Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 80,148 εγγεγραμμένα μέλη και 3,090,652 μηνύματα σε 96,015 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 657 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Ποια είναι τα στοιχεία που κάνουν ένα φίλο, κολλητό

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιάννης
Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 42 ετών . Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε στις 09:22, 29-07-05:

Ποια είναι τα στοιχεία που μπορούν να σας δέσουν με ένα φίλο σας περισσότερο. Δεν μιλάω για τα κλασσικά αλλα εκείνα τα στοιχεία που πραγματικά μπορείτε να κάνετε τα πάντα για ένα φίλο σας, στοιχεία που σας κάνουν να τον/την νιώθετε πιο πολύ σαν οικογένεια παρα σαν φίλο.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 17,377 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 09:41, 29-07-05:

Αρχική Δημοσίευση από yiannis
Ποια είναι τα στοιχεία που μπορούν να σας δέσουν με ένα φίλο σας περισσότερο. Δεν μιλάω για τα κλασσικά αλλα εκείνα τα στοιχεία που πραγματικά μπορείτε να κάνετε τα πάντα για ένα φίλο σας, στοιχεία που σας κάνουν να τον/την νιώθετε πιο πολύ σαν οικογένεια παρα σαν φίλο.
Να μπορεί να με καταλάβει και να με εμπνέει ως άτομο εμπιστοσύνης. Δεν ζητώ τίποτα περισσότερο.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,877 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 10:00, 29-07-05:

δεν μπορει να γινει απο την μια μερα στην αλλη. Μετα απο λιγα χρονια μεταξυ μας αναπτισετε μια εμπυστοσυνη και μια "αγαπη" που γινονται μια πολυ δυνατη φιλια. Για αυτον τον λογο εγω δεν εχω ακομα εναν πραγματικα κολλιτο, γιατι με τοσα σχολεια που εχω αλλαξει...

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

gilie

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη gilie
H gilie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 435 μηνύματα.

H gilie έγραψε στις 10:20, 29-07-05:

νομιζω οτι τωρα δε μπορει να κανει κανεις/μια τιποτα για να δεθω μαζι του/της οσο εχω δεθει με τους 4 φιλους που εχω σε διαφορα μερη της Ελλαδας :o

με τους φιλους μου με συνδεουν τα εξης που δεν γυριζουν πισω, δειτε τα με σειρα αρχαιοτητας:

1. Γιαννης, φιλοι απ'το νηπιαγωγιο, μαζι σε μπασκετ, αγγλικα, πιανο κτλ, κολλητοι μεχρι τις σπουδες, εχω να τον δω χρονια (ειναι μπλεγμενος με ναρκωντικα και σε αποτοξυνωση) αλλα τηλεφωνιομαστε συχνα

2. Μιλλη, φιλες απο τις διακοπες (ερχοταν στο ξενοδοχειο με τους γονεις της 2 φορες τον χρονο απο ουαν ειμασταν πιτσιρικια) και αργοτερα οταν εμεινα στην Αθηνα μου σταθηκε οσο κανεις στις αλλαγες της ζωης μου

3. Αλεξανδρος, ο πρωτος μου ερωτας, αντρας κτλ, σχεση 2 χρονων, μια ιδιοτροπη φιλια πολλων χρονων, με καταλαβαινει οπως κανεις, δεν πολυ βλεπομαστε λογο του Γιωργου (οι 2 τους δεν δενουν με τπτ) τον βλεπω οσο ποιο συχνα μπορω και μηλαμε αρκετα συχνα

4. Βιλμα, μαζι στην σχολη μαζι στην Σκωτια μαζι στα ζορια δλδ, απειρα βραδια κουβεντας, συμπαραστασης δεν θα αλλαζα στον χαρακτηρα της το παραμικρο!!

Λογω του Γιωργου τωρα δε μπορω να περασω ωρες με ενα ατομο, δε μπορω να δεθω, γιατι δενεσαι στα πολυ καλα και στα πολυ δυσκολα και αυτα πλεον τα ζω με τον αντρα μου και οχι με τους φιλους, πιστευω οτι ειναι πολυ φυσιολογικο αυτο και οι φιλοι μου με καταλαβαινουν απολυτα παρολο που δεν βρησκονται στην ιδια φαση

Παράθεση

emufear

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη emufear
Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,209 μηνύματα.

O emufear έγραψε στις 14:49, 29-07-05:

Να μην κάνει σεξ με την κοπέλα μου και να μιλάμε πολλές ώρες στο msn

Παράθεση

bunny217 (Ποιός Ξέρει???)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη bunny217
H Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 1,606 μηνύματα.

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε στις 14:57, 29-07-05:

ΝΑ περνάμε πολλές στιγμές μαζί,να ταιριάζουεμ σαν χαρακτήρες να υποστηρίζει ο ένας τον αλλον να μην υπάρχει φυσικά αντιζηλεια αναμεσα μας.
Και το βασικότερο στις δύσκολες στιγμές να είναι δίπλα μου.
Μέχρι στιγμής δεν έχω βρει ένα τέτοιο άτομο,εκτός απο τον φίλο μου που πλέον έχουμε αρχίσει να μην τα βρίσκουμε σαν χαρακτήρες.

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 18:22, 29-07-05:

Δεν πιστεύω ότι υπάρχει κανόνας... είναι πολλά που συντελούν για να κολλήσουν δύο άνθρωποι να γίνουν κολλητοί...

κατά κύριο λόγο είναι οι συγκυρίες της συγκεκριμένης χρονικής περιόδου που θα έρθουν κοντά σαν φίλοι, η χημεία και μετά όλα παίρνουν τον δρόμο τους...

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Founes

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Founes
Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.

O Founes έγραψε στις 21:44, 31-07-05:

Οι κολλητοί πιστεύω οτι γίνονται μονο σε μικρή ηλικία... ειναι αυτά τα τυπάκια που μαζι τους γνωρίζουμε τον κοσμο, που μεγαλώνουμε μαζι... και αργότερα μπορεί να υπάρξει φιλία αλλά οχι ατό που λέμε "κολλητός"!
μπορεί και ενα βράδυ να είναι κάποιος και να τα πίνει με κάποιον άλλο και να γίνουν φίλοι... δεν υπάρχει κανόνας.

Παράθεση

Rattlehead

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Rattlehead
Ο Rattlehead αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. . Έχει γράψει 362 μηνύματα.

O Rattlehead έγραψε στις 18:13, 03-08-05:

Να μην παρεξηγείται εύκολα σαν να είναι κοπέλα μου..! (π.χ. εδώ και μια βδομάδα δε βγήκαμε για καφέ, με κλ**εις!)

Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Vkey
H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,423 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 19:16, 03-08-05:

Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ
Δεν πιστεύω ότι υπάρχει κανόνας... είναι πολλά που συντελούν για να κολλήσουν δύο άνθρωποι να γίνουν κολλητοί...

κατά κύριο λόγο είναι οι συγκυρίες της συγκεκριμένης χρονικής περιόδου που θα έρθουν κοντά σαν φίλοι, η χημεία και μετά όλα παίρνουν τον δρόμο τους...
Ακριβώς...άσε που συνήθως με τις κολλητές μου μας έδεσαν οι άντρες τις συγκεκριμενες χρονικές στιγμές....

Παράθεση

kleftra (Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη kleftra
H Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,633 μηνύματα.

H kleftra οι φωνές στο κεφάλι της, της είπαν κι έγραψε στις 18:13, 04-08-05:

Κάνω τον εξής διαχωρισμό: φιλοι και γνωστοί.Ως φίλους θεωρώ όσους έχω απο τα παιδικά μου χρόνια,όσους γνώρισα κι έζησα μαζί τους σε μια εποχή αθωότητας και η σχέση μας χτίστηκε και δυνάμωσε με το χρόνο,ξέρω ότι με αγαπούν και βάζω το χέρι μου στη φωτιά γι αυτούς.Δεν είναι πολλοί είναι πέντε αλλά τους νοιώθω σαν αδέρφια,μεγαλώσαμε στην ίδια γειτονιά,πήγαμε μαζί νήπιο-δημοτικό-γυμνάσιο-λύκειο και αγγλικά.Κι ακόμη κι όταν καποιοι έφυγαν για σπουδές δεν χαθήκαμε.Απο κει και πέρα έχω και πολλούς γνωστούς,παιδιά που γνώριζα κατά καιρούς και βγαίνουμε,παιδιά απο τη σχολή,συνάδελφους κτλ.

Παράθεση

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 17,377 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 22:00, 04-08-05:

Αρχική Δημοσίευση από kleftra
Κάνω τον εξής διαχωρισμό: φιλοι και γνωστοί.Ως φίλους θεωρώ όσους έχω απο τα παιδικά μου χρόνια,όσους γνώρισα κι έζησα μαζί τους σε μια εποχή αθωότητας και η σχέση μας χτίστηκε και δυνάμωσε με το χρόνο,ξέρω ότι με αγαπούν και βάζω το χέρι μου στη φωτιά γι αυτούς.Δεν είναι πολλοί είναι πέντε αλλά τους νοιώθω σαν αδέρφια,μεγαλώσαμε στην ίδια γειτονιά,πήγαμε μαζί νήπιο-δημοτικό-γυμνάσιο-λύκειο και αγγλικά.Κι ακόμη κι όταν καποιοι έφυγαν για σπουδές δεν χαθήκαμε.Απο κει και πέρα έχω και πολλούς γνωστούς,παιδιά που γνώριζα κατά καιρούς και βγαίνουμε,παιδιά απο τη σχολή,συνάδελφους κτλ.
Όμως αυτό δεν σε εμποδίζει να κάνεις κανείς φιλία με κάποιον που πραγματικά το αξίζει ;

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,633 μηνύματα.

H kleftra οι φωνές στο κεφάλι της, της είπαν κι έγραψε στις 13:41, 05-08-05:

Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone
Όμως αυτό δεν σε εμποδίζει να κάνεις κανείς φιλία με κάποιον που πραγματικά το αξίζει ;
Mα και με όσους αναφέρω ως γνωστούς βγαίνω,συζητώ,πηγαίνω διακοπές,λέω για τα προβλήματα μου απλά στα σκούρα στα πολύ σκούρα όμως όχι του στυλ χώρισα,έχω τα νεύρα κλπ αλλά για παράδειγμα ένας απο τους εν λόγω 5 φίλους μου μια εποχή που ήμουν κι άνεργη κι άφραγκη μου πλήρωνε επι 3 μήνες το νοίκι κι όλα μου τα έξοδα(φυσικά του τα επέστρεψα) στρέφομαι σε αυτούς που ξέρω πως ποτέ δεν θα με κακοχαραχτηρίσουν ή θα μου το χτυπήσουν αργότερα.Ακόμη αν μου πουν κάτι για κάποιον απο τους γνωστούς μου θα μου διμιουργηθεί αμφιβολία ενώ για τους φίλους μου βάζω όπως ξαναέγραψα το χέρι μου στη φωτιά.Δεν λέω ότι δεν έχω παρέες,συναναστρέφομαι πολύ κόσμο απλά ξέρω ότι αυτά τα παιδιά θα τα έχω παντα δίπλα μου ότι κι αν μεσολαβήσει.Δεν ξέρω αν σου διευκρίνησα τη διαφορά.

Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε στις 13:46, 05-08-05:

Αρχική Δημοσίευση από kleftra
Mα και με όσους αναφέρω ως γνωστούς βγαίνω,συζητώ,πηγαίνω διακοπές,λέω για τα προβλήματα μου απλά στα σκούρα στα πολύ σκούρα όμως όχι του στυλ χώρισα,έχω τα νεύρα κλπ αλλά για παράδειγμα ένας απο τους εν λόγω 5 φίλους μου μια εποχή που ήμουν κι άνεργη κι άφραγκη μου πλήρωνε επι 3 μήνες το νοίκι κι όλα μου τα έξοδα(φυσικά του τα επέστρεψα) στρέφομαι σε αυτούς που ξέρω πως ποτέ δεν θα με κακοχαραχτηρίσουν ή θα μου το χτυπήσουν αργότερα.Ακόμη αν μου πουν κάτι για κάποιον απο τους γνωστούς μου θα μου διμιουργηθεί αμφιβολία ενώ για τους φίλους μου βάζω όπως ξαναέγραψα το χέρι μου στη φωτιά.Δεν λέω ότι δεν έχω παρέες,συναναστρέφομαι πολύ κόσμο απλά ξέρω ότι αυτά τα παιδιά θα τα έχω παντα δίπλα μου ότι κι αν μεσολαβήσει.Δεν ξέρω αν σου διευκρίνησα τη διαφορά.
Χμμ σόρρυ απλώς δεν καταλάβα το μνμ σου. Όντως συχνά ο χρόνος είναι η καλλίτερη απόδειξ για το πόσο γερή είναι μια φιλία ακόμη πολλές φορές ο χρόνος δυναμώνει μια φιλία...

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H kleftra οι φωνές στο κεφάλι της, της είπαν κι έγραψε στις 14:01, 05-08-05:

Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone
Χμμ σόρρυ απλώς δεν καταλάβα το μνμ σου. Όντως συχνά ο χρόνος είναι η καλλίτερη απόδειξ για το πόσο γερή είναι μια φιλία ακόμη πολλές φορές ο χρόνος δυναμώνει μια φιλία...
Δεν φταις εσύ καλε μου φταίω εγώ που απο τη μια έχω ένα πάκο εκκρεμότητες και τρελή δουλειά κι απ την άλλη θέλω να μπαίνω στο στέκι και να γράφω την γνώμη μου,έτσι απο την βιασύνη μου γράφω τα μισά απο όσα πρέπει.Θέλω διακοπές΄(ξανα΄).15 και σήμερα...χι,χι,χι......

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mania
H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε στις 11:52, 12-10-07:

Πρέπει να είναι άτομο με αξίες, να καταλαβένει πότε πρέπει να είναι σοβαρός και να ακούει αυτά που λέμε, να μην ανοίγει το στόμα του και να λέει τα πάντα παντού και να μην μαχαιρώνει πίσω απο την πλάτη μου.

Αυτά λίγα και καλά

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη underwater
H underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,498 μηνύματα.

H underwater έγραψε στις 00:22, 26-05-08:

Για μένα κολλητός γίνεται ο φίλος που με βάζει στην καθημερινότητά του. Που θα βγούμε, θα κάνουμε βλακείες, θα αποκτήσουμε πλήθος κοινών εμπειριών. Ο φίλος με τον οποίο, αν και ξέρουμε πολλά ο 1 για τον άλλο, βρισκόμαστε για καφέδες 1 στο μήνα δεν θεωρείται κολλητός βασικά.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Tetragrammaton (Site Bot)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Tetragrammaton
Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 505 μηνύματα.

O Tetragrammaton δεν έγραψε στις 18:46, 27-05-08:

Όταν γίνεται κάτι και δεν χρειάζεται να μιλήσεις, αρκεί να κοιτάξεις τον άλλο στα μάτια και ξέρεις τι σκέφτεται.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

jrot6

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη jrot6
Ο jrot6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών , επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Π.Γ.Δ.Μ. (Ευρώπη). Έχει γράψει 669 μηνύματα.

O jrot6 is far away.. έγραψε στις 18:55, 27-05-08:

Όταν γίνεται κάτι και δεν χρειάζεται να μιλήσεις, αρκεί να κοιτάξεις τον άλλο στα μάτια και ξέρεις τι σκέφτεται.

Παράθεση

commie

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη commie
H commie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 370 μηνύματα.

H commie έγραψε στις 19:10, 27-05-08:

για μένα κολλητός είναι αυτός που είναι κοντά μου και στα εύκολα και στα δύσκολα.

Παράθεση

stavros_ (mpampis)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη stavros_
Ο mpampis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 42 ετών , επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 419 μηνύματα.

O stavros_ έγραψε στις 01:40, 29-05-08:

Εγώ κολλητούς δεν θέλω. Ο ρόλος του κολλητού μπορεί να βρεθεί άνετα σε μια ενδεχόμενη σχέση. Φίλους θεωρώ αυτούς που μπορώ να περάσω ένα Σάββατο βράδυ σε ένα κλαμπάκι, ή για καφέ ένα μεσημέρι. Τώρα απαιτούμενα στοιχεία ... για να θεωρήσω κάποιο φίλο μου, θα πρέπει να υπάρχει σύμπνοια απόψεων σε κάποια βασικά θέματα, ουτως ώστε να υπάρχει κάποια εμπιστοσύνη, και φυσικά να υπάρχει άπλετο χιούμορ.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη stavros_ : 29-05-08 στις 01:48.
Παράθεση

Affliction (Midna)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Affliction
Ο Midna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών . Έχει γράψει 137 μηνύματα.

O Affliction έγραψε στις 16:10, 03-07-08:

Να τον/την παίρνεις τηλέφωνο όποτε τον χρειαστείς και αυτός/ή να παρατάει ό,τι κι αν κάνει για να σου μιλήσει ή για να έρθει να σε βοηθήσει.

Παράθεση

ToxicLips (Άννα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ToxicLips
H Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 291 μηνύματα.

H ToxicLips is thinking of her sins... έγραψε στις 14:48, 03-09-10:

Ο κολλητός θα πρέπει να σου συμπαραστέκεται στις δύσκολες στιγμές σου, να σε υποστηρίζει όταν ξέρει πως έχεις δίκιο και να σέβεται την γνώμη σου. Και ναι να σε στενοχωρήσει αν με την γνώμη του σε κάνει να δεις πράγματα πιο καθαρά

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

BLUE SEA (Τέσα Ηλιού)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη BLUE SEA
H Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,613 μηνύματα.

H BLUE SEA Μπαμπά μου,θα ζεις πάντα στην καρδιά μου έγραψε στις 22:41, 15-05-15:

1) Όταν κάποιοι/ες άλλοι/ες προσπαθούν να με αλλάξουν με αγένεια ή με θάβουν πίσω απ' την πλάτη μου, οι πολύ στενές μου φίλες με δέχονται όπως είμαι και μου επισημαίνουν με ειλικρίνεια, τακτ και ευγένεια τα αρνητικά μου στοιχεία αναδεικνύοντας ταυτόχρονα τα θετικά.
2) Όταν κάποιοι/ες άλλοι/ες με αποκαλούν "Κινέζα" λόγω του ότι είμαι αρκετά χλωμή με μαύρα μαλλιά και σχιστά μάτια, για τις πολύ στενές μου φίλες έχω απλώς μια διαφορετική ομορφιά.
3) Όταν για κάποιους/ες άλλους/ες είμαι "τρελοκομείο" επειδή κλαίω και γελάω πολύ εύκολα, για τις στενές μου φίλες είμαι ένας αυθόρμητος άνθρωπος.
4) Όταν για κάποιους/ες άλλους/ες είμαι ανώριμη, επειδή δεν συμβιβάζομαι με την ηλικία μου, για τις πολύ στενές μου φίλες είμαι παιδί στην ψυχή.
5) Όταν για κάποιους/ες άλλους/ες είμαι σαλτισμένη λόγω του αιρετικού τρόπου σκέψης μου, για τις πολύ στενές μου φίλες μου είμαι ένας ελεύθερος άνθρωπος που δεν φοβάται να διαφοροποιηθεί.
6) Όταν για κάποιος/ες άλλους/ες είμαι κουμούνι, για τις πολύ στενές μου φίλες είμαι άνθρωπος με δικαίωμα επιλογής ως προς την κομματική μου τοποθέτηση.

Ε, όλα αυτά είναι αρκετά, για να θεωρήσω κάποιες φίλες μου κολλητές. Δοξάζω τον Θεό που έχω πολλές και καλές φίλες.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

dune

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη dune
H dune αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών . Έχει γράψει 38 μηνύματα.

H dune έγραψε στις 23:10, 15-05-15:

Μονο μια κοπελα θεωρω πραγματικη μου φιλη και ουσιαστικα μελος της οικογενειας μου.
Ξερει τα ελαττωματα μου και συνεχιζει να ειναι φιλη μου πανω απο 20 χρονια. Και γω τα δικα της. Με τα ελαττωματα και ολα παραμενει μια ψυχουλα.
Ενω παλια ημασταν αρκετα διαφορετικοι χαρακτηρες, οσο μεγαλωνουμε μοιαζουμε περισσοτερο. Παραδοξο?
Δεν ηταν παντα ολα ροδινα μεταξυ μας. Σε καποιες φασεις καναμε να μιλησουμε καιρο αλλα οταν ξαναβρεθηκαμε ηταν οπως παλια, αυτοματως, χωρις να χρειαζεται να σπασει ο παγος.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

BLUE SEA (Τέσα Ηλιού)

Διακεκριμένο μέλος

H Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,613 μηνύματα.

H BLUE SEA Μπαμπά μου,θα ζεις πάντα στην καρδιά μου έγραψε στις 06:56, 16-05-15:

Αρχική Δημοσίευση από dune
Μονο μια κοπελα θεωρω πραγματικη μου φιλη και ουσιαστικα μελος της οικογενειας μου.
Ξερει τα ελαττωματα μου και συνεχιζει να ειναι φιλη μου πανω απο 20 χρονια. Και γω τα δικα της. Με τα ελαττωματα και ολα παραμενει μια ψυχουλα.
Ενω παλια ημασταν αρκετα διαφορετικοι χαρακτηρες, οσο μεγαλωνουμε μοιαζουμε περισσοτερο. Παραδοξο?
Δεν ηταν παντα ολα ροδινα μεταξυ μας. Σε καποιες φασεις καναμε να μιλησουμε καιρο αλλα οταν ξαναβρεθηκαμε ηταν οπως παλια, αυτοματως, χωρις να χρειαζεται να σπασει ο παγος.
Έχεις δίκιο. Δεν χρειάζεται να ταιριάζει κανείς/μία σε όλα με τον/την κολλητό/ή του ή να έχει μόνο προτερήματα για να είναι υγιής η σχέση. Η διαφορετικότητα έχει τη γοητεία της.

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,632 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 07:54, 28-05-15:

Οταν χαιρεται με τη χαρα σου, γιατι στις λυπες ολοι λυπομαστε, στις χαρες ομως βλεπεις ποιος τις μοιραζεται μαζι σου και δε σε βλεπει ανταγωνιστικα!!

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

BLUE SEA (Τέσα Ηλιού)

Διακεκριμένο μέλος

H BLUE SEA Μπαμπά μου,θα ζεις πάντα στην καρδιά μου έγραψε στις 15:14, 28-05-15:

Αρχική Δημοσίευση από mindcircus
Οταν χαιρεται με τη χαρα σου, γιατι στις λυπες ολοι λυπομαστε, στις χαρες ομως βλεπεις ποιος τις μοιραζεται μαζι σου και δε σε βλεπει ανταγωνιστικα!!
Έχεις δίκιο. Αυτό είναι το σημαντικότερο κριτήριο.

Παράθεση

Panagiotis849 (Παναγιώτης)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Panagiotis849
Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 133 μηνύματα.

O Panagiotis849 #Panos έγραψε στις 22:42, 28-05-15:

Φίλος είσαι με έναν ακόμα και όταν μπορείς να μοιραστείς μυστικά και να τον εμπιστεύεσαι...!

Παράθεση

Natalia Secret

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Natalia Secret
H Natalia Secret αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.

H Natalia Secret έγραψε στις 22:50, 28-05-15:

Oταν όχι μόνο σου λέει αλλά - το σημαντικότερο - σου δείχνει ότι είσαι σημαντικός/ή γι'αυτή/όν. Μαζί με αυτά που είπαν παραπάνω τα παιδιά (μαζί στις χαρές και τις λύπες και όλα τα σχετικά ).

Παράθεση

GeorgeRns

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη GeorgeRns
Ο GeorgeRns αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 43 μηνύματα.

O GeorgeRns έγραψε στις 09:02, 23-06-15:

Ο χρόνος δείχνει αν κάποιος θα είναι φίλος ή όχι.

Παράθεση

nasia_nt (Νάσια)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη nasia_nt
H Νάσια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 43 μηνύματα.

H nasia_nt έγραψε στις 21:53, 03-07-15:

Φίλο πραγματικό θεωρώ κάποιον ο οποίος με κάνει να ξεχνάω κάθε ανασφάλεια που έχω και με βοηθά συνεχώς να βελτιώνομαι, χωρίς να κουράζεται ή να περιμένει αντάλλαγμα. Είναι η υπομονή και η κατανόηση που δείχνει, και η αίσθηση της ηρεμίας και της σιγουριάς που με κάνει να νιώθω όταν βρίσκεται κοντά μου ή όταν μου μιλά. Κάπως έτσι το εκλαμβάνω εγώ, ίσως επειδή είναι ο χαρακτήρας μου που τον συμπληρώνει κάτι τέτοιο, δεν ξέρω

Παράθεση

Dr.K (Κατερίνα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Dr.K
H Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 307 μηνύματα.

H Dr.K BE HAPPY έγραψε στις 13:22, 04-07-15:

Αρχική Δημοσίευση από mindcircus
Ακριβώς αυτό είναι ....Ο/Η φίλος σου θα χαρεί όταν έχεις κάνει κάτι καλό και έχεις πετύχει σε κάποιον τομέα .Επίσης όταν κάνετε κάτι και οι 2 μαζί και εσύ δεν το καταφέρεις και ο φίλος σου το πετύχει τότε πρέπει να χαρεί ο πραγματικός φίλος και όχι να ζηλέψει

Παράθεση

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη methexys
H methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,631 μηνύματα.

H methexys έγραψε στις 17:31, 23-09-15:

Πραγματικός φίλος είναι αυτός που ειναι μαζι σου και στα καλα και στα άσχημα,χαίρεται με τις επιτυχίες σου και δεν ζηλεύει ή προσπαθεί να σε ανταγωνιστεί και δεν λέει ούτε έναν καλό λόγο. Είναι αυτός που δείχνει υπομονή και κατανόηση και σε δέχεται όπως είσαι, αλλά προσπαθεί να σε συμβουλέψει ή σου λέει τι κάνεις λάθος. Μαζί περνάτε καλά και μπορείτε να κάνετε οοο,τι σας κατεβει στο κεφαλι αλλά ξέρει να σου σταθεί σε μια δύσκολη στιγμη. Δεν είναι παντα ευκολο να βρεις τέτοια άτομα αλλά αυτές οι φιλίες είναι πραγματικές και κρατάνε για χρόνια

Παράθεση

Dimitrakak

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Dimitrakak
H Dimitrakak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών . Έχει γράψει 30 μηνύματα.

H Dimitrakak έγραψε στις 12:52, 24-09-15:

Πραγματικος φιλος ειναι αυτος που
1)Σου λεει την αληθεια μπροστα σου προσπαθώντας να ελαχιστοποιησει τα ελατωματα σου μα ποτε δεν σε θαβει στους αλλους ειδικα οταν εχετε τσακωθει
2)Χαιρεται με την επιτυχια σου
3)Ειναι μαζι σου κυριως στα δυσκολα οταν κανεις δεν σε στηριζει και βρισκεσαι στον πατο
4)Μπορεις να του πεις τα παντα ακομη και το πιο χαζο
5)Δεν σε υποβαθμιζει καιδεν σε κανει να νιωθεις αβολα με τα προτερηματα του τονιζοντας τα συνεχεια
6)Δεν κλαιγεται συνεχως για τα προβληματα τουωστε να τον λυπηθεις
7)Δεν ειναι αχαριστος και θυμαται ο,τι εχεις κανει για αυτον κυριως τα θετικα
Σεβεται τις αποψεις σου

Βεβαια πρεπει να θυμομαστε οτι και ο κολλητος μας ειναι ανθρωπος και εχει ελατωματα οποτε καλο ειναι να τον συγχωρουμε καθως και να θυμομαστε οτι και εμεις οφειλουμε να ειμαστε το ιδιο σωστοι απεναντι του.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Dimitrakak : 24-09-15 στις 13:40.
Παράθεση

Nikos 7

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Nikos 7
Ο Nikos 7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 44 μηνύματα.

O Nikos 7 έγραψε στις 18:07, 24-09-15:

Οι φίλοι πρέπει να μας κάνουν να γελάμε . Οι φίλοι στηρίζουν πρακτικά και ψυχολογικά . Θα σου πουν την αλήθεια, όσο σκληρή και αν είναι. Ο αληθινός φίλος πρέπει να μπορεί να πει τη γνώμη του ελεύθερα αλλά να μη νευριάζει αν εσύ διαφωνείς . Να είναι πρόθυμοι να μου αφιερώσουν χρόνο και να με ακούσουν, ιδίως όταν έχω προβλήματα . Ένας καλός φίλος είναι ένας φίλος που μπορείς να εμπιστευτείς . Ένας καλός φίλος είναι μαζί σου στις καλές και στις κακές στιγμές. . Να χαίρεται και να λυπάται μαζί σου, χωρίς να περιμένει να του πεις ευχαριστώ. Βασικά, δεν θα έπρεπε καν να χρειάζεται να ειπωθεί αυτή η λέξη. Μια ματιά θα πρέπει να είναι αρκετή. Θα πρέπει να τα λέει όλα χωρίς να χρειάζεται να υπάρξουν λέξεις. Ξέρουν πότε πρέπει να σε σπρώξουν να κάνεις κάτι και πότε πρέπει να σε σταματήσουν. Ξέρουν πότε πρέπει να σε προειδοποιήσουν αλλά να σε αφήσουν να φας τα μούτρα σου. Και να είναι εκεί να σε σηκώσουν. Ξέρουν πότε πρέπει να γελάσουν. Και πότε πρέπει να αφήσουν το σκηνικό να περάσει και να κάνουν ότι δεν το είδαν ποτέ. Δεν θα σου πουν ποτέ «στα’λεγα», θα σου πουν «έλα, πάμε παρακάτω».

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους