Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,106 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,276 μηνύματα σε 74,663 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Μπορούν οι ψηλές να φοράνε ψηλά παπούτσια;

karotenia

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη karotenia
H karotenia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Nail artist . Έχει γράψει 294 μηνύματα.

H karotenia i follow rivers! έγραψε στις 23:53, 11-09-11:

το θεμα ειναι απλο!
το λεει και ο τιτλος....εσεις τι πιστευετε? Μπορουν οι ψηλες να φορανε ψηλα παπουτσια?
Προσωπικα ειμαι 1,78 και εχω αρκετα ψηλα παππουτσια διοτι τα λατρευω.
Γενικα φοραω ψηλα μονο οταν βγαινω εξω βραδυ ή εχω να παω καπου πιο επισημα.Ωστοσο καθε φορα με προβληματιζει το ιδιο θεμα.Ντρεπομαι γιατι ξεχωριζω και με απασχολει πολυ το ζητημα μιας και το τελευταιο που θα ηθελα ειναι να φαινομαι σαν ορθιο χιλιομετρο.
Συγκεκριμενα αυτον το καιρο ξαναμπηκα σε σκεψεις αφου παντρευεται η θεια μου και θα ηθελα να βαλω κατι ωραιες ροζ γοβες που εχω.Το προβλημα ειναι οτι ειναι 12ποντες και αυτοματα θα ανεβω στο 1,90.......ουτε ο μπαμπας μου δεν ειναι τοσο ψηλος που ειναι απο τα μεγαλυτερα υψη στην οικογενεια!
Μηπως ειναι υπερβολικο? Μηπως θα επρεπε να βαλω κατι πιο χαμηλο μιας και οι περισσοτεροι συγγενεις μου ειναι μετριου υψους?
Προβληματιζομαι γιατι δεν θελω να με σχολιασουν αρνητικα.........
Για πειτε εσεις τι θα κανατε στην θεση μου? θελω να ακουσω γνωμες!

ζητω εκ των προτερων συγγνωμη εαν υπαρχει παρομοιο θεμα!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη underwater
H underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,498 μηνύματα.

H underwater έγραψε στις 00:00, 12-09-11:

Αν εσένα σου αρέσει να δείχνεις 1.90 και μπορείς να κινηθείς με άνεση χωρίς να γκρεμοτσακιστείς προσωπικά δεν βρίσκω πού είναι το πρόβλημα.

Εμένα προσωπικά δεν μου αρέσει να είναι τόσο γιγαντιαία η γυναίκα, αλλά μιλάμε απλά για γούστα. Σε άλλες (και κυρίως άλλους) πιθανώς να αρέσει πάρα πολύ.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

karotenia

Δραστήριο Μέλος

H karotenia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Nail artist . Έχει γράψει 294 μηνύματα.

H karotenia i follow rivers! έγραψε στις 00:02, 12-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από underwater
Αν εσένα σου αρέσει να δείχνεις 1.90 και μπορείς να κινηθείς με άνεση χωρίς να γκρεμοτσακιστείς προσωπικά δεν βρίσκω πού είναι το πρόβλημα.

Εμένα προσωπικά δεν μου αρέσει να είναι τόσο γιγαντιαία η γυναίκα, αλλά μιλάμε απλά για γούστα. Σε άλλες (και κυρίως άλλους) πιθανώς να αρέσει πάρα πολύ.

οχι ενταξει το περπατημα το εχω!
η εικονα με προβληματιζει! ευχαριστω παντως για την αποψη!

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Katerina-Maria

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Katerina-Maria
H Katerina-Maria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 86 μηνύματα.

H Katerina-Maria έγραψε στις 00:04, 12-09-11:

και εγω εχω αυτο το προβλημα βεβαια ειμαι 1,75 κ δεν φοραω πολυ ψηλα γιατι με κουραζουν...γενικα ομως το εχω ξεπερασει..καλα στο γαμο σιγουρα να τα φορεσεις αν κ το 12ποντο ειναι πολυ ψηλο αλλα αφου σου αρεσει κ μπορεις μαγκια σου..βεβαια το πιο σημαντικο για μενα ειναι να μην καμπουριαζεις!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 00:09, 12-09-11:

Τι σημασια εχει το υψος σου;.... ηδη θα περνας πολυ κοσμο, τι πειραζει να περνας λιγους ακομα;... Το θεμα ειναι να σου πηγενουν και να νιωθεις εσυ ανετα

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Johnnaousa

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Johnnaousa
Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 14,019 μηνύματα.

O Johnnaousa τα λαθη επαναλαμβανονται έγραψε στις 00:11, 12-09-11:

αν αρεσει σε εσενα μην κολλας καθολου δεν εχει σημασια το υψος

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Alejandro Papas (Alive in Illusion)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Alejandro Papas
Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Ηθοποιός . Έχει γράψει 2,642 μηνύματα.

O Alejandro Papas Roses in a glass dead and wilted... έγραψε στις 00:12, 12-09-11:

αμα σου πανε σιγα το θεμα!!! μονο πες μας τι καιρο εχει εκει πανω

δηλαδη αμα σταθεις διπλα μου θα μου ριχνεις 22 ποντους??

7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Darkstar

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Darkstar
H Darkstar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 10 μηνύματα.

H Darkstar έγραψε στις 00:18, 12-09-11:

Αφού έχεις το περπάτημα και εσένα σου αρέσουν δεν υπάρχει λόγος να μην τα φοράς..Δεν παίζει ρόλο το ύψος αλλά αν μπορείς να το υποστηρίξεις.Εγώ δεν τα πολύ φοράω οχι επειδή είμαι ψηλή (1,65) αλλά επειδή είμαι αδύνατη και σίγουρα φαίνομαι πιο λεπτή με τακούνια..Δεν με κολακεύουν καθόλου..Αλλά το ύψος δεν είναι θέμα..Μην κολλάς..

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

karotenia

Δραστήριο Μέλος

H karotenia i follow rivers! έγραψε στις 00:20, 12-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos
Τι σημασια εχει το υψος σου;.... ηδη θα περνας πολυ κοσμο, τι πειραζει να περνας λιγους ακομα;... Το θεμα ειναι να σου πηγενουν και να νιωθεις εσυ ανετα

αχα δεν το ειχα σκεφτει ποτε ετσι!!!!
ενδιαφερουσα αποψη!

Αρχική Δημοσίευση από Alejandro Papas
αμα σου πανε σιγα το θεμα!!! μονο πες μας τι καιρο εχει εκει πανω

δηλαδη αμα σταθεις διπλα μου θα μου ριχνεις 22 ποντους??

ξερω ενα ωραιο μαγαζι που πουλαει κατι νεα μοντελακια κοθορνους,απιστευτα!!!!
ελα αλεξανδρε! μια χαρα ειναι το υψος σου!!!! και δεν φοραω 12ποντα ουτε για να παω στο περιπτερο ,ουτε για να παω για καφε!!!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Vkey : 12-09-11 στις 01:12. Αιτία: merge....για να προσθέσουμε επιπλέον πράγματα πατάμε το κουμπί επεξεργασίας.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 00:27, 12-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από karotenia
αχα δεν το ειχα σκεφτει ποτε ετσι!!!!
ενδιαφερουσα αποψη!
Ολες μου οι αποψεις ειναι ενδιαφερουσες...

Στην τελικη ολο ακουω θετικα σχολια για της ψηλες κοπελες, εσυ που κολισες και φοβασε να φαινεσε ακομα πιο ψηλη;

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

karotenia

Δραστήριο Μέλος

H karotenia i follow rivers! έγραψε στις 00:38, 12-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos
Ολες μου οι αποψεις ειναι ενδιαφερουσες...

Στην τελικη ολο ακουω θετικα σχολια για της ψηλες κοπελες, εσυ που κολισες και φοβασε να φαινεσε ακομα πιο ψηλη;

μεχρι ενα σημειο εχεις δικιο.
πολλοι θεωρουν τις ψηλες πιο εντυπωσιακες,ωστοσο δεν εχει την ιδια αποψη η καθε ξαδερφη μου πχ η οποια ειναι 1,60 και φοραει ψηλα παππουτσια για να δειχνει πιο ψηλη.
αυτη θα με σχολιασει αρνητικα γιατι......υπαρχουν πολλα γιατι!
γιατι ισως ζηλευει κτλπ κτλπ.....και εχω ακουσει πολλα σχολια μην νομιζεις........κανενας δεν ξερει τι μπορει να σκεφτεται ο αλλος!

Παράθεση

Johnnaousa

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Johnnaousa
Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 14,019 μηνύματα.

O Johnnaousa τα λαθη επαναλαμβανονται έγραψε στις 00:40, 12-09-11:

πολλοι θεωρουν τις ψηλες πιο εντυπωσιακες,ωστοσο δεν εχει την ιδια αποψη η καθε ξαδερφη μου πχ η οποια ειναι 1,60 και φοραει ψηλα παππουτσια για να δειχνει πιο ψηλη.
γιατι ισως ζηλευει κτλπ κτλπ.....και εχω ακουσει πολλα σχολια μην νομιζεις........κανενας δεν ξερει τι μπορει να σκεφτεται ο αλλος!
σημασια εχει εσυ να νιωθεις ομορφα οχι οι αλλοι

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 00:55, 12-09-11:

Αν σε ανυσηχει το τι θα πει η καθε κοπελα η οπια νιωθει κομπλεξικα επειδη εσυ εισαι πιο ψηλη, ο μονος τροπος να μην πει κατι αρνητικο ειναι να καμπουριασεις ωστε να εισται στο ιδιο υψος, οπου και παλι θα σχολιασει την καμπουρα σου, οποτε μην σε ενδιαφερει τι θα πει η καθε κομπλεξικη ξαδερφη... Τα ατομα που θα κατσουν να σχολιασουν αρνητικα ειναι αυτα που θελουν να σχολιασουν και οτι και αν κανεις κατι θα βρουν! Μην ασχολισε με το τι τροφη θα τους δωσεις η δεν θα τους δωσεις, κανε αυτα που θες εσυ για να νιωθεις εσυ καλα και αστους να βρουν αυτοι τι θα σχολιασουν.

Ενας λογικος ανθρωπος απλα θα δει οτι εισαι πολυ ψηλη! Απο εκει και περα μπορει να ειναι απο αυτους που εντυπωσιαζονται και να πει "Ω, μα τι υπαρξη η Κατοτενια!" μπορει και να ειναι απο αυτους που δεν εντυπωσιαζονται να μην ασχολιθουν η να μην προσεξουν καν το υψος σου (Καλα, δυσκολο να μην προεξει το 1.90... :p θα πρεπει να ειναι 2μετρα... )

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Valder
Ο Λυκούργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 3,291 μηνύματα.

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 00:55, 12-09-11:

Σίγουρα κανείς δεν μπορεί να σταματήσει μια ψηλή από το να φορέσει ψηλά παπούτσια. Εμένα τουλάχιστον κανείς δεν με σταμάτησε, εκτός αν εξαιρέσεις το μισοβγαλμένο στρίνγκ μου δίπλα σε μια χελώνα καρέτα-καρέτα στη Ζάκυνθο, μαζί με ένα μπουκάλι Haig καρφωμένο στον οισοφάγο μου ώστε να τροφοδοτεί ακαταπαύστα το ανυπέρβλητο αίσθημα εθισμού στην C2H5OH. Τα παπούτσια τουλάχιστον ήταν ακόμα στη θέση τους όταν τελείωσα να καταπίνω.

Από την άλλη πλευρά μπορώ να σου διηγηθώ μια ιστορία με κάτι αντικαθεστωτικούς στη Βεγγάζη που με κυνηγούσαν μες τη μαύρη νύχτα γιατί από το ψηλό τακούνι με πέρασαν για γκαμήλα. Η τύχη μου βέβαια δεν ήταν καλύτερη με τους Κανταφικούς γιατί εκείνοι με πέρασαν για στύλο και προσπάθησαν να μου κρεμάσουν την πράσινη σημαία της επανάστασης. Ότι μπορεί κανείς κάνει...

Γκαμήλα είπα και θυμήθηκα εκείνη τη σπυριάρα την αγγούρω στο Λύκειο που με συναγωνιζόταν πάντα για το ποιά θα βάλει το πιό μακρύ τακούνι. Μαρία Γκαμήλα του Κάκτου και της Άμμου (σπουδαίοι γονείς, εργάτες στη σκληρή βιοπάλη των CEOs σε μεγάλη πολυεθνική με παχυλό μισθό). Κάποτε είχε τα γενεθλιάκια της θυμάμαι, ένα βράδυ που βρεχε, που βρεχε μονότονα, έφυγες αγάπη μου, ποιός σε πήρε να ξερα και να τον εσκότωνα (εκείνη την είχε πάρει η μισή έρημος... εεε το μισό σχολείο ενοούσα. Το άλλο μισό δε χώραγε!).....

Α ναι, ένα βράδυ που βρεχε, που βρεχε μονότονα, έφυγες αγάπη μου, ποιός σε πήρε να ξερα και να τον εσκότωνα, έβαλε κάτι επίχρυσες γόβες με ένα τακούνι μεγαλύτερο κι από το λιθρίνι μου πριν την αλλαγή φύλου...

Ποιά ήτο η κατάληξις; Τη χτύπησε κεραυνός. Ήταν πιό ψηλή κι από εκείνη τη λεύκα στο διπλανό νεκροταφείο. Εκεί τη θάψανε τη σκρόφα, μαζί με τις γόβ... όχι, άσε, αυτές τις πήρα εγώ κρυφά όταν τη φορτώνανε στο ασθενοφόρο. Τι να φορτώσεις δηλαδή, 100 κιλά ξύγκι το κορμί, άλλα 100 το σμήγμα από τα σπυριά, σύνολο 200 (τα βλέπω και βάζω άλλα 50 είπε ο Σουγκλάκος όταν είδε το νεο στις ειδήσεις, καλή του ώρα εκεί που είναι, μιας και τον είχα δει στην Ομονοια πριν πεθάνει, στον ΗΣΑΠ να παίρνει το τρένο.)

Αναπόφευκτα δε, επέρχεται η ουσιώδης ερώτησις, τι νόημα μπορούν να έχουν όλες αυτές οι ιστορίες. Βαρυσήμαντο. Σαν τα κιλά της αγγούρως. Ποτέ δεν ξέρεις τι κακοτυχία μπορεί να σου συμβεί. Ένα απρόσμενο μπήξιμο από το μανουάλι του παπά, ή ένα ζωηρό παιδάκι που μπορεί να σου πετάξει ένα κουφέτο και να σου βγάλει το μάτι (ενώ αν είσαι τάπα θα περάσει απο πάνω). Και ξέρεις τι λένε, καλύτερα να σου βγούν τα μάτια στο κρεβάτι παρά στην εκκλησιά. Ποιός τον ακούει μετά το Θεο όταν θα μυξοκλαίει. Τις προάλλες φύσηξε τη μύτη του και ο Άγιος Πέτρος του φώναξε "Το καλύτερο κομμάτι πετάς ρε boss..."

Ωραία λοιπόν, καταλήγω σε μια γνώμη να ησυχάσει και το πλήθος που ήδη διαρρηγνύει τα ιμάτιά του από την πρότερη θρησκευτική αναφορά μου. (Worshipperjesus μην γελάσεις άμα μπεις ποτέ σε αυτό το θέμα, είμαι πιστός θαυμαστής του Αφεντικού) Η γνώμη μου είναι κάθετη στο να μην βάλεις τα τακούνια. Γιατί; Γιατί θα είμαι κι εγω σ' αυτό το γάμο ρε με τη γόβα της νεκρής ξύγκως!!! Ναι, της ξύγκως. Τακατούκα τακατούκα θα ακούς το χρυσαφένιο μου γοβί και θα εύχεσαι να ήσουν ο κουμπάρος για να με πάρεις αγκαλιά πάνω σε μαγικά χαλιά, σε μαγικά χαλιά.... Α στα διάλα... Συγχίστηκα!

11 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Antoni Gaudi

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Antoni Gaudi
Ο Antoni Gaudi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 34 μηνύματα.

O Antoni Gaudi έγραψε στις 13:16, 12-09-11:

Αν ξέρεις να τα περπατήσεις και να τα υποστηρίξεις, εγώ είμαι υπέρ.

Δεν είναι σωστό να κομπλεξαριζόμαστε και για τα προτερήματά μας...

Παράθεση

Iliaki (Βανίλια)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Iliaki
H Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 771 μηνύματα.

H Iliaki έγραψε στις 14:06, 12-09-11:

Εύη εγώ πραγματικά μπορώ να σε καταλάβω. Δέχομαι πολλά αρνητικά βλέμματα όταν φοράω τακούνια. Αλλά ΔΕ μασάμε, σε όποιους αρέσουμε

Παράθεση

spiros332 (Spiros)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη spiros332
Ο Spiros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 234 μηνύματα.

O spiros332 έγραψε στις 14:27, 12-09-11:

εγω ηξερα μια γυρω στο 1.80 που φοραγε κατι 10ποντα και γινοταν τεραστια ....δεν ξερω ηταν πολυ πολυ ψηλη ......
Α!! και δεν ξερω και κατα ποσο βολευει να εχει μια κοπελα τετοιο υψος και να περπαταει και πανω σε τακουνια!!!!

Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Boom
Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,202 μηνύματα.

O Boom έγραψε στις 15:42, 12-09-11:

Αν νιώθεις άνετα και όμορφα γιατί να μη βάλεις;
Όσο για τον κόσμο, αν θέλει, θα βρει να σχολιάσει ακόμα και την τρίχα από το μαλλί που θα πετάει.

Παράθεση

karotenia

Δραστήριο Μέλος

H karotenia i follow rivers! έγραψε στις 17:16, 12-09-11:

ναι εχετε δικιο!!!
ετσι και αλλιως ειναι τοσο παραξενοι π κατι θα βρουν να σχολιασουν......εγω θα τα βαλω και σε οποιον αρεσω!!!!!

Παράθεση

Orkisious (Χριστοφυλλιά Όρκα)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Orkisious
H Χριστοφυλλιά Όρκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 8 μηνύματα.

H Orkisious Down the valley we walk, έγραψε στις 15:44, 16-09-11:

Αν περπατάς μια χαρά φορώντας τα, δε θα έπρεπε να σε ενδιαφέρει η γνώμη των άλλων. Σίγουρα μία τόσο ψηλή κοπέλα δεν περνάει απαρατήρητη αλλά αυτό δεν είναι απαραίτητα κακό. Και πίστεψε με, αν υπάρξουν κακεντρεχή σχόλια θα είναι είτε από κοντούλες που βαθιά μέσα τους εύχονται για λίγα παραπάνω εκατοστά είτε από ψηλές που δεν έχουν οι ίδιες το κουράγιο να φορέσουν τακούνια.

Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Boom
Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,202 μηνύματα.

O Boom έγραψε στις 15:48, 16-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από Orkisious
Αν περπατάς μια χαρά φορώντας τα, δε θα έπρεπε να σε ενδιαφέρει η γνώμη των άλλων. Σίγουρα μία τόσο ψηλή κοπέλα δεν περνάει απαρατήρητη αλλά αυτό δεν είναι απαραίτητα κακό. Και πίστεψε με, αν υπάρξουν κακεντρεχή σχόλια θα είναι είτε από κοντούλες που βαθιά μέσα τους εύχονται για λίγα παραπάνω εκατοστά είτε από ψηλές που δεν έχουν οι ίδιες το κουράγιο να φορέσουν τακούνια.
Είτε από γιαγιάδες.
Τάξη και ηθική!

Παράθεση

tzenaki_m (τζενη)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη tzenaki_m
H τζενη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 74 μηνύματα.

H tzenaki_m έγραψε στις 17:38, 16-09-11:

κοιτα σε καταλαβαινω γιατι και εγω ειμαι ψηλη και μου αρεσουν πολυ τα ψηλοτακουνα...αλλα οι 12ποντες απο τη στιγμη που εισαι τοσο ψηλη και θα γινεσαι 1.90 ε δεν θα φανει και τοσο ωραιο...μπορεις ομως να φορεσεις λιγο πιο χαμηλα παπουτσια..κι εγω να σου πω την αληθεια αποφευγω να φοραω τοσο ψηλα..ειναι και καπως αβολα..ειναι η αληθεια..

Παράθεση

Polkiu

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Polkiu
Ο Polkiu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 465 μηνύματα.

O Polkiu έγραψε στις 23:11, 16-09-11:

Να σας πω και εγώ την άποψή μου πάνω σε αυτό το θέμα. Κατά την άποψή μου οι ψηλές γυναίκες πρέπει να φοράνε ψηλά τακούνια, με κάποια όρια. Δηλαδή αν φοράει μία κοπέλα ύψους 1.80 12 πόντους τακούνι, ε θα ξεχωρίζει από χιλιόμετρα. Αλλά όλα είναι θέμα συμμετρίας. Δηλαδή βλέπω κάτι κοπέλες που έιναι σχετικά κοντές να φοράνε κάτι κωθόρνους και να πάνε σαν βάρκες και όπως καταλαβαίνεται το θέαμα είναι τουλάχιστον γελίο. Ενώ αν η ψηλή γυναίκα βάλει ψηλό τακούνι τότε θα έχει ένα πολύ ωραίο αποτέλεσμα και θα αξιοποιεί το μήκος των ποδιών της έχοντας ένα πολύ καλό αποτέλεσμα. Με πιάνεται???

Παράθεση

vickydask

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη vickydask
H vickydask αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 352 μηνύματα.

H vickydask έγραψε στις 00:30, 17-09-11:

Επειδη σε νοω κοπελια θα σου πω τα συμπερασματα που εχω βγαλει ως τωρα. Οκ το γουσταρεις το ψηλο το φορας και φτανεις 1.90. Ναι σε καποιους δε θαρεσεις. Αυτοι οι καποιοι προφανως θα εχουν για καποιο αλφα βητα λογο αισθηματα κατωτεροτητας οταν σε αντικριζουν. Καποιοι αλλοι θα εντυπωσιαστουν και θα τους κανεις για επιβλητικη και ετσι. Οσο να ναι το ψηλο αναστημα δειχνει ετσι μια αρχοντια ρε παιδι μου(με την προυποθεση οτι την υποστηριζεις με το περπατημα σου τη γοβαρα). Θα σε προσεξουν σχεδον ολοι παντως. Απαρατηρητη δε θα περασεις.

Τωρα αν δεν εβαζες γοβα ψηλη το ποσοστο των κομπλεξικων ακαταδεχτων θα μειωθει αισθητα αλλα δε θα τραβηξεις και οσο βλεμματα θαυμασμου θα εισεπραττες οντας ψηλοτερη.

Αρα τσεκαρε σαρεσουν οι γοβες? Αν ναι βαλτις δε χανεις τιποτα.

Παράθεση

IL PENSIERO

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη IL PENSIERO
H IL PENSIERO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 477 μηνύματα.

H IL PENSIERO έγραψε στις 00:49, 17-09-11:

Προβληματιζομαι γιατι δεν θελω να με σχολιασουν αρνητικα.........
ωστοσο δεν εχει την ιδια αποψη η καθε ξαδερφη μου πχ η οποια ειναι 1,60 και φοραει ψηλα παππουτσια για να δειχνει πιο ψηλη.

Αν ήσουν πολύ κοντή, θα ήσουν στούμπος.
Αν ήσουν πολύ ψηλή, θα ήσουν στέκα.
Αν ήσουν εύσωμη, θα ήσουν η χοντρή που δεν λέει να σταματήσει το φαγητό.
Αν ήσουν πολύ αδύνατη, θα ήσουν η ανορεκτική που το παίζει μοντέλο.
Αν ήσουν πολύ καλά ντυμένη, θα ήσουν λατέρνα.
Αν ήσουν ατιμέλητη, θα ήσουν γύφτισσα, βλαχάρα.
Αν ήσουν πολύ βαμμένη, θα ήσουν ξέκ@λ@.
Αν ήσουν άβαφη, θα ήσουν καημένη.
Αν φορούσες κοντά, θα ήσουν πουτ@ν@.
Αν φορούσες μακριά, θα ήσουν ντίβα και ψωνάρα.

Θα σε σχολιάσουν αρνητικά; ΝΑΙ. Όσοι κάνουν αυτή ακριβώς την δουλειά (και δυστυχώς είναι πάαααααρα πολλοί). Αυτό τους διασκεδάζει (αφού το get a life, τους είναι άγνωστο), να μιλάνε μονίμως για τους άλλους, να ειρωνεύονται, να υποτιμούν, να κρίνουν, να επικρίνουν, να βλέπουν τα αρνητικά των άλλων, να βλέπουν την ακίδα στο μάτι του άλλου και όχι το κοντάρι στο μάτι το δικό τους.

Βάλε τα παπούτσια, που σου κάνουν κέφι (τα όποια παπούτσια) και πήγαινε με την αυτοπεποίθηση , που θα δηλώνει, πως βρίσκεσαι εκεί για όσους σε εκτιμούν γι΄αυτό που είσαι και όχι γι’αυτό που φοράς. Τους άλλους δεν τους χρειάζεσαι……

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη IL PENSIERO : 17-09-11 στις 01:09.
6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

θρυαλλίδα

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη θρυαλλίδα
H θρυαλλίδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 205 μηνύματα.

H θρυαλλίδα χέρια και πόδια βρωμικα,μάτια καθαρά έγραψε στις 00:52, 17-09-11:

προσωπικα σιχαινομαι τα τακουνια γιατι εχω κομπλεξ με το υψος μου(ειμαι 1,72 ναι ξερω δεν ειμαι και το πρωτο μπο"ι") δεν θελω να φαινομαι ψηλη και να ξεχωριζω νοιωθω αμηχανα αλλα αν εσυ δεν εχεις προβλημα και γουσταρεις να κανεις εντυπωση καντο και εγω μαζι σου

:@karotenia περιμενουμε σχολια για το αν τα φορεσες στο γαμο και τι εγινε ετσι???

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη θρυαλλίδα : 17-09-11 στις 00:52. Αιτία: αντι για γαμο εγραψα γμαο Ο_Ο (αδυνατον να το αφησω ετσι:P)
Παράθεση

aegloswen

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη aegloswen
H aegloswen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,735 μηνύματα.

H aegloswen έγραψε στις 01:22, 17-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από θρυαλλίδα
δεν θελω να φαινομαι ψηλη και να ξεχωριζω νοιωθω αμηχανα
Αυτό.
Γενικά,δεν μπορώ με τίιποτα να περπατήσω πάνω σε τακούνια. [Είμαι στο 1.70 κι εγώ.]
Αλλά ακόμα και να μπορούσα,δεν θα έπαιρνα ποτέ πολύ ψηλά,γιατί έχω και εγώ το θέμα του ότι "δεν θέλω να ξεχωρίζω".
[Γενικά βέβαια είμαι έτσι,δεν φοράω ούτε πολύ έντονα χρώματα,κλπ κλπ.]

Δεν τα μισώ πάντως.
Μου αρέσει να βλέπω γυναίκες που το "έχουν". Περπατάνε και γαμάτα και είναι μια χαρά.

Αντίθετα είναι αρκετά "άσχημο" όταν γυναίκες/κοπέλες που πραγματικά δεν το "έχουν" καθόλου,
να επιμένουν να τα φοράνε σε εξόδους.
Και καάθε τρείς και λίγο να παραπατάνε,να σκοντάφτουν,να λένε "περίμενε,φοράω τακούνια",
"μην πάμε από εκεί,φοράω τακούνια" "περίμενε,με πονάνε τα πόδια μου" κλπ κλπ.
Σπαστικόοο.

Παράθεση

enrose

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη enrose
H enrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 589 μηνύματα.

H enrose με υπέροχη διάθεση έγραψε στις 08:37, 17-09-11:

Αν μπορείς να το υποστηρίξεις γιατί να μην τα φορέσεις?
Είμαι της άποψης τα ρούχα και τα αξεσουάρ να τα φοράμε και όχι να μας φοράνε. Ο καθένας πρέπει να ξέρει τι του ταιριάζει και τι όχι, αυτό είναι το σημαντικότερο. Τωρα, όσον αφορά το αν θες να ξεχωρίζεις ή όχι, εγω θα σου πω γιατί όχι? Τι έχεις δηλαδή? Ο Θεός σου έδωσε το προτέρημα να είσαι ψηλή κοπέλα, φαίνεσαι ούτως η αλλιώς, οπότε εκμεταλλεύσου το.

Παράθεση

zinaki

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη zinaki
H zinaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 23 μηνύματα.

H zinaki έγραψε στις 07:26, 21-03-12:

Πφφφ πονάει αυτό το θέμα με τα ψηλοτάκουνα.. Εγώ είμαι ψηλή και πάντα έκανα παρέα με αγόρια.. ΟΛΟΙ τους ήτανε πιο κοντοί από μένα με αποτέλεσμα να μου έχει δημιουργηθεί κόμπλεξ και να μη φοράω ποτέ ψηλά. Βγαίναμε και φορούσα πάντα ίσια για να μην ξεχωρίζω μέσα στα club. Δεν με πείραζε όσο ήμουν πιο μικρή (σχολείο). Όταν ήρθα Αθήνα για σπουδές και άρχισα να κάνω και παρέα με κορίτσια, άρχισα να βγαίνω με ψηλοτάκουνα και ήμουν κομπλέ. Τώρα πια φοράω αλλά μόνο όταν ξέρω ότι δεν βγαίνω για τρελό χορό και ξεφάντωμα αλλά στις χαλαρές εξόδους. Μου αρέσουν τα ψηλοτάκουνα αλλά το θέμα είναι ότι τώρα έχω καινούρια μια σχέση με κάποιον ο οποίος είναι πιο κοντός από μένα όταν εγώ είμαι με ίσια. Τι κάνω όταν θα βγω μαζί του κάπου που θα θέλω να βάλω ψηλά;
Θα φαινόμαστε κάπως ;;; Αυτός πως θα νοιώθει;;; Please help me !!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Backdrop

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Backdrop
H Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 477 μηνύματα.

H Backdrop έγραψε στις 07:48, 21-03-12:

Εγώ πιστεύω πως δεν υπάρχει τίποτα πιο ωραίο από μια γυναίκα που αναδεικνυεί τη θηλυκότητα της! Τα τακούνια μας βοηθούν να ξεχωρίσουμε να "φανούμε" ρε παιδί μου!!!
Όταν ο οποιοσδήποτε άντρας επιλέγει να είναι με μια γυναίκα πιο ψηλή από αυτόν δε θεωρώ πως έχει κόμπλεξ , αλλά ίσα ίσα που λογικά θα του αρέσει να κυκλοφορεί μια γυναίκα που ξεχωρίζει (με την καλή έννοια ), και είναι μαζί του!!! Την καμαρώνει!!!!!!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

zinaki

Νεοφερμένος

H zinaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 23 μηνύματα.

H zinaki έγραψε στις 08:19, 21-03-12:

Αλήθεια Lizsa χάρηκα πάρα πολύ με την απάντηση που μου έδωσες.. Έσκασε το χαμόγελο στο χειλάκι μου
Αλλά σου λέω και πάλι σκέφτομαι πως θα μας βλέπουν οι άλλοι.. Δηλαδή φοβάμαι μήπως λένε που το πάει το "αγγούρι" και τέτοια;;;;
Τρέμω για την πρώτη μας έξοδο που θα φοράω ψηλά....

Παράθεση

Backdrop

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Backdrop
H Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 477 μηνύματα.

H Backdrop έγραψε στις 08:37, 21-03-12:

χαχααα.... ε.. όχι και αγγούρι!!!!!!!!!!!!!

Φόρεσε τα αγαπημένα σου τακούνια και μην το σκέφτεσαι παραπάνω!!!!!!!!

Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  1.gif
Εμφανίσεις:  693
Μέγεθος:  373,7 KB

Παράθεση

zinaki

Νεοφερμένος

H zinaki έγραψε στις 08:40, 21-03-12:

Αυτό θα κάνω και ό,τι βγει.. Την επόμενη μέρα θα έρθω να γράψω πως ήταν η εμπειρία...

Παράθεση

jay-d

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη jay-d
H jay-d αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H jay-d έγραψε στις 12:00, 21-05-12:

Χαίρομαι που βλέπω κοπέλες να έχουν τον ίδιο προβληματισμό με μένα!Αν και εντάξει είμαι νέα ακόμα,σε μια καλή έξοδο δεν αποφεύγω να βάζω ψηλοτάκουνα..Προσπαθώ να βρίσκω όσο χαμηλότερα γίνεται αλλά είναι πολύ δύσκολο γιατί τα τακούνια με χαμηλό τακούνι είναι πολύ μεγαλίστικα,κ όχι ωραία!!Σκέφτομαι λίγο το ότι μπορεί να φανώ σαν ένα πράγμα τελείως ψηλό,και ενδεχομένως να μην αρέσω,αλλά συμφωνώ με τους προηγούμενους που είπαν πως άμα μπορείς και το υποστηρίζεις και το περπάτημά σου είναι ωραίο,τότε μπορείς άνετα να βάζεις γόβες!!Είμαι fun των ψηλοτάκουνων και δεν μπορώ να μην φοράω!Το ύψος μας δεν μπορεί να αποτελέσει πρόβλημα γι'αυτό!!

Παράθεση

wonderfool

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη wonderfool
H wonderfool αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών . Έχει γράψει 96 μηνύματα.

H wonderfool έγραψε στις 13:02, 21-05-12:

τα ψηλοτάκουνα είναι τα πιο ωραία παπούτσια και δείχνουν και ωραιότερα τα πόδια.. δεν καταλαβαίνω τον προβληματισμό..

εγώ σπανίως αποχωρίζομαι τα 10ποντα

zinaki μην κομπλεξαρεσαι, περπάτα με το ανάστημα ψηλά σε ό,τι πατούμενο θέλεις και είμαι σίγουρη πως ο καλός σου θα καμαρώνει.
ουκ ολίγοι διάσημοι εντός και εκτός συνόρων έχουν τέτοιες διαφορές
κανείς δεν ασχολείται μ' αυτά!

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,593 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 13:20, 21-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από wonderfool
τα ψηλοτάκουνα είναι τα πιο ωραία παπούτσια και δείχνουν και ωραιότερα τα πόδια.. δεν καταλαβαίνω τον προβληματισμό..

εγώ σπανίως αποχωρίζομαι τα 10ποντα

και εγώ το ίδιο
μα ο κακός ο κοσμος που ζηλεύει
μου τη λένε όταν κυκλοφορώ με το τακουνάκι μου

Παράθεση

Noisette (Φωτεινός Θάλαμος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Noisette
H Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης . Έχει γράψει 2,647 μηνύματα.

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 14:50, 21-05-12:

Μπορούν! Γιατί και οι ψηλές έχουν δικαίωμα στα ψηλά παπούτσια!

Προσωπικά, δεν έχω βάλει ποτέ γόβα, μόνο κάτι 12ποντες πλατφορμες σε μια εκδήλωση, που με μερικούς σύντομους αλάνθαστους υπολογισμούς ( ) φαινόμουν κοντά στο 1.87. Μην αισθάνεστε άβολα κορίτσια, αν τα περπατάτε καλά είναι πολύ ωραίο αισθητικά και για τους άλλους, κι ας σας ρωτάνε "τι καιρό κάνει εκεί πάνω?". (Μα τι πρωτοτυπία στις ερωτήσεις )

Προσωπική εμπειρία: Παω σε club με flat παπούτσια και αισθανόμουν πολύ κοντή. Έβλεπες γύρω σου κορίτσια άνω του 1.85 και να τα περπατάνε τέλεια! We can do it, girls!

Απορία: Γιατί οι πιο κοντές κοπέλες έχουν καλύτερο περπάτημα με ψηλά από ότι οι ψηλές; Παρακαλούνται, οι φυσικομαθηματικοί να προσέλθουν και να δώσουν τα "φώτα" τους.

Παράθεση

rootbreaker

Τυχερό μέλος 2014

Το avatar του χρήστη rootbreaker
H rootbreaker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 455 μηνύματα.

H rootbreaker Let's go get lost έγραψε στις 15:15, 21-05-12:

εγω παλι δεν μπορω να φορεσω ψηλοτακουνα ουτε γ αστειο.Μια φορα που ειχα φορεσει για ενα γαμο εκανα ενα βημα τα τρια λεπτα και μαλιστα οταν εφυγα και μεχρι να παω στο αυτοκινητο τα βγαλα και περπατουσα ξυπολητη χωρις να με νοιαζει αν με βλεπουν ..!!
μαλλον ειστε ηρωιδες οσες τα φορατε,ψηλες η κοντες.

Παράθεση

Ερινύς (Rin)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ερινύς
H Rin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 12,202 μηνύματα.

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε στις 15:25, 21-05-12:

Εγώ πάλι έχω ένα ζευγάρι γόβες και στα 3 χρόνια τις έχω βάλει...oh well, 2-3 φορές?

Δε μπορώ ρε παιδιά τι να κάνουμε. Θέλω ισιάδι Υποθέτω βέβαια ότι αν δεν ήμουν 1,71 ίσως να το σκεφτόμουν διαφορετικά το πράγμα.

Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Vkey
H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,419 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 18:37, 21-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από Noisette
Απορία: Γιατί οι πιο κοντές κοπέλες έχουν καλύτερο περπάτημα με ψηλά από ότι οι ψηλές; Παρακαλούνται, οι φυσικομαθηματικοί να προσέλθουν και να δώσουν τα "φώτα" τους.
Γιατί έχουν καλύτερο κέντρο βάρους;

Παράθεση

DreamsRevenge

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DreamsRevenge
H DreamsRevenge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,241 μηνύματα.

H DreamsRevenge sans toit, ni loi έγραψε στις 18:54, 21-05-12:

Οι ψηλές κοπέλες έχουν μεγαλύτερο σωματικό όγκο να διαχειριστούν, άσε που από μικρές πολλές φορές ακούν ότι είναι ψηλές, δεν έχουν ανάγκη και άλλα τέτοια και δεν προσέχουν σε κάποιες περιπτώσεις το βάδισμα τους.

Κανονικά όλες μπορούν να φοράνε ψηλοτάκουνα ανάλογα με την περίσταση, μάλιστα όταν λόγω των τακουνιών αναγκάζονται να περπατούν πιο προσεκτικά, το αποτέλεσμα είναι μια χαρά!

Οι πιο κοντές κοπέλες μάλλον το θεωρούν αναγκαίο κακό και το συνηθίζουν από νωρίς στην καθημερινότητα τους.

Παράθεση

Ciela

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ciela
H Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος . Έχει γράψει 1,449 μηνύματα.

H Ciela έγραψε στις 18:57, 21-05-12:

αυτο ακριβως. οι κοντες εχουμε την ...εμπειρια

Παράθεση

Ρόζα Νέρα Flamingo

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ρόζα Νέρα Flamingo
H Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 709 μηνύματα.

H Ρόζα Νέρα Flamingo Κάθε σταυροδρόμι κρύβει μια ιντιφάντα έγραψε στις 21:25, 21-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από rootbreaker
εγω παλι δεν μπορω να φορεσω ψηλοτακουνα ουτε γ αστειο.Μια φορα που ειχα φορεσει για ενα γαμο εκανα ενα βημα τα τρια λεπτα και μαλιστα οταν εφυγα και μεχρι να παω στο αυτοκινητο τα βγαλα και περπατουσα ξυπολητη χωρις να με νοιαζει αν με βλεπουν ..!!
μαλλον ειστε ηρωιδες οσες τα φορατε,ψηλες η κοντες.
χαχα και εγω το εχω κανει αυτο με τακουνια , υπεφερα δε γινοταν ...
τωρα οταν φορεσω απλα δε θα ειναι πολυ ψηλα !

Παράθεση

Vicky95

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Vicky95
H Vicky95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 51 μηνύματα.

H Vicky95 έγραψε στις 19:46, 22-05-12:

ποσο με εκνευριζει οταν φοραω ψηλα (ειμαι 1.79 ) και αρχιζουν κατι υστερικα κοντα ( συγγνωμη για το χαρακτηρισμο) να ξεφωνιζουν ΄΄καλα που θα φτασεις!΄΄, '' γιατι τα φορεσες?'' και το χειροτερο '' μη στεκεσαι διπλαα μου΄''
κομπλεεεξ και ζηλιαααα

8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

renia_1995 (Uranya)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη renia_1995
H Uranya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 723 μηνύματα.

H renia_1995 Booorn booorn boorn boorn to be alive έγραψε στις 14:42, 25-05-12:

Φυσικά και μπορούν, όπως μπορούν και οι κοντές να έχουν πολύ μακριά ή πολύ κοντά μαλλιά, και οι (λίγο) πιο παχουλές να φορέσουν κολάν (αυτό εντάξει, μέσα σε κάποια όρια)
Σταματήστε να κολλάτε σε τέτοια και κάντε αυτό που θέλετε

Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Resident Evil
H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,055 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε στις 14:55, 25-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από Noisette

Γιατί το κέντρο βάρους βρίσκεται χαμηλότερα και έχουν καλύτερη ευστάθια (γενικώς)

Παράθεση

Jason93 (Ιάσων)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Jason93
Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 203 μηνύματα.

O Jason93 έγραψε στις 15:41, 25-05-12:

Φυσικά μπορούν οι ψηλές να φοράνε ψηλά παπούτσια.Ίσα ίσα πιστεύω ότι στις ψηλές ταιριάζουν περισσότερο.Οι "κοντές" όταν βάζουν 12ποντο κτλ φαίνονται σαν ξυλοπόδαροι κατά τη γνώμη μου χωρίς να θέλω να προσβάλλω κανέναν.

Παράθεση

adele

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη adele
H adele αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος . Έχει γράψει 272 μηνύματα.

H adele έγραψε στις 18:04, 25-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από Vicky95
ποσο με εκνευριζει οταν φοραω ψηλα (ειμαι 1.79 ) και αρχιζουν κατι υστερικα κοντα ( συγγνωμη για το χαρακτηρισμο) να ξεφωνιζουν ΄΄καλα που θα φτασεις!΄΄, '' γιατι τα φορεσες?'' και το χειροτερο '' μη στεκεσαι διπλαα μου΄''
κομπλεεεξ και ζηλιαααα
1,79! μπραβο ρε κοπελα μου!! χαχαχαχα ΟΥΑΟΥ!!

Ολες μπορουνε να φορανε ψηλα παπουτσια. Σκεψου μια που ειναι 1,80 και τα εχει με εναν μπασκετμπολιστα! Αααανετα!! Κοριτσια μην κολλωνετε! Ειμαι 1,67 αλλα ειμαι οκ. Ολες μας ειμαστε! Αγαπηστε τον εαυτο σας και βρειτε το καταλληλο ταιρι για υψος :Ρ

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Noisette : 25-05-12 στις 19:03. Αιτία: συνεχόμενα posts
Παράθεση

penni_k (Πεννυ)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη penni_k
H Πεννυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νέο Ψυχικό (Αττική). Έχει γράψει 117 μηνύματα.

H penni_k λογικα ειμαι τρελη έγραψε στις 01:29, 26-05-12:

Γνωμη μου ειναι να φορεσεις τις γοβες.. γαμος ειναι!! και αφου λες οτι το εχεις με το περπατημα γιατι να συμβιβαστεις με κατι που δεν θα σου αρεσει μονο και μονο για να μην σε σχολιασουν ασχημα?!
Περα απο το γαμο ομως μπορω να πω οτι εχω και εγω αυτο το θεμα..
Μ'αρεσουν πολυ τα ψηλα παπουτσια και ενω μπορω να πω οτι περπαταω καλα δεν νιωθω ανετα οταν ξεχωριζω..Καποιοι μου λενε οτι τους αρεσει και καποιοι ξεκινανε τα γνωστα (πως εισαι ετσι? που θα φτασεις?.....) Τι να πω ? ειναι ενα θεμα που με προβληματιζει και δεν εχω καταλαβει ακομα αν ανηκω στην κατηγορια ψηλη και αχαρη ή ψηλη - εντυπωσιακη και ωραια?!

Παράθεση

wonderfool

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη wonderfool
H wonderfool αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών . Έχει γράψει 96 μηνύματα.

H wonderfool έγραψε στις 11:17, 28-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από penni_k
ειναι ενα θεμα που με προβληματιζει και δεν εχω καταλαβει ακομα αν ανηκω στην κατηγορια ψηλη και αχαρη ή ψηλη - εντυπωσιακη και ωραια?!
αυτό είναι κάτι καθαρά υποκειμενικό,
πολλοί θεωρούν εντυπωσιακή και ωραία την Uma Therman με τακούνια
και άλλη μπορεί να τη θερωρούν άχαρη (να κάτσει να σκάσει

σε όσους αρέσουμε για τους άλλους δε θα μπορέσουμε

και δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να αρέσουμε σε όλους

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους