Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,095 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,087 μηνύματα σε 74,653 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Τι θα κάνατε αν ερχόταν κάποιος και σας έλεγε ότι ο ερωτάς σας είναι εγκληματίας;

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 18:06, 28-07-05:

Αγαπάτε κάποιον πάρα πολύ , η σχέση σας πάει πολύ καλά. Έρχεται κάποιος άγνωστος μια μέρα και σας λεει ότι αυτόν που αγαπάτε είναι δολοφονήσει, είχε συμμετέχει σε μεγάλες ληστείες . Τι θα κάνατε ;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιάννης
Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 42 ετών . Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε στις 18:25, 28-07-05:

Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone
Αγαπάτε κάποιον πάρα πολύ , η σχέση σας πάει πολύ καλά. Έρχεται κάποιος άγνωστος μια μέρα και σας λεει ότι αυτόν που αγαπάτε είναι δολοφονήσει, είχε συμμετέχει σε μεγάλες ληστείες . Τι θα κάνατε ;
Αν ήταν επιβαιβεωμένο τότε η αστυνομία είναι η μόνη λύση, ειδικά στην περιπτωση δολοφονίας. Οχι βέβαια οτι η ληστεια είναι πιο Light αλλα δεν συγκρίνετε με φόνο

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Unicorn

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Unicorn
H Unicorn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 38 μηνύματα.

H Unicorn έγραψε στις 18:46, 28-07-05:

Θα τον φυγάδευα στο εξωτερικό και θα πήγαινα να μεινω μαζί του στις Μπαχάμες!

Παράθεση

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 19:43, 28-07-05:

Εγώ αυτό που θα έκανα ήταν να έβλεπα αν όλα αυτά ανήκουν στο παρελθόν και τότε θα προσπαθούσα να κάνω τα πάντα να μην εμπλακεί το παρελθόν του στην σχέση μας.

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 20:07, 28-07-05:

Χμμμ δεν ξέρω, εξαρτάται απο την περίπτωση και το είδος των εγκλημάτων...και φυσικά πόσο "σίγουρες" είναι οι πληροφορίες. Θα χρειαζόμουν οπωσδήποτε τρανταχτές αποδείξεις για να πιστεψω κάτι τέτοιο για το σύντροφο μου. Αν παρ'ελπίδα είχε δίκιο ο άγνωστος είτε θα έκανα αυτό που είπε ο Exposed & η Unicorn είτε αν το έγκλημα ήταν κάτι που δεν θα μπορούσα να αντέξω και δεν με έπειθε η εξήγηση του θα χώριζα. Αν και πιο πιθανή βλέπω την πρώτη εκδοχή...

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 21:55, 28-07-05:

Κατευθειαν στους μπατσους και τους ξερναω ολα οσα μου ειπε ο τυπος που μου τα πε και θα κρινουν αυτη αν ειναι υποπτη η οχι. Δεν μπορω να ζεισω με μια γυνεκα που πειθανος εχει σκοτωσει, και αμα με βρουνε ενα πρωι χωρις κεφαλι; Η αμα εχει λυστεψει κατι και βρεθω πισω απο τα καγκελα χωρις να το καταλαβω; Μπορει και να παθω πολλα αλλα....

Ξερω μια περιπτοση που μια παντρεμενη απατουσε τον αντρα της με ενα κλευτρονει και το κλευτρονη μια φορα ειχε κρυψει τα κλοπειμεα στο πορτ-μπαγκαζ της γυνεκας. Μια μερα βρεθικαν και η δυο στην φυλακι...

(την ξερω πολυ καλα την περιπτοση, ο κερατας ειναι φιλος του πατερα μου)

Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε στις 22:04, 28-07-05:

Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos
Κατευθειαν στους μπατσους και τους ξερναω ολα οσα μου ειπε ο τυπος που μου τα πε και θα κρινουν αυτη αν ειναι υποπτη η οχι. Δεν μπορω να ζεισω με μια γυνεκα που πειθανος εχει σκοτωσει, και αμα με βρουνε ενα πρωι χωρις κεφαλι; Η αμα εχει λυστεψει κατι και βρεθω πισω απο τα καγκελα χωρις να το καταλαβω; Μπορει και να παθω πολλα αλλα....
Αν μέχρι τώρα σου είχε δειξεί ότι σε αγάπαει; Δεν πιστεύες ότι σε έσενα δεν θα έκανε πότε κάκο;
Επίσης αν όλα αυτά ανοικαν στο παρελθόν π.χ. πάνω από 20 χρόνια δλδ τότε που και να το πεις στην αστυνομια δεν θα μπορεί να κάνει τπτ γιατί έχει παραγραφεί ο φόνος τι θα έκανες;

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 22:10, 28-07-05:

Αν μέχρι τώρα σου είχε δειξεί ότι σε αγάπαει; Δεν πιστεύες ότι σε έσενα δεν θα έκανε πότε κάκο;
Επίσης αν όλα αυτά ανοικαν στο παρελθόν π.χ. πάνω από 20 χρόνια δλδ τότε που και να το πεις στην αστυνομια δεν θα μπορεί να κάνει τπτ γιατί έχει παραγραφεί ο φόνος τι θα έκανες;
Οπως και να εχει θα φοβομουν να ζησω με ενα τετιο ατομο. Και να μην μπορουσε να κανει τπτ η αστυνομια εγω θα την εκανα με ελαφρα πηδιματακια

Παράθεση

gilie

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη gilie
H gilie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 435 μηνύματα.

H gilie έγραψε στις 22:20, 28-07-05:

θα το εξεταζα πολυ καλα, αν ηταν αληθεια συγουρα θα χωριζα και ειμαι καθετη σ'αυτο...ποναει χερι κοψει χερι!!!
Προσφατα ακουσα μια ιστορια μιας κοπελας που χωρισε γιατι εμαθε οτι ο αντρας της εκανε εμποριο ναρκωντικων, εχουν και ενα παιδι, πιστευω οτι εκανε πολυ σωστα...δε μπορεις να ζεις με τις τυψεις οτι στειριζεις εναν ανθρωπο που σκοτωνει!
αν ηταν λυστεια για καθαρα οικονομικους λογους πχ σε καποια τραπεζα ή κατι τετοιο οπου τα χρηματα δεν τα κλαιει καποιος κακομηρης συγγεκριμενα ισως και να μη με ενοιαζε, αλλα βια και θανατο? οχι δε μπορω να ζω με αυτο στο μυαλο μου

Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε στις 22:27, 28-07-05:

Εγω πάντως δεν θα την έκανε τόσο ευκόλα με ελαφρία πηδηματάκια αλλά μόνο εάν αυτά τα έκανε ακόμη, και αυτό δεν είναι 100% βέβαιο!

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 22:49, 28-07-05:

Στους ώριμους ανθρώπους τα θέλω και τα πρέπει συμπίπτουν....
Πρώτα θα εξέταζα πόσο ισχύουν οι πληροφορίες και αν όντως ίσχυαν...
Θα έφευγα.... όχι από φόβο για μένα.... αλλά γιατί δεν μπορώ να αγαπώ και να στηρίζω έναν άνθρωπο που έχει αφαιρέσει τη ζωή κάποιου άλλου ανθρώπου... αυτόματα ο άνθρωπός μου, μου αποδεικνύει ότι δεν σέβεται την ανθρώπινη ύπαρξη και άρα δεν αγαπά.... τίποτα και κανέναν... πόσο μάλλον εμένα!
Επιπλέον, το πιο πιθανό είναι ότι θα τον έδινα και στην αστυνομία για να βρουν το δίκιο τους οι άνθρωποι που έχουν χάσει τη ζωή ενός άλλου δικού τους ανθρώπου...
Αν σου σκοτώσουν έναν δικό σου άνθρωπο δεν ηρεμείς ποτέ μέχρι να βρεθεί ο δολοφόνος του...

Παράθεση

Porcelain

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Porcelain
Ο Porcelain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 142 μηνύματα.

O Porcelain έγραψε στις 22:59, 28-07-05:

Σίγουρα, για να σκότωσε κάποιον η αγαπημένη μου είχε λόγο και θα του άξιζε.. Οπότε το μόνο που θα έμενε θα ήταν να ξεφορτωθούμε το καρφί..

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Porcelain : 28-07-05 στις 23:26.
Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε στις 23:22, 28-07-05:

Αρχική Δημοσίευση από Porcelain
Σίγουρα, για να σκότωσε κάποιον η αγαπημένη μου μάλλον είχε λόγο κα θαι του άξιζε.. Οπότε το μόνο που θα έμενε θα ήταν να ξεφορτωθούμε το καρφί..
χεχε δεν έχεις και άδικο

Παράθεση

emufear

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη emufear
Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,209 μηνύματα.

O emufear έγραψε στις 01:23, 29-07-05:

Εγώ νομίζω ότι ο έρωτας είναι πιο πάνω από οτιδήποτε.. θα το συζητούσα μαζί της να καταλάβω τους λόγους που το έκανε.

Θα την έπαιρνα στην αγκαλιά μου και θα της έλεγα: ηρέμησε, ηρέμησε, πάει πέρασε... Έμεινε τίποτα απ' το πτώμα γιατί τελείωσε η μπριζόλα;

Παράθεση

]ifrit[ (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη ]ifrit[
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,401 μηνύματα.

O ]ifrit[ υπό την απειλή λουκουμόσκονης έγραψε στις 01:31, 29-07-05:

Εγώ δεν θα έκανα τίποτα. Απλώς θα το συζητάγαμε για να δω τι την ώθησε στο να κλέψει και να σκοτώσει. Καμία πράξη δεν είναι καλή ούτε κακή. Είναι μια πράξη.-

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ]ifrit[ : 29-07-05 στις 01:41.
Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 42 ετών . Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε στις 09:07, 29-07-05:

Γιατί υπάρχει όλη η καλή διάθεση να διακαιολογήσετε αυτον που έχει σκωτόσει? Δεν μιλάμε να το έκανε εν βρασμό ψυχής αλλα πάνω σε ληστεία η κάτι τέτοιο. Δηλαδή βασικό είναι αν αγαπιέσαι με τον δολοφόνο η όχι, επειδή είναι μαζί μας δηλαδή αποκλείετε να είναι κακός άνθρωπος? Σκοτώνοντας κάποιον, σκοτώνεις κάποιου τον γιο, την κόρη τον πατέρα κτλ. Για βάλτε την ερώτηση ανάποδα να δουμε πόσο δίκαιο φαίνετε. Αν δηλαδή η κοπέλα έβγαζε τα λεφτά της κλέβοντας τον κόσμο και σκοτώνοντας κάποιον δεν υπάρχεις πρόβλημα αρκει να αγαπιώμαστε! Καθόλου εγωιστικό

Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε στις 09:27, 29-07-05:

Αρχική Δημοσίευση από yiannis
Γιατί υπάρχει όλη η καλή διάθεση να διακαιολογήσετε αυτον που έχει σκωτόσει? Δεν μιλάμε να το έκανε εν βρασμό ψυχής αλλα πάνω σε ληστεία η κάτι τέτοιο. Δηλαδή βασικό είναι αν αγαπιέσαι με τον δολοφόνο η όχι, επειδή είναι μαζί μας δηλαδή αποκλείετε να είναι κακός άνθρωπος?
μπορεί όμως εμας να μας αγαπάει και να μην είναι κακός απεναντή μας. Επίσης η αγάπη μπορεί να αλλάξει κάποιον

Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε στις 09:33, 29-07-05:

μπορεί όμως εμας να μας αγαπάει και να μην είναι κακός απεναντή μας. Επίσης η αγάπη μπορεί να αλλάξει κάποιον
Το θέμα δεν είναι να είναι μόνο καλη απέναντι μας αν δηλαδή εμπορεύεται ναρκωτικά τα οποία σκοτώνουν κόσμο δεν έχει σημασία αν μας φέρεται καλά? Πόσο ρομαντικό μπορεί να είναι ένα δείπνο με ναρκο-ευρώ?

Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε στις 09:37, 29-07-05:

Το θέμα δεν είναι να είναι μόνο καλη απέναντι μας αν δηλαδή εμπορεύεται ναρκωτικά τα οποία σκοτώνουν κόσμο δεν έχει σημασία αν μας φέρεται καλά? Πόσο ρομαντικό μπορεί να είναι ένα δείπνο με ναρκο-ευρώ?
Βασικά όταν έκανα το thread εννούσα στο παρελθόν ότι ήταν εγκληματίας και όχι και στο παρόν....

Πάντως όντως αν ήταν και τώρα δεν ξέρω τι ακριβώς θα έκανα

Παράθεση

Unicorn

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Unicorn
H Unicorn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 38 μηνύματα.

H Unicorn έγραψε στις 11:55, 29-07-05:

..και βασικά κανείς δεν ξέρει ακριβώς πως θα μπορούσε να αντιδράσει σε τέτοια περίπτωση, γιατί είναι τόσο σοβαρό το θέμα, που η θέση και των δύο είναι πολύ λεπτή. Αυτό που είπα εγώ, το είπα για πλάκα, δε ξέρω τι θα έκανα, μπορώ να κρίνω αν ειναι κάτι δύσκολο ή όχι, μόνο με βάση τι έχουν κάνει σε αντίστοιχες περιπτώσεις...(ναι, αυτά που ακούμε στις ειδήσεις κάθε μέρα)...

Σκεφτείτε, να μην υπήρχε 3ο άτομο που σας το είπε. Σκεφτείτε σε μια κρίση ειλικρίνειας να σας το έλεγε ο ίδιος.. Τότε αλλάζουν κάπως τα πράγματα ε;..

Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε στις 12:01, 29-07-05:

Αρχική Δημοσίευση από Unicorn
Σκεφτείτε, να μην υπήρχε 3ο άτομο που σας το είπε. Σκεφτείτε σε μια κρίση ειλικρίνειας να σας το έλεγε ο ίδιος.. Τότε αλλάζουν κάπως τα πράγματα ε;..
Σίγουρα, και πιστεύω προς το καλλίτερο. Όταν μάθεις κάτι αρνητικό για κάποιον από τρίτο πρόσωπο ακούγεται πολύ πιο άσχημο αν μάθεις το ίδιο αρνητικό από το ίδιο πρόσωπο

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 12:13, 29-07-05:

Συμφωνώ, αν μου το έλεγε ο ίδιος τουλάχιστον θα ήξερα οτι είναι ειλικρινής απέναντι μου. Φυσικά εξαρτάται και απο τον τρόπο που θα το έλεγε. Αν το ελεγε με υφάκι λες και είναι περήφανος γι'αυτό τοτε δεν νομίζω να την έβλεπα και πολύ υπέρ του την κατάσταση.

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,593 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 12:33, 29-07-05:

Εξαρτάται, με πόσα θα είναι επικηρυγμένη.

Παράθεση

PowerZ

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη PowerZ
H PowerZ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 41 μηνύματα.

H PowerZ έγραψε στις 14:10, 29-07-05:

καλα εννοειται πως αποκλειω δια ροπαλου να πηγαινα στους μπατσους!σιγα μην γινω χαφιες τους.εμενα αυτα δεν με χαλανε.ισα ισα το αγορι μου εχει κανει πολλα και με αναβει πολυ οταν μου τα λεει.οχι βεβαια δολοφονιες και τετοια μιλαμε παντα για πιο μικρα πραγματα..

Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε στις 14:18, 29-07-05:

Αρχική Δημοσίευση από PowerZ
καλα εννοειται πως αποκλειω δια ροπαλου να πηγαινα στους μπατσους!σιγα μην γινω χαφιες τους.εμενα αυτα δεν με χαλανε.ισα ισα το αγορι μου εχει κανει πολλα και με αναβει πολυ οταν μου τα λεει.οχι βεβαια δολοφονιες και τετοια μιλαμε παντα για πιο μικρα πραγματα..

Παράνομα πράγματα έχει κάνει και σε ανάβει ?

Παράθεση

PowerZ

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη PowerZ
H PowerZ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 41 μηνύματα.

H PowerZ έγραψε στις 14:33, 29-07-05:

Παράνομα πράγματα έχει κάνει και σε ανάβει ?
εε ναι

Παράθεση

bunny217 (Ποιός Ξέρει???)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη bunny217
H Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 1,606 μηνύματα.

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε στις 15:58, 29-07-05:

θα έψαχνα να βρω να αληθεύουν αυτα που μου λένε και μετα αν όντως είναι έτσι θα τον χώριζα.
δεν είναι στο στυλ μου τέτοιοι άντρες.

Παράθεση

Nessa NetMonster

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Nessa NetMonster
H Nessa NetMonster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 361 μηνύματα.

H Nessa NetMonster έγραψε στις 13:20, 01-08-05:

Αρχική Δημοσίευση από PowerZ
εε ναι

...τελοσπάντων...

Εγώ θα πήγαινα στον ίδιο και θα του ζητούσα εξηγήσεις. Μετά, αναλόγως. Ή αστυνομία ή Μπαχάμες.

Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε στις 13:24, 01-08-05:

Καλά βρε PowerZ δηλαδή για να καταλάβω το αγόρι σου κλέβει και ληστεύει και εσένα σε φτιάχνει αυτό? Δηλαδή τι κάνει ακριβώς και πως εσένα μπορεί να σε φτιάχνει κάτι τέτοιο, αν σου τύχεναι εσένα να σε ληστέψουν η ακόμα και αν έτρωγε καμια 10αρια χρόνια φυλακή τι θα έκανες?

Παράθεση

Founes

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Founes
Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.

O Founes έγραψε στις 14:51, 01-08-05:

οπς... τι thread ειναι αυτό? Που με ανακαλύψατε ???

Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Valder
Ο Λυκούργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 3,291 μηνύματα.

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 12:13, 02-08-05:

Καλά βρε PowerZ δηλαδή για να καταλάβω το αγόρι σου κλέβει και ληστεύει και εσένα σε φτιάχνει αυτό? Δηλαδή τι κάνει ακριβώς και πως εσένα μπορεί να σε φτιάχνει κάτι τέτοιο, αν σου τύχεναι εσένα να σε ληστέψουν η ακόμα και αν έτρωγε καμια 10αρια χρόνια φυλακή τι θα έκανες?
Όπως τη βρίσκει ο καθένας βρε Γιάννη. Επειδή σε σένα (και σε μένα) φαίνεται ως κάτι παράδοξο, δε σημαίνει οτι η κοπέλα δεν μπορεί να ανάψει! PowerZ μην παρεξηγηθείς αλλά, απ τη μία σέβομαι απόλυτα το δικαίωμα σου να γουστάρεις παρανομίες και να "φτάνεις" με αυτές αλλά με το που είδα αυτό το πόστ, ξύπνησαν μέσα μου τα ΛΟΚ (Όχι δεν είμαι λοκατζής αλλά απλά θέλω να σου πω οτι αγριεύτηκα κάπως). Παρόλαυτα ξαναλέω,το σέβομαι αυτό που λες αν και προτείνω πιο νόμιμες μεθόδους ζωής.

Παράθεση

Chris

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Chris
H Chris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22 μηνύματα.

H Chris έγραψε στις 12:39, 02-08-05:

Ο καθένας με τα βίτσια του..!!!

Αλλά και μόνο η λέξη εγκληματίας...εμένα προσωπικά, gives me the creeps!!!

Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

Ο Λυκούργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 3,291 μηνύματα.

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 20:47, 02-08-05:

Chris ωραία υπογραφή! Ερχομαι!

ΥΓ: Να γίνω κακός (αλλά σωστός) σχετικά με τη λέξη εγκληματίας; Ωραία, θα γίνω! Εγκληματίας είναι και αυτός που καλύπτει εγκληματία άσχετα αν έχει ουσιώδη ανάμειξη στο έγκλημα. Συνεπαγωγή αυτού που μόλις είπα είναι οτι το θέμα κάλλιστα σημαίνει "θα εγκληματούσατε για την αγάπη;"

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Valder : 02-08-05 στις 20:49.
Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε στις 08:19, 03-08-05:

Απο την μια val έχεις δίκιο απο την άλλη όμως η εγκληματικότητα δεν είναι μια επιλογή που δεν αγγίζει κανένα. Είναι κάτι που έχει άσχημες συνέπειες σε αυτόν που τον ληστεύουν. Επειδη λοιπόν έχουν κλέψει το αμάξι του αδερφού μου και γενικά μας έχουν ταλαιπωρήσει αρκετά δεν μπορώ να δω κάτι κακό σε έναν εγκληματία. Στην τελικη η άποψη μου για πολούς λάθος ίσως είναι οτι αν μπεί διαρήκτης στο σπίτι μου το σίγουρο είναι οτι θα τον πετάξω απο το μπαλκόνι, ακόμα και αν απλά προσπαθει να ξεφύγει. Απο τον 3ο λες να πάθει τίποτα?

Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 11:23, 03-08-05:

Στην τελικη η άποψη μου για πολούς λάθος ίσως είναι οτι αν μπεί διαρήκτης στο σπίτι μου το σίγουρο είναι οτι θα τον πετάξω απο το μπαλκόνι, ακόμα και αν απλά προσπαθει να ξεφύγει. Απο τον 3ο λες να πάθει τίποτα?
Με μια 9αρα όπου θες, τον κάνεις να νιώσει μετάνοια! Τσάμπα τον έχουμε τον Σκοπευτικό Όμιλο στην πόλη ρε συ;

Παράθεση

kleftra (Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη kleftra
H Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,633 μηνύματα.

H kleftra οι φωνές στο κεφάλι της, της είπαν κι έγραψε στις 12:51, 03-08-05:

Οι αντιδράσεις μου εξαρτώνται απο πολλά πχ.αν έχει τιμωρηθεί για το έγκλημα του,το είδος,το κάτω απο ποιες συνθήκες έγινε.Φυσικά στην περίπτωση του φόνου τα πράγματα είναι διαφορετικά ο άνθρωπος που αγαπώ και είμαι μαζί του είχε τη δύναμη ή μάλλον την αναισθησία να αφαιρέσει μια ανθρώπινη ζωή κι αν αυτό δεν έγινε κάτω απο συνθήκες άμυνας τότε σημαίνει πολλά για το χαραχτήρα του και μου δείχνει μια πλευρά του που δεν γνώριζα και δεν θα μπορούσα με τίποτα να αγαπήσω.Θέμα φόβου δεν είναι,είναι όμως θέμα αρχών δεν θα μπορούσα να έχω δίπλα μου έναν άνθρωπο που δεν σεβάστηκε μια ζωή και προκάλεσε πόνο σε μια οικογένεια.Γενικά δεν θα μπορούσα να είμαι δίπλα σε ανθρώπους που δεν ταυτίζονται τα ιδανικά και οι αξίες μας ακόμη κι αν αυτό που κάνουν είναι νόμιμο.Θέλω να εκτιμώ αυτόν που έχω δίπλα μου.

Παράθεση

Kaimaktsalan

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Kaimaktsalan
Ο Kaimaktsalan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 96 μηνύματα.

O Kaimaktsalan έγραψε στις 13:15, 22-08-05:

καλα η μονη λυση σε αυτα τα θεματα ειναι η αστηνομια!

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mania
H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε στις 12:14, 01-10-07:

Επιδή δεν ξέρω ποιος είναι αυτός, θα πήγαινα στην αστηνομία και θα ρωτούσα, άν ισχιέ θα ενημέρωνα που βρήσκετε, λυπάμε που το λέω άλλα θα το έκανα, μετά θα τον ρωτούσα θα του έλεγα ότι φοβόμουν να τον ρωτήσω μην κάνει και σε μένα τα ίδια, θα είμουν κοντά του άν ήξερα ότι υπάρχει ψυχολογικό πρόβλημα, λυπάμε αλλα έτσι είναι το σωστό, μπορεί να τον αγαπώ αλλα μπορέι να το κάνει και σε κάποιον άλλο και θα είμαι εγώ η αιτία

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

!Δημητρα!

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη !Δημητρα!
H !Δημητρα! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 86 μηνύματα.

H !Δημητρα! έγραψε στις 12:19, 10-10-07:

Εγώ προσπαθούσα να καταλάβω την αιτία όλων αυτών που οδήγησαν εκεί και θα προσπαθούσα να τον βοηθήσω. Αν όμως δεν έβλεπα πραγματικά να το θέλει κ εκείνος θα τον χώριζα. Βέβαια όσο και αν τον αγαπούσα!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη iJohnnyCash : 11-10-07 στις 12:39. Αιτία: Κεφαλαία
Παράθεση

fatsoula (Χαρούλα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη fatsoula
H Χαρούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 62 μηνύματα.

H fatsoula έγραψε στις 11:21, 14-10-07:

Δεν το συζητώ..θα το έψαχνα και αν όντως ήταν έτσι τα πράγματα...θα τον χώριζα!!!

Παράθεση

Kakerlak

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Kakerlak
H Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 1,379 μηνύματα.

H Kakerlak μας γράφει με ένα αμαρετάκι δίπλα της έγραψε στις 12:28, 14-10-07:

Εννοείτε πώς όχι. Εκτός αν έκλεβε τράπεζες

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους