Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,095 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,084 μηνύματα σε 74,653 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Τι θα κάνατε για να κρατήσετε μια σχέση;

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιάννης
Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 42 ετών . Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε στις 10:12, 27-07-05:

Οι γονείς δεν θέλουν αλλα εσείς τον/την θέλετε πόσο το τραβάτε για να κρατήσετε μια σχέση που θέλετε. Ποια είναι τα όρια σας ?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

gilie

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη gilie
H gilie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 435 μηνύματα.

H gilie έγραψε στις 10:34, 27-07-05:

Αρχική Δημοσίευση από yiannis
Οι γονείς δεν θέλουν αλλα εσείς τον/την θέλετε πόσο το τραβάτε για να κρατήσετε μια σχέση που θέλετε. Ποια είναι τα όρια σας ?
ευτυχως δεν χρειαστηκε να το τραβηξω ιδιετερα αλλα σε φιλικη σχεση που χρειαστηκε το τραβηξα αρκετα τοσο που οι γονεις μου μου αλλαξαν τοπο διαμονης!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 10:45, 27-07-05:

Σε αυτή την ηλικά δεν μπορώ να κάνω και πολλά .....
Αν ήμουν 18 ή και φυσικά μεγαλύτερος θα το τραβάγα μέχρι να είμαι εγώ ο νικητής....
Αν ο καυβαγάς ήταν πολύ μεγάλος σίγουρα θα σηκωνόμουν να έφευγα .....

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 11:50, 27-07-05:

Δεν υπάρχει ούτε μία στο εκατομύριο οι γονείς μου να μου επιβάλουν την άποψη τους σε κάτι τέτοιο.... θα φτάσω στα εντελώς άκρα!

Φυσικά αρχικά θα τους ακούσω τι έχουν να μου πουν και γιατί δεν τον θέλουν, θα κρατήσω ότι μου πουν σε μια άκρη του μυαλού μου ώστε να τα επεξεργαστώ και να τσεκάρω την πιθανότητα του να έχουν δίκιο, και από κει και πέρα η όποια απόφαση μου θα είναι και αποκλειστική μου ευθύνη...
Τα όρια τους είναι μέχρι εκεί!

Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Valder
Ο Λυκούργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 3,291 μηνύματα.

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 18:18, 27-07-05:

Δεν έχω βρεθεί σε τέτοια κατάσταση και ούτε πρόκειται γιατί ο μεν πατέρας μου δεν ασχολείται και η μεν μάνα μου με εμπιστεύεται απόλυτα στο τι θα επιλέξω. Για να φτάσω ως εδω όμως έφαγα πολλές φορές τα μούτρα μου,είχα καυγάδες επι καβγάδων και τελικά έμαθα μόνος μου να χειρίζομαι καταστάσεις...

Εαν κάποια είναι εντάξει μαζί μου και υπάρχει τιμιότητα και αγάπη, θα σπάσω και τη ζωη μου σε χίλια κομμάτια για να διατηρήσω μια τέτοια σχέση. Αν όμως με έχει για μ@λ@κα και είναι σκ@τό στη συμπεριφορά, θα την πατήσω στο λαιμό...Κολύμπησα στα σκ@τ@, άντεξα, τα φαγα στη μάπα και τώρα μπορώ και τα αναγνωρίζω στην κοινωνία. Είναι πάρα πολλά και μυρίζουν από χιλιόμετρα μακριά!

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 18:22, 27-07-05:

Αν άξιζε θα έκανα τα πάντα, θα το έφτανα στα άκρα. Κανείς δεν έχει δικαίωμα να μου επιβάλλει την άποψη του σε κάτι τέτοιο.

Παράθεση

Scandal (Πέτρος)

Tech Manager

Το avatar του χρήστη Scandal
Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 3,023 μηνύματα.

O Scandal έγραψε στις 21:53, 27-07-05:

Και εγώ δε θα τους επέτρεπα να μου επιβάλλουν ότι θέλουν εκείνοι [εννοείτε ].

Παράθεση

emufear

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη emufear
Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,209 μηνύματα.

O emufear έγραψε στις 00:13, 28-07-05:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
Αν άξιζε θα έκανα τα πάντα, θα το έφτανα στα άκρα. Κανείς δεν έχει δικαίωμα να μου επιβάλλει την άποψη του σε κάτι τέτοιο.
Με κάλυψες sister

Παράθεση

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 01:00, 28-07-05:

Απο τι βλέπω όλοι θα φτάναμε στα άκρα για μια σχέση........

Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Valder
Ο Λυκούργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 3,291 μηνύματα.

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 01:07, 28-07-05:

Ειδικά εγω και στα 2 άκρα ανάλογα το άτομο! Γι αυτό τα θηλυκά της Γης να προσέχουν να μου φέρονται σωστά!

ΥΓ: Πεινάω ρε συ, έχεις τίποτα στο φούρνο για βρώση;

Παράθεση

weak and powerless

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη weak and powerless
Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. . Έχει γράψει 1,432 μηνύματα.

O weak and powerless έγραψε στις 01:31, 28-07-05:

έχω φτιάξει μακαρόνια με κιμά, να σερβίρω ;

όσον αφορά το θέμα μας, βλέποντας και κάνοντας...

Παράθεση

crazyhelen (crazyhelen)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη crazyhelen
H crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,257 μηνύματα.

H crazyhelen Ελένη έγραψε στις 09:38, 28-07-05:

Έχω φτάσει στα άκρα με τους γονείς μου προκειμένου να δεχθούν την επιλογή μου. Τσακώθηκα, φώναξα, έκανα διάλογο, ξανα-τσακώθηκα, τελικά το δέχτηκαν. Και χώρισα, καταλαβαίνοντας πόσο δίκιο είχαν εκείνοι!!!!

Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε στις 14:25, 28-07-05:

Αρχική Δημοσίευση από crazyhelen
Έχω φτάσει στα άκρα με τους γονείς μου προκειμένου να δεχθούν την επιλογή μου. Τσακώθηκα, φώναξα, έκανα διάλογο, ξανα-τσακώθηκα, τελικά το δέχτηκαν. Και χώρισα, καταλαβαίνοντας πόσο δίκιο είχαν εκείνοι!!!!
Αν όμως είχες χώρισει πιστεύοντας αυτά που σου έλαγαν οι γονείς σου δεν θα ίσουν 100% σίγουρη αν είχαν δίκαιο και ίσως να σου έμενε ένα αποθημένο.
Για αυτό πιστεύω ότι δεν πρέπει να διαλύουμαι μια σχέση μόνο και μόνο επειδή μας το είπε κάποιος

Παράθεση

bunny217 (Ποιός Ξέρει???)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη bunny217
H Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 1,606 μηνύματα.

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε στις 15:41, 29-07-05:

εγώ δεν έχω αντιμετωπίσει μεχρι στιγμής τέτοιο πρόβλημα
αν αντιμετώπιζα θα συζητούσα ήρεμα μαζί τους να δω τί είχαν να μου πουν
θα έβλε αν είχαν δίκιο,αν ναι τότε κάτι θα έκανα με την σχέση μου
αν είχαν άδικο θα τους έλεγα που έκαναν το λάθος,πάντως πάντα με ηρεμία

Παράθεση

antonis_wrx

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη antonis_wrx
Ο antonis_wrx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών . Έχει γράψει 116 μηνύματα.

O antonis_wrx έγραψε στις 15:58, 29-07-05:

δεν έχω αντιμετωπίσει τέτοιο πρόβλημα. Αρκετές φορές δεν ήταν και τόσο χαρούμενοι με τις επιλογές μου και γενικά είναι στραβοί στο θέμα. Το γεγονός είναι ότι ειδικά σε αυτόν τον τομέα πρέπει να κάνεις ότι σου λέει η καρδιά σου και σε κάνει ευτυχισμένο χωρίς να επηρρεάζεσαι από γονείς...

Παράθεση

Chris

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Chris
H Chris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22 μηνύματα.

H Chris έγραψε στις 13:09, 02-08-05:

Στην ηλικία που είμαι :o δεν "επιτρέπεται" να περιμένω την έγκριση ή οχι της οικογένειας μου...

Μεγάλωσα για τέτοια...

Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιάννης
Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 42 ετών . Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε στις 08:21, 03-08-05:

Προς όλους : Θα δεχόσασταν σε οποιαδήποτε περίπτωση όμως ένα τελεσίγραφο απο τους γονείς σας του στυλ. Σήμερα κιόλας να τον/την χωρίσεις ?

Παράθεση

Founes

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Founes
Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.

O Founes έγραψε στις 08:49, 03-08-05:

Απάντηση: Σήμερα κιόλας αντε γειά και ψάξτε να με βρείτε!

Παράθεση

Chris

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Chris
H Chris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22 μηνύματα.

H Chris έγραψε στις 10:48, 03-08-05:

Να δεχτώ τέτοιο τελεσίγραφο??!!!!
Σε καμία περίπτωση και για κανένα λόγο!!!

Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε στις 19:00, 03-08-05:

Θα τους έλεγα ένα απλό λύπαμε και μάλλον μετά δεν θα με έβρισκαν και τόσο εύκολα....

Παράθεση

bunny217 (Ποιός Ξέρει???)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη bunny217
H Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 1,606 μηνύματα.

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε στις 17:37, 04-08-05:

θα συνέχιζα να θέλω να μάθω τους λόγους

Παράθεση

gilie

Δραστήριο Μέλος

H gilie έγραψε στις 17:46, 04-08-05:

θα λυπομουν πολυ για αυτους που καταφεραν να απομακρυνουν ετσι το παιδι τους

Παράθεση

kleftra (Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη kleftra
H Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,633 μηνύματα.

H kleftra οι φωνές στο κεφάλι της, της είπαν κι έγραψε στις 18:03, 04-08-05:

Σε μορφή μουρμούρας θα τους αγνοούσα και θα άφηνα τη σχέση να πάρει το δρόμο της.Σε μορφή τελεσιγράφου όμως θα εξαγριωνόμουν και μόνο και μόνο απο αντίδραση θα τους χτυπούσα πιο πολύ την σχέση μου.Γενικά δεν μου αρέσει ο άλλος να μου επιβάλλεται,έχω δεχτεί και στο παρελθόν τελεσίγραφο(για τον ακριβώς αντίθετο λόγο δλδ να ξαναγυρίσω στη σχέση) και η αντιδρασή μου ήταν άμεση,έκοψα κάθε επαφή μαζί τους για μεγάλο διάστημα μέχρι να δεχθούν την απόφαση μου.

Παράθεση

Mahmut

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Mahmut
Επαγγέλεται Γλωσσολόγος . Έχει γράψει 24 μηνύματα.

O Mahmut έγραψε στις 19:15, 04-08-05:

ΞΥΛΟ!

Παράθεση

O'Zorgnax

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη O'Zorgnax
Ο O'Zorgnax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 498 μηνύματα.

O O'Zorgnax έγραψε στις 19:34, 04-08-05:

Αρχική Δημοσίευση από Mahmut
ΞΥΛΟ!
Πολύ του ξύλου μας βγήκες εσύ...

Παράθεση

trobas the return

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη trobas the return
Ο trobas the return αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 6 μηνύματα.

O trobas the return έγραψε στις 20:40, 04-08-05:

Εγω δεν βαραω, θυμαμαι τον μπαμπα μου που κλωτσουσε την γιαγια και δεν ειναι ομορφη εικονα.
Για να κρατησω μια σχεση δεν θα εκανα και τρελα πραγματα, αλλωστε αν πληρωνεισ και εχεισ και αμαξι εισαι αρνταν, και επειδη εγω δεν εχω ουτε λεφτα αλλα ουτε καν καντραν απο τουτου δεν εχω και σχεση

Παράθεση

gilie

Δραστήριο Μέλος

H gilie έγραψε στις 23:46, 04-08-05:

Αρχική Δημοσίευση από kleftra
Σε μορφή μουρμούρας θα τους αγνοούσα και θα άφηνα τη σχέση να πάρει το δρόμο της.Σε μορφή τελεσιγράφου όμως θα εξαγριωνόμουν και μόνο και μόνο απο αντίδραση θα τους χτυπούσα πιο πολύ την σχέση μου.Γενικά δεν μου αρέσει ο άλλος να μου επιβάλλεται,έχω δεχτεί και στο παρελθόν τελεσίγραφο(για τον ακριβώς αντίθετο λόγο δλδ να ξαναγυρίσω στη σχέση) και η αντιδρασή μου ήταν άμεση,έκοψα κάθε επαφή μαζί τους για μεγάλο διάστημα μέχρι να δεχθούν την απόφαση μου.
σωστη!

Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Vkey
H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,419 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 23:47, 04-08-05:

Αρχική Δημοσίευση από O'Zorgnax
Πολύ του ξύλου μας βγήκες εσύ...
Πάρα πολύ, τολμώ να προσθέσω

Παράθεση

antonis_wrx

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη antonis_wrx
Ο antonis_wrx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών . Έχει γράψει 116 μηνύματα.

O antonis_wrx έγραψε στις 21:56, 19-08-05:

όχι βέβαια... δεν έχουν δικαίωμα να κάνουν κάτι τέτοιο...

Παράθεση

Kaimaktsalan

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Kaimaktsalan
Ο Kaimaktsalan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 96 μηνύματα.

O Kaimaktsalan έγραψε στις 13:18, 22-08-05:

δεν μπωρουν να πουν σε μια σχεση μου!

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,605 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 22:40, 01-11-06:

Ξαναγράφω...

Εγώ απλά θέλω τους δικούς μου δίπλα μου...

Δε λέω να πάω να παντρευτώ στα 19 μου, εκεί... οκ.
Αλλά πλέον, στα 24 μου, λίγα μπορώ να φανταστώ που θα μπουν ανάμεσά τους και στη σχέση μου...

Δε θα βαριόμουν ποτέ όμως να το συζητάω! Γιατί, κανείς πάνω από τους δικούς μου, με τον άντρα μου όμως θα γεράσω...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Corpse Bride
H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,011 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε στις 02:44, 02-11-06:

Δε θα μου εθεταν ποτε τετοιο διλημμα. Μου εχουν και τους εχω αρκετη εμπιστοσυνη στο πως μπορουμε να κρινουμε εναν ανθρωπο. Σιγουρα θα ακουγα ο,τι ειχαν να μου πουν, αν και μαλλον θα ηξερα το πως θα το εκριναν χωρις καν να τους ρωτησω, τελεσιγραφο ομως δεν θα υπηρχε ετσι κι αλλιως.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

burbuja

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη burbuja
H burbuja αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 463 μηνύματα.

H burbuja έγραψε στις 00:14, 04-11-06:

δεν μπορώ να πω ότι έχω βιώσει μια τέτοια κατάσταση,αν και σε κάποια φάση,είχαν υπάρξει κάποιες περίεργες αντιδράσεις...

η αλήθεια είναι,ότι αν ήμουν πραγματικά ερωτευμένη και μου έφερναν αντιρρήσεις ή προσπαθούσαν να μου δημιουργήσουν εμπόδια -το τονίζω όμως,χωρίς να υπάρχει πολύ σημαντικός λόγος..-,δεν θα είχα όρια.. θα το τράβαγα στα άκρα.. δεν θα υπολόγιζα τίποτα,γιατί είναι δική μου η ζωή μου και σίγουρα δεν θ'αφήσω τους άλλους να την ζήσουν για'μενα με τον τρόπο που εκείνοι θέλουν...
..τα πήρα...

Παράθεση

secret-sinner

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη secret-sinner
H secret-sinner αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών . Έχει γράψει 7 μηνύματα.

H secret-sinner έγραψε στις 01:34, 04-11-06:

Εξαρτάται πολύ.
Αν δεν είναι κάτι που το θεωρώ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ σημαντικό και αν άλλα πράγματα προέχουν για μένα τότε δεν θα κάνω και πάρα πολλά.
Από την άλλη αν έχω κολλήσει τόσο άσχημα
θα το τραβούσα όσο πιο μακριά μπορούσα χωρίς όμως να παραμελώ άλλα πράγματα που και κατά και μετά τη σχέση θα συνεχίσουν να έχουν την ίδια σημασία και βαρύτητα για την υπόλοιπη ζωή μου.
Αυτά.

Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη underwater
H underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,498 μηνύματα.

H underwater έγραψε στις 20:21, 04-11-06:

Ο πατέρας μου ποτέ δεν ασχολείται με τα ερωτικά μου, δεν έχω κάνει άλλωστε και ποτέ κάτι σοβαρό. Η μητέρα μου το έχει άγχος, είναι σχεδόν σίγουρη ότι οι επιλογές μου είναι αλλού γι'αλλού. Οπότε ανησυχεί λίγο, πετάει μπηχτές, κάνει συνωμοσίες με την αδερφή μου. Αλλά ποτέ δεν έχει προσπαθήσει να με επηρεάσει με αρνητικό τρόπο. Ούτε νομίζω να το έκανε. Αλλά θεωρητικά μιλώντας θα άκουγα όλες τις απόψεις, λόγο ύπαρξης θα έχουν, αλλά θα έκανα αυτό που θα θεωρούσα εγώ σωστό.

Παράθεση

Snake

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Snake
Ο Snake αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4 μηνύματα.

O Snake έγραψε στις 16:12, 05-11-06:

Δεν θα έκανα τίποτα παραπανω. Αν σε μια σχέση αυτο που εισαι διατεθειμένος να δώσεις δεν ειναι αρκετό, τότε ίσως ειναι καλύτερο να την τελειώσεις παρά να εκβιάζεις καταστάσεις. Η σχέση βασιζεται σε αμοιβαίες υποχωρήσεις και "παροχές" αλλά μόνο ως το σημείο που δεν θεωρούμε οτι θίγεται το "εγώ" μας. Αν πιστεψω λοιπόν ότι πρέπει να "πιέσω" τον εαυτό μου έξω από τα όριά μου για να συνεχιστεί μια σχέση, απλά δεν θα το κανω.

Παράθεση

torry (Χριστίνα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη torry
H Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Τηλ. Εξυπηρέτηση πελατών . Έχει γράψει 362 μηνύματα.

H torry έγραψε στις 12:13, 20-11-06:

Ποτέ δεν έκανα το χατήρι στους γωνείς μου να διαλέγουν τον εκάστωτε συντροφό μου! Ειδικά για τον άντρα μου η μαμά είχε μεγάλο πρόβλημα γιατί είναι 17 χρόνια μεγαλύτερός μου και έχει και 2 παιδιά από προηγούμενο γάμο! So what? Μου έκανε μεγάλο πόλεμο αλλά δεν πτωήθηκα απλά της είπα πως αν δεν θέλει ας μην έρθει στον γάμο no problem! Της θύμησα πως μιλάμε για την δική μου ζωή και πως αφού εγώ αυτόν θέλω και είμαι ευτυχισμένη μαζί του, δεν της πέφτει λόγος! Εγώ δεν της είπα την γνώμη μου όταν διάλεξε τον πατριό μου (αν και με ρώτησε) της είπα πως αφού εκείνη θα είναι μαζί του, αυτή μόνο μπορεί να ξέρει αν είναι κατάλληλος κι αν είναι ευτυχισμένη μαζί του! Τελικά και στον γάμο ήρθε και τώρα είναι ο Κωστας αυτό και ο γαμπρούλης μου εκείνο και όλα καλά! Ετσι είναι οι γωνείς!Εχουν κάποια στάνταρτ για τα παιδιά τους και οτιδήποτε έξω από αυτό τους ξυνίζει! Αν τους κάνουμε το χατήρι εμείς θα δυστυχήσουμε (κι αυτοί στη συνέχεια γιατί θα ξέρουν πως ευθήνονται για αυτό!)! Οταν ο γωνιός βλέπει πως ο καιρός περνάει και το παιδί του ζει καλά και είναι ευτυχισμένο, τότε παύει να γίνεται εμπόδιο!

Παράθεση

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Demelene
Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών , επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,851 μηνύματα.

O Demelene έγραψε στις 16:48, 20-11-06:

Τα άκρα είναι σχετικά και πάντα σε σχέση με την ηλικία του καθενός! Πχ ένας αυτοβιοποριζόμενος φτάνει πιο εύκολα στα άκρα! Γιατί στα άκρα μπορούν να το τραβήξουν και οι γονείς απλά λόγω μιας μικρής λεπτομέριας τελικά συνήθως υποχωρούν.

Αν ο γονιός σας έδιωχνε από το σπίτι και τα λεφτά, θα σταματάγατε πχ το σχολείο ή την σχολή και όλη την άνεση που ίσως θεωρείτε δεδομένη καθώς μας παρέχετε απλόχερα για να είστε με τον έρωτα? Και αν ο έρωτας δεν έχει την λύση να παρέχει στέγη πχ ή οικονομική υποστήριξη τι γίνεται?

Αλλά δύσκολα απίστευτα δύσκολα ένας γονιός θα φτάσει εκεί, κάτι που τα παιδιά το γνωρίζουν και το αντιμετωπίζουν περίπου ως cheat και εύκολα δηλώνουν θα το τραβήξουν όσο δεν πάει.

Παράθεση

travel_lover

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη travel_lover
H travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 528 μηνύματα.

H travel_lover έγραψε στις 11:01, 22-11-06:

Έχοντας προσωπική εμπειρία σε αυτό το θέμα, θα έλεγα να ζυγίζεις το κάθε τι καλά. αν μπορέσει κάποιος να περάσει την ιδέα στους γονείς του ότι είναι εμπιστος κ κύριος του εαυτού του θα τον σεβαστουν. άλλωστε έμαθα από πολύ νωρίς ότι δυστυχώς ακόμα και από τους γονείς σου πρέπει να κερδίσεις τον σεβασμό, δεν είναι δεδομένος.
αν η σχέση είναι σοβαρή κ πράγματι όλα πάνε καλά συνεχίζεις απτόητος, αν υπάρχουν πράγματα που ίσως κατά βάθος σε ενοχλούν κ σένα δεν είναι κακό να παίρνεις υπόψην σου κάποιες συμβουλές από ανθρώπους που εμπιστεύεσαι κ θέλουν το καλό σου (άσχετα που μπορεί αυτό να καταλήξει στο κακό σου), αρκεί να ξέρεις ότι η τελική απόφαση είναι δικιά σου και να σιγουρευτείς ότι κ οι άλλοι το έχουν χωνέψει...
από εκεί και πέρα, το να τραβάς τα όρια, όπως λέει κ ο Demelene, έχει να κάνει και με τι επιπτώσεις μπορείς να αντέξεις. αν είσαι οικονομικά ανεξάρτητος είναι σίγουρα ευκολότερο, απτό να έχεις χαρτζιλίκι από γονείς κ μια σχολή που δύσκολα θα αφήσεις κ τις ανέσεις γενικά. ακόμα κ έτσι όμως καλό είναι να έχεις το θάρρος της γνώμης σου, να το πηγαίνεις μέχρι εκεί που σε παίρνει, και να επωμίζεσαι τις επιπτώσεις που τυχόν παρουσιαστούν σε περίπτωση που η επιλογή σου είναι ρίσκο.

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mania
H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε στις 17:39, 15-10-07:

Αρχική Δημοσίευση από Γιάννης

Καλή ερώτηση, φτάνω στα άκρα, είμουν έτοιμη να φτάσω παραπέρα αλλα υποχώρησαν, είμουν έτοιμη να παρατήσω σπίτι και ότι άλλο υπήρχε για να είμαι μαζί του, είμουν έτοιμη να μετακομησω ακόμα και Αθήνα, τα πάντα θα κάνω, έκανα και θα ξαναέκανα για να ζήσω ξανά αυτό που ζώ τώρα

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

The Stand (Dr Gregory House)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη The Stand
Ο Dr Gregory House αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών . Έχει γράψει 487 μηνύματα.

O The Stand έγραψε στις 02:40, 27-10-07:

Soz αν έχω ήδη ποστάρει,αλλά πλέον ειλικρινά δεν θα έκανα τίποτα.Στα @@ μου.Σιχάθηκα.
Ας κάνει ότι θέλει.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους