Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,032 μέλη και 2,416,494 μηνύματα σε 75,355 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 210 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Θα αλλάζατε το θρήσκευμα στο πιστοποιητικό γεννήσεως σε άθεος;

Kakerlak

Περιβόητο Μέλος

H Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 1,379 μηνύματα.

H Kakerlak μας γράφει με ένα αμαρετάκι δίπλα της έγραψε: στις 21:06, 23-08-07:

θα το κανατε? κ αν ναι? πιστευετε? οτι θα επιρεαζε κατι στον κοινωνικο περιγυρο σας? στην ευρεση εργασιας?
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Palladin

Περιβόητο Μέλος

H Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,368 μηνύματα.

H Palladin έχω ένα μυστικό που όλα τα ομορφαίνει, έγραψε: στις 21:12, 23-08-07:

Εγώ δεν θα το έκανα, γιατί πιστεύω ότι στην Ελλάδα υπάρχουν αρκετοί που θα μπορούσαν να μου δημιουργήσουν πρόβλημα στον εργασιακό τομέα
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Εδάδ

Περιβόητο Μέλος

H Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,127 μηνύματα.

H Εδάδ www.youtube.com/watch?v=-WhQ5TiBHVk έγραψε: στις 21:14, 23-08-07:

Ένας πολύ κοντινός συγγενής μου το έχει κάνει αυτό. Συνάντησε μεγάλες δυσκολίες για να του επιτραπεί. Πολύ προ Δαφέρμου είχε απαιτήσει να γράφει η ταυτότητα του αυτό που ήθελε και όχι ΧΟ.

Εκτός από τα πρώτα χαζά σχόλια, δεν ξέρω να του έχει κοστίσει σε κάτι. Και να φανταστείς ζει σε χωριό όπου όλοι ξέρουν τι ποιεί και η δεξιά σου και η αριστερά σου.

Πάντως αποφάσισε να βαφτίσει τα παιδιά του χριστιανούς σε λιτή τελετή απλα για να μην τα περιθωριοποιήσει κοινωνικά (αλλιώς παιδί αλλιώς ενήλικός) και τελικά να επιλέξουν τα ίδια στο μέλλον. Oύτως ή άλλως με τέτοιο πατέρα (και μάνα να συμπληρώσω) δεν κόβω τα παιδιά να γίνονται και power χριστιανοι!
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,465 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε: στις 21:26, 23-08-07:

Κάποτε θα το αλλάξω. Ίσως όταν (χτύπα ξύλο) πεθάνει η μητέρα μου, μιας και προτιμώ αν δεν υπάρχει σοβαρός λόγος να μην τη στεναχωρήσω. Για κάποιο μυστήριο λόγο θα την στεναχωρούσε πολύ κάτι τέτοιο, ίσως επειδή έχει μεγαλώσει σε επαρχία. Οπότε αφού σε μένα δεν έχει κάποιο ιδιαίτερο effect προς το παρόν, ας το καθυστερήσω.
Αλήθεια, γνωρίζει κανείς τι γίνεται με το πτώμα ενός δηλωμένου άθεου; Με το ζόρι του κάνουν κηδεία; Δεν είμαι σίγουρη οτι υπάρχει πολιτική ταφή στην Ελλάδα
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,795 μηνύματα.

O deadhead_pirate έγραψε: στις 21:29, 23-08-07:

Υπάρχει πολιτική ταφή.
Παράθεση

maik85

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο maik85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών και επαγγέλεται IT . Έχει γράψει 513 μηνύματα.

O maik85 έγραψε: στις 21:31, 23-08-07:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
Αλήθεια, γνωρίζει κανείς τι γίνεται με το πτώμα ενός δηλωμένου άθεου; Με το ζόρι του κάνουν κηδεία; Δεν είμαι σίγουρη οτι υπάρχει πολιτική ταφή στην Ελλάδα
Νομίζω απλά τον θάβουν στο νεκροταφείο χωρίς κάποια τελετή.
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,465 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε: στις 21:31, 23-08-07:

Αρχική Δημοσίευση από deadhead_pirate
Υπάρχει πολιτική ταφή.
Κι εγώ αυτό πίστευα, αλλά μετά απο αυτό το κείμενο του Νίκου Δήμου, δεν είμαι και τόσο σιγουρη
Παράθεση

Virtuosofriend

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Virtuosofriend αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Tatoo artist . Έχει γράψει 71 μηνύματα.

O Virtuosofriend έγραψε: στις 23:23, 23-08-07:

Είναι κάτι που δεν με ακουμπά. Ουτέ πιστεύω σε κάτι συγκεκριμένο και ούτε με νοιάζει εαν θα με χαρακτηρίσουν, άθεο, χριστιανό ή μωαμεθανό. Οπότε δεν θα το άλλαζα.
Aς λέει ότι είναι επίσημο για το Ελλάντα :p
Παράθεση

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 40 ετών , επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,851 μηνύματα.

O Demelene έγραψε: στις 09:06, 24-08-07:

Λέει στο πιστοποιητικό γένησσης το θρήσκευμα??
Δεν θυμάμαι να το είχα διαλέξει.Τα έχω πάρει τώρα. Είμαστε εντελώς κολημένοι στο θέμα.

Κάτσε να το μελετήσω λίγο το θέμα.

Πώς αλλάζει πάντως?
Παράθεση

Nosaltres

Δραστήριο Μέλος

Ο Nosaltres αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 324 μηνύματα.

O Nosaltres έγραψε: στις 17:47, 24-08-07:

Μα αφου το θρησκευμα δεν γραφεται πια στις ταυτοτητες... Ετσι νομιζω δηλαδη.
Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 15,944 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 17:49, 24-08-07:

Δλδ αλλάζουμε μόνο ότι φαίνεται;
Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,795 μηνύματα.

O deadhead_pirate έγραψε: στις 19:06, 24-08-07:

Ναι, για τα μάτια του κόσμου.
Που αλλού θα μπορούσες να το αλλάξεις που να μη φαίνεται;
Παράθεση

adespoto

Περιβόητο Μέλος

H adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,321 μηνύματα.

H adespoto ειμαι ερωτευμένη!!!! έγραψε: στις 19:18, 24-08-07:

Δεν πιστεύω αλλά δεν με ενδιαφέρει κιόλας τι γράφει. Όπως έλεγε και κάποια ψυχή: "Μην πειράζεις ποτέ τα κακώς κείμενα"
Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 4,005 μηνύματα.

O DrStrangelove έγραψε: στις 19:56, 24-08-07:

Δεν θα το άλλαζα γιατί πρώτον δεν είμαι άθεος και δεύτερον και να ήμουν ποιός ο λόγος να το διατυμπανίζω ; Αν το άλλαζα θα το έκανα βουδιστής ή spiritual ή εσωτεριστής ή χριστιανός γενικά και αόριστα (χωρίς να περιορίζομαι από το ορθόδοξος ή το καθολικός ή προτεστάντης) ή δωδεκαθειστής ή πανθρησκευτικός (αν υπάρχει τέτοιος όρος όπως λέμε πανσεξουαλικός) Συγκριτικός νομίζω είναι ο σωστός όρος ; Δεν πιστεύω σε μια συγκεκριμένη θρησκεία αλλά ούτε η αθεία με περιγράφει. Πιστεύω μόνο ότι πολλές θρησκείες σου δίνουν την δυνατότητα ψυχικής και πνευματικής ανάτασης.
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε: στις 00:53, 25-08-07:

Αρχική Δημοσίευση από DrStrangelove
Δεν θα το άλλαζα γιατί πρώτον δεν είμαι άθεος και δεύτερον και να ήμουν ποιός ο λόγος να το διατυμπανίζω ;
Με την ίδια λογική, οι χριστιανοί το διατυμπανίζουν που κάθε χριστιανού το πιστοποιητικό γεννήσεως γράφει το θρήσκευμα του. Ένας άθεος δηλαδή σημαίνει οτι το διατυμπανίζει αν επιθυμεί απλά τα επίσημα έγγραφα που τον αφορούν να ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα;
Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 4,005 μηνύματα.

O DrStrangelove έγραψε: στις 08:47, 25-08-07:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
Με την ίδια λογική, οι χριστιανοί το διατυμπανίζουν που κάθε χριστιανού το πιστοποιητικό γεννήσεως γράφει το θρήσκευμα του. Ένας άθεος δηλαδή σημαίνει οτι το διατυμπανίζει αν επιθυμεί απλά τα επίσημα έγγραφα που τον αφορούν να ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα;
Και αυτό είναι μια λογική. Ως ανοιχτός σε κάθε θρησκεία το δίκαιο θα ήταν να
μην αναγράφεται τίποτα σχετικά με το θρήσκευμα αλλά δεν ξέρω αν αυτό είναι πρακτικό και ρεαλιστικό. Αυτά είναι προσωπικά δεδομένα. Επιπλέον γράφοντας όμως άθεος ουσιαστικά ούτε εσύ προστατεύεις τα προσωπικά σου δεδομένα.
Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,587 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε: στις 16:26, 25-08-07:

θα αλλάζατε το θρήσκευμα στο πιστοποιητικο γέννησης
Θα άλλαζα πιστοποιητικό γέννησης. Κάθε μέρα πείθομαι περισσότερο πως θέλω να μετακομίσω στην ζούγκλα.
Παράθεση

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 40 ετών , επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,851 μηνύματα.

O Demelene έγραψε: στις 17:15, 25-08-07:

Αρχική Δημοσίευση από adespoto
Δεν πιστεύω αλλά δεν με ενδιαφέρει κιόλας τι γράφει. Όπως έλεγε και κάποια ψυχή: "Μην πειράζεις ποτέ τα κακώς κείμενα"
Συγνώμη που θα στο πω αλλά αυτή η ψυχή σου έλεγε βλακείες. Αυτή η αδιαφορία για τα κακώς κείμενα του τόπου μας αλλά και η πλήρη απάθεια σε οποιαδήποτε δράση να διορθωθούν κάποια πράγματα εκός και τσούζεται το ιδιέταιρε μου κολαράκι είναι μια από τις αιτίες αυτής της παρακμής του τόπου αυτού.

Σε προσωπικό τώρα επίπεδο πάλι χαζομάρα είναι.
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε: στις 18:54, 25-08-07:

Αρχική Δημοσίευση από DrStrangelove
Και αυτό είναι μια λογική. Ως ανοιχτός σε κάθε θρησκεία το δίκαιο θα ήταν να
μην αναγράφεται τίποτα σχετικά με το θρήσκευμα αλλά δεν ξέρω αν αυτό είναι πρακτικό και ρεαλιστικό. Αυτά είναι προσωπικά δεδομένα. Επιπλέον γράφοντας όμως άθεος ουσιαστικά ούτε εσύ προστατεύεις τα προσωπικά σου δεδομένα.
Συμφωνώ οτι το καλύτερο θα ήταν να μην αναγράφεται καθόλου.
Απο τη στιγμή όμως που ΥΠΟΧΡΕΩΝΟΜΑΙ να αποκακλύψω ένα προσωπικό μου δεδομένο, δεν νομίζω οτι είναι ξιπασμός να μην θέλω να πω ψέματα.
Παράθεση

Nosaltres

Δραστήριο Μέλος

Ο Nosaltres αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 324 μηνύματα.

O Nosaltres έγραψε: στις 00:26, 26-08-07:

Αρχική Δημοσίευση από adespoto
Δεν μπορω να δεχτω ουτε κατα διανοια να γραφει ενα εγγραφο για μενα οτι ειμαι κατι... που δεν ειμαι! Χριστιανος δηλαδη. Δεν καταλαβαινω πως μπορει κανεις να νιωθει απαθης με την ψευτοταμπελοποιηση του...
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια