Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,093 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,064 μηνύματα σε 74,651 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Μπορούν οι ψηλές να φοράνε ψηλά παπούτσια;

mayram999 (Μαρία)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη mayram999
H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 52 μηνύματα.

H mayram999 έγραψε στις 00:45, 10-06-12:

Εγώ πιστεύω πως ό,τι ύψος και να έχεις μπορείς να φορέσεις τακούνια.Ιδικά με φούστα κάνουν τα πόδια να φαίνονται ποιο μακριά και έτσι τονίζεται η θηλυκότητα σου.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ξανθη Κυπραιου

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ξανθη Κυπραιου
H Ξανθη Κυπραιου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 96 μηνύματα.

H Ξανθη Κυπραιου έγραψε στις 07:46, 08-07-12:

Φυσικά και είναι μια χαρά οι 12ποντες γόβες για ψηλή γυναίκα.

Μια γυναίκα είτε είναι 1,55 , είτε 1,80 μπορεί να δείχνει τέλεια με ψηλές γόβες, αρκεί να περπατάει με άνεση και να μην καμπουριάζει!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

~Dida~ (Μυστικό)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ~Dida~
H Μυστικό αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 316 μηνύματα.

H ~Dida~ μετά από πολλή σκέψη έγραψε στις 11:38, 08-07-12:

Βρε ας ήμουν εγώ 1,70φεύγα.. και σας έλεγα αν θα με ένοιαζαν τα σχόλια!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

KingFox

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη KingFox
Ο KingFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 441 μηνύματα.

O KingFox Χαμογέλα! έγραψε στις 10:31, 12-07-12:

Μπορούνε άλλα θα είναι πολύυ ψηλές και θα φαίνεται άσχημο.....

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Rainbow Blues

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Rainbow Blues
H Rainbow Blues αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Έμπορος . Έχει γράψει 228 μηνύματα.

H Rainbow Blues ... έγραψε στις 11:17, 12-07-12:

Γιατί να μην μπορούν καλέ?? Ολες οι γυναίκες μπορούν να φοράνε ότι τακούνι θέλουν!!

Δεν έχει να κάνει μετο ύψος το αν φαίνετε ωραίο αλλά με το περπάτημα.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 12:16, 12-07-12:

εσυ τι υψος εχεις?

Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη love_angel
H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 4,571 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 12:20, 12-07-12:

Αν ακόμα και με το 12ποντο δεν περνάνε το φίλο τους σε ύψος ας φοράνε!

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 12:29, 12-07-12:

σε παωω,,τοσο πολυυ..

Παράθεση

Joaquín (Йоаким)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Joaquín
Ο Йоаким αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,341 μηνύματα.

O Joaquín ---------------------------------------- έγραψε στις 12:31, 12-07-12:

Προσωπικά, το 12ποντο στις ψηλές μου τη δίνει.Ας φοράνε λίγο πιο μικρό τακούνι τέλος πάντων..

Παράθεση

Rainbow Blues

Δραστήριο Μέλος

H Rainbow Blues αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Έμπορος . Έχει γράψει 228 μηνύματα.

H Rainbow Blues ... έγραψε στις 17:47, 12-07-12:

Με το ζόρι 1,65.... γιατί

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 21:04, 12-07-12:

Με το ζόρι 1,65.... γιατί
τιποτα
πέρασες..

Παράθεση

Rainbow Blues

Δραστήριο Μέλος

H Rainbow Blues ... έγραψε στις 21:42, 12-07-12:

Ax τί καλάαα, πέρασα!!

????????????????????????

Παράθεση

^Dark Angel^ (Χρυσα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ^Dark Angel^
H Χρυσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κορωπί (Αττική). Έχει γράψει 364 μηνύματα.

H ^Dark Angel^ έγραψε στις 20:47, 15-07-12:

Πιστευω πως και οι ψηλες μπορουν να φορανε ψηλα παππουτσια, αρκει να μπορουν να το περπατανε και να τις κολακευει.

Παράθεση

nansy_astr

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη nansy_astr
H nansy_astr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,697 μηνύματα.

H nansy_astr Lux and Veritas. έγραψε στις 03:17, 17-07-12:

Eγώ που είμαι 1,80 δεν με ενοχλεί καθόλου να βάζω ψηλά τακούνια κάθε άλλο.

Είμαι της άποψης ότι κάποια μπορεί να φορά ότι θέλει αρκεί να της αρέσει, ασχέτου ύψους, βάρους κλπ αυτά είναι χαζά.Να αγαπάμε τον εαυτό μας για αυτό που είναι

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Katerina S (Κατερίνα Μουρατίδου)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Katerina S
H Κατερίνα Μουρατίδου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 195 μηνύματα.

H Katerina S what the water gave me έγραψε στις 18:54, 17-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από karotenia
το θεμα ειναι απλο!
το λεει και ο τιτλος....εσεις τι πιστευετε? Μπορουν οι ψηλες να φορανε ψηλα παπουτσια?
Προσωπικα ειμαι 1,78 και εχω αρκετα ψηλα παππουτσια διοτι τα λατρευω.
Γενικα φοραω ψηλα μονο οταν βγαινω εξω βραδυ ή εχω να παω καπου πιο επισημα.Ωστοσο καθε φορα με προβληματιζει το ιδιο θεμα.Ντρεπομαι γιατι ξεχωριζω και με απασχολει πολυ το ζητημα μιας και το τελευταιο που θα ηθελα ειναι να φαινομαι σαν ορθιο χιλιομετρο.
Συγκεκριμενα αυτον το καιρο ξαναμπηκα σε σκεψεις αφου παντρευεται η θεια μου και θα ηθελα να βαλω κατι ωραιες ροζ γοβες που εχω.Το προβλημα ειναι οτι ειναι 12ποντες και αυτοματα θα ανεβω στο 1,90.......ουτε ο μπαμπας μου δεν ειναι τοσο ψηλος που ειναι απο τα μεγαλυτερα υψη στην οικογενεια!
Μηπως ειναι υπερβολικο? Μηπως θα επρεπε να βαλω κατι πιο χαμηλο μιας και οι περισσοτεροι συγγενεις μου ειναι μετριου υψους?
Προβληματιζομαι γιατι δεν θελω να με σχολιασουν αρνητικα.........
Για πειτε εσεις τι θα κανατε στην θεση μου? θελω να ακουσω γνωμες!

ζητω εκ των προτερων συγγνωμη εαν υπαρχει παρομοιο θεμα!
Καταρχην εισαι τυχερη που δεν εισαι κοντη! Ελπιζω να μην νιωθεις μειονεκτιμα επειδη εχεις super καταπληκτικες μακριες ποδαρες, και ελπιζω να εκμεταλλευεσαι το γεγονος οτι εισαι ψηλη. Το υψος θα πρεπει να το χερεσει! Να μην περπατας καμπουριαστη και να μην εχεις προβλημα με τα ψηλοτακουνα παπουτσια! Σκεψου ποσα εκκατομυρια μοντελα με το υψος σου υπαρχουν. Ειχα μια φιλη, που ηταν πολυ ψηλη 1.83. Ζηλευα παρα πολυ τα μακρια λεπτα απιστευτα ποδια της αλλα εκεινη συχενοταν το υψος της και μαλιστα αυτο φαινοταν επειδη περπατουσε καμπουριαστα και αρτσουμπαλα. Μακαρι να ειχα το υψος σου. Ξεχνα την ανασφαλεια σου για τις ψηλες γοβες και φορεσε τες οπωτε θες χωρις να σε νοιαζει για τιποτε. Οσο για τις δωδεκαποντες, να σου πω την αληθεια πως τις περπατας ?:Sχαρα στο κουραγιο σου! Α!και οσο για τα στερεοτυπα μερικων μερικων για τις ψηλες, πιστεψε με δημιουργουνται επειδη ζηλευουν, και επειδη ξερουν πως ποτε δεν θα εχουν στο πλευρο τους μια τετοια κοπελα γιατι αυτοι θα ειναι οι κοντοι ανοητοι νανοι

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Gilda
H Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 14:05, 25-07-12:

Φυσικά και μπορούν να φοράνε οι ψηλές τακούνια..!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Όλη μέρα, όλες τις ώρες, συνέχεια..!!!!!

Παράθεση

paplaki

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη paplaki
Ο paplaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 56 μηνύματα.

O paplaki έγραψε στις 15:36, 30-07-12:

εγώ που είμαι 1,71 τι να κάνω με τέτοια ύψη που υπάρχουν?

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ciela

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ciela
H Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος . Έχει γράψει 1,449 μηνύματα.

H Ciela έγραψε στις 15:38, 30-07-12:

είσαι αντρας; εννοεις οτι είναι όλες πολύ ψηλες;

Παράθεση

Noisette (Φωτεινός Θάλαμος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Noisette
H Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης . Έχει γράψει 2,647 μηνύματα.

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 15:42, 30-07-12:

Επιστρέφω στο θέμα, γιατί θέλω να προσθέσω κάτι που παρατήρησα πρόσφατα.

Συνήθως τα ψηλά παπούτσια στις ψηλές δείχνουν άχαρα. Ωστόσο, οι γόβες δείχνουν πολύ λιγότερο άχαρες και περισσότερο θηλυκές, σε αντίθεση με τις πλατφόρμες που είναι άκρως άχαρες. Ψηλές, λοιπόν, προτιμήστε τις γόβες και όχι τις πλατφόρμες!

Παράθεση

paplaki

Νεοφερμένος

O paplaki έγραψε στις 15:42, 30-07-12:

ναι αυτό εννοώ..με τα τακούνια νιώθω κοντός

Παράθεση

Ciela

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ciela
H Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος . Έχει γράψει 1,449 μηνύματα.

H Ciela έγραψε στις 15:45, 30-07-12:

δε θα επρεπε. η ελλαδα εχει κοντο μεσο ορο γενικά. υπάρχουν παρα πολλες γυναίκες στο 1.60+- αν θέλεις μια πιο κοντη, και με τακουνι ακόμα έρχεστε στα ίσα.
αλλα και λιγο να σε περναει με τακουνι μη νιωθεις αβολα... υπαρχουν πολλά όμορφα ζευγάρια όπου η γυναίκα έιναι ψηλότερη και χωρίς τακουνι

Παράθεση

Darkness

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Darkness
H Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 1,355 μηνύματα.

H Darkness Για έγραψε στις 15:48, 30-07-12:

Ναι; (άκου ερωτήσεις)
Όπως μπορούμε οι κοντές να φοράμε χαμηλά έτσι μπορείτε και οι ψηλές να φοράτε τα ψηλά σας. Ότι του πάει/βολεύει/αρέσει του καθένα. Μη σπάτε το κεφάλι σας με τέτοια δλδ.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Irodis

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Irodis
Ο Irodis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 685 μηνύματα.

O Irodis Άδραξε τη Μέρα ! έγραψε στις 15:55, 30-07-12:

και βέβαια μπορούν ίσα ίσα που φαίνεται κουκλάρες ακόμα περισσότερο ...

Παράθεση

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Pequeño
H Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,761 μηνύματα.

H Pequeño έγραψε στις 16:23, 30-07-12:

Όχι δεν πρέπει να φοράνε, εμείς οι κοντές τι θα κάνουμε;
Εννοείται πως κάνω πλάκα!
Όπως νιώθει ωραία η κάθε μια, βέβαια κάποιες που είναι υπερβολικά ψηλές πιστεύω ότι είναι αντιαισθητικό να φοράνε 12ποντα...αλλά και πάλι, αν αυτή νιώθει ελκυστική τι ζόρι να τραβήξω εγώ; 5

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη _Morticia_ : 01-08-12 στις 10:47. Αιτία: split
Παράθεση

paplaki

Νεοφερμένος

O paplaki έγραψε στις 16:39, 30-07-12:

οχι τακούνια γυναίκες από 1,63 και πάνω!

-7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,644 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 16:45, 30-07-12:

λολ οκ, το παράκανες. ^

Παράθεση

paplaki

Νεοφερμένος

O paplaki έγραψε στις 14:15, 31-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από prinCess.
λολ οκ, το παράκανες. ^

απλά χαλαρώνω λίγο το θέμα ψηλή prinCess..

-3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mafalda8520

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη mafalda8520
H mafalda8520 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 144 μηνύματα.

H mafalda8520 έγραψε στις 13:28, 17-08-12:

Κοίτα εγω πιστευω πως το 1,90 ειναι υπερβολικό για μια κοπέλα.. εγω τις προάλλες γνωρισα μια κοπέλα γυρω στο 1,80 χωρις τακούνια και πιστευα για αρκετη ώρα πως ειναι transexual
Βεβαια γενικώτερα είμαι της αποψης οτι πρεπει να φοράμε ρούχα με τα οποία νιωθουμε ανετα και μας αυξανουν την αυτοπεποίθηση, εσυ απο' ότι μας λες μπορεις να το πετυχεις αυτό με τα τακούνια... το ζητημα ειναι γιατι θελω να πω εγω φοράω τακούνια για να γίνω περισσότερο εντυπωσιακή, εσύ γιατί να επιδιωκεις κατι τετοιο απο τη στιγμή που ήδη εισαι. Γιατί λοιπόν δεν προσπαθεις να τραβηξεις την προσοχη ( με την καλή εννοια) με κατι αλλο τονιζοντας λιγο περισσότερο τα ματια σου ή φτιαχνοντας τα μαλλιά σου...
Εχω υψος 1,65 για πολλούς θεωρειται ιδανικό κι όμως νιωθω άβολα όταν περπατω στο δρόμο με την φιλη μου τη Ροζα που είναι 1,75, όχι τοσο γιατι φαινεται πιο εντυπωσιακή απο εμενα όσο γιατί δυσκολεύομαι όταν της μιλώ να την κοιταζω και στα ματια.... Δεν ξερω αν καταλαβαινεις τι εννοω

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Poseidon

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Poseidon
Ο Poseidon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Αθλητής . Έχει γράψει 341 μηνύματα.

O Poseidon έγραψε στις 14:26, 17-08-12:

Λίγο άκυρο αλλά προχθές πέρασε μία από μπροστά μου 2+ και έμεινα κόκαλο.Σπάνια νιώθω μειονεκτηκά σε θέματα ύψους και δε από γυναίκα.Παρα είναι πολύ αντιαισθητικό.

Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 14:35, 17-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από Poseidon
Λίγο άκυρο αλλά προχθές πέρασε μία από μπροστά μου 2+ και έμεινα κόκαλο.Σπάνια νιώθω μειονεκτηκά σε θέματα ύψους και δε από γυναίκα.Παρα είναι πολύ αντιαισθητικό.
Υποκειμενικά είναι αυτά..
Εμένα μου αρέσουν πολύ και οι ψηλές και οι ψηλοί..

Παράθεση

vaggelio

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη vaggelio
H vaggelio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών . Έχει γράψει 84 μηνύματα.

H vaggelio έγραψε στις 15:06, 17-08-12:

έμεινες κόκαλο επειδή ήταν 1.72?
κ είναι κ αντιαισθητικό????

μαλιστα...

Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 15:32, 17-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από vaggelio

μαλιστα...
Βαγγελιώ μου νομίζω ότι έγραψε ότι ήταν δύο μέτρα +

Παράθεση

vaggelio

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H vaggelio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών . Έχει γράψει 84 μηνύματα.

H vaggelio έγραψε στις 15:34, 17-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από Gilda
Βαγγελιώ μου νομίζω ότι έγραψε ότι ήταν δύο μέτρα +
καλα ακυρο νομιζα ενοουσε +2 απο το 1.70 που ειναι το παιδί
δεν νομίζω να υπάρχει τόσο ψηλή γυναίκα κ ενοείται οτι δεν μιλάγαμε για τέτοια ύψη την αλλη φορά

Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 15:35, 17-08-12:

δεν νομίζω να υπάρχει τόσο ψηλή γυναίκα κ ενοείται οτι δεν μιλάγαμε για τέτοια ύψη την αλλη φορά
Εμένα μου αρέσουν όλοι ψηλοί, άντρες γυναίκες.
Αλλά το δίμετρο, ίσως ακούγεται κάπως άχαρο σε γυναίκα. Σε άντρα είναι τέλειο.
Βέβαια δεν την είδαμε κι από κοντά, μπορεί να της πάει, ποιος ξέρει.
Η Σκλεναρίκοβα πόσο είναι???? Θα πλησιάζει φαντάζομαι..

Παράθεση

~Dida~ (Μυστικό)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ~Dida~
H Μυστικό αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 316 μηνύματα.

H ~Dida~ μετά από πολλή σκέψη έγραψε στις 15:36, 17-08-12:

2+ με τακούνι ή χωρίς;

Παράθεση

vaggelio

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H vaggelio έγραψε στις 15:43, 17-08-12:

Εμένα μου αρέσουν όλοι ψηλοί, άντρες γυναίκες.
Αλλά το δίμετρο, ίσως ακούγεται κάπως άχαρο σε γυναίκα. Σε άντρα είναι τέλειο.
Βέβαια δεν την είδαμε κι από κοντά, μπορεί να της πάει, ποιος ξέρει.
Η Σκλεναρίκοβα πόσο είναι???? Θα πλησιάζει φαντάζομαι..
μπα 1.82-1.83 είναι
η ιβανοβιτς ειναι η πιο ωραια γυναικα σε τετοιο υψος. κ η κοπέλα απο το κάψε το σενάριο είναι πάρα πολύ όμορφη
2 μετρα σε γυναικα δεν νομιζω να υπαρχει κ δεν ειναι ωραιο.κ δεν λέμε για τέτοια ύψη.απλα νομιζα οτι ενοουσε +2 απο το 1.70 το παιδι,κ λεω οκ εχουμε είδη έναν (είσαι 1.52?? είσαι είδη πολύ ψηλή γιατί με 26ποντα είσαι πιό ψηλή απο σχεδόν ολους τους αντρες )κ λέω δεν μπορεί να υπάρχει και άλλος

Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 15:46, 17-08-12:

μπα 1.82-1.83 είναι
η ιβανοβιτς ειναι η πιο ωραια γυναικα σε τετοιο υψος. κ η κοπέλα απο το κάψε το σενάριο είναι πάρα πολύ όμορφη
2 μετρα σε γυναικα δεν νομιζω να υπαρχει κ δεν ειναι ωραιο.κ δεν λέμε για τέτοια ύψη.απλα νομιζα οτι ενοουσε +2 απο το 1.70 το παιδι,κ λεω οκ εχουμε είδη έναν (είσαι 1.52?? είσαι είδη πολύ ψηλή γιατί με 26ποντα είσαι πιό ψηλή απο σχεδόν ολους τους αντρες )κ λέω δεν μπορεί να υπάρχει και άλλος
Αχ βρε Βαγγελιώ με έκανες και γέλασα.
(Η κοπέλα από το κάψε το σενάριο είναι θεά. Απλά θεά.).

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 19:36, 17-08-12:

ρε κοριτσια μια απορια
εσεις οι ψηλες με τα τακουνια δεν πιανετε στις πορτες και τα πολύφωτα?

Παράθεση

Δαλιδά (Cortana)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Δαλιδά
H Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σεφ . Έχει γράψει 4,221 μηνύματα.

H Δαλιδά έγραψε στις 19:16, 19-08-12:

Με τακούνια ναι, αλλά το χειρότερο είναι οι πόρτες
Τι λες βρε άνθρωπε;;
Εγώ πάντως δεν φοράω γενικά ψηλά παπούτσια. Στους σχολικούς χορούς και στους γάμους περνούσα πάντα αυτές με τα τακούνια φορώντας φλατ σανδάλια
Γενικά είμαι υπέρ της άνεσης. Βλέπω κάτι 14ποντα που φοράνε κάτι μικρές κοπελίτσες και λεω τις κακομοίρες
Τώρα αν το ρούχο επιτάσσει τακούνι, ε σε λογικά πλαίσια, να το φορέσω.

Παράθεση

Joaquín (Йоаким)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Joaquín
Ο Йоаким αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,341 μηνύματα.

O Joaquín ---------------------------------------- έγραψε στις 19:21, 19-08-12:

μπα 1.82-1.83 είναι
η ιβανοβιτς ειναι η πιο ωραια γυναικα σε τετοιο υψος.
Ana Ivanovic, 1.84.
Maria Sharapova, 1.88.

Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη fockos
Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 10,375 μηνύματα.

O fockos έγραψε στις 19:43, 19-08-12:

Τι χαζό θέμα η ομορφιά δεν εξαρτάται από το ύψος αλλά από την συμμετρία

Παράθεση

Poseidon

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Poseidon
Ο Poseidon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Αθλητής . Έχει γράψει 341 μηνύματα.

O Poseidon έγραψε στις 01:38, 20-08-12:

Υποκειμενικά είναι αυτά..
Εμένα μου αρέσουν πολύ και οι ψηλές και οι ψηλοί..
Kαι μένα,αλλά όχι οι πολύ ψηλές

μαλιστα...
2μέτρα plus εννοούσα

Υπάρχει και την είδα.
Εγώ 1.70;
Αρχική Δημοσίευση από erinta
2+ με τακούνι ή χωρίς;
Με μπαλαρίνες.
Αρχική Δημοσίευση από tsoufou
Με τακούνια ναι, αλλά το χειρότερο είναι οι πόρτες
Τι λες βρε άνθρωπε;;
Εγώ πάντως δεν φοράω γενικά ψηλά παπούτσια. Στους σχολικούς χορούς και στους γάμους περνούσα πάντα αυτές με τα τακούνια φορώντας φλατ σανδάλια
Γενικά είμαι υπέρ της άνεσης. Βλέπω κάτι 14ποντα που φοράνε κάτι μικρές κοπελίτσες και λεω τις κακομοίρες
Τώρα αν το ρούχο επιτάσσει τακούνι, ε σε λογικά πλαίσια, να το φορέσω.
Μου αρέσει το σκεπτικό σου.Λίγες δρουν έτσι σήμερα
Αρχική Δημοσίευση από fockos
Τι χαζό θέμα η ομορφιά δεν εξαρτάται από το ύψος αλλά από την συμμετρία
Ιndeed,

Παράθεση

ToxicLips (Άννα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ToxicLips
H Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 291 μηνύματα.

H ToxicLips is thinking of her sins... έγραψε στις 22:25, 24-08-12:

Γιατί να μην μπορουν;;;; Είμαι 1.78 και φοράω 12ποντες γόβες ή μπότες όχι ότι τρελαίνομαι όπως άλλες κοπέλες που έχουν μανία...

Παράθεση

wolfe4ever

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη wolfe4ever
H wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,756 μηνύματα.

H wolfe4ever έγραψε στις 22:55, 24-08-12:

Nαι μπορούν...
Έτσι κ αλλιώς ανεξαρτήτως ύψους λίγες είναι αυτές που μπορούν να περπατήσουν καλά το12ποντο.
Από όσες κοπέλες έχω δει δηλαδή.
Ούτε εγώ μπορώ να τα περπατήσω καλά. Έχω κ θέμα γενικά με την ισορροπία...
Αλλά είναι ωραία τα τακούνια τα άτιμα...

Παράθεση

Queen of Hearts

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Queen of Hearts
H Queen of Hearts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 714 μηνύματα.

H Queen of Hearts έγραψε στις 23:51, 24-08-12:

εγω ειμαι 1.75 και φοραω ψηλα παπουτσια..συνηθως 10ποντα,γτ τα 12ποντα γιατι δεν με πολυβολευουν

Παράθεση

paplaki

Νεοφερμένος

O paplaki έγραψε στις 00:43, 26-08-12:

μπα 1.82-1.83 είναι

υπερβάλλεις..εγώ δεν είπα το 1,50 ψηλό.
Θεωρώ όμως οτι το ύψος σου είναι παρα πολύ όπως και το δικό μου μέτριο.

Παράθεση

Ελένη88

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Ελένη88
H Ελένη88 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H Ελένη88 έγραψε στις 03:33, 30-08-12:

Αυτό το πρόβλημα το είχα και εγώ στην αρχή.
Δε φορούσα ποτέ πιο ψηλά παπούτσια από 8 πόντους. Είμαι 1,74 και πλέον φοράω ΚΑΙ γόβες/πλατφόρμες εώς και 15 πόντους.
Το πρόβλημα, απ' ότι κατάλαβα στη πορεία, μου το δημιούργησαν τα κομπλεξικά άτομα με τα οποία έβγαινα, φίλες και άντρες. Πάντα έβλεπα πιο κοντές κοπέλες να φοράνε ωραία ψηλά σέξι παπούτσια, και ζήλευα. Ήθελα να είμαι και εγώ πιο κοντή. Αλλά δεν τα φορούσα για να μη με κοιτάνε με στραβό μάτι. Δεν είναι ωραίο να σου λένε οι φίλες σου ''Είσαι πολύ ψηλή!!!΄΄.
Γενικά πάντα όσες ήταν πιο κοντές από μένα μου 'λεγαν πάντα πως με ζηλεύουν για το ύψος μου.
Στη τελική υιοθέτησα τη στάση ''Δεν είμαι εγώ ψηλή, οι άλλες είναι κοντές'' και από τότε έχω πάρει πάαααρα πολλά ψηλά παπούτσια και απολαμβάνω πλέον τα βλέμματα που μου ρίχνουν οι κοντές :Ρ.
Θέλω να πω πως δε χρειάζεται να στερηθείς κάτι που σου αρέσει. Οι περισσότεροι δε θα λένε ΄΄κοίτα την ψηλή'' αλλά ΄΄μακάρι να είχα το ύψος της''. Και όσοι άντρες έχουν κόμπλεξ μ'αυτό δεν αξίζει να είσαι και μαζί τους. Το τωρινό μου αγόρι με βοήθησε να ξεπεράσω αυτό το γελοίο κόμπλεξ και να αισθάνομαι καλά με τον εαυτό μου. Όταν φοράω ψηλά του ρίχνω κάτι πόντους, αλλά δεν τον πειράζει. Και έτσι πρέπει να είναι.
Οπότε την επόμενη φορά που θα ερωτευτείς κάποιο ζευγάρι γόβες σε μια βιτρίνα, να θυμάσαι και να λες στον εαυτό σου:
Δεν είμαι εγώ ψηλή, εσύ είσαι κοντή!! Θέλω αυτές τις γόβες, θα τις πάρω και θα της φορέσω!
Υ.Γ.: άμα οι ψηλές δεν έπρεπε να φοράνε ψηλά, τα μοντέλα στις πασαρέλες θα φορούσαν μόνο χαμηλά. Οι ψηλές περπατάνε καλύτερα πάνω σε ψηλά παπούτσια, παρά οι κοντές.

Ελπίζω να βοήθησα ) Καλά να περνάτε!

....και ελπίζω να μην παρεξηγήσουν οι κάτω από 1.70 κοπέλες τον τρόπο έκφρασής μου σε αυτό το σχόλιο. Δεν είπε κανείς πως πρέπει τα ψηλά να τα φοράμε μόνο οι εμείς οι ψηλές ή κάτι σχετικό. Απλά είναι κρίμα να στερείσαι κάτι που σου αρέσει, επειδή ζηλεύουν οι άλλοι και προσπαθούν να σε κάνουν να αισθανθείς άσχημα, για να αισθάνονται αυτοί καλύτερα. Το 'χω νιώσει πολύ και έχω πληγωθεί πολύ από τέτοιες συμπεριφορές, και δεν εύχομαι σε κανέναν να πρέπει νιώσει έτσι.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη amy001 : 30-08-12 στις 10:36. Αιτία: Συνεχόμενα μηνύματα
Παράθεση

Θάλεια

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Θάλεια
H Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.

H Θάλεια έγραψε στις 08:59, 30-08-12:

Βασικά, sorry κιόλας αλλά δεν είσαι πολύ ψηλή. Εγώ μέχρι 1.75 θεωρώ τις κανονικές και από κει και πάνω τις ψηλές. Άλλωστε το 1.75+ είναι το απαιτούμενο ύψος για ένα μοντέλο. Τώρα, όλα όσα είπες τα δέχομαι, στο μόνο που φέρω ένσταση είναι στο ότι οι ψηλές περπατάνε καλύτερα πάνω σε ψηλό παπούτσι. Δεν καταλαβαίνω γιατί ισχύει αυτό... Άλλωστε και η φυσική λέει το αντίθετο.

Παράθεση

EnnisDelMar!

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη EnnisDelMar!
H EnnisDelMar! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Διαιτητής . Έχει γράψει 602 μηνύματα.

H EnnisDelMar! fresh έγραψε στις 10:06, 30-08-12:

@Ελένη88: δεν είσαι και τόοοσοο ψηλή (δεν το λέω με κακό τρόπο). Γενικά ψηλή νομίζω θεωρείσαι απως λέει και η Θάλεια απο 1.75 και πάνω... Τέλός πάντων, για το γενικότερο θέμα, έχω να πω οτι γενικά όποιος αισθάνεται βολικά με τα τακούνια ας τα φοράει. Μπορεί μια γυναίκα 1.65 να μην θέλει να φοράει τακούνια και να φαίνεται γεμάτη αυτοπεοίθηση και κούκλα και μια άλλη 1.80 να θέλει και να φαίνεται και πανέμορφη. Σημασία έχει τι αισθάνεται ο καθένας. Εγώ για παράδειγμα είμαι 1.78 και δεν νιώθω βολικά με τακούνια γιατί έτσι κ αλλιώς όλοι οι φίλοι μου είναι από 1.76 και κάτω. Έχω δει κοπέλες στο ύψος μου που φοράνε και τους αρέσει.

Παράθεση

vassonoff

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη vassonoff
H vassonoff αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 290 μηνύματα.

H vassonoff ...Θα γιάνουνε οι χαρακιές... έγραψε στις 10:13, 01-09-12:

Και γω ειμαι 1,78 αλλα δεν φοραω τοσο συχνα...
Οταν φοραω ομως,μου σπανε καποιοι τα νευρα του στυλ ''που θα φτασεις ρε παιδι μου'' και ''πω πω πω...δεν θα κατσω σημερα διπλα σου...'' και ''εμ βεβαια,αφου εβαλες το τακουνι που να μας ακουσεις εμας εδω κατω..."
και μετα σε κανει να το σκεφτεσαι...
Απλως νομιζω οτι ειναι λιγο ρατσιστικο...

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους