Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,032 μέλη και 2,416,471 μηνύματα σε 75,354 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 565 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Προβλήματα όρασης

Προβλήματα όρασης

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 37)
Μυωπία
26
70,27%
Πρεσβυωπία
0
0%
Δυσχρωματοψία/αχρωματοψία
2
5,41%
Υπερμετρωπία
1
2,70%
Άλλο
3
8,11%
Τίποτα
5
13,51%

eleni27

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H eleni27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 108 μηνύματα.

H eleni27 έγραψε: στις 14:06, 22-09-11:

Νομίζω ότι έχω δυσχρωματοψία/αχρωματοψία αλλά στο internet που ψάχνω διάφορα τεστ αχρωματοψίας τα μισά με βγάζουν ότι έχω και τα άλλα μισά ότι δεν έχω... Εσείς έχετε κανένα πρόβλημα όρασης , αν ναι τι;;;
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Imadlak (Άννα)

Τιμώμενο Μέλος

H Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Παραγωγός και μας γράφει απο Ουγγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,926 μηνύματα.

H Imadlak έγραψε: στις 19:49, 22-09-11:

Eγω εχω μυωπια και πολλους βαθμους μαλιστα!!Θα σπασω ρεκορ,το βλεπω εγω....
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

eleni27

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H eleni27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 108 μηνύματα.

H eleni27 έγραψε: στις 13:25, 23-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από Imadlak
Eγω εχω μυωπια και πολλους βαθμους μαλιστα!!Θα σπασω ρεκορ,το βλεπω εγω....
πόσους;;;; ξέρω πολλά άτομα με μυωπία και με πολλούς βαθμούς...
Παράθεση

Imadlak (Άννα)

Τιμώμενο Μέλος

H Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Παραγωγός και μας γράφει απο Ουγγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,926 μηνύματα.

H Imadlak έγραψε: στις 19:31, 23-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από eleni27
πόσους;;;; ξέρω πολλά άτομα με μυωπία και με πολλούς βαθμούς...
Eχω περιπου οχτωμισι βαθμους!!!! Θα τυφλωθω σε λιγο μου φαινεται...
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

renia_1995 (Uranya)

Διάσημο Μέλος

H Uranya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 723 μηνύματα.

H renia_1995 Booorn booorn boorn boorn to be alive έγραψε: στις 16:21, 24-09-11:

Εγω εχω μυωπια γυρω στο 1,5 !
Παράθεση

D_G (Δημήτρης)

Διακεκριμένο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,618 μηνύματα.

O D_G έγραψε: στις 16:35, 24-09-11:

Eχω περιπου οχτωμισι βαθμους!!!! Θα τυφλωθω σε λιγο μου φαινεται...
Επειδή από την τετάρτη δημοτικού έχω μυωπία και φοράω γυαλιά, θυμάμαι μου έλεγαν τότε οι γιατροί, ότι η μυωπία σταθεροποιείται όταν φθάσεις στα 21, και μετά από κάποια ηλικία (30 ή 40) αρχίζει να πέφτει και έρχεται σιγά-σιγά πρεσβυωπία.
Νομίζω ότι δεν έχεις λόγους να φοβάσαι, αρκεί να επισκέπτεσαι οφθαλμίατρο σε διαστήματα που θα σου ορίσει ο ίδιος γιατρός για τυπικές εξετάσεις.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

steki365

Νεοφερμένος

Ο steki365 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 24 μηνύματα.

O steki365 έγραψε: στις 21:02, 24-09-11:

Μυωπία... είχα Έκανα laser και από τότε είμαι μια χαρά. Σας το συνιστώ. Βέβαια κοστίζει αρκετά, αλλά από τότε είμαι άλλος άνθρωπος.
Παράθεση

renia_1995 (Uranya)

Διάσημο Μέλος

H Uranya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 723 μηνύματα.

H renia_1995 Booorn booorn boorn boorn to be alive έγραψε: στις 21:43, 24-09-11:

Εχω συνηθισει τοσο πολυ να βλεπω θωλα που δεν μπορω να φανταστω να βλεπω κανονικα :Ρ
Παράθεση

Imadlak (Άννα)

Τιμώμενο Μέλος

H Imadlak έγραψε: στις 09:17, 25-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από D_G
Επειδή από την τετάρτη δημοτικού έχω μυωπία και φοράω γυαλιά, θυμάμαι μου έλεγαν τότε οι γιατροί, ότι η μυωπία σταθεροποιείται όταν φθάσεις στα 21, και μετά από κάποια ηλικία (30 ή 40) αρχίζει να πέφτει και έρχεται σιγά-σιγά πρεσβυωπία.
Νομίζω ότι δεν έχεις λόγους να φοβάσαι, αρκεί να επισκέπτεσαι οφθαλμίατρο σε διαστήματα που θα σου ορίσει ο ίδιος γιατρός για τυπικές εξετάσεις.
Mακαρι τοτε να μου σταθεροποιηθει καποια στιγμη!!!
Ναι,με τις συμβουλες του γιατρου δεν υπαρχουν λογοι ανησυχιας...
Παράθεση

renia_1995 (Uranya)

Διάσημο Μέλος

H renia_1995 Booorn booorn boorn boorn to be alive έγραψε: στις 11:52, 25-09-11:

Mακαρι τοτε να μου σταθεροποιηθει καποια στιγμη!!!
Ναι,με τις συμβουλες του γιατρου δεν υπαρχουν λογοι ανησυχιας...
Παντως κι εμενα η μυωπια μου αυξανεται.. Δηλαδη ειχα ξεκινησει με 0.5 στην πεμπτη δημοτικου και τωρα στην β' λυκειου εχω ανεβασει πολυ! Και μια οφθαλμιατρος που ειχε πει οτι ειναι πολυ ανησυχητικο το γεγονος οτι αυξανεται η μυωπια μου αποτομα..
Παράθεση

Imadlak (Άννα)

Τιμώμενο Μέλος

H Imadlak έγραψε: στις 08:29, 26-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από renia_1995
Παντως κι εμενα η μυωπια μου αυξανεται.. Δηλαδη ειχα ξεκινησει με 0.5 στην πεμπτη δημοτικου και τωρα στην β' λυκειου εχω ανεβασει πολυ! Και μια οφθαλμιατρος που ειχε πει οτι ειναι πολυ ανησυχητικο το γεγονος οτι αυξανεται η μυωπια μου αποτομα..
Και μενα μια απο τα ιδια!!Αλλα δεν νομιζω να ειναι ανησυχητικο,γιατι τι μπορουμε να κανουμε??Φταιει η κληρονομικοτητα και τα γονιδια...Δεν μπορουμε να τα αλλαξουμε δυστυχως!!
Παράθεση

wolfe4ever

Διακεκριμένο μέλος

H wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,737 μηνύματα.

H wolfe4ever έγραψε: στις 09:08, 27-09-11:

Πρώτη δημοτικού έκανα επέμβαση για στραβισμό. Ε τώρα έχω αστιγματισμό και μυωπία.

Έχω παρατηρήσει ότι τα περισσότερα παιδιά από δευτέρα-τρίτη λυκείου βάζουν γυαλιά.
Παράθεση

renia_1995 (Uranya)

Διάσημο Μέλος

H renia_1995 Booorn booorn boorn boorn to be alive έγραψε: στις 11:50, 28-09-11:

Και μενα μια απο τα ιδια!!Αλλα δεν νομιζω να ειναι ανησυχητικο,γιατι τι μπορουμε να κανουμε??Φταιει η κληρονομικοτητα και τα γονιδια...Δεν μπορουμε να τα αλλαξουμε δυστυχως!!
Μου ανεφερε μαλιστα οτι μπορει να τυφλωθω οταν θα κανω παιδι (στον τοκετο) Οποτε μαλλον το ειχε παρακανει..
Παράθεση

Εχέμυθη

Περιβόητο Μέλος

H Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,061 μηνύματα.

H Εχέμυθη who is waiting for the miracle.... έγραψε: στις 11:58, 28-09-11:

Λοιπον...εγω εκανα εγχειριση για στραβισμο στα 3....εχω 11 βαθμους μυωπια και αστυγματισμο..
Και οπως και η wolfe ετσι κι εγω παρατηρω οτι τα περισσοτερα παιδια δε φορανε γυαλια γιατι ντρεπονται!Σιγα πια!!Και να πω οτι δεν υπαρχουν και ωραιοι σκελετοι στις μερες μας να πω ενταξει!
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Imadlak (Άννα)

Τιμώμενο Μέλος

H Imadlak έγραψε: στις 18:31, 29-09-11:

Μου ανεφερε μαλιστα οτι μπορει να τυφλωθω οταν θα κανω παιδι (στον τοκετο) Οποτε μαλλον το ειχε παρακανει..
Nα σου πω οτι κατι τετοιο εχω ακουσει και εγω;;;Αλλα νομιζω οτι πλεον ομως δεν υπαρχει τετοιο προβλημα,παλιοτερα ηταν επικυνδυνο...Για καλο και για κακο παντως μην κανεις παιδια
Παράθεση

renia_1995 (Uranya)

Διάσημο Μέλος

H renia_1995 Booorn booorn boorn boorn to be alive έγραψε: στις 21:43, 29-09-11:

Nα σου πω οτι κατι τετοιο εχω ακουσει και εγω;;;Αλλα νομιζω οτι πλεον ομως δεν υπαρχει τετοιο προβλημα,παλιοτερα ηταν επικυνδυνο...Για καλο και για κακο παντως μην κανεις παιδια
Χαχαχα η καλυτερη λυση
Παράθεση

Imadlak (Άννα)

Τιμώμενο Μέλος

H Imadlak έγραψε: στις 07:45, 30-09-11:

Χαχαχα η καλυτερη λυση
Xαχαχαχα,ναι!!!Οποιος εχει μεγαλη μυωπια πρεπει να ξεχναει τα παιδια,ειναι απλο!!
Παράθεση

steki365

Νεοφερμένος

Ο steki365 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 24 μηνύματα.

O steki365 έγραψε: στις 12:56, 01-10-11:

Τι λέτε ρε παιδιά. Σιγά το πρόβλημα. Laser και πάλι laser. Όλα διορθώνονται με μια μικρή επεμβασούλα laser στα μάτια... Το μόνο πρόβλημα είναι το κόστος.
Διαβάζω εδώ "στην Ελλάδα το μέσο κόστος για μια εγχείριση ματιών με laser, ανάλογα με το είδος της επέμβασης, βρίσκεται ανάμεσα στις 3.000 με 4.000 ευρώ"

Δεν είναι και λίγα...
Παράθεση

Johnnaousa

Επιφανές Μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 13,939 μηνύματα.

O Johnnaousa τα λαθη επαναλαμβανονται έγραψε: στις 12:59, 01-10-11:

Αρχική Δημοσίευση από steki365
Τι λέτε ρε παιδιά. Σιγά το πρόβλημα. Laser και πάλι laser. Όλα διορθώνονται με μια μικρή επεμβασούλα laser στα μάτια... Το μόνο πρόβλημα είναι το κόστος.
Διαβάζω εδώ "στην Ελλάδα το μέσο κόστος για μια εγχείριση ματιών με laser, ανάλογα με το είδος της επέμβασης, βρίσκεται ανάμεσα στις 3.000 με 4.000 ευρώ"

Δεν είναι και λίγα...
ειναι αρκετα :S
Παράθεση

Εχέμυθη

Περιβόητο Μέλος

H Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,061 μηνύματα.

H Εχέμυθη who is waiting for the miracle.... έγραψε: στις 13:02, 01-10-11:

Και εμενα μου το εχει πει αυτο ο οφθαλμιατρος μου...δηλ. θα αναγκαστω να κανω καισαρικη...επισης ακομα και στο μπασκετ που παιζουμε στο σχολειο προσεχω παρα πολυ διοτι με ενα πολυ πολυ πολυ δυνατο χτυπημε μπορει να χασω ακομα και την οραση μου
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Προβλήματα στύσης - Από AngelinaCurious
      Το θέμα έχει λάβει 34 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Συζήτηση ...επι προσωπικού.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 26-08-16 στις 16:10.
    • Προβλήματα κοινωνικοποίησης - Από chris2799
      Το θέμα έχει λάβει 5 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Συζήτηση ...επι προσωπικού.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 29-01-16 στις 21:52.
    • Προβλήματα εκτυπωτών - Από WhiteDrum
      Το θέμα έχει λάβει 37 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Hardware.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 30-04-13 στις 14:11.
    • Προβλήματα με...εικόνες - Από ice-girl
      Το θέμα έχει λάβει 5 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Τεχνολογία.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 30-07-08 στις 12:33.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα