Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,089 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,000 μηνύματα σε 74,643 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Σε τι εξετάσεις φαίνεται το κάπνισμα;

Vertical_Vampire

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Vertical_Vampire
Ο Vertical_Vampire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 9 μηνύματα.

O Vertical_Vampire έγραψε στις 14:37, 30-04-06:

Γειά σε όλους!Είναι το πρώτο μου post και θα ήθελα να δώσω συγχαρητήρια καταρχάς στους δημιουργούς (Πάνος rules!!!) αλλά και στα υπόλοιπα μέλη που συνέβαλαν για να δημιουργηθεί αυτό το υπέροχο site.
Keep up the good work!!!

Και ιδού η απορία μου: Αν κάποιος καπνίζει που και που δηλαδή 4-5 τσιγάρα το μήνα και κάνει εξετάσεις αίματος μπορεί να του βγάλουν νικοτίνη; Σε κάποιον ο οποίος κάνει εώς και 20; Μπορόυν να υπάρξουν και άλλα "ανεπιθύμητα" αποτελέσματα;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

]ifrit[ (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη ]ifrit[
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,401 μηνύματα.

O ]ifrit[ υπό την απειλή λουκουμόσκονης έγραψε στις 14:39, 30-04-06:

Καλώς ήρθες
Ένα παλικάρι μου είχε πει ότι για να μην του βρουν νικοτίνη κατέβασε 2 L γάλα. τώρα δε ξέρω αν ισχύει

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Vertical_Vampire

Νεοφερμένος

Ο Vertical_Vampire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 9 μηνύματα.

O Vertical_Vampire έγραψε στις 14:43, 30-04-06:

Αύτο το έχω ακούσει και εγώ αλλα θέλω να είμαι σίγουρος.Κάποιος που να ξέρει 100%;

Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 14:54, 30-04-06:

Χμ θυμαμαι οσες φορες παω στον οδοντιατρο ποτε δεν ανακαλυψε τπτ ουτε πεταξε σποτνα ουτε ειπε τπτ στους γονεις ... ενω ακουγα οτι σιγουρα θα καταλαβει οτι καπνιζω ... Ειδικα απο την στιγμη που δεν κανεις πολλα δεν νομιζω ... αλλα καλλιτερα ας περιμενουμε καποιον που ξερει στα σιγουρα

Υ.γ.: ευχαριστω για τα καλα σου λογια!

Παράθεση

ladycat (frosso)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ladycat
H frosso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών , επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Χίος (Χίος ). Έχει γράψει 159 μηνύματα.

H ladycat πισσας+ζυλιτο+γκρινιαρης+ladycat jr=LFE έγραψε στις 15:01, 30-04-06:

ναπω την αληθεια με το γαλα το εκανα για να βγαλω ακτινιγραφιες κ οχι αιμα μπορεις να πεις στο γιατρο να μην το πει αλλα αν ζεις σε περιβαλον που καπνιζουν το δικαιολογεις ευκολα αφου καπνιζετε εσεις εγω δεν θα εχω νικοτινη μεσα μου ειμαι πατθητικος καπνιστης

Παράθεση

Vertical_Vampire

Νεοφερμένος

O Vertical_Vampire έγραψε στις 15:15, 30-04-06:

Δηλαδή να πάω άφοβα έτσι; Και να πιώ και κανα 2λιτρο γάλα για σιγουριά και δεν θα έχω κανένα πρόβλημα;

Παράθεση

]ifrit[ (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη ]ifrit[
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,401 μηνύματα.

O ]ifrit[ υπό την απειλή λουκουμόσκονης έγραψε στις 15:18, 30-04-06:

Το καλύτερο θα ήταν να μιλήσεις με τον γιατρό. Το γάλα πιες το, κακό δε θα σου κάνει

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Isiliel
H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,049 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 15:50, 30-04-06:

Μμμμ...άσχετο, αλλά τι απέγινε το ιατρικό απόρρητο? Δεν ισχύει στην περίπτωσή μας?

Παράθεση

faithplus1

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη faithplus1
Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 36 ετών . Έχει γράψει 678 μηνύματα.

O faithplus1 έγραψε στις 15:51, 30-04-06:

Στις απλές γενικές εξετάσεις αίματος δε νομίζω ότι φαίνεται κάτι.Ίσως είναι λιιιιίγο αυξημένος ο αιματοκρίτης, μέσα στα όρια του φυσιολογικού όμως και χωρίς να δημιουργεί υποψίες για κάπνισμα.
Τί εξετάσεις θα κάνεις, αν επιτρέπεται?

Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Lorien
Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,294 μηνύματα.

O Lorien έγραψε στις 16:01, 30-04-06:

Κατι μου λεει οτι δε θες να μαθουν καποιοι οτι καπνιζεις Καλυτερα να το μαθουν απο σενα παντως, παρα απο αλλους.

Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Corpse Bride
H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,011 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε στις 16:18, 30-04-06:

Δεν νομιζω να φαινεται σε απλη γενικη εξεταση αιματος (δεν εχω προσεξει καν να υπαρχει δεικτης νικοτινης στα αποτελεσματα :X). Για ακτινογραφια θωρακα παλι, ειμαι σχεδον σιγουρη οτι φαινεται στον πνευμονα, αναλογα με το ποσο εχει επιβαρυνθει εννοειται..

Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη The Djinn
Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,168 μηνύματα.

O The Djinn έγραψε στις 16:19, 30-04-06:

Aν πλακωθεις στα τσιγαρα πριν τις εξετασεις ειναι λογικο τα αιματοκριτης και πιεση (αν σου παρουν πιεση) καιι κατι αλλα να ειναι σε λιγο υψηλοτερα του κανονικου επιπεδα.
Αλλα με 4-5 τσιγαρα τον μηνα και ειδικα αν δεν κανεις πριν τις εξετασεις δεν φαινεται τιποτα.
Φιλικη συμβουλη ομως...παρατα τα!
Το ξερω οτι ειναι λιγα 4-5 τσιγαρα αλλα δεν αξιζουν τον κοπο...

Παράθεση

Vertical_Vampire

Νεοφερμένος

O Vertical_Vampire έγραψε στις 18:07, 30-04-06:

Αρχική Δημοσίευση από faithplus1
Στις απλές γενικές εξετάσεις αίματος δε νομίζω ότι φαίνεται κάτι.Ίσως είναι λιιιιίγο αυξημένος ο αιματοκρίτης, μέσα στα όρια του φυσιολογικού όμως και χωρίς να δημιουργεί υποψίες για κάπνισμα.
Τί εξετάσεις θα κάνεις, αν επιτρέπεται?
Αίματως.
Αρχική Δημοσίευση από Lorien
Κάτι μου λέει οτι δέ θέλεις να μάθουν κάποιοι οτι καπνίζεις
Ρέ παιδια με παρεξυγήσατε!Δε καπνίζω και σαν αράπης καθε δύο Σάββατα και αν είμαι σε παρέα καπνιστών το πολύ 2!

Παράθεση

Hetfield (Paris)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Hetfield
Ο Paris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 315 μηνύματα.

O Hetfield Move b**ch έγραψε στις 18:30, 30-04-06:

Αφου κανεις τοσα λιγα τσιγαρα μπορει να θεωρηθει και σαν παθητικο καπνισμα λογικα.

Παράθεση

adespoto

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη adespoto
H adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,321 μηνύματα.

H adespoto ειμαι ερωτευμένη!!!! έγραψε στις 18:45, 30-04-06:

Με 4-5 τσιγάρα το μήνα δε νομίζω. Εγώ είμαι συστηματική καπνίστρια και στις απλές εξετάσεις αίματος δεν παρατηρώ καμία διαφορά.

Παράθεση

Vertical_Vampire

Νεοφερμένος

O Vertical_Vampire έγραψε στις 18:49, 30-04-06:

Αρχική Δημοσίευση από Hetfield
Αφου κανεις τοσα λιγα τσιγαρα μπορει να θεωρηθει και σαν παθητικο καπνισμα λογικα.
Ωραία.Αν μου πούνε τίποτα την έχω έτοιμη την απάντηση.Άλα οι γονείς μου είναι γιατροί οπότε δεν θα είναι αδιαβαστοι.Λέτε να καταλάβουν κατι;

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 18:54, 30-04-06:

Με τοσα λιγα τσιγαρα οχι.
Και btw, μικρινε την φοτο τις υπογραφης σου

Παράθεση

The Stand (Dr Gregory House)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη The Stand
Ο Dr Gregory House αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών . Έχει γράψει 487 μηνύματα.

O The Stand έγραψε στις 19:34, 30-04-06:

Δεν νομίζω ότι θα έχεις κάποιο πρόβλημα.Τπτ μάλλον δεν φαίνεται.

Τρομερή υπογραφή (Maiden rulezzzz)

Παράθεση

Farmas

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Farmas
Ο Farmas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 13 μηνύματα.

O Farmas έγραψε στις 22:17, 30-04-06:

Επειδή το ειχα αντιμετωπισει και εγω το συγκεκριμενο προβλημα (αρκετα παλιοτερα) στο ποσοστό που καπνίζεις δεν θα φανει απολύτος τιποτα και οπως προαναφερθηκε υπαρχει παντα και το ποσοστο του παθητικου καπνιστη, παντος το γαλα Trust me δεν πιανει σε ακτινογραφεια και καλυτερα την ημερα που θα πας να μην καπνισεις καθολου. Καλη τυχη και πες μας τα αποτελεσματα.

Παράθεση

Vertical_Vampire

Νεοφερμένος

O Vertical_Vampire έγραψε στις 15:17, 01-05-06:

Okay.Ευχαριστώ για τις συμβουλές.Λέω να κάνω και ένα καρδιογράφημα γιατι δεν έχω κάνει ποτε μου!Δέν νομίζω να είναι "επικύνδινο"...

Ευχαριστώ και για την βοήθεια με την υπογραφή!Είναι πιο καλή έτσι η εικόνα.

Παράθεση

erodia

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη erodia
H erodia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών και επαγγέλεται Υπεύθυνος marketing . Έχει γράψει 279 μηνύματα.

H erodia έγραψε στις 14:05, 02-05-06:

isiliel το ιατρικό απόρρητο νομίζω πως ισχύει για ενήλικες μόνο!

Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Isiliel
H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,049 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 21:49, 02-05-06:

Ε ναι... σωστό.
(Με βολεύει εδώ που τα λέμε!)

Παράθεση

konstantinaki24 (Κωνσταντινα)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη konstantinaki24
H Κωνσταντινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 21 μηνύματα.

H konstantinaki24 έγραψε στις 16:37, 20-02-09:

Εγω παντως καπνιζω 6 χρονια πηγα φετος για εξετασεις και δεν μου βρηκαν οτι καπνιζω ουτε στιε ακτινογραφιες ουτε στο αιμα ουτε πουθενα...Ο γιατρος μαλιστα που ειδε τις ακτινογραφιες μου,μου ειπε πως καλα κανω και δεν καπνιζω και πως εχω κατακαθαρους πνευμονες....Τωρα τι να σου πω...Μπορει απλα να ετυχε....

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Lorien
Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,294 μηνύματα.

O Lorien έγραψε στις 17:08, 20-02-09:

Ναι δεν ειναι και απαραιτητο να φαινεται, και σιγουρα οχι απο μια ακτινογραφια. Ποσο καπνιζεις κατα μεσο ορο ομως ;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Resident Evil
H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,055 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε στις 18:10, 20-02-09:

Αρχική Δημοσίευση από erodia
isiliel το ιατρικό απόρρητο νομίζω πως ισχύει για ενήλικες μόνο!
Iσχύει αυτό?
Δλδ μόνο από τα 18 και μετά μπορείς να κρατήσεις "κρυφό" το τι έχεις? Πριν "πρέπει" να το μάθει ο κηδεμόνας σου?

Παράθεση

Obscura

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Obscura
H Obscura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 814 μηνύματα.

H Obscura ,προσπαθώντας να πείσει τον εαυτό της, έγραψε στις 20:12, 20-02-09:

Αρχική Δημοσίευση από Resident Evil
Iσχύει αυτό?
Δλδ μόνο από τα 18 και μετά μπορείς να κρατήσεις "κρυφό" το τι έχεις? Πριν "πρέπει" να το μάθει ο κηδεμόνας σου?
Έτσι είναι. Τώρα βέβαια στην πράξη δεν ξέρω αν τηρείται. Υποθέτω μιλούμε για "σοβαρές" διαγνώσεις, λόγου χάρη κάποιο αφροδίσιο. Αν πάει ένας δεκαεξάχρονος σε ιδιώτη γιατρό και κάνει τις εξετάσεις σε ιδιωτικό εργαστήριο λέγοντας μάλιστα πως είναι 18+, ποιος θα τον πάρει είδηση;

Στην ψυχολογία πάντως, όσον αφορά τις μικρές ηλικίες δε θα έλεγα ότι τηρείται το απόρρητο. Τα προβλήματα προκύπτουν ξανά με τους εφήβους και εκεί υπόκειται στην κρίση του ψυχολόγου για το αν πρέπει να πληροφορήσει τους γονείς για λεπτομέρειες ή όχι.

Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Resident Evil
H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,055 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε στις 22:19, 20-02-09:

Αρχική Δημοσίευση από Obscura
Στην ψυχολογία πάντως, όσον αφορά τις μικρές ηλικίες δε θα έλεγα ότι τηρείται το απόρρητο. Τα προβλήματα προκύπτουν ξανά με τους εφήβους και εκεί υπόκειται στην κρίση του ψυχολόγου για το αν πρέπει να πληροφορήσει τους γονείς για λεπτομέρειες ή όχι.
Αν και offtopic να πω ότι μια τέτοια περίπτωση είχα στο μυαλό μου. Του έφηβου που (κατά κανόνα) θεωρεί ότι τον "πρήζουν" οι γονείς του και ΔΕΝ θέλει να τους μιλήσει με λεπτομέριες τουλ, αν και νιώθει την ανάγκη να μιλήσει. Αν είναι να μπορούν οι γονείς του να το μάθουν...

Τεσπα, thx for the info!

Παράθεση

Giannio27

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Giannio27
Ο Giannio27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών . Έχει γράψει 5 μηνύματα.

O Giannio27 έγραψε στις 15:18, 12-07-09:

ρε παιδιά μήπως ξέρεις κανείς για το αν μπορεί να βρεθεί από εξετάσεις αίματος η κάνναβις; (δε ρωτάω για μένα απλά θέλω να μάθω για ένα φίλο)

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Obscura : 12-07-09 στις 15:24. Αιτία: greeklish
Παράθεση

Obscura

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Obscura
H Obscura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 814 μηνύματα.

H Obscura ,προσπαθώντας να πείσει τον εαυτό της, έγραψε στις 15:24, 12-07-09:

Βεβαιότατα και για αρκετές μέρες μετά τη χρήση μάλιστα.

Παράθεση

Giannio27

Νεοφερμένος

Ο Giannio27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών . Έχει γράψει 5 μηνύματα.

O Giannio27 έγραψε στις 15:31, 12-07-09:

ρε παιδια μηπως γνωριζει κανεις αν η καναβης μπορει να βρεθει σε απλες εξετασεις αιματος?

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη love_angel : 12-07-09 στις 18:02. Αιτία: greeklish
Παράθεση

ανεξάρτητος

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ανεξάρτητος
Ο ανεξάρτητος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 44 ετών . Έχει γράψει 16 μηνύματα.

O ανεξάρτητος έγραψε στις 15:40, 12-07-09:

Αρχική Δημοσίευση από Giannio27
Re pedia mipos gnorizei kaneis an h Canavis mporei na vre8ei se aples eksetaseis aimatos?
Ναι μπορεί να βρεθεί. Σε ειδικές εξετάσεις όμως όχι στον τακτικό έλεγχο με γενική αίματος και βιοχημικό έλεγχο. Για να γίνει αυτός ο έλεγχος πρέπει να τον ζητήσει κάποια αρμόδια αρχή (π.χ. αστυνομία - εισαγγελέας, π.χ. σε τροχαίο ατύχημα ή σε εργατικό ατύχημα κλπ) ή αυτόματα σε περίπτωση που πάει σε νοσοκομείο σε κωματώδη κατάσταση οπότε δεν τον ρωτάει κανείς και γίνονται by default.

Παράθεση

Giannio27

Νεοφερμένος

O Giannio27 έγραψε στις 15:44, 12-07-09:

κατι αλλο αν το γνωριζεις βεβαια....αν παιζεις μπαλα και σου κανουν εξετασεις αιματος ειναι απλες εξετασεις αιματος ετσι???

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη love_angel : 12-07-09 στις 17:59. Αιτία: απαγορευονται τα greeklish
Παράθεση

ανεξάρτητος

Νεοφερμένος

Ο ανεξάρτητος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 44 ετών . Έχει γράψει 16 μηνύματα.

O ανεξάρτητος έγραψε στις 16:21, 12-07-09:

kati allo an to gnorizeis vevea....an pezeis mpala se mia omada kai sou kanoun eksetaseis aimatos einai aples eksetaseis ets???
Εξαρτάται την ομάδα. Οι εξετάσεις του anti-doping control βεβαίως και ανιχνεύουν μαριχουάνα, όπως και πολλά άλλα. Συνήθως όμως αυτές είναι ούρων. Σαφώς όμως υπάρχουν και αίματος. Αυτό εξαρτάται από το πόσο συνεπές είναι το ιατρικό team και γενικώς η ομάδα που είσαι.

Παράθεση

Giannio27

Νεοφερμένος

O Giannio27 έγραψε στις 17:32, 12-07-09:

κοιτα ειναι ερασιτεχνικη ομαδα του εργοτελη.... λεω για ντοπινγ απλα αιματοςδεν σου...μας κανουν καθε χρονο....παιζει να ειναι τοξολογικες αυτες οι εξεασεις αιματος οχι ε? γιατι παιρνουν αιμα απο ολη την ομαδα..

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη love_angel : 12-07-09 στις 18:04. Αιτία: greekilish
Παράθεση

fantasmenos (Διαταραγμένη Προσωπικότητα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη fantasmenos
H Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών , επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,293 μηνύματα.

H fantasmenos γεννημένος να λέει σοφά πράγματα έγραψε στις 18:44, 12-07-09:

Έχω την υποψία ότι στις γενικές εξετάσεις φαίνεται αν έχει καπνίσει ακόμη και αν δεν είναι για αυτό το σκοπό. Επίσης, από ότι μου έλεγαν κάποιοι άμεσα ενδιαφερόμενοι θέλει τουλάχιστον ένα μήνα για να φύγει από το αίμα.

Υ.Γ. Ο φίλος σου παίζει ποδόσφαιρο ημιεπαγγελματικά και κάνει μπάφο; Πρόσεχε την υγεία του ρεεεε!

Παράθεση

Giannio27

Νεοφερμένος

O Giannio27 έγραψε στις 00:56, 13-07-09:

Ανεξαρτητε αν μπορεις απαντισε μ εσυ ρε φιλε στο τελεθταιο ερωτημα μου...φαντασμενε ευχαριστω για την γνωμη σου..Ανεξαρτητε περιμενω απαντηση αν μπορεις..?

Παράθεση

ανεξάρτητος

Νεοφερμένος

O ανεξάρτητος έγραψε στις 08:27, 13-07-09:

κοιτα ειναι ερασιτεχνικη ομαδα του εργοτελη.... λεω για ντοπινγ απλα αιματοςδεν σου...μας κανουν καθε χρονο....παιζει να ειναι τοξολογικες αυτες οι εξεασεις αιματος οχι ε? γιατι παιρνουν αιμα απο ολη την ομαδα..
Αν είναι επώνυμη ομάδα έστω και ερασιτεχνική υποχρεούται να κάνει anti-doping control. Μπορεί (δεν μπορώ να το ξέρω) να αφορούν εξετάσεις anti-doping που σαφώς φαίνεται η χρήση κάναβης. Πως μπορώ να μαντέψω εγώ τι εξετάσεις κάνουν? Ρώτα τους ή κόψτο. Ούτως ή άλλως δεν θέλεις να πάθεις νέος altzheimer έτσι δεν είναι? Το ότι παίρνουν από όλη την ομάδα δεν αποκλείει να είναι anti-doping έλεγχος. Ίσα ίσα που το κάνει πιο πιθανό.

Παράθεση

snik

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη snik
Ο snik αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 4 μηνύματα.

O snik έγραψε στις 02:48, 03-08-09:

ρε παιδια ξερει κανεις τι πρεπει να κανω για να μην φανει σε γενικες εξετασεις αιματος πως δεν εχω κανει μπαφο!(εκτος απο το γαλα αν ξερουν τιποτα αλλο)η τουλαχιστον ποσος καιρος πρεπει να εχει περασει για να μην φανει!!!!ειναι αναγκη οποιος ξερει τον παρακαλω να μου απαντισει αν μπορει...!!!!

Παράθεση

Μελιώ (-Το Νου Σου Στην- Αμέλεια)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Μελιώ
H -Το Νου Σου Στην- Αμέλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 548 μηνύματα.

H Μελιώ το παπί έκανε πιπί στο Μισισιπή και έγραψε στις 02:58, 03-08-09:

Αρχική Δημοσίευση από snik
ρε παιδια ξερει κανεις τι πρεπει να κανω για να μην φανει σε γενικες εξετασεις αιματος πως δεν εχω κανει μπαφο!(εκτος απο το γαλα αν ξερουν τιποτα αλλο)η τουλαχιστον ποσος καιρος πρεπει να εχει περασει για να μην φανει!!!!ειναι αναγκη οποιος ξερει τον παρακαλω να μου απαντισει αν μπορει...!!!!

Ναι !
Να κάνεις ένα δεύτερο και να μην πας στις εξετάσεις !

....................................................................
Ίλεος είσαι όντως 15 ???
Μήπως ... λέω εγώ τώρα μήπως ... το γάλα που αναφέρεις έπρεπε να πινεις σε αυτή την ηλικία, κι οχι τα τρίφυλλα ???? Λέω εγώ η ηθικοπλάστρα ....

13 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

snik

Νεοφερμένος

Ο snik αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 4 μηνύματα.

O snik έγραψε στις 03:03, 03-08-09:

χαχα αν ηταν στο χερι μου θα το κανα....!!!!βασικα μην σε νοιαζει ποσο ειμαι και το τι κανω δεν ειμαι ουτε ο πρωτος ουτε ο τελευταιος!!!Και ηταν δευτερη φορα που εκανα...τεσπα βοηθεια ξερω πως δινουν σε αυτην τν σελιδα και οχι κραξιμο!!!!αν μπορει καπιος ας μου πει!!!!

Παράθεση

self-instructive depressing

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη self-instructive depressing
Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,954 μηνύματα.

O self-instructive depressing έγραψε στις 03:05, 03-08-09:

χαχα αν ηταν στο χερι μου θα το κανα....!!!!βασικα μην σε νοιαζει ποσο ειμαι και το τι κανω δεν ειμαι ουτε ο πρωτος ουτε ο τελευταιος!!!Και ηταν δευτερη φορα που εκανα...τεσπα βοηθεια ξερω πως δινουν σε αυτην τν σελιδα και οχι κραξιμο!!!!αν μπορει καπιος ας μου πει!!!!
αν δεν είναι στο χέρι σου , πού είναι ; στο πόδι σου ;
ρε τι ακούμε νυχτιάτικα
και να ήξερα δεν θα σου απαντούσα - 15 ετών δεν έχεις καλύτερες δουλειές να κάνεις ;

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

snik

Νεοφερμένος

O snik έγραψε στις 03:12, 03-08-09:

Xαχαχα είσαι πολύ αστεία!!!! εσύ πόσο χρονών είσαι και κράζεις εμένα????? και δικός μου είναι ο εαυτός όπως θέλω να τον καταστρέψω!!! Και δεν είμαι κανένα πρεζάκι όπως έχεις καταλάβει εσύ!!!!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ophelia : 03-08-09 στις 15:24. Αιτία: τα greeklish απαγορεύονται...
-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Πολύ δραστήριο μέλος

H -Το Νου Σου Στην- Αμέλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 548 μηνύματα.

H Μελιώ το παπί έκανε πιπί στο Μισισιπή και έγραψε στις 03:13, 03-08-09:

Αυτό είπε κι ένα φιλαράκι μου πριν ξεψυχήσει στο παγκάκι ...
Κοιτα .. δεν είναι ούτε κράξιμο ούτε τίποτα , μάλλον δεν έχεις δει τι θα πει κράξιμο σε πρεζόνια

Ναιιιιι ξέρω ξέρω θα μου πεις πως ο μπαφος δεν είναι πρέζα , πως η μεγαλύτερη πρέζα είναι το βόλεμα και ο συμβιβασμός .. μπλα .. μπλα .. μπλα...
Από τέτοιες θεωρητικούρες ξέρω πολλές να σου αραδιάσω ...

Το θεμα είναι πως ο μπαφος είναι παράνομος και συνήθως άμεσσα συνδεδεμένος με άλλες ουσίες που θα πει μια ωραία πρωία ο τυπάς που σου πουλάει θα σου πλασσάρει κάτι άλλο και η συνέχεια είναι γνωστή ...
Χ@σε τις εξετάσεις για την ώρα και κοίτα τι θα κάνεις στη ζωή σου ...ξαναλέω εγώ η ηθικοπλάστρα .. που άνοιξα μεγα θέμα μες στα ξημερώματα

Γκουντεν-νάχτεν !

9 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

snik

Νεοφερμένος

O snik έγραψε στις 03:16, 03-08-09:

Λοιπόν δεν είμαι πρεζάκι καλά καλά δεν το έχω αρχίσει είναι δεύτερη φορά και δεν γουστάρω να ξανακάνω. Τότε που κανα ήταν 4 fun για δοκιμή!!!! Εσύ όμως πόσο χρονών είσαι???? αυτό μόνο και μετά ciao

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ophelia : 03-08-09 στις 15:23. Αιτία: greeklish
Παράθεση

self-instructive depressing

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη self-instructive depressing
Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,954 μηνύματα.

O self-instructive depressing έγραψε στις 03:21, 03-08-09:

ρε παιδιά μήπως ξέρεις κανείς για το αν μπορεί να βρεθεί από εξετάσεις αίματος η κάνναβις; (δε ρωτάω για μένα απλά θέλω να μάθω για ένα φίλο)
loipon dn eimai prezaki kala kala dn to xw arxisei einai deuterh fora kai dn goustarw na 3anakanw tote pou kana htan 4 fun gia dokimh!!!!!es omws poso xronon eisai???auto mono kai meta ciao
αυτό σου έμεινε εσένα ;

όσον αφορά αυτό το <<δοκιμή>>

να θυμάσαι ότι στην ζωή γενικά αξίζει να δοκιμάζεις πράγματα αλλά να προσέχεις γιατί κάποια δεν τα δοκιμάζεις ποτέ - στην πραγματικότητα σε δοκιμάζουνε αυτά

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Πολύ δραστήριο μέλος

H Μελιώ το παπί έκανε πιπί στο Μισισιπή και έγραψε στις 03:21, 03-08-09:

loipon dn eimai prezaki kala kala dn to xw arxisei einai deuterh fora kai dn goustarw na 3anakanw tote pou kana htan 4 fun gia dokimh!!!!!es omws poso xronon eisai???auto mono kai meta ciao

Φορ φαν ... φορ φαν και τα κουκιά μπαγλαν
Να σε πω ... φορο φαν δεν την κάνεις σε κανα ρειβ πάρτυ να ρίξεις καμια κοπελίτσα να περάσεις του ματς ΦΑΝ ?

Τι λες ??
Πιο γκουντ ίλλιγος από τον έρωτα ντεν έχει τραστ μι

υγ : γιατί ρωτάς ηλικία ?
της στρατονομιας είσαι ?
Εχω παει φαντάρος ρίλλυ αι σπικ !

88,999999 είμαι να το αφήσω ???

Παράθεση

karharry (Χαρης Καραμπασιδης)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη karharry
Ο Χαρης Καραμπασιδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 3 μηνύματα.

O karharry Turbo-X Maestro Pro 88-432!!!! έγραψε στις 22:56, 22-09-09:

παιδια αυριο θα κανω μια ακτινογραφια θωρακος, ειμαι ενα χρονο καπνιστης και κανω περιπου 3-4 τσιγαρα την ημερα. θα φανει στα αποτελεσματα?

Παράθεση

Ηρώ (Μαρούλι)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ηρώ
H Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας . Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε στις 23:55, 22-09-09:

Χωρίς να είμαι γιατρός σου λέω πως δε νομίζω. Κάνεις πολύ λίγα τσιγάρα για να φανεί κάτι.

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 01:13, 23-09-09:

19 χρονων και κρυβεις το τσιγαρο?
Μηπως δε θα πρεπε να κρυβεις?

εν πασει περιπτωσει, οχι σου εγγυωμαι πως δε φαινεται τιποτα σε γενικες αιματος εκτος αν προκειται για πιο.. ειδικες εξετασεις.

Για τι εξετασεις προκειται?

Παράθεση

karharry (Χαρης Καραμπασιδης)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη karharry
Ο Χαρης Καραμπασιδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 3 μηνύματα.

O karharry Turbo-X Maestro Pro 88-432!!!! έγραψε στις 17:23, 23-09-09:

Δεν το κρύβω από τους δικούς μου , το κρύβω από τον χώρο εργασίας μου..μεγάλη ιστορία άσε..θα κάνω μια ακτινογραφία θώρακος και εξετάσεις αίματος για υπατήτιδα.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη self-instructive depressing : 23-09-09 στις 17:30. Αιτία: μετατροπή greeklish
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Dionusia 19

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους