκεκριμένα σίγουρα!--την είδα ]

Έχω μια αμυδρή αίσθηση ότι οι πρώην πρωθυπουργοί [βλέπε σημίτης, μητσοτάκης] δεν χρειάζονται σταυρό..

τώρα μπορεί βέβαια να λέω και βλακείες

εντιτ: φλασιά!!! μήπως πρέπει όμως να υπάρχει τουλάχιστον μία εκλεγμένη θέση για το κόμμα του υποψηφίου ώστε να την πάρει ? Αν πχ ο Αλαβάνος είχε βάλει στις Σέρρες και στο Ηράκλειο και ο ΣΥΡΙΖΑ έπαιρνε 0 έδρες ... ε ποια έδρα -έστω και χωρίς σταυρούς- να έπαιρνε???

Wishful

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Wishful
Ο Wishful αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 342 μηνύματα.

O Wishful έγραψε στις 14:46, 17-09-07:

Εγώ θα πώ πάλι...τη μπαρούφα μου !Σε ενα μικρό σχόλιο ακουσα για την αποτελεσματικότητα της βουλής,αλλά με το...μπλέ ! Όχι για την αποτελεσματικότητα της βουλής αντικειμενικά,αλλά με χρώμα !
Λέω εγώ ξανά λοιπόν.Καί την Ελλάδα & τη βουλή να θυσιάζουμε στο οποιοδήποτε χρώμα ? Η σωστή & αποτελεσματική λειτουργία της βουλής,δεν βελτιώνεται με την πολυφωνία ? με τις...πολύχρωμες προτάσεις ? Ότι πει το εκάστοτε παντοδύναμο χρώμα θα περνάει με ή χωρίς αντιπροτάσεις,μια & δε θα έχουν την απαιτούμενη ισχύ ? Δεν τα έχω με κανένα αλλά & με όλους !
Καλή πρόοδο να έχουμε & 4ετία ?!

weak and powerless

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη weak and powerless
Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. . Έχει γράψει 1,432 μηνύματα.

O weak and powerless έγραψε στις 14:53, 17-09-07:

Μηπως ξερει κανεις πως γινεται και βγαζει κομμα εδρα με λιγοτερο ποσοστο απο αλλο κομμα. Π.χ. Συριζα και ΚΚΕ στο Ηρακλειο. Το ειδα και σε αλλες περιπτωσεις χτες το βραδυ, και με μεγαλυτερη διαφορα.
αυτό συμβαίνει επειδή καταρχήν οι έδρες δεν υπολογίζονται ξέχωρα σε κάθε περιφέρεια. βάσει του εκλογικού νόμου, οι συνολικές έδρες υπολογίζονται βάσει του πανελλαδικού ποσοστού του εκάστοτε κόμματος. ε, στη συνέχεια πρέπει σώνει και καλά να μοιραστούν αυτές οι έδρες στα κόμματα, δε γίνεται να τους τις φάμε ή να τους δώκουμε περισσότερες! μπορεί να δεις και κάνα κουλό σε καμμιά περιφέρεια με 1-2 έδρες, να μην παίρνει κόμμα με 40% έδρα και να παίρνει το άλλο με 12% ξέρω γω. το μοίρασμα των εδρών είναι λίγο πολύπλοκη διαδικασία (φαντάζομαι, δεν έχω διαβάσει τα σχετικά χωρία :p).

Angie_Ann

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Angie_Ann
H Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 628 μηνύματα.

H Angie_Ann έγραψε στις 15:35, 17-09-07:

Όλοι οι βουλευτές ακόμη και οι πρώην πρωθυπουργοί εκλέγονται με σταυρούς. Ο Σημίτης για παράδειγμα ήταν υποψήφιος στην Α ή Β Πειραιώς αν θυμάμαι καλά. Οι αρχηγοί κομμάτων μόνο είναι σε 2 εκλογικές περιφέρειες υποψήφιοι. Έτσι γνωρίζω τουλάχιστον. Αν κάποιος ξέρει κάτι διαφορετικό ας με διορθώσει.

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Corpse Bride
H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,011 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε στις 15:37, 17-09-07:

Αρχική Δημοσίευση από underwater
Απογοητεύτηκα από την αυτοδυναμία της ΝΔ. Θα πω το χιλιοειπωμένο, κάθε λαός έχει την κυβέρνηση που του αξίζει. Στα μούτρα μας οπότε.
Συμφωνω. Μου ειπαν κιολας -δεν προλαβα να δω- οτι στις πυροπληκτες περιοχες ηταν ολοι φολα νδ. Δεν μπορω να καταλαβω τι σκεφτονται :X
Καλα, οχι οτι ηθελα και πασοκ, και χαρηκα που τα μικρα ανεβηκαν τοσο, αλλα μετα απ'ολα αυτα παλι νδ? Ηηηηλεος.

Εντιτ: Σχετικα γι'αυτο με τους αρχηγους κομματων, οταν ειναι σταυρωμενος αρχηγος κομματος η ψηφος παει γενικα στο κομμα κι οχι στον ιδιο, οπως ισχυει για τους αλλους υποψηφιους.. Με τον Αλαβανο ουτε εγω ξερω τι εγινε, αλλα θα μαθω, χερχερ.
Επισης, ξερει κανεις αν βγηκε η Ιφιγενεια καπως(Εφη Σαρρη) γιατι το χω αγχος?

weak and powerless

Περιβόητο Μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. . Έχει γράψει 1,432 μηνύματα.

O weak and powerless έγραψε στις 15:46, 17-09-07:

Αρχική Δημοσίευση από Corpse Bride
Συμφωνω. Μου ειπαν κιολας -δεν προλαβα να δω- οτι στις πυροπληκτες περιοχες ηταν ολοι φολα νδ. Δεν μπορω να καταλαβω τι σκεφτονται :X
στην ηλεία και στην εύβοια βγήκε πρώτο το πασόχ.

Αρχική Δημοσίευση από Angie_Ann
Όλοι οι βουλευτές ακόμη και οι πρώην πρωθυπουργοί εκλέγονται με σταυρούς. Ο Σημίτης για παράδειγμα ήταν υποψήφιος στην Α ή Β Πειραιώς αν θυμάμαι καλά. Οι αρχηγοί κομμάτων μόνο είναι σε 2 εκλογικές περιφέρειες υποψήφιοι. Έτσι γνωρίζω τουλάχιστον. Αν κάποιος ξέρει κάτι διαφορετικό ας με διορθώσει.
μμμ. αν κι εφόσον ένα κόμμα κερδίσει έδρα στην περιφέρεια (σε 2 νομίζω μπορεί να βάλει - με ερωτηματικό) στην οποία έχει βάλει ο αντίστοιχος πρόεδρος, τότε ακόμα κι αν δεν τσιμπάει έδρα βάσει σταυρώματος, την κλέβει νομίμως από υποψήφιο με περισσότερες ψήφους (σημίτης από φασούλα, παπανδρέου από καϊλή - παραδείγματα που μου ρχονται στο μυαλό). ξεφτίλα να μην προτιμάει ο κόσμος τον πρόεδρο :p.

io-io

Διακεκριμένο μέλος

H io-io έγραψε στις 15:46, 17-09-07:

Αρχική Δημοσίευση από weak and powerless
αυτό συμβαίνει επειδή καταρχήν οι έδρες δεν υπολογίζονται ξέχωρα σε κάθε περιφέρεια. βάσει του εκλογικού νόμου, οι συνολικές έδρες υπολογίζονται βάσει του πανελλαδικού ποσοστού του εκάστοτε κόμματος. ε, στη συνέχεια πρέπει σώνει και καλά να μοιραστούν αυτές οι έδρες στα κόμματα, δε γίνεται να τους τις φάμε ή να τους δώκουμε περισσότερες! μπορεί να δεις και κάνα κουλό σε καμμιά περιφέρεια με 1-2 έδρες, να μην παίρνει κόμμα με 40% έδρα και να παίρνει το άλλο με 12% ξέρω γω. το μοίρασμα των εδρών είναι λίγο πολύπλοκη διαδικασία (φαντάζομαι, δεν έχω διαβάσει τα σχετικά χωρία :p).
i see.....

Αρχική Δημοσίευση από XRZ
Η παπαρήγα σταυρώνεται... [στη Β' Αθηνών συγκεκριμένα σίγουρα!--την είδα ]

Έχω μια αμυδρή αίσθηση ότι οι πρώην πρωθυπουργοί [βλέπε σημίτης, μητσοτάκης] δεν χρειάζονται σταυρό..

τώρα μπορεί βέβαια να λέω και βλακείες
Εγω νομιζω οτι ολοι θελουν σταυρο, εκτος απο αυτους στο επικρατειας.
Και οπως λεει η Angie, οι αρχηγοι βαζουν σε 2.

Insomniac

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Insomniac
Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 754 μηνύματα.

O Insomniac έγραψε στις 15:47, 17-09-07:

Αρχική Δημοσίευση από Angie_Ann
Οχι, δικιο εχεις.

Εντιτ: Σχετικα γι'αυτο με τους αρχηγους κομματων, οταν ειναι σταυρωμενος αρχηγος κομματος η ψηφος παει γενικα στο κομμα κι οχι στον ιδιο, οπως ισχυει για τους αλλους υποψηφιους.. Με τον Αλαβανο ουτε εγω ξερω τι εγινε, αλλα θα μαθω, χερχερ.
Επισης, ξερει κανεις αν βγηκε η Ιφιγενεια καπως(Εφη Σαρρη) γιατι το χω αγχος?
Οχι δεν πρεπει να βγαινει, αλλα αυτο σε πειραξε; Δηλαδη ο Αδωνις, ο Κυριακος (Βελοπουλος) & ο υιος Πλευρη ειναι καλυτεροι; Αν οχι τπτ αλλο, ειναι και πιο επικινδυνοι!

EDIT:

Αρχική Δημοσίευση από weak and powerless

μμμ. αν κι εφόσον ένα κόμμα κερδίσει έδρα στην περιφέρεια (σε 2 νομίζω μπορεί να βάλει - με ερωτηματικό) στην οποία έχει βάλει ο αντίστοιχος πρόεδρος, τότε ακόμα κι αν δεν τσιμπάει έδρα βάσει σταυρώματος, την κλέβει νομίμως από υποψήφιο με περισσότερες ψήφους (σημίτης από φασούλα, παπανδρέου από καϊλή - παραδείγματα που μου ρχονται στο μυαλό). ξεφτίλα να μην προτιμάει ο κόσμος τον πρόεδρο :p.

Εγω νομιζω οτι ολοι θελουν σταυρο, εκτος απο αυτους στο επικρατειας.
Και οπως λεει η Angie, οι αρχηγοι βαζουν σε δυο περιφερειες.
Οχι, ο προεδρος κομματος, κατεβαινει σε δυο περιφερειες, χωρις σταυρο, και αν το κομμα του παρει εδρα σε μια απο τις δυο, αυτοματως παιρνει ο ιδιος την πρωτη εδρα (αν εχει πολλες), αλλιως αν παρει εδρα το κομμα και στις δυο, διαλεγει. Δεν σταυρωνονται οι αρχηγοι.

Angie_Ann

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Angie_Ann
H Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 628 μηνύματα.

H Angie_Ann έγραψε στις 15:49, 17-09-07:

Αρχική Δημοσίευση από Insomniac
Οχι δεν πρεπει να βγαινει, αλλα αυτο σε πειραξε; Δηλαδη ο Αδωνις, ο Κυριακος (Βελοπουλος) & ο υιος Πλευρη ειναι καλυτεροι; Αν οχι τπτ αλλο, ειναι και πιο επικινδυνοι!
Ακριβώς..Xίλιες φορές καλύτερα Σαρρή παρά αυτοί οι 3 και ειδικά οι 2 πρώτοι που είναι μεγαλύτερα νούμερα από την λαϊκή αοιδό.

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Corpse Bride
H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,011 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε στις 15:53, 17-09-07:

Ανακουφιστικο αυτο γουικ (καταρα στην παραπληροφορηση).

Insomniac, χουμορακι, χουμορακι..

weak and powerless

Περιβόητο Μέλος

O weak and powerless έγραψε στις 16:03, 17-09-07:

μάλλον δίκιο έχεις σχετικά με τους προέδρους... (το μάλλον βρίσκεται στην αρχή της πρότασης για να την κάνει πιο πλούσια :p).

πάντως με ένα 41.4% της ν.δ. κι ένα συνολικό 97.5% για τα εντός βουλής κόμματα, την έχανε την αυτοδυναμία... γμτ, πολύ θα θελα να το δω αυτό!

maik85

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη maik85
Ο maik85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και επαγγέλεται IT . Έχει γράψει 513 μηνύματα.

O maik85 έγραψε στις 17:53, 17-09-07:

Πάντως φέτος δεν θα χάνω με τίποτα την Βουλή-τηλεόραση.
Από την μία Παπαρήγα με Κανέλλη και από την άλλη Άδωνη, Βελόπουλο και Καρατζαφέρη. Που θα ξαναζήσουμε τέτοιες κόντρες?

Τα αστέρια που θα μας εκπροσωπήσουν στη Βουλή και αυτά που θα μας αφήσουν:

Ν.Δ.: Μας εγκαταλείπουν ο συμπαθέστατος τηλεοπτικός Θεοχάρης, η ακόμη πιο συμπαθέστατη και πρώην υπουργός α-Παιδείας-ΜΑΤ Μ.Γιαννάκου, ο ηθοποιός Κ.Καρράς που μάλλον απογοήτευσε με το έργο που (δεν) πρόσφερε και τέλος, η πρώην μοντέλα Ε. Κουντουρά. Μεγάλες απώλειες για τον υπουργό αταξίας και ξυλοδαρμού ταραξιών, Αλβανών και λοιπών αλλοδαπών, Β. Πολύδωρα.

ΠΑΣΟΚ: Αγνοείται η τύχη του Λιάγκα στην Λάρισα!! Όποιος έχει νέα να ποστάρει. Η Καϊλή επιτέλους δικαιώνεται και μπαίνει στην Βουλή, αφού στις προηγούμενες εκλογές ο Παπανδρέου της πήρε την έδρα, στην Α' Θεσσαλονίκης. Στην Βουλή με αέρα πρωταθλητή και η ακοντίστρια Σοφία Σακοράφα. Δεν εκλέχθηκε ο Βούγιας -θέλω να μάθω το μέσο που έχει στο ΠΑΣΟΚ και τον εμπιστεύονται ακόμα στο κόμμα-. Επίσης/Επιτέλους έξω και ο Τσοχατζόπουλος.

Κ.Κ.Ε.: Στην Βουλή η Λίλα Καφαντάρη, συνεχίζει την ένδοξη πορεία των ηθοποιών στα έδρανα(Καρράς, Κοντού, Θεοχάρης, Κούρκουλα). Με το Επικρατείας μπαίνει και ο Καζάκος.

ΣΥΡΙΖΑ: Πουθενά δεν βλέπω τον Πάντζα. Δεν ξέρω αν κατέβαινε υποψήφιος, αλλά αν το έκανε, σπάει την παράδοση των ηθοποιών που αναφέρθηκαν παραπάνω. Κρίμα..

Λ.Α.Ο.Σ.: Τα πουλέν μου. Από το μεροκάματο στην τηλεόραση, είτε σαν τηλε-πλασιέ βιβλίων(Άδωνις, Βελόπουλος), είτε σαν σεξολόγος(Βαΐτσης Αποστολάτος), από αύριο εκπρόσωποι του λαού στη Βουλή. Ελπίζω να μην προσκομίζουν στην Βουλή σαν τεκμήρια των λόγων τους, διάφορα βιβλία από την συλλογή τους.
Δυστυχώς οι ψηφοφόροι δεν εμπιστεύτηκαν την Ιφιγένεια Ταρανίδου, γνωστή και ως Έφη Σαρρή. Ποιος θα "ανάβει το φως" στη Βουλή ρε παιδιά?...

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 18:23, 17-09-07:

Αρχική Δημοσίευση από Giovanna
εγω θα μουν ευχαριστημενη αν δεν υπηρχε αυτοδυναμια... αν ειχαν ολοι το μαξ ποσοστο/ αριθμο εδρων στη βουλη, ωστε να ειναι ολοι ανικανοι να παρουν αποφασεις...
γενικα αυτο που θελω να ακουγεται ειναι ΠΟΛΛΕΣ ΓΝΩΜΕΣ πριν παρθει μια αποφαση...λογικο δεν ειναι!?

και ναι, ας βγει κατι ΑΛΛΟ ρε παιδια, ας παρει ενα μαθημα ο μπουλης.. και ο καθε μπουλης που καταχραζεται εξουσια και δεν κυβερνα σωστα.. απλα τα πραγματα!
Όλοι έχουμε από μια γνώμη. Το δύσκολο δεν είναι να βρούμε πολλές γνώμες αλλά δύσκολο είναι βρούμε γνώμες που περιέχουν την σύνεση, την λογική και την φαντασία. Αυτό που χρειάζεται στον τόπο μας.
Αρχική Δημοσίευση από Giovanna
μου κανε φοβερη εντυπωση... η μιση καμενη πελοποννησος ειναι μπλε!!!
Μήπως αυτοί γνωρίζουν ότι οι φωτιές δεν είναι κάποιο πολιτικό παιχνίδι; Και στην τελική τι ακριβώς έκανε λάθος η ΝΔ στις φωτιές; Το πυροσβεστικό μοντέλο της Ελλάδα δεν λειτούργησε πότε άψογα, ούτε και τώρα. Δεν πρέπει να κρίνουμε ένα κόμμα μόνο από τα λάθη του, αλλά και από τα σωστά του.

Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος
Είδατε χαρά ο Βενιζέλος, ε;
Φοβάμαι* ότι το Πασοκ θα χάσει και άλλη δύναμη. Ο κόσμος σίγουρα δεν εμπιστεύεται ένα κόμμα που δεν μπορεί να διοίκηση τον εαυτό του.

*Φοβάμαι στην σκέψη ποίο κόμμα θα επωφεληθεί από αυτό.

Υ.γ.1: Χάρηκα που νέα κόμματα ακούστηκα. Δεν χάρηκα όμως ότι ακούστηκαν τέτοιες ιδεολογίες.
Υ.γ.2: Κανένα site που να δείχνει από κάθε νόμο ποιοι βουλευτές βγήκαν;

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 18:27, 17-09-07:

Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone
Φοβάμαι* ότι το Πασοκ θα χάσει και άλλη δύναμη. Ο κόσμος σίγουρα δεν εμπιστεύεται ένα κόμμα που δεν μπορεί να διοίκηση τον εαυτό του.
Ε, μα, όταν δεν μπορείς να φτιάξεις ένα ψηφοδέλτιο επικρατείας πώς θα διοικήσεις ολόκληρη χώρα;

Kakerlak

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Kakerlak
H Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 1,379 μηνύματα.

H Kakerlak μας γράφει με ένα αμαρετάκι δίπλα της έγραψε στις 18:31, 17-09-07:

ρε παιδια εγω ψηφησα ενα μικρο κομμα το οποιο πηρε περιπου 7000 ψηφους κανενα site να δω απο ποιους νομους πηρε αυτους τους ψηφους????

Insomniac

Διάσημο Μέλος

O Insomniac έγραψε στις 18:32, 17-09-07:

Αρχική Δημοσίευση από Kakerlak
ρε παιδια εγω ψηφησα ενα μικρο κομμα το οποιο πηρε περιπου 7000 ψηφους κανενα site να δω απο ποιους νομους πηρε αυτους τους ψηφους????
http://www.ekloges.ypes.gr/pages/index.html

Πανω δεξια, εκει που λεει "Κομμα", διαλεγεις αυτο που θες και σου βγαζει τις ψηφους ανα περιφερεια.

mania

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mania
H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε στις 18:33, 17-09-07:

Πάντος για ένα πράγμα χάρηκα, που δεν βγηκε το λάος, ο χαμένος τα έχει βάλει με τους αλβανούς, εδώ ο κόσμος εχει προβλήματα το μόνο που τον ένοιαξε ήταν πώς θα τους διώξει, απίστευτο

Αλλα τώρα θα μου πείς μόνο οι ρατσιστές τον ψηφήζουν αλλα αυτό το σιωπώ

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 18:34, 17-09-07:

Ακριβώς Γιώργο
Εμένα αυτό που με πείραξε είναι ότι ομοϊδεάτες του Παπανδρέου είναι ότι αντί "στενοχωρηθούν" με την ήττα του βρήκα ευκαιρία να χτυπήσουν σαν σαρδέλα λες και αυτοί δεν έχουν καμία ευθύνη για το αποτέλεσμα. Έλεος, τι ακριβώς θέλετε; να διοικήσετε την χώρα ή να γίνεται πρωθυπουργοί;

Palladin

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Palladin
H Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,368 μηνύματα.

H Palladin έχω ένα μυστικό που όλα τα ομορφαίνει, έγραψε στις 18:34, 17-09-07:

Απ'ότι έμαθα η ΝΔ τους έταξε προεκλογικά κάτι επιδόματα, και φοβήθηκαν ότι αν βγει το Πασόκ μπορεί να μην τα πάρουν
Μιλάμε για βαθιά πολιτικά κριτήρια.
Τι να κάνουν οι άνθρωποι θα μου πεις...

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 19:57, 17-09-07:

μεταφέρω απ το άλλο το κλειδωμένο θέμα εδώ ένα ποστ που θέλω να απαντήσω

Το ΣΥΡΙΖΑ παντως ειπε ξεκαθαρα οτι δεν προκειται να συνεργαστει με ενα κομμα που εχει τοσο διαφορετικες αποψεις. Παντως εγω δεν το θεωρω απαραιτητα κακο, την οποιοδηποτε συνεργασια δηλαδη, αρκει το μικρο κομμα να μην χρησιμοποιηθει ως δεκανικι για το σχηματισμο κυβερνησης, αλλα να μπορει να φερει καποιες νεες ιδεες στην κυβερνηση. Λεμε τωρα...
Δεν είμαι και τόσο σίγουρη για αυτές τις "ξεκάθαρες" δηλώσεις. Δυστυχώς ο Συνασπισμός (Αν δεν κάνω λάθος) έχει δείξει στο παρελθόν ένα πρόσωπο έτοιμο για συνεργασία με το ΠΑΣΟΚ.
Αν και πλέον είναι τόσο χαμηλό το ποσοστό του ΠΑΣΟΚ που ακόμα και με συνεργασία με το ΣΥΡΙΖΑ δεν κάνει κάτι...

faithplus1

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη faithplus1
Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 36 ετών . Έχει γράψει 678 μηνύματα.

O faithplus1 έγραψε στις 19:57, 17-09-07:

Οι πρώην πρωθυπουργοί δε χρειάζονται σταυρό. Παίρνουν όλους τους ψήφους του κόμματός τους στην περιφέρεια που κατεβαίνουν.

Στις πυρόπληκτες περιοχές, επειδή πήγα, ο κόσμος δε θεωρεί ότι έγινε κάποια συνομωσία του ΠΑΣΟΚ και ψήφισε ΝΔ. Ίσα ίσα που όλοι παραπονούνταν ότι κανένας δεν τους βοήθησε. Ειλικρινά, δεν καταλαβαίνω τη λογική με την οποία ψήφισαν...
Όχι ότι αυτό είναι κάτι καινούριο, αλλά λέμε τώρα.

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 20:01, 17-09-07:

Αρχική Δημοσίευση από faithplus1
Οι πρώην πρωθυπουργοί δε χρειάζονται σταυρό. Παίρνουν όλους τους ψήφους του κόμματός τους στην περιφέρεια που κατεβαίνουν.
αυτό ισχύει μόνο για τους πρωθυπουργούς ή και για τους αρχηγούς των κομμάτων?

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 20:06, 17-09-07:

παιδιά αν δείτε πάντως εδώ στο σχετικό τμήμα για τη σταυροδωσία, θα δείτε ότι αρχηγοί κομμάτων δεν αναφέρονται και προφανώς οι σταυροί του κόμματος τους αρκούν για να μπουν στην Βουλή (ή ίσως αρκεί η περιφέρεια η οποία είναι το όνομα τους να βγάλει έδρα)

Αρκτούρος

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Αρκτούρος
Ο Αρκτούρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 463 μηνύματα.

O Αρκτούρος έγραψε στις 20:27, 17-09-07:

Αρχική Δημοσίευση από maik85
Πάντως φέτος δεν θα χάνω με τίποτα την Βουλή-τηλεόραση.
Από την μία Παπαρήγα με Κανέλλη και από την άλλη Άδωνη, Βελόπουλο και Καρατζαφέρη. Που θα ξαναζήσουμε τέτοιες κόντρες?

Εννοείται φίλε μου... Τον χρόνο που θα έχω για τηλεόραση θα τον ξοδεύω στο κανάλι της Βουλής.. Μη σου πω θα τα γράφω σε dvd κιόλας...

Αρχική Δημοσίευση από maik85
Τα αστέρια που θα μας εκπροσωπήσουν στη Βουλή και αυτά που θα μας αφήσουν:

Ν.Δ.: Μας εγκαταλείπουν ο συμπαθέστατος τηλεοπτικός Θεοχάρης, η ακόμη πιο συμπαθέστατη και πρώην υπουργός α-Παιδείας-ΜΑΤ Μ.Γιαννάκου, ο ηθοποιός Κ.Καρράς που μάλλον απογοήτευσε με το έργο που (δεν) πρόσφερε και τέλος, η πρώην μοντέλα Ε. Κουντουρά. Μεγάλες απώλειες για τον υπουργό αταξίας και ξυλοδαρμού ταραξιών, Αλβανών και λοιπών αλλοδαπών, Β. Πολύδωρα.

ΠΑΣΟΚ: Αγνοείται η τύχη του Λιάγκα στην Λάρισα!! Όποιος έχει νέα να ποστάρει. Η Καϊλή επιτέλους δικαιώνεται και μπαίνει στην Βουλή, αφού στις προηγούμενες εκλογές ο Παπανδρέου της πήρε την έδρα, στην Α' Θεσσαλονίκης. Στην Βουλή με αέρα πρωταθλητή και η ακοντίστρια Σοφία Σακοράφα. Δεν εκλέχθηκε ο Βούγιας -θέλω να μάθω το μέσο που έχει στο ΠΑΣΟΚ και τον εμπιστεύονται ακόμα στο κόμμα-. Επίσης/Επιτέλους έξω και ο Τσοχατζόπουλος.

Κ.Κ.Ε.: Στην Βουλή η Λίλα Καφαντάρη, συνεχίζει την ένδοξη πορεία των ηθοποιών στα έδρανα(Καρράς, Κοντού, Θεοχάρης, Κούρκουλα). Με το Επικρατείας μπαίνει και ο Καζάκος.

ΣΥΡΙΖΑ: Πουθενά δεν βλέπω τον Πάντζα. Δεν ξέρω αν κατέβαινε υποψήφιος, αλλά αν το έκανε, σπάει την παράδοση των ηθοποιών που αναφέρθηκαν παραπάνω. Κρίμα..

Λ.Α.Ο.Σ.: Τα πουλέν μου. Από το μεροκάματο στην τηλεόραση, είτε σαν τηλε-πλασιέ βιβλίων(Άδωνις, Βελόπουλος), είτε σαν σεξολόγος(Βαΐτσης Αποστολάτος), από αύριο εκπρόσωποι του λαού στη Βουλή. Ελπίζω να μην προσκομίζουν στην Βουλή σαν τεκμήρια των λόγων τους, διάφορα βιβλία από την συλλογή τους.
Δυστυχώς οι ψηφοφόροι δεν εμπιστεύτηκαν την Ιφιγένεια Ταρανίδου, γνωστή και ως Έφη Σαρρή. Ποιος θα "ανάβει το φως" στη Βουλή ρε παιδιά?...
Οι αποχωρήσεις από τη ΝΔ είναι η μεγαλύτερη ικανοποίηση. Αυτό έλειπε, άλλα τέσσερα χρόνια να μας έκανε ό,τι ήθελε η Γιαννάκου...

Και επίσης χάρηκα και για την αποχώρηση Τσοχατζόπουλου από το ΠΑΣΟΚ. Καθόλου συμπαθητικός αυτός ο άνθρωπος. Και ανίκανος στο λόγο του.

Insomniac

Διάσημο Μέλος

O Insomniac έγραψε στις 21:35, 17-09-07:

παιδιά αν δείτε πάντως εδώ στο σχετικό τμήμα για τη σταυροδωσία, θα δείτε ότι αρχηγοί κομμάτων δεν αναφέρονται και προφανώς οι σταυροί του κόμματος τους αρκούν για να μπουν στην Βουλή (ή ίσως αρκεί η περιφέρεια η οποία είναι το όνομα τους να βγάλει έδρα)
Μα δεν το ξεκαθαρισα ηδη εδω;

Οι αρχηγοι των κομματων δεν παιρνουν σταυρους. Για να μπουν στην Βουλη αρκει σε μια τουλαχιστον απο τις 2 περιφερειες στις οποιες κατεβαινουν, να βγαλει τουλαχιστον μια εδρα το κομμα τους. Αν δεν παρει καμια σε καμια περιφερεια δεν μπαινουν στην Βουλη, αλλιως αν παρουν απο τουλαχιστον μια εδρα σε καθε περιφερεια, διαλεγουν.

Nosaltres

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Nosaltres
Ο Nosaltres αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 36 ετών . Έχει γράψει 324 μηνύματα.

O Nosaltres έγραψε στις 23:50, 17-09-07:

Γιατι η δημοσκοπιση ειναι κλειστη? Εγω που ψηφισα τελικα ΣΥΡΙΖΑ και οχι ΚΚΕ, δεν μπορω να αλλαξω την ψηφο μου στη δημοσκοπιση?

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 23:54, 17-09-07:

Αρχική Δημοσίευση από Nosaltres
Γιατι η δημοσκοπιση ειναι κλειστη? Εγω που ψηφισα τελικα ΣΥΡΙΖΑ και οχι ΚΚΕ, δεν μπορω να αλλαξω την ψηφο μου στη δημοσκοπιση?
Την αφήνω για καμιά βδομάδα ακόμα ανοιχτή.

Nosaltres

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Nosaltres
Ο Nosaltres αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 36 ετών . Έχει γράψει 324 μηνύματα.

O Nosaltres έγραψε στις 23:58, 17-09-07:

Ευχαριστω. Διορθωσα την ψηφο μου.

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 07:32, 18-09-07:

Αρχική Δημοσίευση από Insomniac
Μα δεν το ξεκαθαρισα ηδη εδω;

Οι αρχηγοι των κομματων δεν παιρνουν σταυρους. Για να μπουν στην Βουλη αρκει σε μια τουλαχιστον απο τις 2 περιφερειες στις οποιες κατεβαινουν, να βγαλει τουλαχιστον μια εδρα το κομμα τους. Αν δεν παρει καμια σε καμια περιφερεια δεν μπαινουν στην Βουλη, αλλιως αν παρουν απο τουλαχιστον μια εδρα σε καθε περιφερεια, διαλεγουν.
ουχμ.... δεν το είχα προσέξει...
solly

Founder

O iJohnnyCash έγραψε στις 15:16, 18-09-07:

Η νέα κυβέρνηση

Hunter (Θοδωρής)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Hunter
Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 46 ετών , επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,059 μηνύματα.

O Hunter έγραψε στις 16:12, 18-09-07:

για να δουμε τι θα δουμε, πολλα νεα προσωπα παντως

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,916 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 16:23, 18-09-07:

Αρχική Δημοσίευση από Hunter
για να δουμε τι θα δουμε, πολλα νεα προσωπα παντως
μου αρεσει που αναρωτιεσαι κιολας!
λες και θα δεις κατι διαφορετικο απο ο,τι ειδες τα 3,5 αυτα χρονια!

Hunter (Θοδωρής)

Περιβόητο Μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 46 ετών , επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,059 μηνύματα.

O Hunter έγραψε στις 16:25, 18-09-07:

Αρχική Δημοσίευση από Neraida
μου αρεσει που αναρωτιεσαι κιολας!
λες και θα δεις κατι διαφορετικο απο ο,τι ειδες τα 3,5 αυτα χρονια!
οχι μονο τα τελευτια 3,5 αγαπητη μου, τα τελευταια 23,5 χρονια τα ιδια βλεπω, αλλα η ελπιδα παντα τελευταια πεθαινει

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 17:01, 18-09-07:

Αρχική Δημοσίευση από Hunter
οχι μονο τα τελευτια 3,5 αγαπητη μου, τα τελευταια 23,5 χρονια τα ιδια βλεπω, αλλα η ελπιδα παντα τελευταια πεθαινει
ναι κάπως έτσι σκέφτονται οι περισσότεροι και ΞΑΝΑρίχνουν την ίδια ψήφο

Hunter (Θοδωρής)

Περιβόητο Μέλος

O Hunter έγραψε στις 17:26, 18-09-07:

ναι κάπως έτσι σκέφτονται οι περισσότεροι και ΞΑΝΑρίχνουν την ίδια ψήφο
και ποιος σου λεει οτι την εριξα στον ιδιο; οι εδρες πως εγιναν 22; απο μονες τους

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη deadhead_pirate
Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,796 μηνύματα.

O deadhead_pirate έγραψε στις 18:02, 18-09-07:

Αρχική Δημοσίευση από Αρκτούρος
Δεν λέω πως δεν χαίρομαι για τα μικρά κόμματα, αλλά προβάδισμα θα ήθελα να έχει ένα άλλο κόμμα, στην ελληνική λογική, για να μιλάμε και συγκεκριμένα, το ΠΑ.ΣΟ.Κ., έτσι απλά και μόνο για αλλαγή, έστω για αντίδραση..
Να έβγαινε το ΠΑΣΟΚ, έτσι για αλλαγή;
Για ποιά αλλαγή; 25 χρόνια κυβερνούσαν κι αυτοί με ένα μικρό διάλλειμα, και είδαμε τα χάλια τους. Ισως να μην θυμάσαι λόγω ηλικίας, αλλά το ΠΑΣΟΚ, δοκιμάστηκε και απέτυχε.

Αρχική Δημοσίευση από Αρκτούρος
Αποχή : 27.52%

Πηγή

Μεγάλο ποσοστό...
Μπορεί να λέμε ό,τι θέλουμε, αλλά το 42% των πολιτών, είναι αυχαριστημένοι με την πολιτική της κυβέρνησης, την επιβραβεύει και την εμπιστεύεται.

Μην ακούσω πάλι κανέναν να διαμαρτύρεται............

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 18:14, 18-09-07:

Αρχική Δημοσίευση από deadhead_pirate
Να έβγαινε το ΠΑΣΟΚ, έτσι για αλλαγή;
Για ποιά αλλαγή; 25 χρόνια κυβερνούσαν κι αυτοί με ένα μικρό διάλλειμα, και είδαμε τα χάλια τους. Ισως να μην θυμάσαι λόγω ηλικίας, αλλά το ΠΑΣΟΚ, δοκιμάστηκε και απέτυχε.
εχω κουραστει με αυτη την "καραμελα"

Μπορεί να λέμε ό,τι θέλουμε, αλλά το 42% των πολιτών, είναι αυχαριστημένοι με την πολιτική της κυβέρνησης, την επιβραβεύει και την εμπιστεύεται.
εγω θα ηθελα να γνωριζω ποσοι απο το 42% ειναι σωστα ενημερωμενοι για τα πεπραγμενα και μη της κυβερνησεως του Καραμανλη.
Με απλα λογια...ποσοι γνωριζουν τι ψηφιζουν...

Μην ακούσω πάλι κανέναν να διαμαρτύρεται............
σε αυτο θα συμφωνησω και εγω...

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Γιώργος : 19-09-07 στις 15:03. Αιτία: Διαχωρισμός του post απ' το quote.

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,796 μηνύματα.

O deadhead_pirate έγραψε στις 18:21, 18-09-07:

Καραμέλα, σοκολάτα, γκοφρέτα, πέστο όπως θέλεις, όμως αυτή είναι η πραγματικότητα.
Οσο κι αν έχεις βαρεθεί να το ακούς, δυστυχώς συνέβει.
Αυτό θα γράφει η ιστορία μας σε μερικές δεκάδες χρόνια και όχι οτι κάποιοι κουράστηκαν με την καραμέλα.
Οπως επίσης, δεν θα γράψει ποτέ πόσοι από το 42% ήταν ενημερωμένοι. Ο εκλογικός νόμος δεν προβλέπει εξετάσεις για τους ψηφοφόρους επί των προγραμμάτων ων κομμάτων.

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 18:27, 18-09-07:

Οπως επίσης, δεν θα γράψει ποτέ πόσοι από το 42% ήταν ενημερωμένοι. Ο εκλογικός νόμος δεν προβλέπει εξετάσεις για τους ψηφοφόρους επί των προγραμμάτων ων κομμάτων.
αυτη τωρα ειναι σοβαρη απαντηση? μπορει να μην προβλεπει εξετασεις αλλα δειχνει το επιπεδο μας....
τελος παντων...δε θα υπεισελθω σε πολιτικη συζητηση...ειδικα μεσα σε ενα φορουμ..μεσω μηνυματων...

καλη σας συνεχεια!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Neraida : 19-09-07 στις 11:38.

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

O deadhead_pirate έγραψε στις 18:34, 18-09-07:

Μα δεν ξέρεις οτι το βασικότερο κριτήριο ψήφου σε έναν βουλευτή, είναι το κατά πόσο ο συγκεκριμένος βουλευτής μπορεί να ικανοποιήσει τις επιθυμίες του ψηφοφόρου του;
Αν λοιπόν δεχτούμε οτι συμβαίνει αυτό, τι τον νοιάζει τον ψηφοφόρο να ενημερωθεί για το πρόγραμμα του κόμματος που ανήκει ο βουλευτής;
Χθες μόλις άκουσα ψηφοφόρους να λένε σε διάφορα ΜΜΕ, οτι ψήφισαν τον τάδε επειδή τους προσέχει και σκίζεται για αυτούς, δεν είναι καν κρυφό πλέον.

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Volkswagen Fan

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους