Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 78,453 εγγεγραμμένα μέλη και 3,044,485 μηνύματα σε 92,665 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 693 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Θεραπευτικά βότανα

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,633 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 12:58, 23-05-15:

Ειχα ρωτησει καποτε για την περιοδο και ανακαλυψα την αχιλλεα, ειναι πραγματικα σωτηρια για οσες σφαδαζετε στον πονο!
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

dune

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη dune
H dune αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών . Έχει γράψει 38 μηνύματα.

H dune έγραψε στις 13:39, 23-05-15:

Αρχική Δημοσίευση από Ξεχασμένος
Σε αδυνατίζει αφυδατώνοντάς σε, σίγουρη μέθοδος. Μην πέρνετε ρε παιδιά προιόντα αδυνατίσματος, έλεος, αν θέλετε να χάσετε κιλά ο μοναδικός τρόπος είναι να καίτε λιγότερες θερμίδες απ΄όσες πέρνετε. Κάντε μια ισοροπιμένη διατροφή και βάλτε λίγη άσκηση στη ζωή σας και voila!
Μα ελα μου ντε!
Και γω χτες ηπια πολυ νερο και πηρα 1 κιλο. Παει να πει οτι παχυνα?
Το myfitnesspal ειναι ο πιο φτηνος και ευκολος τροπος να χασεις περιττο βαρος, κατα τη γνωμη μου.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Omorfileni89 (Eleni Papadopoulou)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Omorfileni89
H Eleni Papadopoulou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 31 μηνύματα.

H Omorfileni89 έγραψε στις 13:47, 25-05-15:

Ευχαριστώ για τα σχόλια σας, παιδια! Να σας πω, το συμπλήρωμα που παιρνω, το Nidora είναι φυτικό και περιέχει πολλά συστατικά, ρώτησα για τη Σίλικα επειδή δεν την έχω ακούσει. Χρισημοποιώ το προιον αυτο εδω και 10 ημέρες, για τώρα δεν έχω δει καμια παρανέργεια και έχω χάσει με συνδιασμό με ασκήσεις και διατροφή σχεδόν 2 κιλά! Το προίον το διαφημίζουν να κόβει την όρεξη και όντως δεν παίναω πολύ και δεν μπορώ να φάω όλη τη μερίδα μου! Μακαρι να δω καλύτερα αποτελέσματα, πρέπει να μου φτάνει το προίον για τουλάχιστον 2 εβδομάδες ακόμι.
Wish me luck!
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,633 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 17:15, 25-05-15:

Ρε παιδια τι παιρνετε τετοια πραγματα;
Οχι πως ειμαι ειδικη αλλα ολα αυτα τα αδυνατιστικα με τρομαζουν.
Διαιτα κ ραψιμο το στομα κ να πως χανεις κιλα..
Τι να πω.. Ο καθενας οτι πιστευει αλλα εγω ειμαι κατα ολων αυτων...
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Nelliel

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Nelliel
H Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 859 μηνύματα.

H Nelliel έγραψε στις 19:09, 25-05-15:

Η σιλικα ειναι αμμος και επισης περιεχει TCP (συμπληρωμα ασβεστιου). Δεν ξερω ποσο ασφαλες ειναι να παιρνεις συμπληρωμα ασβεστιου χωρις να εχεις προβλημα. Εγω που ειχα προβλημα με χαμηλο ασβεστιο και επαιρνα συμπληρωμα με εντολη γιατρου, αναγκαστηκα να το κοψω εντελως γιατι απο το πολυ ασβεστιο εμφανισα πετρα στο νεφρο. Μη παιρνετε τετοια σκευασματα αδυνατισματος, ειδικα χωρις την εγκριση ιατρου. Στην θεση σου θα εκανα εξετασεις αιματος και θα ελεγχα οπωσδηποτε ηλεκτρολυτες, συκωτι, νεφρα, κλπ. Μη παιζεις με την υγεια σου. Αν δεν κουνησεις τον κ*λο σου δεν προκειται να αδυνατισεις. Ευκολο αδυνατισμα δεν υπαρχει.
Παράθεση

Omorfileni89 (Eleni Papadopoulou)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Omorfileni89
H Eleni Papadopoulou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 31 μηνύματα.

H Omorfileni89 έγραψε στις 13:49, 27-05-15:

Καλησπέρα σας! Το παίρνω αυτό το προϊόν εδώ και 10 ημέρες. Δεν έχω παρενέργιες, αισθάνομαι καλά, έχω ενέργεια και ο γιατρός μου μου είπε ότι οι εξετάσεις που μου έκανε είναι νορμαλ. Καταλαβαίνω ότι υπάρχουν περιπτώσεις άσχημων παρενέργειων από διαφορετικά προϊόντα αδυνατίσματος και συμπληρώματα διατροφής αλλά για τώρα είμαι ικανοποιημένη και δεν πρόκειτε να κόβω την λήψη. Πιστεύω ότι με τη βοήθεια αυτόυ του προίόντος θα αποκτήσω τη συνήθεια να τρώω μικρότερες μερίδες φαγητού και δεν θα βάλω τα κιλά που έχασα πίσω.
Παράθεση

BLUE SEA (Τέσα Ηλιού)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη BLUE SEA
H Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών , επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,585 μηνύματα.

H BLUE SEA Μπαμπά μου,θα ζεις πάντα στην καρδιά μου έγραψε στις 22:46, 21-06-15:

Αρχική Δημοσίευση από Ξεχασμένος
Σε αδυνατίζει αφυδατώνοντάς σε, σίγουρη μέθοδος. Μην πέρνετε ρε παιδιά προιόντα αδυνατίσματος, έλεος, αν θέλετε να χάσετε κιλά ο μοναδικός τρόπος είναι να καίτε λιγότερες θερμίδες απ΄όσες πέρνετε. Κάντε μια ισοροπιμένη διατροφή και βάλτε λίγη άσκηση στη ζωή σας και voila!
Έχεις απόλυτο δίκιο, Ξεχασμένε! Αν κάποιος/α τρώει υγιεινά και ασκείται καθημερινά, όχι μόνο τα βότανα, αλλά ακόμα και η δίαιτα είναι περιττή.
Από βότανα αμφιβόλου προελεύσεως μάλιστα είναι δυνατόν να προκληθούν σοβαρότατες αλλεργίες. Για την λεβάντα, λόγου χάρη, ακούγεται ότι προκαλεί δύσπνοια. Το έχουν πάθει αυτό και τρία άτομα του περιβάλλοντός μου: μια θεία μου και δύο φιλικά μου πρόσωπα.
Σε περίπτωση λοιπόν που θέλουμε να καταναλώσουμε κάποιο βότανο πρέπει να γνωρίζουμε τις ιδιότητές του, καθώς και ποια είναι η σωστή ποσότητα.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ερινύς (Rin)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ερινύς
H Rin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Ωραιόκαστρο (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 11,673 μηνύματα.

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε στις 23:05, 21-06-15:

Αρχική Δημοσίευση από Omorfileni89
Καλησπέρα σας! Το παίρνω αυτό το προϊόν εδώ και 10 ημέρες. Δεν έχω παρενέργιες, αισθάνομαι καλά, έχω ενέργεια και ο γιατρός μου μου είπε ότι οι εξετάσεις που μου έκανε είναι νορμαλ. Καταλαβαίνω ότι υπάρχουν περιπτώσεις άσχημων παρενέργειων από διαφορετικά προϊόντα αδυνατίσματος και συμπληρώματα διατροφής αλλά για τώρα είμαι ικανοποιημένη και δεν πρόκειτε να κόβω την λήψη. Πιστεύω ότι με τη βοήθεια αυτόυ του προίόντος θα αποκτήσω τη συνήθεια να τρώω μικρότερες μερίδες φαγητού και δεν θα βάλω τα κιλά που έχασα πίσω.
Αν είχες μιλήσει με τον γιατρό σου και σου είχε πει οκ να το πάρεις, εντάξει δεν υπάρχει θέμα.
Απλά και οι άλλοι πιο πάνω τα είπαν αυτά γιατί υπάρχει μια τάση να λέμε "έλα μωρέ φυτικό είναι, τι θα μου κάνει", και να χρυσοπληρώνουμε φαρμακεία και εταιρίες για δυνητικά βλαβερές βλακείες.
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    mastersakis

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους