Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,083 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,817 μηνύματα σε 74,635 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Κολλήματα

underwater

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη underwater
H underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,498 μηνύματα.

H underwater έγραψε στις 14:56, 01-09-07:

Νομίζω πως πολλοί άνθρωποι το έχουν βιώσει! Άτομα που τους έκαναν κλικ και που όμως για κάποιο λόγο ποτέ δεν έγινε κάτι. Και ακόμα κι όταν βρίσκονται σε σχέση, μια συνάντηση στον δρόμο ή κάτι που ακούν από γνωστό για το τι κάνει το κόλλημα τους δημιουργεί ένα ονειροπόλο ύφος και διάθεση "τι θα γινόταν αν?".

Έχετε τέτοιες εμπειρίες?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 14:59, 01-09-07:

Στο γυμνάσιο-λύκειο είχα πάρα πολλά!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Εδάδ

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Εδάδ
H Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,127 μηνύματα.

H Εδάδ www.youtube.com/watch?v=-WhQ5TiBHVk έγραψε στις 15:02, 01-09-07:

Eδώ είμαστε

Η μισή μου ζωή ανομολόγητα συναισθήματα (εκατέρωθεν), η άλλη μισή ύπνος

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Giovanna
H Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 3,070 μηνύματα.

H Giovanna έγραψε στις 15:02, 01-09-07:

Eιχα με ενα τυπο απο το ραφτινκ... με ενα πολυ πολυ περιεργο ονομα...
το ξεπερασα μετα απο 5 χρονια.. απιστευτο, τον ειχα δει μονο μια φορα στη ζωη μου..!

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Scandal (Πέτρος)

Tech Manager

Το avatar του χρήστη Scandal
Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 3,016 μηνύματα.

O Scandal έγραψε στις 15:09, 01-09-07:

Έχω κολλήσει εδώ και 3 χρόνια [από την Α' λυκείου] με έναν τύπο από το σχολείο [απόφοιτοι πλέον και οι δύο] και παρόλο που είναι σίγουρο ότι δε θα γίνει τίποτα εγώ εξακολουθώ να είμαι κολλημένος.

Επειδή με έχει σημαδέψει περίεργα και για διάφορους άλλους λόγους πιστεύω πως θα περάσουν χρόνια ακόμα μέχρι να ξεκολλήσω (το ότι θα τον θυμάμαι για πάντα και έντονα είναι σίγουρο).

Πολύπλοκα πράγματα... μερικές φορές νομίζεις ότι έχεις τρελαθεί...

-petros

Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

H underwater έγραψε στις 15:23, 01-09-07:

Το μαγαλύτερο κόλλημα είναι αυτό με το πρώτο μου αγόρι που τα είχαμε στην εφηβεία. Αυτός πανέμορφος και φιλοσοφημένος, εγώ χαζοκόριτσο που προσπαθούσα να βρω την ταυτότητά μου. Έχουμε χωρίσει αιώνες, αλλά όταν τον βλέπω πάντα με πιάνει μια νοσταλγία και πάντα φλερτάρουμε. Όταν δεν τον βλέπω λέω "σιγά μην μου αρέσει πάλι αν τον δω" αλλά ΠΑΝΤΑ μου αρέσει.

Άλλοι 2 είναι 2 παιδιά που έχω γνωρίσει από την αδερφή μου. Ο ένας έχει την φήμη του πανάσχημου, εγώ τον βλέπω τέλειο. Και οι 2 πολύ ψαγμένοι και με χιούμορ. Μένουν εκτός Ελλάδας αν και Έλληνες. Ο ένας κιόλας δουλεύει τα καλοκαίρια εκεί που μένει το Γίδι. Γιδάκι θα με φιλοξενήσεις βρε?

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,605 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 15:25, 01-09-07:

Καλέ έλα καλέ!!

Να τον παρακολουθήσω;;;

Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

H underwater έγραψε στις 15:28, 01-09-07:

Αρχική Δημοσίευση από Γίδι
Καλέ έλα καλέ!!

Να τον παρακολουθήσω;;;
Τώρα έχει φύγει προς βορρά. Αλλά του χρόνου το καλοκαίρι θα σου αναθέσω mission impossible.

Παράθεση

]ifrit[ (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη ]ifrit[
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,401 μηνύματα.

O ]ifrit[ υπό την απειλή λουκουμόσκονης έγραψε στις 15:49, 01-09-07:

Το μεγαλύτερο κόλλημα το έφαγα πέρυσι τον Μάρτιο. Την διεκδηκούσα μέχρι φέτος τον Ιούνιο, όπου τελικά καταλήξαμε μαζί και μετά από δυο βδομάδες αποφάσισε ότι δε κάνω γι' αυτήν
Είδατε τι συμβαίνει στον κόσμο;
Τουλάχιστον τώρα πια απλά αυτοσαρκάζομαι.

Παράθεση

weak and powerless

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη weak and powerless
Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. . Έχει γράψει 1,432 μηνύματα.

O weak and powerless έγραψε στις 15:51, 01-09-07:

καλά κάνεις. καιρός ήταν. βαρέθηκα να το κάνω μόνος μου :p.

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 16:00, 01-09-07:

Αρχική Δημοσίευση από underwater
Νομίζω πως πολλοί άνθρωποι το έχουν βιώσει! Άτομα που τους έκαναν κλικ και που όμως για κάποιο λόγο ποτέ δεν έγινε κάτι. Και ακόμα κι όταν βρίσκονται σε σχέση, μια συνάντηση στον δρόμο ή κάτι που ακούν από γνωστό για το τι κάνει το κόλλημα τους δημιουργεί ένα ονειροπόλο ύφος και διάθεση "τι θα γινόταν αν?".

Έχετε τέτοιες εμπειρίες?
The story of my life.

Τα οποία θεωρώ ότι τα 'χω ξεπεράσει πλέον.
Άλλα πιο εύκολα, άλλα πάλι ήθελαν τον χρόνο τους. Αλλά πλέον κατάφερα να αφήσω το παρελθόν πίσω μου.

Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

H underwater έγραψε στις 16:08, 01-09-07:

Ξέχασα το πιο μεγάλο κόλλημα, μάλλον επειδή είμαι στην προσπάθεια να το ξεπεράσω. Ο πρώην μου (αυτός που είχα φέτος). Είμαι σε καλό δρόμο, έχω να κλάψω 2 μήνες και να τον σκεφτώ από χθες το βράδυ! Είμαι για λύπηση με αυτά που λέω.

Παράθεση

Εδάδ

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Εδάδ
H Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,127 μηνύματα.

H Εδάδ www.youtube.com/watch?v=-WhQ5TiBHVk έγραψε στις 16:11, 01-09-07:

Αρχική Δημοσίευση από underwater
και να τον σκεφτώ από χθες το βράδυ!
Κουράγιο, μισή μέρα είναι καλή αρχή

Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Vkey
H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,419 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 16:22, 01-09-07:

Έχω φάει αρκετά κολλήματα αλλά όχι με ανθρώπους που δεν είχα ποτέ στην ζωή μου αλλά με άτομα που ήμουν μαζί τους αλλά για κάποιους λόγους η σχέση τέλειωσε και για εμένα δεν έκανε το κύκλο της (δεν έδωσα όσα ήθελα, δεν πήρα όσα ήθελα, δεν έζησα όσα ήθελα κλπ)

Τα κολλήματά μου ευτυχώς κρατάνε το πολύ κανένα μήνα αν κι έχω κολλήσει άγρια κοντά χρόνο με κάποιον Αλλά το ξεπεράσαμε κι αυτό....
Κατά ένα μαζοχιστικό τρόπο ποτέ δεν κόβω επαφή (βασικά εκείνοι, εγώ είμαι αρκετά εγωίστρια ώστε να σηκώσω το τηλέφωνο και να τους πάρω) οπότε τους ξεπερνώ απομυθοποιώντας τους μιας και συνεχίζω να τους ζω

Μμμ...μάλλον με ένα κόλλημα μπορεί και να έχω- τι θα γινόταν αν... Από την άλλη προτιμώ να ζω στο παρόν και να είμαι καλά εδώ...όταν δεν είμαι τότε το ψιλοψαχουλεύω το όλο θέμα και μιλάω με το μεγάλο μου κόλλημα (νι κάνω πρώτη την κίνηση )

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 16:25, 01-09-07:

Αρχική Δημοσίευση από Vkey
Μμμ...μάλλον με ένα κόλλημα μπορεί και να έχω- τι θα γινόταν αν...
Εγώ πάντως καταλήγω τελικά στο ότι η ιστορία δεν χτίζεται με "αν" και ξεκολλάω.

Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,419 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 16:29, 01-09-07:

Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος
Είπαμε Γιωργάκι...όταν δεν είμαι καλά και δεν έχω κανέναν στην ζωή μου... τότε πρέπει κάποιον να σκέφτομαι, έτσι για να κουράζω το μυαλουδάκι μου
Οπότε αν και...

Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DrStrangelove
Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 4,005 μηνύματα.

O DrStrangelove έγραψε στις 16:43, 01-09-07:

Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος
Η ιστορία χτίζεται από "κολλημένους", το ίδιο και η επιστήμη και η θρησκεία.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

]ifrit[ (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη ]ifrit[
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,401 μηνύματα.

O ]ifrit[ υπό την απειλή λουκουμόσκονης έγραψε στις 16:47, 01-09-07:

Αρχική Δημοσίευση από DrStrangelove
Η ιστορία χτίζεται από "κολλημένους", το ίδιο και η επιστήμη και η θρησκεία.
Θεος!

Παράθεση

AstRoPeLeKi (Ευδοκία)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη AstRoPeLeKi
H Ευδοκία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 194 μηνύματα.

H AstRoPeLeKi έγραψε στις 21:41, 01-09-07:

Χμ.... κολλήματα.... ένα μόνιμο το έχω με έναν φίλο μου, που αν και ξέρω πως δεν πρόκειται να γίνει τιποτα, πάντα ζω με την σκέψη όταν τον βλέπω "τι θα γινόταν αν"...
Και άλλο ένα, αρκετά σοβαρό κόλλημα το περνάω ακόμη... εδώ και 1 χρόνο συνεχόμενα όλο λέω ότι δε θα ξαναμιλήσω σε αυτό το άτομο αλλά είμαι τοσο κολλημένη που τελικά όλο το αντίθετο κάνω.... αν και το πιο πιθανό ειναι ότι πλέον τελείωσε και ΠΡΕΠΕΙ να το πάρω επιτέλους αποφαση...
Περίεργα τα κολλήματα!

Παράθεση

Chimera

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Chimera
H Chimera αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 256 μηνύματα.

H Chimera In the deathcar έγραψε στις 22:03, 01-09-07:

Αρχική Δημοσίευση από AstRoPeLeKi
Χμ.... κολλήματα.... ένα μόνιμο το έχω με έναν φίλο μου, που αν και ξέρω πως δεν πρόκειται να γίνει τιποτα, πάντα ζω με την σκέψη όταν τον βλέπω "τι θα γινόταν αν"...
Και άλλο ένα, αρκετά σοβαρό κόλλημα το περνάω ακόμη... εδώ και 1 χρόνο συνεχόμενα όλο λέω ότι δε θα ξαναμιλήσω σε αυτό το άτομο αλλά είμαι τοσο κολλημένη που τελικά όλο το αντίθετο κάνω.... αν και το πιο πιθανό ειναι ότι πλέον τελείωσε και ΠΡΕΠΕΙ να το πάρω επιτέλους αποφαση...
Περίεργα τα κολλήματα!
Χαχα δικιά μου είσαι εσύ !

Παράθεση

AstRoPeLeKi (Ευδοκία)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη AstRoPeLeKi
H Ευδοκία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 194 μηνύματα.

H AstRoPeLeKi έγραψε στις 22:04, 01-09-07:

Άστα να πάνε..... εφιάλτης έχει καταντήσει αυτό το πράγμα! Ψύχωση

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 22:43, 01-09-07:

Εγώ είχα κάποτε τρελό κόλλημα με κάποιον, με τον οποίο ποτέ δεν κάναμε "κανονική" σχέση, αλλά κάναμε φοβερό κρεβάτι κι είχαμε και τρομερή επικοινωνία. Πλέον μιλάμε σπάνια, δεν θυμάμαι από πότε έχω να τον δω, αλλά μου κράτησε τουλάχιστον πέντε χρόνια, στα οποία μονίμως αναρωτιόμουν πως θα είμασταν αν κάναμε ποτέ "κανονική" σχέση- το περίεργο είναι βέβαια πως κατά βάθος πάντα θεωρούσα πως αν το κάναμε αυτό, θα είχαμε σφαχτεί σε λιγότερο από μήνα! Δεν το αποκάλεσα ποτέ κόλλημα, το έλεγα απλά ..χημεία! Και γι' αυτό γιατί με το που τον είδα, αλλά μιλάμε για το πρώτο δευτερόλεπτο.. τον ερωτεύτηκα παράφορα!

Κατά τα άλλα, δεν έχω ξαναφάει κόλλημα έτσι και πλέον το θεωρώ και πολύ δύσκολο. Ναι οκ, αν κάτι δεν μου βγει όπως θα ήθελα, στεναχωριέμαι.. αλλά γενικά πλέον δεν μου επιτρέπω να ασχολούμαι με πράγματα που δεν μπορώ να αλλάξω και δεν βγαίνουν πουθενά.

Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη deadhead_pirate
Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,796 μηνύματα.

O deadhead_pirate έγραψε στις 22:53, 01-09-07:

Δεν κολλάω ποτέ και με τίποτα............

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,593 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 20:08, 03-09-07:

Eσύ βασικά δεν έχεις την πολυτέλεια να κολλήσεις

Παράθεση

suspiria (ρόζα)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη suspiria
H ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,322 μηνύματα.

H suspiria έγραψε στις 22:38, 03-09-07:

Αρχική Δημοσίευση από Giovanna
Eιχα με ενα τυπο απο το ραφτινκ... με ενα πολυ πολυ περιεργο ονομα...
το ξεπερασα μετα απο 5 χρονια.. απιστευτο, τον ειχα δει μονο μια φορα στη ζωη μου..!
Κι εγώ είμαι ακόμα κολλημένη με τον Δανό που ήταν μπροστά μου στην ουρά (κανένα 20λεπτο σίγουρα) για ένα παιχνίδι στο tivoli (amazing park) στην Κοπεχάγη Θυμάμαι ακόμα το πρόσωπο του και τις εκφράσεις του ενώ έχει περάσει ένας χρόνος

Παράθεση

Skoulikadera---

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Skoulikadera---
H Skoulikadera--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 421 μηνύματα.

H Skoulikadera--- έγραψε στις 19:24, 04-09-07:

Κόλλημα λέει...και για να ξεκόλλησω πρέπει να το ζήσω ώστε να το απομυθοποιήσω

Παράθεση

second_life

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη second_life
H second_life αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H second_life έγραψε στις 21:40, 04-09-07:

είμαι ο άνθρωπος σου... ειναι ενα ατομο που αλλες φορες το βλεπω και δεν μου κανει τιποτα κι αλλες φορές κανω σκεψεις. όποτε τον βλεπω και ειμαι μονη μου εκεινη την εποχη δεν μου κανει αισθηση, ακομη κι αν τον βλεπω με αλλη - που πχ. δεν με εντυπωσιαζει. σε αλλες περιοδους ειμαι σε σχεση και τον πετυχαινω και τον βλεπω αγκαζε και ζηλευω τρελλα! ψαχνω να βρω τι εχω κανει λαθος...

Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Lorien
Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,294 μηνύματα.

O Lorien έγραψε στις 19:34, 06-09-07:

Ειχα ενα κολλημα σχετικα προσφατα. Ειχε σπασει ενα μεγαλο βαζο σε 30 κομματια και χαλασα 2 σωληναρια για να το επαναφερω. Ηταν ενα μεγαλο κολλημα...Αλλα παει περασε.Βρεθηκε λυση. Πλαστικα βάζα.

Παντως ειχα τετοιες εμπειριες που σκεφτεσαι what if. Οχι κολλημα, αλλα what if.
Απλα μερικες φορες δε μπορεις ή επιλεγεις να μην εκτελεσεις το what if για διαφορους λογους.

Παράθεση

Saddy

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Saddy
H Saddy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 15 μηνύματα.

H Saddy έγραψε στις 10:58, 14-09-07:

τρελό κόλλημα με κάποιον που δεν είχαμε μιλήσει σχεδόν ποτέ(ελάχιστα τελοσπαντων). Η μόνη μας επικ/νια ήταν με τα μάτια! Παρόλο που τον έχω ξεπεράσει καθε φορα που θα τον δώ είναι αρκετή να με απογειώσει κ' να μου φτιάξει το κέφι. Πάντως τα απωθημένα μένουν απωθημένα μεχρι τη στιγμή που θα προσπαθήσεις να τα προσεγγίσεις, εγώ το έκανα κ' έτσι τον απομυθοποίησα καπως...δεν ήταν αυτό το αχ τι ωραία που θα είμασταν μαζι, αλλά το ευτυχώς που δεν είμαστε μαζί.

Παράθεση

princess

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη princess
H princess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 299 μηνύματα.

H princess έγραψε στις 00:13, 12-12-07:

Πολλοί άνθωποι (παρεπιπτόντως νομίζω ότι είναι κυρίως άνδρες ) έχουν αρκετό εγωισμό μέσα τους, και δεν επιτρέπουν στον εαυτό τους να "κολλήσει" άδικα με κάποιον/α. Το θεωρούν κατάντια και ξεπεσμό. Άλλοι πάλι έχουν την τάση, όταν ερωτεύονται , να "κολλάνε" πολύ, πάρα πολύ.
Ανέκαθεν κατανοούσα και έκλινα προς τη στάση των δεύτερων ατόμων,αλλά μεγαλώνοντας σκέφτομαι κάποιες φορές, ότι μήπως οι πρώτοι έχουν δίκιο?

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη princess : 12-12-07 στις 11:17.
Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mania
H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε στις 18:57, 14-01-08:

Λίγο ρπίν γνωρήσω τον άντρα μου μου άρεσε ένα παιδί, όλλες στο λύκειο είχαν να κάνουν μαζί του, όπως λοιπόν όλες έτσι και εμένα, με την μόνη διαφορά ότι εκείνος ήταν τούρκος και εγώ Ελληνίδα, γιατί το λέω... Το παιδί αυτό είχε φίλο έναν πιτσιρικά ο οπόιος με λέτρευε, μου έλεγε κάθε μέρα τα καλύτερα και έλιωνε κατα κυριολεξία, δεν το λέω επειδή είμαι μπροστά αλλα έτσι ήταν(ψώνιο)

Εγώ λοιπόν ήθελα το παιδί αυτό και ο φίλος του εμένα, η φάση ήταν όμως ότι όταν τα έρηξα σε αυτόν εκείνος μου είπε ότι επειδή είναι τούρκος και εγώ Ελληνίδα δεν ήθελε, έφαγα χυλόπιτα απο εκείνον και ο φιλος απο μένα, τρέλλα εγώ μαζί του αλλα και πάλι έλεγα να πάς να χ***τεις που θα σε κηνηγάω, κολλησα άγρια μέχρι που είπα θα το ξεπεράσω, γνωρίζω τον άντρα μου και όταν τα φτιάχνω με εκείνον τα φτιάχνει και ο φίλος του παιδιού που ήθελα με άλλη και τότε έγινε το μπάμ,

Το παιδί ο κούκλος του σχολείου με ήθελε αλλα κολούσε γιατί ο φίλος του ήθελε εμένα, μου είπε ότι ήθελε να είναι μαζί μου αλλα δεν μπορούσε, κάποια στιγμή ήθελα να σταματήσω προσπάθειες στο να γνωρίσω τον άντρα μου προκειμένου να είμαι μαζί του, πράγμα που δεν έγινε φυσικά. Δεν το μετάνοιωσα ποτέ αλλα ένα αποθημένο είχα μέχρι κάποια εποχή, όχι γιατί δεν ήθελα τον άντρα μου αλλα γιατί σε λάθος στιγμή τα έυτιαξε ο βλάκας που με ήθελε με γυναίκα και λάθος χρόνο μου εκμηστηρέυτηκε ότι το πρόβλημα χώρας ήταν πρόφαση

Πάντως και τους δυο έχω ξαναδεί αλλα σκέυομαι ότι κανένας δεν αξίζει ούτε το κίχ για αυτά που έχω τώρα

Παράθεση

sou

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη sou
H sou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 11 μηνύματα.

H sou έγραψε στις 15:16, 19-01-08:

Είχα και εγώ ένα κόλλημα, με έναν από το σχολείο, από τότε μέχρι και σχετικά πρόσφατα. Ίσως είναι και αποθημένο. Δεν ξέρω. Μάλλον δε θα μάθω ποτέΤώρα πάντως, το έχω βάλει πολύ πίσω στο μυαλό μου, μιας και περνάω πολύ καλά με τον άνθρωπο που είμαι τώρα μαζί, εδώ και αρκετά χρόνια.

Παράθεση

BrokenHeart (Evris)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη BrokenHeart
Ο Evris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 184 μηνύματα.

O BrokenHeart έγραψε στις 20:40, 21-01-08:

Τα δικά μου τα ξέρετε πιστεύω.... κολλημένος και με το παραπάνω....
Γιατρικό υπάρχει;

Παράθεση

cibyllian (Μπούι)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη cibyllian
H Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 1,123 μηνύματα.

H cibyllian τραβώντας τις κοτσίδες της......... έγραψε στις 20:56, 21-01-08:

Αρχική Δημοσίευση από BrokenHeart
Τα δικά μου τα ξέρετε πιστεύω.... κολλημένος και με το παραπάνω....
Γιατρικό υπάρχει;
Βέβαια!!!
Να κολλήσεις με κάτι άλλο! Το να μην είσαι καθόλου κολλημένος όμως, δεν ξέρω...... Μήπως όμως χωρίς κολλήματα η ζωή θα ήταν και τελείως flat?

Παράθεση

sofaki_18

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη sofaki_18
H sofaki_18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7 μηνύματα.

H sofaki_18 έγραψε στις 02:42, 22-01-08:

1. Κι εγώ είμαι άνω κάτω τώρα 10 μήνες αλλά τι άλλο να κάνω;;
  2. παιδιά εγώ πάντως ό,τι και να θέλω πολύ θα το χάσω δεν ξέρω με έχουνε καταραστεί..όταν τον έχασα τον Γιώργο έπαιξα το κλάμα της ζωής μ..
  3. θέλω να μου απαντήσετε σε μια ερώτηση γιατί τα πιο πολλά αγόρια πληγωνουν?έχουμε κάνει τπτ?εγώ άμα ξαναγυρίσει και μ πει θέλω να τα ξαναβρούμε μπορει κ να κάνω μετά κάτι που δεν θα το θελω με τπτ..
  4. απο όταν μπλέχτηκε μια ξαδέρφη μ αναγκαστήκαμε κι οι δύο να πούμε το χωρίζουμε εξαιτιας της πληγωθήκαμε κι εγω κ αυτός πολύ άσχημα..παντως να ξερει οτι τον αγαπάω αλλά δεν ξέρω αμα τον ξαναδεχτω πισω σε μένα
  5. πρώτα απ' όλα θα μπουνε κι άλλες εμπόδιο κ δεν γουστάρω γτ θα κάνω μεγάλες φασαριες οπου και να 'σαι σ'αγαπαωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω!!!!!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Oralee : 22-01-08 στις 10:39. Αιτία: Διόρθωση greeklish
Παράθεση

The Stand (Dr Gregory House)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη The Stand
Ο Dr Gregory House αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών . Έχει γράψει 487 μηνύματα.

O The Stand έγραψε στις 02:47, 22-01-08:

Αρχική Δημοσίευση από sofaki_18
  1. Κι εγώ είμαι άνω κάτω τώρα 10 μήνες αλλά τι άλλο να κάνω;;
  2. παιδιά εγώ πάντως ό,τι και να θέλω πολύ θα το χάσω δεν ξέρω με έχουνε καταραστεί..όταν τον έχασα τον Γιώργο έπαιξα το κλάμα της ζωής μ..
  3. θέλω να μου απαντήσετε σε μια ερώτηση γιατί τα πιο πολλά αγόρια πληγωνουν?έχουμε κάνει τπτ?εγώ άμα ξαναγυρίσει και μ πει θέλω να τα ξαναβρούμε μπορει κ να κάνω μετά κάτι που δεν θα το θελω με τπτ..
  4. απο όταν μπλέχτηκε μια ξαδέρφη μ αναγκαστήκαμε κι οι δύο να πούμε το χωρίζουμε εξαιτιας της πληγωθήκαμε κι εγω κ αυτός πολύ άσχημα..παντως να ξερει οτι τον αγαπάω αλλά δεν ξέρω αμα τον ξαναδεχτω πισω σε μένα
  5. πρώτα απ' όλα θα μπουνε κι άλλες εμπόδιο κ δεν γουστάρω γτ θα κάνω μεγάλες φασαριες οπου και να 'σαι σ'αγαπαωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω ωωωωωωωω!!!!!
Απαγορεύονται τα greeklish στο forum (απ όσο ξέρω)
και επίσης από όσο ξέρω τα κοριτσάκια πληγώνουν περισσότερο,και φυσικά γι αυτό υπαίτιοι είμαστε εμείς.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Oralee : 22-01-08 στις 10:39. Αιτία: Διόρθωση greeklish :)
Παράθεση

sou

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη sou
H sou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 11 μηνύματα.

H sou έγραψε στις 09:22, 22-01-08:

Συμφωνώ και εγώ. Εμείς τα....κοριτσάκια πληγώνουμε περισσότερο τ αγοράκια. Είμαστε λίγο περισσότερο κακές μάλλον. Τώρα, απ ότι βλέπω είσαι αρκετά μικρή. Σίγουρα θα υπάρξουν αρκετοί που θα αξίζουν ίσως περισσότερο την αγάπη σου. Καλή τύχη λοιπόν!

Παράθεση

sofaki_18

Νεοφερμένος

H sofaki_18 έγραψε στις 00:49, 23-01-08:

Δεν μπορω να πω τπτ αλλα δεν πληγωνουμε μονο εμεισ τα κοριτσια αλλα κ τα αγορια αμα μπλεκονται διαφοροι στην σχεσει σου τα καταστρεφουνε ολα..εγω ακομα μετανιωνω που του ειπα το "ΤΕΛΟΣ" αλλα τι να κανω ετσι ειναι ολοι..

Παράθεση

ntinioxania

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ntinioxania
H ntinioxania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H ntinioxania έγραψε στις 01:17, 23-01-08:

Το πιο γερό κόλλημα που έχω φάει ήταν πριν 2 χρόνια ... και ακόμα συνεχίζει και αυτό μαζί με εμένα .... και με μια ελπίδα να τον δω και να κάνω αυτό που έπρεπε να είχα κάνει πριν 2 χρόνια ... και σκέφτομαι συνεχώς "τι θα γίνονταν"

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη iJohnnyCash : 23-01-08 στις 11:22.
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,605 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 01:20, 23-01-08:

Ntinioxania μας, καλώς ήρθες!! Αλλαξε αν θέλεις το κείμενό σου σε ελληνικά, εδώ απαγορεύονται τα greeklish!

Edit: Με πρόλαβε ο από κάτω!

Παράθεση

ntinioxania

Νεοφερμένος

H ntinioxania έγραψε στις 01:22, 23-01-08:

Σοφάκι μου τα ίδια περίπου περνάνε μόνο με μια μικρή διαφορά. εσύ τον είχες και τον έχασες μέσα από τα χέρια σου ενώ εγώ μόνο με μια κίνηση που έπρεπε να είχα κάνει δεν το είχα πότε πραγματικά

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη iJohnnyCash : 23-01-08 στις 11:24. Αιτία: Greeklish
Παράθεση

sofaki_18

Νεοφερμένος

H sofaki_18 έγραψε στις 01:38, 23-01-08:

ντίνιο ηρέμησε όπως θα προσπαθήσω να ηρεμήσω k εγώ..δεν λέω τα κολλήματα είναι κολλήματα αλλα δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι διαφορετικό!!
είδες πιστεύω τι τραβάω k εγώ με ένα κόλλημα τώρα 10 μήνες αλλα που θα πάει θα περάσει k αυτό k θα είμαστε όλοι μια χαρά.."ότι αξίζει πονάει και είναι άδικο..!!
και πιστευω θυμασαι ποιοσ φταιει γι'αυτο!!!!!!!!!!!!

Παράθεση

ntinioxania

Νεοφερμένος

H ntinioxania έγραψε στις 01:44, 23-01-08:

Αρχική Δημοσίευση από sofaki_18
ντίνιο ηρέμησε όπως θα προσπαθήσω να ηρεμήσω k εγώ..δεν λέω τα κολλήματα είναι κολλήματα αλλα δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι διαφορετικό!!
είδες πιστεύω τι τραβάω k εγώ με ένα κόλλημα τώρα 10 μήνες αλλα που θα πάει θα περάσει k αυτό k θα είμαστε όλοι μια χαρά.."ότι αξίζει πονάει και είναι άδικο..!!
και πιστευω θυμασαι ποιοσ φταιει γι'αυτο!!!!!!!!!!!!
και βαιβεα θυμαμαι ποιοσ φταιει....και εσυ πιστευω ακομα θυμασαι για ποιον σε ζαλιζα πριν 2 χρονια που προφανος ακομα συνεχιζω,.....

Παράθεση

Foula_R

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Foula_R
H Foula_R αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H Foula_R έγραψε στις 13:43, 23-01-08:

Κόλλημα εδώ και 3 χρόνια... σοβαρή περίπτωση... Αστα..

Παράθεση

sofaki_18

Νεοφερμένος

H sofaki_18 έγραψε στις 17:10, 23-01-08:

ολοι εχουνε κολληματα τα εχω βαρεθει τα αγορια γιατι πληγωνουν και πολυ ασχημα τι να πει κανεισ αν αγαπασ παντα πονασ!!Foula_R..γι'αυτο ηρεμια θα το ξεπερασουμε ολοι!!!!!!!!!!!!!

Παράθεση

acid_love_devil

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη acid_love_devil
H acid_love_devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 36 μηνύματα.

H acid_love_devil :-( έγραψε στις 00:07, 30-01-08:

Αχ παιδιά και εγώ έχω ένα γερό κόλλημα εδώ και 5 χρόνια. Άρχισε να μου αρέσει απο τότε που ήμουν τρίτη λυκείου, και μέχρι τώρα που είμαι τρίτο έτος. Αυτός έχει φύγει Αγγλία να σπουδάσει τώρα αλλά δν νομίζω να ξέρει οτι τον ήθελα και τον θέλω Ήμασταν καλοί φίλοι απο τ δευτέρα λυκείου, πηγαίναμε μαζί φροντιστήριο και καθόμασταν μαζί εκεί, βγαίναμε με κοινές παρέες αλλά εμένα άρχισε να μου αρέσει αλλα δεν μπόρεσα να του δείξω κάτι. ίσως επειδή δεν ήθελα να κάνω κάτι λόγω πανελληνίων,γιατί ήμουν πολύ πιεσμένη, και μετά αυτός έφυγε αγγλία να σπουδάσει τώρα πάλι είμαστε φίλοι αλλά τον βλέπω πλεόν αραιά και μιλάμε μόνο φιλικά. πάντα τον σκέφτομαι και κρίνω τα άλλα αγόρια με βάση αυτόν δηλαδή τον έχω σαν πρότυπο. θα ξεκολλήσω αραγε ποτέ.? τώρα άρχισα να βγαίνω με ένα παιδί, με το ίδιο όνομα η πλάκα είναι, κ μου φέρεται πολύ καλα, κ ρομαντικά, κ σκέφτομαι, δεν γινόνταν να τ ζήσω αυτό με τον άλλον; σνιφ

Παράθεση

princess

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη princess
H princess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 299 μηνύματα.

H princess έγραψε στις 13:57, 24-07-09:

με άτομα που ήμουν μαζί τους αλλά για κάποιους λόγους η σχέση τέλειωσε και για εμένα δεν έκανε το κύκλο της (δεν έδωσα όσα ήθελα, δεν πήρα όσα ήθελα, δεν έζησα όσα ήθελα κλπ)
Χαρακτηριστική περίπτωση κολλήματος νομίζω. Πώς να το ξεπεράσει κανείς,όταν γνωρίζει ότι του έχουν μείνει απωθημένα ; Όταν το τέλος έρχεται αιφνιδιαστικά και αφήνει απορίες , έντονα και ανάμεικτα συναισθήματα;

Μμμ...μάλλον με ένα κόλλημα μπορεί και να έχω- τι θα γινόταν αν... Από την άλλη προτιμώ να ζω στο παρόν και να είμαι καλά εδώ...όταν δεν είμαι τότε το ψιλοψαχουλεύω το όλο θέμα και μιλάω με το μεγάλο μου κόλλημα (νι κάνω πρώτη την κίνηση )
Βοηθάει άραγε να ξαναμιλήσεις και να το ψιλοψαχουλέψεις το θέμα;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 01:09, 25-07-09:

Κάτι μου θύμιζαν τα quotes

Αρχική Δημοσίευση από princess
Χαρακτηριστική περίπτωση κολλήματος νομίζω. Πώς να το ξεπεράσει κανείς,όταν γνωρίζει ότι του έχουν μείνει απωθημένα ; Όταν το τέλος έρχεται αιφνιδιαστικά και αφήνει απορίες , έντονα και ανάμεικτα συναισθήματα;
Ξέρεις τι έχω καταλάβει;
Σου περνάνε...μία ωραία πρωία απλά δεν υπάρχουν...ή υπάρχουν όλο και λιγότερο...
Και κάπου εκεί που έχεις γεμίσει και είσαι έτοιμη ξεκινάς μια ωραία σχέση χωρίς αν και μήπως...
Και το κόλλημα πιάνει ένα ελάχιστο μέρος ή και καθόλου...
(το πολύ πολύ ξανά χωρίζεις έτσι και ζαλίζεις το μυαλουδάκι σου με το πρόσφατο πρώην )

Και μιας και το έχω πρόσφατο..τελείως τυχαία (εκεί που περίμενα στον οδοντίατρο ) τσουπ ένα κόλλημα μου...εχμμ...σχέση που τέλειωσε άδοξα....
Μπορεί ο οδοντίατρος να μην είναι ο,τι καλύτερο για χαλαρές συναντήσεις αλλά μια χαρά μιλήσαμε...χαλαρά...ήρεμα...σαν δυο φίλοι που είχαν καιρό να τα πούνε...
Κάπου διέκρινα τα δικά μας πειράγματα...κάπου άρχισα να αναρωτιέμαι (από μέσα μου ) με αυτόν ήμουν μαζί- έκανα έρωτα; (όχι αρνητικά...αλλά σαν να είναι μία τόσο μακρινή εικόνα που μάλλον φαντασίωση είναι και όχι πραγματικότητα)...με αυτόν έχω ζήσει τόσα πράγματα; (κάπου εκεί προσπαθούσα και να τα θυμηθώ )...γι' αυτόν έριξα τόσο κλάμα; (εδώ αυτομουτζώθηκα από μέσα μου )

Όταν την επομένη με πήρε τηλ να βρεθούμε ένιωσα κάπως....
Αλλά αρνήθηκα...
Και πριν το ξεπεράσω πίστεψέ με ονειρεύομουν την στιγμή που θα βρισκόμασταν τυχαία...θα βγαίναμε μετά γιατί είχε καταλάβει τι έχασε και θα ζούσα μία δικιά μου χολυγουντιανή ταινία (και εννοείται ότι ακόμα και σχέση να είχα θα την άφηνα για τα μάτια του και μόνο γιατί ήταν ΑΥΤΟΣ )
Τελικά όμως μου άρεσε η ταινία στην οποία παίζω τώρα και δεν θα ήθελα για 3η φορά τον ίδιο συμπρωταγωνιστή

Αρχική Δημοσίευση από princess
Βοηθάει άραγε να ξαναμιλήσεις και να το ψιλοψαχουλέψεις το θέμα;
Εξαρτάται πάντα στην φάση στην οποία είσαι...
Λογικά θα σου πω όχι γιατί δεν έχει και κανένα νόημα...
Όταν όμως είσαι κολλημένη-in love κλπ βρίσκεις χίλια νοήματα και δικαιολογίες για να κρατηθείς, να το ψιλοψαχουλέψεις να...να...να...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

italian

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη italian
Ο italian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 45 ετών . Έχει γράψει 140 μηνύματα.

O italian έγραψε στις 12:38, 24-05-13:

Και κλικ και κλακ και τρακ και πατατράκ.

Δυστυχώς τα πράγματα είναι απλά, απλούστατα. Πίσω από κάθε κόλλημα, κρύβεται και μια κωλοκατάσταση. Αυτές είναι που σε κάνουν να κολλάς. Φάσεις που εμπεριέχουν μυστήρια, ανάρμοστες συμπεριφορές, υποθετικά σενάρια και που τέλος πάντων δεν έκλεισαν με ορθό-ξεκάθαρο τρόπο. Με αποτέλεσμα να αισθάνεσαι σαν επιθεωρητής Κ(ολ)λουζώ στα ίχνη του φαντάσματος, αντί να σκέφτεσαι πως να προχωρήσεις και να μην χάνεις τον χρόνο σου άδικα. Μα χωριό που φαίνεται, κολαούζο* δεν θέλει. Ξεκόλλημα χρειάζεται !

"Τι θα γινόταν αν ?" Μάλλον κάτι πολύ χειρότερο, που δεν μπορούμε να δούμε καθότι η κόλλα, συνήθως μείγμα λόγκο και ντουροστίκ, γίνεται κολλύριο. Αλλά τα μάτια του λαγού...δεν έχουν όραση ασφαλή οδηγού. Γι'αυτό ακονίστε την ματιά δείτε σαν το γεράκι, και θα κυλίσει το νερό να μπει μέσα στ'αυλάκι...Αρκεί να αναλογιστούμε ότι δεν πρέπει να μας βαραίνουν και οι ευθύνες των άλλων, πόσο μάλλον όταν δένουν χειροπόδαρα τις πρωτοβουλίες μας, και ότι σε κάθε περίπτωση θέλει δυο το τάνγκο ! Οφείλουμε να θωρακίσουμε τους εαυτούς μας ώστε να μην επιτρέψουμε σε κανένα σκοτάδι να μας σκιάσει και να πορευτούμε προς τα μπρος λεύτεροι προς νέες κατακτήσεις !

Εν ολίγοις, όπου και αν είναι το πρόβλημα, πάντα μέσα μας εδρεύει η λύση.

*κολαούζο όχι, καναούζο όμως σε νησάκι με την κατάλληλη παρέα, όπως στην πρώην υπογραφή της χειμαρρέλας , ταμάμ θα'ταν

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Himela

e-steki Moderator

Το avatar του χρήστη Himela
H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,251 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 09:32, 25-05-13:

Αχ αυτό το παιχνίδι του "τι θα γινόταν αν;;;"... Έχει καταστρέψει γαλήνιες στιγμές σε παραλίες, χαρούμενες στιγμές με παρέες που σε κοιτάνε περίεργα γιατί δεν μπορούν να καταλάβουν τι σε κάνει να κολλάς σε κάτι που ήταν αυτονόητο οτι δε θα τσουλούσε ή που τέλος πάντων αφού έχασες πια την ευκαιρία να το κυνηγήσεις, τι ψάχνεις επιτέλους; Αχ αυτή η λογική των άλλων, κάτι σαν την καλοσύνη των άλλων: σε άλλες περιπτώσεις θα την εκτιμούσες, αλλά τώρα θέλεις απλά να σταματήσουν να μιλάνε με όλα αυτά τα τόσο όμορφα επιχειρήματα που τα ακούς και σαν να τα ακούς να χτυπάνε στο ντουβάρι του μυαλού σου και να κάνουν γκελ και να εξαφανίζονται στην πρώτη γωνία. Έχει τύχει να κάνω σχέση με το μεγαλύτερο κόλλημα της ζωής μου, κράτησε χρόνια. Υπέροχα χρόνια για τα οποία ποτέ δε θα μετανιώσω. Έχει τύχει επίσης να φάω πόρτα από άλλο κόλλημα, μικρότερης εμβέλειας και σημασίας, και να σκέφτομαι "καλύτερα να μασάς παρά να μιλάς". Πάντως το παιχνίδι του "τι θα γινόταν εάν;;;;" δεν το αφήνω. Με βασανίζει σχεδόν νυχθημερόν. Ίσως καμιά φορά η εικονική πραγματικότητα, της φαντασίας, να είναι πιο συναρπαστική από την αληθινή πραγματικότητα. Πάντως καλούμαι να απαντήσω σε δεκάδες ερωτήματα "τι θα γινόταν εάν;;;;" καθημερινά. Ερωτήματα των οποίων οι απαντήσεις είναι πάντα ωραιοποιημένες, γιατί φυσικά το να ονειρεύεσαι είναι δωρεάν. Ίσως και γι' αυτό ποτέ δε θα σταματήσω να το κάνω. Γιατί τα όνειρα πάντα υπερνικούν την πραγματικότητα. Άσχετα με ποια επιλέγεις τελικά να πορευτείς...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους